Moskou centrum politiek beraad Gorbatsjov stelde zelf instructie Genève op Israël wedde op het verkeerde paard B Leiders overleggen met Gorbatsjov Amnesty meldt harde onderdrukking Haïti Aanval Russen Afghanistan: 530 doden ^fzir^ang^dActies in Zuid-Libanon steeds meer omstreden WOENSDAG 13 MAART 1985 BUITENLAND PAGINA 7 MOSKOU (DPA/AFP/Rtr.) - Moskou is dezer dagen het centrum van politiek beraad tussen de verschillende regeringsleiders die zijn aangekomen om de begrafenis van Tsjernenko bij te wonen. De Amerikaanse vice-president Bush, de Westduitse bondskan selier Kohl en de Britse premier Thacher spreken vandaag met partijleider Gorbatsjov. Ook de Franse president Mitterrand hoopt de nieuwe leider te spreken. LONDEN (AP) - De Britse rege ring heeft voor 31 miljoen gulden een nieuwe trein besteld voor ko ningin Elizabeth II, omdat men zich zorgen maakte over haar vei ligheid, zo heeft de minister van vervoer David Mitchell verklaard. Het Britse binnenlandse persbu reau Press Association berichtte dat de 14 wagons van de trein ge pantserd zullen worden om een terroristische aanval met raketten te kunnen weerstaan, en uitgerust zullen worden met kogelvrije ra- Een van de wagons zal worden gebruikt voor de opslag van appa ratuur en wapens van de lijfwacht en in een andere zal een generator worden aangebracht voor de air conditioning, het licht en de bevei ligingssystemen. De veiligheidsmaatregelen voor de koninklijke familie zijn ver- Britse koningin krijgt nieuwe, kogelvrije trein scherpt sinds de moord op Lord Mountbatten, een neef van de ko ningin en een oom van haar echt genoot prins Philip. Hij werd in 1979 in Ierland doodgeschoten door het verboden Ierse Republi- keinse Leger (IRA). Vorig jaar ok- ter Snape vindt dat het geld beter tober blies het IRA een hotel Brighton op, waar premier That cher en de meeste van haar minis ters verbleven. Vijf mensen kwa men door de explosie om het le ven. De oudste wagons van de huidi ge koninklijke trein zijn 44 jaar ge leden in bedrijf genomen. Zij zijn verouderd, kunnen niet harder dan 112 k/u en bevatten asbest, dat te genwoordig niet meer als bouwma teriaal gebruikt mag worden, aldus Mitchell in een schriftelijke verkla ring aan het Lagerhuis uiteen. Slechts twee van de 14 wagons zullen geheel nieuw zijn. De overi ge zullen worden omgebouwd van bestaand materieel van British Rail, de Britse staatsspoorwegen. De Labourpartij heeft kritiek op het regeringsbesluit. De woord voerder van de oppositiepartij Pe- gebruikt zou kunnen worden de vervanging van oude, vervallen treinen voor het gewone publiek- .De koninklijke familie gebruikt de trein een enkele keer voor een offi cieel bezoek in Groot-Brittannië. Premier Thatcher heeft een afkeer van de spoorwegen en reist per au to of per vliegtuig. In Washington werd gisteren be kend dat Bush de nieuwe secreta ris-generaal van de communisti sche partij een persoonlijke bood schap van de Amerikaanse presi dent Reagan zal overhandigen. Over de inhoud van het schrijven is niets meegedeeld. Veiligheids adviseur McFarlane wilde bevesti gen noch ontkennen dat Reagan zich in die brief in principe bereid toont tot een persoonlijke ontmoe ting met Gorbatsjov. Het eerste informele gesprek had gisteravond plaatst tussen de West duitse bondskanselier Kohl en de Oostduitse partijleider Honecker. De laatste maal dat Honnecker en Kohl elkaar spraken was in februa ri 1984 in Moskou toen ter gelegen heid van de begrafenis van Joeri Andropov eveneens een groot tal regeringsleiders jet-hoofdstad voornemen DEN HAAG (ANP) - Journalisten, oppositieleiders, religieuzen en vakbondsactivisten in Haiti lopen het gevaar slachtoffer te worden van arrestatie, martelingen en poli tieke moord. Dit schrijft de inter nationale organisatie voor de men senrechten Amnesty International in een vandaag verschenen rapport over de schendingen van de men senrechten in Haïti. Sinds 1984 bestaat er censuur op dagbladen en tijdschriften. Ver schillende journalisten zijn gear resteerd. Door de vervolging van vakbondsactivisten, functioneren de vakbonden in Haïti op het ogen blik niet meer openlijk. De honderden politieke gevan genen mogen geen contacten on derhouden met familie, advocaten en artsen. Ze worden, veelal Volgens Amnesty komen de der aanklacht of vorm van proces, schendingen neer op: niet-erkende vastgehouden en verblijven in detentie van gewetensgevangenen (politieke gevangenen die geen ge weld hebben gebruikt of propage ren) en politieke gevangenen gedu rende lange perioden, som? ver scheidene jaren; onjuiste procedu res bij detentie en procesvoering; 'verdwijningen' en politieke moor den; marteling en mishandeling van gevangenen; en slechte gevan genisomstandigheden. Amnesty is al jaren bezorgd over schendingen van de mensenrech ten in Haïti. In september 1977 kre gen 104 politieke gevangenen am nestie naar aanleiding van het feit dat de familie van de president, Jean-Claude Duvalier, twintig jaar aan de macht was. De regering ver klaarde vervolgens dat er geen po litieke gevangenen meer waren. vochtige, donkere en smerige cel len, veelal naakt of slechts gekleed in ondergoed. Bondsrepubliek te bezoeken leid de afgelopen zomer tot menings verschillen tussen de DDR en de Sowjet-Unie. Na een bliksembe zoek van Honecker aan Tsjernenko besloot Oost-Berlijn in juni het be zoek aan de Bondsrepubliek op te schorten. De leden van het Politbureau, vzw co».- me* Gorbatsjov aan het hoofd, heb- de Sow- ben gisteren korte tijd een doden- gekomen. Het wake gehouden bij Tsjernenko. Honecker de °ok in Moskou geaccrediteerde di plomaten hebben Tsjernenko de laatste eer bewezen. De zuilenzaal van het Huis van de Vakbonden, waar Tsjernenko ligt opgebaard, werd in de loop van dinsdag voorts door enkele tienduizenden Sowjet- burgers bezocht. De voorzitter van het Europees parlement, de Franse christen-de mocraat Pierre Pflimlin, heeft geen woorden van deelneming uitge sproken ter gelegenheid van het overlijden van Tsjernenko. Desge vraagd werd officieel door het ka binet van de voorzitter meegedeeld dat dit niet op zijn plaats zou zijn omdat de Sowjet-Unie officieel de EG niet erkent. Onofficieel viel in kringen rond Pflimlin te vernemen dat deze wei nig voelde voor een blijk van deel neming. Toen in november 1982 Brezjnev overleed herdacht de toenmalige voorzitter, de Neder landse socialist Piet Dankerd, prompt de overledene. De zinssne- de in diens toespraak waarin hij Breqnev „een man van de vrede" noemde wekte echter de woede van de rechterzijde van het parle ment. Inmiddels is ook iets meer be- Verschillende gevangenen zitten al jaren vast, zonder dat hun deten tie door de autoriteiten bekend is kend geworden over het privé-le- gemaakt of wordt erkend. Proces sen vinden zelden plaats. Voor zover waarnemers bij de enkele Gorbatsjov. Hij heeft drie kinderen, en in elk geval één klein- mind. Hy leerde zijn echtgenote Ambassade bezet Elf leden van een linkse Mexi caanse organisatie hebben gisteren twee uur lang de Nederlandse am bassade in Mexico-stad op vreed zame wijze bezet gehouden. Zij vertrokken hierna uit eigen wil. De bezetters, 8 mannen en 3 vrouwen, zeiden te behoren tot een groepe ring "Volkseenheid van arbeiders en boeren van de 28ste februari". Zij eisten "de vrijheid van politie ke gevangenen" in Mexico en de vrijlating van "vermisten". Twee Raad van Europa De Verenigde Staten en Spanje hebben zich aangesloten bij een verdrag van de Raad van Europa op grond waarvan gevangenen die in een vreemd land zijn veroor deeld hun straf in hun eigen land mogen uitzitten. Dat betekent dat nu 16 landen, waaronder Neder land, het verdrag hebben onderte kend, zo maakte de raad dinsdag bekend. Het gaat meestal om jonge toeristen die vooral vanwege drug smokkel in het buitenland achter slot en grendel belanden. Sowjet-onderzeeërs Slechts 150 van de 198 onderzee boten van de Russische Noordelij ke Vloot zijn inzetbaar. Van deze 150 zyn er maar 100 van een mo dern type. De Noordelijke Vloot is de belangrijkste Russische vloot, en omvat ongeveer de helft van de in totaal 400 Russische onderzee boten, aldus het Engelse weekblad Jane's Defense. Volgens het week blad zijn de 48 onderzeeërs die niet inzetbaar zijn ofwel opgelegd, of wel 'geplunderd' om aan reser veonderdelen te komen. Massagraven Peru In het Peruaanse Andesdorp Huanta op 80 kilometer van Ayacu- cho zijn de lijken gevonden van een dertigtal personen die werden doodgeschoten en in twee massa graven bijgezet. Het kerkelijke persbureau CIC bericht dat vol gens ooggetuigen de stoffelijke overschotten ongeveer twee we ken geleden werden begraven. De justitie in de provincie, die het hoofdkwartier herbergt van de ma oïstische terroristische beweging "Sendero Luminoso" ("Lichtend Pad"), heeft een commissie van on derzoek belast met het identifice ren van de lijken en de vaststelling van de doodsoorzaak. den deze niet aan de internationaal rechten aanvaarde normen. teit. Zij Voor zover Amnesty Intematio- filosofe, nal weet is geen enkele klacht over marteling en mishandeling door de Haïtiaanse autoriteiten onder zocht. In de huidige grondwet is marteling niet uitdrukkelijk verbo den. In de vorige grondwet was dit wel het geval Het rapport van Amnesty maakt ook melding van verdwijningen. Weliswaar is het aantal verdwijnin gen en sterfgevallen in hechtenis sinds 1977 aanzienlijk verminderd, maar toch komt het volgens de in ternationale organisatie nog voor. Veel mensen zouden ook gevan gen zitten na mislukte pogingen het land te verlaten. Amnesty heeft in haar rapport ooggetuigeversla gen opgenomen van mensen wier vlucht mislukte en die in de gevan genis werden mishandeld. 51 jaar en gepromoveerd Aids-vaccin Een Zweedse professor heeft ge zegd dat zijn onderzoeksteam de theoretische kennis heeft om een vaccin tegen Aids te maken, maar waarschuwde dat het jaren kan vergen voor men weet of het werkt. Professor Bror Morein van het Bio medisch Centrum in Uppsala zei dat hij en zijn medewerkers de techniek rond hebben, maar wat betreft het onderzoek nog maar aan het begin staan. Hij zei dat zijn eigen team het vaccin op muizen heeft getest en een vaccin heeft ontwikkeld dat werkzaam bleek tegen een op Aids gelijkende ziekte bij katten. Veiligheidsraad nu unaniem tegen apartheid NEW YORK (Rtr) - De Veilig- heidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren met een ongebruikelijke eenstemmig heid het apartheidsregime van Zuid-Afrika veroordeeld we gens het doden van zwarten die protesteren tegen de Zuidafri- kaanse hervestigingsbeleid. De Veiligheidsraad veroor deelde eveneens het arresteren van activisten van het Verenigd Democratisch Front (UDF) en andere oppositiegroeperingen. De raad riep de Zuidafrikaanse autoriteiten op alle politieke gevangenen onmiddellijk en zonder voorwaarden vooraf vrij te laten, inclusief Nelson Man dela, een symbool van zwart verzet die al 23 jaar in de gevan genis zit. De regering-Reagan heeft zich hiermee voor de eerste keer achter de overige veertien leden van de Veiligheidsraad geschaard en een veroordeling uitgesproken over het binnen landse beleid van Zuid-Afrika. De onderhandelaren Karpov (links) hun eerste ontmoeting in Genève. NEW DELHI/ISLAMABAD (DPA/ UPI/Rtr./AP) - Russische troepen hebben de afgelopen maand op verschillende plaatsen in Afgha nistan aanvallen uitgevoerd. Daar bij zijn in totaal 530 doden geval len. Bij de laatse aanval op het dorp Shaala Yailaq kwamen 30 burgers om het leven. Bij aanvallen vorige maand door Russische troepen in de provincies Kapisa en Takhar, zijn zeker 500 slachtoffers gevallen, aldus een westerse diplomaat. De meeste do den vielen in de stad Karabagh, 800 kilometer van Kaboel. De Russen hebben, mogelijke met het oog op een voorjaarsoffen sief, verse troepen gestuurd naar de strategische Pansjir-vallei. In Is lamabad verklaarden westerse di plomaten gisteren, dat begin maart nieuwe Russische troepen waren gestuurd naar de Pansjir-vallei. Om hoeveel man het ging, is niet bekend. Levenslang voor twee leden RAF DUSSELDORF (AP) - Adelheid Schulz en Rolf Wagner van de ter reurorganisatie Rote Armee Frak- tion zijn vanmorgen door het Ober- landesgericht in Düsseldorf tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld wegens moord, ontvoering, gijzeling en poging tot afpersing van de staat. Na een proces dat anderhalf jaar duurde achtte het gerechtshof de beide verdachten medeplichtig aan moord op Hans Martin Schleyer, de voorzitter van de Westduitse werkgevers, en zyn vier begeleiders. Daarbij achtte het hof bewezen dat de verpleegkundi ge Adelheid Schulz uit Loerracher lid was geweest van het RAF-com- mando dat de aanslag pleegde op i Kampeiman, gisteren tijdens bankier Jürgen Ponto. (foto AFP) Michael Gorbatsjov heeft afgelopen zondag zelf de structie opgesteld voor de onderhandelaars die in Ge nève aan het wapenbeersingsoverleg met de Verenig de Staten zijn begonnen. Dat bleek gisteren uit uitla tingen van Sowjet-onderhandelaar Karpov, dié ook meldde dat het standpunt van Moskou door de machtswisseling niet is veranderd. In Genève werd gisteren door de VS en de Sowjet- Unie voor het eerst in 15 maanden weer gepraat wa penvermindering. De besprekingen, die ongeveer twee uur en veertig minuten duurden, begonnen on geveer 12 minuten later dan was gepland omdat de Amerikaanse onderhandelaars het condoleance-regis ter ondertekenden dat in de Russiche missie was neer gelegd in verband met de dood van de Russische pre sident Konstantin Tsjernenko. Moskou werd bij het begin van de openingsbespre king over wapenbeheersing met de Verenigde Staten slechts vertegenwoordigd door de leider van de Sow- jet-delegatie, Viktor Karpov. De onderhandelaars Aleksei Oboechov en Joeli Kvitsinski waren niet aan wezig bij ae ontvangst op de Sowjet-missie van de Amerikaanse delegatieleider, Max Kampeiman, en de twee toponderhandelaars John Tower en Maynard Glitman. Tower is de leider van de besprekingen over strate gische raketten voor de lange afstand terwijl Glitman de onderhandelingen voert over kernwapens voor de middellange afstand (INF). Waarnemers hechten een grote betekenis aan het feit dat Karpov alleen was bij de ontvangst van de drie Amerikanen. Dit past vol gens hen in de lijn van Moskou, dat de onderhandelin gen beschouwd moeten worden als een onlosmakelijk geheel. Hoewel zij erkennen dat de drie onderhande- lingsgroepen wel met elkaar te maken hebben zien de Verenigde Staten deze van hun kant als gescheiden eenheden. Ongeveer 150 journalisten stonden by de poorten van de Sowjet-missie, samen met een groepje vredes- demonstranten. Slechts enkele cameramannen, foto grafen en verslaggevers werden binnen het gebouw toegelaten. Leiders van vredesbewegingen uit verschillende landen riepen de Sowjet-Unie en de VS op de statione ring van kernwapens in Europa te bevriezen tijdens de onderhandelingen in Genève en het onderzoek over ruimtewapens te staken. De betogers uit de VS, de Bondsrepubliek, Groot-Brittannië, België, Zwitser land en Nederland, die hun eisen tijdens een perscon ferentie bekendmaakten, gaven deze later ook aan Russische en Amerikaanse functionarissen te kennen. TEL AVIV - Wie een Israëlische Ax##r7#lT#l -1 .1 heerst. "Hoe komen we weg uit dat verdomde Libanon", zei maandag middag een liftende soldaat. Hij had enkele uren geleden in Haifa de begrafenis bijgewoond van zijn vriend Ofer Dayan (20), die zondag bij de sji'itische zelfmoordactie vlak by de Israëlische grens in Zuid-Libanon onherkenbaar was verminkt. door Taco Slagter i' verdrietige^woéde lit uitziet, zal de operatie pas eind de ze zomer zijn voltooid. Het moet sneller, schrijven de commentato ren in de Israëlische kranten, in hun mening ondersteund door veel leden van de Knesset (het Israëli sche parlement). Maar om militair- logistieke en politiek-psychologi- sche redenen is premier Peres en meerderheid binnen het kabi- plan aan dit verlangen toe te geven. En met twijfeling de stem vervolgde de achtergeble ven vriend: "Die sji'iten plegen verschrikkelijke aanslagen op ons, prouloorn maar het deert hen niet dat ze er ^rODieem zelf by doodgaan. Ze waren eerst Het logisüeke probleem ligt in onze vrienden, en nu nog grotere het nog bezette deel van oostelijk vijanden dan de Palestijnen". Libanon. In dit bergachtige gebied De woorden van deze soldaat Van Jebel Barukh, met uitzicht op zijn tekenend voor datgene wat de de Syrische hoofdstad Damascus, Israëli's op dit moment bezig hebben de Israëli's zich bij wijze houdt. Hoeveel doden moeten er Van spreken aard- en nagelvast in- nog aan de lijst van 634 gesneuvel- gegraven. Het gaat om 54 posities, den worden toegevoegd in deze Er zijn talrijke bunkers gebouwd, ook voor de meerderheid van de Is- radar- en andere elektronische in- raëli's omstreden oorlog? En hoe tallaties aangelegd en andere con- Eén van de vele begrafenisplechtigheden in Zuid-Libanon. Bijeen Israë- konden de sji'iüsche moslims die structies die tot de militaire gehei- lische ac,ie toerden afgelopen maandag 24 sji'iten gedood. (foto afp> destijds de Israëli's als bevrijders men behoren. Experts schatten dat met rijst en bloemen binnenhaal- er zeker voor meer dan een half het vermogen onder alle omston den, als kameleons de kleur van miljard gulden in deze bolwerken digheden te kunnen improviseren? geweld aannemen? iS geïnvesteerd. En dan rept de legerstaf over vei- TI ligheid voor de troepen tijdens de Het merendeel van dit kostbare ontmanteling, en daarna over de huis (bouw- bevolking van Noord-Israël. Een toverformule die de generaals ge- bruiken als zij hun zin willen krij- dikke laag sneeuw en ys is bedekt. gen. Zij vrezen dat de onvermijde- Bovendien zyn de smalle wegen iyke instabiliteit van de troepen tij- "aar da s„tratcglscl?e bergtoppen dens het afbraakproces een uitno- (soms 2000 meter hoog) door de diging voor de aan de overkant van winterse omstandigheden nog dit front gelegen Syrische legers is. steeds moeilijk begaanbaar. Met de Maar dat Damascus het op een mi- tanks en kanonnen dender je niet ni-oorlog met het Israëlische leger zomaar die bergen af, zeggen de wU laten aankomen, is zeer 5n- militaire deskundigen. waarschijnlijk. De Syriërs hebben Drogredenen, zeggen de voor- °P dit momer" Been belang standers van een snellere terug- y' trekking. Een superieur leger (maar dat wordt langzamerhand in Tildrovend tl.riifnl fralvnlrlpnnl lnnf niaU ënnk Een aannemelijker argument Voor dr. Clinton Bailey van de universiteit van Tel Aviv, Midden- Oostendeskundige en gespeciali seerd in de problematiek van de sjiietische moslims, is een vesnel- de terugtrekking geen buiging voor terrorisme. In zijn visie voe ren de sji'eten een 'bevrijdingsoor log' tegen de Israëlische bezetter. Volgens Bailey zullen de gematig den onder hen de strijd staken zo dra de Israëlische troepen op eigen bodem terug zijn. „De sji'iten in Libanon zijn altijd een onderdrukte groep geweest'" gen, die leven maar vooral willen sterven bij de gratie van de jihad (de islamitische heilige oorlog), verlangen deze sji'iten naar de dag dat zij, met het paspoort voor de hemel op zak, aan een zelfmoord- commando mogen deelnemen. Het liefst op Israëlisch grondgebied. Bailey waarschuwde als advi seur de Israëlische regering al een jaar geleden voor deze toen al op komende dreiging. Naar zijn oor deel heeft Jeruzalem een grote fout gemaakt door de sji'itische bevol kingsgroep te negeren en openlijk zegt de deskundige. „Door de *e kiezen voor de maronitische christenen en de Palestijnen jaren- christenen met wie Israël dacht lang op de nek gezeten. Zij vinden zestien jaar lijden voor de Arabi- i solide vrede te sluiten. Maar gedwongen door Syrië zegde de sche zaak welletjes. De Israëlische christen-president Gemayel bezettingstroepen worden met die Libanon het verdrag eenzijdig op, haat c De Israëlische bezettingstroepen zijn bezig zich in drie fasen uit Zuid-Libanon terug te trekken. Zo- spul moet als het globale tijdsschema er nu werken worden opgeblazen, 1 het probleem is dat alles door garage ADVERTENTIE Serre woning dakkapel U wilt een woning bouwen of een serre, een garage, dakkapel of bedrijfsruimte. Maar u ziet tegen de hoge kosten op? Door onze deskundige aanpak, kennis en er varing kunnen wij voor u veel geld verdienen bij ontwerp en uitvoering van ieder bouwplan. Voor vrijblijvend en kosteloos advies frastructuur die moet worden aan gelegd om de noordgrens van Is raël tegen terroristische aanslagen en infiltraties te beveiligen. Een elektronisch hekwerk dat de hele noordgrens moet afsluiten, is in de maak. Maar er zijn toch tussentijd se oplossingen voor een aanvaard bare veiligheidszone denkbaar, die noodzakelijkerwijs de terugtrek king niet hoeven op te houden, zo menen tegenstanders van de huidi ge politiek. BOUWBURO ZEVENHOVEN TEL. 017U -3500 MOLENLAAN 3 twijfel getrokken) laat zich toch niet door het weer in de luren leg- Premier Peres en zijn socialisti sche partijgenoot Rabin (defensie) roepen om het hardst en zeggen dat 'terroristen' niet Israëls poli tiek in Zuid-Libanon dicteren. On der druk van de sji'itische guerrilla het militaire boeltje al morgen te pakken heeft volgens hen een ne gatief psychologisch effect op de tegenstander en moedigt hem aan AR uA7FRqwmmr pMKimiK gen- Is het getalenteerde Israëli- voorde trage terugtrekking uit het geweld op te voeren. Maar sny- 2394 AR HAZERSWOUDE RIJNDIJK sche leger juist niet beroemd om Zuid-Libanon is de tydrovende in- den deze argumenten hout? lijdensweg geidentificeerd zet hen tot geweld aan". Machtsfactor Bailey vindt het niet zo vreemd, dat de aanslagen zijn toegenomen," terwijl Israël al bezig is aan de af tocht. „Behalve persoonlijke mo tieven zitten er ook politieke be weegredenen achter. De sji'iten zijn langzamerhand een machts factor van betekenis geworden en willen dat bewyzen. Zij willen straks aan de hand van daden - de onderlinge concurrentie daarin is groot - kunnen zeggen dat zij de Israëli's er hebben uitgejaagd. Dat Israël vrijwillig en eenzijdig tot te rugtrekking heeft besloten, komt vooral de sji'itische politieke Amal-beweging slecht uit. Niet voor niets spoort Amal-leider Berri zijn mensen aan de Israëli's met ge weld te vermurwen". Het gevaar dat werkelijk dreigt, is dat de fanatici in deze moslim groep nog andere motieven heb ben en de aanslagen vermoedelijk zullen voortzetten. Opgehitst door de aanhangers van de Iraanse sji'i tische leider Chomeini en nog wat aanverwante religieuze groeperin- de vrede symboliserende rijst korrels van de sji'iten veranderden in handgranaten. „Er is op het ver keerde paard gewed", concludeert dr. Bailey. ADVERTENTIE Doet u ook mee met het JUBILEUM ADVERTENTIESPEL Nee? Dan mist u een kans op één van de vele jubileum- prijzen! In de krant van maandag 11 maart staan de spelregels maar u kunt natuurlijk ook het Leidsch Dagblad even bellen voor informatie: 071-144941, toestel 134 (Paul Beerenfenger).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7