Lugdunum slaat NFC op tilt Laconieke start breekt Roodenburg bij SEW op WSB ontneemt LFC titelkansen Machtsgreep Blauw Zwart UDO verrast bij VCS: 1-1 Martin Kerkman uit veld gestuurd Lisse vecht voor laatste kans De Ridder behoedt SJC voor nederlaag MAANDAG 18 MAART 1985 SPORT PAGINA NIBBINXWOUD - Roodenburg zit overduidelijk in de hoek waar de klappen vallen. De Leidenaars speelden gisteren bij koploper SEW opnieuw een behoorlijke wedstrijd, maar werden niet be loond in de vorm van punten. SEW profiteerde van de laconieke start van de blauwzwarten en gaven de al na twee minuten genomen voor sprong niet meer uit handen. On danks de aldus tot stand gekomen 1-0 nederlaag blijven de Noord-be woners optimistisch over hun kan sen op voortzetting van het eer steklasserschap. Een iets te gemakkelijk begin kostte Roodenburg in Noord-Hol land beide punten. SEW-midden- velder Nico Mol werd door de Leidse defensie bij de tweede paal geheel vrijgelaten en kon op sim pele wijze zijn ploeg aan een voor sprong helpen. Vanaf dat moment was de equipe van John Huguenin wakker en bleef er weinig meer te merken van het standsverschil dat kampioenskandidaat SEW en bij na rode lantaarndrager Rooden burg zou moeten zijn. De thuisploeg was met de wind in de rug de eerste helft wel de meest aanvallende ploeg, maar Roodenburg gaf bijna geen kansen meer weg. De beste mogelijkheid was zelfs voor de Leidenaars. Spits Ronald Jansen benutte die kans ook, maar de Noordhollandse club- grensrechter stak een (vlagge)stok- je voor het Leidse feestje en scheidsrechter Hubers volgde het advies van "zijn partijdige" (uit spraak Huguenin) assistent op. Waarmee Jansen en zijn teamgeno ten een glaszuiver doelpunt werd ontnomen. Na de pauze slaagde Rooden burg er met aardig veldspel in de titelpretendent op eigen helft terug te dringen. Echt veel kansen wer den daar bij niet gecreeerd. Trainer John Huegenin: "We vallen nog steeds teveel door het centrum aan. Zeker als je met. vier spitsen gaat spelen, zoals wij de laatste twintig minuten hebben gedaan. Niet alleen de thuisclub was giste ren de grote winnaar, maar ook het publiek. De beide teams leken te beseffen, dat zij dat publiek onder de ijzige weersomstandigheden op "De Boekhorst" niet in de kou konden laten staan. Gedurende een groot deel van de wedstrijd lie ten zij dan ook zien dat voetbal, al is het dan in de derde klasse, wel degelijk boeiend kan zijn. Hard spel en al te stringente taktische concepten ontbraken, terwijl bo vendien een groot deel der spelers een behoorlijke dosis aan techni sche bagage in huis bleek te heb ben. Het enthousiasme van WSB won het daarbij van de routine van LFC. De door slepende blessures van een drietal basisspelers danig ge wijzigde formatie van Leo Holl, be gint zijn draai momenteel duidelijk te vinden. Het gretige aanvalstrio Gerrie Van der Burg-John Jansen- Berend van de Linden kon elkaar DEN HAAG - Rode lantaren- drager UDO heeft bij koploper VCS in Den Haag een uitste kend resultaat behaald. Het team van André Wetzel werd op 1-1 gehouden. In de eerste helft was VCS duidelijk de be tere ploeg. UDO kwam met de dubbelblanke ruststand uitste kend weg. Na rust was het de Pouwiel-equipe die de toon aangaf. Wilbert Witteman zette UDO na tien minuten verdiend op 0-1, maar de Hagenaars rea geerden alert. Gerard van der Mark maakte nog in dezelfde minuut gelijk. De hekkesluiter liet zich niet van de wijs bren gen en bleef gedisciplineerd voetballen. Dick en Wilbert Witteman kwamen zelfs nog oog in oog met de keeper. Ge scoord werd er echter niet meer, waarmee een terechte uitslag werd bereikt. LEIDEN - De afaeling Den Haag van de WON organiseert in de paasvakantie twee trainingsdagen voor de C- en B-jeugd op het ter rein van MMO in Hoogmade. Op dinsdag 2 en woensdag 3 april zal Ajax-trainer Aad de Mos een trai ning verzorgen. Op 2 april krijgt hij assistentie van de Oud-Ajacied en huidige Volendam-speler Gerrie Mühren. Voetbalclubs uit de regio kunnen per leeftijdscategorie twee spelers inschrijven, maar omdat er slechts zestig spelers aan een trai ningsdag kunnen meedoen, is vol gens de WON met de inschrijving haast geboden. zul je de ruimte vooral op de vleu gels moeten gaan zoeken". Toch waren er wel wat mogelijkheden. Ronald Jansen, maar vooral mid denvelder Duncan Alberga (hij trapte van dichtbij alleen voor SEW-doelman Jan van Hout over de bal heen) misten echter. Hoewel Roodenburg weer te weinig kreeg, is er voor de Leide naars nog geen reden om moede loos te worden. Uiteindelijk mist de ploeg nog steeds een aantal vas te krachten. Luuk Kok (gebroken been) en Koos Siera (knieblessure) zullen voorlopig nog wel gemist moeten worden, maar Aat de Groot (spierscheuring) hoopt deze week weer lichtjes te gaan trainen. Bo vendien kan Huguenin sinds kort weer beschikken over de oudge dienden Peter Ciere en Hans Tis- seur. De Haagse trainer: "Kwalita tief wordt er aardig gevoetbald, maar we missen momenteel routi ne. Als het een beetje tegenzit, dan laten ze al snel het koppetje han gen. Daarom zijn Ciere en Tisseur, twee pur-sang Roodenburgers, ge- Ronald Jansen, vTaagd zich weer beschikbaar te stellen. Afgesproken is om ze als vaste bankzitters te laten beginnen en ze zo nodig in te zetten". Zoals tegen SEW ook gebeurde. Ciere kwam na de pauze in de ploeg voor Jurgen Kok en verhuis de halverwege de tweede helft nog naar het front om samen met Jan sen 'oorlog' te maken. Hetgeen gis- AMSTELVEEN - Voor de tweede maal in deze voetbaljaargang klonken de tonen v scheidersrechter Verwoort Lugdunum vals in de oren. Haalde de leidsman uit IJmuid eerder dit seizoen de woede van de Leidenaars op de hals door het duel met NFC wegc onweer te staken (bij een voordelige 0-1 stand), gisteren tijdens de herhalingsoefeni (2-0 verlies) in Amstelveen was de bebaarde spelleider weer het mikpunt van Lei< kritiek. Aanleiding was het wegzenden van Martin Kerkman in de 68ste mi nuut van de overigens matige op voering. De Lugdunumer schopte ...JÜL. tegenstrever Raimo Diehl in het teren nog tot niets leidde. Maar de strafschopgeboed tegen de benen, resultaten moeten nu toch gaan ko- terwijl het speeltuig allang naar de men. Huguenin: "Gezien de andere kant van het veld was krachtsverhoudingen de laatste getransporteerd. De beslissing om wedstrijden en het feit dat de inzet verbeterd is, heb ik er alle vertrou- in dat we het redden". Kerkman voortijdig richting dou ches te sturen was dus terecht, maar de Leidenaar had de ledema ten van zijn Amstelveense tegen strever niet 'zomaar' beroerd. Raimo Diehl, zo luidde de Leidse lezing achteraf, had het 'kruis' van Kerkman betast. Een vergrijp dat eveneens met 'rood' bestraft had moeten worden, maar de NFC'er kreeg tot ergernis van Lugdunum slechts een officiële waarschu wing. Vanaf dat moment vocht Lugdunum niet tegen een met één voetballer meer spelende oppo- NOORDWIJKERHOUT - De kans op een terugkeer van LFC naar de tweede klasse is vrij klein geworden, nu de kanaries in een boeiend duel tegen WSB met 3-1 ten on der gingen. Het gemis van een aantal basisspelers bleek voor de Leidenaars teveel van het goede. goed vinden en stelde de LFC-de- fensie, ondanks de straffe tegen wind, vanaf het beginsignaal danig op de proef. Dat leidde al vrij snel tot resultaat. In de 14de minuut vond Gerrie van der Burg met een cornerbal het hoofd van Berend van der Linden, die fraai de 1-0 bin nenkopte. LFC moest daarentegen nog zichtbaar wennen aan het ontbre ken van een aantal vaste krachten. Elke linie bleek door het gemis van Sjaak Rietbergen, Sjaak te Henne- pe en Paul Harteveld en het slechts op halve kracht draaien van Dick van de Walle (die na 25 minuten de ook al geblesseerde Hans Kruyff diende te vervangen) danig ver zwakt. Aanvankelijk konden de discipelen van Wim Visser nog wat terugdoen. Uit een vrije trap van een opvallend ijverige Bles Zuma zeilde de bal net langs de verkeer de kant van de paal, terwijl Ger Nachtegeller een knal van afstand zag gekeerd door goalie Johan van de Berg. Opmerkelijk genoeg liet Nachtegeller het bij dit ene schot, de straffe wind in de rug van de LFC-ers nodigde nadrukkelijk uit tot meer pogingen van dien aard. WSB plaatste inmiddels enkele goede tegenstoten. In de 30ste mi nuut passte John Jansen de bal be keken op Gerrie van der Burg, die het leder met een harde schuiver langs de kansloze Peter van de Wal in het net deed belanden: 2-0. Kort na de hervatting resulteerde een slappe dekking in de Leidse ach terhoede zelfs tot 3-0. Peter van der Klugt legde de bal terug op Berend van de Linden, die met een droge knal 3-0 aantekende. De wedstrijd leek gespeeld, maar zes minuten later schoot Peter van der Broek LFC onverwacht toch nog terug in de wedstrijd: 3-1. LFC drong daarna aan, zonder echter tot veel kansen te komen. Naarmate de Visser-equipe meer de aanval zocht, bleken de trage Leidse verdedigers bovendien des te kwetsbaarder bij snelle tegen stoten. Iets te gehaast spel van WSB hield de schade voor LFC echter in de perken. Verder dan een om onduidelijke redenen afge keurde treffer van Nico van As kwam de thuisclub dan ook niet. Daar maalde WSB niet om, met de 3-1 winst en het vertoonde spel was de ploeg allang blij. Wim Visser vond de nederlaag terecht: "Het ontbreken van een aantal mensen mag geen excuus zijn. De anderen moeten het ook kunnen. In de eerste helft hebbben we te slap gespeeld, de spelers be seften niet dat ze meer profijt uit de meewind dienden te trekken. Bovendien vertrouwen ze teveel op de kwaliteiten van Peter van der Wal, die kan ook niet alles te genhouden. Dat heeft ons de wed strijd gekost". RUUD DOBBELAAR nboom (links Peter, rechts Ronald) voor Docos op weg naar het doel. DOSR-speler Walter Koek probeert in te grijpen, (foto Holvast) LEIDEN - Docos heeft gisteren op eigen veld degradatie-concurrent DOSR niet achter zich kunen la ten. Ondanks de grote belangen eindigde het sportieve duel in de derde klasse in een 1-1 gelijkspel. Beide teams slaagden er niet in de 250 toeschouwers te overtuigen van de onjuistheid van hun lage ranglijstpositie, waarbij de thuis club in ieder geval het gemis van enkele spelers nog als excuus kon aanvoeren. Matthieu de Vrind en Leo van der Krogt werden door het Leidse bestuur namelijk om disciplinaire redenen geschorst. De vaste krach ten hadden het in de nacht voor de derby tegen LFC zó bont gemaakt, dat de Docos-leiding meende tot een schorsing te moeten besluiten. De Vrind en Van der Krogt hebben inmiddels berouw getoond en eerstgenoemde zat gisteren dan ook alweer op de bank, overigens zonder ingezet te worden. Trainer Crama zal het tweetal on getwijfeld wel weer gaan opstellen, afgaande op wat gisteren werd ge boden. Docos speelde immers geen beste wedstrijd. Alleen de eerste tien minuten van beide helf ten werd op een voor de derde klasse aanvaardbaar niveau ge voetbald. Ook tegenstander DOSR toonde aan niet voor niets tot de ploegen te behoren die nog voor degradatie in aanmerking komen, hoewel de Veners qua technisch vermogen en qua routine wat meer in huis hebben dan Docos. De Morsbewoners waren in het begin de betere ploeg, combineer den heel aardig en waren zelfs en kele malen gevaarlijk bij indivi duele acties. De behendige rechter spits Ronald Hoogenboom soleer de al na vijf minuten door de DOSR- defensie en kon slechts door goed ingrijpen van doelman Arno Schouten van een fraaie tref fer weerhouden worden. Vlak daarop moest de goalie opnieuw handelend optreden bij een inzet van dezelfde Hoogenboom, nu na een geslaagde één-twee combina tie met Sjaak van Leeuwen. Na dit veelbelovende begin zak ten de Leidenaars steeds verder weg. DOSR profiteerde van de vrij heid die de ploeg op het midden veld kreeg en trok, vooral onder leiding van spelmaker Ger Riet- broek, de wedstrijd steeds meer naar zich toe. Na een kwartier spe len leidde dat tot de eerste grote kans voor de Veners. Ger van Em- LISSE - De zondagtak van de fu sieclub uit Lisse heeft het minima le kansje op promotie uit de derde klasse behouden. De subtopper te gen Celeritas werd met 4-2 gewon nen. Overigens was de Lisser winst nauwelijks verdiend te noemen. Mulder zette Celeritas halverwe ge de eerste rondgang terecht op voorsprong, maar Meiland kopte op slag van rust de thuisclub op 1-1 uit een voorzet van Ron Mesman. Na rust werd de wedstrijd aantrek kelijker. Ruud van der Voort bracht na een kwartier Lisse op 2- 1, maar Celeritas kwam sterk te rug. Wiggeraat scoorde 2-2 en Lisse moest terug. Zes minuten voor tijd werd een Haagse treffer op dubieu ze gronden afgekeurd. Eén minuut later doelpuntte Mesman aan de andere zijde wel. Ruud van der Voort bepaalde in de laatste secon den de eindstand od 4-2. merik knalde tegen de onderkant van de lat. In de twintigste minuut kwamen de gasten dan toch op voorsprong. Linkerspits Leander Rietbroek tikte de bal in na voor bereidend werk van Martin Hoo genboom en Ger van Emmerik. Na deze treffer zakte het spelpeil aan zienlijk. Alleen Leander Rietbroek ontfrok zich nog éénmaal aan de malaise met een lange solo. De Leidse rechtervleugelverdediger Raymond Goddijn kon nog net in grijpen. Na de pauze leek het even of Do cos de wedstrijd alsnog in handen ging nemen. Na de snelle gelijkma ker van Peter Hoogenboom (van een meter of twaalf na aangeven van Peter van der Kooy) bouwden de gastheren wel een veldover- wicht op, maar uitgespeelde kan sen werden niet gecreeerd. Alleen Ronald Hoogenboom was voor de Crama-equipe nog dicht bij een doelpunt. Zijn van richting veran derde schot verraste doelman Schouten, maar verdween net over de lat. Voor DOSR waren er aan de andere kant betere mogelijkheden, welke voornamelijk het gevolg wa ren van het matige uitverdedigen van de Leidenaars. Met name Mar tin Hoogenboom en Erwin Loos waren dichtbij de winnende tref fer, maar doelman Burghouwt was niet meer te passeren, waarmee de terechte 1-1 in stand bleef. WASSENAAR - Blauw Zwart heeft gisteren een ge slaagde greep naar de macht gedaan in de tweede klasse. Verburch werd in Wassenaar in een directe confrontatie met 2-1 teruggewezen. Verdiend was de zege echter allerminst, maar daar had de jonge ploeg van oefenmeester Chiel Jansen terecht maling aan. Blauw Zwart staat in punten nu gelijk met Alphense Boys, dat in het afgelopen weekeinde niet in actie kwam. Een gang van zaken die in Wassenaar niet voor mogelijk werd gehouden, omdat Chiel Jansen een aantal routiniers zag stoppen cq vertrekken. Wonder boven wonder presteert het elftal, met een gemiddel de leeftijd van 21,5 jaar, dit seizoen voortvarend, hoe wel gisteren weinig kwaliteit werd geboden. Dat er toch een overwinning uit de buis rolde, pleit voor het doorzettingsvermogen van Blauw Zwart. Al na 9 minuten vielen de Wassenaarders elkaar juichend in de armen. Bruisend middelpunt was Mark Olysla- gers, die Verburch-goalie Jan van der Kleij met afstandsschot kansloos passeerde: 1-0. Lang genoot het Wassenaarse publiek (800) niet van de voorspong, want in de 16de minuut zorgde Ton Jongmans voor de gelijkmaker. Die treffer tastte het zelfvertrouwen van Blauw Zwart niet aan, want tot het theeintermezzo bleef de thuisploeg het spel dicte ren. Jan van der Kleij hield het doel voor Verburch schoon. In de tweede helft moest Blauw Zwart de heer schappij van de tegenstander uit het Westland dulden. De beste kansen waren evenwel voor de thuisploeg, die een kwartier voor tijd de winnende treffer scoorde. Rob Gras rondde voorbereidend werk van Cees van Leeuwen uitstekend af. Verburch viel in de slotfase wanhopig aan. Ton Jongmans had de gelijkmaker op zijn voeten, maar de Westlandse spits mikte verkeerd. NOORDWIJK - De Noordwijk- se toeschouwers spoedden zich al voortijdig naar de uitgang. De aanhang van SJC had giste ren ver het eindsignaal van de wedstrijd tegen Gouda de moed op een gelijkspel al opge geven. Het vertoonde spel van de tweedeklasser was immers niet van hoog gehalte geweest. Slechts één Noordwijker wenste zich niet bij de neder laag neer te leggen. Middenvel der René de Ridder verleende voor de laatste keer assistentie aan het front. Hoog veerde de SJC'er op na een Noordwijkse hoekschop. Tot verbazing van de zwartwitten verdween het leder in het Goudse doel. De gelijkmaker, die niemand meer had verwacht, was een feit. Met de 2-2 mocht de thuis ploeg de handen dichtknijpen, want het was Gouda dat de wedstrijd voor een belangrijk deel had gedicteerd. Vrouwe Fortuna lachte SJC evenwel vriendelijk toe. Met het punt in handen heeft de équipe van Arie Duijndam zich inmiddels naar de middenmoot gema noeuvreerd, wat overigens niet wil zeggen dat SJC is gevrij waard van degradatiegevaar. Gouda daarentegen ziet de degradatiespoken om zich heen vliegen, hoewel de ploeg gisteren een uitstekende in druk achterliet. Na een kwar tier keek SJC na een goed lo pende Goudse aanval (Boelie Vermeer scoorde) tegen een achterstand aan. Vlak voor rust kwam de thuisclub op gelijke voet. Daar moest overigens een door de Gouwenaars fel betwis- - te strafschop aan te pas komen. Naar hun mening had goalie Roland Koot Jos Alders niet in zijn loop belemmerd. De scheidsrechter had en andere lezing, waardoor Alders zelf vanaf de stip kon scoren. In de tweede helft kwam Gouda via een strafschop van Hennie van Tok, na ónderui thalen van Joop Korevaar, weer op voorsprong. De rode lantaarndrager kreeg nadien le gio kansen op 1-3, maar doel man Ted van de Meer hield zijn doel met verve schoon. Omdat de voorhoede van SJC niet kon imponeren, hield het meren deel van de Noordwijkse aan hang het voortijdig voor gezien. Een foutje, want René de Ridder liet.de trouwste suppor ters twee minuten voor slot jui chen. nent, maar ook tegen een ste nerveuzer optredende arbiter T woort. Dat de fluitist alle realiteit uit oog had verloren, bleek in de 71 minuut toen Gijs Collé de Am; veense grensrechter Nijkamp gen de grasmat werkte. Naar de van de spitsspeler hield de vla{ nist de bal te lang in zijn hanc waarna Collé de lijnbewaker ver duwde. De aanvaller mc van geluk spreken dat hij niet zelfde richting werd opgestu als clubgenoot Kerkman. De incidenten illustreerden onmacht en de ergernis van I dunum in het laatste half uur de wedstrijd. Waar de équipe oefenmeester Koster eerder hard werken een aantal kansjes een had geschraapt, moest de L se formatie in de slotfase het woord op de 1-0 (de tweede stelveense treffer viel in de lat seconde) schuldig blijven. K mans uitsluiting had de groen ten volledig gedemoraliseerd. Schuld "En dat was de schuld vai scheidsrechter", wist Cler Koster. "Aanvankelijk zag ik wel zitten met die man, wan floot in de eerste helft lekker 1 Maar hij heeft in de tweede hel zaak volledig uit de hand laten ren. Ik ga het gedrag van mijn Iers niet goedpraten, maar woede over bepaalde beslissii was wel begrijpelijk. Die man1 de de wedstrijd niet aan, hij greep niet dat wij extra ger veerd waren gezien de positi de ranglijst. Het was voor ons t dat alleen Kerkman werd wc zonden en niet beiden". De Leidse vlaggenist Wim Duivenbode voelde de bui voc wedstrijd al hangen. "Samen de clubgrensrechter van NFC den we een kwartier lang door woort toegesproken. Dat is na' lijk al een slecht teken. Dan b niet zeker van je zaak. Hij was doodnerveus. Volgens mij ha de hele nacht niet geslapen, hij lijkbleek". Onverdiend Lijkbleek of niet, de beslis om zijn fiat te geven aan de ei treffer van NFC was juist, ho< veel Leidenaars in het schot Hans Hengeveld geen doelpun gen. Zowel arbiter Verwoori Wim van Duivenbode had ec geconstateerd dat Wim Eradu houdbare bal achter de doe had gestopt. Waarmee de thuis onverdiend op voorsprong kv want de elftallen wogen in de ste rondgang tegen elkaar op. Het was de Leidse ploeg niel te zien dat NFC met drie inva moest worden bestreden. Hans As (knie), Will Henskens (h( viel later wel in) en Wim Ligl (griep) waren niet beschik! maar Wim de Roo, Martin F man en John Zee (later gewi< voor Cees Schouten) bleken j in het elftal te passen. Aanvoe Eradus bewees zijn formatie ook geen dienst door de afzw van Hans Hengeveld tot doel te promoveren. De achterstand inspireerde dunum in de tweede helft aar kelijk tot een grotere dadendi Al na 4 minuten beroerde 1 Kooimans de paal, terwijl de denvelder een paar tellen late inzet op de lijn zag gestopt. 1 tussenliggende tijd was Henr der Weijden in de 'zestienrr onvrijwillig tegen de grasma •gaan, maar Verwoort was niet reglementairs opgevallen. Omstreden In de 68ste minuut greep dt streden scheidsrechter echtei in, met de rode kaart van M Kerkman tot gevolg. Van voc len kwam daarna niet veel omdat de spelers voortdurenc elkaar in de clinch lagen. Dc zorgers van de verenigingen den derhalve een drukke mii want geregeld lagen spelers mend op de grond. De Ar veense aanvoerder Hans haalde na een ongelukkige bc met Wim Oppelaar het einde en moest vermoedelijk mei hersenschudding naar het zi huis worden vervoerd. De uiteindelijke 2-0 van Roosenboom in de laatste sec kwam niet als een verrassing dat het met tien man strijc Lugdunum in de slotminuten druk op het Amstelveense had kunnen uitoefenen. Da deed het heersende optimisr oefenmeester Clement Koste trent handhaving in de eerste se A niet wegnemen. "De joi moeten de nederlaag maar sr spoelen. Komende week gac keihard trainen om tegen De taan twee punten te pakker ploeg mag dan wel de kop zijn, maar Lugdunum heeft 1 teit genoeg". De tijd zal het leren. ROB ONDERW,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15