Scheepsbouw: nog 120 miljoen gulden Achterblijven consumptie remt investeringsherstel Akzo ziet cao-akkoord positief in Laatste steunronde Van Aardenne ABN opent de aanval op het thuisbankieren Boskalis in tijdnood met jaarverslag FINANCIAL TINES DONDERDAG 11 APRIL 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP/GPD) - Minister Van Aardenne (economische zaken) blijft de nieuw bouw van zeeschepen nog tot eind 1986 steunen met in totaal 120 miljoen gulden. Daarna moeten de werven op eigen kracht opboksen tegen de overcapaciteit en de scherpe internationale concurrentie. De scheepswerven en de vakbonden, teleurge steld, vrezen dat daarmee aan nieuwe ingrepen en ontslagen niet te ontkomen valt. AMSTERDAM (ANP) - De ABN wil haar aandeel van de markt voor financiële dienstverlening aan par ticulieren proberen te vergroten door omstreeks 100 miljoen gulden te investeren in een ingrijpende vernieuwing van haar ruim 700 kantóren in ons land. "Niet thuis bankieren, maar zich thuis voelen bij de bank", aldus verwoordde de voorzitter van de raad van bestuur de bankemployé i de computer periode tot 1990. De eerste fase v i de ABN, dr. A. Batenburg, gis- een beeld kan krijgen van zijn fi- teren de filosofie achter het "Open nanciële positie. Voorts wil de Bank Project" in een sneer naar ABN een "ijzeren kassier" invoe- het motto van de Postgiro/Post- ren. Met dit apparaat zal de veilig- spaarbank. heid worden vergroot. Tegelijker- Om meer openheid uit te laten tijd zal op grote schaal moderne ringen zullen worden toegepast stralen zal de traditionele balie ver- computerapparatuur worden inge- de overige kantoren dwijnen, evenals in de meeste ge- voerd. vallen het pantserglas. Er komen De modernisering van de kanto- zitbalies waar de cliënt samen met ren moet haar beslag krijgen in de het "Open Bank Project" gaat be gin volgend jaar van start proef in drie kantoren in respectie velijk Amersfoort, Oegstgeest Dronten. De daar opgedane Het "Open Bank Poject" i ziet in handhaving van het aantal kantoren. Wel zullen er in de perio de 1987-1991 theoretisch jaarlijks ongeveer tweehonderd arbeids plaatsen verdwijnen. Dat aantal komt volgens Batenburg vrijwel overeen met het effect van de orga nisatie- en automatiseringsprojec ten van de afgelopen jaren. Toen is gebleken dat de gevolgen voor de werkgelegenheid beperkt kunnen blijven door meer zaken te doen met cliënten en wellicht zal dat ook nu het geval zijn, aldus de ABN- topman. Voor dit jaar is de ABN niet pessi mistisch over de winstontwikke ling in het binnenlandse bedrijf. De eerste twee maandan van 1985 nam het brutoresultaat al iets toe, nadat dit in 1984 daalde. Een ople ving van de kredietvraag is de oor zaak van deze ontwikkeling. Voor algemene (generieke) steun stelt de minister voor 1985 en 1986 42,5 miljoen gulden beschikbaar die bedoeld is voor 27 werven. Daarnaast is er voor de twee groot ste werven, IHC en Van der Gies- sen-De Noord, een aparte regeling. IHC kan rekenen op 32 miljoen gulden voor twee jaar en voor Van der Giessen-De Noord is voor deze periode 45 miljoen gulden uitge trokken. De bewindsman heeft zijn be sluit genomen op grond van een rapport van het onderzoeksbureau McKinsey over de kleinere wer ven. Daaruit is volgens Van Aar denne gebleken dat het instand houden van de huidige capaciteit voor de nieuwbouw van zeesche pen de overheid veel te veel geld zou gaan kosten. Vanaf 1980 heeft het rijk voor steun aan de nieuw bouw van zeeschepen ruim 650 miljoen gulden beschikbaar ge steld. Het totaalbedrag van 42,5 mil joen gulden voor de 27 werven is verdeeld in 25 miljoen gulden voor dit jaar en 17,5 miljoen gulden voor 1986. Het aflopende karakter van de steun wordt hiermee gehand haafd. De steun aan Van der Gies sen-De Noord, de enige Nederland se werf die nog grote zeeschepen bouwt, zou voor 1986 twintig mil joen gulden kunnen bedragen. Over IHC merkt Van Aardenne op dat dit bedrijf zijn positie op de specialistische markt voor bagger- Melkunie De vestiging van de Melkunie in Den Haag, waar nu nog 150 men sen werken, blijft in ieder geval tot 1990 open als depot. Daardoor blij ven voorlopig 57 arbeidsplaatsen behouden. Dat is het bedrijf giste ren met de vakbonden overeen ge komen, zo heeft een woordvoerder van de Voedingsbond FNV be kend gemaakt. De Melkunie was van plan het bedrijf in Den Haag op 1 januari 1987 te sluiten, evenals de 103 werknemers tellpnde vestiging in Velsen. Grontmij De bouwsom van het cultuur- en civieltechnisch ingenieursbureau Grontmij heeft vorig jaar een re- cordomvang bereikt van 509 mil joen gulden (1983: 377 miljoen), waarmee de ramingen ruim schoots werden overtroffen. Dit betekent een stijging van 35 pro cent ten opzichte van i983, zo blijkt uit het jaarverslag. Een be langrijk deel van de omzet werd gevormd door de aanleg van riole ringen in het buitengebied. Over het lopende boekjaar meldt de di rectie dat de orderportefeuille ge heel, op peil kon worden gehouden. Wegtransport Met een gemiddelde stijging van 0,1 procent was de ontwikkeling van de vrachtprijs van het binnen lands ongeregeld goederenvervoer over de weg in 1984 onbevredi gend. Dit heeft de Commissie Ver- voervergunningen gisteren meege deeld. Die instantie loopt hiermee vooruit op haar nog te verschijnen jaarverslag. De stijging van de kos ten was vele malen groter. Belang rijkste oorzaak van de geringe prijsstijging was het al jaren be staande teveel aan vrachtauto's, meent de organisatie. Kustvaart In 1984 zijn de totale ontvang sten uit zeevaartactiviteiten van de Nederlandse kleine handelsvaart (kustvaart) met 12 procent geste gen ten opzichte van 1983. Deze ontwikkeling is het resultaat van een toeneming van de vrachtont vangsten met 13 procent en een da ling van de ontvangsten uit de ver huur van zeeschepen met beman ning met 5 procent. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Howson De ondernemingsraad van How son Algraphy Europe BV in Soest, produktiemaatschappij van mate riaal voor de grafische industrie, begint volgende week een civiele procedure in Utrecht tegen de di rectie van het bedrijf. Reden is dat de directie volgens de OR een over eenkomst die in juli 1984 met de OR is gesloten inzake uitzend krachten, heeft geschonden. materieel dankzij marktafspraken redelijk heeft weten te consolide ren. De internationale concurren tie is echter groot in deze sector en Van Aardenne wil met de 32 mil- scheepsbouwers, de Cebosine, is teleurgesteld dat Van Aardenne de steun voor de 27 middelgrote en kleinere werven heeft beperkt tot 42,5 miljoen gulden generieke joen voorkomen dat het bedrijf steun. Volgens de Cebosine door het vervallen van afspraken extra in de problemen komt. Van Aardenne onderschrijft in grote lijnen de conclusies van McKinsey dat de nieuwbouwwer- ven hun positie sinds 1980 hebben verbeterd en dat de concurrentie positie ten opzichte van de overige Europese werven aanzienlijk is versterkt. Niettemin zijn de voor uitzichten voor de bedrijfstak als totaal onzeker. De bewindsman met nog eens 40 miljoen specifieke ordersteun het huidige aantal ar beidsplaatsen behouden kunnen blijven. Ook Van der Giessen is ernstig teleurgesteld in de beperk te steun die ze van minister Van Aardenne, met name voor 1986, heeft gekregen. Morgen worden volgens algemeen directeur Van Dord „beleidsaanpassingen" aan het personeel bekendgemaakt. De Industriebond FNV vreest sluit dan ook niet uit dat een deel dat de directie met een plan van de capaciteit van de scheeps- een groot aantal ontslagen komt. nieuwbouw voor Nederland verlo ren zal gaan. Volgens het rapport Volgens regiobestuurder Steen van McKinsey zouden ongeveer man heeft Van der Giessen aan 1.000 van de rond 4.700 arbeids- Van Aardenne 100 miljoen gulden plaatsen bij de 27 kleinere werven steun gevraagd om de activiteiten moeten verdw«nen. Bij IHC met de huidige werfbezetting te werken momenteel ongeveer 2.500 kunnen voortzetten en daarvan i bij Van der Giessen-De Noord ongeveer 2.200 mensen. De centrale organisatie van de SLIEDRECHT (ANP) - Het bag- gerconcern Boskalis, dat vorig jaar in problemen kwam, wil de termijn voor het opmaken van de jaarreke ning met een half jaar verlengen. De onderneming is wettelijk ver plicht om binnen een half jaar na het sluiten van de boeken met de resultaten naar buiten te komen. Boskalis zegt echter dat er nog zo veel onzekerheden zijn over de af wikkeling van bepaalde zaken, dat het niet mogelijk is om het verslag over 1984 tijdig op verantwoorde wijze op te stellen. Boskalis zal daarom de aandeelhouders en obli gatiehouders toestemming voor uitstel vragen op een vergadering eind mei. Dan zal het concern ook informa tie verstrekken over de met de ban ken te treffen regeling. In februari hebben de banken besloten in twee fasen te gaan werken. De overgrote meerderheid van de ban ken heeft gezegd Boskalis te zullen blijven steunen om het concern in staat te stellen de reorganisatie te voltooien en de baggerwerkzaan- heden voort te zetten. Nu is de technische uitvoering begonnen, wat nog wel enige tijd zal gaan duren. Dat laatste geldt ook voor de onderhandelingen over de belangrijke problemen in de1 algemene divisie, met name in Argentinië en Algerije, en de ont wikkelingen in Nigeria. In de uitvoering van de officiële betalingsregeling tussen het laatst genoemde Afrikaanse land en de buitenlandse schuldeisers via ren tedragende dollarpromessen („US- dollar promissory notes") zijn ver tragingen opgetreden. Deze onze kerheden hebben samen een zoda nige invloed, dat het voor het be stuur niet mogelijk is de jaarreke ning 1984 tijdig op verantwoorde op te stellen. slechts een vijfde gekregen. „In krimping tot een vijfde deel van het personeelsbestand zou echter absurd zijn. Op dit moment wordt in de nieuwbouw al met een mini- mum-bezetting gewerkt", aldus Steenman. De Industriebond vindt dat er nu geen ontslagen in de scheepsbouw meer mogen vallen. Na de enorme afslankingen van de afgelopen ja ren kunnen de Nederlandse wer ven zelfs pan. Ze zijn uit een diep dal hooggeklommen laten schieten KOPENHAGEN - Naar schatting 200.000 mensen hebben gisteren voor het Deense parlementsgebouw in Ko penhagen opnieuw gedemonstreerd tegen de centrum-rechtse regering van premier Poul Schlüter. Op 31 maart met Ja- ging het parlement in meerderheid akkoord met een door de regering opgelegde beperking van de loonstijgingen dal om- tot maximaal 2 procent en van de werkweekverkorting tot maximaal een uur. Sommige vakbonden hebben dat kun je niet aangekondigd dat zij hun acties zullen voortzetten tot de minderheidsregering-Schlüter aftreedt, (foto ANP/Polfoto) trieën, zoals de textielnijverheid, Beschermen industrie: meer schade dan voordeel PARIJS (ANP/AFP/Rtr) - Maatre gelen om het eigen bedrijfsleven af te schermen tegen concurrentie uit het buitenland leveren geen bijdra ge aan bestrijding van de werk loosheid. In industrieën die door middel van invoerbeperkingen worden beschermd, worden zelden meer dan twee of drie procent van de arbeidsdplaatsen op langere ter mijn behouden, terwijl vaak de schepping van werkgelegenheid in andere bedrijfstakken wordt te gengehouden. Dat schrijft de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rap port. Dat wordt vandaag en mor gen behandeld in een vergadering van ministers vamde 24 aangeslo ten westerse industrielanden in Parijs. De gemiddelde consumenten prijzen van de beschermde pro dukten zijn overigens niet minder dan zeker tien procent hoger dan zij zouden zijn geweest als zij vrij konden worden verhandeld. Hoge prijzen als gevolg van handelsbe perkingen treffen huishoudingen met een laag inkomen het zwaarst omdat die het sterkst afhankelijk zijn van goedkope invoer uit ont wikkelingslanden. Uit de studie - waar de OESO-mi- nisters in 1982 opdracht toe heb ben gegeven - blijkt dat indus- Heineken in Oostblok: ruilhandel AMSTERDAM/ZOETERWOU- DE (ANP) - Bierbrouwer Hei neken probeert door middel van ruilhandel een plaats te veroveren op de Oosteuropese biermarkt. Polen en Hongarije krijgen Heineken aangeleverd in ruil voor, onder meer, bierglazen, zo heeft de directie gisteren bekend gemaakt. Rusland behoort ook tot het afzetgebied, maar in dit geval geschiedt de levering wel op normale condities, dus tegen betaling in 'klinkende' munt. In Moskou is een „Heineken Hoek" geopend en de leveran ties aan Rusland van bier, fris drank en in mindere mate ge distilleerd nemen toe. Hoewel de betekenis van Oost-Europa begint toe te nemen, gaat het volgens directielid nogom be scheiden en beginnende hoe veelheden. Anders ligt dat in Frankrijk, waar Heineken de tweede plaats inneemt. Ook elders op de Europese markt heeft Hei neken forse aandelen in de biermarkt in handen: in Neder land 53 procent, in Italië 21 pro cent en in Griekenland ruim 50 procent. Alleen in West-Duits- land schittert de Nederlandse bierbrouwer nog immer door afwezigheid als gevolg van het Duitse Reinheitsgebot. N1B bepleit gematigde loonstijging DEN HAAG (ANP/GPD) - Het selectieve loonsverho- vesteringsherstel valt tegen. In de ging. Bij tal van industriële secto- nijverheid (industrie plus nutsbe drijven en aardgas) groeiden de i vesteringen vorig jaar met 15 pro cent, 1 de bedrijvensector als gevaar bestaat daarvoor ruimte, meent Van der Zwan. Kunstmatige algemene loonmatiging houdt het oplopende spannin gen die kunnen leiden tot loonex plosies. geheel bleef steken op de helft. Dat is minder dan bij vorige oplevin gen van de conjunctuur. In het jaarverslag van de Natio nale Investeringsbank, waarin dit staat te lezen, wordt als één der oorzaken aangegeven het achter blijven van de consumptieve be stedingen. Zolang die niet aantrek ken zullen de dienstverlenende sectoren aarzelen het voorbeeld van de industrie te volgen, aldus het jaarverslag. De NIB vraagt zich af of tot 1986 gewacht moet worden met het leg gen van andere accenten in het ----- economisch beleid. De bank blijkt £ljds een s^Jgin? van bet winstin- jaarverslag in 1984 onder druk. Veel bedrijven hebben een finan cieringsoverschot en dus weinig behoefte aan geleend geld. Maar ook het grote verschil tussen de rente voor korte en voor langere De NIB waarschuwt de werkge vers zich niet al te zeer te koesteren in de bescherming die de overheid lijkt te bieden tegen opwaartse druk op de lonen. „Men moet wel bedenken dat er geen overheid is die bescherming kan bieden als na een periode van voortgezette mati ging de doorbraak aan het loon- front toch komt en dan veel te ver doorslaat, zoals beginjaren zestig". Van der Zwan constateert overtuigd van de noodzaak het fi nancieringstekort verder terug te dringen, maar ziet toch mogelijkheden voor stimule- Jiaaft llct u. komen van bedrijven dat in tien tot de overheid vÜftien 3aar niet meer is voorgeko men, terwijl anderzijds het herstel de investeringen tegenvalt. Be- igciijniicucii vuui Bumuic- j 1 ring van de consumptie, waarvoor balve door de lage bestedingen in de afgelopen vier jaar de ruimte k°m* daLv°lgei\s de NIB ook door- heeft ontbroken. dat hat bedryfsleven meer streeft Een kunstmatige algemene loon- "aar kwantitatieve dan naar kwali- matiging is volgens NIB-directeur tatleve verbeteringen. A. van der Zwan niet langer verant woord. Omdat lastenverlichting Het achterblijven van de investe- moeilijk te verwezenlijken is bij ringen bij de verwachtingen heeft het nog steeds hoge financierings- het NIB ook zelf ervaren. De kre- tekort van de overheid ziet de NIB dietvraag stond volgens het die het meest te maken hebben met buitenlandse concurrentie, maar weinig gebruik hebben ge maakt van de adempauze als ge volg van de handelsprotectie om zich steviger in het zadel te neste len. Blijkens het rapport is het tegen deel van het beoogde ontstaan, want de handelsbeperkingen heb ben het vertrouwen van het be drijsleven geschokt, de investerin gen in de industriële wereld als ge heel gedrukt en een harde klap toe gebracht aan de ontwikkelingslan den die van de uitvoer afhankelijk zijn voor de betaling van hun schulden. Het economische herstel is nu wijd verbreid en zowel industrie- vwwx «,nSCx«= landen als ontwikkelingslanden termijn noemt de NIB hiervoor als hebben volgens de OESO voordeel oorzaak. getrokken van de aanzienlijke toe- De financiering voor eigen risico neming van de wereldhandel. In de van de NIB steeg in 1984 van 412 meeste landen van de OESO is de miljoen naar 528 miljoen gulden, geldontwaarding afgenomen, zijn terwijl de financiering onder de bedrijfswinsten gestegen en is staatsgarantie terugliep van 877 tot verbetering opgetreden in de in- 368 miljoen. De financiering op vesteringen. Toch bestaat er in Eu- verzoek van en geheel voor risico f°Pa nog steeds grote werkloos van de Staat bleef vorig jaar zelfs beid. geheel achterwege, na een bedrag van 125 miljoen in 1983. Japan De Europese Commissie heeft intussen koel gereageerd op de jongste maatregelen die Japan heeft genomen om zijn markt voor buitenlandse produkten verder open te stellen. Aan de wensen van de EG-landen om een ruimere toe gang van de Japanse markt voor Europese produkten is bij lange na niet voldoende tegemoetgekomen, zo heeft Willy de Clerq, lid van de Europese Commissie voor buiten landse betrekkingen, laten weten. Met Philips als voorbeeld ARNHEM (ANP) - Akzo ziet, na de overeenstemming over de cao bij Philips, een akkoord over de nieuwe Akzo-cao deze week nog binnen bereik. "Het zou onwaar schijnlijk en onverantwoord zijn als de industriebonden van FNV en CNV nu nog geen mogelijkhe den zien om met ons tot overeen stemming te komen", zo liet woordvoerder M. Overdiep van Akzo gisteren desgevraagd weten. Akzo heeft zich evenals Philips positief uitgesproken over het nut van verdere arbeidstijdverkorting na 1985. Het concern wil samen met de bonden echter eerst een studie verrichten naar de mogelijk heden van verdere atv. Die opstel ling kan, mede gezien een dergelijk resultaat bij Philips, een akkoord niet in de weg staan, zo meent Ak zo. De Industriebonden toonden zich gisteravond niet zo optimis tisch als Akzo over de kans op een snel akkoord, nu men er bij Philips wel is uitgekomen. Bestuurder P. van der Linden van de Industrie bond FNV wees erop dat bij Akzo niet alleen de "hobbel" van de ar beidstijdverkorting genomen moet worden, maar dat daar ook nog de kwestie van de vijfploegendien sten speelt. "Dat maakt de zaak weer gecompliceerder", aldus Van der Linden. De cao-onderhandelingen bij Akzo (met 22.000 werknemers de grootste cao in de chemische in dustrie) liepen vorige week vast op de verkorting van de periode dat er 's zomers in vier-ploegendienst wordt gedraaid in de gecombineer de 4/5 ploegendienst. De industrie bonden willen die beperken tot zes weken, terwijl Akzo niet verder wil gaan dan negen weken. De kaderleden van de Industrie bond FNV besloten gisteravond in Utrecht dat de vakbond intern nog eens gaat bekijken of er mogelijk heden zijn om aan de kwestie van de vijfploegendiensten een mouw te passen. Ook spraken de kaderle den uit dat de intentieverklaring van Akzo inzake verdere arbeids tijdverkorting veel te vaag is en zal moeten worden "aangescherpt". Uiterlijk morgenavond zal moe ten blijken of er bij Akzo alsnog een akkoord in het verschiet ligt. Maar als die duidelijkheid er eind van de week nog niet is dan zullen de Industriebonden Akzo defini tief de wacht aanzeggen en komen er acties, aldus Van der Linden. Verzekering De cao-onderhandelingen in het verzekeringsbedrijf (35.000 werk nemers) zijn gisteren opgeschort. Belangrijkste knelpunt is de wei gering van de werkgevers om te praten over invoering van een 36- urige werkweek. De vakbonden gaan zich nu met hun leden bera den over korte prikacties als werk onderbrekingen. Ook wil de FNV- bond het publiek er via pamfletten op wijzen dat het "verzekeringsbe drijf weigert de werkgelegenheid van zijn eigen werknemers te ver zekeren". Volgens FN V-bestuurder De Waal en zijn collega Vroon van de Unie BLHP hebben de werkgevers in feite niets te bieden zolang de 36 uur niet van tafel is. De werkgevers willen op dit moment alleen een eenjarige cao waarin een 38-urige werkweek geregeld is. "AL met al is de opstelling van de werkgevers volstrekt beneden de maat, zeker als je bedenkt dat het verzeke ringsbedrijf forse winsten maakt", aldus vakbondsbestuurder Vroon. In de massagoed-sector van de Rotterdamse en de Amsterdamse haven zijn de cao-onderhandelin gen gisteren door de Vervoersbond FNV opgeschort. Dit gebeurde naar aanleiding van voorstellen van de werkgevers voor invoering in de toekomst van een volcontinu- dienst bij het Rotterdamse over slagbedrijf Frans Swarttouw (800 werknemers). De bond wil de le den eerst om toestemming vragen alvorens verder te onderhandelen, omdat invoering van ruimere openstellingstijden in het verleden door de werknemers is afgewezen. De werknemers in de semiconti- nu krijgen in het voorstel van Swarttouw 5 roostervrije dagen, waardoor hun werkweek terug zou lopen van 38,25 uur per week naar ruim 37 uur. De bond vindt echter dat de arbeidstijdverkorting niet ver genoeg gaat en in feite nog eens 10 roostervrije dagen moeten wor den gegeven om te komen tot een 36-urige werkweek. Free-lance stewardess wint geding na 'ontslag' HAARLEM (ANP) - De lucht vaartmaatschappij Martinair moet de Amsterdamse free-lan ce stewardess M. Vervoort in delen in het vliegrooster. Dat heeft de Haarlemse rechtbank president H.F. van den Haak beslist in een kort geding dat de stewardess had aangespan- De vrouw eiste dat Martinair haar weer opdrachten geeft, na dat zij sinds januari dit jaar zon der opgaaf van reden aan de kant is geschoven. Achter grond van die maatregel is, dat de stewardess ook werkt voor Caribbean Airways, dat nog een schuld van 165.000 gulden heeft aan Martinair. Met mevrouw Vervoort is de rechter van mening, dat er sprake is van een zekere ar beidsovereenkomst tussen Martinair en een free-lance ste wardess. Op grond van de af spraken, gemaakt in de zoge noemde tewerkstellingsvoor- waarden, moet de free-lance stewardess zich onderwerpen aan bepaalde regels van Marti nair. Van den Haak. wees onder meer op de verplichte cursus, die de stewardessen jaarlijks moeten volgen, en de aanslui tende examens. Ook tijdens een vlucht vallen zij onder het gezag van Martinair. Bij Martinair werken ruim 70 stewardessen op free-lance ba sis. Vorig najaar kregen zij een schriftelijk verzoek van Marti nair om voortaan op te geven voor welke maatschappijen zij nog meer vliegen. Mevrouw Vervoort weigerde dit als eni ge, waarna zij aan de kant werd geschoven. De maatregelen die Japan heeft aangekondigd zijn ook meer op de VS gericht dan op de EG, aange zien de VS direct met tegenmaatre gelen hebben gedreigd als Japan niet Iets zou doen aan zijn handels overschot. In het afgelopen jaar verkocht Japan aan de EG drie maal zoveel produkten als de ge meenschap aan Japan leverde. De Japanse export is de afgelopen twintig jaar vertwaalfvoudigd. POSTBANK - De CMHA (cen trale van middelbare en hogere ambtenaren) heeft in een brief aan de Tweede Kamer voorgesteld ge durende een periode van vijf tot tien jaar de postbank proef te laten draaien als zelfstandig onderdeel van de PTT. Dit om aan alle onze kerheden die er heersen over het al of niet doorgaan van de postbank en over de vorm waarin, een einde te maken. ADVERTENTIE Europe's Business Newspaper operates an early morning delivery service in LEIDEN. LEIDERDORP. DELFT. OEGSTGEEST 12 other Dutch towns/cities) r details

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9