Zware crisis in Honduras Lex Kortram met hoofdkap in ring SCOREBORD Laguia verslaat Kelly op de meet Spanning in zaal opgevoerd Complex UVS krijgt opknapbeurt Korfbal óók met Pasen Amsterdam wil af van woningdelersregeling DINSDAG 2 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - In de staartgroep van de interregionale zaalvoetbalcom petitie heeft Van der Plas de span ning doen toenemen door een 5-4 overwinning op FC Lisse. In die zelfde afdeling won Datarex in Moordrecht met 3-2 van De Rozet en versloeg De Maas in eigen hal FC Grovo met 5-3. In de hoofdklas se versloeg ROAC '79 de kampioen Glasbergen met maar liefst 1-6 en won THB Boys in Lisse met 1-5 van SRV Boys. Van der Plas-FC Lisse 5-4 De Katwijkers grepen de laatste strohalm en door de zege op Lisse staan nu drie clubs met negen pun ten onderaan: Van der Plas, Lisse en Lugdunum. In dit nerveuze degradatieduel leidden de gasten bij rust met 0-2, maar Ron van der Kolk schoot de thuisploeg terug in de wedstrijd. Gerard Zuiderduin, Peter Talman en opnieuw Gerard Zuiderduin de den Van der Plas tot 4-2 uitlopen. Na een Lisser tegentreffer herstel de Talman de marge van twee doel punten, maar in de slotfase van dit matige treffen kwam Lisse nog bij na langszij. Glasbergen-ROAC '79 1-6 De kampioen moest het stellen zonder Huug Aandewiel, Martin van der Plas en Wim Driebergen. "En dat zijn toevallig wel mijn be langrijkste spelers", wist coach Ni co Glasbergen, "zonder dit drietal komen ook de gebroeders Hoge- woning niet tot hun recht". Het be houdend spelende ROAC profi teerde optimaal van het kwaliteits verlies bij de tegenstander. Zeven uitvallen leverden zes doelpunten en een paaltreffer op. Wilco van der Meer (3x), Hans Witteman (2x) en Peter v.d. Steen namen de treffers van de gasten voor hun rekening. Nico Zwaan scoorde voor Glasber gen tegen. SRV Boys-THB Boys 1-5 Ed Griffioen en doelman Bart de Bruin speelden een hoofdrol in dit Lisser degradatieduel. Griffioen nam vier treffers voor zijn reke ning en De Bruin stopte bij de stand 1-3 een penalty van Laurens van der Voort, die kort daarvoor de enige treffer van de thuisploeg voor zijn rekening had genomen. Dit alles gebeurde pas in de tweede helft nadat Gerard van Beek na mens SRV Boys voor een 0-1 pau zestand had gezorgd. ROTTERDAM (ANP) - Rexford Kortram, de Rotterdamse zwaar- weltergewicht heeft gisteren in Sporthal Schuttersveld de eerste stap gedaan op de weg naar prolon gatie van zijn nationale bokstitel bij de amateurs. Kortram, die als enige van de zes titelhouders die hun gordel verdedigen op de eerste avond van de nationale titelstrijd in actie kwam, zorgde voor een pri meur door met een hoofdkap te boksen. De Rotterdammer was met zijn tegenstander Peter Zwezerijnen, een zoon van oud-professional Ben, snel klaar. De robuuste Kor tram joeg zijn rechts voorstaande opponent uit het midden van de ring langs de touwen en dwong Zwezerijnen, voordat de eerste drie minuten waren verstreken, al tot acht tellen rust. Scheidsrechter Boomkens achtte die rust na een zware rechtse hoek op de kaak ech- Primeur bij NK boksen ter niet voldoende en telde Zweze rijnen uit. Zaterdag ontmoet Kortram in de halve finales in Den Haag, oud kampioen Gilbert Hallie (Amster dam), die ook niet over de volle ne gen minuten behoefde te boksen. Hallie was tegen Eugene Sedney (Zeist) de eerste ronde in de meer derheid, maar had het in de tweede ronde heel wat lastiger met zijn te genstander, die vooral op halve af stand erg sterk bleek. Bij een slag wisseling liep Sedney echter een blessure aan de linker wenkbrauw op, waarop de ringarts de scheids rechter adviseerde de strijd te sta ken. Van Kortrams vereniging Croos- wijk bereikten ook John Weerman (winnaar door interventie in de derde ronde tegen Jos Relouw) en John van den IJssel, die de Bra bander Bol op punten versloeg, de halve finales van het middenge wicht. De twee Rotterdammers staan daarin zaterdag in Den Haag tegenover elkaar. Voor de pauze maakte lichtge wicht Silvio Mazzenga, een clubge noot van Arnold Vanderlijde die maandag op de finale-avond in Rotterdam voor de eerste maal in actie komt, indruk door Ronald Beerlage, de Enschedeêr die twee jaar geleden als een talent gold maar nu zonder conditie in de ring kwam, een lesje te geven. Tafeltennis China - Japan 5-0 Jiang Jialang - Yoshihito Miyazaki 21-16, 21-10; Chen Longcan - Kiyoso Saito 21-18, 21-13; Chen Xinhua - Seiji Ono 21-14, 21-18; Jiang Jialiang - Kiyoso Saito 21-15, 21-17; Chen Xinhua - Yoshihito Miyazaki 21-16, 21-14 Zweden - Polen 5-3 Erik Lindh - Leszek Kucharski 14-21, 16- 21; Jan-Ove Waldner - Stefan Dryszei 21-13, 21-23, 21-9; Mikael Appelgren - Andrzej Grubba 10-21, 21-14, 18-21; Waldner - Ku charski 21-13, 21-7; Lindh - Grubba 22-20, 21-17; Appelgren - Kucharski 15-21, 21-15, 21-11; Waldner - Grubba 19-21, 15-21; Ap pelgren Kucharski 21-16, 21-13 Tweede categorie, groep C: Nederland - Finland 0-5 Erik Noor - Jukka Ikonen 14-21, 17-21; Henk van Spanje - Stefan Sóderberg 9-21, 12-21; Noor- Jokinen 15-21, 25-23, 19-21 Schotland-Pakistan 5-4, België-Zwitser- land 5-3 Eindstand: 1. Taiwan 8-7, 2. West-Duits- land 8-7, 3. België 8-5,4. Finland 8-5, 5. Ne- derland 8-4, 6. Noorwegen 8-3, 7. Zwitser land 8-2. 9. SchoUand 8-1. Om de 17de tot en met 20ste plaats: West- Duitsland-Sowjet-Unie 5-4. Om de 21ste tot en met 24ste plaats: Israël-België 5-2, Oos- tenrijk-Finland 5-2. Om de 25ste tot en met 28ste plaats: Nederland-Australiè 5-4 Rob Turk - Rob Tuckett 17-21,21-17,22-20; Erik Noor - Hary Haberl 21-18,17-21,10-21; Henk van Spanje - Glenn Teppe 21-18, 21- 12; Turk - Haberl 18-21, 18-21; Henk van Spanje - Tuckett 24-22,21-12; Noor - Teppe 13-21, 19-21; Henk van Spanje - Haberl 13- 21, 21-16, 21-12; Turk - Teppe 21-16, 12-21, 19-21; Noor - Tuckett 22-20, 21-14 Om de 29ste tot en met 32ste plaats: Zwit- serland-Wales 5-0, Pakistan-Indonesié 5-1. Weer Colombiaan verongelukt Om de 5de tot en met 8ste plaats: Joegosla- viê-ïsjechoslowakye 5-3, Noord-Korea- Fr ank rijk 5-3. Om de 9de tot en met 12de plaats: Zuid-Korea-India 5-0, Engcland- Hong Kong 5-1. Om de 13de tot en met 16- de plaats: Hongarije-Denemarken 5-0, Ver enigde Staten-Italiè 5-4. Denemarken en Italië degraderen. Caspari jeugd-* kampioen judo LEIDEN - De 13-jarige Leider- dorpse judoka Boudewijn Caspari is het afgelopen weekeinde in Haarlem jeugdkampioen gewor den van het district Noord-Hol land. In de Spaarnehal had de lichtgewicht weinig moeite met zijn tegenstanders Loman, Hek- king en Akkermans en in de finale rekende Caspari binnen één mi nuut af met zijn Zaanse opponent Holthuyzen. De Leiderdorper be sliste de eindstrijd met een hout- greep. Mirjam Kloppenburg - Geng Lijuan 13-21, 13-21; Vriesekoop/Kloppenburg - Geng Lü- uan/Dai Lili 10-21, 14-21 Noord-Korea-Zuid-Korea 3-1 Cho Jong Hui - Yang Young Ja 21-23,9-21; Li Bun Hui - Yoon Kyung Mi 21-16, 14-21. 21-16; Li Bun Hui/Cho Jung Hui - Yang Wethouder Tesselaar en UVS-pupil Michel van Beest maken zich gereed voor de eerste officiële handeling, waarmee de opknapbeurt van het sportcomplex van start ging. (foto Holvast) Om de 5de tot en met 8ste plaats: Sowjet- Unie - Tsjechoslowakije 3-2, Hongarije - Ja pan 3-1. Om de 9de tot en met 12de plaats: Frankrijk - Zweden 3-1, Engeland - Roeme nië 3-1. Om de 13de tot en met 15de plaats: West-Duitsland - Joegoslavië 3-2, Hong kong - België 3-1. LEIDEN - Wethouder Dick Tesse laar van sportzaken en het jongste UVS-lid Michel van Beest hebben gisteren op symbolische wijze de eerste spade in de grond gestoken voor de nieuwbouw op het UVS- complex. In de Kikkerpolder na men hockyer Tesselaar en de 6-jari- ge voetballer Van Beest plaats in een graafmachine ste handeling werd verricht voor een verbouwingsklus die UVS half juli acht nieuwe kleedlokalen moet hebben opgeleverd. Daarna zal ook de kantine worden verbouwd zo dat de roemruchte zondageer steklasser met ingang van het vol gend seizoen over vernieuwde op stallen beschikt. De zes kleedloka len waarover UVS nu beschikt werden 23 jaar geleden gebouwd. Hout diende toen als bouwmate riaal. Het onderkomen van UVS is het laatste Leidse voetbalcomplex waarop houten kleedlokalen moe ten plaatsmaken voor uit steen op getrokken ruimten. VERA DE VIDASOA (AFP) - De Spaanse wielrenner Jose-Luis La guia heeft gisteren de eerste etappe de Ronde van het Baskenland gewonnen. Na 183 kilometer met start en finish in Vera de Vidasoa was Laguia in de sprint bergop sneller dan de Ier Sean Kelly en zijn landgenoot Pello Ruiz-Cabe- stany. De winnaar kreeg ook de lei derstrui om de schouders. De Ron de van het Baskenland werd name lijk niet vooraf gegaan door een proloog in de vorm van een tijdrit. Voor Jose-Luis Laguia, meer voudig bergkoning in de Ronde van Spanje, betekende dit de eer ste overwinning van het seizoen. Hij eindigde als 15e in Tirreno- Adriatico en werd lie in de Cata laanse Week. Kelly greep voor de veertiende keer net naast de over winning. De Ier, vorig seizoen eer ste in 33 wedstrijden, won dit jaar pas drie keer. Veertien keer al ein digde hij als tweede of derde. Het verschil tussen Kelly en La guia was op de eindstreep nauwe lijks waarneembaar. De overgeluk kige winnaar verklaarde na de hul diging: „Ik heb met een haartje verschil gewonnen. Kelly kwam geweldig opzetten tijdens de laat ste meters". Verongelukt Het Colombiaanse wielrennen maakt een rampzalige tijd door. Volleybal Poule A: Israel - Luxemburg 3-0 (15-11,15- 3, 15-6); poule B: Finland - Engeland 3-0 (15-10, 15-13, 15-10); Spanje - West-Duits land 1-3 (7-15, 6-15, 15-6, 10-15); poule C: Nederland - Portugal 3-0 (15-3, 15-0, 15-3); Noorwegen - Oostenrijk 2-3; poule D: Frankrijk - Griekenland 3-1 (12-15, 16-14, 15-10,15-9); Zweden - Italië 3-0 (15-11,15-5, 15-9) Arsenal doet Pat Jennings in uitverkoop LONDEN (Reuter) - In de Lon- dense voetbalwereld is op schudding ontstaan over het besluit van Don Howe, de ma nager van Arsenal, om doelman Pat Jennings op de transferlijst te zetten. Howe wil van de Noordier af tegen elk aanneme lijk bod. De nu 39-jarige Jen nings is bijna legendarisch met 109 interlands voor Noord-Ier- land. Nog zeven en hij heeft er meer dan wereldrecordhouder Björn Nordqvist (ex-PSV) uit Zweden. Jennings heeft ook een schitterende staat van dienst in de Engelse league. Hij speelde 48 wedstrijden voor Watford, 472 voor Tottenham Hotspur en 237 voor Arsenal, nu nog zijn huidige club. ZEIST - In verband met de grote achterstand, die het veldkorfbal- programma heeft opgelopen, heeft de competitieleider van het KNKV besloten om vrijwel alle niet ge speelde wedstrijden van het afge lopen weekeinde al tijdens de Paasdagen in te halen. Deze maatregel treft vooral Fides Pacta dat op Paasmaandag dient af te reizen naar Stanfries in het Friese Roordahuizum. Uitwedstrij den zijn er ook voor de eersteklas sers Zuiderkwartier en De Danaï den. TOP, Velocitas en Fluks ko men zaterdag al in actie. Binnen enkele maanden kwamen drie talentvolle amateurs om het leven tijdens trainingstochten of wedstrijden. Na de 20-jarige Mauri- cio Rodriguez en de even jonge Carlo Albert Cortes vond zondag de 22-jarige Hector Coronel tijdens een koers in de buurt van Bogota de dood. De talentvolle Coronel waagde op een in mist gehuld par koers een ontsnappingspoging en reed tegen een tegemoet komende vrachtauto. Vorige week nog ont snapte de beroepsrenner Patroci- nio Jimenez aan de dood bij een aanrijding tijdens de training. Hij brak wel een been op verschillende plaatsen en werd voor enkele maanden uitgeschakeld. Regen stuurt programma schoolvoetbal in de war LEIDEN - De barre weersomstan digheden hebben de jaarlijkse schoolvoetbaltoernooien behoor lijk in de war geschopt Het toer nooi voor de b- en c-junioren en de meisjes junioren is verschoven naar dinsdag 9 april, terwijl de wedstrijden voor de a-junioren, se nioren en meisjes senioren zijn ver plaatst naar woensdag 10 april. Over het toernooi voor de lagere scholieren, dat voor aanstaande donderdag op het programma staat, is nog geen beslissing geno men. Alle toernooien worden ver speeld op de velden van RCL in het Leiderdorpse sportpark De Bloemerd. MEXICO STAD - De democratie in het Midden-Amerikaanse Hon duras staat op springen. President Roberto Suazo Cordova heeft in middels het hoge gerechtshof op dracht gegeven om 53 van de in to taal 80 congresleden te vervolgens wegens 'hoogverraad aan het va derland'. De straffen kunnen oplo pen tot 15 jaar. door Rob Sprenkels De achterliggende reden voor de botsing tussen president Suazo Cordova en het parlement is het aanwijzen van de officiële presi dentskandidaat bij de verkiezin gen die dit jaar november moeten Kamervragen over geheime diensten DEN HAAG (ANP) - Het Tweede- Kamerlid Wessel-Tuinstra (D'66) wil van minister Korthals Altes (justitie) weten of het waar is dat de Inlichtingendienst Buitenland (IDB) op grote schaal telefoon-, te lex- en satellietverkeer laat afluis teren door elektronische afdelin gen van de Marine Inlichtingen dienst. Het kamerlid verwijst daar bij naar een recente publikatie in de Haagsche Courant over de acti viteiten van deze IDB. Volgens de krant hebben de inlichtingendien sten informatie verstrekt aan Is- raèl, dat daarvan gebruik maakte voor een bombardement op een kerncentrale in Irak. Mevrouw Wessel wil ook van de bewindsman weten of dit afluiste ren zich ook uitstrekt tot particu liere telefoongesprekken en zo ja, hoe dit zich verhoudt tot de gel dende regelgeving over het afluis teren van telefoongesprekken. In het artikel werd onder meer mel ding gemaakt van het groot scheeps afluisteren door de IDB van tal van gesprekken die tot dus ver onbekend waren. worden gehouden. Suazo Cordova heeft inmiddels zijn vroegere mi nister van binnenlandse zaken, Os car Mejia, voorbestemd om zijn op volger te worden. Efrain Bu Giron, de huidige voorzitter van het Hon- durese parlement, vindt echter dat hij de meest geschikte kandidaat is. Februari dit jaar stond er plotse ling de grondwettelijke democrati sche Coordinadora op, de Codeco, een brede coalitie van verschillen de stromingen van de vier legaal toegestane partijen in Honduras. De Codeco beschuldigde president Suazo Cordova van dictatoriale trekjes. Het antwoord van de Hondurese president liet niet op zich wachten. Hij had. het over een samenzwering tegen de democratische staat en wees erop dat de Hondurese wet geving coalities van stromingen van verschillende partijen ver biedt. Na een juridisch onderzoek werd uiteindelijk congresvoorzitter Ef rain Bu Giron aangewezen als een van de belangrijkste inspirators van de illegaal verklaarde Codeco. Het hoge gerechtshof stuurde de congresvoorzitter een dagvaar ding. Deze weigerde echter om voor het tribunaal te verschijnen. Hij noemde de hoge rechters 'marionetten van Suazo Cordova' en gaf hen het bevel voor een spe ciale parlementscommissie te ver schijnen vanwege beschuldigin gen inzake corruptie. Omdat de rechters niet verschenen werden zij vrijdag door het congres afge zet. President Suazo Cordova bleek woedend. Hij beweerde dat de grondwet hem het alleenrecht gaf om te beslissen over de samenstel ling van het hoge gerechtshof en gaf bevel de vijf nieuwe, door het parlement benoemde, hoge rech ters te arresteren. Congresvoorziter Bu Giron wei gert echter vooalsnog om de presi dent gelijk te geven. En daarom heeft Suazo Cordova nu besloten om de 53 van de 80 congresleden die voor de vervanging van het ho ge gerechtshof hadden gestemd te beschuldigen van landverraad. DEN HAAG (ANP) - Invoering van de zogenoemde fosfaatnorm om de mestoverschotten in de landbouw aan te pakken, zal de veehouderijbedrijven jaarlijks een miijard gulden kosten. Dat is ge middeld 11.600 gulden per bedrijf. Voor grote weidebedrijven en bedrijven met intensieve veehou derij, waarvoor het Landbouw Economisch Instituut (LEI) over de laatste vijf jaar een gemiddelde arbeidsopbrengst heeft berekend van 30.000 gulden, betekent dit een zeer dramatische greep in het ar beidsinkomen. Dit schrijft het da gelijks bestuur van het Landbouw schap in een eerste commentaar op de notitie inzake mestproblema tiek die de ministers Winsemius (milieu) en Braks (landbouw) op 7 maart naar de Tweede Kamer heb ben gestuurd. In die notitie kiezen de bewinds lieden voor de fosfaatnorm. Die houdt in dat boeren zo veel mest op hun land mogen uitrijden als het gewas fosfaat kan opnemen. Uitgaande van deze norm kan het Beperking mest kost boer elk jaar elf mille mestoverschot oplopen tot onge veer 27 miijoen ton per jaar. Die mest zal naar elders moeten wor den getransporteerd of op een an dere wijze worden verwerkt. Het dagelijks bestuur stelt in zijn commentaar dat morgen door het algemeen bestuur wordt behan deld, dat de fosfaatnorm niet mag leiden tot een koude sanering van de Nederlandse veehouderij die in 1982 een totale produktiewaarde had van 23 miljard gulden en die in 1983 zorgde voor een exportwaar de van zeventien miljard gulden. Minister Braks heeft het Land bouwschap vrijdag tijdens een spoedoverleg over de notitie mee gedeeld dat de no zal worden ingevoerd. Hij verklaar de verder dat behoud van een vee houderijsector met toekomstmo gelijkheden uitgangspunt blijft van het beleid. Braks heeft tijdens dat overleg het bestuur van het Landbouwschap de oren gewassen over de uitlatingen dat over de no titie geen overleg met het land bouwbedrijfsleven heeft plaatsge had en dat er sprake zou zijn ge weest van een overval. In een geza menlijke verklaring wordt gezegd dat over de notitie normaal ambte lijk overleg heeft plaatsgevonden. Het Landbouwschap is van me ning dat de notitie onvoldoende duidelijkheid verschaft over de vraag wat er gebeurt met andere noodzakelijke mineralen en orga nische stoffen als de fosfaatnorm verplicht wordt. Ook wil het meer duidelijkheid over eventuele finan ciële steun van de overheid. Braks heeft al laten weten dat er ook een vermindering moet komen van mi neralen en metalen in de mest, af komstig uit met name het veevoer. Santiago Carrillo: doorgaa Crisis Spaanse CP verscherpt MADRID (AFP) - De ex-partij leider van de Spaanse commu nistische partij Santiago Carril lo heeft laten weten dat hij zijn uitsluiting uit de leidende orga nen van de partij niet zal aan vaarden en dat nij zijn stand punten niet zal wijzigen. In zijn uitlatingen die maan dag door de pers werden gepu bliceerd, zegt Carrillo "het is duidelijk dat wij geen spijt zul len betuigen en dat wij in de partij zullen blijven". Het cen trale partij comit'e dreigde zon dag Carrillo en 18 andere com munistische leiders te verwij deren uit de leidende organen van de partij als zij hun positie niet binnen 15 dagen "rectifice ren". Het comit'e heeft Carrillo al ontzet uit zijn functie als woordvoerder van de commu nistische fractie in het parle ment. Carrillo gooide zaterdag olie op het vuur door tijdens een persconferentie de "rechtse" politiek van de huidige leiding van de party te veroordelen. AMSTERDAM (ANP) - De ge meente Amsterdam wil van de voordeurdelersregeling, die staats secretaris De Graaf (sociale zaken) met twee maanden heeft opge schort, af. Wethouder P. Jonker (sociale zaken heeft besloten sa men met de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) hiervoor actie te gaan voeren. Dit bleek gisteren op een verga dering van de wethouder met een honderdtal ambtenaren van het hoofdkantoor en de rayonkantoren van de GSD over de voordeurde lersregeling. De Amsterdamse ambtenaren hadden staatssecreta ris De Graaf vorige week in een te- Neerschieten van agent: eis van acht jaar cel MAASTRICHT (ANP) Een 25-ja- rige Belg heeft gisteren acht jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen wegens een poging tot dood slag op een politieman. Hij schoot in november vorig jaar de wacht meester neer by een controle van zyn identiteitspapieren in het Zuidlimburgse Oost-Maarland. De agent werd zeer ernstig gewond. Volgens zijn advocaat handelde de Belg in paniek, uit angst voor arrestatie wegens zijn misdrijven in België. De politieman belde de bewuste avond met een vrouwelij ke collega aan bij het pension waar de Belg en diens vriendin verble ven. De verdachte weigerdè zyn papieren te laten zien en de politie man besloot na overleg met het districtsbureau de man aan te hou den. De Belg rende daarop naar bui ten, achtervolgd door de politie man. In een donker straatgedeelte kwam het tot een schietpartij. De vrouwelijke wachtmeester trof even later haar collega zwaar ge wond aan. Een kogel in de buik had levensgevaarlijke verwondin gen veroorzaakt. Uitspraak op 15 april legram al laten weten hun mede werking aan de uitvoering van de regeiing te zullen opschorten. Een woordvoerder van Jonker verklaarde dat de wethouder en de GSD duidelijk "op één lijn zitten". De gemeente zal op het politieke vlak actie gaan ondernemen en de GSD zal contact opnemen met col lega's in het land. Tijdens een vergadering van de raadscommissie voor sociale za ken, eerder gisteren, bleken alle fracties tegen de voordeurdelersre geling te zyn. Over de actie van de ambtenaren van de GSD waren de meningen verdeeld. De progressie ve partijen keuren die goed, de 'rechtse' hebben er moeite mee en willen dat de ambtenaren op het matje worden geroepen. Wel is men het erover eens dat de sociale dienst zoveel mogelijk voorlichting moet geven over "alle mogelijkheden die de voordeurde lersregeling biedt en hoe daarmee kan worden omgegaan". Prijsstijgingen in Joegoslavië BELGRADO (AP) - De Joegosla- ven zyn gisteren geconfronteerd met een nieuwe golf van prijsstij gingen. De spoorwegtarieven wer den zowel voor passagiers- als vrachtvervoer verhoogd met 15 tot 32 procent, en de prijzen van de dagbladen werden verhoogd met 50 tot 66 procent. Afgelopen zaterdag waren de prijzen van benzine al verhoogd met percentages tussen de 3 en 9 procent, en verhoging van de ben zineprijs wordt in Joegslaviè meestal gevolgd door andere prijs stijgingen. In de afgelopen vier jaar zijn de kosten van levensonder houd in Joergoslaviè gestegen met 340 procent. De inflatie bedraagt in Joegosla vië op het ogenblijk 70 procent, en is daarmee de hoogste in Europa. Het maandsalaris bedraagt in Joe goslavië gemiddeld 25.000 dinar, ongeveer 350 gulden. Volgens Joe goslavische statistieken zou een gezin met vier kinderen meer dan drie keer het gemiddelde maandsa laris nodig hebben om rond te ko men.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13