Onderzoek gaat aan komst Digros vooraf n EBACI1E verschil Proper boos op burgemeester Oegstgeest Leidse 'Sleutels' op weg naar finale Zoeterwouds bouwbedrijf wordt failliet verklaard 000§§00§ OEGSTGEEST - Naar de wenselijkheid en de aard van een 'trekker' in het Oegstgeester winkelcentrum De Markthof wordt een onderzoek ingesteld. In dit onderzoek zullen de gevolgen voor de parkeergelegenheid in het gebied rond De Kempenaerstraat worden meegenomen. De gemeente Oegstgeest zal de kosten van de rapportage betalen. Het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf (CIMK) gaat het onderzoek verrichten. Dit instituut heeft ook bij de voorgenomen komst van de kledinggigant Macintosh een rapport opgesteld. REGIO LEIDEN MAANDAG 18 MAART 1135 Aan Proper Beheer is gevraagd zo lang het onderzoek duurt geen ac tie te ondernemen. Proper beves tigde vanmorgen desgevraagd dat hij dit rapport zal afwachten. Daar na hoopt hij met het college van burgemeester en wethouders rond de tafel te kunnen gaan zitten. De uitlatingen van burgemeester Scheenstra in de commissie ver keer en vervoer zijn bij Proper Be heer niet goed gevallen. Direct na dat hij de forse taal van de burge meester in de krant las, belde Pro per met de burgemeester. Proper betwijfelt of de burgemeester ook namens de wethouders sprak. Scheenstra meende na afloop van de betreffende vergadering dat dit het geval was. "Misschien dat de woordkeus niet geheel overeen stemde, maar de inhoud klopte met het standpunt van de wethou ders", aldus gemeentesecretaris Van Hulsteijn desgevraagd. Op dicteersnelheid zei Scheen stra tijdens de commissievergade ring onder meer dat de handelwij ze van Proper Beheer "absoluut niet was zoals het een heer be taamt". Tevens had Scheenstra het over "een diepe daling van de aan delenkoers van de projectontwik- Kostbaarheden gestolen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Bij een in- braak in een huis aan de Wilgen laan in Voorschoten zijn een aantal zilveren voorwerpen, twee vazen en een kleine hoeveelheid buiten lands geld ontvreemd. Dat gebeur de in de nacht van zaterdag op zon dag. De inbreker was binnengeko men door een uitgelicht raam aan de achterzijde van de woning. Hij nam de voorwerpen mee in een s gestolen tas. is dan ook volledig uit de lucht ge grepen. Wat in 1982 speelde, was een aanvraag voor een bouwver gunning. Die is toen verleend, daarmee was de zaak afgelopen". Voor de gemeente Oegstgeest is de zaak echter niet 'afgelopen' op het moment dat Proper Beheer een bouwvergunning kreeg voor De Markthof. Het kardinale punt bij de bezwaren van de gemeente te gen de komst van Digros is name lijk de verzekering van Proper "dat niet gevreesd hoefde te worden voor de vestiging van een super markt la Digros in de te bouwen Markthof'. Deze uitspraak staat in de notulen van de op 18 november 1982 gehouden hoorzitting over de bouw van De Markthof. De ge meente herinnert Proper Beheer steeds aan deze woorden. Toen de projectontwikkelaar een brief van de gemeente kreeg waar in hij met deze uitlatingen werd ge confronteerd, kwam er geen bevre digend antwoord. De brief van Proper Beheer kwam binnen op de dag dat burgemeester Scheenstra zijn zorgvuldig voorbereide rede tegen de Oegstgeester projectont wikkelaar afstak. Scheenstra kwa lificeerde het schrijven van Proper die avond als 'flauwekul'. WASSENAAR - De Wassenaarse j)e actuele situatie is dat Proper carnavalsvereniging De Deylknot- Beheer afwacht wat het CIMK in sen heeft Lenie van der Hoorm be- zjjn rapport zal constateren. Op ba- noemd tot ere-ndster van deGou- sjs daarvan zullen alle betrokke nen met elkaar gaan praten. Dan beslist de gemeente wat er zal ge beuren met de bouwaanvraag die Digros heeft ingediend. Er zijn drie mogelijkheden. Ten eerste kan de gemeente de aan vraag naar 'het ronde archief ver wijzen omdat het in strijd is met het geldende bestemmingsplan. Ten tweede kan de aanvraag wor den teruggestuurd met een ver zoek om het bouwplan op een aan tal punten aan te passen. Ten derde kan de gemeente een gesprek aan gaan met de bouwer om het zo doende toch naar ieders zin te ma ken. Voorlopig is het woord echter aan het CIMK. keiaar op het gemeentehuis". Om zeker te zijn dat zijn uitspraken juist werden overgenomen, had de burgemeester zijn 'toespraak' voor zichzelf op papier gezet. Toen de van de perspublicaties geschrok ken Proper vroeg of zijn uitspra ken klopten, kon Scheenstra der halve meedelen "volledig juist te zijn geciteerd". Vervelend Proper vindt het "heel verve lend" dat hij op een dergelijke ma nier publiekelijk door burgemees ter Scheenstra is aangesproken: "Ik begrijp er niets van, de burge meester weet dat ik op een juiste manier zaken doe. Ik heb altijd al les heel nauwgezet in overleg met de gemeente gedaan, ik heb alle re gels in acht genomen. Zo'n be schuldiging dat ons bedrijf eerder gemaakte afspraken niet nakomt, Deylknotseii hebben er ere-ridder bij MAANDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17. film 'Stranger than paradise', 20 en 22.15 Rapenburg 100 - Ekklesia vertoont de documentaire 'Medische ethiek in praktijk', 20 uur. Wienerwald - Steenstraat, spreekuur KNOV voor ondernemers in midden- kleinbedrijf. 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, v« welkoming nieuwe inwoners, 19-19.30 Moment van actie tijdens de strijd om de finaleplaats goalball. Leiderdorp Gebouw Zijlkwartier - Van der Marck- straat 19. rommel- en ruilmarkt fotoclub 'Daquerre'. 20-22.30 uur. Voorschoten Vlietschool - Prof. Einsteinlaan. infor matie-avond over remigratie van de PvdA Voorschoten, 20 uur. DINSDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, thema ochtend over fobieën, 9.30-11 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 15 tot vr 22 door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. LEIDEN - De Leidse sportvereni ging lichamelijk gehandicapten, GSV De Sleutels, heeft zich zater dag geplaatst voor de finale goal ball die op 13 april in Hengelo wordt gehouden. Zaterdag werd de club tweede tijdens een voorronde voor het kampioenschap, gehouden in het sportcentrum van de Leidse uni versiteit aan de Wassenaarseweg. En dat betekent dat de Leidse vereniging evenals de winnaar van de voorronde, het Amsterdamse Cormeta, mag afreizen naar Henge lo. Het had overigens niet veel ge scheeld of De Sleutels was eerste geworden: evenals Cormeta be haalden de Leidenaars acht punten uit vijf wedstrijden, alleen het doelsaldo van de Amsterdammers was beter. Het tweede team van De Sleutels verging het niet zo goed, om het den Deylknots.De 'vrouwelijke Elfstedenwinnaar' is daardoor op genomen in de rij van ereridders, waartoe onder anderen dr. Drees, mr. Geertsema, Marine Bijl, Albert Mol en Mieke Telkamp een plaats je hebben gevonden. De carnavalsvereniging wilde juist Lenie van der Hoorn in het zonnetje zetten omdat de meeste aandacht naar de mannelijke win naar uitgaat. Overigens zijn ook de vijftien Wassenaarders, die aan de Elfste dentocht hebben meegedaan, on derscheiden. Zij kregen de 'huisor de' van de Deylknotsen omgehan gen. maar eens zacht uit te drukken: het werd laatste. "Dat is een beetje tra gisch gegaan", vertelt een lid, "want in de eerste wedstrijd scheurde één van hun beste spe lers z'n enkelbanden. En ze moes ten al een goede speler missen, dus dan weet je het wel". Het eerste team van De Sleutels zal in elk geval vol goede moed deelnemen aan het kampioen schap in Hengelo. "Vorig jaar heb ben we tenslotte verrassend de fi nale bereikt en we werden nog tweede ook, terwijl we nog niet zo veel ervaring hadden. Tegenwoor dig zijn we al weer een stuk verder, dus we blijven zeer optimistisch". ZOETERWOUDE - Het Zoeterwoudse Bouwbedrijf Bosman bv zal overmorgen failliet worden verklaard. De bewindvoerder mr. J.H.A. Linskens had aanvankelijk uitstel van betaling aangevraagd, maar heeft inmiddels om intrekking hiervan verzocht. Bij de Haagse rechtbank ligt nu een faillisementsaanvraag. Volgens mr. Linskens zal dit vrijwel zeker worden gehonoreerd. Met het faillisement valt definitief het doek over dit op het Zoeter woudse industrieterrein gevestigde familiebedrijf. Alle werknemers zijn volgens de bewindvoerder bij andere bedrijven ondergebracht. Linskens OEGSTGEEST Twee automobi- heeft het faillisement aangevraagd "omdat er geen perspectieven meer hsten^zyngisteravond'"' zijn voor het bedrijf'. De vergadering van schuldeisers, die voor woens- dag stond gepland, zal als gevolg van het faillisement niet doorgaan. Oegstgeester politie houdt alcoholtest De leden der gemeenteraden in deze regio: wat zijn het voor mensen? Waar staan ze voor en waarom zitten ze er? Wat hebben ze de laatste jaren nu eigenlijk tot stand gebracht en waar willen ze nog aan trek ken? Vragen die in deze (weke lijkse) rubriek worden beant woord. Raadsleden doen - per fractie - een boekje open over hun hobby/werk, dat veel dichter bij de mensen staat dan menig niet-politiek geïn teresseerde streekbewoner vaak denkt. Want die plaatse lijke politiek neemt wel alle beslissingen over de eigen straat en buurt. Aan het diplomatieke, politieke jargon heeft hij een broertje dood. Zijn betogen zijn duidelijk en vaak ook hard. J. Aikens, Voorschotens enige D'66-raads- lid, heeft het idee dat dat wel moet: hard zijn. "Het gaat de ver keerde kant op in het dorp. We staan op het punt dingen kapot te maken, en daar moet je voor waarschuwen. Keihard". Wat er zo fout loopt? Aikens gaat even terug in de tijd. "De vo rige raadsperiode stond bol van de spectaculaire, leuke dingen naar buiten. Als iets publicitair leuk viel, was er zó geld voor. Ook mensen die op de stoep stonden bij de gemeente werden goed bedeeld. Het bejaarden- werk en sociaal-cultureel werk kwamen niet of nauwelijks aan de bak, terwijl aan de andere kant zelfs sportfaciliteiten wer den gesubsidieerd. Geld voor het één miljoen kostende kunstgras veld is uit de grondreserves ge haald". "En nu, in deze raadsperiode, gebeurt er eigenlijk weer hetzelf de. Aan de goed georganiseerde verenigingen wordt gevraagd: hoeveel kunnen jullie bezuini gen? En de commissie sport mag proberen 90.000 te bezuinigen. Terwijl in de sociaal culturele sector een bezuiniging wordt op- gelégd". Aikens heeft het idee dat de sector dit tot nu toe nog aardig kan opvangen. Verder bezuini gen dit jaar zou echter fataal wor den. Aikens geeft een voorbeeld: "als de streekmuziekschool, zo als opgelegd, 18.000 gulden moet inleveren, ga je afbreken. Dan krijg je minder Voorschotense uren en kun je bepaalde lessen Aikens (D'66): "Voorschoten wordt vanaf een plekje bij het haardvuur bestuurd". niet meer geven. Ook de eigen bijdrage gaat dan omhoog. Kort om: je schiet volkomen je doel voorbij". Stenen buurthuis Aikens' advies: subsidieer het sociaal-cultureel werk vol over gave. Vooral het buurthuiswerk moet profiteren. Stenen buurt huizen in Vlietwijk, Bloemen- wijk/Boschgeest en Noord-Hof land zijn voor hem een must. Jongerencentrum 'De Lindehoe ve' kan onmogelijk het hele dorp dekken, vindt hij. Gedachte achter de sociaal- culturele steun: de mensen krij gen steeds meer vrije tijd. Zij moeten bezigheden hebben. Nu, enkele maanden na de begro tingsbehandeling, waarin Aikens keihard waarschuwde tegen de afbraak, heeft hij het idee dat er is geluisterd. "Mijn betoog heeft iets opgeroepen. Er gaan stem men op om minder te snijden", zegt hij, zonder in details te wil len treden. Het verheugt hem, de eerste reacties waren namelijk nogal af wijzend, kleinerend zelfs. Zo zei WD-wethouder Van Dalen dat het Aikeens ontbreekt aan de "verfrissende gave der rede". Ai kens: "Ik dacht toen, hij begrijpt er niets van. Of: hij wil er niets van begrijpen. Het is ook erg ge makkelijk om zo te handelen, als vertegenwoordiger van een meerderheidsstandpunt". Wel vaker bespeurt Aikens een dergelijke vorm van "ont-demo- cratisering": "regelmatig wordt over insprekers heengewalst. Laatst toen milieubeschermers hun bezwaren wilden spuien over activiteiten van emballage fabriek Steijn, zeiden raadsle den: nou, daar heb ik geen be hoefte meer aan". Aikens ergert zich vreselijk op dergelijke momenten. Hij heeft er echter wel een verklaring voor: "Bij de politici leeft het ge voel dat ze erg gemakkelijk het eigen gelijk kunnen krijgen. Het is ook erg gemakkelijk, zo'n af spiegelingscollege met een bijna absolute steun". Achterkamer Toch voelt Aikens zich niet overbodig als enig oppositielid: "Als ik niet de raad zou hebben gezeten, zouden veel discussies niet gevoerd zijn. Een voorbeeld: er wordt al met een scheef oog naar mij gekeken wanneer de voorzitter het voorstel doet om na een commissievergadering nog even iets achter gesloten deuren te bespreken". Aikens staat hier niet altijd ne gatief tegenover. Als de gemeen te partij is of de privacy van bur gers in het geding is, moet de openbaarheid even verlaten wor den, vindt ook deze grote voor vechter van openbaarheid van bestuur. In andere gevallen waakt hij echter scherp tegen besloten heid. Hij heeft toch al veel te vaak het idee dat "de openbare besluitvorming opzij wordt ge schoven. Vanaf een plekje bij het haardvuur wordt Voorschoten bestuurd", merkt hij op. "De par tijen zijn gehouden aan wat B en W achter gesloten deuren heb ben besloten". Óók de PvdA/ PPR-fractie. De radicaal-socialis ten gingen laatst bij de kwestie Parkschool toch mooi "om" in de raadsvergadering, "terwijl hun standpunt niet gewijzigd was. De raadsvergadering ver wordt zo tot een show". Het klinkt heel flink, maar was het niet juist Aikens die drie jaar geleden zo graag in het college van B en W wilde zitten, en er niets om gaf dat de raad dan geen enkele redelijk-alternatief meer zou tellen? Aikens ziet het pro bleem niet zo. "Als ik in de ach terkamer was gekomen, had ik hem naar voren gehaald", verze kert hij. Vermenging Concreet: hij had ervoor ge zorgd dat de vergaderingen van B en W openbaar verslagen wor den en de besluitenlijst naar de pers gaat. ("er staat nergens dat dat niet mag"). Ook had hij er zich sterk voor gemaakt dat het gemeentebestuur weer eens echt -"zoals het hoort"- kan gaan be slissen over het openbaar onder wijs. Nu is op dit terrein teveel gedelegeerd aan wethouder Mar selis, vindt Aikens. Ook op andere terreinen heeft deze CDA-regent teveel te zeg gen. Aikens vindt het een slechte zaak dat Marselis voorzitter is van alle functionele commissies, de adviesorganen die gevuld zijn met raads- en burgerleden. "Marselis heeft teveel petten op, ik vind het een vermenging van functies", heet het. Niet alleen zou 'wethouder' Ai kens de achterkamer minder machtig hebben gemaakt, ook zou hij de raad wat machtiger maken: "Raadsleden moeten meer mogelijkheden krijgen om goed onderbouwd op voorstellen van B en W te reageren. Je weet nu vaak niet waaruit burgemees ter en wethouders hebben geko zen. Ambtenaren zullen dat nooit zeggen. Je moet zelf met ideeën komen, dan pas zeggen ze wat ze ervan vinden". Verenging Of de raadsleden de broodno dige creativiteit hiervoor bezit ten? Aikens heeft zo zijn twijfels. Regelmatig valt het de redelijk alternatief op dat enige CDA en WD-fractieleden alle oog heb ben voor kleinigheden en aan het uitstippelen van beleid niet toe komen. Ze wijzen op telfouten in voorstellen en lezen bestem mingsplannen voor en zeggen: wat veel regels, zonder aan te kunnen geven welke regels weg gelaten kunnen worden. Ook contracten worden nageplozen: bij de verkoop van het voormali ge politiebureau werd in het con tract gesproken over huisnum mers a en b terwijl in het voorstel de gewone huisnummers wer den gebruikt. Aikens: "daar werd dan de he le tijd over gepraat, terwijl geen moment de vraag werd opgewor pen of je gemeentepanden wilt verkopen aan burgers. Op deze manier vereng je je taak tot cor rector. Als jé het ambtelijk appa raat werkelijk ten dienste wil zijn ga je even naar het gemeentehuis en wijsje op een fout. Dan kan in de commissie over de écht be langrijke zaken worden gepraat. Ik vind dat er vaak erg onzake lijk wordt vergaderd", aldus Ai kens. Terugkeren Een van de gevolgen hiervan: het raadslidmaatschap kost de eenling al zijn vrije tijd. Reële steun bij zijn werk krijgt hij niet. "Dat kun je ook niet verwach ten", zegt de fractieleider. "De partijleden zitten er nu eenmaal niet in". Gevolg: Aikens heeft een "gigantische vrijheid van handelen". Het beangstigt hem niet: bij de maandelijkse verga dering met partijleden wordt zijn handelen vaak "wel goed gevon den". Aikens dekt de D'66-la- ding, heet het dan. Of het voldoende zal zijn om terug te keren in de raad? Aikens zet de twijfels resoluut opzij: "Toen het landelijk bestuur laatst aan ons vroeg of wij onaf hankelijk de verkiezingen willen ingaan, zei ik ja. Zonder na te denken. Je moet rekenen: de mensen weten na zes jaar wel waarvoor ik sta". Van collega-fracties kan dat niet altijd gezegd worden, aldus Aikens. Het CDA bijvoorbeeld, vindt hij uiterst volgzaam en "heerlijk dankbaar". Hij heeft dit de partij ook al lang meegedeeld. Zonder omhaal, maar juist met zinnen waarin sarcasme, cynis me of ironie nogal eens opdui ken: "Dat is mij nu eenmaal ei gen. Ik moet zelfs wel eens op passen dat ik niet nóg krassere taal gebruik". Aikens weet drommels goed dat om zijn opmerkingen vaak wordt gelachen. Toch is het geen toneelspel, zegt hij: "het heeft vaak zin, zo'n optreden blijft lan ger hangen. Ook vraagt de raad er vaak om: dan hangt er zo'n grijze sfeer, dat ik gewoon denk: die moet ik doorbreken, anders gaan we zonder discussie weer op dezelfde manier door". Slechts enkele opmerkingen zijn echt bedacht. Op het mo ment dat het D'66-raadslid de mi crofoon grijpt, weet hij vaak nog niet wat hij gaat zeggen". Dat hij vaak "de juiste snaar treft" schrijft hij voor een deel op het conto van zijn "betrokkenheid". Een betrokkenheid die hij bij an dere partijen nogal eens mist. Discussies over de hoogte van ta rieven tonen dat volgens hem keer op keer aan: "de moeilijkhe den van afzonderlijke burgers komen niet zo aan bod. Je moet nooit vergeten dat in Voorscho ten niet alleen welvarende men sen wonen". PAUL VAN DER KOOIJ vannacht naar het politiebureau van Oegst geest gebracht om een bloedproef te ondergaan. Bij routinecontroles op de Rijnzichtweg en op de Warmonderweg in Oegstgeest vie len een vrouw uit Haarlemmer meer en een Warmonder by de blaastest door de mand. LEIDEN - De 15-jarige DTS-bok- ser Said Mohammed debuteerde dit weekeinde verdienstelijk bij de nationale asprirantwedstrijden in Dordrecht, de 15-jarige Leidenaar behaald een 'onbeslist' tegen de meer ervaren Delftenaar Örturk in een wedstrijd over drie ronden. Onechte agent deelt echte bekeuring uit LEIDERDORP - Een jongen uit Leiden is zaterdagochtend aan de Reaal in Leiderdorp op gelicht door een nep-agent. De Leidenaar kreeg een parkeer bon van veertig gulden en be taalde deze meteen 'om straf vervolging te voorkomen'. Hij kreeg vervolgens argwaan en vroeg nadere informatie bij de Leiderdorpse politie. Daar bleek dat het om een oplichter ging. De nep-agent, blond, lang en rond de dertig jaar, was ge kleed in een uniform dat goed leek op het echte politie-uni- form. Lindehoeve- medewerker bedreigd en bestolen VOORSCHOTEN - Een coör dinator van de Stichting de Lindehoeve in Voorschoten is gistermiddag onder mondelin ge bedreiging voor bijna vijf honderd gulden bestolen. Op het toilet van de Lindehoeve spraken drie jongens hem aan en eisten het geld op. De politie kon aan de hand van een signa lement drie verdachten aan houden. Het ging om drie Voor schotense jongens van 17,21 en 22 jaar. Jongerencafé Een nieuw initiatief van het Voorschotense jongerencentrum de Lindehoeve: een jongerencafé. Morgenavond wordt dat voor de eerste keer gehouden in het cen trum van het Van der Haarplein. Vanaf acht uur kunnen jongeren er darten en andere spelletjes doen of gewoon iets drinken. Overigens is de Lindehoeve op zoek naar medewerkers voor de kindersoos op zaterdagochten den. Mensen die interesse hebben kunnen bellen naar telefoonnum mer 01717-5357, vragen naar Har- Remigratie De PvdA Voorschoten houdt vanavond een informatie-bijeen komst over de terugkeer van bui tenlanders naar hun land, al dan niet met 'oprotpremie' of met be houd van uitkering. Hamvraag van vanavond: Bewijzen we met de remigratie onze buitenlandse werknemers nu een dienst? Ieder een kan trachten die vraag te beantwoorden, vanaf acht uur in de Vlietschool aan de Professor Einsteinlaan. Rommelmarkt De foto- en filmclub 'Daguerre' houdt vanavond een rommel- en ruilmarkt in 'Het Zijlkwartier' aan de Van der Marckstraat in Leiderdorp. Mensen die iets wil len ruilen of (ver)kopen op foto grafisch gebied kunnen deze spul len meenemen. De zaal is vanaf acht uur open. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrlj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrlj. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrlj. van 18 00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezo'ging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrlj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345.20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65.70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd f 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wlrtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten In Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2