'Ik heb niet gefaald' 'Ik kan de spelers pakken' S T Minister wil meldingsplicht wedstrijden betaald voetbal Van Duyn gelooft in overwinning Quick Boys Kamphues weg bij UVS Van Benthem bijgezet Van Doorneveld akkoord met AZ DUBBELDEMAN VRIJDAG 19 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 KATWIJK - Hij speelt nog geen twee seizoenen in het eerste elftal van Quick Boys, maar nu al is Floor van Duyn uitgegroeid tot de lieveling van het zo kritische Kat- wijkse legioen. De Quick Boys- supporters moeten over het alge meen weinig hebben van tech nisch vaardige spelers als Mart van der Plas. Als de puntspeler zijn goaltje meepikt, kan hij rekenen op krediet. Maar gebeurt dat niet, dan valt hem slechts hoon ten deel. Hoe anders is het met Floor van Duyn, die minder getalenteerd is maar bergen werk verzet en om die reden een graag geziene voetballer is op 'Nieuw Zuid'. Niet alleen in dat 'stadion' overigens, ook in Zeist blijkt men gecharmeerd van de kwaliteiten van de nog maar 19- jarige Katwijker. De afgelopen week althans ontving hij uit de Zeister bossen een uitnodiging voor de nationale amateurselectie. Na Marco van der Plas is hij dit sei zoen de tweede Quick Boys-spe lers die zich bij de 32 'beste' ama teurs van Nederland voegt. "Het kwam voor mij als een ver rassing", aldus de leerling aan de LEIDEN - Ton Kamphues gaat UVS aan het einde van het sei zoen verlaten. De Leidenaar treedt volgend jaar in dienst als trainer/speler bij CBS, een Haarlemse afdelingstwee deklasser. Kamphues speelde na zijn profperiode dit seizoen voor het eerst bij de Leidse eer steklasser, hoewel hij in zijn jeugdjaren eerder de kleuren van UVS heeft verdedigd. De vereniging waarvoor Kam phues gaat spelen is een perso neelsvereniging van de platen maatschappij CBS, een onder neming waar de voetballer als werknemer staat ingeschreven. MTS in Leiden. Ik draai dit seizoen lekker en zie die uitnodiging dan ook als een bekroning". Of Quick Boys aan het einde van het seizoen ook de de kroon op het werk kan zetten, valt te betwijfelen, nu het team van de scheidende Martin van Vianen de afgelopen weken belangrijke punten liet liggen. Een troostprijs ligt wat betreft Floor van Duyn wél in het verschiet. "Ik vermoed dat het verschil met Ko zakken Boys te groot is om nog een kans te maken. Maar we komen na tuurlijk wel in aanmerking voor de periodetitel. Als we tweede wor den hebben we die alsnog op zak. Dat zou het seizoen voor een deel goed maken". Morgen kunnen de Katwijkers een belangrijke stap in de goede richting zetten, maar dan zullen zij wel moeten afrekenen met Rijns- burgse Boys, de aartsvijand sinds jaar en dag. Tot twee maal toe (en dit vooral tot teleurstelling van Quick Boys) werd de confrontatie uitgesteld omdat Rijnsburgse spe lers deelnamen aan een trip van het amateurteam. Morgen wordt het duel alsnog gespeeld, zonder dat er werkelijk ie.ts te verdienen valt. Behalve prestige natuurlijk en de waarde daarvan moet niet wor den onderschat. "Want deze potten zijn altijd zwaar beladen", weet Floor van Duyn. "Of er nu iets op het spel staat of niet. Quick Boys- Rijnsburgse Boys zal altijd een echte derby blijven". De kans is groot dat Floor van Duyn morgen wordt opgezadeld met de bewaking van Huug Aande- wiel, vroeger het troetelkind van Quick Boys en nu een zéér gewaar de kracht bij Rijnsburgse Boys. "Het is een uitdaging om tegen hem te spelen. Een voetballer die wij missen. Kees van Rooyen doet het als spelbepaler goed, maar Huug is toch een klasse apart. De Rijnsburgers hebben het voordeel dat zij hem in de ploeg hebben. Hij kan als geen ander een opening forceren". Dat hebben de Katwijk- se spelers afgelopen zaterdag op nieuw kunnen constateren, want Floor van Duyn. (archieffoto) i massaal aanwezig bij de thuiswedstrijd van Rijnsburgse Boys tegen Spijkenisse. "Dat duel mag je natuurlijk niet vergelijken met de wedstrijd van morgen. Het is absoluut geen maatstaf. Maar ik heb er alle vertouwen in dat we die pot winnen". Hijzelf er in elk geval alles aan doen om dat resultaat te bereiken. Een instelling die hem nu al tot lie veling van het Katwijkse legioen heeft gemaakt. LEEUWARDEN (GPD) In de kille mist heeft steenhouwer Harry Hutting uit Leeuwarden gistermorgen Evert van Ben them toegevoegd aan het rijtje met namen van winnaars van Elfstedentochten. In de sokkel van het Elfstedenmonument bij de Frieslandhal werd 'E. van Benthem' stukje bij beetje ver eeuwigd. De winnaar van de op 21 fe bruari verreden schaatstocht steekt nog opvallend fris af bij zijn voorganger Reinier Pa ping, maar na verloop van tijd zal ook Van Benthem even ver weerd zijn als M. Hoekstra, de eerste winnaar (2-1-1909) die is „bijgezet". DEN HAAG (GPD) Competitie- leider Jan Huybregts zal in de toe komst steeds meer problemen on dervinden bij het samenstellen van een programma betaald voetbal. Die conclusie kan worden getrok ken uit een brief van minister Riet kerk van binnenlandse zaken aan de Tweede Kamer als reactie op het rapport van een projectgroep over voetbalvandalisme. In die brief kondigt de bewinds man namelijk niet alleen aan dat het organiseren van voetbalwed strijden binnenkort verplicht ge meld moet worden aan de gemeen telijke overheden, maar hij meldt verder dat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten momenteel bezig is een model algemene poli tie verordening te ontwerpen, waardoor clubs verplicht worden met de gemeenten te overleggen over het wedstrijdschema. In de praktijk betekent dit dat het initiatief voor wat betreft het wedstrijdschema niet langer bij de KNVB ligt, maar bij de gemeenten waar betaald voetbal wordt bedre ven. Met welke problemen Jan Huybregts dan wordt opgezadeld, laat zich eenvoudig raden gelet op de moeilijkheden die hij dit sei zoen al heeft gehad bijvoorbeeld met het vaststellen van de wed strijd GA Eagles-Feyenoord. Want doordat de burgemeester van De venter er op stond dat deze wed strijd op zondagmiddag werd ge speeld moest Huybregts de speel- datum drie keer veranderen. In een eerder interview heeft Huybregts al gewaarschuwd voor uitbreiding van dit soort voorval len. „Want", zo verklaarde hij toen, „het wordt dan zo langzamerhand ondoenlijk om de competitie nog normaal en vooral duidelijk voor het publiek te laten verlopen". De verantwoordelijkheid voor oor zaak (voetbalvandalisme) en ge volg, zo stelt de minster, ligt even wel bij de KNVB. „Het behoort im mers primair tot de verantwoorde lijkheid van de direct bij de voet balsport betrokken organisatie om zelf de benodigde maatregelen, waaronder preventieve, te treffen", aldus Rietkerk. In dat verband acht hij het ook niet aanvaardbaar dat de eventuele schade die ontstaat door het niet tijdig nemen van de juiste maatre gelen wordt afgewenteld op de overheid. Wat die maatregelen be treft denkt Rietkerk trouwens ook aan bepaalde voorzieningen aan stadions en een alcoholverbod tij dens bepaalde wedstrijden. Voorts pleit hij voor een betere relatie tus sen clubs en supporters en dringt aan op meer aandacht voor de be geleiding van supporters bij uit wedstrijden. Van. overheidszijde zal binnen kort intussen het landelijk overleg voetbalvandalisme (LOV) worden ingesteld, waarin naast de meest betrokken ministeries en het open baar ministerie onder andere de VNG, de Nederlandse Spoorwegen en de KNVB vertegenwoordigd zijn. Dit overleg moet volgens Riet kerk nu spoedig van start gaan, zo dat nog voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen de nodige maatregelen genomen kunnen worden. Voor de beschikbaarheid van alle relevante informatie zal een centraal informatiepunt inge steld worden, dat bij een van de ge meentelijke politiekorpsen zal worden ondergebracht. In zijn brief aan de Kamer deelt Rietkerk verder mee dat het kabi net de vervoersplicht van de Ne derlandse Spoorwegen, neerge legd in de Spoorwegwet, nader wil bezien. Door een andere interpre tatie van het begrip vervoersplicht of door een wetswijziging moeten degenen die kennelijk de bedoe ling hebben om in de trein strafba re feiten te plegen geweerd kunnen worden. Het gebruik van de zoge heten combi-kaart oftewel het trein-toegangsbewijs zal daarnaast worden bevorderd, omdat het ver voer van supporters hierdoor ge scheiden kan worden van de nor male dienstregeling. Volgens de voorzitter van de sectie betaald voetbal, André van der Louw, zullen de door minister Rietkerk aangekondigde maatre- gelingen het overleg tussen de sec-* tie betaald voetbal en de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten niet doorkruisen. „Wij hebben af gesproken met de burgemeesters, via de VNG, in augustus of septem ber de rapportage over dit onder werp nog eens te bepraten. Er is overleg tussen de clubs en de ge meentebesturen, waarmee dus aansluiting is op wat door Rietkerk is aangekondigd. Ik neem aan, dat de regelingen op kleine schaal zul len plaatsvinden. Het lijkt me niet, dat het vaststellen van voetbalpro gramma's in de toekomst wezen lijk moeilijker zal worden", aldus Van der Louw in een eerste reactie. HAARLEM/ZAANDAM (GPD) Hans van Doorneveld zal aan het einde van dit seizoen bij Haarlem verdwijnen. De oefen- meester, die vier maanden gele den nog voor twee jaar bijte kende, vindt dat hij om uit- eeenlopende redenen niet meer optimaal bij de eredivisieclub kan functioneren. „Ik heb hier vijf jaar met plezier gewerkt, maar het is nu gewoon beter dat Haarlem en ik uit elkaar gaan", aldus Van Doorneveld. Persoonlijke redenen, de werksituatie, alsmede het con flict met Kleton, die overigens de training heeft hervat en mor gen weer beschikbaar is voor het duel tegen NAC, zijn de be langrijkste motieven, die Van Doorneveld voor zijn vertrek aanvoert. Het bestuur van Haarlem heeft, zij het met enige tegenzin, de argumenten van Van Doorneveld geaccepteerd. Gisteren had de IJmuide- naar al een gesprek met Klaas Molenaar sr. van AZ '67, waarin beide partijen volledig tot over eenstemming kwamen over een tweejarig contract. „In principe ben ik akkoord", zo merkte de technische leider gisteravond op. „Alleen Haar lem en AZ moeten nu nog bij elkaar komen om deze zaak af te wikkelen. Ik hoop dat dat lukt en dat conflicten kunnen worden voorkomen." Overeenkomstig de afspra ken, die het bestuur van Haar lem en Van Doorneveld vooraf hadden gemaakt, zocht Klaas Molenaar gisteren al contact met Haarlem-penningmeester Beer Wentink, die een eerste oriënterend onderhoud met de geldschieter van AZ had. De komende dagen wordt beke ken of beide clubs elkaar (fi nancieel) kunnen vinden. „Mocht het toch nog afketsen", aldus Van Doorneveld, „dan zijn er voor mij ook nog andere mogelijkheden voorhanden." Clement Koster (Lugdunum) Clement Koster (links) e verrichten weinig terecht t John Huguenin, trainers in de problemen die van een rustig jaartje 'opbouwwerk' ien komen. Beide trainers vechten tegen degradatie. (foto's Holvast) Van een vriendendienst kan John Huguenin (Roodenburg) LEIDEN - Dikke pakken archiefmateriaal worden midden in de conversatie op tafel gesmeten. Woorden schieten Clement Koster kennelijk tekort, want spoorslags zoekt hij SI)r,i,p 7iin want hpi. ucnaae uij uucu». ua .ai, ui nmaicivccu, wciucu iuci aiiccu z.ijn Lcuciitvuiie naar kranteknipsels met juichende teksten over de club uit de Kikkerpolder. Het duurt bur,,n Juirdu'num R pupillen maar ook de oefenmeester zelf keihard met hun neus op de feiten gedrukt. rt it'n, m LEIDEN/DEN HAAG - Het keerpunt lag voor John Huguenin bij wat hij "de smadelij- ike zHn wMtT bek ke 5-0 nederlaaê bij NFC" noemt. Daar, in Amstelveen, werden niet alleen zijn talentvolle even voordat de trainer 'beet' heeft, maar dan: "Kijk", leest hij voor, "hier staat het toch. Verfrissend spel van Lugdunum. En hier. Lugdunum bewijst in de eersteklasse thuis te horen". Gemakshalve gaat de oefen- overtuigd. "Alles heeft te maken moest bij Roodenburg om. meester voorbij aan de wat kriti- met het feit dat Lugdunum geen scher getinte verslagen. En die enkele keer in dezelfde samenstel- hebben duidelijk de overhand deze voetbaljaargang. Juist voor dat de conversatie plaatsvindt, is Lugdunum door stadgenoot Roo denburg (na winst op Hilversum) op de laatste plaats van de eerste klasse A gezet. Dat feit geeft de zondag op stapel staande derby extra cachet. "De belangen zijn groot", weet ook Cle ment Koster. "Zelfs té groot. Voor de stad Leiden komt deze wed strijd te vroeg. Er moet nu keihard voor de punten worden gestreden. Dus er zal door beide partijen voor al zakelijk zal worden gespeeld. Dat houdt in dat er geen mooie wedstrijd is te verwachten". Anders "Ik had het liever anders ge zien", verontschuldigt Koster zich bij voorbaat, "als Lugdunum bij voorbeeld veilig was geweest, dan had ik mijn jongens vrijuit kunnen laten spelen. Indien Roodenburg in gevaar was geweest, hadden we de stad Leiden best willen dienen. Afspraken Dan hadden we het balletje naar el kaar toegespeeld. Zoals in Amster dam gebeurt. Het is nu toch van de zotten dat DWS opeens gaat win nen. Sla de archieven er maar op na: alle punten hebben ze behaald ling heeft kunnen spelen. Hoe je het ook wendt of keert, zoiets gaat ten koste van de kwaliteit. Ik heb voortdurend te maken met blessu res en schorsingen. Dan kun je niet vewachten dat het elftal volgens vaste patronen speelt". Enerzijds wijt Koster dat aan het ongeluk, anderzijds wijst de verte genwoordiger, werkzaam bij een Haarlemse houthandel, met de be schuldigende vinger naar de. spe lers zelf. "Henri van der Weydên en Gijs Collé hebben hun blessures volkomen aan zichzelf te wijten. Henri gaat zaalvoetballen zonder warming-up. Dan is het natuurlijk niet vreemd als er een spier dienst weigert. Gijs kwam opeens op het. idee naar een krachthonk te gaan. Dan gebruik je uiteraard andere spieren. Tegen De Spartaan begon- ie, ondanks een goede warming- up, zo stijf als een plank. Een spier- scheuring was het gevolg". door Rob Onderwater ben een man van discipline. Ik werk hier nu negen maanden, ben nog geen enkele keer te laat geko men en verwacht dat ook van de spelers. Maar zo af en toe vraag ik mijzelf wel eens af of ik niet te streng ben voor die gasten". Schuld Hij weigert evenwel de schuld van de slechte prestaties op zich- m b elf op de ranglijst, be- grondig geanalyseerd", zegt Kos ter, ooit begonnen bij het Amster damse Real Sranang ("Mijn leuk- draagt drie punten. De verslaggevers Rob On- ste tijd"), "Ik tref geen blaam. De derwater en Jaap Visser zoch- slechte positie op de ranglijst i wijten aan de omstandigheden, die ten en vonden aan de voor avond van deze belangrijke ik eerder heb geschetst. Op de trai- stadsbotsing contact met de ningen doe ik er van alles aan. Ik - - - heb het bestuur een plan voorge legd om de situatie te verbeteren. beide trainers, van wie Cle ment Koster ook volgend sei- Ikfwilde drie"k^rpe^week^trai- zal zijn Niet alleen de werkweigering van spieren was de aanleiding van de neergaande prestatiecurve van de Kikkerpolderploeg. Koster kreeg ook te maken met spelers die teg en*Am sterd a ms e 'c 1 ub s D a ar kont tegen.ie tób gomden". Hij had zijn entree polder wel wat anders voorgesteld. drukt de trainer zich uit. "Er ble ven jongens weg bij de training. Ze (Kooimans en Ligtvoet) kwamen de Kikker- geen afspraken na. Er zou, inplaats dinsdag en donderdag, op xicji, zoals andere eersteklassers Lugdunum en van wie ook doen. Dat kan hier kennelijk John Huguenin Roodenburg niet. Dan kunnen natuurlijk geen na één jaar weer verlaat* wereldprestaties worden ver wacht. Ik heb de spelers nog niet veel kennis kunnen meegeven. Het duurt nu langer om de vaste patro nen in een elftal te brengen. Dat moet iedereen maar aanvaarden". Bij de ondertekening van zijn con- dinsdag en vrijdag worden ge- tract dacht Clement Koster de traind. Iedereen was daannee ak- Leidse vereniging een plaats gens in de middenmoot toe. Aan vankelijk bleek de de 38-jarige daaraan privéomstandigheden ten Haarlemmer een voorbeeldig grondslag lagen. Maar voorlopig waarzegger, want in de eerste helft zat ik er maar mee' van het seizoen sprokkelde Lugdu num zijn puntjes bijeen. De over wintering op de Kikkerpolder be viel de eersteklasser echter slecht, met de laatste plaats op de ranglijst als resultaat. "Ook al degradeert Lugdunum", vervolgt hij, "dan heeft Koster niet gefaald. Want als ik straks een goe de tweedeklasser achterlaat vind ik nog dat ik het goed heb gedaan. Een goede tweedeklasser is altijd nog beter dan een slechte eer steklasser, zeg ik altijd maar. Op al lerlei manieren probeer ik het ni veau van de club op te krikken. Op initiatief van Lugdunum wordt ko mend seizoen een competitie voor Zonder pardon werd het tweetal jeugdige senioren opgezet met de koord, maar zij kwamen niet opda gen. Later heb ik begrepen dat Niet terecht "Dat is niet terecht", is Koster verbannen uit het eerste elftal. "Ik heb nooit gemarchandeerd en zal dat in de toekomst nooit doen", ontvouwt Koster. "Andere trainers zouden misschien een oogje heb ben dichtgeknepen. Ik werk alleen met goedwillende mensen. Wie zijn best niet doet, valt bij mij af. Ik "bedoeling spelers die net uit de jeugd komen te laten rijpen. Nu kan ik geen jonge voetballers inzet ten omdat er elke week gepres teerd moet worden". Erg veel komt daar, ondanks de goede bedoelingen van Clement Koster, nog niet van terecht. advertentie bel: 071 - 220907 - 149556 "Op dat moment was de grens van mijn geduld bereikt", blikt de Haagse trainer in Leidse dienst een kwartaal terug. "In de eerste helft van de competitie heb ik mijzelf steeds voorgehouden dat ik niet te fel tekeer moest gaan tegen die jon ge knapen. Dat ik ze voorzichtig moest benaderen om te voorko men dat ik hun zelfvertrouwen zou aantasten. Maar na NFC was ik er van overtuigd dat het zo niet langer kon. Sindsdien wijs ik de jongens voortdurend op hun verantwoor delijkheden die ze als selectiespe lers van een eersteklasser wel de gelijk hebben. Ik heb ze verweten dat ze veel te laconiek aan een wed strijd begonnen, het allemaal veel te gemakkelijk opvatten. Het is mijn geluk dat die vorstperiode zo lang heeft geduurd, want ik heb nu een paar maanden kunnen werken aan een spelsysteem dat simpel weg een combinatie van vechten en voetballen is". Een systeem dat Roodenburg in middels, met als uitzondering de 2- 6 afgang tegen koploper De Spar taan op paaszaterdag, de broodno dige punten heeft opgeleverd.De koerswijziging op sportpark Noord heeft uiteraard wel tot gevolg dat er zeer veel van de jonge Rooden- burgers, die nu twee competitie wedstrijden per week afwerken, wordt gevraagd, zowel mentaal als fysiek. Huguenin: "Inderdaad, ik heb de jongens zelfs letterlijk ge vraagd om in hun levenswijze re kening te houden met hun sport beoefening. Want waar schort het bij veel amateurs aan, dat ze niet uitgerust aan een wedstrijd begin nen. Als je de avond voor een wed strijd tot een uur of twee op stap bent geweest kun je nog zo'n goede conditie hebben en nog zo'n goede voetballer zijn, het werkt in je na deel. Ik eis van miin spelers hon derd procent inzet en concentratie, van de allereerste tot de allerlaatste minuut. Hoelang ze dat kunnen op brengen? Geen idee, de tijd zal het leren. Vergeet niet dat ik met bijna allemaal jonge knapen heb te ma ken en die kunnen op hun leeftijd een hoop hebben. Bovendien pas door Jaap Visser denburg" hebben "dè punten Tijdens die afstraffing vlak voor de 'ijstijd' werd Huguenin één ding'zonneklaar: het roer keihard nodig in de zware strijd om lijfsbehoud. Het ligt dus meer voor de hand dat de tweede Leidse derby van dit seizoen in de zondageer- steklasse uitloopt op een 'broedermoord'. Immers, de eventuele verliezer van dit treffen blijft in de achterpoort van de eerste klasse A staan. Met nog achtd) wedstrijden voor de boeg staan Lugdunum met twaalf en Roodenburg met dertien punten uit ach- tien wedstrijden respectieve lijk op de laatste en voorlaat ste plaats, die wordt gedeeld met DWS. Het gat tussen Roo denburg en Rood Wit, num- ik de trainingen aan de huidige wedstrijdbelasting aan. Er wordt in deze fase van de competitie een stuk lichter getraind". Gentleman Een fase die dus beslissend is voor de nabije toekomst van Roo denburg. "Ik zou het verschrikke lijk als de Roodenburg toch degra deert. Niet alleen voor de vereni ging, maar zeer zeker ook Beleving jaar Roodenburg houdt de lige trainer van RCL (zës jaar) en Katwijk (vier jaar) het in deze regio voor gezien en verkast naar Rid derkerk waar hij trainer wordt van de eveneens tegen degradatie wor- stelende zaterdageersteklasser moet ik RWH. voegen dat Huguenin bestrijdt eveneens dat hij het het bestuur en de suppor ters van Roodenburg op gespan nen voet zou leven. "De relatie met het bestuur is prima. We hebben mij- openlijk gesproken over een even- aan- tuele verlenging van mijn contract. Eén van de belangrijkste redenen dat het daar niet van is gekomen, is mijn duidelijke voorkeur voor het zaterdagvoetbal. Ik mis de sfeer van de zaterdag, waar de beleving en de betrokkenheid van spelers en supporters het grootst is. Al ïmiddellijk aan toe- bij Roodenburg ook echte voetbalsfeer hangt. Ie dereen leeft enorm mee". Dusi Hoewel de officiële verklaring luidde dat beide partijen in onder ling overleg hadden besloten om de éénjarige verbintenis van Hu guenin met Roodenburg, niet te verlengen, gaan op sportpark Noord de geruchten dat er van on- derling overleg nauwelijks sprake porters' er blyk in itnuinAnf Dn UonrTcn rrnntlDm On het niet verwonderlijk dat er dit seizoen wel eens in onver valst Leids een flink potje wordt gescholden op Haagse John: Hu guenin: "Hoewel de trouwe sup porters er blijk van geven dat ze oog hebben voor de problemen van de club wordt er inderdaad nogal eens langs de kant geschol den. Niet alleen op mij, maar ook de spelers en dat is onterecht want we hebben bij Roodenburg wel te maken met een situatie dat er aan weesi oy uua. £,en ciuo un. ae h t b dit sf,i7npn ppn _tp1 Schildersbuurt. Ik heb er twee jaar u dIt selzoen een stel is geweest. De Haagse 'gentleman' Huguenin zou niet bij de volks clubs Roodenburg passen, zo heet te het in het roddelcircuit. Huguenin: "Gezwam. In Den Haag ben ik twee jaar trainer ge weest bij ODB. Een club uit de krachten wegviel waar- {waB door jonge spelers te vroeg voor de leeuwen werden geworpen, in de problemen gehad. Toen ik ging degradeerde de club en kwa- men de spelers bjj het bestuur om meeste gevallen zeker seizoen ÏEE ?e vroeg. Zulke spelers moetje dus doel dat je geen trainer kunt zijn een bepaalde club omdat je niet het milieu past, dan ben je het ge woon niet waard om voetbaltrainei te zijn. En wat Roodenburg betreft: het feit dat mijn spelers nu terug vechten uit een bijna kansloze po- kan 'pakken'b Als deflatie ^spe* pc" *u veei geauia wmen I,f„ ,?4Pik geven' Maar ik heb mezelf wèl Alc i*> ale 7n in pllranr 7it v.uce. zzumc inucv jc uus 1°S krediet geven. Vandaar dat ik in de eerste competitiehelft nooit tegen r, ,M nHi mm ze tekeer ben gegaan, ze nooit op voetbaltrainer hun flikker heb gegeven wanneer i voetbaltrainer er iets fout was gegaan> Dat sprak ik dan met de betrokken spe ler in het praatje vooraf aan de vol gende wedstrijd. Ik heb die kna pen zo veel mogelijk geduld willen Iers-trainer slecht j er nooit in geslaagd c 1 Zrfip'knani£ steeds afgevraagd waar de grens die knapen v__ te raken en ze vechtvoetbal staat zijn". te zetten tot het van mijn geduld lag' In Amstelveen dus, zoals in de uitbeurt tegen NFC bleek.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13