gemeente Leiderdorp Minder service van Jeugd plant bomen in regio Strijd tegen Wassenaars woonwagenkamp verhard tegen rondhangen Caravan Voorlopig geen fiat voor Digros PAGINA REGIO LEIDEN DONDERDAG 28 MAART 198: Agenda Expositie Onder het thema 'vrijheid' orga LEIDERDORP - Leiderdorpers, die in de nabije toekomst op vrijdag gemeentehuis of ejrpeos?tieein0^derdo?p0ePeSneee' gemeentewerken nodig hebben, kunnen voor een dichte deur komen te staan. Omdat tentoonstelling. Het gaat niet uii Leiderdorpse ambtenaren per 1 april korter moeten gaan werken, zal het gemeentehuis sluj'end werken die op de voortaan op die laatste werkdag van de week al om vier uur de deuren sluiten. Degenen ™/n- 'oor schilderden aquSar" die op het laatste nippertje willen komen of bellen nemen ook een risico, want ambtena- len,'tekeningen, foto's en dergeli; ren mogen al om drie uur naar huis. Leerlingen van lagere scholen in Leiderdorp bezig met het aanleggen t i plantsoen in de wijk Buitenhof. REGIO - Vele schoolkinderen hebben gistermorgen in Leider dorp, Warmond en Oegstgeest bo men geplant in het kader van de nationale boomplantdag. De be plantingen in Warmond en Oegst geest werden vorige week in ver band met het slechte weer uitge steld. In Leiderdorp werden in totaal honderd bomen en tweeduizend stuks bosplantsoen geplant langs de Leysloot, de Muzenlaan en de Cor Gordijnsingel in de wijk Bui tenhof. Leerlingen van de Leiderdorpse scholen Meyegaard, Regenboog, Kastanjelaan, Siem van der Stoel, Engeelendael, Zijlkwartier, Elc- kerlyc, Vogelweid en Gomarus plantten bomen tussen negen uur en kwart over tien, leerlingen van de scholen Juliana, Hobbit, de Schakel, de Springschans, Prins Willem Alexander, Willem de Zwij ger, In de Houtkamp en Samen Onderweg staken de spade in de grond tussen elf uur en kwart over twaalf. De scholieren verrichtten hun werkzaamheden in bijzijn van burgemeester M.A. van der Have van Leiderdorp en wethouder van onderwijs J. Bezemer. Leerlingen van de lagere scholen de School met de Bijbel en de Leerhoeve uit Warmond plantten gistermorgen, in bijzijn van een ge meenteambtenaar, bomen op het recreatie-eiland Koudenhoorn. In Oegstgeest plantten leerlin gen van de vierde klas van de Springplankschool bomen bij de Merodestraat en de Nijhofstraat. Wethouder Kohlbeck van onder andere milieuzaken plantte daar de eerste boom. OEGSTGEEST - De bouwaan- vraag van de supermarkt Digros om de Oegstgeester Markthof te kunnen verbouwen wordt gewei gerd. De aanvraag is strijdig met het bestemmingsplan 'Centrum'. Bovendien geldt nog tot medio ok tober een voorbereidingsbesluit waarmee de winkels in de Markt hof aan een maximale vloeropper vlakte zijn gebonden. Het hangt van het nadere be stuurlijke beraad af of Digros een nieuwe bouwaanvraag kan indien, en zo ja, onder welke voorwaarden. Een dergelijke vergunning kan in hoger beroep worden aangevoch ten. De gemeente concludeert dat de ingebruikneming van de Markt hof "nog wel de nodige maanden zal vergen". Eerst moet namelijk het resul- taat van het onderzoek van het cen traal instituut voor het midden- en kleinbedrijf (CIMK) worden afge wacht. De verwachting is dat dit rapport begin mei klaar is. Het on derzoek moet antwoord geven op de vragen of een 'trekker' in De Kempenaerstraat nodig is, of dit een filiaal van Digros zou kunnen zijn, welke extra parkeerbehoefte te verwachten valt en hoe die noodzakelijke parkeerruimte kan worden gerealiseerd. Digros heeft bij monde van di recteur Jan van den Broek ver klaard "zich constructief te willen opstellen bij de oplossing van het parkeervraagstuk". Deze week hadden Van den Broek en de ge meente op verzoek van de super- winkelier een gesprek. Uit dit ge sprek bleek dat Digros 800 vier kante meter nodig heeft om zyn su permarkt te laten draaien. Hiervan is 325 meter nodig voor magazijn en flessenopslag. Voor de invulling van de rest van de Markthof denkt Digros abn een drogist, koffieshop, bloemenzaak, hakkenbar, slijterij, viswinkel, videotheek en een tijd schriften annex rookwarenboe- tiek. Regiogemeenten langzamer met ATV ambtenaren REGIO - De andere gemeen ten in deze regio gaan minder snel aan de slag met de arbeids tijdverkorting (ATV) voor amb tenaren. In de meeste gemeen ten wordt de werkduur per 1 augustus verlaagd. Veel gevol gen voor de dienstverlening zal dit niet hebben. In Oegstgeest moet nog worden gepraat over de ATV. De ambtenaren zijn voor een vrije middag per twee weken. Het gemeentehuis zal dan gesloten zijn. "Het zal even wennen zijn", aldus gemeente secretaris Van Hulsteijn. In Warmond moet eerst nog een gemeenschappelijk overleg (een soort ondernemingsraad) worden geïnstalleerd. Daarna komt de invoering van de ATV ter sprake. Zoeterwoudse amb tenaren merken helemaal wei nig van de ATV omdat zij slechts een kwartier per week korter gaan werken. Al meer dan tien jaar is de werkweek in Zoeterwoude namelijk 38 uur en een kwartier. Wassenaar gaat nog in overleg met de ambtenarenbonden. Er zijn acht varianten om over te pra ten. Een voorstel dat een goede kans maakt is het bij toerbeurt vrijaf geven van ambtenaren. Het publiek zal van de interne oplossing weinig merken. Ook Voorschoten zal de ATV per 1 augustus invoeren. Daarom ook zullen de afdelingen van de gemeentesecretarie en de binnendienst van gemeentebedrij ven om drie uur dicht gaan. En ge meentewerken, 'de werf, zal om de week zelfs de hele dag 'niet thuis' geven. Vuilnis en ongedierte (om maar een paar voorbeelden te noe men) worden dan niet meer opge haald. De service-verlening aan het pu bliek holt dus een flink stuk achteruit. Dat terwijl er in het verleden juist stemmen zijn opge- gegaan om het gemeentehuis 'koopavonden' te geven en bijvoor beeld een afdeling burgerzaken ook op zaterdagochtend te laten draaien. Dan zouden de werkenden niet altijd een halve vrije dag hoeven op te nemen als ze, pakweg, een rijbewijs moeten laten verlengen of een uittreksel ambtenaren toch 'niets doen', zal er waarschijnlijk geen uur minder om slapen, maar feit is dat het •ambtenarenkorps in deze gemeen te door genoemde twee redenen steeds verder inkrimpt. Bovendien verliest men aan kwaliteit, omdat voor elke oudgediende die de VUT ingaat een goedkopere, maar veel minder ervaren kracht terugkomt. Dat terwijl de komst van de basis scholen en de papiertoevloed van af de hogere overheden voor steeds meer werk zorgen. ke die op welke wijze dan ook he 'vrij zijn' van mens of dier bena drukken wordt een plaatsje inge ruimd. Mensen, die menen een o meerdere werken van eigen hand te bezitten die in de expositie pas sen, kunnen dat melden bij me vrouw Spies (tel. 410058) of schrif telijk bij de heer W. van de Wijn gaard, Merelstraat 105, 2352 VÖ Leiderdorp. De sluitingsdatum ii op 5 april; de tentoonstelling zei wordt van 29 april tot en met mei gehouden in de Dorpskerk. Zindelijk In de Leiderdorpse Sjelter wordt vanavond een thema-bij eenkomst gehouden over zinde lijk worden en alles wat daarmee samenhangt. De avond wordt in geleid door de wijkverpleegkun dige J. Wagemaker en de huisarts M.B. Landsmeer. Aanvang acht uur in de Sjelter, Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Volgens het afdelingshoofd wordt er in het gemeentehuis, met 200 werknemers ongetwijfeld een van de grootste werkgevers in Lei derdorp, gelaten op de ontwikke lingen gereageerd. Men went aan begrippen als bezuinigen. Onder- u4tucivaci huids zal er wel het een en ander uit het bevolkingsregister nodig borrelen, vermoedt Van der Ploeg. VogeleXCUrsie hebben. Een paar-van dergelijke bellen De vogelwerkgroep Hazerswou zijn al boven water gekomen. De de/Koudekerk en omstreken 'top' heeft namelijk gepleit voor houdt komende zaterdag een onderzoek naar het functione- voorjaars-vogelexcursie in het ren van de afdelingen en ambtena- Leiderdorpse park 'De Hout- ren. Een onafhankelijk bureau is kamp'. Verzamelpunt is de kin daar momenteel mee bezig. Ham- derboerderij achter het restau- vraag daarbij is: staat de hoeveel- rant aan de Van Diepeningenlaan, heid werk in relatie tot de aanwezi- waar de rondwandeling om acht ge mankracht? Die vraag hoeft he- uur 's morgens begint. Mensen die lemaal niet aan de orde te komen, meewillen op deze anderhalf tot oordeelde de personeelsraad. Dit twee uur durende tocht kunnen orgaan is dan ook opgestapt. Van vanavond of morgenavond tussen der Ploeg: "Ik begrijp de angst half zeven en half negen bellen wel: men is bang dat het onderzoek naar de heer Van Eijk, telefoon verkeerd uitpakt. Dat er wordt ge- 071-893006. zegd: er werken teveel mensen. Ton66l KPJ Maar ik ben daar niet bang voor. Je moet het lef hebben om te zeggen: Voor de tweede maal in succes- we stellen onszelf ter discussie. En sie brengt de toneelgroep van de dan, de resultaten zijn bespreek- Zoeterwoudse KPJ komende za- baar. Je moet de uitkomst van zo'n terdag een stuk over 'gewone onderzoek niet absoluut nemen". mensen' in het Muziekcentrum WASSENAAR - De omwonenden van het toekomstige woonwagen- centrum Lagerweide zullen tot de hoogste rechterlijke instantie door vechten tegen de komst van deze lokatie. Deze mededeling deed hun juridische vertegenwoordiger mr. Van der Plas gisteravond ten over staan van de raadscommissie ruim telijke ordening. Het besluit van de omwonenden komt niet aU een volslagen verras sing. Al eerder had men aangekon digd tot het einde toe door te vèch>- ten. Men voelt zich onjuist behan deld door de gemeente, die in het geheim met de provincie tot een compromis kwam. Dit vergelijk betekende dat de 14 standplaatsen niet allemaal aan de Ruigelaan ko men, wat de gemeente zou willen, noch langs het Polderpad of de Ho ge Klei, lokaties die de provincie aan Wassenaar wilde opdringen, maar langs de Ruigelaan (6 stuks) en Dirk de Raetlaan/Lagerweide (8 stuks). Het kernbezwaar tegen La gerweide is volgens de raadsman van de omwonenden dat het woon wagencentrum de woonomgeving ingrijpend wijzigt: "van een lande lijke situatie wordt een rommeltje gemaakt, met verlies aan privacy, overlast en waardedaling van hui zen". Volgens Van der Plas zouden de bewoners van de Dirk de Raet- laan en Oostdorperwee "vrees heb ben voor een confrontatie met een hen vreemde cultuur". Men meent dat het Polderpad een beter alter natief is en wil dat de gemeente hierover opnieuw in overleg gaat met de provincie. Het ongegrond verklaren van de bezwaren zou be tekenen dat de omwonenden slachtoffer worden van een "spoedoplossing" en een "breed politiek compromis". Hèt lange betoog van de raads man vona weinig weerklank in de commissie. De leden vonden dat er geen nieuwe gezichtspunten wa ren aangedragen. "Uiterst teleur gesteld", was Graafland-Haitsma (CDA) "over zoveel onbegrip voor een vermeend andere cultuur". Zij vond het commissielid Harting (partij Wassenaar) aan haar zijde, die constateerde dat men de inte gratie, één van de doelstellingen van het woonwagenbeleid, blijk baar niet wenst te accepteren. Het commissielid Goulooze (PvdA) had zich nogal geërgerd aan opmerkingen van raadsman Van der Plas dat de omwonenden "rechteloos" zouden zijn gemaakt door de overheden: "als u tot de hoogste instantie wil procederen betekent dit dat u niet rechteloos bent". Wethouder Cocheret de la Morinière sloot zich welwillend aan bij de commissie, die de be zwaren ongegrond vond. Hij voeg de het rumoerige publiek toe dat "het feit dat je geen gelijk krijgt nog niet betekent dat je rechteloos bent". Unaniem besloot de com missie de bezwaren ongegrond te verklaren. B en W Leiden verdeeld over toekomst van Jelgersmakliniek OEGSTGEEST/LEIDEN - Het Leidse college van B en W is hope loos verdeeld over de toekomst van de oude Jelgersmakliniek. Wethouder Peters (ruimt.eli.jke ordening) zei dit gisteravond in een commissievergadering naar aanlei ding van vragen van het gemeente raadslid Hoekema (D'66). Een meerderheid in het college meent dat sloop van de op Oegstgeester giondgebied staande villa een slechte zaak zou zijn. "Maar, de mogelijkheid om een officiële aan vraag in te dienen bij de Rijks dienst voor de Monumentenzorg komen i het pand, Inkrimping in plaats van uitbrei ding: dat kan straks tot irritaties gaan leiden bij het publiek, beseft ook H. van der Ploeg, hoofd afde ling onderwijs en welzijn en lid van het managementsteam. In zijn functie is hij een van de bedenkers van deze noodgreep. Teruggang Moet dat nu? Helaas, zegt Van der Ploeg, die met zyn collega's machteloos staat tegenover het fe nomeen arbeidstijdsverkorting. De hogere (rijks) overheden hebben die richtlijn uitgegeven. Van der Ploeg: "We hebben alle mogelijkheden uitvoerig op een rij tje gezet. Zo konden we die verkor ting ook omzetten in extra vrije da gen, maar burgemeester en wet houders hebben uiteindelijk beslo ten dat die 38-urige werkweek de beste oplossing is". De 'topambtenaar' beaamt dat er sprake is van een teruggang in de service aan het publiek. Maar: "Als mensen naar arbeidstijdverkorting streven, moeten ze ook de conse quenties maar voelen. Dan gaat het maar ten koste van de service. Wel licht dat het publiek, dat straks voor een dichte deur komt, druk op de raadsleden gaat uitoefenen en dat er via die sluis iets aan wordt gedaan. Maar dat is gissen". "Anderzijds; de afdeling bevol king sluit al eerder. En we hebben geturfd. Daaruit blijkt dat de men sen op dat laatste uur al niet met drommen tegelyk binnenkomen". Van der Ploeg ziet echter meer problemen opduiken bij de invoe ring van die 38-urige werkweek. Het is om te beginnen nog maar de vraag of de 'overblijvende' uren voor honderd procent ten goede krachten. Tech- Tot slot: ziet het afdelingshoofd de datum 1 april met enige huive ring naderen? Dat toch niet, blijkt uit zijn antwoord: "Ik verwacht dat het apparaat voldoende creatief zal zijn om.de problemen op te van gen", voorspelt Van der Ploeg. i de Schenkelweg. De zaal is om half acht open; een uur later begint het toneelstuk dat ingre diënten heeft als liefde, jaloezie en moord. Na afloop treedt er een live-band met onder andere Paul Olsthoorn en Gerard Wolvers op. ledereen is welkom. de gemeen- nisch, zo legt hij breedvoerig uit, i te Leiden eigenaar is, op de monu- dat al onmogelijk. Men heeft bere- mentenlyst te laten plaatsen heeft kend dat vanaf 1 april officieel vijf VIERHONDERDDUIZEND - De 12-jarige Fred van der Mey uit Kat wijk werd gisteren als vierhon- derdduizendste bezoeker van het tropische Tikibad gehuldigd door de directeur van Duinrell en door WD-fractieleider Ed Nijpels. Het gezin H.A. van der Mey (ouders en vijf kinderen) kreeg van de heer Van Zuijlen een gratis jaarabonne ment voor Tikibad aangeboden. Op de bijeenkomst kreeg graaf Van Zuijlen van Nijevelt eén wis seltrofee in de vorm van een paar kruisende spoorrails omdat het at tractiepark vorig jaar de grootste stijging aan bezoekers per trein realiseerde. De stijging bedroeg vorig jaar tweehonderd vijftig pro cent (van 9.000 in 1983 tot bijna 33.000 in 1984) Nijpels feliciteerde in zijn toe spraak de heer Van Zuijlen met de snelle groei die Duinrell het afgelo pen jaar heeft doorgemaakt, en complimenteerde hem met de be reikte resultaten. Nijpels: "Duin rell is een goed voorbeeld van een goed geleide onderneming". tot dusver niets anders dan litieke twist in het college opgele verd. Vanuit de gezondheidszorg klinkt de opvatting dat het pand gesloopt moet worden, maar ik zelf zou dat doodzonde vinden", aldus, de wethouder. Grootste probleem is volgens Pe ters dat het uitermate moeilijk is om een nieuwe bestemming voor het, thans in buitengewoon slechte staat verkerende, pand te vinden. De wethouder zei dat de door de gemeente Oegstgeest gedane sug gestie om in het gebouw studenten te huisvesten, niet past bij de kli nieken (het Centrum '40-'45) die dicht tegen de Jelgersma aanzit ten. Volgens wethouder Peters zalj banen vrijkomen door die arbeids tijdverkorting. "Maar om die stap te maken..dat valt niet mee. Boven dien, hoe verdeel je die mensen over al die afdelingen? En van de 125.000 gulden die we krijgen voor de herbezetting, kan ik niet eens vijf schoolverlaters aannemen", zegt Van der Ploeg. Intern moet men zich op het gemeentehuis gaan beraden over die opvulling. En dan is er het gegeven dat op de personeelsuitgaven in het ge meentehuis elk jaar 1 procent moet 'inleveren'. Dat heeft de politiek in 1983 besloten. Voorlopig voor een termijn van vier jaar. Onzeker is nog of na '86 die regel blijft ge handhaafd. wel snel een beslissing over het Tnkrimnpn pand genomen moeten worden omdat de kliniek deze zomer leeg De gemiddelde Leiderdorper, komt. met hef idee in het achterhoofd dat LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE 250,90 345.20 65.70 89.30 22,10 lingen ma.-vrij. n 8.30^17.00 uS6"' (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag Ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn Vuurbaakplein (071)144941 (01720)93961 2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.U. Veldhuizen Bln./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met el- gen correspondenten In Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-Clty, Tel Aviv en Beiroet. goed sitief: "Ze vinden het idee". De caravan gaat om ongeveer voorzitster half vijf open en sluit om half acht. f" De jongeren kunnen er zitten er wat drinken. Mevrouw Münning- de middagpauze al een stuk min der. "Het gaat uitstekend", zegt de voorzitster van de winkeliersver eniging. Ook de politie heeft de in druk dat het gedrag van de scholie ren is verbeterd. "Je moet wel blij- hoff stelt bij toerbeurt twee jon- ven surveilleren, maar als je zo hier gens verantwoordelijk voor de ca- daar eens een uitbrander en een ravan. Zy houdt zelf ook een oogje duwtje geeft, houden ze zich wel in het zeil. Veelbetekenend voegt rustig. Ach, die kleine rotdingetfes ze er aan toe: "En ze weten dat ik streng ben...". Officieel mag de caravan op die plaats niet staan. De gemeente weet er echter van en ziet het voor lopig door de vingers. Er is geen vergunning verleend. "We be schouwen het als een experiment, we hebben nog geen oordeel", al dus een woordvoerder van de ge meente. Scholieren Hij vertelde dat na de kerst de middagsurveillance was afge schaft, maar dat er toen toch weer een stijging in de klachten te zien was. Daarna zijn de lopende agen ten weer in het straatbeeld terug gekeerd. Ongeveer een halfjaar ge leden hebben politie, winkeliers en schoolleiding met leerlingen ge praat over de problemen die de Overigens is de overlast by de schooljeugd veroorzaakte. Daarna Lange Voort van scholieren tijd het een stuk beter gegaan. Deze caravan op de parkeerplaats bij het winkelcentrum de Lange Voort jongeren een onderkomen te geven. bedoeld om een vaste groep Winkeliers Lange Voort nemen initiatief DONDERDAG Leiden CV-gebouw, Cleveringaplaats 1 - lezinj forumdiscussie over 'martelen en 6 politiek', 20 uur. Ekklesia, Rapenburg 100 - Schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Waaggebouw, Aalmarkt 21 - Forum avond over pot(t)enrammen, 20.30 uur. SSR, Hogewoerd 108 - Literair café mei thema-avond over schrijver Vestdijk, 2 Academiegebouw, Rapenburg: forum f discussie over totstandkoming Europe, se Unie, 20 uur. Gulden Vlies, Breestraat, raadscommb sie maatschappelijke aangelegenheden volksgezondheid en cultuur, 20 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66, 'Anothet time, another place' van Michael Rad ford. 20 en 22.15 uur. Café Napoleon, Steenstraat - Optrede» Rotary Kwintet, 21 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel 4 - Concen Engelse streekmuziekschool 'Tht Oundle School', 19.30 uur. Sjelter, Heemraadlaan 67 - Thema avond 'Kringloop' over zindelijk wor. den, 20-22 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - Mei densoos 19.30-21.30 uur, cultuurcafé 21.30-01 uur. Gemeentehuis, Leidseweg - gemeente raadsvergadering, 20 uur. Warmond Gemeentehuis, Herenweg - Extra raads vergadering bestemmingsplan bebouw- de kom, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Raadsvergadering, 25 APOTHEKEN Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. Wassenaarse Apotheek, Stadhouders plein 13. tel. 12402. Korter werken vooral merkbaar op vrijdag OEGSTGEEST - Op de parkeer plaats bij het winkelcentrum Lan ge Voort in Oegstgeest is een cara van geplaatst om een groep jonge ren een onderkomen te geven. De jongeren hangen in de namiddag vaak rond in de Passage van het winkelcentrum. Door de caravan te plaatsen, hopen de winkeliers dat de jongens het toch naar hun zin hebben en dat ze geen overlast meer zullen veroorzaken. Mevrouw L.H. Münninghoff- Huls van de winkeliersvereniging Lange Voort heeft het initiatief ge nomen tot deze mogelijke oplos sing. Voorlopig staat de caravan er voor een maand. Als blijkt dat het effect gunstig is, zal worden beke ken of de proef kan worden voort gezet. Volgens mevrouw Münning- hoff gaat het om een vaste groep jongens uit Oegstgeest. De reactie van de jongeren is volgens haar po-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2