Leython wint opnieuw Zijl verliest op nippertje van HZC Jammerlijk verlies LMHC DKD en Katwijk in veiligheid Verdiende remise RDC in strijd om promotie Gemini komt niet verder met zege in topper Geen succes Alecto in inhaalduel Frost ontroostbaar na nederlaag in Engeland Scylla-reserves in veiligheid, doek valt voor Avanti 2 PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 25 MAART 1985 Te veel kansen blijven onbenut tegen KZ DEN HAAG - Op het punt van afronden van zeer goede kansen heeft LMHC gistermiddag de slag tegen de veelvuldige natio nale hockeykampioen Klein Zwitserland jammerlijk verlo ren. De ploegen waren geduren de het hele duel zo aan elkaar ge waagd dat de Haagse buit van 5-0 een geflatteerde uitslag werd. LMHC-coach Nol Baar- schers prees zijn ploeg nog in de pauze voor de manier waarop KZ tot dusver tegemoet werd getre den. De onder de rode streep staande bezoekers toonden in derdaad geen enkel ontzag voor de koploper en waren sterk uit op weer een verrassing. Ondanks de openingsgoal voor de thuisclub via een snelle actie op de rechtervleugel van Maar ten van Grimbergen, vlak voor de doelwisseling, bleef Leiden ook na de hervatting uitstekend in de wedstrijd. Het breekpunt noemde Baarschers echter de misser voor open doel van Wou ter Eikenhout na ongeveer een kwartier in de tweede helft. De complete KZ-verdediging werd door de vlot combinerende Bob- Jan Dietrich en Wouter Eiken hout achter hen gelaten. Voor open doel stierf de uitstekende mogelijkheid op de gelijkmaker evenwel door gebrek aan contro le op het laatste moment. Daar voor nog liet LMHC'er Harmen Jansen Schoonhoven een reële kans onbenut nadat hij de uitver? dedigende pass van Hans Kruize onderschepte. Door te treuzelen in de cirkel gaf hij de Haagse de fensie alle gelegenheid weer orde op zaken te stellen. Klein Zwitserland, dat zonder de met een rugblessure tobben de spelmaker Ties Kruize aan trad, kon aanvankelijk ook niet afmaken. Dat echter was voor een groot deel de verdienste van de Oegstgeester captain Martijn de Kempenaer die zijn ploeg in de wedstrijd hield door herhaal delijk te redden op de doellijn. De tegenvaller voor LMHC kwam in de vorm van een Haag se inzet op de borst van de in het doel geposteerde rijzige Paul van der Meer. Arbiter Kruithof wees strafbal, wat een kolfje naar de hand was van Van Grimbergen die dan ook 2-0 maakte. De mannen van Baarschers toonden hun wilskracht met een sterk slotoffensief door onder meer vele rushes op rechts van Onno te Rijdt die zijn voorzetten niet zag bekroond. Waar LMHC faalde in de afwerking, bijvoor beeld de tip-in van Hein Dungel- man net naast het doel van Joost Claushuis, benutte Van Grim bergen wel en scoorde zijn en KZ's derde goal. Dat gebeurde nadat Hulsker een keer mistastte tijdens het uitlopen bij een Haag se uitbraak. De 33-jarige gerouti neerde voorstopper Paul de Regt deelde ook in de afmakende ma laise, hij kreeg in vrije positie zijn stick eveneens niet behoor lijk tegen de bal na op maat te zijn bediend door Eikenhout. Inplaats van de qua spelbeeld verdiende tegengoal (Eikenhout had nog een keer pech) liep HCKZ in de slotminuten uit naar 5-0. Eerst door een strafbal van Eelco van der Meulen die werd toegewezen door Kruithof we gens ongeoorloofd hoog op tillen van Hulskers legguard en Van Grimbergen ten val kwam. De arbiter strafte verder met een ge le kaart, wat tot gevolg had dat de LMHC-doelman het strijd perk moest verlaten en Dungel- man zich onder de lat posteerde. Daarna pikte Jah-Hidde Kruize op de valreep nog een graanlje mee door uit een rommelige si tuatie LMHC met een verteken de 5-0 nederlaag op te zadelen. NIEK FAAS HILVERSUM/LEIDEN - De Zijl/LGB is er na de verrassende overwinning van vorige week op AZC net niet in geslaagd ook HZC/De Robben aan de zegekar te binden. In Hilversum werd een 6-8 voorsprong nog prijs gegeven. HZC/De Robben won met 9-8. LZ'86 snakt naar het einde van de competitie. De mannen van coach Hans Parrel verlo ren dit keer in Rotterdam van ZPB met 11-9. Vivax bleef met 8-7 de baas over KZC. In de derde klasse won DKD van Wiekslag met 8-11 en deelde Katwijk de punten met RWV, uitslag 9-9. De vrouwen van De Zijl/LGB leden een 8-4 nederlaag tegen Wiekslag. De Zijl/LGB lijkt op het einde van de competitie plotseling op toeren te komen. Werd vorige week AZC de eerste nederlaag toegebracht, deze keer leek de nummer twee van Nederland het onderspit te Door deze zege blijft Vivax op een moeten delven tegen de ontketen- vierde plaats staan. Doelpunten: de Leidenaren. Na een gelijk op- Hans Trijsburg 3, Dick v.d. Bosch gaande wedstrijd sloeg De Zijl3, Jeroen Piasmeier en Max de LGB in de laatste periode een gat Mooy. LEIDEN - De kampioen van de Dambond Midden-Holland, het Rijnsburgse RDC, mag zich via promotie-wedstrijden zien te plaat sen voor de Landelijke tweede klasse. Daartoe moest o.a. de Noord-Hollandse kampioen Scha- gen worden bestreden. De Rijns- burgers vertrokken gespannen naar Schagen. Voor deze wedstrijd moest immers met 10 man worden aangetreden, waarbij Piet van Eg- mond voor de zieke Jan Schijf moest invallen. De vrees voor Schagen was niet geheel onte recht; het team is grotendeels sa mengesteld uit talentvolle jeugd spelers. Het werd uiteindelijk 10- 10. De verwachting was, dat de Rijnsburgers het met name aan de bovenste borden moeilijk zouden krijgen. Achteraf bezien was juist van het tegendeel sprake. De top- borden van de Rijnsburgers scoor den er lustig op los, terwijl de staartborden het duidelijk liet af weten. De opening was voor de Rijnsburgers, invaller Piet van Eg- mond schoof W. Tesselaar snel van het bord. Nadat Gert Cederhout as pirant Marco Wiering bekwaam op remise had gehouden, moest RDC middels een verlies van Jaap Zwaan een pas op de plaats maken. Dit was echter van korte duur, Ri- nus Kromhout wist RDC weer op voorsprong te zetten. John Wiering werd in een klassieke positie ge manoeuvreerd, hetgeen een "klas siek" verlies betekende. De schoonheidsprijs verdiende de winst van Albert Huisman op Theo Tesselaar, de man uit Scha gen die zelden of nooit verliest. Huisman plaatste reeds vroeg een agressieve voorpost, die ondanks verwoede aanvallen van Tesselaar steeds onaantastbaarder werd. Uit eindelijk liep de aanval en de stand totaal vast, waardoor Schagen een damlegende armer werd. Nadat Ton Noort een gelijkwaardige re mise had bereikt, leek de 8-4 tus senstand op een ruime overwin ning van de Rijnsburgers te wijzen. De staartborden van RDC kwamen echter duidelijk routine te kort. Ar no Kooloos wist echter zijn voorde lige stand niet te verzilveren, inte gendeel een nederlaag viel hem ten deel. Ook Arie Schoneveld en Ben Fase bereikten dit resultaat, waar door de Rijnsburgse voorsprong in een 8-10 achterstand was veran derd. Het lot van de Rijnsburgers lag daarna in handen van Cees van de Bosch, die een voordelig eind spel had weten te bereiken. Voor zichtig zijn voordeel uitbouwend wist Van de Bosch na meer dan vijf uur spelen zijn partij te winnen, waardoor RDC een verdiend ge lijkspel uit het vuur sleepte. KDC Bij winst op Gona-Den Haag en Volendam (dit onderlinge duel werd door Volendam met 12-8 ge wonnen) is promotie een feit. In de eerste klasse van de Dambond Midden-Holland speelde de reser ves van het Katwijkse KDC een promotie-wedstrijd tegen Bos koop. Boskoop, onder leiding van de kersverse DMH-kampioen Henk van Klaveren jr., was duide lijk te sterk voor de Katwijkers. Marco Dulfer werd al spoedig op schijfverlies getrakteerd. Ook de nog ongeslagen Paul Bremmer liet zich door een fraaie damkombina- tie verrassen, waardoor de overige KDC-ers verwoede pogingen in het werk stelden om de bakens te ver zetten. Dit wanhoops-offensief liep echter op een debacle uit; Gijs van der Wiel en Jan Schoneveld Pzn. zagen hun pogingen met nederla gen beloond. Alleen uw damver- slaggever smaakte het genoegen van een overwinning. De kersverse distriktskampioen Henk van Kla veren jr., werd na het middenspel op een taktische les getrakteerd, waardoor de 5-11 nederlaag voor KDC 2 nog enigszins draaglijk werd. FRANS DE JONGE i twee treffers. De 6-8 stand leek met nog ruim twee minuten te gaan voldoende voor de overwin ning. Niets bleek echter minder waar. Middels twee treffers van De Rob- gaat eindigen, ben-uitblinker Johan Aantjes en gen 4 wedstrijden een benutte strafworp van Dick Nieuwenhuizen kwamen de Hil versummers 20 seconden voor tijd In de derde klasse deed zich een merkwaardige situatie voor. Hoe wel DKD en Katwijk lijken te gaan uitmaken wie op de derde plaats beide ploe- ir het einde ipetitie nog niet geheel vrij van degradatiezorgen. DKD hoeft de laatste drie wedstrijden met 9-8 aan de goede kant van de niet meer naar beneden te kijken score. De Leiderdorpers wonnen gemak- s De Zijl/LGB niet versla- kelÜk van het veel te hard spelende r tijd kwam Wiekslag. De arbiters hadden goed i de ook nu het °°g °P de vele overtredingen weer uitstekend keepende Johan van de Wiekslag spelers. Het LEIDEN Nu de volleybalcompe titie op zijn eind loopt zijn de ver rassingen niet van de lucht. Bij de mannen deed Leython wat het moest doen, nl. winnen van Spirit (0-3), waardoor de kans om aan de gradatie uit de tweede divisie te ontsnappen, volop aanwezig bleef. De topper in de derde divisie om de eerste plaats tussen Gemini en CW eindigde in een 3-2 zege voor de Voorschotenaren, nadat eerst nog een 0-2 achterstand moest wor den weggewerkt. Toch betekende deze uitslag ook verlies, want er werd slechts 1 pt ingelopen op dat zelfde CW en bovendien passeer de nu ook Sliedrecht Gemini op de ranglijst. NOVO bevestigde zijn goede vorm en versloeg Van San ten met 1-3. Bij de vrouwen had Gemini geen moeite bij en met Be Fair (0-3) en bezegelde het lot voor de Waddinx- veensen. NOVO stelde zich defini tief veilig door Armixtos te pakken (3-1) en Leython liet weer een ster ker geachte tegenstander sneuve len; Blokkeer kreeg met 3-2 klop. Bijna fataal Leython kreeg ogenschijnlijk met een vrij inspiratieloos Spirit te maken in Barendrecht. Door een syrplus aan aanvalskracht - vooral Hans Broere was sterk op dreef - waren de eerste twee sets geen pro bleem (10-15,9-15), maar toen werd een te laconieke houding bijna nog fataal. Op een 13-8 stand werd men op tijd wakker. Waldo Broeksma serveerde in één beurt naar 13-13, maar moest op 16-15 nogmaals in actie komen om op 16-17 voor sprong te komen. Twee foutief ge slagen ballen van Spirit waren vol doende voor de winst (16-18 en 0-3). De NOVO-mannen zetten de op gaande lijn in Den Haag stevig door. In een aantrekkelijke en agressieve partij bleek NOVO vooral collectief sterk. Van Santen werd door een gevaarlijke en geva rieerde opslag in de problemen ge bracht, waardoor de Haagse aanval moeilijk tot scoren kwam. Zelf kreeg het volop tijd de verdediging te organiseren en met name door het prima spelverdelen aan de ei gen aanvalsopbouw te werken. Het trok aan het langste eind in <ieze emotionele strijd, die opgesierd werd door een gele (opmerkingen van Jan Pley van NOVO) en een rode kaart (vloeken aan Van San ten zijde), via 12-15,10-15,15-12 en 11-15. Voor een propvolle tribune start te Gèmini tegen koploper CW niet al te best. De pass lag slecht en de vele persoonlijke fouten deden de ploeg na 8-15 en 12-15 tegen een schier onoverbrugbare 0-2 achter stand aankijken. Maar er volgde een opmerkelijk herstel. Na 4-4 groeide Gemini en demonstreerde dit met een overmacht op alle on derdelen, waardoor de thuisclub met tweemaal 15-7 de stand in evenwicht kon brengen. De beslis sende vijfde set was uiteraard de spannendste, volkomen gelijkop- gaand bracht de betere aanval (Rik v.d. Hazel) en wat thuisvoordeel- tjes de zege toch verdiend bij Ge- mini (15-13 en 3-2). Bij de vrouwen deed Gemini wat het wilde tegen hekkesluiter Be Fair. Zonder een moment in de problemen te komen werd het een 0-3 overwinning via de setstanden 12-15, 11-15 en 13-15, waarmee Be Fair is gedegradeerd. In het belangrijke duel tegen Ar- Uittenhout. Hij gooide de bal rechtstreeks naar de andere kant van het veld. Hier torende Stan van Belkum boven alles en iedereen uit ïnde dan ook uitsluitingen die de dorpers in staat stelde een 11-6 voorsprong op te bou- Dat Wiekslag hierna nog tot en veegde de bal achter de tever- H*8 k<>n terug komen was met geefs grabbelende Robben-goalie meer van belang. Goals DKD: - ;i leek dus Frank Dreef 5, Roland Dreef 2, ssen stak Kees v.d. Plas 2, Harry van Hoven Eric Bibo. Het gelijke binnen. Arbiter Van echter een stokje voor deze op zich volkomen terechte uitslag. Van (te?) grote afstand beoordeelde hij heid door in Rotterdam 9-9 te spe- dat Johan Uittenhout rechtstreeks len tegen RWV. De Katwijkers ke- binnen de vier meter van de Hil- ken na drie perioden tegen een 9-5 Ook Katwijk stelde zich in veilig- i Stan van Belkum had achterstand bereikt. Een simpele vrije worp niet minder HZC/De Robben was het ge- Dat Katwijk zeker s dan de Rotter dammers werd in de laatste perio- volg en dus een 9-8 nederlaag voor de bewezen. Dit uitstekend ge- De Zijl/LGB: Volgende week tegen speelde part leverde toch nog een VZC in de laatste wedstrijd van het 9-9 gelijkspel op. Topscorers: Hans seizoen kunnen de Leidenaren hun Schaap 4, Paul v.d. Putte 3. De derde plaats veilig stellen. Periode- vrouwen van De Zijl/LGB verloren standen: 3-2, 4-5, 6-7 en 9-8. Doel- met 8-4 van Wiekslag. Na 4-3 was punten Zijl/LGB: Stan van Bel- het Leidse kruit verschoten. Goals: kum 3, Alex van Belkum 2, Hans Kitty Grimm 2, Rene Dijkshoorn 4 Sjkm-1 -1 Margareth van Veen. DIRK KLOOS steund door Bert Frank en Kees de Ridder (2) smasht Menno Kielman, r Liteindelijk wel een 3-2 zege in de topper met CW. mixtos speelde vooral aan NOVO- zijde de zenuwen een belangrijke rol. Armitox begon ijzersterk Blokkeer gebroken en was de winst een feit (15-8 en 3-2). In de promotieklas kon Donar gaf NOVO geen schijn van kans: 5- zich eens heerlijk uitleven tegen 15 verlies. In het vervolg kwam de pass steeds beter aan en werd on der leiding van de uitstekend spe lende Anja van der Meer de aanval optimaal gevarieerd. Met een veel scorende Jacq. Joustra op de links buiten positie werd Armixtos vol komen dol gedraaid en kon de winst via 15-7, 15-5 en 15-9 gereali seerd worden. Ook Leython hield de stijgende lijn van de laatste weken vast. In een zeer enerverende strijd trok de Leidse ploeg tegen PVC/Blokkeer na vijf sets aan het langste eind. Na een 0-2 achterstand (13-15, 11-15) keerde het tij door hard werken voor iedere bal. Het zelfvertrou wen steeg en de aanval draaide op volle toeren. Vooral Gonnie van de Zaag maakte het de Blokkeer-ver- dediging erg moeilijk door steeds weer over het blok heen te scoren. Met 15-9 en 15-10 werd het 2-2. In de vijfde set was het verzet van het reeds gedegradeerde Orion. Na 9-15 winst liep Donar vervolgens uit naar 0-10, voor Orion ook maar iets terug kon doen. Donar ging toen maar wat simpelere serveren om de partij nog wat te rekken. Problemen leverde dat niet op. Nu werd het 5-15 en 10-15 (0-3). Ley thon was net een maatje te klein voor Zevenhuizen, de nummer twee van de ranglijst. Wel bood het lang goede tegenstand, maar kon niet verhinderen dat het een 3-0 ne derlaag werd: 15-8, 15-10 en 15-9. Gemini 2 kende weinig proble men met Be Fair en zorgde net als de vrouwen eerder die middag vuor degradatie van de Waddinx- veense ploeg. In ëen eenzijdig duel werd het 3-0 voor de reserves (15-8, 15-5 en 15-11). Bij de vrouwen won Leython 2 in de promotieklas de eerste set op haar gemak van Gemini 2 dat een lome indruk wekte en veel eigen Voor LZ'86 is de competitie ei genlijk al afgelopen. De Leidena ren hebben de leiding in de degra datiepoule van de hoofdklasse en kunnen onmogelijk nog van deze plaats verdreven worden. Gevolg is dat de mannen van coach Hans Parrel een ongeïnspireerde play off-competitie spelen. De uitslagen zijn daa dan ook naar. Dit maal was het nog wel tegen degradatie vech tende ZPB te sterk voor de Leide naren. De Barendrechters waren gewoon wat feller dan de Leidena ren. Gevolg was dat LZ nog al eens aan de noodrem moest trekken. Er werden dan ook liefst 16 p's op het wedstrijdformulier genoteerd. Hieronder waren 4 strafworpen (Jan Teske wist er één te stoppen). Drie man (Michel v.d. Zeeuw, Ruud Muusse en Frans v.d. Brink) konden voortijdig met 3 persoon lijke fouten de kant opzoeken. De Barendrechters sloegen het beslis sende gat in de derde periode. Zij liepen toen uit naar 8-5. LZ'86 kon nog wel terug komen naar 8-7 en in de vierde periode zelfs 8-8 maar dit kostte zoveel kracht dat op een vol gende demarrage van de Baren drechters het antwoord verschul digd bleef (11-8). Dat in de laatste seconden Jan de Graaf via een strafworp nog 11-9 kon laten aante kenen had slechts statistische waarde. Periodestanden: 2-2,6-4,8- 7 en 11-8. Doelpunten LZ'86: Wilco n, h„»f* v d- Zeeuw 3, Frans v.d. Brink 2, hij heeft geen succes. René v d Zeeuw> Ruud Muusse, Jim van Es en Jan de Graaf. Vivax werkte een spannende wedstrijd af tegen KZC. De Bever- wijkers bleven goed in het spoor van de Oegstgeestse ploeg. De wedstrijd ging volkomen gelijk op. Toen een halve minuut voor tijd KZC dan ook 7-7 binnen schoot fouten maakte (15-7). Maar zoals zo vaak bij volleybal werden de bord jes snel verhangen. Vooral door slimme prikballen achter het mid- denblok van Leython ging de tweede set naar de Voorschotense vrouwen (8-15). De laatste twee leek een gelijkspel voor de hand te sets gingen over het algemeen ge- liggen., Dick van der Bosch dacht lijk op. Door iets meer fanatisme en wat tactische ballen trok Gemi ni 2 beide sets naar zich toe (11-15 en 13-15). WW was weer eens incompleet en zag bovendien in de eerste set nog een basisspeelster naar de kant vertrekken (bovenbeenbles sure). Al deze tegenslagen zorgden wel voor een 2-0 achterstand (15-13, 15-5), maar geenszins gebroken kwam WW fel terug en wist zo waar gelijk te komen (6-15,5-15). In de vijfde set kwam WW net wat te kort (15-11) om de winst te grijpen (2-3). Ook over LUSV is het vonnis voltrokken. DOS 2 was te sterk en zond de studentes na een lang ver blijf in de promotieklas terug naar de eerste klas (3-0). GER RENES daar echter anders over en precies 11 seconden voor tijd liet hij de winnende treffer aantekenen (8-7). LEIDEN - Twee inhaalduels voor regiohockeyploegen leverden gis teren evenveel keer verlies op. De hockeyers van Alecto verloren thuis met 0-2 van Dopie. De Noordwijkse vrouwen verloren op eigen veld van het Haagse Craeyenhout, dat de lijst aanvoert in de eerste klasse, met 0—1. Alecto speelde de eerste twintig goed hoc key, maar moest een doelpunt in casseren door een benutte strafbal van Dopie. In de eerste helft breid de Dopie de score nog uit door uit een strafcorner raak te schieten. Alectodoelman Rogier Bos hield met enkele fraaie reddingen de schade voor de rust beperkt. Alec to verwierf zich na de doelwisse ling een duidelijk veldoverwicht, waarbij de doelpunten echter uit bleven. Hans Hartgers schoot een keer tegen de paal. Dopie beperkte zich in het tweede part tot uitvallen die overigens geen gevolgen had den voor de score. In de open wedstrijd tussen Noordwijk en het Haagse Craeyen hout deden zich mogelijkheden aan beide kanten voor, de defen sies overheersten echter waardoor de tweede helft zonder doelpunten werd ingegaan. Tien minuten na de hervatting was een Noordwijkse voet tegen de bal, tijdens een straf corner, de oorzaak van de strafbal die de enige treffer opleverde en wel op naam van koploper Craeyenhout LONDEN (Reuter/ANP)-Tweede- haar landgenote en wereldkam- butanten uit China hebben giste- pioene Li Lingwei in twee games i de belangrijkste titels in de All- England badmintonkampioen- (11-7, 12-10) te verslaan. Bij de mannen was de verrassing vrouwen ging de 22-jarige Han Ai- ping voor de eerste keer aan de haal met de titel door in de finale LEIDEN Door het chaotische verloop van de eredivisie, een lente-stop van zo'n vier weken in verband met de wereldkam pioenschappen en de voorbereiding daar op, waren ook dit weekeinde alle schijn werpers weer op de mindere tafeltennis- goden gericht. Het reeds gedegradeerde Sjaardema kwam deze extra aandacht niet ten goede. Tegen JCV speelde alleen Mark Sang Ajang op normale sterkte. Hij nam twee van de drie tegenpunten voor zijn reke ning. Friso Reitsma en zijn trainer/coach Joly Sojinu, die zelf het shirt aan moest trekken omdat een eventuele invaller te laat kwam, kwam niet i Ook de Avanti-reserves waren niet in bes te doen. Met eveneens 6-3 viel het doek ook voor hen. Pelgrim Odion, de enige die nog in te halen was, walste met 6-3 over Peter de Groot, Pietje Bakker en Aljé Kamphuis heen. Sjoerd Meyer zal met gemengde gevoe lens terug denken aan de ontmoeting met JCV 2. Weliswaar won Scylla 2 met 6-4 en stelde zich daarmee in veiligheid, maar de manier waarop die overwinning tot stand kwam was niet zoals Meyer zich dat had voorgesteld. Peter Paul de Vrind namelijk scoorde een hattrick terwijl hij zich zelf maar twee keer kon laten feliciteren. Om dat hij dit precies andersom had voor speld, verloor hij behalve die ene partij ook nog een fles wijn, iets wat hem onge twijfeld meer dwars zal hebben gezeten. Docos miste de laatste kans die het ge boden kreeg. Het enige team dat nóg min der punten had, Poker Face, bleef de Lei denaren ruim de baas. Sjaak den Elzen was deze keer op dreef met een hattrick, maar werd lelijk in de steek gelaten door Walter Engelbert en Edwin van der Rey- den. In de vrouwencompetitie speelde Avan ti voor het eerst in drie weken weer com pleet. De voorsprong op Amsterdam '78 bedroeg nog slechts twee punten dus de schappen weggesleept. Bij de gelijk nog groter. Zhao Jianhua, - een 19-jarige nieuwkomer die pas afgelopen zomer het internationale circuit binnenstapte, zorgde voor een onthutsende ontknoping. Hij versloeg in de verlenging van de derde en beslissende game de Deense wereldkampioen en twee voudig All-England titelhouder Morten Frost: 6-15,15-10,18-15. Hazeswoudsen moesten nodig weer eens winnen. Onder leiding van een ongesla gen Ellen Bakker lukte dit dan ook ten koste van Treffers Bovenkarspel. Claudia Verschoor, die tweemaal ontbrak, vierde haar rentree met twee zeges, terwijl José Bakker, bij wie het omschakelingsproces van verdediging naar aanval niet zo snel gaat als bij haar zus, voor het zesde punt zorgde. Overige uitslagen mannen: Tempo Team 2-Sjaardema 2 4-6; De Treffer- s-TTVN 6-4; Phoenix-Sjaardema 3 3-7; .vrouwen: Megacles-Avanti 2 5-5; ATC— Docos 7-3; Docos 2-Irene 5-5. Frost was na zijn nederlaag ont roostbaar. Niet omdat hij van Zhao had verloren, maar omdat hij zijn derde opeenvolgende All-England- kampioenschap had misgelopen. „Dat was mijn grote droom", ver telde de Deen na afloop. „Drie keer op rij All-England winnen. Dat is alleen aan de allergrootsten voor behouden". Frost complimenteer de zijn opvolger. „Zhao was in de finale de beste. Het krachtsverschil was niet groot, maar hij was juist dat beetje sneller dat doorslagge vend is voor winst of verlies".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14