5 DT Juvenilis en Liverpool oppermachtig Everton nauwelijks in gevaar bij Bayern: 0-0 Beenhakker zit met vraagtekens UEILinC van kunst, antiek, Europa Cup 1 Europa Cup 2 FC WV gaat uitbreiden Videoton succesvol in UEFA-toernooi juwelen en inboedels te LEIDEN DONDERDAG 11 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 LIVERPOOL/TURIJN (AFP/Reu- ter) - De twee favorieten in de halve finales van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioe nen hebben gisteravond een ruime overwinning behaald. Liverpool won met 4-0 van Panathinaikos en Juventus was sterker dan Giron- dins Bordeaux: 3-0. Als titelverde diger Liverpool over veertien da gen in Griekenland aan de ver wachtingen voldoet, zal het voor de vijfde keer de finale van de op vallendste bekerstrijd bereiken. De eindstrijd vindt op 29 mei plaats in Brussel. Maar de Engelsen zullen het dan niet zo gemakkelijk krijgen als in de halve finales. De vermoedelijke tegenstander, Juventus, verkeert ook niet bepaald in een slechte vorm. Althans, op Europees ni veau. Nel als Liverpool vervulde Juventus tot nog toe in de nationa le competitie een rol, die in verge lijking met voorgaande jaren be scheiden was. Beide elftallen ge droegen zich woensdagavond op eigen terrein echter als een kam pioen, Liverpool gesteund door bijna 40.000 en Juventus door ruim 65.000 toeschouwers. Ze namen keer op keer het voortouw, ston den geen tegenspraak toe en pro beerden de score zo ruim mogelijk te maken. Scheidsrechter Jan Keizer had een relatief rustig avondje in Liver pool. Hij deelde slechts één gele kaart uit, aan de Griek Kerothodo- ros. Bovendien gaf Keizer Liver pool een aardig geschenk. Hij keurde in de twaalfde miniHit een doelpunt van de Argentijn in Griekse dienst Juan Ramon Rocha af, omdat Thanasis Dimopoulos buitenspel zou hebben gestaan. De. Schot John Wark opende na een half uur de score, zijn 23ste treffer in 32 Europese wedstrijden. Ian Rush, die eerder alleen opviel doordat hij enkele simpele kansen miste, drukte vlak na de pauze de overheersing van Liverpool uit. In één minuut scoorde hij twee keer. Het doelpunt van Beglin in de slot fase werd met minstens zo veel vreugde begroet, omdat elk puntje in verband met de tweede wed strijd immers kan helpen. Juventus (AFP/Reuter) - Bij Juventus stond alles weer eens in het teken van de buitenlandse sterren. De rossige Pool Boniek zorgde wen. Gezien zijn spel koos hij toch voor de laatste mogelijkheid. Toch kon Juventus de over macht aanvankelijk niet in doel punten uitdrukken. De ploeg bleef lang steken op de treffer van Bo niek, die zich in de schaduw van Platini toch thuis voelde. Geruch ten willen overigens," dat Boniek volgend seizoen het veld moet rui men voor Ian Rush. Rond de ze ventigste minuut was het definitief gedaan met Bordeaux, dat in de kwartfinales nog onaangedaan Dnjepr Dnepropetrovsk de baas bleef. Middenvelder en aanvallers van Juventus konden naar harte lust in één richting gaan, omdat ook de Franse spitsen zich lieten imponeren. De Italiaanse verdedi gers hadden zich vastgebeten in de Westduitser Dieter Müller en inter national Lacombe. Het duo MÜNCHEN (SID) - Rapid Wien volledig uitverkochte tribunes toe- mag zich na de overwinning met kijkende nationale coach Frani 3-1 op Dynamo Moskou tamelijk Beckenbauer commentarieerde zeker achten van een plaats in de „Ik had een betere wedstrijd ver finale van het toernooi om de Euro- wacht. De Beieren hadden teveel pa Cup II, welke ploeg op 15 de Kuip als tegenstander maal' wordt genoemd, zag Rapid nationale coach Franz Wien met 3-1 winnen van Dynamo Moskou. In de eerste wedstrijd in de halve finales van het Europese toernooi voor bekerwinnaars leken de Sowjets aanvankelijk weinig moeite te hebben met Rapid. De respect. Everton is geen topploeg". ue rwuip ais teeeiisuuiuci aan- Alleen bij vlagen waren de Zuid- ----- treedt, is nog hoogst onzeker. De duitsers enigszins gevaarlijk. In de door Karatajev benutte strafschop dubbele grendel, waarmee Everton 65ste minuut leverde de kleine/gro- schudde de Oostenrijkers nog niet gisteravond in het Olympisch sta- te uitblinker aan de zijde van dion van München de weg naar het Bayern Ludwig Koegl de bal kop- doeï afsloot, werkte zo perfect, dat klaar in bij Dieter Hoeness, die er voor Bayern geen doorkomen echter naast mikte. Voor het overi- aan was: 0-0, Daardoor liggen de ge gingen er van Soeren Lerby en betere kansen nu bij de Britten, die Lothar Matthaus te weinig ïmpul- de lopende wedstrijdenreeks nog geen tegendoelpunt tegen heb- rusten, ben gekregen. i Everton echt te veront- Aangever Boniek gaat door de knieën i die Juventus zojuist op 3-0 heeft gezet. Aan het spel van Bayern was niet te zien dat trainer Ludo Lattek voor het bereiken van de finale een premie van 12.000 mark per speler had uitgeloofd. De vanaf de niet Rapid Wien Trainer Otto Baric, die volgend seizoen de verantwoordelijke man bij VFB Stuttgart wordt, heeft zijn bijnaam weer eens eer aan gedaan. De Joegoslaaf, die in Oostenrijk wegens zijn prestaties 'Otto Maxi- wakker. Pas diep in de tweede helft moest een misser van Panen- ka als wekker dienen. Hij faalde vanaf elf meter. In de resterende tijd ontstond een rommelig duel, waarin scheidsrechter Christov uit Tsje- cho-Slowakije gele kaarten uit deelde aan Weinhofer van Rapid en aan Gassajev en Silkin van Dy namo. Rapid voelde zich in deze sfeer beter dan Dynamo. De Oos tenrijker koppelden onder aanvoe ring van Krankl kracht aan slim heid. Het logische gevolg van deze combinatie waren de doelpunten van Lainer, Krankl en Hrstic. VENLO (ANP) - Eind deze maand wordt in Venlo begonnen met de bouw van een nieuwe overdekte zittribune met een capaciteit van ruim 700 zitplaatsen in het stadion De Koel, waar de eerste divisieclub FC WV speelt. De totale kosten van de bouw alsmede enkele andere voorzienin gen vergen een bedrag van 738.000 gulden. Het ministerie van WVC be taalt in het kader van het terugploeg-experiment 300.000 gulden, de pro vincie Limburg en de gemeente Venlo dragen respectievelijk 160.000 en figuurlijk buitenspel gezet, omdat 70.000 gulden bijFC WV betaalt zelf 208.000 gulden aan de voorzienin- gen, die eind september gereed moeten zijn. De capaciteit van De Koel zal dan ongeveer 20.000 plaatsen zijn. de middenlinie alle ballen inlever de bij Platini en de zijnen. SZEKESFEHERVAR (SID) - De Manchester-United-bedwinger Vi- half uur voor 1-0. Briaschi voegde de indruk dat sommigen met het DEN BOSCH - Mocht de basketbalclub Leiden, die zich gisteravond in een praktisch uitverkochte Maaspoort roemloos ontdeed van het voorvoegsel Elmex, morgen met succes de besprekingen met een kandidaat-sponsor afronden dan zullen er voor wat het volgend seizoen aan gaat in de spelersgroep beslist koppen vallen. Gedesillu sioneerd hief coach Ruud Harrewijn, temidden van hos sende Den Bosch-supporters die de derde landstitel op rij uitbundig vierden, het vingertje. En wees daarmee be schuldigend in de richting van een paar mensen die het zijns inziens in deze even korte als slechte kampioensserie nadrukkelijk hadden laten afweten. Over het derde, en naar later zou blijken beslissende, duel dat met 85-69 oneervol verloren ging maak te Harrewijn verder nog maar wei nig woorden vuil. "We hebben ge woon, over drie wedstrijden, be labberd gespeeld. Niet ene keer sloeg de vonk over. Ik heb stellig daaraan in de tweede helft een Ita liaans tintje toe, waarna Platini 3-0 maakte. Juventus verbaasde zich over Bordeaux, dat met een min stens zo sterke middenlinie naar Turijn was gereisd. Girard, Tigana, Giresse en de Portugese tovenaar Chalana waren echter te veel onder de indruk van de sfeer in het overbevolkte sta dion. Van de vrees, die Platini aan de vooravond van het duel nog had, was weinig te merken. De Franse international, door de Ne derlandse profvoetballers onlangs nog uitgeroepen tot Europa's bes te, had te kennen gegeven in een hevige persoonlijke tweestrijd te zijn verwikkeld. Speelde hij zwak, dan zouden de emotionele suppor ters van Juventus hem uitfluiten. Speelde hij sterk, dan zou Frank rijk hem als een verrader beschou- koppie ergens anders waren. Kijk, dat het niet loopt zoals het destijds met Kerstmis liep is nog tot daar aan toe. Maar dat, in wedstrijden als deze, niet alles uit de kast wordt gehaald gaat er bij mij niet in. Dat notabene een bakzitter en de oud ste speler van het stel, Toon van Helfteren, het voorbeeld moet ge ven zegt wat dat aan gaat genoeg". Ontslagen Die steunpilaar raakt Harrewijn overigens als eerste kwijt, want de besnorde Delftse vechtjas heeft al aangekondigd dat hy bij een even tueel mislopen van het kampioen schap zondermeer een punt zet achter zijn lange en fraaie carrière. In tegenstelling tot zijn vrijwillig gekozen terugtocht staat evenwel een aantal gedwongen ontslagen. Derde wedstrijd Den Bosch - Leiden 85-69 (35-30) Scores LEIDEN - Lockhart 22 (7), Wiel 16 (35%), Beek 15 (15), Hagens 8 (8 ass.), Van Helfteren 4, Heijdeman 2, Kragt- wijk 2. Schotpercentage 42, rebounds 38, balverlies 10. DEN BOSCH - Gibson 19, Fields 18 (13), Akerboom 17 (36%), Esveldt 14 (9), Bottse 14, Van der Steen 3, Franken 0, Pieterse 0. Schotpercentage 52, re bounds 38, balverlies 10. Vijf fouten: geen Arbiters: Van Dishoeck/Rolvink Toeschouwers: 3500. "Want", zo stelde de zwaar teleur gestelde Harrewijn na afloop van het deficit in Den Bosch, "ik ga hier beslist niet mee verder". Namen noemde hij expliciet, al zette hij achter sommige nog vraagtekens. Jim van Dam, Tom r 'ondersteuning' bij dit kampioensceremonieel. geloven. Het bad is vol, het water koud. Fields en Akerboom zorgen deoton heeft zich een kansrijke uit gangspositie geschapen voor het bereiken van de finale van het toer nooi om de UEFA-beker. De West- hongaarse eerste divisieclub uit de provincieplaats Szekesfehervar versloeg gisteravond voor 30.000 toeschouwers in de eerste halve fi nalewedstrijd Zeljenicar Serajewo met 3-1 (2-1). Burcsa (7), Laszlo Dis- zil (19) en Vadasz (83) scoorden voor de gastheren, die op het mid denveld duidelijk beterwaren maar niet steeds raad wisten met de snelle aggressieve counters van de ploeg uit de Bosnische Olympi sche stad. Serajewo, dat in de vori ge ronde Dynamo Minsk uitscha kelde, verkleinde in de 20ste mi nuut door spits Skoro de achter stand tot 2-1. Na rust waren de Joegoslaven enkele malen dichtbij de gelijkma ker tot Vadasz in de 83ste minuut de strijd beslechtte en Videoton als eerste Hongaarse club sinds 20 jaar uitzicht gaf op het bereiken van de finale. Internazionale Ook zonder de drie geschorste verdedigers Colovati, Ferri en Bini heeft de verdediging van Interna zionale zich voor 80.000 toeschou wers in het San Siro stadion aan zienlijk sterker getoond dan de aanval van Real Madrid. De Span jaarden scoorden niet. De Italianen wel: in de 25ste minuut door Liam Brady, die de executie voor zijn re kening nam van een door Sanchez tegen Altobelli veroorzaakte straf schop. In de 57ste minuut door Al tobelli, die een gave pass van Rum- menigge van acht meter inschoot. De aanvoerder van het Duitse elf tal miste zeventien minuten voor tijd alleen voor de doelman van Real nog een unieke kans. Maar ook de 2-0 geeft Inter uitstekende uitzichten op de uit twee wedstrij den bestaande finale. De grote ontdekking van deze halve finale was de 19-jarige mid denvelder Enrico Cucchi, die tot dusverre nog nauwelijks in de Ita liaanse hoofdmacht te zien was ge weest en nu zijn kans om te schitte ren met beide handen aangreep. Haast is in elk geval geboden, Lockhart en hoogstwaarschijnlijk want 13 mei sluit de inschrijving ook Randy Wiel kunnen hun baga ge vast pakken. Wat betreft de gis de eredivisie. Is er tegen die tijd geen sponsor gevonden, dan teren opnieuw onzichtbare Bert stort de zaak als een kaartenhuis Kragtwijk en de over het hele zoen weinig opvallende Hans Heij deman houdt Harrewijn nog gevallen. Het feit dat Emill Hagen compleet kapot is gespeeld is te bout. wijten aan de verminderde interes se die Van Dam de laatste maan den aan de dag legde. Lockhart Bosch zijn derde titel i speelde in de kampioenswedstrij- En Wiel begint zo onderhand slijta- geverschijnselen te vertonen." klaar. Bovenaan prijken de ZEIST (GPD) - In de periode Kees Rijvers werd Bennie Wijnstekers enkele keren gepasseerd voor het Nederlands elftal omdat de van clean voetbal houdende bondscoach de Feyenoorder te hard en te onbesuisd vond. Nu met Leo Beenhakker als interim-coach krijgt Edo Ophof zijn plaats bij de voetbalelite terug, omdat hij meedogenlozer is dan zijn club genoot Peter Boeve. Ophof speelde in de door Oranje met 3-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen amateurhoofdklasser DHC de volle negentig minuten. „Hij is min der lief', zegt de roodharige voetbalcoach, vragend om begrip. „Je speelt tegen Oostenrijk toch alles of niets". Tegen de Delftse amateurclub had Beenhakker niet de beschikking over de licht geblesseerde Erwin Koeman en Willy van de Kerkhof, de thuis rust houdende Ernie Brandts en de enige vreemdeling Willem Kieft. Vier zekere deelnemers als op 1 mei Oostenrijk bestreden wordt. Tegen de door Guus Haak getrainde amateurs voetbalden voor hen Mi chel Valke, Frank Rijkaard, Adrie van Tiggelen en Peter Houtman. Michel van der Korput leidde de defensie en kreeg van Beenhakker de opdracht zich zoveel mogelijk in te schakelen in de opbouw. „Je begint zo'n oefenwedstrijd met zeven vraagtekens, als er na afloop drie minder zijn heeft het duel zin gehad", cijferde Beenhakker. Het partijtje op het moeilijk bespeelbare veld KNVB-sportcentrum leerde hem dat van Van der Korput opbouwend niet veel verwacht mag worden. „Of het döor het slechte veld kwam of omdat hij zich te nadrukkelijk waar wilde maken, centen begin je nog steeds niks i inelkaar. Zoals dat gisteren, op het veld, ook geschiedde. Een ontluis- - terend gebeuren. Als min of meer Vooral Van Dam logisch gevolg van de afgelopen Lockhart zijn me ^waar tegen- maanden waarin Leiden zo vast kwam te zitten als een roestende totaal overhield den niet slecht, maar hij volhardt stond in wel heel schril contrast nog immer in die domme fouten. tot Leiden kon Den Bosch wel op het juiste moment de benodigde werklust en wilskracht opbrengen om de zaak tot een goed einde te brengen. Het uitte zich vooral in geconcentreerd en ijzersterk ver dedigen, een aspect waarmee een gebrek aan pure klasse redelijk ge compenseerd kan worden. Hoewel Andrew Fields zeker mocht terug kijken op een geslaagde finale en ook Kees Akerboom op de cruciale momenten nadrukkelijk daar was kon de ploeg in zijn totaliteit niet overtuigen. Het rammelde soms aan alle kanten. ADVERTENTIE oudsher vorig sei- opvoerden. Ook toen trokken de Bosschenaren aan het langste Hoewel nog prematuur heeft eind, zij het na vier adembene- Harrewijn alvast een verlanglijstje mend goede wedstrijden en dank- met de sprankelende show die de Maar harder nog klonk dat door bij aartsrivalen van oudsher vorig sei- Leiden. Dat begon. evenals zate£ dag, ook gisteren met een impone- zij een kwalitatief iets sterker ge- het Amsterdamse talent Okke heel. Ditmaal viel er bitter weinig te Velde en van spelverdeler John te genieten. De eerste pot Emanuels, die de taak i te regelrechte aanfluiting, de tweede vroeg opgebrande Emill Hagens kon er nog wel mee door, moet verlichten. Ook Leiderdorper de derde partij was het weer armoe Daan van Egmond komt merking voor een plaats, Harrewijn nen met ec te gaan. "Vanaf de grond opbou wen, inderdaad. Spirit en élan moeten het weer winnen van beza- diging en lamlendigheid". Commercie Dit allemaal is natuurlijk nog on der voorbehoud. Alles staat of valt met de commercie, want zonder het lukte in ieder geval niet", vond Beenhakker, die na negentig minuten ook concludeerde dat achter Simon Tahamata een moet spelen. De kleine buitenspeler scoorde voor rust twee maal, stond na rust toen Valke vervangen was door Mario Been geïsoleerd Rene van der Gijp r de huidige eredivisie basketbal. Er linkse middenvelder is een bedrijf dat zijn naam aan de club wil verbinden waardoor conti nuering van topsport in Leiden i kleine voorsprong in het duel om de rechter voorlopig i positie, hij scoorde voor rust de derde treffer. Zijn tegenstrever Ajacies Gerald Vanenburg verrichtte na de thee geen wonderen. Het gold ook van Marco van Basten die Houtman verving en eigenlijk zijn gegarandeerd. Harre wijn kent de naam, maar geeft die niet heel Oran- prijs. "Het is nog niet rond. Hope lijk morgen. Dan zien we verder." troef. De vreugde bjj Jan Dekker consorten was begrijpelijk, wil aanto- Maar om nu te zeggen dat de bas- jeugdige groep verder ketbalwereld in dit Den Bosch een ijzersterke kampioen heeft; nou Karakter Wat dat betreft legde de eerste jaars coach en voormalige spelver deler van de Bosschenaren onge wild de vinger op de zere plek toen hij in de euforie van de feestende kleedkamer stelde dat: "Dit het kampioenschap is van de spelers die aan het begin van het seizoen nog verguisd werden door mensen binnen de club (waaronder voorzit ter Rinus de Jong AvK). Ze zouden geen karakter hebben, niet kunnen vechten. Nou, dat hebben ze van avond even rechtgezet". En inderdaad, in tegenstelling t paar jaar rende rij van negen missers c- dertien minuten spelen welgeteld dertien punten te hebben aange bracht. Tien minder dan Den Bosch, dat zich evenwel bij die stand van 23-13 eveneens een serie •puddingen' veroorloofde waar door Leiden onder aanvoering van Van Helfteren bij 26-28 zowaar even het voortouw nam. Lang duurde die pret niet, want de ploeg stortte zich vlak voor rust opnieuw met volle overgave in het fouten- festival waaraan ook de arbiters vrolijk meededen zodat bij de pau ze een nadelige 35-30 score op het bord stond. Achteraf bleek daarmee de be slissing reeds gevallen. Onder lei ding van Akerboom (twee driepun ters), Fields en Bottse liep Den Bosch zonder ook maar een mo ment tot oogstrelend spel te ko men van het op alle fronten falende Leiden weg om in de slotfase nog een flink gat te slaan ook en zo het kampioenschap veilig te stellen. Dat laatste interesseerde Harre wijn niet meer. Hij had zijn conclu sies al lang en breed getrokken. AD VAN KAAM i Vanaf maandag 15 april en volgende dagen zullen ten overstaan van de Weledelgestrenge Heer R. Korving, deurnaarder te 's-Gravenhage, i publiek bij opbod aan de meestbiedenden worden verkocht o.a.: ANTIEK EN KLASSIEK MEUBILAIR/ PERZISCHE EN ANDERE HANDGEKNOOPTE TAPIJTEN KLOKKEN EN BAROMETERS PORSELEIN, KOPER, BRONS, TIN, vele curiositeiten en Aziatica OUDE EN MODERNE SCHILDERIJEN EN AQUARELLEN GOUD, ZILVER EN JUWELEN, I alles met RIJKSKEUR. Kijkdagen vrijdag 12 april van 19 22 uur zaterdag 13 april van 12 -17 uur zondag 14 april van 12 -17 uur Veilingdagen Van maandag 15 april t/m vrijdag 19 april a.s., telkens vanaf 19.30 uur. Toegang vrij Catalogus (niet verplicht) f 3,-. TE HUUR, uniek gelegen kantoorruimte a/d Lekstraat te Leiden. Opp. 1100 m2, event, in ged. Ruime parkeergelegenheid. Huurprijs t 170,- p.m.excl. service- en stookkosten. Inl. ABC Vastgoedbeheer, telefoon 020-45 12 53. Adres veiling Lekstraat 88, (voorm. GAK- Alle inlichtingen: Telefoon 071-89.72.73 VEILINGBEDRIJF H.F. KAMERBEEK Soestdjjksekade 272,2574 AW Den Haag, Tel. 2318 93

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13