'Bliksemactie' wekt woede Westeinders 'Voetgangers niet welkom in het centrum' 'Garage hoort niet in de Droststraat' Eisen en handtekeningen naar gemeente Scholen in Zoeterwoude doelwit van inbrekers Nieuwe Mauritssingel komt 'naar mensen toe' Geld voor onderzoek gevolg komst Digros 'Begrotingsruimte niet voortijdig opsouperen' Kasteel Duivenvoorde weer open PAGINA REGIO LEIDEN WOENSDAG 10 APRIL 1985 Agenda DEN HAAG/LEIDERDORP - Par keeroverlast, stank, 'n belemmerd uitzicht en waardedaling van de huizen. Dat brengt volgens omwo nenden het garagebedrijf T. Bave- laar in de Leiderdorpse Droststraat met zich mee. Dat burgemeester en wethouders het garagebedrijf een hinderwetvergunning hebben ge geven vinden ze onbegrijpelijk en onaanvaardbaar; vandaar dat ze te gen die beslising in beroep zijn ge gaan bij de Raad van State in Den Haag. Gistermiddag, tijdens het verzoek om schorsing van die be schikking, legden ze staatsraad Veringa nog eens uit waarom Ba- velaar wat hen betreft helemaal maar moet verdwijnen. "Die garage past niet in een buurt met overwegend woonbe stemming", aldus omwonende Van de Groen, die ook kritiek had op het Leiderdorps college. ("Daar heb ik de laatste jaren steeds zon der resultaat aan de bel getrok ken"). Burgemeester en wethou- Leiderdorpers trekken bij Raad van State aan de bel ders hebben namelijk in een ver weer gesteld dat 'de problematiek' al bestond voordat Bavelaar zich in 1983 in de Droststraat vestigde. Ze hebben niet kunnen constateren dat de overlast door de komst van het garagebedrijf is toegenomen. Dat is volgens Van de Groen wel degelijk het geval. Zijn schets van de huidige situatie: een smalle straat, met een parkeerverbod aan één kant, waar constant twintig tot dertig auto's van Bavelaar staan. Zelfs het nabijgelegen bedrijf Tok- heim kan er amper meer laden en lossen, zodat het dat uit arremoede maar op straat doet. Gevolg daar weer van is dat het verkeer regel matig verstopt. "Bavelaar mag dan wel niet ver kopen in de Droststaat, maar er wordt wel een openluchtshow van auto's gehouden. Al die handela ren en kijkers parkeren natuurlijk ook weer in de Drostraat", aldus Van de Groen, die verklaarde ook veel last te hebben van het geluid dat het bedrijf produceert "door dat het met open deuren werkt". Ten slotte stelde hij dat de waarde van zijn huis, dat op autowrakken zou uitkijken, sterk is gedaald. Aannemer Meerburg bleek gis termiddag met een soortgelijk te kampen. Het woningbouwplan, dat hij daar heeft ontwikkeld, loopt niet zoals het zou moeten. De aan wezigheid van de garage blijkt een zeer belemmerende factor bij de verkoop van de huizen. 'Beunhaas' Advocaat Sluijter deed er nog een schepje bovenop door Bave laar af te schilderen als een "ras echte beunhaas", die "dag en nacht" sleutelt en daardoor "één grote kermis van lawaai en stank" veroorzaakt. Sluijter: "De bewo ners zijn het nu beu dat hen door de gemeente Leiderdorp een gara gebedrijf is opgedrongen, dat daar niet thuishoort". Namens burgemeester en wet houders stelde ambtenaar Van Winterswijk dat het garagebedrijf daar wel degelijk kan worden ge doogd, omdat het op een bedrijfs terrein staat. "We konden dus niet anders, ook niet na het afwegern van de bezwaren, dan Bavelaar een vergunning verlenen. We zijn aan de bezwaren tegemoet gekomen door er voorwaarden aan te stel len", aldus Van Winterswijk, die stelde dat de verkeersoverlast voor de komst van het bedrijf ook al groot was. Dat komt doordat be drijven en instellingen als het dis trictsbureau van de politie, Tok- heim, Felicitas, een ballet- en een dansschool daar een steentje aan bijdragen. "Het gaat ons al te ver om Bavelaar nu als schuldige aan te wijzen", oordeelde Van Winters wijk. Ten slotte bestreed garagehou der Bavelaar dat de hele straat vol staat met zijn 'blik'. "Dat kan ik niet waarmaken, want dan zou ik voor al die auto's wegenbelasting moeten betalen". Wagens van klan ten daarentegen kunnen er wel worden gesignaleerd: "Dat is hun goed recht. Zij betalen toch ook be lasting?" Bavelaar ontkende dat hij op straat zou sleutelen en dat hij regel matig 's avonds en 's nachts door werkt. Dat gebeurt volgens hem al leen in een noodsituatie, pakweg één keer in de paar maanden. Staatsraad Veringa zal over on geveer drie weken uitspraak doen. WOENSDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Rear Window' van Hitchcock, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Betrayal' van David Jones, 20 en 22.15 L.VL - Caeciliastraat 18, Lesbies Kafee, 20-24 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, raadscom missie bestuurszaken/algemene zaken, 20 uur. DONDERDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - fil: voorstellingen om 11.30 en 15 ui speurtochten en Gamelanbespeling, 14 ZOETERWOUDE - De bewoners van de Westeindseweg in Zoeterwoude zijn hevig verontwaardigd over "de manier waarop de gemeente ons tracht te overvallen met een bliksemactie om een gedeeltelijke riolering aan te leggen". Alle bewoners van de even buiten de bebouwde kom gelegen weg hebben een verklaring ondertekend waarin harde eisen over riool, gas en electriciteit worden gesteld. De boze Westeinde-bewoners eisen van de gemeente minstens dezèlf- de behandeling als het buurtschap De Weipoort heeft gehad. Gisteren werden de brief en de handtekeningen op het Zoeter- woudse gemeentehuis afgegeven. De aanleiding tot deze actie was het onaangekondigde begin van de rioleringswerkzaamheden in het Westeinde. Voordat de bewoners van het Westeinde op hun erf acti viteiten toelaten, willen ze hun ei sen hebben ingewilligd. "We wil len de toestand van achtergeble ven gebied van de Westeindseweg, wat betreft openbare voorzienin gen, opheffen", zo staat in een be geleidend schrijven bij het eisen pakket. De voornaamste eis is een schrif telijke overeenkomst tussen bewo ners en gemeente waarin een aan tal zaken worden vastgelegd. Bo- gert. Zal de gemeente het komen repareren als de pomp op eerste kerstdag stuk gaat?", vraagt de woordvoerder van de Westeinde- bewoners, C.F.A. van Kampen zich af. Ten slotte verwijten de bewo ners het gemeentebestuur een ge brek aan informatie nadat februari van dit jaar over d van het riool zijn voorgelicht. Achtergebleven Westeinde-bewoner Van Kam pen vraagt zich af waarom het We steinde een achtergebleven gebied moet blijven. "Alles moet nu in één keer goed worden aangelegd, an ders zal het nooit gebeuren. Waar om kunnen de gemeente en het Energiebedrijf Rijnland niet sa men aan de slag, net als in de Wei poort", aldus Van Kampen. Wat hem en andere Westeinders vendien wil 'het Westeinde' dat - ook niet lekker zit, is de houding den op de Westeindseweg begon nen. Voor 1 juni moet Zoeterwou de namelijk klaar zijn met de aan leg, omdat ze anders een forse uit kering van het rijk misloopt. Dat is ook het voornaamste argument dat de gemeente gebruikt om de 'over- op 26 val' te rechtvaardigen. Van Kam- leg pen en de overige bewoners van het 'achtergebleven gebied' heb ben hier maling aan. Bij Van Kampen hoeven de werknemers van het bedrijf dat het riool aanlegt zich niet op zijn grondgebeid te begeven. "Zolang ik niet zwart op wit heb staan wat mijn rechten en plichten zijn, zal ik het ze zeggen. Je verliest je rechten als je ze eenmaal hebt toegelaten". Desnoods wil Van Kampen het op een tijdverslindende onteigenings procedure laten aankomen. De gemeente was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. Rijksmuseum logie films met een geologisch onder werp, 14-17 uu Leiderdorp Sportzaal Op Dreef - internationaal bas- ketballtoernooi, hele dag. ZOETERWOUDE - Naar nu blijkt hebben inbrekers het afgelopen paasweekeinde op een aantal plaatsen in Zoeterwoude toegesla gen. Uit de lagere school Corbulo aan de Westeindseweg in Zoeter- woude-Dorp werd niets gestolen, maar werd wel een grote wanorde aangericht en een typemachine naar buiten gegooid. De inbrekers kwamen in de nacht van maandag op dinsdag de school via een ruit binnen. Uit een andere school aan de We steindseweg, basisschool Klaver weide, werden een stopwatch en een aantal postzegels vermist. De inbrekers vernielden enkele prij zen uit de prijzenkast. Bij een inbraak in een bouwkeet aan de Laan van de Goede Herder in Zoeterwoude-Rijndijk zijn vier LEIDERDORP - De contouren van de nieuwe Mauritssingel worden in Leiderdorp al aardig zichtbaar. Vorig Dat gebeurde de afgelopen nacht najaar is men al begonnen met het verlengen van de Mauritssingel. Werk dat steeds dichter 'naar de mensen toe' De inbrekers wrikten een aantai komt. Zo is de Mauritssingel sinds gisteren voor doorgaand verkeer afgesloten vanwege werkzaamheden aan het planken van de keet los. kruispunt Achthovenerweg. Het verkeer wordt via de Hoofdstraat en de Hoogmadeseweg omgeleid. De bussen rijden tijdelijk (tot 26 april) over de Frederik Hendriklaan en de Wilhelminastraat. Beide straten kennen zo lang een eenzijdig stopverbod. De pijlers van de brug over de Does, onderdeel van de nieuwe Mauritssingel. (foto Holvast) Het totale project zal medio deze aangelegd. De nieuwe singel komt vit de Hoofdstraat te ontlasten. omer nog klaar zijn. Dan is er een tweebaansweg, een fietspad en groen de Ruigekade uit op de Achthovenerweg en is bedoeld om de bewoners van Uit de kantine van de tennisver eniging Meerburg aan de Nieuwe- weg in Zoeterwoude-Rijndijk is een radio-cassetedeck ontvreemd. De daders kwamen binnen door een ingeslagen ruit. evenals in de Weipoort - gelijktij dig met het riool een gastoevoer wordt aangelegd. Momenteel sto- de gemeente: "Vaak hadden s geen tijd om naar ons te luisteren. Het enige argument dat wij telkens ken de Westeinders het dure vloei- te horen krijgen, is dat het te duur bare gas en olie. Tevens vragen de is wat wij vragen. Er is niet serieus ondertekenaars van de brief om de onderhandeld over de aanleg van ouderwetse en kwetsbare boven- het gas, terwijl met het EBR hele- grondse electriciteitsleidingen der de grond te stoppen. maal niet is gesproken". De noodzaak van aansluiting op Ook maken de bewoners zich het riool wordt overigens betwij- zorgen om het nieuwe riolerings- feld in het Westeinde. De gemeente systeem dat in het Westeinde zal zou hebben gezegd dat de kwaliteit PvdA/PPR woedend over plan om Schoolstraat goeddeels zo te laten worden gebruikt. Ze willen garan ties dat dit systeem zonder onge makken zal werken. Met name bij het oppervlaktewater niet veel beter wordt als de woningen wor den aangesloten zolang de de kwaliteit van de te gebruiken vans op de camping van De Jong pompen zetten de bewoners vraag- gewoon in de sloot blijven lozen. tekens. Ook de put die bij de sluiting komt is reden tot bezorgd- "Als twintig huizen zijn aangeslo- honderdtwintig heid. "Die put is open, dat gaat niet, wat heeft het dan voor zin"? stinken als de pomp dienst wei- Inmiddels zijn de werkzaamhe- OEGSTGEEST - Het Centraal In- lossen' stituut Midden- en Kleinbedrijf port Verder vindt hij het rap- i schijnobject dat bestuur- (CIMK) mag gaan onderzoeken lijk te hanteren valt. "Als bijna ie- wat de gevolgen zullen zijn als er dereen het zonde van het geld een Digros supermarkt komt in de vindt, waarom heeft dan niemand Markthof aan de Kempenaerstraat de politieke moed ja of nee tegen geest. De commissie finan- Digros te zeggen?" vroeg de heer Kakebeeke (CDA) zich af Voorzitter Kohlbeck legde uit 22.000,-. De heer Van Eisen (PPR) dat het college zeker wel een poli- merkte op niet het allergrootste tiek standpunt inneemt ten vertrouwen te hebben in het ko- supermarktvestiging, mende CIMK-rapport. "Waarom maar dat dit standpunt niet vol zullen we veel geld uitgeven voor doende deskundig onderlegd is. een rapport met conclusies, die bij "De gemeente wil niet met de natte ons toch al bekend zijn. We hebben vinger uitspraken doen. Alleen zelf ook al kunnen vaststellen dat door deskundig onderzoek kunnen er ter plekke te weinig parkeer- de thans conflicterende belangen plaatsen zyn", zo opperde hjj. van bijvoorbeeld de ondernemers "Zonde van het geld", vond ook de met de bewoners die met auto- heer Wuisman (D'66). "Met het kre- overlast te maken zullen krijgen diet kunnen we het huidige par- objektief worden afgewogen", al- keerprobleem al een heel eind op- dus de heer Kohlbeck. VOORSCHOTEN - De Voorscho- Hoe Aikens aan het bedrag van tense PvdA/PPR-fractie weigert de 75.000 gulden komt? Dat heeft de binnengehaald door de bedrijfsleider niet op VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense PvdA/PPR-fractie is woe dend op haar college-partners CDA en WD. Reden: de partijen willen de situatie in de School straat in grote lijnen laten zoals zij is. Volgens de sociaal-democraten blijkt hieruit dat "de voetgangers niet welkom zijn in het centrum en de auto kennelijk weer moet win- Ander bezwaar: de gemeente lapt de inspraak aan haar laars. Uit een enquête van het Centraal Insti tuut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) was namelijk gebleken dat er "wat moet veranderen in de win kelstraat om hem aantrekkelijk te maken". Bestemmingsverkeer mag blijven; niet-bestemmingsver- keer moet uit de straat. Zowel klanten als middenstanders zaten op die lijn. En de laatsten goten hun wens tot verandering twee weken gele den in een voorstel, de D-variant. De verbinding tussen Schoolstraat en Treubplein moet een autovrij pleintje worden. Het autoverkeer dient via de noordelijke parkeer plaats van AH naar de Sir Winston Churchillweg te rijden. En deze laatste weg moet eenrichtingver keer worden: wél het centrum in, maar niet het centrum uit. W hadden soortgelijke Voorschotens centrum wordt alleen ideeëen (D-accent variant). Alleen voor de Sir Winston Churchillweg maar slechter' 145.000 gulden, die volgens B nodig is om het zwembad te repa- vacature reren, uit de begrotingsruimte te te vullen. "Een slechte keus", al- halen. De commissie sport- en re- dus Aikens. "Door het ontbreken creatie, öp papier beheerder van van deze figuur zijn de meeste ge- 'Het Wedde', moet het geld maar breken te verklaren. Een technisch op tafel leggen. Zo bleek gister- ambtenaar en wethouder Van avond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor financiën. De fractie is namelijk bang dat Leeuwen hebben dit bevestigd". JSS&SZiSSi de gemeenteraad toekomt aan het verdelen ervan (in juni, juli). Aikens (D'66) had eveneens gro te moeite met het "opsnoepen". Hij falend toezicht: "Bij aanleg zijn technisch ondoelmatige appa raten gebruikt, ook de procesvoe ring is onjuist geweest. Daar ligt de wil de commissie echter niet meer fout De fracties van CDA en dan 75.000 gulden laten betalen, de WD vervolgens geruisloos ak- rest mag uit de algemene middelen koord met de opknapbeurt. Al komen, op voorwaarde dat alleen haalde de laatste een oud voorstel de "gevaarvolle" zaken worden uit de kast: de gemeente moet on- aangepakt. De gewénste reparaties derzoeken of de stichting sport- Fietsroute Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie heeft een fietsroute van zo'n 30 kilometer uitgezet. De route voert door de polders ten oosten van Leider dorp. Het boekje, waarin een rou tebeschrijving plus allerlei we tenswaardigheden over de natuur in de polder zijn opgenomen, heet 'Tussen cultuur en natuur' en is voor een gulden verkrijgbaar bij de VW, het Leiderdorpse ge meentehuis, de kinderboerderij in de Merenwijk en de Groene Win kel aan de Leidse Van Vollenho- venkade. Stroopwafels De Zoeterwoudse werkgroep Casa Materna houdt traditiege trouw een stroopwafelactie. Op 13 april zullen de 'Rijndijkers' de zelfgebakken wafels kunnen ko pen. Een week later is het de beurt aan de inwoners van het dorp. De opbrengst van de actie is bestemd voor het tehuis in Italië. Niet-Zoeterwoudenaren die voor dit goede doel wel stroopwafels willen eten kunnen ze bestellen bij Marja van Klink, telefoon 01715-2569. Cabaret 'Zijn zij wel helemaal nor maal?' is de titel van een cabaret programma, dat aanstaande vrij dagavond in het Oegstgeester Ge meentecentrum (Lijtweg) wordt gebracht. Een arts, muziekthera- peut en muziekleraar van de Noordwijkse Van de Berghstich- ting brengen een uur durend pro gramma dat te maken heeft met verstandelijk gehandicapten. Een ontroerend programma, dat er an derzijds niet om liegt. Na de voor stelling is er gelegenheid tot vra gen en discussie. Aanvang vrijdag acht uur. hadden zij andere plannen: een-' richtingsverkeer is uit den boze, de kruising Churchillweg/Raadhuis- laan moet een voorrangskruising worden, met voorrang voor het verkeer dat uit de Sir Winston Churchillweg komt. Gisteravond, tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor financiën, ruimtelijke ordening en verkeer, veegden CDA en WD de vloer aan met de beide D-varian- ten. "Uit verkeerskundig oogpunt zijn het slechte plannen". Geza menlijke bezwaren: het parkeerter rein bij AH kan al dat autoverkeer niet verwerken. En: het noordelij ke "nauwe" gedeelte van de Schoolstraat, voor AH, is net zo rustig door het omdraaien van de rijrichting. "Moet dat nou verande- Exclusief CD A-bezwaar: de win keliers van de Voorstraat worden er slechter van. Immers, klanten die de Schoolstraat hebben be zocht, zullen minder snel naar de Voorstraat rijden, wanneer ze "een tour moeten maken via de parkeer plaats bij AH". Conclusie: laten zoals het is, maar wel met een paar kleine wijzi gingen in de Schoolstraat, zoals door B en W voorgesteld. Dus: méér fietsenstallingen en uitstal mogelijkheden voor fietsers; vier extra laad- en losplaatsen; betere straatverlichting en minder hin derlijke paaltjes, hobbels en bak ken. Ook de bloemenbak bij de sportzaak zou moeten verdwijnen, waardoor het verkeer dat uit tegen gestelde richtingen komt, elkaar kan raken. Zeer gevaarlijk, volgens een ambtenaar. Daarnaast: tweerichtingverkeer voor fietsers in de Schoolstraat en een stoep in de Treubstraat, "als daar tenminste ruimte voor is". Van kortparkeren in het centrum zijn de partijen geen voorstander vast. "Ik heb begrepen dat wethou- ("dat moet je toch controleren). Wel willen zij de noordelijke stoep der Van Leeuwen (PvdA/PPR) halszaak van maakt, collega van het Treubplein versmallen om Van Dalen (WD) niet". Sterker ^nog: de laatste deed nogal lacherig over zijn eigen voorstel. "Ach, nu rijden er misschien 1.200 auto's per etmaal door de straat, straks wor den dat er misschien 700 800. Je moet dat niet overdrijven". Waar om B en W dan toch met het voor stel waren gekomen? Ze wilden de zaak eindelijk eens in de raad be handelen. De aanwezige winkeliers sloten zich hierbij aan. Al verschilden zij van mening over de concrete invul ling. Van Dam, van de Centrum- winkeliers, hield vast aan de D-va riant met eenrichtingverkeer op de Sir Winston Churchillweg. H(j wil de alleen met de nul-variant mee als er eenrichtingverkeer op dezelf de Churchillweg zou komen. Lohle, van de Ondernemers Ver eniging Voorschoten, liet andere geluiden horen. "Alle Voorstraat- winkeliers willen een open verbin ding tussen Schoolstraat en Voor straat". De nul-variant dus. Van Dam bagatelliseerde dit echter: "Lohle praat nu namens niet-aan- geloten OW-Voorstraat winke liers". tien parkeerplaatsen te Nul-min De partijen noemden dit de nul- plus variant. De PvdA/PPR-fractie bestempelde hem echter als nul- min. Volgens fractievoorzitter J. Visser wordt de situatie er alleen maar slechter door in het centrum: "Je kunt alleen extra fietsenstallin gen en parkeerplaatsen aanleggen en paaltjes weghalen wanneer we kiezen voor een D-variant. Met die nul-variant blijft het gewoon te druk". Vervolgens koos hij voor het B en W-voorstel: rijden totaan de par keerplaats van AH; een pleintje met bomen voor het reisbureau en de kruising Sir Winston Churchill- weg/Raadhuislaan omtoveren tot een voorrangskruising. Eigenlijk had de partij liever eenrichtingver keer gehad in deze laatste straat, maar dat zou politiek gezien "hele maal onhaalbaar zijn". Aikens (D'66) sloot zich hierbij aan. Zijn grote probleem: hoe sterk houden B en W nu aan hun plan Vogelexcursie Wederom houdt de 'Vogelwerk- VOORSCHOTEN - Het groep Koudekerk/Hazerswoude weer aangebroken. Kasteel Dui en omstreken' Leiderdorpse park np'. Aanstaande 's morgens, is het zo ver. Ver trekpunt is de kinderboerderij achter het restaurant aan de Van Diepeningenlaan. De excursie duurt anderhalf tot twee uur. venvoorde, de trots van Voorscho- de Veurseweg. Van dinsdag tot en met zaterdagmiddag, om twee uur Liefhebbers kunnen zich donder- half ongetwijfeld gen op vaartsdag het eind 'Toppers' zullen de rondleidin- als Hemel- En ten slotte, de ro- het dag- en vrijdagavond tussen half mantische kaarslicht-tocht (30 sep- zeven en half negen telefonisch tember en 1 oktober). De baten ko opgeven bij de heer Van Eijk, tele- men steeds ten goede aan de stich- foon 071-893006. ting die het kasteel onderhoudt. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) mj van 8.30-17.00 uur .-vrij. (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen n NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345.20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89.30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien éón maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. HOOFDKANTOOR (071144941 Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2