'Noordwij k gewoon de beste' RB verspeelt zege in laatste minuten Van Duyn bezorgt Quick Boys winst Lisse 'draait nu lekker' 'Barca' stelt feest uit Deling bij Oostkapelle: 1-1 In slecht duel bij PPSC Ter Leede onderuit bij HVO Draaglijke nederlaag RCL (2-0) Katwijk hee het moeilijk Belangrijke zege Spurs op Liverpool MAANDAG 18 MAART 1985 SPORT PAGINJ1 OOSTKAPELLE Een punt ha len bij Oostkapelle heet in de wan delgangen een knappe prestatie, maar Rijnsburgse Boys kon toch niet erg tevreden zijn met de 1-1 van zaterdagmiddag. Tot enkele minuten voor het einde leek het alsof RB de omhoog gevallen Zeeuwse opponent de eerste ne derlaag op eigen vlakte zou bezor gen, maar een ongelukkige hands bal van Arie van Dijk werd door scheidsrechter De Bok met een strafschop bestraft. "Op de mo menten waarop je een tegendoel punt kan verwachten, valt-ie niet. Dan krijg je de wedstrijd onder controle en ben je uiteindelijk toch erg dicht bij de overwinning. Dat valt dan wel even tegen", verborg Arie Lagendijk zijn teleurstelling niet. Het gelijkspel mocht deson danks overeenkomstig de veldver- houding worden genoemd. Rijns burgse Boys had die genoeg ge weld aan kunnen doen, als de voor- waartsen wat zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen. Maar Rob Gillissen en companen gaat het scoren dit seizoen erg moeilijk af. Zelfs de 0-1 die Rijns burgse Boys na ruim een kwartier spelen min of meer cadeau kreeg, 'gepompte' vrije trap verdween in tunistisch voetbal "met de kont in de kluts en het was uiteindelijk back Jos Staps die zijn eigen kee per Jan Pijnenburg vergeefs liet graaien: 0-1. Die stand was op dat moment wel tegen de verhouding in. RB had die eerste fase nodig gehad om te 'acclimatiseren'. Voetballen bij Oostkapelle gebeurt onder om standigheden die voor dit niveau oneigenlijk kunnen worden ge noemd. Geen tribune, geen toe schouwers, geen sfeer. "Alleen daardoor weet je al dat je het op voorhand moeilijk krijgt", stelde Lagendijk. Rijnsburgse Boys ver loor in het eerste kwartier de mees te duels. Oostkapelle, nieuwkomer in de eerste klasse startte het sei zoen overdonderend en werd bij verrassing winnaar van de eerste periode-titel, maar de glans is nu aardig van Jan Meulmeesters for matie af. Leunend op die onverwachte voorsprong, maakte Rijnsburgse Boys de eerste helft probleemloos vol. Zelfs kreeg Rob Gillissen vijf minuten voor rust een uitgelezen mogelijkheid op 0-2, maar vijf me ter voor het doel miste hij in vrije de goal", omschreef Lagendijk, maar kwam in een half uur tijd slechts tot één goede mogelijkheid. In plaats van zelf te schieten, liet Stoffel Schipper die kans aan een ploeggenoot, wat RB de tijd gaf om nog in te kunnen grijpen. Na een half uur, waarin RB bij counters twee overtalsituaties ongebruikt liet, werd Rijnsburgse Boys de si tuatie meester. De overwinning lag voor het oprapen, totdat Arie van Dijk per ongeluk Oostkapelle de helpende had uitstak. Schipper te kende van elf meter af voor 1-1. SCHIEDAM Quick Boys bleef zaterdag op een kil, klein knollenveld, waar om de i minuten een trein langs denderde, PPSC de baas. Dat gebeurde in een wedstrijd dii betrokkenen maar heel snel moeten vergeten. Het aantal foutieve passes aan beide 1 ten was niet te tellen, wat weer tot gevolg had dat de amusementswaarde laag (een vi bleef. Een goal van Floor van Duyn, onbetwist de beste man aan Katwijkse kant, bl uiteindelijk goed voor twee punten. VLAARDINGEN - Ter Leede heeft bij HVO een terechte 2-0 nederlaag geleden. De inzet van de Sassenheimers was uitstekend, maar HVO bezat nu eenmaal de wat completere ploeg. John Westerdijk zette de Vlaardin- gers na een sterk openingskwartier van de thuisploeg op 1-0. Ter Leede veroverde na deze treffer wel een optisch veldoverwicht, maar schiep slechts weinig kansen. Jan van Harskamp was nog het dichtst bij een treffer voor de Faas-equipe. Balverlies van Rob Enthoven leidde twintig minuten voor tijd de beslissing in. Caspar van der Velde scoorde voor HVO 2-0. Quick Boys begon in Schiedam zonder Fred Eysberg. De wegens familieomstandigheden afwezige vleugelverdediger werd vervangen door Jan Hoek, die ondanks het feit dat hij geen bal links trapt niet uit de toon viel. Op het piepkleine, hobbelige veldje werd snel duide lijk dat combineren een netelige zaak zou worden. Vooral Kees van Rooyen, de man die normaliter de lijnen bij de Katwijkers uitzet, had een moeilijke middag. Hij probeer de tevergeefs enige rust in het spel van zijn ploeg te brengen. Telkens als hij trachtte te temporiseren zat er een tegenstander op zijn lip en raakte hij de bal weer kwijt. Zijn enige troost was dat Ron de Bruyn, spelmaker bij PPSC en veruit de meest talentrijke van die ploeg, met dezelfde problemen worstel de. In de eerste helft kreeg Quick Boys welgeteld drie kansjes. Na een kwartier mocht Leen van der Plas van zijn tegenstander van dichtbij uithalen en twintig minu ten later werd Marco van der Plas bij een corner geen strobreed in de weg gelegd. Het schot en de kopbal misten evenwel de juiste richting. Vijf minuten voor rust kwam Quick Boys alsnog op voorsprong. Van Duyn verstoorde de opbouw van PPSC in een vroeg stadium, onderschepte de bal en kon zo op het vijandelijk doel aflopen. Aldaar schoot hij uit een moeilijke hoek raak, daarmee zorgend voor een van de weinige hoogtepunten in dit treffen. NOORDWIJK RCL hoefde de Duinwetering zaterdag middag niet in paniek te verlaten. Van de 2-0 nederlaag bij koploper Noord wijk viel weinig tot niets af te dingen, zo als dat ook half december bij de eerste onderlinge ontmoe ting op De Bloemerd het geval was geweest. Maar toen, nog niet zo gek veel competitie-duels terug, stapelden zich de frustraties bij de Racing hoog op. Radeloos waren ze. En reddeloos tegelijk. Dit keer echter maakte RCL duide lijk niet voor een verloren zaak te vechten. Dat werd niet vertaald in een briljante partij voetbal, inte gendeel zelfs, maar het feit dat de Racers het de Noordwijkse titelfa- voriet geen tel echt moeilijk kon den maken, daar hield RCL nu geen complex aan over. Het geloof in eigen kunnen is in de lange winterstop teruggekeerd. Stapje voor stapje is trainer Lau rens Mouter er in geslaagd zijn pu pillen de grondbeginselen van het aanvallend voetbal bij te brengen, al is hij nog lang niet uitgestu deerd. Hij moet ook heel voorzich tig verder werken, want de voor laatste positie op de ranglijst laat vooralsnog weinig ruimte voor ge forceerde experimenten. Mouter heeft RCL nooit ten kos te van alles van het 'twee spitsen- etiket' los willen weken. Toen zijn nieuwe aanpak op De Bloemerd veel te weinig punten opleverde, sloeg hij op verzoek van de spelers zelfs de weg terug in. Maar daar mee keerde RCL nog niet de geva renzone de rug toe, aanleiding voor de oefenmeester die momenteel 'op herhaling' is de touwtjes weer helemaal zelf in handen te nemen en te spannen. Het resultaat was er de laatste weken naar. Winst op het tobbende Zwart Wit'28 en een verdienstelij ke puntendeling bij Oostkapelle sterkten de Leiderdorpse moraal. Dat verschafte RCL bij Noordwijk de durf onbevangen de aanval te zoeken, met libero Dick van der Bijl net zo vaak vóór als achter zijn eigen verdediging. Opvallend Noordwijk werd daarmee overi gens niet bepaald in verlegenheid gebracht. De RCL'ers mochten dan stuk voor stuk hun uiterste best doen, individueel staken alle Noordwijkers letterlijk en figuur lijk boven hun directe tegenstan ders uit. Opvallend is dan eigenlijk alleen hoe zo'n Rob Knauff draait. Hij kwam destijds bij RCL-Noord- wijk als onbekend invaller binnen de lijnen, is beslist geen wonder- voetballer maar draait toch met ge mak mee op het middenveld. Mou ter, bijna jaloers: "Maar zoals wij nu een goed half jaar bezig zijn, werkt Noordwijk al meer dan tien jaar. Het is voor hun allemaal een abc-tje". Voor Ivan Hermans geldt in we zen niet anders. Mouter weer: "Hun reserve-spits zou bij ons de beste aanvaller zijn". Een paar jaar geleden nog afdelingsschutter bij KRV, werkte Hermans zich op tot een altijd inzetbare kracht aan de vaderlandse amateurtop. Tegen Quick Boys scoorde hij de belang rijke openingstreffer en zaterdag trapte hij tegen RCL twee keer raak. Na balverlies van Ruud Boendermaker lanceerde Andries Wendt (nog offensiever ingesteld dan Van der Bijl, al kan Noordwijk zich achterin natuurlijk het een en ander permitteren) Klaas Vink. Hij spurtte langs bewaker Hanno van Breugel en om de zaterdag onzeke re Peter van der Heyden heen, waarna Vink de afwerking aan Hermans moest laten: 1-0. Dat was twintig minuten vóór rust, een kwartier na de pauze be sliste Hermans de wedstrijd. Hij pikte de bal na een inworp .van Sjaak Sluys op, glipte in volle ren langs Van der Bijl en dirigeerde be heerst de 2-0 achter Van der Hey den. Sjaak Sluys overigens werd in de vierde minuut van de tweede helft opgeschreven door scheidsrechter Nagtegaal. Hij kreeg zijn derde of ficiële waarschuwing na opzette- PPSC, dat de voor Theo keepende Kees de Beste sic spaarzaajn op de proef had ges trachtte onmiddellijk te antv den. Laatste man Winkelman scheen in kansrijke positie, 1 deponeerde het leder naast Katwijkse doel. Na rust liepe combinaties aan Quick Boys wat beter. Vooral aan de linkei van het veld, waar Van Duyn te meer bewees dit seizoen in de doen te zijn. Ook Johan Jo onderscheidde zich in posi zin. Hij was het die kort na de ze met een verre pass Martin der Plas vrij voor doelman rings bracht. Het schot van de wijkse centrumspits verdwee: naast het doel. Na een aanvankelijke oph viel er voor de niet in treinen teresseerde toeschouwer lang weinig te genieten. Alleen ee zet van Jonker die van de do werd gehaald zorgde voor i opwinding. Pas in de slotfase, PPSC moest komen, kwaï weer wat leven in de brouweri twee keer toe, eenmaal na een pertje van Freek Rienks, n Kolmeyer voor de Schiedam in perspectiefrijke positie aa gen. Beide malen misten zijn ten zuiverheid. Quick Boys h via Martin van der Plas, de Leen van der Plas in het veld j men Arnold Boers en Van 1 nog in scoringspositie, zondei gebruik van te maken. Martin van der Plas later: die domper van verleden weel het in verband met het zelfvei wen absoluut noodzakelijk d zouden winnen. Lukt dat nie kom je nog verder achterop ei je het wel vergeten. We wiste dat het lastig zou worden. Bi thuis toonde PPSC zich ook moeilijke ploeg om tegen te ballen. Onze kansen? Ik zie mogelijkheden. Ik kan me ter ste geen seizoen herinneren v. we zo regelmatig als nu pre den. Als je trouwens geen r lijkheden meer ziet kun je er mee stoppen". CHRIS HART MONSTER - Katwijk krijgt I koploper steeds moeilijker, tegen Monster trof het een die zich er niet voor schaam* met tien man voor het eigen c gaan 'liggen'. De thuisploeg daarbij gesteund door een sn 0 voorsprong (doelpunt Nic Zanten na een foutje van Wir II).Een goed spelend Katwijl Peter Boon als absolute uitbl kreeg daarna legio kansen, j de laatste, in de negentigs' nuut, werd benut. Jaap S bracht de Katwijkers terecht zij: 1-1. Ivan Hermans (tweede van rechts) heeft zijn en Noordwijks tweede doel punt verzonden. De bal zal langs Peter van der Heyden glippen. Ook Paul Wesel en Ruud Boendermaker r) komen er niet meer aan (foto Holvast) lijk hands. Terecht, maar de Utrechtse arbiter had onder andere ook 'scheermes' Ruud Boenderma ker en Ab Braat moeten noteren voor ernstiger vergrijpen. Daarmee is het interessantste van de wedstrijd wel verteld. RCL kreeg niet één uitgespeelde kans. Wel waren Van Gemerden en Siera voor rust bij toeval twee keer dicht bij een doelpunt. Van Gemerden prikte de bal recht in de handen van Dortmundt en Siera nam in vrije positie een voorzet volledig verkeerd op zijn hoofd. Recht voor de goal ingekopt, belandde de bal ergens ter hoogte van de corner- vlag. LISSE - FC Lisse is voor de vijfde achtereenvolgende keer ongesla gen gebleven. Tegen het sterke Haagse Duno bleek het weliswaar onmogelijk een glanzende partij voetbal op de mat te leggen, maar met de uiteindelijke 0-0 werd de middenmootpositie weer met een punt verstevigd. Trainer Wim Eilander ziet zijn pupillen daarmee afstevenen op het dit seizoen nagestreefde doel en met de doorgevoerde verjon ging kan de blik vol vertrouwen op de toekomst worden gericht. Eilan der: "Het uitgangspunt, meedraai en in de middenmoot, blijkt haal baar. Na een matige seizoenstart, waarin veel wisselingen plaatsvon den, hebben we de juiste opstelling gevonden. De ploeg draait nu lek ker. Er is zelfvertrouwen en dat la ten de jongens zien". De invloed van de Rotterdamse oefenmeester was zaterdag duide lijk zichtbaar. Waar in vorige sei zoenen individuele acties van rou tiniers als Frans van der Laan en Rob Suttorp het spel bepaalden, opereren de geelblauwen nu veel meer vanuit een hechte eenheid. Er wordt snel gespeeld en de te genstander wordt met vloeiende combinaties bestreden, voorzover een tegenstander dat overigens toelaat. Duno, toch een technisch vaar dig elftal, beperkte zich zaterdag nadrukkelijk tot het afstoppen van de Lissese aanvalsgolven. Daarbij schroomden de Hagenaars niet aan de noodrem te trekken. Arbiter Snijders liet hen ongestraft te werk gaan, wat de kijkwaarde van het duel niet ten goede kwam. Slechts zelden slaagden de geelblauwen er in de frontlinie zonder kleerscheu ren te bereiken en mocht dat al ge beuren, dan trad in die linie een schromend tekort op de voor grond: er is geen koele afmaker. Dertien treffers in vijftien wed strijden zijn illustrerend voor het probleem waarmee Eilander zich opgezadeld weet en waarvoor hij voorlopig geen oplossing heeft: "Het is een probleem. Ik hoop in feite dat zich op een moment een echte spits aanbiedt". De in de eerste helft als spits ope rerende Arie Schalk was op slag van rust het dichtst bij een treffer in dit verder kansarme duel. Via een verdediger verdween zijn kei harde inzet rakelings over. Daar tegenover wist Duno geen enkel gevaar te stichten, mede door het resoluut optreden van Gert van Tol die de Haagse spits IJspelder volle dig in zijn zak had. PETER VAN LEEUWEN "Beste" Of een Leiderdorpse goal bij de 1-0 voorsprong van Noordwijk veel tekening in de oneerlijke strijd zou hebben gebracht, dient te worden betwijfeld. "Noordwijk was ge woon de beste", oordeelde Mouter eerlijk. Hij greep de absentie van Heemskerk (bijna hersteld van een blessure), Ruis (die zijn derde en laatste wedstrijd uitzat) en Schal- kers (ziek geweest, maar uiteinde lijk wel ingevallen voor de in de voorhoede geposteerde Peter Pi ket) niet als excuus aan. "Maar we worden natuurlijk wel wat sterker als zij er weer bij zijn". Aan Noordwijkse zijde stond daar het gemis tegenover van Smits (volgende week voor de top per tegen Kozakken Boys'weer speelklaar), Wetzel en na ruim een half uur ook Geert Jan Bakker te genover. Hij verliet in de 34ste mi nuut net als twee weken geleden met een spierscheurtje in het dij been het veld. Dat ging ten koste van de creativiteit, maar had ver der nauwelijks gevolgen. Te hard Het ging Noordwijk verder weer gemakkelijk af, al bestreed trainer John Eelman de door het klasse- verschil in de hand gewerkte op vatting dat zijn ploeg maar op hal ve kracht zou hebben gespeeld. "Er werd juist te hard gewerkt. Ie dereen wilde maar zo snel mogelijk naar de goal aan de andere kant toe. Dat is natuurlijk prijzenswaar dig, maar als ze gewoon even het koppie erbij houden maak je veel meer goals". Omdat Klaas Vink, Ivan Her mans en René van Hensbergen geen raad wisten met meer dan riante kansen, bleef de nederlaag voor RCL beslist draaglijk. GERARD HAVERKAMP MADRID (GPD/ANP) - FC Bar celona zal het kampioensfeest voorlopig nog even uit moeten stellen. In Alicante leed Barcelo na gisteren zijn tweede neder laag in deze competitie tegen het laaggeplaatste Hercules (1-0). De Catalanen, die vorige week tegen Malaga ook al een terugval te zien gaven, bakten er tegen de gradatiekandidaat Hercules bit ter weinig van, ondanks dat de club uit Alicante vanaf de 35e mi nuut in de eerste helft met tien man speelde omdat Sanabria uit het veld was gestuurd. Het nood lot sloeg vier minuten voor tijd voor Barcelona toe. De Duitser Schuster zette De la Torre van de bal in het strafschopgebied, waarna Cartagena de toegekende pentalty benutte. Concurrent Atletico de Madrid maakte geen misstap en won thuis gemakkelijk van Vallado- lid met 2-0 via twee treffers van de Mexicaan Hugo Sanchez. Real Madrid blijft kwakkelen in dit seizoen. De „koninklijke" werd gisteren kansloos versla gen door Osasuna uit Pamplona en leed daarmee zijn achtste ne derlaag. Het enige doelpunt werd gescoord door Lumbreras. West-Duitsland Bayern München wankelde za terdag in de Bundesliga maar be zweek niet. Een week na het met 2-0 gewonnen duel tegen 1 FC Köln trad Bayern in het eigen stadion aan tegen de regerende kampioen VfB Stuttgart. De ti telhouder nam weliswaar een voorsprong van 0-2, maar verloor uiteindelijk met 3-2. VfB Stutt gart verloor niet alleen de twee punten, maar raakte ook zijn rou tinier Hermann Ohlicher kwijt, die acht minuten voor het eind signaal wegens belediging van de scheidsrechter uit het veld werd gestuurd. Het was de elfde rode kaart in het lopende sei zoen. Voor het tweede duel met AS Roma, komende woensdag, heeft bekerwinnaar en favoriet voor de Westduitse titel Bayern München na 23 wedstrijden, wel iswaar met een wedstrijd meer gespeeld, drie punten voor sprong op Werder Bremen, dat op eigen terrein met 2-1 van For- tuna Düsseldorf won. Borussia Mönchengladbach klom naar de derde plaats dank zij winst (1-0) bij promovendus Karlsruhe, dat voor de tiende maal achtereen zonder zege bleef. Engeland Tottenham Hotspur heeft za terdag een belangrijke overwin ning behaald in de eerste divisie van de Engelse league. In en te gen Liverpool, tegenwoordig een subtopper, werd het 1-0 voor de Spurs dankzij een doelpunt in de 70ste minuut van Garth Crooks. Liverpool had vooral voor rust het beste van de wedstrijd. Omdat koploper Everton te middenmoter Aston Villa slechte dag had (1-1), kwam tenham op een gelijk aantal p ten. Everton behield de ee plaats, omdat het een wedst minder heeft gespeeld dan tenham. Van de toppers kv verder alleen Arsenal tot wi 2-0 tegen Leicester. Manche United, waar aanvoerder Br Robson na een blessure was ruggekeerd, speelde vrij< avond al 2-2 tegen West l United. Italië Verona heeft zijn leidende sitie in de Italiaanse eerste sie versterkt door de uitv strijd tegen Fiorentina met 3 winnen. Naaste concurrent I speelde gelijk (2-2) in de Mil; se derby tegen AC Milan. E deze resultaten groeide de v sprong van Verona na 22 v strijden tot drie punten. België Anderlecht maakt moeil tijden door in België, maar h< het geluk aan zijn zijde. Fi Arnesen besliste diep in de tt de helft de zeer matige weds tegen Thor Waterschei: 1-0. Waregem, dat als enige Anderlecht nog van de titel kunnen afhouden, verspeeld eigen veld een punt tegen Brugge: 1-1.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17