COREBOR
Outsider
wint Grand
National
PAGINA 20
SPORT
MAANDAG 1 APRIL 1985
Betaald Voetbal
EREDIVISIE
NAC-PSV 0-0, FC Twente-Feyenoord 2-2,
AZ'67-Fortuna S. 2-1, Haarlem-Volendam
1-0, PEC Zw.-Roda JC 3-4, Excelsior-GA
Eagles 1-1, MVV-FC Utrecht 2-1, Sparta-
Groningen en Ajax-Den Bosch afgelast.
Feyenoord 22 15 4 3 34 66-32
Groningen 22 11 6 5 28 38-22
Sparta 22 9 6 7 24 33-41
Roda JC 23 8 7 8 23 30-36
Twente 22 8 6 8 22 38-38
Den Bosch 22 6 9 7 21 25-19
MW 22 8 5 9 21 30-40
Utrecht 23 8 5 10 21 34-31
Haarlem 23 8 5 10 21 31-31
Volendam 23 7 5 11 19 27-43
Fortuna 22 7 4 11 18 23-32
AZ'67 23 5 8 10 18 34-44
Excels. 23 4 9 10 17 25-35
Eagles 21 7 2 12 16 29-44
NAC 23 4 5 14 13 19-37
PEC Zw. 23 4 4 15 12 17-58
Willem II0-0, Eindhoven-Telstar 2-2, NEC-
FC VW 1-1, FC Den Haag-RBC 5-0, RKC-
Cambuur 2-0, Vitesse-SW afg, DS'79-Wa-
geningen afg, Veendam-Graafschap afg.
FC VW 23 15 3 5 33 59-27
Heerenv. 23 13 7 3 33 38-20
RKC 23 12 8 3 32 48-24
Heracles 23 12 7 4 31 32-22
Den Haag 23 10 10 3 30 45-30
NEC 23 8 7 8 23 31-26
Vitesse 22 9 3 10 21 28-35
Willem II 23 4 13 6 21 23-26
Veendam 22 6 8 8 20 29-39
Wagen. 22 7 5 10 19 32-34
Telstar 23 3 12 8 18 21-28
SW 22 5 7 10 17 33-41
Helm.Sp. 23 7 3 13 17 36-45
RBC 23 4 8 11 16 24-44
DS'79 22 4 7 11 15 20-37
Eindh. 23 1 6 16 8 22-64
FC VW en Heracles periodekampioenen.
Toto
i\z
3
Haarlem-Volendam
X]
PEC Zw.-Roda JC
|X
Twente-Feyenoord
1
MW-Utrecht
"xj
Sparta-Groningen
(X
Excelsior-Eagles
X
Ajax-Den Bosch
x]
AZ'67-Fortuna
x]
Veendam-Graafschap
X
RKC-Cambuur
X
DS79-Wageningen
X
Heerenveen-Heracles
X
Cijferspel: 47 21 53.
Spiel 77: 8 09 58 31.
VIERDE KLASSE B
Berkel-Koudekerk gestaakt bij 1-2, Valke-
n'68-Unicum 0-0, Voorschoten-BVCB 2-4,
overige wedstrijden afg.
ZONDAG
HOOFDKLASSE A
Elinkwijk-Unitas 1-2, Stormvogels-DHC 1-
1, RCH-AFC 0-0, overige wedstrijden afg.
EERSTE KLASSE B
SEW-DRC 2-3, overige wedstrijden afg.
Afd. Leiden
Basketbal
Pla'72 10-5, HW70-HVS aff., Saturnus-
Foreholte 13-7
Afdelings derde klasse: EHC 2-Fair Play
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Kagia-Oegstgeest 3-2, Alphia-Sleutels 2-1,
LSVV-Woubrugge 3-1.
Sleutels 14-21 LSW 14-13
Oegstg. 13-20 KRV 13-11
Kagia 13-16 TAW 13- 9
Alphia 13-15 SVOW 13- 8
ZLC 13-13 Woubr. 14- 7
Leiden 13-13
Afd. Gouda
Mannen
EREDIVISIE
Play-offs om het landskampioenschap:
Haaksbergen - Leiden 64-67 (serie 1-1),
BVC Amsterdam - Den Bosch 74-87 (serie
1-1). Derde wedstrijd op woensdag.
Rayon West
EERSTE KLASSE
OSG Zoebas 99-73, Jumpers Lokomotlcf
45-104, Dunckers - Leiderdorp 72-78, Blitz
- BVO 75-53, MSV - Trotters 100-85.
Blitz 21-36 Leiderd. 21-26
Lokomot 21-34 OSG 21-18
AMVJ 20-28 Dunckers 21-12
BVO A. 21-26 Voorne 20- 8
MSV 21-26 Zoebas 21- 6
Trotters 21-26 Jumpers 21- 4
Quintus 2 20-19, MSV-HW'70 2 15-15
Zaalhandbal
Dames
EERSTE DIVISIE A
Hellas 2-Quick'20 15-10, Vido-Hermes 12-
10, DSVD-Bornerbr. 13-12, Foreholte-En-
schede 13-8, Sloterv.-Odin 6-17, Olympia
H.-Wings 13-16.
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
WDS-Sportief 0-0, Moerkapelle-Zwam-
merdam 1-1, Linschoten-Soccer Boys 1-1,
Siveo-Aarlanderveen 2-2, CVC-Oudewa-
ter 3-0.
CVC 15-26 Aarl'v. 15-15
WDS 16-22 Socc.B. 14-12
Zwamm. 17-20 Linsch. 16-10
Sportief 16-17 Oudew. 16-10
Moerkap. 17-17 Siveo 14- 8
Rynstr. 15-15
KNVB-reserves
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE
Barendr.2-ASWH 2 1-1, 's-Grav.SV 2-Spy-
6-8 ken.2 1-0. Koz.Bovs 2-De Zwerver 2 2-2.
(PSV) 16; 3. Van Basten (Ajax) 15; 4/5.
McDonald (Groningen) en Brylle (PSV) 13;
6/7. Vanenburg (Ajax) en Been (Feyenoord)
WIJZIGINGEN COMPETITIEPRO
GRAMMA:
Ajax-Den Bosch 17 april; Fortuna S.-Haar-
lem 17 april; Veendam-Graafschap 23 april;
DS'79-Wageningen 23 april; Vitesse-SW
25 april; GA Eagles-Volendam 3 mei; Haar-
lem-Ajax 5 mei; Sparta-Groningen 7 mei;
Volendam-Fortuna S. 7 mei; Ajax-Twente
7 mei; Roda JC-Den Bosch 12 mei; Excel-
0, RCL 2-Noordw.3 0-1
RES.TWEEDE KLASSE B
Quick B.4-Rozenb.3 2-1. H'jansd.2-Altena 2
kerïl^U)2''TOGR 2 13Spijken.3-Nw.Lek-
RES.DERDE KLASSE B
Quick B.5-Zwal.3 3-2, Zevenh.2-Koudek.2
5-1, Exc.M.3-DSVP 3 6-1, Ter Leede 2-Vi-
tesse 3 0-0, WOR 2-Katw.3 afg, SportL3-
EERSTE KLASSE
Sea Devils - Derba 92-95, Lisse DSS 81-95,
Wilskracht - Wolves 73-60, Harlem Lakers
- Early Bird 73-63, Blue Stars - Azimma
73-68 (Blue Stars degradeert), Mosquito's -
24-24
DSS 23-36 Lisse 22-20
Sea Dev. 23-34 Alkmaar 23-18
Wilskr. 23-30 Azimma 24-16
Wolves 24-28 HBC 22-14
H.Lakers 24-26 US 23-12
Early B. 23-24 Blue St. 23- 6
TWEEDE KLASSE
SDO - Flamingo's 80-79, Hillegom - Epibra-
s 71-79, Bijlmer - Docos 56-65, Doko - Zo-
Waterpolo
Mannen
EREKLASSE
Kampioensafdeling:
20-30 VZC
idem
1.08.2. 3 Michel van der Zeeuw 1.10.9. 100
m. wisselslag m.o. 10 1 Karin Stastra 1.27.3.
2 Bianca Hoeks 1.40.3. 3 Andrea Hoense-
laar 1.40.8. idem j.o. 10 2 Dennis Schouten
9.7. 3 Ester van Oosten 1.35.0. 100 m.
schoolslag j.o. 14 1 Martien Bartels 1.26.1. 2
Ronald Thierry 1.27.3. 200 m. rugslag m.o.
16 1 Mirjam Hagendijk 2.44.8. 200 m. vrije
slag vrouwen 2 Silvia Bakker 2.17.6. idem
mannen 2 Wilco van der Zeeuw 2.11.3. 3
Jim van Es 2.16.5. 50 m. vrije slag m.o. 10 1
Karins Stastra 34.4. 2 Bianca Hoeks 41.9.
idem j.o. 10 1 Dennis Schouten 35.3. 2 Mark
Schouten 36.2.3 Jacco de Haas 36.3.100 m.
wisselslag m.o. 12 2 Ester van Oosten
1.23.3. 100 m. vlinderslag j.o. 14 2 Jan-Bart
Broekhuis 1.19.0. idem m.o. 14 2 Saskia ter
Horst 1.20.0. 100 m. schoolslag m.o. 16 3
Marieke van Leeuwen 1.27.7. idem j.o. 16 3
Martien Bartels 1.27.3.
Uitslagen vierkamp Spijkenisse De Zijl
Leython 6 3-0, NOVO 3 kamp.
Klas 3a: VCO 2-MVKV 2 3-0, Blok 4--
DAC 5 3-0, Inupgo 2-Leython 9 3-0, DAC
4-Gem/K 6 3-0, SKC 2-NOVO 7 3-0,
LUSV 5-Setumup 1 0—3.
Klas 3b: VCS 3-Inupgo 3 1-3, Orion 4—
Valken 1 2-2, Liusna 3-DV02 3-1, Fadjar
1-Ridderv 3 1-3, LUSV 4-DAC 7 1-3,
NOVO 6-LISC 1 0-3.
Klas 3c: Fadjar 2-NOVO 5 0-3, SKC 3-S-
carabee 2 3-1. DAC 6-Donar 1 0-3, LUSV
3—WVC 2 3-0. Leython 8-MVKV 1 2-2.
Klas 3d: VCÖ 3-Donar 2 0-3,
Meerb 2-Blok 3 0-3, Scarabee
1—SKC 4 3-0, Ridderv 4-KPJ 1
3-0, DAC 8-NOVO8 1-3.
Klas 4a: Inupgo 5-Valken 3 0-3,
S'70 2-Setumup 3 3-0.
Klas 4b: Blok 6-Ridderv 5 1-3,
Ridderv 5-Valken 2 3-1, Setumup
2—Blok 6 2-2, NOVO 10-DVO 3
2-2, Gem/K 7-WW 3 1-3, RW
3-Setumup 1 3-0.
op 3.15; 22. Adri van Houwelingen (Ned)
z.t. 27. Teun van Vliet (Ned) z.t. 35. Corné
Heeren (Ned) z.t 37. Fons van Katwijk
wisselslag
landa Laterveer 31 3. 8
mixed 2 De Zijl/LGB 5.03.1
Uitslagen kring estafette-kampioenschap-
z
ten Alphen:
lijl 2.34.7. 2 LZ'86 2.39.8. idem jongens 1
LZ'86 2.28.8. 4 x 50 m. wisselslag m.o. 10 1
LZ'86 2.52.4. 2 De Zijl 2.55.9. idem jongens
1 LZ'86 2.49.5. 4 x 100 m. wisselslag m.o. 12
2 De Zijl 5.29.0.3 LZ'86 5.33.1 idem jongens
LDe Zijl 5.21.1.4 x 100 m. vrije slag m.o. 12
1 De Zijl 4.49.3. 3 LZ'86 5.07.2. idem jon
gens 1 De Zijl 4.44.4. 4
MANNEN
HOOFDKLASSE
HDM - Laren afgelast, Tilburg - Amster
dam 1-3, HGC - Kampong 3-5, Bloemen-
daal - Klein Zwitserland 3-0, Leiden -
Oranje Zwart 2-1, SCHC - Den Bosch
2-2.
KI. Zwits. 15 12 1 2 25 49-25
Bloemendaal 15 10 3 2 23 44-21
Kampong 15 9 4 2 22 50-21
HGC 15 9 2 4 20 38-25
Amsterdam 15 7 3 5 17 43-34
Tilburg 15 6 4 5 16 27-35
SCHC 15 4 5 6 13 23-36
Oranje Zw. 15 4 4 7 12 31-31
HDM 14 4 3 7 11 19-30
Leiden 15 3 2 10 8 22-42
Laren 14 1 4 9 6 23-37
Den Bosch 15 1 3 11 5 20-52
digt zijn gehouden, zijn:
pel f. 5,80; trio f. 95,40.
TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1. Yzella
Hanover (R.L. Pools) 2.51,4 - 1.24,0; 2. Za
mqjo Star; 3. Yonker van Medem. Niet ge
start: Zairly Albo. Toto: winnend f. 6,80;
plaats f. 1,50 f. 1,20 f. 1,80; koppel f. 6,00;
trio f. 171,50.
DERDE KOERS, 1800 meter: 1. Anthony's
Dream (J.H.M. Luyten) 2.04,2; 2. Atletico;
169,20.
VIERDE KOERS, 2040 meter: 1. Ysalohn R
(N. Knoll) 2.50,6 - 1.23,6; 2. Ylona D; 3.
Ymar Buiten
plaats f. 3,20 f
trio f. 1616,10.
VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Yick Bui
tenzorg (H.W. Langeweg) 2.46,2 - 1.21,5; 2.
Power; 3.'" B
ats f. 1,60
f. 142,00.
ZESDE KOERS, 2120 meter: 1. Waltz Melo
die (J. van Dooyeweerd) 2.54,8 - 1.23,2; 2.
Vigor Williams; 3. You Stanley Dean. Toto:
winnend f. 2,90; plaats f. 1,40 f. 5,80 f. 3,20;
koppel f. 44,40; trio f. 566,00.
ZEVENDE KOERS. 2600 meter: 1. Valiant
C (G. de Jong) 3.28,9 - 1.20.3; 2. Verapok du
Bois; 3. Tavares Bronstee. Toto: winnend f.
2,30; plaats f. 1,50, f. 1,80, f. 3,20; koppel f.
HOOFDKLASSE
AZPC-P.Bears 8-9, ZPB/Un.-Nereus 14-9.
EERSTE KLASSE
BZPC-Rapido 8-9, Njord V.-HZPC 12-16,
Regionale jeugd
ADO 17-30 UVS 16-14
Feyen. 16-27 Quick 17-11
RKAW 16-21 Rijsw. 18-11
RVC 16-20 Roodenb. 16-10
Sparta 16-18 VUC 14- 7
Quick B. 15-17 Xerxes 15- 6
-- 17-16
Excels. 17-25 DHC 16-15
Lisse 18-25 Katw. 17-14
SW 18-19 Sportl. 16-13
Lugd. 18-18 HOV 15-11
Papendr. 15-16 Zwijndr. 16- 2
BI
Quick Boys-Spijkenisse 6-5, UVS-ADO 0-1,
Roodenburg-DHC 2-2.
'Feyen. 18-35 UVS 18-16
Sparta 15-23 RKAW 16-14
Quick B. 17-21 DHC 17-13
ADO 15-20 DSO 17-11
Excels. 17-18 Roodenb. 16- 7
Spijken. 17-16 ARC 15- 4
Vrouwenvoetbal
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE
MVV'27-Zw.Wit'28 0-4, Stedoco-Rijsoord
0-2, RAS-HOV 2-3.
Gr.Lindt 15-30 Ter Leede 16-14
Rijsoord 16-29 LMO
KNVB-amateurs
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
Barendrecht-Quick Boys 0-2, NSW-Heer-
jansdam 2-2, Oostkapelle-PPSC 1-1,
Zwart Wit'28-Kozakken Boys 1-3, Noord-
wijk-SSS 1-0, Spijkenisse-RCL 6-1, Rijns-
burgse Boys-Excelsior M. 2-0.
Koz.Boys 18 10 6 2 26 31-19
Noordw. 18 11 3 4 25 31-19
H'jansd. 16 7 7 2 21 28-17
Quick B. 17 8 4 5 20 30-20
Spijken. 17 7 6 4 20 33-27
Rijnsb.B. 17 7 5 5 19 19-20
Barendr. 18 8 3 7 19 22-21
Zw.Wit'28 18 5 7 6 17 29-23
PPSC 18 5 4 9 14 22-34
SSS 18 3 4 11 10 16-30
RCL 18 3 3 12 9 19-43
Excels.M. 19 1 6 12. 8, 13-33
EERSTE KLASSE B
Valleivogels-ESA 4-1, AVW'66-ASWH 0-0,
GVW-DTS'35 4-2, IJsselmeervogels-DO-
VO 1-3, overige wedstrijden afg.
GVW 19-28 ASWH 17-22
Valleiv. 19-23 Marken 16-21
IJsselm'v. 17-22 Huizen 17-17
14-20 Lvra
17-19 MW'27
16-14 RAS
T.Leede 2 14-19
SVLV 13-18
ZONDAG
EERSTE KLASSE
FC Lisse-Iduna 1-3.
16-10
16- 9
17- 7
17- 2
13-13
14- 6
14- 5
12- 3
14- 3
Buitenl. Voetbal
St.Niklaas 4-0, Anderlecht-Beerschot 2-0,
KV Mechelen-Waregem 1-0, Cercle Br.-
Waterschei 0-0, Standard L.-Club Brugge
0-4, Lokeren-Club Luik 1-1, FC Antwerp-
Seraing 3-1, Kortrijk-Racing Jet 3-1.
Anderl. 24-43 Cl.Brugge 24-32
Waregem 24-34 Beveren 24-30
CLLuik 24-32 AA Gent 24-27
WEST DUITSLAND
Arm.Bielefeld-Hamburger SV 4-1, B.Uer-
dingen-Eintr.Frankfurt 1-1, Bayern M.-
Fort.Düsseldorf 6-0, FC Kóln-SVW Mann
heim 0-0, Karlsruher SC-B.Leverkusen 0-
0, Eintr.Braunschweig-Bor.M'giadbach 0-
S-Nunspeet 0-0, overige wedstrij- 4, Werder Br.-Schalke'04 2-1.
den afg.
DETO 19-26 ACV 17-22
Spakenb. 18-24 Or.Nassau 18-22
WOG 17-23 Genem. 16-20
TWEEDE KLASSE B
Xerxes-Oranje Wit 2-0, 's-Gravenzandse
DSVP 17-27 's-Gr.SV 17-17
ARC 17-23 Be Fair 17-15
Vitesse 17-22 Spirit 17-14
DUNO 17-21 Lisse 17-14
SHO 17-19 Or.Wit 17-10
Xerxes 17-18 Lyra 17- 4
TWEEDE KLASSE C
Sparta N.-DESTO 1-0, Geinoord-SIZO 3-2,
CSW-IJmuiden 3-3, Volendam-Kennemer-
land afg, SDVB-Scherpenzeel 1-0, HCSC-
Vlug Vaardig 2-4.
VIA V. 17-24 CSW 14-16
IJmuiden 18-23 Kenn'l. 14-13
Sparta N. 16-22 Volendam 16-13
Sch'zeel 17-22 Geinoord 18-13
DESTO 17-17 HCSC 16-10
SDVB 18-17 SIZO 15- 6
DERDE KLASSE A
Katwijk-HVO 0-1, DVO'32-TSB 5-2, Mon-
ster-'s-Gravenzande 2-0, JAC-Hoekse
Boys 1-2, Ter Leede-Sportlust'46 0-0, Ze
venhoven-Die Haghe 3-0.
Sportl 16-20 Die Haghe 16-16
Katw. 16-19 Hoekse B. 17-16
HVO 17-19 Zevenh. 17-15
's-Grav. 17-18 Monster 17-15
JAC 17-17 TSB 17-15
DVO'32 17-17 Ter Leede 16-13
24-30 Mannheim 24-26
EERSTE KLASSE:
BOB - OSG 68-53, Green Eagles - Argon
100-62, Grasshoppers - Leiderdorp 94-49,
Red Stars - Voorburg 69-49.
De Driehoek-VES 5-7, Vrienden-
schaar(H)-Ritola afg.
Drachten 9-14 Driehoek 9-8
Kinderdijk 9-13 Vr'sch.(H) 8-7
afgelast
ZUID WEST IIA
Tempo-GKV(G) 4-3. TOP(A)-Nieuwerkerk
6-4, IJsselvogels-Fiks afg., ADO-DES 4-6
IJsselvog. 7-13 GKV(G) 9-9
Fiks 8-11 N'kerk 9-6
DES 8- 9 Tempo 9-6
ADO 9- 9 TOPCA) 9-5
DVS'69 4-2, overige duels afgelast
Or. Wit 9-17 ODO(M) 9-9
Or.Nassau 8-11 Velocitas 8-8
Merwede 8-10 Zuidwesters 9-3
bion-Leicester C. 2-0, Tottenham H.-Aston
gelast
ZUID V
Ham Utd. 1-2, Norwich C.-Coventry C. 2-1,
Luton T.-Ipswich T. 3-1.
Everton 30-63 Arsenal 34-52
Tottenham 31-60 Liverpool 31-51
Man.Utd. 32-59 SheffW. 31-51
ITALIË
Cremonese-Como 2-0, Fiorentina-AS Ro
ma 1-0, Lazio R.-Atalanta 1-1, AC Milan-
Avellino 2-0, AS Napoli-Ascoli 1-1, Samp-
doria-H.Verona 1-1, AC Torino-Juventus
0-2, Udinese-Inter M. 2-1.
H.Verona 24-36 AC Torino 24-30
Juventus 24-30 Inter M. 24-30
Sampdoria 24-30 AC Milan 24-30
SPANJE
Hercules Alic.-Valladolid 2-1, Murcia-
R.Santander 3-1, Atletico Madrid-Atl.Bil-
bao 0-0, Osasuna P.-Elche 2-2, Betis S.-Za-
ragoza 2-0, Real Sociedad-Real Madrid 0-
3, Malaga-Espanol 1-1, Valencia-Sevilla 0-
0, Barcelona-Sp.Gijon 2-0.
Barcelona 31-50 Bilbao 31-36
Atl.Madr. 31-40 Real M. 31-36
Sp.Gijon 31-38 Espanol 31-32
ZUID WEST IIIC
Hoogvliet-HSV 7-6, Phoenix-Keep Fit 6-5,
overige duels afgelast
Quick 8-16 Hou Stand 8-6
Hoogvliet 9-14 Phoenix 9-6
Fluks 8- 9 HSV 9-4
ELKV 8- 9 Keep Fit 9-4
2 4-5
ZUID WEST JUN.
A: Trekvogels-Tempo 1-12, Deetos-Pernix
ZwemlTDen H.-Pluvius 10-10.
TWEEDE KLASSE B
Koudekerk-Zeus 6-4, KZC-MZPC 8-5, Gou- 3.50.2. 3 LZ'86 3.51.2.
we-Vivax 5-5. EZPC-DWT 17-5.
Vrouwen
TWEEDE KLASSE C
Koudekerk-Wiekslag 2-2, Raket-Merwede
5-6, Zijl/LGB-ZPB/Un.2 5-9, RZV-Donk 2
3-3, Argo-MZPC 2-4, Breda-Rotterdam 11-
14 2 De Zijl 5.13.2.
wisselslag vrouwen 2 LZ'86 4.51.8.3 De Zijl
4.52.7. idem mannen 2 LZ'86 4.19.6. 3 De
Zijl 4.23.2. 4 x 100 m. vrije slag vrouwen 2
De Zijl 4.21.5. idem mannen 2 De Zijl
rit 3-2, Push - Ring Pass 1-0.
MOP 13-22 Forescate 12-11
Push 13-15 Were Di 12-10
DSHC 12-14 Spirit 12-10
13-14 Groen G. 13- 8
Volleybal
degradatiepoule: Voorburg - BOB 61-(
Hoofddorp - MSV 62-42.
Kampioenspoule:
Den Held. 23-42 Den Bosch 23-28
Amsterdam 23-38 Jolly Jum. 23-18
Amstelveen 23-34 Rotterdam 23-18
Degradatiepoule:
Hoofddorp 23-20 BOB 23-14
Voorburg 23-18 MSV 23- 0
EERSTE DIVISIE A
Dragons - Arnhem ia Eagles 41-57, Lisse -
JRC Boxtel 68-56, OSG - Flash 45-38.
Rayon West
EERSTE KLASSE
Dunckers - Grasshoppers 44-81 (Grasshop-
- a 75-50,
59-50.
Grasshop. 24-46 Rotterd.2 24-26
Red St. 23-38 Lakers 23-26
Spakenb. 24-34 AMVJ R. 24-14
DAS 24-32 Devil D. 25-14
Dunckers 25-32 Cangeroes 24- 6
Hurrican. 23-30 Voorburg .2 24-4
Voorne 22-28 Gymnova 24- 4
82, Charlois - Silvertown Lions 48-45,
LUSV 2 - E/Leiden 80-54.
Jongens junioren
EERSTE KLASSE
BVO - MSV 102-45 (BVO kampioen). Jum
pers - Argus 92-91, Voorne - Rowic 45-81,
Green Eagles - Leiderdorp 80-122, Cange-
roes - Grasshoppers 72-55, BOB Rotter
dam Zuid 100-97.
BVO A. 22-42 BOB 20-18
Leiderd. 21-38 MSV 21-16
Cangeroes 21-32 Rowic 20-12
Rotterdam 21-28 Green E. - 21-12
Grasshop. 21-28 Voorne 19-2
Jumpers 18-20 Argus 21- 2
TWEEDE KLASSE
Springers - OSG 86-56, Binnenland - E/Lei-
Groep A
Hong Kong - Zuid-Korea 5-2; Polen -
Noord-Korea 5-2; Hongarije - Verenigde
Staten 5-4; China Tsjechoslowakije 5-0;
Noord-Korea - Verenigde Staten 5-0; China
- Zuid-Korea 5-4; Tsjechoslowakije - Hong
kong 5-3; Polen - Hongarije 5-4; China -
Hongarije 5-0; Noord-Korea - Zuid-Korea
5-1; Tsjechoslowakije - Polen 5-4; Ver. Sta
ten - Hongkong 5-4.
Groep B
ther 3 - Spirit 3-2, Ruiter - WW '72 3-2,
Thor - Madjoe 2-2, Tornado - DAC 3-1,
Molenwiek - Leython 3-1.
WW '72 21-53 Tornado 21-28
Molenwiek 2 21-51 Starlifl 21-26
Ruiter 21-40 Madjoe 21-25
Compaen 21-36 Leython 21-22
Thor 21-35 DAC 21-19
Brother 3 21-32 Spirit 21-11 d.
3e DIV.: Gem/K 1 - V. Santen 3-1, NOVO
- Sliedrecht 0-3, Tonegido - Zovoc 3-0,
Martens - SVC 0-3, Vlaardingen 2 - Del
ta 3-1, CW - Blokkeer 2 3-0.
CW 21-54 SVC 21-30
Sliedrecht 21-53 Vlaard. 2 21-27
Gem/K 1 21-52 Delta 21-23
V. Santen 21-43 Martina 21- 9 d.
Tonegido 21-34 Blokkeer 2
TWEEDE KLASSE B
Te Werve - Aeolus 3-0.
Roomburg 12-19 Te Werve 13-9
Capelle 12-17 Cartouche 11-8
Zoetermeer 12-17 Badhoeved. 12-8
Aeolus 13-17 Alecto 12-6
Dopie 12-14 VCL 12-5
VROUWEN
EERSTE KLASSE A
Breda - Alliance 1-1.
Craeyenh. 12-19 Ring P. 11-11
Alliance 13-17 Noordwijk 12-11
Zandvoort 12-16 Aeolus 11- 8
Leiden 12-14 Spirit 12- 8
Breda 13-13 Bennebr. 11- 3
Werve 0-0.
Groen G 11-16 Forescate 11-10
Te Werve 12-15 Rijswijk 11-9
Alecto 11-13 Cartouche 11- 9
Zoetermeer 11-11 Qui Vive 11- 7
11. Vino
Buitenlust (F.J. Wildhagen) 2.50,1 - 1.21,0;
2. Scotch Oostwijck; 3. Uranis ter Lune.
Toto: winnend f. 11,70; plaats f. 3,70, f. 4,20,
f. 1,90; koppel f. 120,80; trio f. 1041,30.
NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Val de
Vanneau (M.J. Watlow) 2.16,8; 2. Life Line;
3. Asia's Prince. Toto: winnend f. 16,80;
plaats f. 9,20, f. 2,80; koppel f. 38,00; trio f.
308,80.
TIENDE KOERS, 2040 meter: 1. Vira P (E.
Leeman jr.) 2.47,4 -1.22,1; 2. Worthy Dillon;
187,80.
ELFDE KOERS, 1900 meter: 1. Le Corridor
(J.H.M. Luyten) 2.13,3; 2. Marijn; 3. Family
Raaphorst. Toto: winnend f. 6,10; plaats f.
1,70, f. 2,50, 2,50; koppel f. 58,20; f. 1048,90.
TWAALFDE KOERS, 1609 meter: 1. Wor
thy Hollandia (H. Hylkema) 2.07,0 - 1.18,9;
2. Wilma Avon; 3. Tamara Rita. Toto: win
nend f. 4,70; plaats f. 1,20 f 1,30 f. 1,40; kop.
HDS
.1-10
slavië 5-3; Zweden - Frankrijk 5-1; Japan -
Denemarken 5-0; Engeland - Italië 5-3; Joe
goslavië - India 5-0; Zweden - Japan 5-2;
Joegoslavië - Engeland 5-3; Frankrijk - De
nemarken 5-0; India - Italië 5-2.
Kruisfinales: China - Japan; Zweden - Po
len.
Tweede categorie
Groep C
Nederland - Noorwegen 5-1
Ron van Spanje - Frode Grini 21-16, 21-12;
Henk van Spanje Morten Gustafson 21-
pel f. 47.30. trio f. 257,00.
Zaalvoetbal
Agenda
Vanavond
THB Hal Lisse; SRV Boys - THB Boys
(19.30 uur)
Cleynduin Katwijk; Van der Plas- FC Li*
uur)
0.00 uur); Glasbergen - ROAC'79 (21.Op
Ron van Spanje - Johansen 16-21,21-17,19-
21; Potton - Gustafsen 21-11, 21-17.
Nederland - België 3-5
Ron van Spanje - Didier Leroy 18-21, 21-13,
14-21; Bob Potton - Jean-Michel Saive 20-
22, 21-17, 14-21; Henk van Spanje - Remo
de Prophetis 26-23,21-18; Ron van Spanje -
Saive 15-21,17-21; Henk van Spanje Leroy
21-10, 20-22, 21-15; Potton - De Prophetis
21-17,20-22,20-22; Henk van Spanje - Saive
21-18,21-15; Ron van Spanje - De Prophetis
21-23, 21-8, 16-21.
Nederland Bondsrepubliek Duitsland 1-5
Ron van Spanje - Wilfried Lieck 21-12,12-
21. 19-21; Rob Turk - Georg Böhm 5-21. 10-
21; Henk van Spanje - Engel bert Hüging
15-21, 18-21; Ron van Spanje - Böhm 21-7,
13-21,11-21; Henk van Spanje - Lieck 16-21,
22-20, 21-13; Turk - Hüging 12-21, 16-21.
Nederland - Zwitserland 5-4
Ron van Spanje - Stefan Renold 16-21 19-
21; Rob Turk - Thierry Miller 12-21 24-22
18-21; Henk van Spanje - Thomas Bussin
21-11 21-7; Ron van Spanje - Miller 15-21
21-17 18-21; Henk van Spanje - Renold 21-
van Spanje - Bussin 19-21 20-22; Turk - Re
nold 20-22 21-14 21-16.
West—Duitsland - Pakistan 5-2; Taiwan -
Zwitserland 5-0; België - Finland 5-2; Fin-
5-0.
Stand groep C:
1. Taiwan 8 gespeeld. 7 gewonnen (39-10);
2. W-Duitsland 7 - 6 (32-10); 3. België 7 - 4
(25-20); 4. Finland 7 - 4 (25-27); en Neder
land 7 - 4 (25-27); 6. Noorwegen 7 - 3 (20-32);
7. Zwitserland 7 - 2 (23-31); 8. Pakistan 7 - 2
(18-30); 9. Schotland 7 - 0 (15-35).
VROUWEN
Eerste categorie
Groep A
Nederland - Japan 3-0
Radius 2 21-55 Gem/K 2 21-32
Zevenh. 2 21-51 Punch 21-28
Jupiter 21—49 Leython 2 21—22
Skania 21-39 Zovoc 2 21-11
DOS 2 21-39 Be Fair 21-14
Donar 21-35 Orion 1 21- 3
0-3, LUSV 1 - Orion 2 2-2, NOVO 2 -
DAC 3 3-0, Leython 3 - DAC 2 3-1.
NOVO 2 20-40 Ridderv. 1 20-20
RW 1 21-27 WVC 1 21-17
SKC 1 20-26 Leython 3 21-15
DAC 2 21-25 Donar 2 21-13
VCS 1 21-23 Orion 2 21-13
LUSV 1 21-21 DAC 3 22-10
KLAS 2A: VCS3 - NOVO 3 0-3, DVO 1 -
2 3-0.
KLAS 2B: VCS 2 - DVO 2 1-3, Blok 1 -
SKC 2 1-3, Orion 3 - Leython 4 3-1, Gem
K 4 - LISC 1 2-2, Liusna 1 - S'70 1 3-0,
Fadjar 1 - Aarlv. 1 2-2, Aarlanderveen 1
kampioen!
KLAS 3A: MVKV 1 - DAC 6 3-0, LPSV 1
- InUpGo 2 3-1, KPJ 1 - Meerb. 1 3-1.
Fadjar 2 - Gem/K 6 3-0, S'70 3 - Orion 4
- Salvo 1 Salvo n.o., WVC 3 - Liusna 3
3-1, SKC 4 - DAC 5 0-3, Ridderv. 4 -
Valken 1 0-3, Setumup 1 - RW 3 RW 3
KLAS 3C: GGV 1 - NOVO 5 sch.n.o., DAC
K 5 - GGV 1 0-3.
KLAS 3D: LISC 2 - Blok 2 0-3, Orion 5 -
Leython 6 1-3, DAC 7 - Gem/K 7 0-3,
Gem/K 7 kampioen!, LUSV 3 - DAC 9 1-3,
Valken 2 - RVV 4 3-0, NOVO 4 - Scara
bee 1 3-1.
KLAS 4A: DVO 3 - LUSV 4 2-2, Orion 6 -
WW 3 3-0, SKC 5 - LUSV 4 2-2, Setu
mup 2 - VCS 5 0-3, Fadjar 3 - SKC 5 1-3.
KLAS 4B: Liusna 4 - WVC 4 3-1
Motorsport
De uitslagen van de zijspancross om de
Grote Prijs van de Bondsrepubliek Duits
land, op Het circuit van Warching:
Millard/Millard (Eng)
Eerste manche:
EML Jumbo; 2. BSchthold/Fuss (Zwi)
EML Jumbo; 3. Muller/Van Heek (Ned)
VMC Honda; 4. Van BellinghervTorfs (Bel)
ïd) Folan; 8. Fox/Cooper
-'amaha; 9. Königsdorfer/
Glück (Brd) Zabel Wasp; 10. Philpott/Hen-
ley (Eng) EML Jumbo; 11. Janssen/Geurts
van Kessel (Ned) Yamaha Wasp; 13. Bee-
kers/Michielsen (Ned) Yamaha Wasp; 14.
Bakens/Van Geloven (Ned) EML Jumbo
5. Van Heugten; 6.'Königsdorfer; 7. Gail-
^rd/RafaeUi (Fra) EML Jumbo; 8. Van
Goch/Hurkmans (Ned); 9. Good/Thomas
(Eng) Wasp Winner; 10. De Vries/De Bres-
r (Ned) EML Yamaha; 11. Bakens; 12
«kers; -
»ha; 15
Jumbo
Totaal: 1. Muller; 2. Fox; 3. Huwyler
Stand in de strijd om het wereldkam
pioenschap:
1. Muller/Van Heek 30 punten; 2. Fox/Coo-
per 25; 3. Huwyler/Huwyler 24; 4. Böhler/
Hassholt, Van Heugten/Kiggen en Millard/
Millard 20
IJshockey
Miijam Kloppenburg - Kiyomi Ishida 21
18,21-19; Bettine Vriesekoop - Mika Hc
no 24-22,20-22,21-11; Vriesekoop/Klop]
burg - Ishida/Hoshino 21-19, 21-18.
Nederland - Frankrijk 2-3
Vriesekoop - Brigitte Thiriet 21-16, 19-21,
21-13; Kloppenburg - Nadine Daviaud 20-
22, 21-16,16-21; Vriesekoop/Kloppenburg -
Thiriet/Daviaud 21-18, 15-21, 21-17; Vriese
koop - Daviaud 19-21,20-22; Kloppenburg -
Thiriet 24-26, 16-21.
Nederland - Tsjechoslowakije 3-2
Bettine Vriesekoop - Alice Pelikanova 21-
14 21-18; Mirjan Kloppenburg - Marie Hra-
HANDBAL
Vrouwen
Afdelings eerste klasse: Quintus-Olym-
penburg - Hrachova/Flera Khaslabova
21 15-21; Vriesekoop - Hrachova 21-18 15-21
12-21; Kloppenburg - Pelikanova 21-7 16-21
Roemenië 3-1; Noord-Korea - West-Duits-
land 3-0; Roemenië - Hongkong 3-0; Tsje
choslowakije - Japan 3-0; Hong Kong -
Frankrijk 3-0; Noord-Korea - Japan 3-0;
Roemenië - West-Duitsland 3-0.
Eindstand groep A:
1. Noord-Korea 7-7; 2
Tsjechoslowakije 7-5; 4. Japan 7-4; 5.
Frankrijk 7-3; 6. Roemenië 7-2; 7. Hong
Kong 7-2; 8. BR Duitsland 7-0.
Groep B
China - Engeland 3-0; Zuid Korea - Joe
goslavië 3-0; Sovjetunie - Zweden 3-1-
;Hongarije - België 3-0; China - Zuid Ko
rea 3-0; Hongarije - Sovjetunie 3-l;Enge-
land - Joegoslavië 3-2; Zweden - België
3-0; Zweden - Joegoslavië 3-0; Zuid-Korea
- Sovjetunie 3-0; Hongarije - Engeland 3-0
Eindstand groep B:
1. China 7-7; 2. Zuid-Korea 7-6; 3. Hongarije
7-5; 4. Sovjetunie 7-4; 5. Engeland 7-3; 6.
Zweden 7-2; 7. Joegoslavië 7-1; 8. België 7-
LEIDEN Uitslagen kringwedstrijden
Leiderdorp De Zyl/LGB: 400 m. wisselslag
j.o. 12 1 Laurens van Kampen 5.40.0.2 Niels
Joor 5.51.0. idem j.o. 14 1 Marco Blokpoel
5.17.9. 3 Robert Janssen 5.23.5. idem man
nen 2 René Correljé 4.57.8. 400 m. vrije slag
m.o. 12 1 Maaike Parrel 5.17.5. 3 Mariolnn
cpoel 5.22.0. idem m.o. 14 2 Paulien Sta-
stra LZ'86 4.57.9. 3 Ingrid van Veen 4.59.9.
idem m.o. 16 2 Mireille Correüé 4.57.8.
Uitslagen vijfkamp Zoetermeer LZ'86: 100
m. rugslag vrouwen 1 Silvia Bakker 1.12.6.
- Mika Hoshi- üft 3 3-2, KDS-Compaen 3-1, Deltalloyd
2-Be Fair 3-0, DFC-Gem/K 2-3.
Madjoe 21-49 (k) Tonegido 21-33
DFC 21-44 Compaen 21-27
Starlifl 3 21-42 V. Santen 2 21-22
KDS 21-41 Deltalloyd 2 21-22
3e div G: Zevenhuizern-RVC 3-1, Ekspal-
vo-Oikos 3-0, Radius-Intermezzo 3-0,
AV240—Meteoor 3-0, Vlaardingen-Ley-
thon 0-3, Sleidrecht-Blokkeer 0-3.
RVC 21-52 (k) Intermezzo 21-34
Zevenhuizen 21-46 Leython 21-31
Blokkeer 21-43 AV'40 21-28
Sliedrecht 21-39 Oikos 21-14 (d)
Ekspalvo 21—39 Vlaardingen
Argus
NOVO
3e div. H: Odin-Brother 2 0-3, VCA—
Madjoe 2 3-0, Argus-Polisport 3-0, KDS
2—Allides 0-3, Smash 2-NOVO 0-3, Vo-
lendam-Armixtos 2-3.
Brother 2 Armixtos 21-27
21-57 (k) VCA 21-27
Volendam 21-52 KDS 2 21-23
Polisport 21-45 Odin 21-22
Allides 21-38 Mac^joe 2 21-16 (d)
21-38 Smash 21-3 (d)
21-30
Promotieklas: DVC 1-LUSV 1 3-0, DOS
2-Zovoc 1 3-2, Velo 1-VW 1 3-0, Torna
do 1-JB 1 3-2, DAC 1—Leython 2 3-0,
Gem/K 2 21-42 Tornado 21-23
DOS 2 21-49 DVC 21-22
JB 21-41 Zovoc 21-22
Velo 21-36 LUSV 21-11
WW 1 21-31 WV 21-10
Liusna l-S'70 1 2-2, DAC 2-Gem/K 3
3-1, Leython 4-Gem/K 4 3-1.
Ridderv 1 20-38 Blok 1 20-15
Orion 1 21-36 Liusna 1 9-14
S'70 1 20-31 Leython 4 21-14
DAC 2 20-24 Gem/K 4 20-13
RW 1 21-23 Gem/K 3 20-8 (d)
Leython 3 21-18 WVC 1 19-6 (d)
Klas 2a: VCO 1-NOVO 2 3-0, DVO
1-VCS 2 3-1, Orion 2-DAC 3 2-2, RW
3-Salvo 1 1-3, Ridderv 2-Leython 7 2-2,
NOVO 4-Liusna 2 3-1.
Klas 2b: GGV 1-SKC 1 3-1, Blok 2-Orion
3 1-3, Inupgo 1-Gem/K 5 2-2, WW
2—WVC 2-VCS 1 2-2, LUSV 2-Leython 5
1-3, NOVO 3-Leython 5 1-3, NOVO 3—
Zwitserland Nederland 6-2 (1-1, 3-1,
2-0). 11. Lüdi 1-0,16. Berteling 1-1,20. Col-
lard 1-2,25. Bërtschi 2-2,26. Tijnagel 2-3,26.
Tijnagel 2-4, 55. Van Heumen 2-5, 59. Van
Heumen 2-6. Strafminuten: Zwitserland
20. Nederland 26.
Polen - Japan 8-0; Noorwegen - Honga
rije 9-6; Zwitserland - Italië 5-1; Japan -
Hongarije 11-2; Italië - Noorwegen 6—2;
Polen - Oostenrijk 5-0
Eindstand:
1. Polen 7 6 1 0 13 37-13
2. Zwitserland 7 5 1 1 11 29-13
3. Italië 7 5 0 2 10 29-22
4. Oostenrijk 7 3 0 4 6 18-24
5. Japan 7 3 0 4 6 31-36
De uitslag van de Brabantse Pijl is:
1. Adri van der Poel (Ned) 172 km in 4 uur
en 18 min. (gem. 40 km/u); 2. Jean-Marie
Wampers (Bel) op 5 sec. 3. Laurent Fignon
(Fra) op 8 sec. 4. Phil Anderson (Aus) op 15
sec. 5. Bruno Wojtinek (Fra) op 25 sec. 6.
Ludwig Wijnants (Bel) z.t. 7. Patrick On-
nockx (Bel) z.t. 8. Benny van Brabant (Bel)
op 40 sec. 9. Paul Haghedooren (Bel) op 50
sec. 10. Claude Criquielion (Bel) z.t. 11.
Mare Madiot (Fra) z.t. 12. Flup van den
Brande (Bel) z.t. 13. Martial Gayant (Fra)
z.t. 14. Steven Rooks z.t. 15. Marco Vitali
(Ita) z.t. 16. Nico Verhoeven (Ned) z.t. 17.
Ronny van Holen (Bel) z.t 18. Peter Win
nen (Ned) z.t. 19. Jan Wijnants (Bel) z.t. 20.
Henri Manders (Ned) z.t. 22. Hennie Kuiper
(Ned) z.t. 25. Jacques van Meer (Ned) z.t.
(ANP) - De uitslag van de E3-prijs te Harel-
beke is: 1. Phil Anderson (Aus) 225 km in 5
uur en 33 minuten (gem. 40.540 km/u); 2.
Jef Lieckens (Bel) op 24 sec.; 3. Eddy
Planckaert (Bel) z.t. 4. Etienne de Wilde
(Bel) z.t. 5. William Tackaert (Bel) z.t. 6.
Yvan Lamote (Bel) op 49 sec. 7. Eric Van-
Kelly (Ier) z.t. 11. Ludo de Keulenaer (Bel)
z.t 12. Rudy Rogiers (Bel) z.t. 13. Hennie
Kuiper (Ned) z.t 14. Jan Bogaert (Bel) op
2.35; 15. Rudy Cottenies (Bel) z.t. 16. Dirk
Durant (Bel) z.t. 17. Jacques van Meer
(Ned) z.t. 18. Maarten Ducrot (Ned) z.t. 19.
Jan van Houwelingen (Ned) z.t. 20. Eric
Stevens (Bel) z.t. 21. Martin Kemps (Ned)
De Rozet Rozenburg; De Maas - FC Grovo
(20.30 uur)
Woensdag
Oranjeplein Den Haag; Silva Boys - Zwarte
Wolf (20.30 uur)
Groenoordhallen Leiden; Van Duuren -
Cleynduin (19.25 uur); Ju/de Singel - Cever-
bo (20.20 uur); Lugdunum - FV Snoekie
(21.15 uur)
De Gaasbak Voorhout; Bax - Bahlmann
(20.40 uur)
De Tweesprong Ra Veen; De Hanepoel -
Menken/L (20.30 uur)
Norhgo Hal Noordwijk; Noordwijk - TH^
Boys (21.00 uur)
LIVERPOOL (Rtr/SID) - De tienja
rige ruin Last Suspect heeft zater
dag op de baan van Aintree de
139ste Grand National gewonnen.
De overwinning van jockey Hywell
Davies met het paard van hertogin
Anne van Westminster was goed
voor 280.000 gulden en grote win
sten bij de bookmakers. Last Sus
pect, die de favorieten Mr. Snugfit
en Corbiere terugwees, stond voor
de hindernisrace over 7200 meter
met een kans van 1 op 50 geno
teerd. Slechts m 1967 won een nog
grotere outsider, Foinavon met
1:100. Het spelend publiek, goed
voor een omzet van 225 miljoen
gulden, kreeg weinig uitgekeerd.
Voor de 28-jarige Davies was de
winst in de Grand National het
grootste succes uit zijn carrière, die
hem vorig jaar voor het eerst op het
gras van Aintree bracht. Trainer
Tim Forster beleefde door toedoen
van Last Suspect zijn derde over
winning sinds 1972. Well To Do en
Ben Nevis ('80) waren de andere
succesvolle renpaarden uit zijn
stal.
Smeding: half punt
tekort voor zilver
WENEN (SID) - De Fries Tjitse
Smeding is als derde geëindigd
in de strijd om het Europees
kampioenschap voor beroeps-
pikeurs. De titelstrijd liep za
terdag ten einde in Wenen. De
titel ging naar de Fin Jorma
Kontio, die dinsdagavond in
Hilversum op de openingsdag
al de leiding had genomen. Ti
telverdediger Heinz Wewering
uit de Bondsrepubliek reikte
niet hogèr dan de zesde plaats.
Tjitse Smeding kwam een half
punt tekort om het zilver op te
eisen. De Noor Gunnar Eggen
verzamelde een half punt meer
dan de Fries, die voor het eerst
internationaal van zich liet
spreken. De dagoverwinning
was m Wenen voor de Belg Gil
bert Martens.
De eindstand van het Europees kam-
pioenschap voor beroepspikeurs is: 1. Jor
ma Kontio (Fin) 195 punten; 2. Gunnar
Eggen (Noo) 178,5; 3. Tjitse Smeding
(Ned) 178. 4. Jean-Claude Hallais (Fra)
160.5: 5. Gilbert Martens (Bel)
J- uuoeri mariens löei) 106; 6.
Heinz Wewering (Brd) 148; 7. Steen Juul
®en) 128; 8. Johnny Tak ter (Zwe) 122; 9.
wii11. jonann t
Matyas Eszes (Hon) 9