Veertig centra voor de Tamils GOEDKOPERE KAARTJES ZIJN ZO GEK NOG NIET. Hoogtepunt in Italië Vluchtelingenstroom moet ingedamd Arbeidsverleden speelt rol bij wwv-jongeren Drie jaar in isoleercel, rechter doet onderzoek V.d. Reijden poogt Bastiaans te helpen DONDERDAG 28 MAART 1985 PAGINA 5 DEN HAAG (ANP) - Nederland zal zo'n veertig opvangcentra inrichten voor de mens waardige maar minimale opvang van duizenden uit Sri Lanka gevluchte Tamils. Ze zullen naar wordt verwacht over een maand of drie beschikbaar zijn. De eerste contracten met pensionbedrijven zijn hiervoor al afgesloten. Dat heeft minister Brinkman (WVC) gisteren bekendgemaakt. Het kabinet heeft voor dit jaar 29 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor de opvang van Tamils. Met de regeling wordt onder meer beoogd het voor Tamils minder aanlokkelijk te maken om naar Ne derland te komen. Brinkman acht de regeling beter dan die van de Duitse Bondsrepubliek. Alle nieuwkomers, zo'n vijftig per dag, gaan rechtstreeks naar de centra. Naar mogelijkheden en ur gentie worden van de hier al ver blijvende Tamils er in Amsterdam ongeveer tweeduizend, in Den Haag duizend en elders enkelen ondergebracht, aldus directeur-ge neraal welzfjn, A.J. Gijsbers. Hij zei gisteren, dat de indruk bestaat dat de stroom Tamils „een beetje hier naar toe wordt geleid, gericht op de twee steden". De procureur- generaal bij het Gerechtshof in Den Bosch stelt er een onderzoek naar in. In elk geval komen de Ta mils niet rechtstreeks uit hun va derland. Moeilijkheden Door de nieuwe regeling vallen de Tamils niet meer onder de wer king van de bijstandswet. Het mi nisterie van WVC hoopt haar uiter lijk 10 april te kunnen toepassen. Door de regeling hopen de overhe den een eind te maken aan de veel al geïmproviseerde hulpverlening. Daarbij zijn voor de desbetreffen de gemeenten moeilijkheden ont staan op financiëel gebied, en voor de Tamils en de gemeenten ook op het gebied van (brand)veiligheid en hygiëne. De nieuwe Rijksregeling ver zorgd verblijf Tamils houdt vol gens Gijsbers een sobere, wellicht uiterst sobere opvang in met on derdak, voeding, zakgeld, kleding- toeslag en ziektekostenverzeke ring. Er wordt gerekend op veertig gulden per dag, waarvan driekwart nodig is voor het pension. De regeling voor de Tamils DEN HAAG (ANP) - Een poging van het Tweede-Kamerlid Jan maat om minister Rietkerk (min derhedenbeleid) te interpelleren over de opvang van Tamils in ons land, is gisterochtend gestrand. Janmaat vroeg de interpellatie aan omdat het er, volgens hem, naar uitziet dat er een regerings beleid wordt uitgestippeld dat over jaren gaat lopen. De meerderheid van de Kamer voelde niets voor een interpella tie omdat er direct na de paas vakantie al uitvoerig met de rege ring over de Tamils zal worden gesproken. brengt met zich mee dat ongeveer 75 personen tijdelijk kunnen wor den aangesteld. Deze medewer kers van de verblijfcentra worden gerecruteerd uit verpleegkundi gen, tolken, maatschappelijk werkers, en personeel voor finan cieel en administratief beheer en secretariaatswerk. Minister Brinkman liet de Ver eniging voor Vluchtelingenhulp Nederland weten dat bij opvang en verblijf kan worden samengewerkt met andere instellingen. Er is geen geld voor activiteiten van het parti culier initiatief. rechtigden alleen maar geld. Ze kunnen zelf uitmaken hoe ze het willen besteden. Van de Tamils in de verblijfscentra wordt verwacht dat ze zelf hun voedsel bereiden en hun vertrekken schoonhouden. De twee wethouders spraken er na afloop van het overleg hun te vredenheid over uit dat de regering kennelijk niet van plan is Den Haag en Amsterdam met de Tamil- problemen te laten zitten. Volgens een woordvoerder van de gemeen te Den Haag hebben de wethou ders nog wel de nodige twijfel over de uitvoering van het besluit. Naar hun smaak verdienen de vluchtelingen meer maatschappe lijke aandacht. Ze worden nu al leen van „bed, brood en bad" voor zien. Bruning en Jonker zijn het er verder niet mee eens dat het rijk weigert de gemaakte bijstandskos ten te vergoeden. De gemeenten hebben al enkele miljoenen uitge geven aan (voorlopige) uitkeringen voor de Tamils. Blij In het overleg met de wethou ders P. Jonker van Amsterdam en J. Bruning van Den Haag is het mi nisterie van WVC gebleken, dat de gemeenten blij zijn dat het rijk in deze kwestie zijn verantwoorde lijkheid neemt. Evenals elders kunnen ook in deze gemeenten op vangcentra komen. In de verblijfscentra krijgen de Tamils het grootste deel van wat ze nodig hebben in natura aangebo den. Bij toepassing van de bij standswet krijgen de uitkeringsge- DEN HAAG (ANP) - Bij het toekennen van een wwv-uitkering aan 'jon geren' onder 35 jaar moet meer rekening worden gehouden met het aan tal gewerkte jaren en niet alleen met de leeftijd. Dat is de strekking van een wijzigingsvoorstel dat de regeringspartijen CDA en WD gisteren hebben ingediend bij de behandeling van het jongste wwv-wetsontwerp. Dat wetsontwerp moet vrouwen en mannen in de wwv-regeling gelijke rechten geven. Volgens het wijzigingsvoorstel van beide regeringspartijen krijgt ie mand die kan aantonen dat hij in de voorafgaande zes jaar ten minste vier en een half jaar heeft gewerkt een half jaar langer recht op wwv dan zijn of haar leeftijdgenoten. Door het voorstel zou het kabinet 25 miljoen gulden minder besparen dan in zijn eigen plannen. De door de regering voorgestelde verkorting van de uitkeringsduur betekent voor jongeren onder 23 recht op wwv gedurende een halfjaar (is nu eért jaar). Voor personen tussen 23 en 29 wordt de uitkeringsduur met een jaar verkort, zodat nog één jaar overblijft en voor de groep van 30 tot 34 wordt het recht op wwv teruggebracht van twee naar anderhalf jaar. Met het voorstel wil het kabinet een deel van de kosten dekken van de gelijke behandeling van man en vrouw in de wwv voor nieuwe gevallen na 23 december vorig jaar. Daartoe zal de kostwinnerseis voor gehuwde vrouwen uit de wet worden geschrapt De regeringspartijen gaan met deze regeling akkoord, maar willen wel dat hun uitzonderingsbepaling erin wordt betrokken. ADVERTENTIE Per april zijn enkeltjes en retourtjes zo'n 2'/a% goedkoper. Stijgen de abonnementsprijzen slechts met gemiddeld v/i%. Is de Dalurentaart ook geldig op vrijdag v.a. 9.00 uur. En komt er ook een 60+ taart voor mannen. Veel leuke nieuwtjes dus bij NS. Lees er alles over in de nieuwe folder'Treinprijzen'. Haal 'm aan het loket of vraag 'm aan via telefoonnummer 030-33 4515. ENKELTJES EN RETOURTJES ZO'N 2'/i% GOEDKOPER. HAARLEM (GPD) - De president van de Haarlemse rechtbank gaat volgende week dinsdag op bezoek in het provinciaal ziekenhuis Sant poort. Hij wil daar de isoleercel zien waarin een patiënt van het zie kenhuis al drie jaar achtereen ver blijft. De advocaat van de patiënt eiste gistermorgen in kort geding dat de man een eigen kamer zou krijgen. In 1975 werd de patiënt na een rondgang sinds zijn achtste jaar langs tehuizen en inrichtingen voor de tweede maal opgenomen in Santpoort. In 1982 werd hij na een incident in een isoleercel ge plaatst. Op grond van een behan delingsplan voor een periode van ongeveer vijf jaar besloot het me disch team dat hij daar moest blij ven. De man werd als een groot ge vaar voor zichzelf en zijn omgeving beschouwd, aldus de advocaat van de gedaagden, geneesheer-direc teur dr. G. Houwink, de behande lend arts dr. T. Bos van het Sant poortziekenhuis en de provincie Noord-Holland, die als bestuur verantwoordelijk is voor de gang van zaken in het ziekenhuis. De publieke belangstelling voor het geding was groot. Al jaren staat het gebruik van isoleercellen in psychiatrische ziekenhuizen en in richtingen volop ter discussie. Hoewel de rechtbankpresident er aan het begin van de zitting op wees dat de zaak draaide om de vraag of isoleren al of niet in strijd is met de wet, zei de advocaat van de patiënt dat zij zich in haar eis wilde beperken tot het verkrijgen van een eigen kamer voor haar cliënt. Over de noodzaak van een eigen kamer zijn beide partijen het ei genlijk wel eens, maar het zieken huis zegt dat het financieel en praktisch niet te realiseren is. "Ik wil niet ingaan op de behandeling zelf, want daarvoor zou meer rap portage nodig zijn en dat zou veel meer tijd vergen. Drie jaar in een isoleercel, dat is een trieste en on menswaardige situatie", vond de advocaat. Middeleeuws In zijn repliek onderschreef haar tegenpleiter haar omschrijving van harte. Volgens hem is niemand van het ziekenhuis blij met de situatie, maar is deze wel noodzakelijk. Al ternatieven zijn er niet, meende hij. De eigen kamer zoals die wordt geëist, is door een gebrek aan ruimte, financiële middelen en de benodigde vergunning ook niet mogelijk, oordeelde hij. Voorstel: elf studentenstops DEN HAAG (GPD) - Voor de in schrijving van studenten aan uni versiteiten en hogescholen worden het komende jaar elf studenten stops voorgesteld, waarvan een groot deel op medisch gebied. De belangstelling voor het weten schappelijk onderwijs is in verge lijking met dit jaar iets gegroeid. Zeer opvallend is de enorme animo voor de richting Europese studies en vertaalwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Voor de vakken die toegang geven tot deze bovenbouwstudie moet een plaatsingscommissie worden inge steld. De Academische Raad beslist morgen voor welke vakken een nu merus fixus (studentenstop) wordt ingesteld. Die wordt voorgesteld voor de studierichtingen: bedrijfs kunde, industrieel ontwerpen, Ja- pankunde, theaterwetenschappen. En op medisch gebied de richtin gen: geneeskunde, diergeneeskun de, gezondheidszorg, algemene ge zondheidszorg, medische biologie, gezondheidswetenschappen, alge mene gezondheidskunde. De raad zal verder besluiten of voor de vak ken informatica en tandheelkunde een stop moet worden ingesteld. Een plaatsingscommissie wordt voor de volgende studierichtingen voorgesteld: Engels, Frans en Spaans (geven toegang tot Europe se studies), farmacie, rechten en economie. Als vanouds is bij rech ten de Rijksuniversiteit in Leiden zeer populair bij de aankomende studenten. Waar de universiteiten in Groningen en Rotterdam, de Vrije Universiteit, de Katholieke Universiteit in Nijmegen en de Ka tholieke Hogeschool Tilburg sa men vele honderden plaatsen over houden, meldden zich voor Leiden rechtenstudenten 2 capaciteit toelaat Boer Koekoek krijgt boete WAGENINGEN (GPD) - Het oud- Tweede-Kamerlid boer Koekoek (72) uit Bennekom is gisterochtend door de Wageningse kantonrechter veroordeeld tot een boete van 1.500 gulden en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken met twee jaar proeftijd voor het niet verzorgen van twee pony's. Het vonnis was overeenkomstig de eis. De pony's, die op het ogenblik op krachten komen op een opvanga- dres in de Betuwe, zijn verbeurd verklaard. De dieren werden op 8 maart in beslag genomen in een weiland in Bennekom, omdat ze sterk onder voed en verwaarloosd waren en huidaandoeningen vertoonden. „Ze waren op sterven na dood", verklaarde gisteren de dierenarts van de rijksdienst voor keuring van vee en vlees, drs. M. J. van de Vlier. „De hoogste spoed was ge boden, de pony's hadden geen vet- weefsel meer. Ze maken het inmid dels wat beter, maar je kunt nog je vingers tussen de ribben leggen". Boer Koekoek ontkende alles hardnekkig: „Er klopt helemaal niets van", zei hij tegen de kanton rechter mr. W. Holleman. „Die twee pony's waren wel de schraal ste van de zes, maar dat kwam om dat ze net van de moeder af waren. Ziektes hadden ze niet toen ze bij mij in de wei liepen". Geconfron teerd met foto's van een abces bij een van de pony's, zei Koekoek: „Dat heeft die dan naderhand ge kregen. Die foto is opzet". Met zachte drang probeerde de kantonrechter Koekoek over te ha len om te stoppen met het houden van vee, maar daar wilde hij niets van weten: „Dat is mijn hobby. Die man van de dierenbescherming zei ook al dat ik maar de tuin om moest gaan spitten". Anne Frank- penning voor mavo-school DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Ginjaar-Maas (onder wijs, links op de foto) kijkt gea museerd nadat zij de Anne Frank-penning heeft uitgereikt aan M. Celik, lid van het school team van de Anne Frank-mavo. De school kreeg de penning, om dat zij zich in haar 25-jarig be staan actief anti-racistisch heeft opgesteld, zo heeft de Anne Frankstichting laten weten die de penning beschikbaar stelt. De penning is tot nu toe slechts twee keer toegekend, beide ke ren aan spelers in een toneel stuk over het leven van Anne Frank. De gelijknamige mavo, die voor ruim de helft wordt be zocht door kinderen van buiten landse komaf, stelt zich steeds zeer fel op bij racistische inci denten en streeft ook naar in tercultureel onderwijs in alle vakken. (foto anpi (Van t r verslaggevers) VERDACHTE MOORDZAAK (GPD) - In verband met de ge welddadige dood van de Duitser Klaus Folkerts (31), die eind janua ri in de bossen van Laren is gevon den, is een 34-jarige Amsterdam mer aangehouden. De man wordt ervan verdachte het slachtoffer om het leven te hebben gebracht. Hij heeft tegenstrijdige verklaringen afgelegd en heeft, volgens getui gen, Folkerts voor het laatst in le vende lijve gezien. De man is voor verhoor ingesloten in het politie bureau van Hilversum. DEN HAAG/LEIDEN - Staatsse cretaris Van der Reijden (volksge zondheid) doet zijn best om prof. Bastiaans zijn werk voor oorlogs slachtoffers te kunnen laten voort zetten, maar hij heeft het daar wel moeilijk mee. De bewindsman zei gisteren in de Tweede Kamer dat de zoge- jioemde commissie-Polak die zich buigt over de kwestie-Bastiaans "met een mogelijkheid komt die niet eenvoudig kan worden gerea liseerd". Het definitieve rapport van deze commissie zal een dezer dagen verschijnen. Het gaat erom dat Bastiaans, en met hem de meerderheid van de Tweede Ka mer, na zijn pensionering per 1 juni zijn behandeling van mensen met oorlogstrauma's nog twee jaar wil voortzetten en dat zijn behande lingsmethode voor de toekomst behouden blijft. Bastiaans zal na zijn pensione ring zijn behandelingskliniek op het terrein van de Jelgersmakli- niek in Oegstgeest moeten verla ten. Hij heeft dat te horen gekregen van de Leidse universiteit, hoewel hij er zelf op rekende met zijn werk te kunnen doorgaan. Van der Reijden reageerde giste ren op door de kamerleden Worrell (PvdA) en Lucassen (WD) inge diende en vrijwel kamerbreed on dersteunde moties. Daarmee wordt beoogd de behandelingsme thode van Bastiaans na 1 juni veilig te stellen en de voortzetting van zijn wetenschappelijk werk moge lijk te maken. De staatssecretaris maakte duidelijk de afgelopen we ken vele en voor een staatssecreta ris „vaak zeer ongebruikelijke" ge sprekken te hebben gevoerd om een mogelijkheid te zoeken dat Bastiaans zijn werk kan voortzet ten. Hij noemde de zaak zeer ge compliceerd. „Het gaat daarbij om een onderkomen waar Bastiaans de oorlogsslachtoffers kan helpen en om personeel dat hem hierbij terzijde moet staan", aldus de be windsman. Van der Reijden hekelde overi gens uitlatingen van Bastiaans in de pers - darbij vermoedelijk ook doelend op een interview van en kele weken geleden in onze krant - „waarmee hij zelf een van de moge lijke oplossingen onmogelijk heeft gemaakt", zo zei hij. Hij riep de partijen op voorlopig geen inter views meer te geven. Vandaag zou over beide moties worden gestemd. Het kamerlid Worrell deed giste ren de suggestie een ombudsman aan te stellen die zich speciaal met zaken van en rond oorlogsgetroffe nen zou kunnen bezighouden. Maar Van der Reijden ging daar niet op in. ROME (GPD) - In het sobere pro gramma van het staatsbezoek van koningin Beatrix en prins Claus aan Italië, dat geen enkele ruimte vrij laat voor informele ontmoetin gen met de Romeinse bevolking, is gisteravond toch een hoogtepunt geslopen. De door het koninklijk paar aan president Pertini als cul turele contraprestatie aangeboden opera 'Rappresentatione di anima e di corpo' werd een groot succes. De honderden in de basiliek Sint Maria Aracoelis verzamelde Italia nen waren na afloop wild enthou siast over de voorstelling, die door leerlingen van het Haags Konink lijk Conservatorium werd opge voerd. Vooral waren er lovende woorden voor de perfecte uit spraak van het Italiaans in het mu ziekstuk, dat in 1600 werd gecom poneerd door Emilio de Cavalieri op tekst van Agostino Manni. Eind augustus zal het 65 leden tellende gezelschap dit oudste Italiaanse muziektheater ook ten gehore brenger in het Holland Festival oude muziek in Utrecht. Het muziekstuk besloot de twee de en laatste dag van het staatsbe zoek aan de Italiaanse republiek. Vanochtend had het koninklijk paar een ontmoeting met paus Jo hannes Paulus II. Hoewel er van de kant van de Rijksvoorlichtings dienst op werd gewezen dat deze visite niet meer was dan de gebrui kelijke afsluiting van een staatsbe zoek aan Italië, had dit program ma-onderdeel wel enige ceremo niële allure. Beatrix en Claus werden om elf uur op de binnenplaats van het Va- ticaan begroet door een erehaag van de Zwitserse garde. Mgr. J. Martin, de prefect van het pauslijk huis, begeleidde het koninklijk Na haar lunch met premier Bettino Craxi maakten koningin Beatrix en prins Claus een wandeling door Villa Borghese. (foto anp> paar vervolgens naar de biblio theek voor een gesprek met de paus. Ook werden er wederzijds cadeaus uitgewisseld. Om twaalf uur verlieten Beatrix en Claus het Vaticaan om daarna per vliegtuig naar Nederland te vertrekken. Gistermorgen begon koningin Beatrix met de kranslegging bij het graf van de onbekende soldaat aan een niet bijster opwindend programma. Zij bracht een bezoek aan het gemeentehuis waar ze bur gemeester Vetere een zilveren tulp aanbood als symbool van de dui zend tulpenbollen die in Rome zul len worden gepoot. Zelf ontving de koningin een bronzen exemplaar van de 'Lupa Capitolina', de Ro meinse wolf. Na bijna anderhalf uur te hebben deelgenomen aan een conferentie over handel en industrie met Ita liaanse en Nederlandse kopstuk ken uit het bedrijfsleven, lunchte het koninklijk paar met premier Craxi. 's Middags werd het Nederlands Instituut in Rome aangedaan. Di recteur dr. J. Offerhaus, tevens cul tureel medewerker van de Neder landse ambassade, verzorgde een rondleiding.' Hij vertelde onder meer over de archeologische acti viteiten, die vanuit het instituut worden ondernomen. Ook werd een blik geworpen op de tentoon- steling van de schilder-graficus Maurits Esscher op de eerste ver dieping van het gebouw. Het middagprogramma werd af gesloten met een uiteenzetting in de Villa Madama (Monte Mario) over de waterbouwkundige pro blemen van Venetië. In zijn ijver om de president van de rechtbank te overtuigen van de goede wil, maar de beperkte mid delen van het ziekenhuis, stak deze raadsman een pleidooi af voor een opwaardering van de provinciale ziekenhuis door politiek Den Haag. Het beeld dat hy schetste deed bijna middeleeuws aan. „Van de 1135 bedden zijn er 348 uitge sproken slecht of staan te dicht op elkaar. Iedereen zit er hutje bij mutje en je snapt niet dat mensen dat kunnen uithouden", zei hij. Een andere belemmering voor de eigen kamer vormt volgens hem de komst van een aparte afdeling voor Sterk Gedrags Aggressieve patiënten (SGA). Die afdeling zou in de loop van 1986 klaar zijn en volgens dr. T. Bos is dat een uiter mate geschikte afdeling voor pa tiënten zoals de betrokkene. De ad vocaat van de patiënt vreesde ech ter dat een SGA-afdeling slechts verre toekomstmuziek is, gegeven de economische en politieke ontze- kerheid omtrent het plan. Wanneer president mr. H.F. van den Haak uitspraak doet, is nog niet bekend. Vervuiling door ammoniak flink onderschat DEN HAAG (ANP) - De lucht verontreiniging door ammoniak, een van de verzurende elementen van de neerslag, is aanzienlijk gro ter dan het ministerie van milieu beheer tot nu toe heeft aangeno men. In plaats van met een jaarlijk se uitstoot van 130.000 ton ammo niak moet nu rekening worden ge houden met een emissie van 154.000 ton per jaar. Hiervan is ruim 128.000 ton afkomstig van dierlijke mest. Dit blijkt uit een complete inven tarisatie van de ammoniakuitstoot, die het Instituut voor Meteorologie en Oceanografie van de Rijksuni versiteit in Utrecht in opdracht van het ministerie van milieubeheer heeft gemaakt. Op zeer gedetail leerde kaarten is per gemeente en per gebied van vijf bij vijf kilome ter de omvang van de ammoniake- missie en de herkomst aangege- gegevens zullen in het Indicatief meeijarenprogram- ma milieubeheer 1986-1990, dat in september aan de Tweede Kamer wordt aangeboden, worden ge bruikt voor het te voeren beleid ter bestrijding van de verzuring van het milieu. Ammoniak draagt na melijk voor ongeveer 30 procent bij aan de verzuring. De twee ande re verzurende elementen zijn zwa- veldioxyde en stikstofoxyden. In gebieden met veel intensieve vee houderijbedrijven, waar de uit stoot van ammoniak veel hoger is dan elders, is de bijdrage van deze stof aan de verzuring nog groter. In het Indicatief meeijarenpro- gramma 1985-1989 ging het minis terie nog uit van een belasting van het milieu door ammoniak met 130.000 ton, waarvan 113.000 ton af komstig van dierlijke mest. Door bijstelling van de uitstootfactoren en een vollediger inventarisatie, waarby nu ook de mest van paar den, schapen, honden, katten en andere bronnen is meegenomen, komt het Instituut voor Metereolo- gie en Oceanografie tot een 15,5 procent hogere uitstoot x niak. Kritiek Kamer op steun gemeenten aan echte minima DEN HAAG (ANP) - De rege ringspartijen CDA en WD vinden dat het kabinet moet optreden te gen gemeentelijke steunfondsen die in het leven zijn geroepen om c e 'echte minima' te helpen. Staatssecretaris Van Amelsvoort (gemeentefinanciën) .zei gisteren tijdens een vergadering van de ka mercommissie sociale zaken "geen rechtsgrond te zien om de fondsen te verbieden". Voorwaarde is wel dat tegemcetkominger van ge meenten op strikt ine ividuele ba sis worden gegeven en niet aan groepen mensen. De WD sprak zich het meest re soluut uit tegen de vorming van steunfondsen. Volgens woordvoer der Hermans doorkruisen gemeen ten daarmee de inkomenspolitiek van de rijksoverheid en ontstaat er rechtsongelijkheid, doordat de ene gemeente wel geld heeft voor een dergelijk fonds en de andere niet. Volgens het CDA kunnen de fondsen in de praktijk "heel mak kelijk uitdijen tot iets met algeme ne werking", aldus woordvoerder Hennekam. Hij drong er bij de be windslieden op aan te voorkomen dat gemeenten een toenemend aantal regelingen inkomensafhan kelijk gaat toepasssen (zoals bij rei- nigingsreahten en contributie voor muziekscholen).De linkse opposi tie verweet het kabinet door hat üi- gen inkomensbeleid gemeenten er toe te dwingen iets voor de minima te doen. PvdA-woordvoerder Buurmeijer zei dat het de regering daarom goed uitkomt de vorming van steunfondsen toe te staan. De PvdA vindt dat het rijk de gemeen ten in dat geval voldoende finan ciële ruimte moet geven om de ge volgen van het inkomensbeleid voor de minima op te vangen. De PvdA is bereid tot steun aan een CDA-voorstel, dat een onder zoek behelst 3naar steunfondsen die met bijstandsgelden worden gespekt. In dat geval zou er een landelijke regeling kunnen komen, die een einde maakt aan de veschil- lende vormen van extra hulp.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5