'Dr. Faustus' mist muzikale dramatiek Orgelspel in Leidse kerken Boehmers opera schitterend geënsceneerd Romantisch gekleurd feest Sempre Avanti Kunst van rond 1900 te kijk in Lakenhal VRIJDAG 19 APRIL 1985 KUNST PAGINA 27 'Dr. Faustus' van Konrad Boehmer op een libretto van Hugo Claus. Uit gevoerd door de Ned. Operastichting i.s.m. het Théètre National de l'Opé- ra in Parijs. Titelrol: Ernst-Daniél Smid. Regie: Charles Hamilton. De cors en kostuums: Tim Reed. Muzi kale begeleiding: Het Omroeporkest m.m.v. Popgroep 'De Dijk'. Dirigent: Lucas Vis. Gezien in het Circusthea ter op 18 april. Voorstellingen in Amsterdam op 25, 28 april, 1 en 7 mei. SCHEVENINGEN - Eén ding moet u als lezer tijdens de con sumptie van deze recensie na tuurlijk wel in de gaten houden: uw recensent is waarschijnlijk reactionair, misschien zelfs de biel, in elk geval dom, en dat al les vindt mogelijk zijn oorsprong in de omstandigheid, dat hij als mens een kosmobiologische ver gissing genoemd moet worden. Om Konrad Boehmer, van wie deze minder vleiende bewoor dingen afkomstig zijn (zie o.a. het Leidsch Dagblad van giste ren), een verwaten poseur te noe men, gaat mij te ver. Ten eerste omdat hij in werkelijkheid heel aardig kan zijn en ten tweede, omdat hij even sterk in zijn eigen gelijk gelooft als de paus van Ro- Erger is dat Konrad Boehmer geen dramatische muziek kan schrijven. Dat doet niets af van zijn capaciteiten als criticus (on dergetekende is daartoe nog minder in staat) en evenmin kan men dat Boehmer als mens aan rekenen (tenslotte is ook hij een kosmobiologische vergissing), maar het is wel vervelend voor al die mensen die in goed vertrou wen een kaartje voor zijn ge ruchtmakende opera hebben ge kocht. Want wat krijgen ze nu voorgezet? Een eerste akte die bedoeld lijkt om een plaats te veroveren in het Guiness Book of Records: langer dan de eerste akte Parsifal, meer scènewisse lingen dan de eerste akte Zau- berflöte, meer personages dan de eerste akte Meistersinger en meer muzikaal effectwerk dan de hele Elektra. De muziek van Boehmer klinkt over het algemeen heel plezant, maar fungeert noch als commentator noch als dramati sche motor. In een interview met een muziektijdschrift omschreef hij zijn partituur zelf als: "een se rie akoestische tableaux, die de handeling omlijsten; de muziek houdt de handeling vast over eenkomstig de lijst van een schil derij het doek met de voorstel ling". Ik kan mij daarbij niets voorstellen, maar dat kan ik me bij de muziek van Boehmer evenmin en dus zal zijn definitie wel kloppen. Het libretto van Claus, dat in sfeer en opbouw sterk doet denken aan de 'Thijl Uilenspiegel' die hij ooit voor het Leidse studententoneel schreef. Het verhaal is gebaseerd op de historische Faust-figuur en heeft volgens auteur en componist geen enkele binding met de lite raire bewerkingen van met name Goethe. Claus' Faust is een al chemist en charlatan die Gret- chen heeft vervangen door klei ne jongens en Helena van Troje door de drank. Als tegenspeler gaven zij hem de abt Trithemius mee, maar die ontwikkelt zich in de eerste akte zelfs zo sterk tot een tweede Mefisto, dat hij Faust meeneemt op een zwerftocht door ruimte en tijd. De tweede akte, opgebouwd rond de door Faust geschapen 'homunculus' (een soort 'kunst mens') Hans en diens relatie met de maagd Maria (die speciaal voor hem uit de hemel neerdaalt) is aanmerkelijk homogener van opbouw en is in grote lijnen heel vermakelijk dankzij de door Boehmer verwerkte citaten. Ver velend is hooguit, dat de beide auteurs er steeds weer een kwar- toer aan vast breien, als je net denkt dat het eindelijk afgelopen is. (De voorstelling eindigt dan ook pas na half twaalf.) Het li bretto van Claus bevat boven dien een overvloed aan herhalin gen en overbodige mededelin gen, maar staat ook bol van na- drukkelijke rijmparen, die wel komisch maar niet dramatisch werken ('Ja, 't is toch wel al te kras, wat hij daar preekt in het groene gras", zegt de paus tegen Trithemius.) Aanleg voor het muziektheater zou ik Boehmer zeker niet willen ontzeggen. Ik vraag me alleen wel af, waarom hij zijn eerste opera dermate vol stopt met vondsten en ideeën (want dat zijn er onnoemelijk veel) dat door de bomen het bos soms niet meer te zien is. Is zijn maatschappelijk pessimisme echt zo groot, dat hij bang is nooit meer een volgende gele genheid te krijgen? De uitvoe ring verdient overigens de grootst mogelijke lof. Een schit terende enscenering, een voor treffelijke orkestrale omlijsting en een enorme inzet van alle so listen werden bekroond met een fenomenale vertolking van de zware titelrol door de bariton Ernst-Daniel Smid. PAUL KORENHOF 'Sempre Avanti speelt en zingt 35 jaar' - jubileumuitvoering. Arran gementen en algehele leiding: Koos Kukler. Presentatie: Herman Blom. Gezien op 18 april in het Rijnlands Lyceum, Oegstgeest. Aldaar wordt deze (vrijwel uitverkochte) voorstel ling vanavond herhaald. LEIDEN/OEGSTGEEST - Op zeer feestelijke wijze heeft Sem pre Avanti gisteravond het ze vende lustrum gevierd. Dat zal niemand verbazen bij deze ver eniging, die in de loop van die vijfendertig jaar in het feestvie ren gespecialiseerd is geraakt. Ruim tweeënhalf uur brengt men een afwisselend ert vlot lo pend programma, dat van begin tot eind uit Nederlandse, Franse. Engelse en vooral ook Duitse 'evergreens' bestaat. De operettemelodieën voeren in deze jubileumuitvoering de boventoon: het eerste deel wordt afgesloten met ee potpourri on der de titel: 'n reis door operette- land. Na de pauze wordt met operetterepertoire als 'Sassa, sas- sa', 'Am Rio negro' en Tm Casi no' geopend. Het programma sluit men af onder het motto 'vakantie in Tirol', waarin mu ziek uit onder meer 'Der Vogel- handler' en Tm weissen Rössl' ten gehore wordt gebracht. Het eigen orkest, de vier solis ten en het uit achttien dames be staande ensemble staan onder leiding van de jubilerende - hij is 35 jaar bij Sempre Avanti - diri gent Koos Kukler. Bijzonder veel succes oogstte men tijdens de eerste voorstel ling met de oer-Hollandse num mers uit 'De Jantjes', zoals 'Wordt nooit verliefd' en 'Als je huilt'. Hier bleken voor het en semble en voor de solisten Netty Koelewijn, Fransje du Pon, Joop van der Voord en Jan de Vries dankbare rollen weggelegd. In de uitverkochte aula van het Rijnlands lyceum reageerde het publiek bijzonder enthousiast en greep men elke gelegenheid aan om - op een teken van de dirigent - mee te fluiten of om mee te zin gen en te klappen. Toen na de pauze het doek iets te vroeg openging (een klein schoon heidsfoutje, dat in de gemoede lijke sfeer helemaal niet stoorde), zette de dirigent een voor oudere Sempre-Avanti-leden blijkbaar overbekende melodie in, waarop de oud-leden direct opstonden en in 'Jong en Jolig' nog eens hun beentje voorzetten. Menig professioneel gezel schap maakt tegenwoordig om financiële redenen noodgedwon gen gebruik van een muziek band. Bij Sempre wordt 'live' ge speeld en gezongen - er is zelfs een soort Stehgeiger (Henk Flandrijn), die de romantische nummers nog extra kleur kan ge ven. Er gaat dan misschien wel eens wat fout - wat men brengt is écht en dat is in hoge mate sfeer bepalend. Op deze - zoals ge woonlijk verzorgd aangeklede - jubileumuitvoering kan Sempre Avanti met tevredenheid, ja zelfs met trots terugkijken. WIJNAND ZEILSTRA. LEIDEN - Er komt deze zomer weer een serie wandelconcerten in de Hartebrugkerk, evenals een reeks van 23 lunchconcerten in de Hooglandsekerk. De orgelconcerten in de Harte brugkerk worden gegeven op de zaterdagmiddag en duren van 15.00 tot 15.30 uur, de lunchconcer ten in de Hooglandsekerk zijn elke woensdagmiddag van 12.30 tot 12.15 uur. Het eerste wandelconcert, waarbij het publiek op elk moment kan binnenkomen of weggaan, is op 27 april, het laatste op 28 septemberp. Er wordt niet gespeeld op de zater dagmiddagen 11 mei (orgeldag), 3 augustus (bloemencorso) en 31 au gustus (orgelconcours). De organisatie van de serie wan delconcerten berust voor de derde achtereenvolgende maal bij de Stichting Orgelstad Leiden. De or gelbespelingen worden, althans in de meeste gevallen, verzorgd door conservatoriumstudenten. Zij krij gen op deze wijze de kans om op een voor hen onbekend orgel te spelen en doen daarbij enige con certervaring op. Sommige van de orgelleerlingen nemen een solist mee naar de Hartebrugkerk, daar mee de aantrekkelijkheid van het concert verhogend. Het karakter van de te spelen werken wordt deels bepaald door het als romantisch omschreven or gel van deze kerk. Het werd aan het einde van de vorige eeuw ge bouwd door Pieter Maarschalker- weerd en in 1981 grondig gerestau reerd door Adema uit Amsterdam. De serie orgelbespelingen op de zaterdagmiddag omvat in totaal 20 concerten. Voor zes kwartjes kan men de kerk binnenlopen om de drukte van de Haarlemmerstraat te ontlopen en naar het orgelspel te luisteren. De serie wordt op 27 april geopend door Johan Aker boom en op 28 september besloten door Frank Segers, welke laatste organist zich zal laten vergezellen door de hoboist Jan Zwart. Wat betreft de orgelbespelingen in de Hooglandsekerk, het eerste lunchconcert heeft plaats op woensdagmiddag 24 april en wordt verzorgd door de uit de Verenigde Staten afkomstige Tracee Richard son Hagerty. Deze concerten wor den in samenwerking met de kerk voogdij georganiseerd door Joop Brons, organist van de Hoogland sekerk. De uitvoerenden zijn vrij wel alle studenten van de conser vatoria van Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam. Ook twee Amerikanen en een Engelse orga- niste nemen aan de serie deel. Deze eveneens met wandelcon certen aangeduide reeks biedt de bezoekers de gelegenheid om ken nis te maken met de klank van het historische De Swart/Hagerbeer- orgel. De serie wordt op 25 septem ber afgesloten door de Engelse or- ganiste Ann Page. De toegangs prijs voor alle lunchconcerten be draagt één gulden. RECORDPRIJS - Het schilderij 'De aanbidding door de Drie Wijzen uit het Oosten' van de Italiaanse renaissance-schilder Andrea Manteg- na is gisteren bij het veilinghuis Christie's in Londen voor het record bedrag van 8,1 miljoen pond (35 miljoen gulden) verkocht. Het nu duurste schilderij ter wereld werd gekocht door het Ameri kaanse J. Paul Getty Museum, dat over een formidabele koopkracht beschikt, en de afgelopen maanden bij herhaling meesterwerken voor ongedacht hoge prijzen in de wacht heeft gesleept. Het schilderij was op de veiling gebracht door de markies van Northampton. LEIDEN Schilderijen, pastels en tekeningen van kunstenaars die rond 1900 hebben gewerkt zijn tot en met 19 mei te zien in het Stede lijk Museum 'De Lakenhal'. De tentoongestelde werken zijn ge maakt tussen 1883 en 1931. De expositie begint met het im pressionisme zoals toegepast door Thérèse Schwartze, Menso Kamer- lingh Onnes en Floris Verster. Ze toont vervolgens aan hoe uiteenlo pende kunstenaars als Suze Ro bertson, H.A. van Daalhof, H.P. Bremmer, Harm Kamerlingh On nes en Hendrik Valk ieder op hun wijze hebben gepoogd af te reke nen met hetzelfde impressionisme. Bremmer deed dat door gebruik te maken van het pointillisme, waarbij ontelbare kleurstippen naast elkaar worden neergezet, en een heel stilistisch beeld ontstaat. Ook Harm Kamerlingh Onnes be wandelde eerst deze weg, maar on middellijk daarop paste hij ele menten uit het kubisme en uit de vormentaal van de Stijlbeweging van Mondriaan en Van Doesburg toe. Van Van Doesburg worden op de expositie in de Lakenhal acht schilderijen en tekeningen uit de jaren 1916-1918 getoond. Het was in die jaren dat Van Doesburg in Leiden woonde en zich actief op stelde als één van de vernieuwers van de beeldende kunst van de twintigste eeuw. Het betreft een bruikleen van de Rijksdienst Beel dende Kunst, afkomstig uit de na latenschap van Van Doesburg zelf. fiiÉÏmiiri'i in. iti nrfiii.tf AW-iÏÏ!..;! rn w. „TH-T■vt-yVfr, Stilleven van H.P. Bremmer (1871-1956), te zien in de Lakenhal. Exposities Lichtobjecten en tekeningen van Frans Mossou vormen de tentoonstel ling, die in de Burcht wordt gehou den. De expositie, die tot en met 12 mei duurt, wordt vanavond geopend. Men kan er vervolgens van woensdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur te recht Sieraden van Herbert Engels en fo to's van Sho van der Eerenbeent vul len tot 9 mei de ruimten van art-thea- house 'De Oude Rijn' aan de Stille Mare. De openingstijden zijn: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur, donder dag van 10 tot 21.00 uur, zondag van 11 tot 18.00 uur, overige dagen van 10 tot 18.00 uur. Aquarellen van Erli Esselink han gen tot 17 mei in de Openbare Biblio theek in Voorschoten. De Voorscho- tense kunstenares gebruikt de tradi tionele techniek van het aquarelleren op geheel eigen wijze. De serie aqua rellen, die van vandaag af wordt geex- poseerd, wil dat aantonen. De ten toonstelling van Erli Esselink is te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. tot 30 mei te bezichtigen in het pleeghuis 'Leythenrode' in Leider dorp. Het tentoongestelde werk heeft vooral betrekking op Mullers land van herkomst: het voormalige Neder- lands-Indië. Geopend dagelijks van 10 tot 20.00 uur. Leiden Lak-galerie Marion Busch, foto's, Christie van der Haak, schilderijen, V m 17/5, ma t/m za van 10-22 uur, zo van 10-17 uur. Leidse Beleg - foto's van Hanoi van Kees Planqué, tot eind mei; ma t/m za van 9-18 uur. Bibliotheek Rijksuniversiteit - Oudbulgaarse handschriften en foto portretten Bulgaarse dichters en schrijvers, t/m 24/4; ma t/m vr van 8-17 Piggelmee - Janvossensteeg, Hol landse wolken gefotografeerd door Dick Seip, t/m 4/5; ma 11-18 uur, di, woe, vr van 9-18 uur, do tot 9-21 uur, za van 9-17 uur. De Oude Rijn - Stille Mare, Herbert Engel, sieraden; Sho van der Eeren beent, foto's, tot 9/7; ma 12-18 uur, do van 10-21 uur, zo 11-18 uur, overigen dagen van 10-18 uur. Burcht Frans Mossou, lichtobjec ten en tekeningen, 19/4 t/m 12/5; woe t/m zo van 12-17 uur. De Lakenhal schilderijen uit eigen bezit, rond het thema 'Leven in Lei den in de 17e eeuw', tot 9/6; di t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen vn 13-17 't Pand - Caeciliastraat 18, Annie Goddijn, schilderijen, Nienke Menal- da, grafiek, Ria Roelofs, kijkkastjes en schilderijen, tot 18/5; za en zo van Rijksmuseum voor Volkenkunde stencilprenten van Mori Yoshitoshi, V m 16/6; di t/m za, 10-17 uur, zo en feestdagen van 13-17 uur. Pourquoi-pas - Nieuwe Beesten markt, Marcia Krijgsman, schilderij en en tekeningen, tot 30/4; di, woe, do Carla Feijen, ontwerpen doverpakkingen, tot 12/5; do van 13-18 uur, za van 13-17 uur. Leythenrode - Charles Müller, pen tekeningen en schilderstukken in acrylverf, tot 30/5; dag. van 10-20 uur. Warmond Galerie de Pomp - Dorpsstraat, Thema Groen, 30 kunstenaars, diver se technieken, t/m 31/5; Fred Balhui zen, foto's, t/m 28/4; woe 10-12 uur, do, za, zo 14-16 uur, di 19-21 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Ton de Bruin, schilderijen, gouaches, tot 10/5; woe, do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur, di van 19-21 uur. Wassenaar Auberge de Kieviet - Stoeplaan 27, aquarellen van Cornelie Arnold- Mees, t/m 25/4; dag. beh. ma, van 9-12 Katwijk Katwijks Museum - schilderijen en aquarellen van Toon Koster; tot 18/5. Voorschoten Openbare Bibliotheek - aquarellen 'an Erli Essenlink, tot 17/5; openings- iren bibiotheek. Concerten LEIDEN/OEGSTGEEST - De pia nist Reinbert de Leeuw geeft zondag middag een pianorecital in het Groe ne Kerkje in Oegstgeest. Op het pro gramma van de pianist-componist, die ook als dirigent actief is, staan werken vermeld van Franz Liszt. De violist Viktor Libermann en de pianist Alexander Warenberg geven woensdagavond 24 april het tweede en laatste concert van de serie 'Ro mantische vioolmuziek' in de Kapel- Brahms spelen. De chr. zang- en oratoriumvereni ging Cantate Deo uit Zoetermeer brengt op vrijdagavond 26 april de Messiah van Handel ten gehore in de Leidse Stadsgehoorzaal. De leiding van het concert berust bij Sander van Marion. Medewerking wordt ver leend door Jitske Steendam (so praan), Myra Kroese (alt), Wouter Goedhart (tenor), Math Dirks (bas), Tijn van Eijck (clavecimbel) en Aad v.d. Hoeven (orgel). Voor de begelei ding zorgt het Dordts Kamerorkest. Reinbert de Leeuw. (foto pr> Randstad LEIDEN Schouwburg vr 19, 20.15 uur, 'De nacht van de zes tiende januari', De Timdelerclub. vr 26, 20.15 uur, 'Vrouwen van Troje' door toneelgroep Theater. LAK-theater vr 19, za 20, 20.30 uur, Fact met 'Ju dith'. woe 24, do 25, 20.30 uur. LAK drama produktie 'Shake', tekstproduktie van Shakespeare. K&O-gebouw woe 24,20.15 uur, Romantische viool composities door Viktor Liberman, viool en Alexander Warenberg, piano. Microtheater vr 19, za 20, 20.30 uur, Imperium spéélt de musical 'Weg, weg, weg'. Pieterskerk za 20,20 uur, concert Brainbox, in het voorprogramma: AA the Docters, Ivy, The Terracestones. Oegstgeest Groene kerkje zo 21,14 uur, Reinbert de Leeuw, pia no; Liszt en Wagner. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg za 20. di 23. 20.15 uur, zo 21, 14 uur, Haagse Comedie met 'De Troonsaf stand' van Ruth Wolff, vr 19, zo 21, ma 22, 20.15 uur, Haagse Comedie 'Medea' van Euripides, ge volgd door 'Quel prix de mon amour', een liederenprogramma gezongen door Trins Snijders, woe 24, do 25, vr 26,20.15 uur, 'Nacht, moeder...' van Marsha Norman. Circustheater vr 19, za 20, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater 'Band Stand' 'Psalmen- symfonie' 'Stamping ground'. Nederlands Congresgebouw vr 19, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Hans Vonk, Frédéric Lodéon, cello. za 20, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Antal Doréti, Andrès Schiff, piano. Diligentia di 23, 20.15 uur, Jango Edwards Friends, theatershow 'Classics', woe 24, 20.15 uur, Residentie-Orkest met kamermuziek. HOT-theater vr 19, za 20. do 25, vr 26, za 27, 20.30 uur, laatste voorstellingen Haagse Co medie van 'Terra Inognita' van David Mamet. Appeltheater 18, za 19, 20.15 uur, Theatergroep e Appe' c ^onl t 'Hnm Wonia' «ran sjechov Beckett. AMSTERDAM Carré t/m zo 12 mei, beh. zo 21, ma 22, am 29, za 4, zo 5,20.15 uur, Freek de Jonge in 'De Bedevaart'. Concertgebouw vr 19, 20.15 uur, Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Alexander Rah- bari, m.m.v. Emmy Verhey, viool, za 20, ma 22, 20.15 uur, Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken- Ichiro Kobayashi, m.m.v. Jeremy Me- nuhin, piano. di 23, 20.15 uur, Berliner Philharmo- niker o.l.v. Herbert van Karajan. Cultureel Centrum Amstelveen vr 19, 20.15 uur, 'Pingping', musical van Annie M.G. Schmidt, zo 21, 14 uur, Scapino Ballet 'Bach- suite' 'Museum' 'Met zonder en met' 'Pretpierement'. ma 22 t/m woe 24, 20.15 uur, André van Duin 'Reis om de wereld in 180 do 25, 20.15 uur, Lenny Kuhr en Her man Pieter de Boer 'Kuhr en De Boer show'. De Kleine Komedie t/m za 27, beh. ma, Youp van 't Hek in •Verlopen en verlaten'. Nieuwe de la Mar theater di 23 t/m za 11 mei (beh. zo 28, ma 29, zo 5, za 4,21 uur) 20.15 uur, Jasperina de Jong, Marja Lieu wen, Paul Gieske, Ellis van den Brink 'Bü gebrek aan bewys' van William Mastrosimone. Stadsschouwburg vr 19.18 uur, za 20, 20.15 uur, Het Pu- bliekstheater 'De ingebeelde zieke' van Molière. zo 21,14 uur. De Nederlandse Operas tichting 'La belle Hélène' van Offen bach, m.m.v. Het Promenade Orkest o.l.v. Jan Stulen. ma 22,20.15 uur, Folkloristisch Dans theater 'Maskers Mythen', di 23,20.15 uur, Haagse Comedie 'Me dea' van Euripides, do 25, 20 uur, De Nederlandse Ope rastichting 'Dr. Faustus' van Konrad Boehmer. ROTTERDAM De Doelen vr 19, kl. zaal, 20.15 uur, Meesters aan het klavier: Christian Zacharias, pia- zo 21, gr. zaal, 14.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexan der Rahbari, soliste Emmy Verhey, viool. ma 22, kl. zaal, 20.15 uur, Amsterdams Gitaartrio. di 23, gr. zaal, 19.30 uur, solisten van Bratislawa, Jack Martin Handier, Ka lina Georgian, cello. Theater Zuidplein vr 19. za 20, gr. zaal, 20.15 uur, 'De zi geunerbaron', operette van Johann Strauss, m.m.v. Groot Koor en het Groot Operette Orkest, woe 24, do 25, gr. zaal, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Medea' van Euripides. za 20, zo 21,20.30 uur, Jenny Arean in haar soloprogramma 'Gescheiden vrouw op oorlogspad'. Hofpleintheater vr 19, za 20, 20.15 uur, 'Te laat gebo- ren', komedie van A.R. Gurney. ma 22, 20.15 uur, Tineke Schouten in 'Tiepies Tien'. do 25, 20.15 uur, Jenny Arean in haar soloprogramma 'Gescheiden vrouw op oorlogspad'. Luxor Theater zo 21, 20.15 uur, Beeldtheater Mum- menschanz. ma 22, 20.15 uur, concert Anita Meü- Lou Landré en Maijon Brandsma in 'Medea'. Pop Dr. Feelgood is een echte routinier in het clubcircuit. De Engelse band werd in 1971 opgericht Sindsdien is het een komen en gaan van muzikan ten geweest, maar dat heeft nauwe lijks invloed op de muziek gehad. Dr. Feelgood begon als ouderwetse rythm and bluesband en is dat nog steeds. Op de plaat wisselt het peil nog wel eens, maar dankzy de grote ervaring houden ze er bü optredens de stemming altüd wel in. 'Milk and Alcohol' uit 1978 was hun grootste hit. Dr. Feelgood komt vrijdagavond naar het Leids Vrijetüds Centrum aan de Breestraat. Nederlandse bands. 'Down 'Doomsday train', 'Summertime', 'Dark rose' en To you' waren hits. Stevige rock, leunend op een bezet- (foto Pan Sok) ting met twee gitaren. Jan Akkerman, Kaz Lux, Rudi de Queüoe, John Schuursma en Pierre van der Linden hebben er deel van uitgemaakt. Een deel van de oude Brainbox treedt weer op met de oude succesnum mers. Ze zün zaterdagavond te horen in de Pieterskerk in Leiden. In het voorprogramma de Groningse rock en rollband AA the Doctors en het Amsterdamse Ivy and the Terracesto nes. Aanvang 20.00 uur. White Heat komt uit België en maakt stevige rockmuziek. Hoe ste vig mag blüken uit het feit dat de band in het voorprogramma van Ted Nugent heeft gespeeld. Hun tweede LP 'Krakatoa' is onlangs verschenen. Twee gitaren, bas en drums onder steunen Togo 'Tiger' Fawzi, die zich behalve in het zingen ook met succes heeft bekwaamd in karate. White Heat speelt zaterdag in Het Kasteel in Alphen aan den Rün. Aanvang 21.00

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 27