'Snel parcours en geld belangrijkste' LSF behoort ook zelf een keus te doen 'Laten ze het maar bewijzen' Krankl 'nieuw' in Oostenrijks elftal Jos Hermens organiseert marathon Rotterdam Smith wint in Boston Doping-lab in Calgary Meijer sleept Westerhof voor rechter Russen in de 'Vuelta' Nog slechts vier 'oudjes' in selectie Brazilië Amancio neemt ontslag DINSDAG 16 APRIL 1985 SPORT PAGINA 9 Een woord van lof komt de Leidse Sportfederatie toe voor de zojuist gepubliceerde nota over de tarie ven van de sportaccommodaties in Leiden. (De belangrijkste pun ten ervan werden weergegeven in de krant van afgelopen vrij dag). De nota is dan wel aan de late kant, maar als men ziet wat voor weelde aan cijfermateriaal is bijeengebracht en hoeveel moeite men zich heeft getroost om nu eindelijk eens goede criteria voor tarieven én de nauw daar mee samenhangende subsidies te geven dan is de LSF op dit punt geexcuseerd. Het gaat ten slotte om vrije-tijds bestuurders, die zich over een zeer ingewikkelde materie moesten buigen. Bij de totstandkoming van de ze nota zal de financiële commis sie van de LSF ongetwijfeld veel te danken hebben aan de wiskun dige in haar gelederen, Lodewijk Kallenberg. Alleen al de orde ning van het materiaal moet een enorme klus zijn geweest, iets waarin de gemiddelde sportbe stuurder zou zijn verdwaald en neem het hem ook maar eens kwalijk. In het algemeen kan men zeggen dat burgers hebben gedaan, waartoe de gemeente raad eigenlijk al lang geleden opdracht had moeten geven. Of al die bijeengegaarde cijfer tjes kloppen, kan ik niet zeggen. Maar ik neem aan dat men daar mee de grootste zorgvuldigheid heeft betracht. Het lêed is niet te overzien als daarover nog on enigheid kan losbarsten, want dan zouden we voorlopig geen steek verder komen. De LSF produceert een aantal richtlijnen en kapstokken om een echt tarievenbeleid te ontwikke len en zij geeft aan de hand daar van modellen die laten zien wat voor uitwerking allerlei varian ten hebben op de tarieven en op de contributies voor de indivi duele sporter. Zo toont men aan wat er gebeurt als de subsidie ge heel wordt gebruikt voor jeugd- sport, wat de gevolgen zijn als men de subsidie gebruikt voor een tegemoetkoming in de exploi tatie- of accommodatiekosten, of wat de uitkomst is als de subsidie voor de helft naar de jeugdsport en voor de helft naar de accom modatiekosten zou gaan enz. Het is heel verhelderend. Geen voorkeur Maar wat ik al vreesde, is he laas gebeurd: de LSF zelf spreekt geen voorkeur uit voor een be paalde lijn of een bepaald model. Zij geeft mogelijkheid na moge-- lijkheid en legt die nu voor de deur van de politiek. Dat zou kunnen wijzen op verdeeldheid binnen de LSF-gelederen, maar in het tamelijk stekelig voor woord van de nota wijst voorzit ter Carl Pries dat meteen van de hand. Niks onderling geruzie of dergelijke praat, zo schrijft hij. "Natuurlijk zou de LSF in staat zijn zelf keuzes en compromissen aan te dragen wanneer haar uit voeringsbevoegdheden en ver antwoordelijkheden gegeven wa ren. Maar dan zou de problema tiek uitsluitend intern afgewik keld worden door vrijwilligers, amateurs, terwijl de politici, "de profies", hun nek niet behoeven uit te steken". Strikt genomen heeft Pries ge lijk: de politiek (gemeenteraad) moet op vitale punten een uit spraak doen. Daar is zij voor. Maar ook al aanvaard je dat als uitgangspunt dan kun je toch wel de eigen voorkeur aangeven? De LSF heeft toch ook een belang in deze? Of heersen er, ondanks alle ontkenningen, wel degelijk zoveel verschillende opvattingen binnen de LSF dat de politiek ge woon als breekzijzer nodig is? De "profies" moeten maar eens hun nek uitsteken, vindt Pries. De profies! Over wie heeft hij het dan? Ook Pries weet maar al te goed dat van de 39 gemeente raadsleden er op zijn hoogst vijf zijn die de Leidse sportwereld kennen en enig inzicht in de ma terie hebben. De rest bestaat uit, op dit gebied, nauwelijks geïnte resseerden, lieden die wel eens wat gehoord hebben en volslagen ignoranten. Over een willekeurig kraakpand wordt in de raad tien keer langer gediscussieerd dan over het hele hoofdstuk sport. Men kan dat treurig noemen (me de een gevolg ook van het feit dat de sport jarenlang met een grote boog om de politiek heenliep), maar zo is het. Alle reden voor de LSF dus om te proberen méé te sturen. Triest Het meest trieste sportbericht van de afgelopen week kwam naar mijn gevoel uit Boston. De organisatoren van de marathon in die stad weigerden de inschrij ving van Mark Plaatjes, een Zuidafrikaan. Als het om een blanke was gegaan, zou ik er op deze plaats geen regel aan heb ben besteed, maar Plaatjes is zwart. Tja, zei men in Boston, wat ons betreft mag hij zo meedoen, het Amerikaans Atletiek Congres heeft echter bepaald dat uit pro test tegen de apartheidspolitiek Zuidafrikanen van wedstrijden in Amerika moeten worden uit gesloten. Ik vind dat zo iets dwaas. Een frappante bevestiging van de stelling dat men onherroepelijk bij de duivel terecht komt als men tot het uiterste consequent pro beert te zijn. Om solidair te zijn met de zwarten, wil men Zuid afrikanen zoveel mogelijk van de internationale sportvelden we ren. Maar als men daar nu ook de zwarte Zuidafrikanen, de slachtoffers van de apartheids politiek, onder laat vallen in wat voor absurde, nee, idiote, discri minerende toestanden komen we dan terecht? Regels hersenloos toepassen - er bestaat niets ergers. Laurens Het gaat slecht met RCL, de Leiderdorpse zaterdag-eer steklasser. Gewone nederlagen worden afgewisseld met hele zware nederlagen. Negen punten uit negentien wedstrijden hebben ze vergaard. Beroerder kan het bijna niet. Wat de Racing in negentig mi nuten vpetbal precies uitspooktr wilde ik nu zelf wel eens zien, vandaar dat ik afgelopen zater dag naar Barendrecht-RCL was getogen. Maar tot aller verdriet, vooral het humeur van RCL-be- stuurslid Rietveld zakte naar een grimmig dieptepunt, werd de wedstrijd afgelast. De regenval in de laatste anderhalf uur voor de wedstrijd kon het hoofdveld van Bareridrecht niet meer ver stouwen. In de bestuurskamer zei toen iemand tegen RCL-trainer Lau rens Mouter: "Nou Laurens, een goed daggie voor je. Jullie verlie zen vandaag in elk geval niet". Een wat pijnlijke grap voor ie mand wiens ploeg diep in degra- datiezorgen zit en die zelf onge twijfeld ook de nodige spanning LAURENS MOUTER met zich mee torst. Maar Laurens lachte gélukkig goedmoedig. Een Jenaplan-onderwijzer kan wat hebben. Ik hoop van harte voor hem dat er aan het eind van het seizoen écht nog iets te lachen valt. Hollanders! De Atletiek Vriendenkring Hol land viert deze dagen haar gou? den jubileum. Er zijn vele sport clubs in Nederland die zoiets presteren of al lang hebben ge presteerd, maar als een atletiek vereniging dat doet, vind ik het toch iets bijzonders. De atletiek tó hier nooit een volkssport gewor den, zóals in Finland en Zweden. Slechts een beperkt aantal men sen voelt er zich toe aangetrok ken, al gaat het de laatste jaren dan wat beter. Hoeden af dus voor de AV Hol land. Ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan heeft de vereniging een jubileumboek uitgegeven dat tot de aangenaamste behoort dat mij de laatste jaren in handen is gekomen. De grote lijn van de clubhistorie, de anecdotes (die vaak zo veel zeggen over de sfeer in een vereniging) en een mar kante serie oude en nieuwe foto's zijn tot een uiterst smakelijk ge heel gevlochten. Nu mocht er ook wel wat van het jubileumwerk worden ver wacht, want de auteur, Bert Paauw nee, geen zoon, niet eens familie) is tenslotte beroepsjour nalist. Meestal treft men in jubileum boeken louter rozegeur en mane schijn aan. Incidenten en moei lijkheden pleegt men met grote ij ver buiten beschouwing te laten. Dit werk volgt een wat realisti scher koers. De glorie komt volop aan bod, maar de problematiek wordt niet geschuwd. Zo krijg je goed een indruk hoe hard en bit ter Holland en uiteraard ook an dere atletiekclubs) door de jaren heeft moeten knokken om baas op het middenveld van het eigen sportcomplex te worden. Altijd diende met de belangen van an deren rekening te worden gehou den: voetballers, korfballers, rui ters, rugby'ers. Een atletiek-interland kon in 1962 geen doorgang vinden om dat er een vriendschappelijke voetbalwedstrijd moest worden gespeeld. Wedstrijd-secretaris Wim Rietbergen stikte bijna van wanhoop en woede. Bij die gele genheid schreef hij: "De atletiek in Leiden wil zijn vleugels uit slaan. Maar zo gauw dat ge beurt, verlammen deze onmiddel lijk weer, omdat we alles moeten accepteren, alles moeten slikken, alles Ook de enorme rel rond trainer Lambert v.d. Berg wordt weerge geven. Geen overdreven getam- boereer, maar er is aandacht voor. En zo hoort het ook. De his torie van een club kent licht en schaduw. Jodocus Bijzonder vermaakt heb ik me met het hoofdstuk "Hollanders h over hun club en hun sport". Je H zakt er heerlijk bij in het dons. van de nostalgie. 1 Nooit geweten dat juwelier jj Erich v.d. Water in zijn jeugd de 100 meter in 11.4 liep. Nou ja, een beetje juwelier is natuurlijk snel. ij De huidige voorzitter Carel H van Venetiën blijkt, toen hij nog H jong en mooi was, ook een hele g kwieke sprinter te zijn geweest: 11.2. Laat ik hem nou altijd heb- ben gehouden voor een niet al te j vlotte lange-afstandloper, want jaren geleden, toen hij atletiek- medewerker van deze krant was, H toonde hij zich nogal eens traag met het inleveren van zijn versla- j gen. Jodocus den Tonkelaar, ooit I weerman in het NOS-journaal, |J heeft zich in de jaren veertig en vijftig eveneens danig in de Hol land-gelederen geweerd. Hij r heeft er nog een hoestje aan over gehouden, zo meldt hij vrolijk. Aan het slot van zijn stukje rj schrijft hij indringend hoe hij de j' atletiek heeft beleefd: "Alsje spi- jj kes aan de wilgen hangen, af- !j brokkelend omdat de tand des tijds er steeds meer aan knaagt, i i besef je pas hoe blij je was en hoe blij je nü bent dat je het toen ge- jj daan hebt; tóen, toen je nog de j kracht had, de souplesse, de wil en al die anderen om je heen. De- i j genen die de sport en de wedstrij- jj den toen hebben laten liggen, in [j hun jonge jaren, die kunnen het j nimmer meer inhalen, nooit j Een waar woord, Jodocus. (Het jubileumboek is te verkrij- gen bij AV Holland, p/a Saf- fraantuin 9, Leiden. Tel 211327. Prijs f25). ROTTERDAM (GPD) - Voor het op poten zetten van een topmarathon is de man die de lopers contracteert minstens zo belangrijk als een goedgevulde geldbuidel. Wat dat be treft heeft Rotterdam het getroffen met Jos Hermens, 35 jaar alweer, maar nog immer een bekende persoonlijkheid in het wereldje van de lange-afstandslopers. Niet in het minst vanwege zijn nog immer bestaand wereld-uurrecord van 20.994 meter. De in Molenhoek nabij Nijmegen woonachtige ex-atleet doet tegen woordig promotiewerk voor een sportkledingbedrijf en vanuit die functie rolde hij in zijn 'makelaars werk' voor de Stad Rotterdam Ma rathon en reist onderhand de hele wereld af op zoek naar geschikte lopers voor de Maasstad. „Je hebt met een heleboel aspecten te ma ken", zegt Hermens op de vraag hoe het contracteren van lopers in zijn werk gaat. „Wil je iets bereiken bij de atleten, dan moet je in ieder geval een goede organisatie, een snel parcours en geld kunnen bie den. En het geld is voornamelijk afhankelijk van de sponsors, die in stöeds grotere getale op de atletiek afkomen. Het is een interessante markt voor hen, want er wordt door de mensen steeds meer geld uitgegeven voor deze sport". „Er kleven ook grote gevaren aan dit verschijnsel", zo vervolgt Hermens, „als een sponsorbelang te zwaar gaat wegen. Kijk maar eens naar het wielrennen, ja, naar Gent-Wevelgem, waar je in Vande- raerden een teleurgestelde win naar had. Kijk, ik vind het leuk als een door ons gesteunde atleet wint, maar het mag nooit geënsceneerd worden. Je maakt de sport op die manier ongeloofwaardig en uitein delijk kapot". Een jaar geleden kreeg Hermens ondanks dit door hem geventileer de standpunt veel kritiek, toen er verzwegen was dat de Keniaan Jo seph Nzau als 'haas' fungeerde. „Ja, maar Boerhout van de NOS wilde alleen maar een live-reporta ge voor de televisie hebben, als er vier lopers van onder de twee uur tien minuten zouden deelnemen", zegt Hermens. „In het andere geval zou er een samenvatting komen. Nou, we hadden die vier lopers. Ik heb alleen verzwegen, dat Nzau na twintig kilometer uit zou stappen. Tja, het financiële gedeelte van een marathon speelt nu eenmaal een BOSTON (AP) - De Brit Geoff Smith heeft gisteren voor de twee de maal op rij de internationale marathon van Boston gewonnen in een officieuze tijd van 2 uur, 14 mi nuten en 2 seconden. Vorig jaar klokte hij 2:10:34. Het record van de race in Boston staat met 2:08:51 op naam van de Amerikaan Alber to Salazar. De Amerikaan Gary Tuttle werd tweede in 2:19:12. grote rol en wel of geen recht streekse reportage is erg belangrijk voor de sponsors". Geld Het is natuurlijk aardig te weten hoeveel geld er zoal nodig is om de lopers te contracteren, maar daar over wenst Hermens zich niet uit te laten. „We zouden maar al te graag reclame willen maken met een prijs van 25.000 dollar voor de win naar. Maar die hebben we niet", zegt hij. „Ik voel er echter ook wei nig voor om de bedragen aan de MOSKOU (AFP/SID/Tass) - Calgary, de stad van de Olym pische Winterspelen van 1988, krijgt een laboratorium voor doping-onderzoek. De stich ting van een dergelijk doping- lab, de tweede in Canada na Montreal, werd het afgelopen weekeinde in Moskou aange kondigd door professor Bruce Challis. Challis was één van de zeventig experts (uit 34 landen) bij het doping-congres van de medische commissie van het Internationaal Olympisch Co mité (IOC). Het IOC zal een deel van de stichtingskosten van het labo ratorium voor zijn rekening ne men. Het laboratorium in Cal gary zal ook na de Winterspelen in gebruik blijven. Challis sprak in Moskou verder over de medische voorzieningen tij dens de Olympische Spelen in Canada. Binnen een maand komt de definitieve versie van het plan op tafel. Volgens Challis zullen 1500 sportlieden, 1200 begeleiders en 4000 journalisten de vijftien de editie van de Olympische Winterspelen bijwonen. De opening zal plaatsvinden in het MacMahon-stadion, dat plaats biedt aan 50.000 bezoekers. De sluitingsceremonie gebeurt in het Saddledom-complex, goed voor 20.000 kijkers. Naast de tien officiële sporttakken wor den in Calgary demonstratie- wedstrijden gehouden in cur ling, shorttrack-schaatsen en vrije-stijl skiën. grote klok te hangen. Niet vanwe ge de belasting of zo, maar we zou den daarmee onze positie kunnen ondermijnen. We moeten immers concurreren met andere mara thons, al weet ik dat wij met min der grote bedragen dan Londen werken. Of ik genoeg geld te beste den heb? Je hebt nooit genoeg. Kijk maar eens naar Chicago en New York, die met respectievelijk een budget van drie en twee mil joen dollar werken. Toch had New York niet zo'n sterk veld, omdat ie dereen naar Chicago trok". In de door Hermens geschetste situatie lijkt schier ondoenlijk om de concurrentie (voor Rotterdam is dat Hirosjima, Boston en Londen) voor te blijven. „Het geld speelt na tuurlijk een grote rol, maar voor de atleten wegen ook andere aspecten zwaar", legt hij uit. „De mensen in de organisatie, de organisatie zelf, het parcours, de service, het zijn al lemaal dingen die meetellen. Zo'n Lopes komt bijvoorbeeld niet om dat hij hier het meeste kan verdie nen. Hij heeft vertrouwen in ons en weet dat we het beste met de atle ten voor hebben. Je bent ook het hele jaar bezig met het benaderen van lopers. Di Castella viel af, maar je probeert hem meteen voor het volgende jaar te pakken. We heb ben hem netjes behandeld en zijn besluit gerespecteerd. Het had toch geen zin om hem aan zijn af spraken te houden, want je ver speelt op die manier je goede rela tie". "Ervaring" Hermens' atletiekverleden blijkt ook een aardige binnenkomer bij de marathonlopers. „Ik heb prakti sche ervaring, trainersdiploma's, relaties, zie alle grote wedstrijden, ze kennen en weten dat ik eerlijk ben", zegt Hermens. „Als Rooyek- kers (voorzitter van de organise rende stichting - red.) een atleet opbelt, denkt de atleet 'wie is dat, kan ik hem vertrouwen, enz.'. Ik heb begrip voor de atleten, ook voor iemand die niet wil lopen en dat ga ik niet op het spel zetten". Een strategie om het meest ge wenste deelnemersveld te verwe- zelijken is nauwelijks te construe ren, zo meent Hermens. „Iedereen wil de mensen, die aantrekkelijk zijn, en dan praat je over de win naars van de Spelen, de WK en de EK. Ook heeft de ene loper meer uitstraling dan de andere. Je moet gewoon alle zeilen bijzetten om bij te blijven. Als de organisatie goed is, moet je er niet op gaan vertrou wen dat het weer goed gaat. Je moet je gewoon elk jaar waarma ken". ROTTERDAM (GPD) - Gerard Meijer heeft zich met steun van Feyenoord verzekerd van de hulp van een advocaat. De verzorger van de Kuip-club, al bijna 26 jaar in dienst, is de beschuldigingen van voetballer Richard Budding in de „zaak-Westerhof' zat. Samen met clubarts Andriessen, „die ook door het dolle heen is en het ook niet pikt", wil Meijer de affaire des noods voor de burgerrechter laten uitvechten. Het bestuur van Feye noord steunt het tweetal en heeft de juridisch adviseur ingescha keld. „Alleen kan ik het niet meer aan", aldus Meijer. „Als er een raadsman als Vilé (de advocaat van Westerhof) tegenover me zit, dan heb ik er ook een nodig, want die zaak gaat nu uit de hand lopen. Ik kan erg veel hebben na bijna 26 jaar, maar dit gaat te ver. Deze aan tijgingen ondermijnen mijn hele gestel. Laat Budding het allemaal maar eens bewijzen". Voor de tuchtcommissie van de KNVB versterkte oud-Feyenoor- der Budding vrijdagavond de be schuldigingen van oud-Feyenoord- trainer Westerhof dat er in het verleden in de Kuip geregeld do ping aan de spelers zou zijn ver strekt door Meijer. Westerhof, te genwoordig oefenmeester van Vi tesse, zwengelde de zaak aan met zijn bewering dat Feyenoord niet „naturel" had gespeeld in een wed strijd bij AZ'67 in 1980, maar in het vooronderzoek werd hij zelf in staat van beschuldiging gesteld vanwege zijn vermeende laster praat. Budding, tegenwoordig speler van Vitesse, ging tijdens de mon delinge behandeling van die zaak vrijdagavond nog verder en sprak over geregeld dopinggebruik bij belangrijke wedstrijden. „Zo'n tienmaal per seizoen heb ik een wit pilletje gekregen van Meijer". De verzorger voelt zich door die opmerkingen door het slijk ge haald en aangetast in zijn goede naam. „Ik heb geen moment rust meer. De hele dag gaat de telefoon en ik word er op straat voortdu rend over aangesproken. Niet ne gatief, maar ik word er niks wijzer van. Dat moet maar eens afgelopen zijn. Mede op verzoek van dokter Andriessen heb ik daarom aan het bestuur om een advocaat ge vraagd. Die hebben we gekregen en als het nodig is, stappen we nu desnoods naar de burgerrechter, want dit neem ik niet". WENEN ANP/APA) - Krankl en Willfurth zijn volgens verwachting de nieuwe gezichten in het Oosten rijks voetbalelftal, dat morgen in Wenen aantreedt voor het belang rijke WK-kwalificatieduel tegen Hongarije. Beide ploegen staan in groep 5 van de Europese voorron den boven Nederland geklasseerd. Branko Eisner, de bondscoach van Oostenrijk, wilde gisteren zijn elf tal nog niet officieel voorstellen. Dat deed de Joegoslaaf pas van middag. In Lindabrunn, het trainingskamp van de Oostenrijkse voetballers, circuleerden de namen van het ba sis-elftal al. In vergelijking met de twaalf spelers, die op 14 november in het veld kwamen tegen Neder land (1-0), ontbreken de aanvallers Polster en Steinkogler en de verde diger Messlender. Krankl maakt zijn come-back in de tweemans- aanval, waarin hij wordt onder steund door de voor Torino spelen de Schachner. Op het middenveld verschijnt Willfurth, de middenvel der van Rapid. Lainer, tegen Ne derland invaller voor Messlender, heeft nu een basisplaats in de ver dediging. Vitesse-trainer Clemens Westerhof moet met bewijzen komen, vindt Feyenoord-verzorger Gerard Meijer (archieffoto) MOSKOU (Tassj - In Moskou is de start bevestigd van een ploeg Sow- jet-renners aan de Ronde van Spanje, die volgende week dinsdag in Valladolid begint. Het tiental wordt aangevoerd door Andrej Ve- dernikov, wereldkampioen bij de amateurs in Praag in 1981, en Oleg Logvin, in 1980 Olympisch kam pioen op de 100 kilometer in Mos- De keuze van die drie Rapid-spe- lers lag voor de hand, nu in het sta dion van die Weense club wordt gespeeld. In totaal heeft Eisner vijf voetballers van Rapid gekozen. Leo Beenhakker, de tijdelijke coach van het Nederland elftal, reist dinsdagmorgen naar Wenen. Van het Hongaarse team waren de namen gisteren nog niet bekend. De (waarschijnlijke) opstelling van Oostenrijk: Koncilia (Austria Wien), Lainer (Rapid Wien), Weber (Rapid), Pezzey (Werder Bremen) en Brauneder (Rapid); Hörmann (Sturm Graz), Prohaska (Austria), Willfurth (Rapid) en Jara (Gras- shoppers Zurich); Krankl (Rapid) en Schachner (AC Torino). RIO DE JANEIRO (Reuter) - De nieuwe coach van het Braziliaanse voetbalelftal, Evaristo Macedo, heeft in de selectie voor de kwalifi catiewedstrijden voor de wereldti telstrijd van 1986 slechts vier spe lers opgenomen, die al eerder bij een wereldkampioenschap actief waren. Het ervaren viertal bestaat uit verdediger Oscar, linksbuiten Eder, doelman Carlos en spits Rei- naldo. Macedo maakte gisteren in Rio de Janeiro de groep van 22 spelers be kend voor de interlands in mei te gen Bolivia en Paraguay. Niet op genomen in de selectie zjjn de in Italië spelende Zico, Socrates, Ju nior, Falcao en Toninho Cerezo. Het verbod van de Italiaanse voet balbond aan verenigingen spelers af te staan voor het einde van het seizoen, 9 mei, speelt daarbij een grote rol. De volledige selectie is: Doel: Pau lo Victor, Gilmar en Carlos. Verde diging: Edson, Oscar, Mozer, Vla dimir, Branco, Mauro Galvao, Ju lio Cesar en Luis Carlos. Midden veld en aanval: Jandir, Alemao, Dema, Geovani, Casagrande, Be- beto, Eder, Reinaldo, Careca, Ma rio Sergio en Jorginho. MADRID (Reuter) - Amancio Amaro heeft zijn ontslag ingediend als trai ner van Real Madrid. Zijn taak wordt tijdelijk waargenomen door Luis Molowny, de manager. Het bestuur van de roemrijke club beraadt zich over de te nemen stap pen. De „Koninklijke" maakt een rampseizoen door. De achterstand op Barcelona, de aartsvijand en landskampioen, bedraagt zestien punten. De enige mogelijkheid op Europees voetbal bestaat nog uit het winner van de UEFA-beker. In de eerste halve finale tegen Inter leed Real even wel een kansloze nederlaag van 2-0. Er was om die redenen veel kritiek op Amancio, de vroegere topvoetballer van Real, die aan het begin van het seizoen Di Stefano was opgevolgd als trainer. Vanwege de slechte resul taten stapte in februari Luis de Carlos, de voorzitter, op.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9