Vilé roept nieuwe getuigen op in kwestie Westerhof Verbetering voor Raas? Keizer staatsvijand UVS-SLIEDRECHT sloos sport Voller velt Gladbach ZATERDAG 13 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 Sip Privé (1) Katwijkse zonen kampen met so ciale controle. Wil een ingezetene van het vissersdorp gaan verke ren dan wordt zijn lief gewikt en gewogen en o wee als zij uit Rijnsburg komt. De Katwijkse 'stervoetballer' Huug Aandewiel kan daar over meepraten. Zijn oog viel op een Rijnsburgse schone en prompt werd Huug in zijn woonplaats met de vinger nagewezen waarop hij pijlsnel de wijk naar het bloemendorp nam. Wanneer een lid van de Kat wijkse zaterdageersteklasser Quick Boys vaak in de Rijns burgse dreven wordt gesigna leerd, voert bestuurslid Jaap Sip deze zoon die verloren dreigt te gaan onmiddellijk op in het club blad. In zijn rubriek Voetbals nippers roddelt Sip er ook in het aprilnummer van Nieuw-Zuid vrolijk op los. 'Slachtoffers' zijn deze keer het grote talent Floor van Duyn en Martin van der Plas: "In het programmablad stond vermeld dat Floor van Duyn weer verkering zou hebben. We kunnen ons dat moeilijk voorstel len omdat hij nog niet eens nor maal op een bromfiets kan rij den. Op weg naar school veroor zaakte hij een ongeluk. Ter ge ruststelling: als Floor verkering zou hebben, komt het meisje niet uit Rijnsburg. Hij wordt na melijk veel in Rijnsoever waar genomen. Ook Martin van der Plas (F-pupillentrainer en vierde elftalspeler) wordt veel in Rijns oever gesignaleerd. Dit heeft ech ter weer te maken met een zuster van B-regionaal speler Abram Dijkdrent. Zo blijft de grote Quick Boys-familie intact". Ja, totdat er van de zomer weer een paar wulpse 'bloemenmeis jes' in Katwijk komen paraderen. Sip Privé (2) We blyven nog even grasduinen in de voetbalsnippers van Jaap Sip. Over de Zoetermeerse scheidsrechter Arnouts meldt de Katwijkse Henk van der Mey- den: "Scheidsrechter Arnouts komt de laatste tijd nogal eens in het de regio. Tijdens de wedstrijd RCL-Quick Boys stuur de hij trainer Mouter achter de afrastering. Na afloop werd deze affaire in de kantine met enkele pilsjes 'afgekocht'. Tijdens de wedstrijd Rijnsburgse Boys- Ajax 2 stuurde hij een bekende RB-speler uit het veld. Na een on derbreking van dit dyel mocht tot opluchting van Rijnsburgse Boys deze speler toch weer mee spelen. We durven er om te wed den dat scheidsrechter Arnouts 's avonds geen bloemen heeft hoe ven te kopen voor z'n vrouw". Excuses Nu we het toch over Quick Boys hebben; behalve onze favoriete clubbladcolumnist herbergt de ze club ook onze favoriete spea ker: Nico Kulk. Gisteren hing hij op de sportredactie aan de lijn: "Jullie zijn een mooi stelletje daar. Lees ik van de week in de krant dat ik zaterdag zou hebben omgeroepen dat Heerjansdam op 0-1 was gekomen door een buiten- speldoelpunt. Maar dat was Kulk helemaal niet, want Kulk zat zaterdag in Groningen". Foutje Nico, wij hadden héle maal over het hoofd gezien dat er een 'stand-in Kulk' achter de mi crofoon zat. Maar ja, Quick Boys thuis tegen Heeijansdam en Ni co Kulk in Groningen, dat kan toch helemaal niet? Niet te filmen De naam van Quick Boys wordt de laatste jaren bij uitwedstrij den in de regio nogal eens in dis krediet gebracht door Katwijkse belhamels die geen lid zijn van de Boys. Laatst deden deze voor malige 'blackjacks' weer van zich spreken tijdens de derby Noord wij k-Quick Boys (3-2). Het woeste gedrag van deze anti-sup porters heeft nogal wat reacties in het clubblad van Noord wijk teweeg gebracht. Onder andere deze van het bestuur: "De afgelopen maand is er geen bestuursvergadering gehou den. Wel was er een bijeenkomst, die geheel in het teken stond van de maatregelen voor de wed strijd tegen Quick Boys. Besloten werd bier in plastic bekertjes i.p.v. flessen te verkopen. Ook Ignace van Swieten komt niet boven de comervlag uit: 'Ik zeg altijd dat ik 1,70 meter ben, ik lieg altijd één centimeter". (foto anp> werd besloten politieversterking te vragen zodra dit eventueel noodzakelijk zou zijn. Inmiddels is wel aangetoond dat deze maat regel helaas niet overbodig was. Het voor de wedstrijd inzetten van veel politie was achterwege gelaten om provocatie te voorko men. Helaas is gebleken dat een wedstrijd tegen onze Katwijkse vrienden kennelijk niet zonder extra politie toezicht gespeeld kan worden, getuige de slooppar- tij die plaats vond. Ook lijkt het zinvol een politiehond te laten ac climatiseren op een voetbalveld en hem niet plotseling in de strijd te werpen, zodat we gevrijwaard blijven van het plaatsen van gre tige tanden in de verkeerde ar men en benen. Een hond kent im mers niet het verschil tussen goe de en kwade supporters. Geluk kig vergoedde de spectaculaire wedstrijd, met een sensationeel verloop en voor Noordwijk een uitstekend resultaat, zij het niet alles, toch wel veel". Ene M.H. schrijft verderop on der de kop 'Het zullen je suppor ters maar zijn: "In het verleden werd onze zus tervereniging Rijnsburgse Boys ook op onkosten gejaagd door een twintigtal jongelui, zich 'suppor ters' van Quick Boys noemend en de meesten gekleed in lederen jas jes met daaronder de blauw-wit- te shawls, zijnde de kleuren van Quick Boys. Ik wil direkt aanne men dat deze jongelui, die het be staan om goederen van een an der te vernielen, geen lid zijn van de vv Quick Boys en ik kan daar mee het bestuur van deze vereni ging alleen maar feliciteren". "Deze knapen, die alleen maar uit zijn op rotzooi schoppen en een andermans goed te vernielen, denken dat dat ze de gast-vereni- ging en met name VV Noordwijk en VV Rijnsburgse Boys, benade len. Het omgekeerde is echter waar. Zij gooien de goede naam van de VV Quick Boys, die zij zo genaamd hoog in het vaandel dragen, te grabbel. Het bestuur van VV Quick Boys zal daar zelf ook alert op moeten zijn. En wat zullen wij als leden en supporters van VV Noordwijk mêeten én kunnen doen? Wij zullen zorg moeten dragen dat vanaf de van Panhuijsstraat het terrein niet (meer) betreden kan worden. Toegang moet, vooral Quick Boys bij ons te gast komt, alleen mogelijk zijn via het toe gangshek aan de Duinwetering". "Daarnaast zou er tijdens de volgende ontmoeting Noordwijk- Quick Boys met een video-came ra filmopnamen gemaakt kun nen worden van de onregelma tigheden die ontstaan of dreigen te ontstaan. Ik begrijp dat de or de daarmee tijdens de wedstrijd niet gehandhaafd wordt, maar daarna kun je toch via die film de daders onderscheiden en in de toekomst die maatregelen nemen die voorkomen dat dit gespuis weer toegang krijgt bij een vol gende gelegenheid. Misschien dat justitie de film ook nog wel wil gebruiken en dat de kosten van de vernielingen op de daders ver haald kunnen worden. Het is voor mij onbegrijpelijk dat zo een klein stelletje mislukkelingen een fijne sportmiddag voor velen kunnen verzieken". Bewogen In de rubriek Stierlijk in het Lei derdorps weekblad klaagt de sa mensteller van dit 'nieuws en ad vertentieblad', Ronald Veeren, de slectie van de zaterdageer steklasser RCL aan onder het kopje Fotografenverdriet: "Hebben we op verzoek van een elftalbegeleider van RCL wel 50 foto's afgedrukt van RCL-spelers samen met spelers van Ajax en Feyenoord, zijn ze nog steeds niet afgehaald. De foto's liggen er al twee weken! Wilden we eens een keertje snel zijn...". Haastige spoed is zelden... Hoe zou eigenlijk de kwaliteit van die foto's zijn? Engerd Ignace van Swieten werd on langs door de betaalde voetbal lers uitgeroepen tot scheidsrech ter van het jaar. In Voetbal Inter national komt deze fluitende welzijnswerker deze week uitge breid aan het woord in een 'dis cussiestuk' met verslaggever Bert Nederlof. Een stortvloed van welzijnswerkerstaai is het gevolg. Een paar voorbeelden: "Het heeft bijna nooit met één facet te maken. Je hebt, met de- duels die ik nu fluit, vrijwel voortdurend te maken met een waaiereffekt, naar de publiciteit, maar ook naar binnenuit, naar het voetballand zelf'. Over zijn 'botsing' met de Spaanse Tukker Manuel Sna- chez Torres tijdens Twente- Feyenoord: "Kijk als ik naar het span ningsveld van die wedstrijd kijk en ik kijk dan ook nog eens naar het temperament van Manuel wiens cultuur ik ken, dan ben ik vanuit mijn achtergrond ver plicht die man in de wedstrijd te houden. Ik stond daar niet van uit de ïk-cultuur, ik stam uit de wij-cultuur. Vanuit mijn Indi sche achtergrond kennen wij meer dan de Nederlandse cultuur 't groepsverband, het gezinsver band, de verantwoordelijkheid naar elkaar toe. Vanuit dat cul tuurgegeven voelde ik het enorme temperament van Manuel aan. Het is mijn én zijn verdienste dat hij in de wedstrijd gebleven is". zijn geringe afmetin- "Ik zeg altijd maar dat ik 1,70 meter ben, ik lieg altijd één centi meter. 't Is zo'n enorm verschil hè, 1,70 of 1,69". Het taalgebruik van die Van Swieten is eigenlijk net zo eng als dit mannetje in het zwart klein is (169 centimeter dus). Erwtensoep In het clubblad van de Taekwon- do-vereniging Leiden schetst Eef Gijsman een beeld van de condi tietraining voor "Gé, onze trainer, laat ons eerst een paar rondjes hard lopen voordat we met de oefeningen gaan beginnen. Vergeet vooral niet om goed en regelmatig in en uit te ademen 'in ademen door je neus en uit ademen door je mond' anders hou je het niet lang vol en dat is natuurlijk niet de bedoe ling. Wat wel opvalt is dat er al tijd twee dames zijn, jullie weten wel wie ik bedoel, die tijdens het hardlopen naar het toilet gaan en op het moment dat we de oefe ningen gaan doen weer aanwe zig zijn. Tijdens die oefeningen is het meestal stil in de zaal, maar als één van de dames erwtensoep heeft gegeten, wat nogal regelma tig voorkomt, dan is de stilte ver broken". Waarom? 'S-HEERENHOEK (GPD) Duit se medische specialisten hebben Jan Raas gisteren de verzekering gegeven dat er op korte termijn verbetering in zijn toestand zal op treden. De Zeeuwse kopman uit de Kwantum-ploeg van Jan Gisbers heeft in Frankfurt een acupunc tuurbehandeling gehad, waardoor de pijnlijke rugblessure - die hem het hele seizoen al teistert - zou moeten verdwijnen. Voorlopig echter heeft Raas besloten geen wedstrijden meer te rijden, omdat de kans op het halen van de finish uiterst dubieus is. Hij start daarom ook zondag niet in de Franse klas sieker Parijs-Roubaix. Tijdens de training zal moeten blijken of de Duitse professoren Hünten en Gross gelijk hebben. Als de pijn inderdaad afneemt zal Raas over acht dagen opnieuw naar Frankfurt gaan voor een be handeling waarna er nog een derde bezoek aan die specialisten nodig is voordat hij weer de oude is. 'Nees' weer uitgeschakeld GRONINGEN (ANP) - Johan Neeskens, net hersteld van zijn rib- blessure, zal zondag weer niet met Groningen spelen. Tijdens een oe fenpartijtje kwam Neeskens in bot sing met een jeugdspeler, waarbij zijn voorhoofd vrijwel werd open gereten. Er moesten tien hechtin gen worden aangebracht en dat be tekent dat hij onmogelijk zal kun nen uitkomen in de thuiswedstrijd tegen Excelsior. Neeskens maakte voor Gronin gen op 10 maart zijn debuut in de wedstrijd tegen PEC Zwolle en verdween daarna uit de ploeg doordat hy tijdens de training en kele gekneusde ribben opliep. In het paasweekeinde was Neeskens weer hersteld, waardoor hij bij de reserves kon meespelen, maar zijn terugkeer in het eerste elftal moest weer worden uitgesteld. SCOREBORD Junioren, achtste ronde: Marcel Piket - Jeroen Piket 1-0, Fitzgerald Krudde - Henk Bruin 1-0, Liafbern Rie- mersma - Arthur van de Oudewetering 1-0, Teun van der Vorm - Bas van der Plassche afgebroken, Edward van de Marei - Johan Quist 0-1, Heieen de Greef - Dirk-Jan Brink i-0. De stand in de kopgroep is: 1. Marcel Piket 6 pnt, 2. Krudde 5 1/2 pnt, 3. Riemersma en Bruin 5 pnt, 5. Van der Plas sche 4 1/2 pnt 1 afgebroken party, 6. Je roen Piket, Van de Oudewetering, Quist en Heieen de Greef 4 1/2 pnt. Meisjes, achtste ronde: Esther de Kleuver - Jessica Harmsen 0-1, Henriette de Greef - Mariette Drewes 1-0, Annemarie Benschop - Franka van Hall 1- 0, Nicolette van Polanen - Patricia de Wit De stand in de kopgroep is: 1. Jessica Harmsen 6 1/2 pnt, 2. Annemarie Benschop 6 pnt, 3. Henriette de Greef en Patricia de Wit 5 1/2 pnt, 5. Mariette Drewes 5 pnt. Dammen De uitslagen van de partijen uit de laatste ronde bij de dames en de voorlaatste bij de heren van de strijd om de Nederlandse damtitels zijn: Vrouwen: Poepjes - Toonen 0-2, Otten - Graas 1-1, Polman - Van Lith 1-1, Heitmeier - Van de Kraats 1-1, Andries - Van Setten 1-1. Eindstand: 1. Polman 15 punten; 2. Graas 11, 3. Otten 10; 4. Heitmeier 9; 5. Toonen 8; 6. Van Lith 8; 7. Andries 8; 8. Van de Kraats 8; 9. Poepjes 8; 10. Van Setten 5. mannen: Clerc - Van der Wal 2-0, Palmer - Scholma 1-1, Jansen - Goudt 1-1, Stokkel - Van der Kooij 1-1, Vermin - Van den Borst 1-1, Van Aalten - Bies 2-0. Stand: 1. Van der Wal 16; 2. Van Aalten en Clerc 14; 4. Vermin 12; 5. Palmer en Scholma 10; 7. Stokkel en Bies 9; 9. Jansen 8; 10. Van der Kooij 7; 11. Goudt 6; 12. Van den Borst 5. ATHENE (GPD) Twee dagen na de cupwedstrijd Liverpool- Panatinaikos, die door de thuisclub met 4-0 werd gewonnen, be gint de Nederlander die deze wedstrijd leidde, Jan Keizer, in de Griekse sportpers de proporties aan te nemen van staatsvijand nummer één. De meeste Griekse commentatoren geven toe dat de Britten su perieur speelden, maar herinnerden eraan dat alles anders had kunnen lopen als Keizer het Griekse doelpunt in de twaalfde mi nuut niet had afgekeurd. Dat doelpunt had Panatinaikos moed kunnen geven. Nog veel meer kritiek is er voor het feit dat de scheidsrechter Panatinaikos in de tweede helft twee strafschoppen onthield, toen dit reeds met 3-0 achterstond. Dit wordt vooral geweten aan het klimaat dat tevoren was geschapen door een artikel in de Sunday Times waarin de scheidsrechter er met zoveel woorden voor wordt gewaarschuwd dat Panatinaikos een club is die op mysterieuze wijze strafschoppen weet af te dwingen. In dit inderdaad nogal onfrisse stuk werd mede gesuggereerd dat de Griekse vereniging onder zijn schatrijke eigenaars-reders een overdreven gastvrijheid aan de dag legt voor buitenlandse scheidsrechters die in Athene een wedstrijd komen leiden. Het dagblad 'De Mesimvrini' vindt dat de Griekse club de Sun day Times een proces moet aandoen wegens deze publicatie die ook in de Engelse Daily Mail als 'modderwerperij' wordt aange duid. De Griekse krant brengt ook een foto waarop men Keizer het embleem van Liverpool ziet dragen (ongetwijfeld na de wedstrijd). De Eleftherotypia brengt als kop: „De misdaden van Keizer", en beschuldigde ook de twee Nederlandse grensrechters Blankestein en Van der Land. De Apogevmatini gaat nog een stapje verder en spreekt van een complot van de UEFA, waarin Keizer was ge- mengd, om een finale Liverpool-Juventus af te dwingen omdat die de meeste inkomsten aan televisierechten zou opbrengen. Elders weer wordt Keizers optreden toegeschreven aan Nederlandse 'wraakzucht' vanwege de nederlaag die Panatinaikos tevoren Feyenoord had toegebracht. De trainer van Panatinaikos, de Pool Gmoch, tenslotte voorspelt dat de revanche over twee weken in Athene „de wedstrijd van zijn leven en de finale op zijn carrière zal worden". „Daar zal die idioot van een Nederlander in ieder geval niet bij zijn. Liverpool is mis schien de beste club van de wereld, maar zo gemakkelijk zullen zij er in Athene niet van van af komen". Zondag a s Sportcomplex "Kikkerpolder" VI YJ aanvang 14.00 uur- COMPETITIEWEDSTRIJDvEERSTE KLASSE Deze advertentie is aangeboden door LEIDEN - Kopstukken van de KNAU kwamen gisteren af op het 50-jarig jubileum van de Leidse Atletiek Vriendenkring Holland, beter bekend als AV Holland genoemd. Ter gelegenheid daarvan kregen vlnr de heren Jutte (erevoorzitter KNAU), Van Venetièn (voorzitter AV Holland) en De Beer (voorzitter KNAU) als eersten een boek aangeboden dat Bert Paauw (journalist Leidsch Dagblad) voor de jubilerende vereniging samenstelde. (foto Holvast) ADVERTENTIE ZEIST (ANP) - Oud-Feijenoorder Richard Budding heeft verzorger Gerard Meijer van de Rotterdamse club beschuldigd van het uitdelen van dubieuze medicamenten. Voor de tuchtcommissie van de KNVB, die een door trainer Cle mens Westerhof opgerakelde do- pingaffaire gisteravond mondeling behandelde, zei Budding: Meijer deelde vaak witte pilletjes uit. Ge middeld tien keer per seizoen kreeg ik van die dingen, vooral bij belangrijke wedstrijden. Die pil letjes gaven je een raar gevoel. Je kon bij wijze van spreken een cor ner nemen en die er zelf inkop pen". Budding had bij het vooronder zoek verklaard zich niets te kun nen herinneren van de bekertjes, die op 9 november 1980 in de pauze van het duel AZ'67 - Feijenoord werden uitgedeeld. „Dus uw ver haal over die pilletjes heeft geen betrekking op die bewuste wed strijd", concludeerde voorzitter Boskamp van de tuchtcommissie. Volgens Budding stampte Meijer de pilletjes, waarna hij de poeder in een bekertje met een sport- drankje vermengde: „als je dat spul op had, kon je wel twee wed strijden achter elkaar spelen. Na een griepje kreeg ik eens zo'n pil. Meteen daarna liep ik of ik nooit ziek was geweest". Meijer was door Eric Vilé, advo caat van Westerhof, gevraagd naar Zeist te komen. Maar de verzorger had zich om wat de advocaat noemde onduidelijke redenen af gemeld. Geconfronteerd met de nieuwe feiten zal de tuchtcommissie zich de komende week beraden. De zaak wordt zo snel mogelijk voort gezet. Eric Vilé heeft nieuwe getuigen opgeroepen in de zaak. In de zit ting van de tuchtcommissie van de KNVB eiste Vilé, oud-voorzitter van de sectie betaald voetbal, dat René Notten en Stanley Brard moeten worden gehoord. Westerhof, nu trainer van eerste- divisieclub Vitesse, zei in een ver haal in het januarinummer van het voetbalmaandblad Elf, dat vijf spe lers van Feyenoord op 9 november 1980 verboden stimulerende mid delen hadden gebruikt. Dat ge beurde in de pauze van de compe titiewedstrijd tegen AZ'67, dat met 5-2 won. Westerhof was in die pe riode interimtrainer van de Rotter damse club. Vilé, onder wiens verantwoorde lijkheid een onderzoek werd inge steld naar doping in de top van het nationale voetbal, pleitte voor een geheel nieuw vooronderzoek. Vol gens de Utrechtse jurist zouden de zes eerder gehoorde getuigen, on der wie de toenmalige Feyenoord- directeur Peter Stephan, weer door de tuchtcommissie moeten wor den ondervraagd. Richard Bud ding, nu spelend bij Vitesse, en Ka- rel Bouwens, nu uitkomend voor FC Den Haag, behoorden ook tot die groep. Zij verschenen gister avond op verzoek van Vilé voor de tuchtcommissie. Voorzitter Bos kamp weigerde alle getuigen op nieuw te horen, maar stemde in met het duo Notten - Brard. Westerhof aan het woord. Naast hem zijn raadsman Eric Vilé. (foto anpi BREMEN (DPA/SID) - Een in top vorm verkerende Rudi Voller heeft er gisteren voor gezorgd dat zijn vereniging, Werder Bremen, nog steeds aanspraak kan maken op de Westduitse voetbaltitel. De spits van het nationale team scoorde te gen rivaal Borussia Mönchenglad- bach niet alleen zijn negentiende treffer in het seizoen waarmee hij zorgde voor een 1-0 voorsprong, maar ging zijn medespelers ook voor in de strijd. Een tweede inter national bij de thuisclub, Norbert Meier maakte in de 63e minuut een einde aan de illusies van Borussia door voor 2-0 te zorgen. Bij de gas ten was doelman Sude ondanks de nederlaag de beste speler. Hij stop te twee keer een strafschop, in de 52e minuut van Reinders en in de 62e van Meier, die daarna de terug springende bal toch in schoot. In het te harde duel trok scheidsrech ter Hontheim zes keer een gele kaart waaronder een voor de Oos tenrijker Bruno Pezzey. Titelver dediger Vfb Stuttgart kroop wat dichter naar een UEFA-plaats. In eigen huis werd Fortuna Düssel- dorf met 5-2 verslagen. De ploeg van de scheidende trainer Betn- haus staat nu zesde op elf punten van koploper Bayern Munchen. ZWEMMEN - De Nederlandse schoonspringer Edwin Jongejans is gisteren in Zürich bij de strijd om de Europacup als negende geëindigd bij het springen van de 3-meterplank. Winnaar werd Nadtsjip Aljoetdinov uit de Sovjet Unie voor de Bulgaar Peter Georg- hijev en de Westduitser Albin Kil- lat. Bij de vrouwen ging de titel bij het 10-meter springen naar de Tsje- choslowaakse Hana Novotna.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13