'De het Peetvader': verhaal van een mafia-fami]ie WD wil Van den Heuvel niet Miniseries en sport in zomerprogrammaTROS Ex Animo zingt Matthaus Passion bevredigend Vanavond eerste van acht delen op tv Lochems popfestival krijgt toch vervolg WOENSDAG 3 APRIL 1985 Hi'SAMum. PAGINA DEN HAAG/NIJMEGEN/ HOOFDDORP (GPD) - De WD is tegen de benoeming van Albert van den Heuvel tot voorzitter van de NOS. De huidige VARA-voor- zitter is door alle omroepen voor gedragen als opvolger van de in mei vertrekkende NOS-voorzitter E. Jurgens. Ook de CDA-Tweede- Kamerfractie heeft zich achter de kandidatuur van Van den Heuvel gesteld. De mediaspecialist van de WD in de Tweede Kamer, M. L. Her mans, verklaarde gisteravond tij dens een partijbijeenkomst in Nij megen het „een onbegrijpelijke misser te vinden als Van den Heu vel de opvolger zou worden van Jurgens". Volgens het Nijmeegse Tweede-Kamerlid is het zeer on verstandig een „geharnast tegen stander" van de NOS nieuwe-stijl, zoals die binnenkort gaat werken, aan te stellen als baas van dat be drijf. Hermans zei dat het een slechte zaak was als een bestuur der van een van de zuilen straks het Facilitair Bedrijf NOS moet gaan runnen. „Van den Heuvel heeft meermalen laten blijken dat hij een tegenstander is van de ver zelfstandiging van de NOS tot faci litair bedrijf'. Over de opvolging van Jurgens, die zich niet meer beschikbaar stelt omdat de functie bij hem veel ongenoegen en frustraties heeft opgeroepen, vindt al twee weken druk politiek overleg plaats. Minis ter Brinkman (WVC) had aanvan kelijk liever een CDA-kandidaat naar voren geschoven. De naam van Hans de Boer, thans burge meester van Haarlemmermeer en in het verleden minister van CRM, is in dat verband vaak genoemd. De Boer bevestigt desgevraagd begin dit jaar door minister Brink man te zijn benaderd voor het voorzitterschap van de NOS. Hij zegt reeds bij die gelegenheid de minister te hebben laten weten het "niet fatsoenlijk" te vinden zijn baan als burgemeester al na twee jaar op te geven. "Ik ben in de tus sentijd niet van gedachten veran derd", aldus De Boer, die verklaart hoogst verbaasd te zijn dat zijn naam nu andermaal in verband met de vacature bij de NOS word genoemd. Albert van den Heuvel: geharnas te tegenstander. (foto GPD) HILVERSUM (GPD) - Het Amerika van het begin van deze eeuw is een uitsteken de voedingsbodem voor de mafia gebleken. De emi granten uit Italië, vaak zelf gevlucht voor het verschijn sel, probeerden macht en aanzien te krijgen aan de hand van praktijken die zjj van de mafia uit eigen land maar al te goed kennen. machtige Don en klimt op tot za kenman en mafiabaas. Jaren later keert hij zelfs terug naar Italië om de moorden op zijn familie te wre ken. vertrekt daarom naar Cuba. Het rommelt echter op het eiland. De rebellen zijn klaar om de macht over te nemen en alle plannen val len in duigen. Zeker als bij zijn thuiskomst blijkt dat hij zijn daden voor de Senaat moet gaan verant woorden. Vanaf deel 2 wordt de rol van Don Vito vertolkt door Marlon Brando. In de laatste drie delen neemt Al Pacino als zoon Michael zün rol over. De Don is oud gewor- rie bevat het grootste gedeelte het beeldmateriaal dat niet De laatste twee delen van de s door Simone Lensink den, bijna bezweken aan een moordaanslag en ziet de noodzaak zyn macht over te dragen aan kfjn oudste zoon. Deze is immers sinds de aanslag op zijn vader ook be trokken bij het mafiagebeuren. Na de dood van Don Vito stelt Michael orde op zaken en stort zich in de gokwereld van Las Vegas. De familie Corleone wordt nog steeds bedreigd door vijanden uit de mafia-wereld en Don Michael 'Falcon Crest' verdwijnt voorgoed van het scherm Het ontstaan van de mafia in de Verenigde Staten inspireerde Ma rio Puzo ruim tien jaar geleden tot het schrijven van zijn boek The Godfather. Na twee uitermate suc cesvolle speelfilms van Francis Ford Copola, die in 1972 en 1974 verschenen, is er van het beeldma teriaal ook een serie voor televisie gemaakt. De achtdelige reeks werd gemaakt in 1978 en wordt komen de weken door Veronica, AVRO en TROS uitgezonden. De Peetvader vertelt, in tegen stelling tot de speelfilms, chronolo gisch het verhaal van de mafia-fa- milie Corleone. In 1918 arriveert de jonge Vito Corleone in New York, nadat zijn hele familie door de Ita liaanse onderwereld is uitge moord. Aanvankelijk heeft Vito, gespeeld door Robert de Niro, niets te maken met de mafia. Als hij echter zijn baan verliest door dat zijn baas door een in New York gevreesde Don wordt vermoord, HILVERSUM (ANP/GPD) - begeeft hij zich in de kleine mis- Tegenvallende kijkcijfers zijn daad. Al snel vermoordt hy zelf de er de oorzaak van dat de Ame- rikaanse televisieserie Falcon Crest vanaf deze zomer niet meer te zien zal zijn op de TROS-televisie. In plaats daar van zal meer de nadruk komen te liggen op het brengen van mini-series, zo blijkt uit de pre sentatie van het TROS-zomer- programma. Nieuwe programma's die de TROS deze zomer op de televisie zal bren gen zijn onder meer, de serie 'Over motoren gesproken' in de middag en 's avonds in ATV-verband (AVRO, TROS, Veronica) de serie: 'The Godfather Saga'. Eveneens in ATV-verband is een groot aantal sportevenementen geprogram meerd. Daarnaast wil de TROS in navolging van de Bondsrepubliek experimenteren met een speelfilm- op-verzoek; de kijkers mogen een keus maken uit drie speelfilms. Gekocht drama is de miniserie 'Inside the Third Reich' (Rutger Hauer, Derek Jacobi en Renée Soutendijk), van eigen bodem de toneelproduktie 'Anne Frank' (Jip Wijngaarden en Jeroen Krabbé). Voorts bevat het zomerschema het Canadese muziekprogramma 'I am a Hotel' met de zanger Leonard Co- hen. Deze produktie won vorig jaar speelfilms voorkomt Deze beel den zijn wel tijdens de opnamen van de films gemaakt, maar kon den in verband met de tijd niet meer in de films. De TROS en de AVRO hebben beide de twee speelfilms ook aangekocht om die over geruime tijd nog eens uit te zenden. Toen de films gemaakt moesten gaan worden had vreemd genoeg geen enkele filmmaatschappij inte resse in het boek, dat wel in een enorm tempo over de toonbank vloog. De algemene opinie, mafia- films doen het niet, heerste sterk in Hollywood. Toen uiteindelijk Co pola voor de regie werd aangezocht was dat dan ook niet om zijn kwali- Nog weinig leden voor vrouwenomroep ALKMAAR (GPD) - De oprich ting van de vrouwenomroep loopt niet zo voorspoedig als voorspeld. De initiatiefneemsters hebben tot nu toe van duizend vrouwen een tientje voor het lidmaatschap ont vangen. Totaal zullen zij om uitzicht op zendtijd te krijgen aan 65.000 leden moeten komen. Volgens Letty Bo- zelie, een van de oprichtsters, moet de ledenstroom nog op gang ko men, evenals de publiciteit rond de jongste omroep. "We beginnen deze week met campagnes in de provincies en daar zullen veel leden uit komen. We moeten per provincie zo'n 6000 leden werven. We gaan daarom bij voorbeeld benefietfeesten houden, stickers en affiches drukken, meer dere weken adverteren in de lande lijke kranten. Op die manier hopen we meer belangstelling te kwe ken". ADVERTENTIE Voor Verliefden &Verloofden Marlon Brando in 'De Peetvader' teiten, maar om zijn Italiaanse af komst. De film zou toch niet be langrijk worden. Copola zag echter veel in het boek en het beschreef, volgens hem, een stuk van de Amerikaanse geschiedenis. Bij toeval vond hij Marlon Brando voor de rol van The Godfather, een sublieme vondst bleek later. Bij het verschijnen van de films was iedereen uitermate enthousiast en de film werd met di- (fotoGPD) verse onderscheidingen bekroond. Copola kon het echter niet ver kroppen dat een groot gedeelte van het beeldmateriaal was blijven lig gen en maakte van The Godfather ook een serie. De drieëenheid was voltooid. Boek, film en televisiese rie lagen op tafel. De drie Neder landse omroepen zenden de acht afleveringen in de maand april uit, te beginnen vanavond, Nederland- 1, 21.05 uur. Leverbaar in 14,18 of 22 karaats goud en in geel, rosé of witgoud. 50 verschillende modellen. Sieralex Sieraden De Kreatieve Juwelier etden SBBI 's-Gravenhage ort Rapenburg 16 W Denneweg 112 Tel 071 -1437 40 Te).070-644489 Leiden Piggelmee - Janvossensteeg, Hol- landse wolken gefotografeerd door Dick Seip, t/m 4/5; ma 11-18 uur, di, woe, vr van 9-18 uur, do tot 9-21 uur, za van 9-17 uur. Galerie De Oude Rijn - Stille Mare, Fer Hakkaart, pastels, tekeningen, et sen en houtsneden, tot 11/4; dag van 11-18 uur, do tot 21 uur. De Lakenhal - schilderijen uit eigen bezit, rond het thema 'Leven in Lei den in de 17e eeuw', tot 9/6; di t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen vn 13-17 't Pand - Caeciliastraat 18, Annie God- dijn, schilderijen, Nienke Menalda, grafiek, Ria Roelofs, kijkkastjes en schilderijen, tot 18/5; za en zo van 12- 16 uur. Burcht - 'Achterberg verbeeld', tot 10/ 4. Holiday Inn - expositie graficus Hans Hartzheim, t/m 1/5. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht, expositie van Ars leden, t/m 14/4; di t/m zo van 13-16 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - stencilprenten van Mori Yoshitoshi, V m 16/6; di t/m za, 10-17 uur, zo en feestdagen van 13-17 uur. Galerie Le Pigeon - rietpentekenin gen van Bernie Autsema, t/m 7/4; woe t/m za van 12-16 uur. Pourquoi-pas - Nieuwe Beesten markt, Marcia Krijgsman, schilderij en en tekeningen, tot 30/4; di, woe, do 8-22 uur, vr, za van 8-24 uur, zo 8-22 Unieke Produkten - Hooigracht, Ca- rel van Laere, kledingontwerpen, Carla Feijen, ontwerpen voor ka- doverpakkingen, tot 12/5; do en vr van 13-18 uur, za van 13-17 uur. Stof en Stijl - Nieuwe Ryn 29, stof- en behangontwerpen, t/m 13/4. Warmond Galerie de Pomp - Dorpsstraat, The ma Groen, 'n 27 tal exposanten, t/m 31/5; woe 10-12 uur, do, za, zo 14-16 uur, di 19-21 uur. Leythenrode Ries Kleijnen, kleuret sen/kleuretsen met zeefdruk, dag van 10-20 uur. Wassenaar Auberge de Kieviet - Stoeplaan 27, aquarellen van Comelie Arnold- Mees, t/m 25/4; dag. beh. ma, van 9-12 en 15-17 uur. Galerie Henk de Greef - Schoolstraat 27, Mado Schoolmeesters, schilderij en en Jeannet Veltman-Gaastra, kera mische vormen, t/m 11/4. 'Inside the Third Reich' met Derek Jacobi als Hitler (links) en Rutger Hauer als Albert Speer als miniserie bij de TROS. (foto GPD) de Gouden Roos van Montreux. Voorts keren een aantal pro gramma's terug, er komen een aan tal nieuwe afleveringen van 'Het andere net', 'Sons en daughters' en xn mei en juni staan enkele inci- de Tros-Country-Cross. Herhaald dentele amusementsprodukties op ser-e '£)ra_ ^et programma, waaronder het de plaats Unicef-Gala ten behoeve van de ac tie 'Kans voor een Kind' (uit Mo- cambique) en in samenwerking met de AVRO 'Speel mee met het Concertgebouw', ter ondersteu ning van de renovatie van deze Amsterdamse concertzaal. Radio Wat de TROS-radio betreft valt op: de terugkeer van de Europara de van Hilversum 1 naar 3 op de donderdag tussen 11.00 en 12.00 uur vanaf 15 april. De poging om Hilversum 1 te verlevendigen met dit programma heeft niet tot het gewenste resultaat geleid, aldus de programmaleiding. In plaats van de Europarade zal het programma 'Bladgoud' worden uitgezonden. De Hugo van Gelderen-show ver dwijnt. ADVERTENTIE Op Hilversum 4 is voorts de zendtijd van het programma Bel Cantorium (dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur) met een half uur ver lengd om het mogelijk te maken volledige opera's uit te zenden Eind augustus zal de TROS op de ze zender vijf dagen achtereen aan dacht besteden aan de driehon derdste geboortedag van Bach vier concerten vanuit het Circus theater in Scheveningen. 1 1) Nightshift, Commodo res 2(3) Love and Pride, King 3 2) Ik meen 't, Andre Ha- 4(5) You're my heart, Mo dern Talking 5(6) Just can't get enough, Depeche Mode 6(4) This is not America, David Bowie 7 (15) We are the world USA for Afrika 8 (11) Love like blood, Killing Joke 9 (10) Slippery people, Tal king Heads 10 8) Material girl, Madon na 11 (14) You spin me round, Dead or Alive 12 7) Just another night, Mick J agger 13 (19) Gimme gimme gimme Narada, Michael Wal den 14 (17) Some like it hot, The Power Station 15 (24) Popie Jopie, Pisa 16 9) Shout, Tears for Fears 17 (29) Live is life, Opus 18 (22) Forever man, Eric Clapton 19 (16) Steen Stoal en Senti ment, Normaal 20 (20) I won't let you go, Ag- netha Faltskog 21 (12) Sussudio, Phil Collins 22 (36) All at once, Thitney Houston 23 (23) Where were you, Dolly Dots 24 (13) Sharp dressed man, ZZ Top 25 (25) Give me your love, Fun Fun 26 Welcome to the pleasu- redome, Frankie goes to Hollywood 27 (21) Treat her like a lady, Temptations 28 (35) Zaterdagavond, Den- nie Christian en Mieke 29 (18) Loverboy, Billy Ocean 30 (32) Let's dance tonight, Pia Zadora 31 (38) Mi amor, Audrey Lan ders Camilo Sesto 32 (26) Save a prayer, Duran Duran 33 (34) Rode rozen en witte se ring, Jantje Koopmans 34 (28) Easy lover, P Bailey P Collins 35 (33) I know him so well, Elaine Paige and Bar bara Dickson 36 Midnight man, Flash and The Pan 37 We close our eyes, Go West 38 (40) Say it again, Santana 39 Everybody wants to ru le, Tears for Fears 40 One more night, Phil Collins komt van het popprogramma 'For mule 1' en 'Erik of het klein insec tenboek.' Met sport en amusement LOCHEM (GPD) - Het vo rig jaar ter ziele gegane Lo- chemse Popfestival krijgt alsnog een vervolg. Tradi tiegetrouw is er ook dit jaar op Hemelvaartsdag (16 mei) een grote manifestatie in en rond het plaatselijk open- Ondanks tekortschietende orkestbegeleiding Ru. Begeleiding: Dordts Kameror kest. Medewerkenden: Elena Vink - sopraan, Heieen Resoort - alt, Chris van Woerkom - tenor (evangelist), Alex Vermeulen - tenor, Cor Niessen - bas (Christuspartij). Henk van Heijnsbergen - bas, Titia de Zwart viola da gamba, Ada van der Bent - orgel (continuo), Wim van der Reij- den (orgel) en het Nootdorps jon genskoor o.I.v. Peter Beijersbergen. Gehoord: 2 april. LEIDEN - Voor de zevende maal (naar te hopen valt deze keer niet het getal der volheid) voerde 'Ex Animo' onder leiding van Wim de Ru de Matthaus Pas sion uit in de Stadsgehoorzaal. Sinds twee jaar is dit niet de eni ge Matthaus Passion in Leiden. Dat echter een niet-professioneel koor zou moeten teleurstellen is gisteravond geloochenstraft. Het gedeeltelijk uit amateurs bestaande Dordts Kamerorkest bleef deze keer helaas onder de maat. Dat dit orkest in staat is tot uitstekend musiceren, heeft het bij andere uitvoeringen bewe zen. Het begeleiden van de Mat thaus was geheel nieuw voor dit orkest, bovendien was er te wei nig gerepeteerd waardoor eigen lijk de hele avond het koor tekort kwam aan begeleiding, al kon de uitstekende eerste cellist veel wankele momenten opvangen. Het openingskoor, wat mij wat te massief in de oren klonk, werd bijgestaan door een té zwak jon genskoor. Het 'O Lamm Gottes, unschuldig' klonk weliswaar lief en onschuldig maar niet hei en klaar. Van de vele koren en kora len waren enige inzetten zwak, zoals bv by 'Wozu dienet dieser Unrat' en 'Bin ich gleich von Dir gewichten', maar daar tegenover stonden prachtig gezongen de len. Met name 'Was mein Gott will, das g'scheh' allzeit' werd sterk en eendrachtig gezongen. Ook de kleine interrupties als 'Wo' en 'Wohin' klonken zuiver en licht-vragend. Aan het opge hitste volk, fel en bijtend, én aan de gelovigen vol verontwaardi ging werd schitterend en indrin gend gestalte gegeven: 'Er ist des Todes schuldig', 'Lasst ihn, hal- tet, bindet nicht' en 'Sind Blit- zen, sind Donner in Wolken ver- schwunden'. Het 'Was gehet uns das an' van de opperpriesters werd hooghartig en koud de zaal in geslingerd. Het hoogtepunt van diepte in zang en interpretatie was naar mijn mening de tenor-aria 'Ge duld, geduld' gezongen door Alex Vermeulen. Elk woord leek een muzikaal doorleefde geloof suiting. Waren andere alt-aria's wat vlak en inhoudsloos, het 'Er- barme dich' zong Heieen Resoort gloedvol en beheerst, ook het duet met de sopraan Elena Vink werd in een sterke cadans gezon gen, de stemmen geheel op el kaar afgestemd. Elena Vink, vooral stralend in het hoge regis ter, zong 'Aus Liebe will mein Heiland sterben' innig en tech nisch knap. Ook Cor Niessen zong gewetensvol zijn Christus- partij, rustig articulerend met in tense voordracht, al was zijn stem niet altijd even sterk. De zware taak*van Chris van Woer kom als evangelist was ook deze keer in goede handen. Zijn stem is op zijn best in de niet al te emotionele passages, bij het uit beelden van drariiatiek begint zijn toon te neigen naar het ge forceerde. Naarmate de avond verstreek en de temperatuur steeg, kreeg de bas Henk van Heijnsbergen een warme diepere stem, zonder storende zwakke momenten, waardoor het 'Am Abend da es kühle war' een van zijn mooiste partijen werd. Hoe wel koor en orkest onder leiding van Wim de Ru steeds beter ac cordeerden, als laatste in het 'Wir setzen uns mit Tranen nieder', was mij het 'Ruhe sanfte' wat al te uitbundig als rustpunt vóór de opstanding. LÏDY VAN DER SPEK luchttheater. Naast muziek wordt dan echter ook ruim te gemaakt voor sport, amu sement en cultuur. Een drie uur durende Japanse ope ra, hardloopwedstrijden, Afrikaan se muziek en hoogstwaarschijnlijk een optreden van de Engelse for matie The Boomtown Rats moeten het bonte karakter illustreren van het evenement Lochem 7000, zoals de organisatoren Joost Carlier en Frank van Hoorn hun jongste gees teskind noemen. Lochem krijgt op een voetbal veld naast het openluchttheater de beschikking over de enorme cir custent, die in het winterseizoen dienst deed voor VARA's Sterren slag. Deze accommodatie moet het altijd regengevoelige festival meer faciliteiten bieden en minder af hankelijk maken van de weersgo- den. "Een heel nieuw evenement", meent organisator Joost Carlier, die vorig jaar na de zestiende editie van het Lochem-feStival liet weten te stoppen met deze jaarlijkse jon gerenontmoeting. Toen al werd het vermoeden uitgesproken dat het (laatste festival) wel weer een ver volg zou krijgen. "Voor minimaal tien jaar", voegt Carlier daar nu aan toe. Dat het accent voor een niet on belangrijk deel toch op popmuziek ligt, beargumenteert Carlier met de mededeling dat het festijn een "brugfunctie" moet krijgen tussen de voorgaande popfestivals en het nieuwe evenement Lochem, zoals hem dat nu voor ogen staat.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 29