De huidige eregast gaat voortaan gewoon op de achterste rij zitten Al drie Voorschotense honden dood door gif Leiderdorps burgervader Van der Have neemt dankbaar én opgelueht afscheid Heitje' voor actie in Oegstgeest Agenten belanden in sloot PAGINA REGIO LEIDEN VRIJDAG 12 APRIL 1985 LEIDERDORP - Niks mooie kreten als 'Ik had nog jaren willen doorgaan' en 'wat vreselijk dat ik nu weg moet'. Leiderdorps eer ste burger M.A. van der Ha ve (bijna 65) bekent eerlijk blij te zijn dat het erop zit. Een ruim veertigjarige loop baan bij de overheid, waar van zestien jaar als burge meester van Leiderdorp: het is welleljes zo, een an der mag de fakkel overne men. De leeftijd gaat tellen; het is ook geen geheim dat Van der Have er de laatste maanden niet meer zo 'bij' was als hij al die jaren placht te zijn. door Miep Hoenson Toch maakte hij in het verleden geen gelegenheid van de mogelijk heid om 'Vutter' te worden. "Nee. Ach, de laatste jaren stelde ik die beslissing steeds veertien dagen uit. Er was altijd wel een aanlei ding. De Meubelboulevard bijvoor beeld wilde ik graag zien komen. Ineens zat ik bijna aan m'n pen- "En vroeger deed je zoiets niet. Ik herinner me dat een collega uit Voorschoten wel met VUT ging. Nou, daar werd over gepraét. En ik wil niet dat men hier denkt dat er wat is, want het is hier in Leider dorp zo goed". Zo goed dat Van der Have 'zijn' Leiderdorp hardnekkig blijft be stempelen als de fijnste gemeente van het hele land. Met alle respect, maar meende hij dat ook echt? "Ja, echt. Dat komt door de in woners. Het zijn verschrikkelijk gezellige mensen, waarmee je al tijd op voet van gelijkheid staat te praten. Ze hebben me gelukkig nooit op een voetstuk gezet. Na tuurlijk kan ik niet zeggen dat alle 22.000 Leiderdorpers zo vreselijk gezellig zijn, maar toch..Van ruzies heb ik hier nooit gehoord". Geen stormen Zestien jaar burgemeesterschap zijn ogenschijnlijk rustig voortge kabbeld. Het heeft nooit gestormd rond het hoofd van Van der Have, die "dankbaar" is dat hij "zonder al teveel brokken" zijn werk heeft kunnen doen. Anderzijds meldt hjj veelzeg gend een maagoperatie te hebben gehad. "Die krijg je niet zomaar". "Stel het maar zo: 99 procent was fantastisch, heerlijk. Die ene pro cent, misschien maar een half pro centje zelfs, ach, daar moet je dan niet te zwaar aan tillen. Maar aan een paar dieptepunten ontkom je natuurlijk niet. Het moment dat wethouder Gordijn overleed, mid den in een raadsvergadering. Daar krijg je grijze haren van ja. En dan dat ongeluk, vorig jaar april, op de rijksweg. Zo luguber. Vreselijk". Bescheiden lichtpuntje tijdens die chaotische dag kan de aanwe zigheid van een eigen ziekenhuis in Leiderdorp zijn geweest. Van der Have legt dat verband niet, maar meldt wel vol trots dat hij het Elisabethziekenhuis zelfheeft 'bin nengesleept". Lachend: "Dat was nog in een tijd dat een burgemees ter nog alles mocht doen. Het dis trictsbureau van de rijkspolitie heb ik op die manier ook naar Leider dorp kunnen halen". Proeven we hier wat verbitte ring, omdat Van der Have halver wege de rit zijn portefeuilles finan- Er staat de burgemeester én de inwoners van Leiderdorp vol gende week een duizelingwek kend afscheidsprogramma te wachten. Dat begint volgende week dinsdag (16 april), met een overzichtstentoonstelling van hoogtepunten uit zijn Leider- dorpse ambtsperiode. Onge twijfeld zullen vele Leiderdor pers zichzelf terugvinden op de foto's. De tentoonstelling, 'Dag burgemeester', is enkele weken voor het publiek te bezichtigen in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Ook landelijk trekt het af scheid aandacht. De Avro maakt dinsdagavond tussen acht en elf uur opnamen voor het radioprogramma van Gerrit den Braber. Het programma wordt donderdag 25 april, tus sen drie en vier uur via Hilver sum 2, uitgezonden onder het motto 'De burgemeester is jarig en neemt afscheid'. Thérèse Steinmetz, alsmede een groot aantal andere (plaatselijke) ar tiesten, verleent medewerking aan deze avond in de Muzenhof. Woensdag 17 april brengen schoolkinderen in park De Houtkamp Van der Have een aubade. Dat zangfestijn brengt tussen tien uur en half twaalf zo'n tweeduizend schoolkinde ren op de been. Een dag later, donderdag dus, neemt de burge meester afscheid van het ge- meentepersoneel. Dat besloten gebeuren speelt zich 's middags af in het gemeentehuis. Een dé filé van verenigingen en instel lingen trekt diezelfde avond, tussen zeven uur en half acht, langs het gemeentehuis aan de Statendaalder. De stoet ver trekt vanaf de Lijnbaan. Het 'officiële' afscheid volgt op vrijdag 19 april. Tussen drie uur en half vijf kunnen genodig den in de raadzaal een buitenge wone raadsvergadering meema ken, waarbij Van der Have de voorzittershamer overdraagt aan loco-burgemeester/wethou der Gehner. Aansluitend is er een receptie voor genodigden. Vanaf het gazon langs de Laan van Ouderzorg stijgt intussen (rond half zeven) een hetelucht ballon op. Zaterdag 20 april ten slotte verzorgen de Leiderdorpse ver enigingen demonstraties vanaf drie uur, zowel bij het ge meentehuis als in park 'De Houtkamp'. Fanfare 'Con Arno- re' uit Hoedekenskerke brengt om half vier een muzikale hul de. De play-backgroep 'Wall- street Crash' volgt met een op treden, alsmede de Leiderdorp- se groepen 'Con Bravura', 'Theater Toverlei' en 'Tamarco'. Daarna kunnen Leiderdor pers de vertrekkende burge meester de hand schudden tij dens een receptie, die van half vijf tot zeven uur in het ge meentehuis wordt gehouden. De receptie wordt rond kwart voor zes even onderbroken voor een optreden van Leiderdorpse ko- Wie dan nog wil doorfeesten kan zaterdagavond in de Mu zenhof terecht, waar een (gratis toegankelijk) jazzfeest wordt gehouden. ciën en personeelszaken kwijtraak te en derhalve alleen politie over hield? "Men vond het voor de poli tiek beter als een wethouder die portefeuilles zou beheren. Ik heb ze dus niet uit mezelf uit handen gegeven, maar ik vond: als ze dat nu willen, ach., werk zat. Dan zoek je wat anders". Zoals? "Zoals het coördineren, het gebeuren naar buiten toe. Daar heb je dan meer gelegenheid toe". Sensatie Dat heeft Leiderdorp geweten ook: hij was altijd overal; hij fun geerde zelfs als biechtvader en raadsman. Niet voor niets geldt dat met Van der Have het type van de gemoedelijke burgervader, de ket tingdrager die op de hoogte is van de persoonlijke problemen van 'zijn onderdanen', verdwijnt. Er zullen in die zestien jaar weinig avonden zijn geweest waarop de burgemeester onderuitgezakt op de bank zat. Er was altijd wel een plaatselijk evenement waar hij een kijkje ging nemen. Hij ontkent daar wel eens moeite mee gehad te hebben. "Ik vond dat ik daarvoor werd betaald. Ja, dat is een ouderwetse opvatting, dat weet ik best. Maar als je daarvoor kiest, dan kun je geen voorkeuren laten blijken en dan moet je dus overal komen. Als ik regelmatig naar het voetballen ga moet ik fat soenshalve ook eens bij het hoc keyveld gaan kijken. Hoewel, er zijn best dingen geweest waar ik echt niet toe ben gekomen. Je kunt hier niet alles bijhouden, het is zo'n levendige gemeente". De Leiderdorpers wisten zijn trouwe verschijnen te waarderen, al werd er ook wel eens boosaardig gefluisterd dat de burgemeester al tijd overal vooraan stond 'om weer in de krant te komen'. Deed hij het er om? "Natuurlijk niet. Die foto's hoorden erbij. Ik zocht ze nooit op, denk niet dat ik met m'n ellebogen werkte om vooraan te kunnen staan. Ik heb inderdaad wel eens gelezen: de burgemeester, die weer haantje de voorste was...Maar zo ben ik helemaal niet". "Wel heb ik altijd gedacht: beter een foto van een vredige burge meester dan van een of ander sen- satiegebeuren. Want mensen moe ten bij het lezen van de krant zo langzamerhand denken dat het le ven één en al sensatie is". De scheidende burgemeester in zijn werkkamer, die uitzicht biedt op de flats: 'We hebben er zoveel mensen r kunnen helpen. (foto Hoh Onstuimig De burgemeester zal heus meer te doen hebben gehad dan alleen z'n gezicht ergens laten zien. Laten we wel wezen: Leiderdorp is onder zijn 'bewind' onstuimig gegroeid. Wat inwoners betreft zelfs verdub beld van 11.000 tot ruim 22.000. Als geen andere gemeente in de regio werd er in de jaren zeventig met grote haast gebouwd. Woningen, de bijbehorende voorzieningen, 'n winkelcentrum, ziekenhuis en nu een heuse meubelboulevard. Van der Have wil zich daar niet voor op de borst kloppen. "Ik denk dat als ik hier niet was geweest, Leider dorp nog groter was geworden. Ik heb de raad op een gegeven mo ment nog getemperd. Want er kwa men elk jaar wel een dikke duizend huizen bij hoor, je had gewoon geen tijd dat je met de nieuwe in woners kennismaakte. Duizend vond ik teveel. Honderd weer te weinig. Ik wilde de gulden mid denweg kiezen". Desalniettemin verrees de ene flat na de andere eengezinswoning. De gemeente moest daardoor zelfs een nieuw 'hart' krijgen. Reden waarom in de volksmond onder scheid wordt gemaakt tussen het 'oude' en het 'nieuwe' dorp. In zijn werkkamer kijkt de bur gemeester zelf op flats uit. Ze irri teren hem allerminst. "Wat de mensen tegenwoordig vergeten is dat in de tijd dat die flats werden gebouwd, er échte nood was. We hebben zoveel mensen kunnen helpen met die flats. Vergeet dat alsjeblieft nooit". De tijd van bouwen is goeddeels voorbij. De nieuwe burgemeester van Leiderdorp zal zich met bestu ren kunnen bezighouden. Van der Have bekent zelf altijd meer een 'doener' te zijn geweest dan een 'le zer': "Ik had ambtelijke ervaring, geen bestuurlijke. Als voorzitter van de gemeenteraad zou ik mezelf een zes-min willen geven". "Ik dacht altijd maar zo: als je over humor beschikt kom je een eind. Een grapje er tussendoor doet veel goed". Terugtrekken Van der Have: de vleesgeworden eerste burger van Leiderdorp. Hij mag dan niet alle 22.000 inwoners persoonlijk kennen, wat gezichten betreft komt hij zeker tot de helft. Als de Leiderdorpse burgemeester op 1 mei eervol ontslag wordt ver leend heeft hij er ruim 45 jaar 'overheidsdienst' op zitten. In 1939 begon Van der Have als medewer ker bij het Rijksbureau voor Voed selvoorziening in oorlogstijd bij het gewest Zeeland. Van 1940 tot 1945 was hij eerste ambtenaar op de ge meentesecretarie van het Zeeuwse Nieuwerkerk. In de gemeente Hoedekenskerke vervulde hij functies als waarne mend secretaris, waarnemend ont vanger, ambtenaar van de burger lijke stand en gemeentesecretaris. Toen kwam hij 'onze' richting uit, want in 1956 werd Van der Have benoemd tot burgemeester van Val kenburg. Op 16 januari 1969 werd hij eerste burger van Leiderdorp. Herbenoemingen vonden plaats in 1975 en 1981. Officier in de Orde van Oranje-Na- ssau is de scheidende burgemeester sinds 1981, het jaar waarin hij een kwart eeuw burgemeester was en ook het feit herdacht 12Vz jaar als eerste burger aan Leiderdorp te zijn verbonden. Een derde jubi leum vierde hij al in 1979, toen hij precies veertig jaar in overheids dienst was. Hoe moet dat na 1 mei, als hij zon der ketting in zijn woonplaats blijft rondlopen? Onwillekeurig zullen de mensen hem als 'de burgemees ter' blijven zien; hem als zodanig blijven groeten en wellicht zelfs hardnekkig als eregast uitnodigen. Van der Have heeft wel degelijk nagedacht over dat 'probleem'. "Maar wat moet ik? Ik vind Leider dorp een heerlijke plaats. Zou ik weggaan, dan zou het een vlucht zijn. Ik hoop dat ze me blijven groeten - maar laten de mensen als jeblieft niet gaan praten in termen als 'de oude' en 'de nieuwe' burge meester". "Ik heb mezelf zoveel in de hand dat ik weet: ik neem afstand. Ik zal best wel weer uitgenodigd worden - maar dan zal ik me eerst afvragen: wat vindt mijn opvolger ervan? Ik zal nooit naast hem of haar gaan staan. Mijn vrouw en ik hebben al afgesproken dat we straks op de achterste rij zitten". Dierenbescherming zint nu op maatregelen VOORSCHOTEN - Het aan tal Voorschotense honden dat is gestorven na het eten van vergif bij het station, is opgelopen tot drie. De die renbescherming is bijzon der ontzet door het "lafhar- OEGSTGEEST - Onder het mom van 'een heitje voor een karweitje' zullen de drie scoutinggroepen in Oegstgeest vandaag en morgen de deuren langsgaan op zoek naar ver schillende klusjes. De totale op brengst van het werk wordt afge staan aan de plaatselijke actie 'Oegstgeest helpt Sierra Leone'. Een klussenbus, bemand met jonge scouts en uitgerust met ge reedschap, staat de klussers ter be schikking. De bus staat op de hoek De Kempenaerstraat/Terweeweg en de hoek Irislaan/Lange Voort. In principe zijn alle klussen mo gelijk, van gras maaien tot kleine reparaties in huis. Hoewel de actie 'Heitje voor een karweitje' heet, staat het iedereen vrij meer dan een kwartje te geven. De tijden zijn tenslotte veranderd. tige gebeuren" en zint op maatregelen. Ze wil advertenties plaatsen in kranten en plakkaten ophangen aan lantarenpalen. Daarnaast heeft de organisatie aan de politie gevraagd of deze met een geluidswagen door het dorp wil rijden. Het verzoek is echter af gewezen. Groepscommandant Remmelzwaal: "Dat zou alleen maar onrust zaaien. Bovendien hebben we niet eens een geluids wagen". Mogelijkheid blijft dat de organi satie nu zelf een geluidswagen ver siert en toestemming vraagt aan de gemeente om rond te mogen rij den. Ze beraadt zich hier op korte tertnijn over. Toch blijft het niet al lemaal bij plannenmaken en de constatering dat een draaiboek moet komen voor toekomstige ver- giftigingsgevallen. Vanmiddag hebben bestuursleden namelijk dierenzaken in de gemeente gea larmeerd en dierenbezitters recht streeks benaderd. De boodschap: hondenbezitter, houd de hond kort en laat hem niet banjeren door grasveldjes en bos jes. Daar kunnen gemakkelijk gif tige dingen verborgen liggen. En in deze tijd, vol 'loopse teefjes' snuf felt een reu overal aan, zo is de er varing van mevrouw Van Kempen van de dierenbescherming. Het zou wel eens kunnen verkla ren waarom juist in deze periode vaak dieren worden vergiftigd, voert zij aan. In april 1983 was het eveneens raak. Toen stierven door vergif rond de Puccinidreef twin tig meeuwen, zes zeven katten en twee tot drie honden. In Bijdorp overleden in die tijd een paar poe zen. Hetgeen leidde tot posten door dierenbezitters. De dader werd echter niet ge pakt. Het bevreemdt de politie niet. Het gif kan in kleine broKjes etenswaar zitten (dit keer zou het om vijgvormige etenswaren gaan) en onopvallend worden gedepo neerd. Vooral op afgelegen plek ken, zoals het grasveld tegenover de VAM, waar de honden het ver gif strychnine hebben gegeten. Toch heeft de politie, volgens mevrouw Van Kempen, beloofd om extra te patrouilleren in die buurt. De politie zelf wil niets kwijt over het onderzoek en de plannen. Dat zou de dader in de kaart kun nen spelen. De Oegstgeester afdeling van CDA houdt donderdagavond om acht uur haar openbare ledenver gadering in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Op deze bijeen komst komt de media-specialist van het CDA in de Tweede Kamer, P.J.A. van der Sanden (foto), pra ten over de CDA-visie ten aanzien van het mediabeleid en de inmid dels volledig de.grond ingeboorde Medianota van minister Brink man. (foto ANP) LEIDERDORP - Twee agenten van de rijkspolitie Leiderdorp zijn gistermiddag bij een red dingsactie in een boerensloot be land. Toen ze een vrouw, die da nig de kluts kwijt was, over een plank over de sloot heen hielpen, begaf de plank het en kwam het drietal in de moddersloot te recht. De vrouw, die bij een zuster in Zoeterwoude-Rijndijk op bezoek was, maar gewoonlijk verpleegd wordt in de Van der Berghstich- ting in Noord wijk, was bij dc Achthovenerweg in Leiderdorp de weilanden ingelopen. Een boer had de politie gewaar schuwd, waarna die op pad ging en de vrouw in paniektoestand aantrof. Om de vrouw over de sloot heen te helpen, haalden de agen ten bij een boer een brede plank, maar die bleek niet bestand te gen het gewicht van drie men sen. Na het natte avontuur is de vrouw teruggebracht naar haar zuster. Koffieconcert De Zoeterwoudse St. Jan's Fan fare organiseert aanstaande zon dag het laatste koffieconcert van dit seizoen. 'Collega'-drumfanfare VIOS verzorgt dit gratis toegan kelijke concert in het Muziekcen trum aan de Schenkelweg. VIOS zal een gedeelte van het laatstge houden concert herhalen, waarbij de aandacht uitgaat naar de tam- boergroep, die is uitgebreid. Swingavond De Voorschotense Lindehoeve houdt morgen een swingavond, waarbij de Zoeterwouds/Stomp- wijkse band 'Le Blanc' de muziek verzorgt. 'Le Blanc' brengt swin gende nummers la de Simple Minds en The Cure. Vanaf negen uur kunnen de swingers morgen in het jongerencentrum terecht. Koffieconcert Drie conservatoriumstudenten bespelen aanstaande zondag tij dens een koffieconcert in de Lei derdorpse Muzenhof de piano, het clavecimbel en het orgel. Het gaat om Petra Veenswijk, Arie Hoek en Monique Winkel, die werken van Couperin, Handel en Schumann brengen. Aanvang zondag half één in het centrum aan de Gor dijnsingel. Concert Kamerorkest 'Madrigalesco', onder leiding van Henk Briër, geeft zondag een concert in de Wassenaarse Kievietkerk. Mede werking verlenen de tenor Harry van Berne, hoornist Herman Jeu- rissen en organist Rijk Jansen. Het programma bevat composi ties van Frank Martin Benjamin Britten, Mozart en Haydn. Aan vang kwart over acht 's avonds in de kerk aan het Wilhelminaplein. Bewegend papier Aanstaande zondag zal de Stichting Sanders Ko het kin derprogramma 'De schrijver en het bewegend papier' uitvoeren in de Leiderdorpse Hollandsche Tuyn. Werk van de stichting is momenteel op tv te zien in 'Se samstraat'. Het gaat om mime- items die door Gonny Sanders en Hans Langeree worden verzorgd. In Leiderdorp brengen ze een pro gramma voor kinderen van 4 tot 10 jaar, waarin de Sesamstraat- items zijn verwerkt. Aanvang twee uur op het adres Hoofdstraat 24. VRIJDAG Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, toneelwerk plaats Lijn met 'Arme mensen' van Dos- tojewski, 20.30 uur. Wassenaar Jongerencentrum tent - V. Z. v. Nije- veltstraat, optreden 'Noblesse', 23.30 'Zijn zy wel helemaal normaal', 20 t ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. WV-kantoor - Stationsweg, rondwan deling door de binnenstad, 10.30 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, kinderfilm Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld. De Ruiter: za van 8 uur tot zo 8 uur: J. de Ruiter, tel. 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661; spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18. tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be- vrydingsplein 60. zo 8 uur tot 24 uur: M. v.d. Waart. tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30-13 Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktyk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond E. Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: R. van Niekerk, Van Polanenpark 92. tel. 19014. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 12 tot vr 19 door: Apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelynvlinder 36, Lei den. tel. 220513. Voor de praktyk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten R Koster, Narcisstraat 47. tel. 01717- 3836 en mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. Albrecht, Boerhaavelaan 40, Leiden, tel. 170748; spreekuur za en zo om 13 Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou- LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek; H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Lelden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2