Computerinbraak wordt strafbaar Geen 130-weken eis voor wwv CASINO Korthals Altes na actie journalist: 'Voordeurdeler kan kortingen ontlopen' Kabinet twijfelt over verhuizing PTT-top Beatrix opent bakkerij museum Nyerere kritiseert IMF Veel bijsluiters geven verouderde informatie Kamer: schoolenquête ouders moet anders (8) WOENSDAG 13 MAART 1985 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - Op 1 april gaat de voordeurdelersregeling in. Dat betekent voor veel mensen een forse daling van hun uitkering. Ou ders met inwonende kinderen, sa menwonenden, woongroepen, kra kers: als ze een uitkering hebben, krijgen met de maatregel te ma ken. Wat de gevolgen zijn en hoe de schade zoveel mogelijk beperkt kan worden, staat op een rijtje in de Kleine Gids voor de Voordeur- deler, een uitgave van de Landelij ke Organisatie Belangengroepen Huisvesting, bureaus voor rechts hulp, de PSP-Kamerfractie, de jon gerenbeweging van het FNV, de stichting de Ombudsman en het Landelijk Aktiekomitee Groeps- huisvesting. Want i DEN HAAG (ANP) - Minister Korthals Altes (justitie) vindt dat het 'inbreken' in compu terbestanden in de toekomst strafbaar moet worden gesteld. Nu vallen dergelijke techni- wijd deze zijn blijkt pas zijn er wel degelijk maatregel voor een beperkt deel op eigen wijze uitvoeren. De kortin gen kunnen soms fors oplopen, met name voor ouders met inwo nende kinderen die een eigen inko men van meer dan 500 gulden heb ben. Voor deze groep bestaat ei genlijk maar een mogelijkheid aan de maatregel te ontkomen: de kin deren het huis uit laten gaan. Als de kinderen ouder zijn dat 21 jaar en zelf ook in de bijstand zitten, is sprake van een 'dubbele' korting: kortingswet. Hoe ZOwel ouders als kinderen worden want elke sociale dienst kan de sche inbraken nog niet onder de strafwet. Er wordt wel al op gestudeerd, maar er moet ring^ van de wet, aldus de gids, worden gewaakt tegen ad hoe beleid. De minister zei dit gisteren in de Tweede Kamer tijdens de beantwoording van mondelinge vragen over de inbraak door een journalist in de computer van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne in Biltho- ven. Minister Brinkman (WVC) erkende met het strafbaar stellen dat de inbraak heeft plaatsgehad, riding. Aanvankelijk werd dit gekort. Voor een-oudergezinnen pakt de regeling ongeveer hetzelf de uit. Voor mensen die samenwonen, verandert er in principe niet zo veel. De sociale dienst telde hun in komens al bij elkaar en ze kregen niet meer dan de uitkering van een echtpaar. Huurcontract Mensen die een huis delen kun nen aan de regeling ontsnappen wanneer ze een huurcontract heb ben of als hoofdhuurder en onder huurder ingeschreven staan. Dan moeten er echter wel officiële kwitanties zijn, dus zwart onder verhuren kan dan niet. Zo'n oplos- i joy- maar kon de Kamer niet veel wij zer maken over de essentie van de ze zaak. Hij had slechts zeer weinig tijd gehad om zich in de materie te verdiepen, zo verontschuldigde de bewindsman zich. Volgens Brink man is voor een eerste toegang tot de computer een speciaal telefoon nummer nodig, dat aan ongeveer 50 medewerkers van het instituut bekend is. Volgens Korthals Altes is het nooit mogelijk om electroni- sche bestanden waterdicht te be veiligen, net zoals dat geldt voor traditionele bestanden bakken. volgd op grond van de diefstal van benzine, maar later is joy-riding apart in de wegenverkeerswet op genomen, zei hij. In de nieuwe wet op de persoonsregistraties, die al enige maanden voor advies bij de Raad van State ligt, is geen straf baarstelling voor inbraken opgeno men. Wel wordt in dat wetsont werp de beheerder van bestanden opgedragen voor de nodige beveili ging te zorgen. Uit de lange tijd die de Raad van State voor het advies nodig heeft, trekt Korthals Altes de kaarten- conclusie dat de Raad nogal wat kritiek op het wetsontwerp heeft. Korthals Altes maakte wat de strafbaarstelling van computerin braken betreft een vergelijking Intern lek Prof. dr. E. J. Ruitenberg, direc- DEN HAAG (ANP/GPD) - Het ka binet heeft besloten verdere finan ciële tegenvallers bij de verhuizing van de centrale directie van de PTT naar Groningen op te vangen door het aantal over te plaatsen ba nen te verminderen. Minister Smit- Kroes en staatssecretaris Scher- penhuizen (verkeer en waterstaat) schrijven dit in een brief aan de Tweede Kamer. Uit de brief spreekt grote twijfel over de haal baarheid van de PTT-spreiding. Het kabinet zal 20,3 miljoen gul den extra uit de PTT-begroting ha len om de onlangs gebleken over schrijding van het oorspronkelijke bedrag voor de spreiding - 250 mil joen - op te vangen. Maar bij drei gende verdere overschrijding zal compensatie worden gezocht in het aantal nog te spreiden functies (1.600), zo schrijven de bewindslie den. Zy merken verder op dat het een zware, zo niet onmogelijke opgave zal zjjn in Groningen een 'volwaar dig besliscentrum' voor de PTT van de grond te krijgen. Bij de de batten over de spreiding in novem ber had de Kamer om zo'n beslis centrum gevraagd via een motie van CDA en WD. De commissie die de spreiding begeleidt, noemt die mogelijkheid 'nauwelijks rea- antwoordelijkheid niet op de Ka- teur van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygië ne (RIVM) in Bilthoven, houdt een inbraak in het computersysteem van het RIVM niet voor mogelijk. Hij neemt aan dat de freelance journalist J. Jacobs via een intern lek bij het RIVM tot de in het co- mutercentrum opgeslagen gege vens heeft kunnen doordringen. Volgens hem moeten vijf verschil lende fasen worden doorlopen om uiteindelijk tot het systeem te kun nen doordringen. De eerste fase is een telefoon nummer en volgens prof. Ruiten berg heeft Jacobs erkend dat hij dat telefoonnummer via via aan de weet is gekomen. Met dat telefoon nummer had Jacobs nog slechts de 'sleutel van de voordeur' in han den. Daarna is een inbraak nog steeds onmogelijk omdat men dan nog vier ingewikkelde fasen moet doorlopen alvorens toegang te kunnen krijgen tot het computer systeem. „Wij denken aan een intern lek en wij houden het er op dat Jacobs via via informatie aan de weet is gekomen die een van onze mede werkers waarschijnlijk volstrekt te de bewindslieden - heeft zich uit- goeder trouw en niet met boze op voering beraden op dit signaal en zet heeft verstrekt aan iemand met meent dat niet tot een positiever wie hij samenwerkte in een ander oordeel kan worden gekomen. Het project". kabinet vindt de commissie eerder Overigens verklaarde Ruiten- nog te optimistisch, aldus Smit- berg dat het computer-systeem Kroes en Scherpenhuizen. nog niet geheel volmaakt is. Men is Inmiddels heeft de meerderheid nog bezig de toegang tot het tele- van de Tweede Kamer, bestaande foonnummer zo te beveiligen dat uit WD en PvdA, uitgesproken te men dat nummer alleen als 'voor- zullen vasthouden aan het schep- deursleutel'kan gebruiken als men pen van 1.700 arbeidsplaatsen door behoort tot de groep van de 50 insi ders die van het 'geheime' goed compromis. De hele Tweede Kamer wil begin volgende week een debat met de regering over de spreiding, nu het kabinets standpunt gisteravond aan de Ka mer is gestuurd. Het PvdA-kamer- lid Van der Doef vroeg gisteren het debat aan. De CDA'er Eversdijk had dat ook al willen doen. De WD vindt het onverstandig van het CDA om op het 'willekeurige' compromis van 850 banen uit te komen. Eversdijk liet gisteravond weten ontstemd te zijn over de brief van Smit-Kroes en Scherpenhuizen over de PTT-spreiding. Hij vindt dat de minister ronduit voor haar beleid moet uitkomen Breeduit lachend opent koningin Beatrix met een "schietplank", werden gehaald, het bakkerijmuseum. Naast haar voorzitter Schouten van het museumbestuur. broden uit de gloeiende oven (foto ANP) DRONTEN (ANP) - Koningin Bea- de NBOV-voorzittter Kiebêrt dat trix heeft gisteren op de Flevohof de vereniging altijd een hechte ge- het ambachtelijk banketbakkers- meenschap is geweest waar niet al- museum geopend. De koningin is leen vakgerichte, maar ook sociale beschermvrouwe van de Neder- problemen aan bod kwamen. In landse Banketbakker onderne- 1889 werden al vakcursussen gege- mersvereniging (NBOV), die dit ven aan leerlingen in de banket jaar het eeuwfeest viert. Het mu- bakkerij. De vereniging heeft ook seum biedt een rijk overzicht van sociale vernieuwingen op haar de geschiedenis van de banketbak- naam staan, zoals de oprichting kerij. van een weduwenfonds in 1907 en In zijn openingsrede memoreer- een eigen arbeidsbureau. Het leerplaatsenfonds, waardoor jongeren de bedrijven in kunnen om praktijkervaring op te doen is een aanzet om ook de jongeren daadwerkelijk een kans te geven in het vak, aldus Kiebêrt. Hij noemde het, juist met het oog op de toe komst, belangrijk meer aandacht te schenken aan directe vakgerich te belangenbehartigingen. listisch'. Het kabinet - zo schrijven moet proberen te schuiven. Minister roept ambtenaren op met hem mee te 'joggen' DEN HAAG (ANP) - Minister Winsemius (volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieubeheer) heeft de ambtenaren van zijn departement opgeroepen mee te doen aan de jaarlijkse City-Pier- City-Loop op 30 maart in Den Haag. Hij meent dat zijn ministerie bekend staat als een zeer gezond departement en dat, vindt hij, is toch zeker voldoende aanleiding om een team van 'VROM-run- ners' te formeren voor de Haagse loop. Vorig jaar schoot de lange, magere gestalte van de 43-jarige bewindsman ook al langs de tui nen van het Catshuis in de richting van de pier. En zo kan het gebeuren dat een minister zijn ambtenaren persoonlijk oproept om nu ook eens, samen met hem, de ruim 21 kilometer af te leg gen. Winsemius plaatste de oproep in het personeelsblad van het de partement. Om zijn tempo te kunnen bijhouden dienen deelne mende ambtenaren wel over enige ervaring en conditie te beschik ken, en vooral, zo schrijft Winsemius in zijn advertentie, over een optimistische levensvisie. HILVERSUM (GPD) - Tweederde van alle geneesmiddelen is voor zien van een bijsluiter (ge bruiksaanwijzing) die achterhaal de informatie bevat over het 'ge bruik tijdens zwangerschap'. Het gaat om ongeveer 2.000 medicijnen waarbij geen of onvolledige infor matie wordt gegeven over de (on veiligheid van gebruik bij zwan gerschap. Dat verklaarde dr. P. Peters van het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid gisteravond in een tv-uit- zending van KRO's Brandpunt. De uitzending was gewijd aan de geva ren waaraan ongeboren kinderen tijdens de zwangerschap worden blootgesteld, zoals medicijnge bruik, roken en alcohol. óe eerste drie maanden van de zwangerschap. Hij verklaarde dit door onbekendheid met de effec ten van bepaalde chemische stof fen op langere termijn. Die effec ten treden vooral op in de tweede helft van de zwangerschap als in de vrucht de hersencellen worden op gebouwd. Recente bijsluiters, al dus Peters, geven wat dat betreft wel goede informatie. Een commissie van de Gezond heidsraad heeft juist gisteren ad vies uitgebracht over de invloeden van chemische stoffen op lange termijn. Ook in dit rapport wordt gewaarschuwd tegen de schadelij ke gevolgen van medicijngebruik, roken en drinken tijdens zwanger schap. De commissie adviseert op dit punt 'dringende voorlichting' te geven aan publiek en hulpverle- Op het Binnenhof betuigt de Tanzaniaanse president Nyerere zijn har telijke instemming met de oproep van een aantal organisaties aan het parlement om een olieboycot tegen Zuid-Afrika in te stellen. (foto anp> DEN HAAG (ANP) - De Tanza niaanse president Julius Nyerere heeft gisteren tijdens zijn bezoek aan Nederland gesproken met pre mier Lubbers en de ministers Ru- ding (financiën) en Schoo (ontwik kelingssamenwerking). Hij be sprak met hen onder meer de pro blematiek rond het Internationale Monetaire Fonds, Zuidelijk Afrika en de Oost-West relaties. Nyerere zette zijn grieven uiteen tegen de eisen die het IMF stelt aan leningen. Inwilliging van die voor waarden zou tot ernstige sociale en politieke verstoringen leiden, zo vreest de Tanzaniaanse president. Wat betreft sancties tegen Zuid- Afrika stelt de regering zich op het standpunt dat een boycot alleen nuttig is als die internationaal geldt. Daarmee is een groot aantal groeperingen, waaronder de Raad van Kerken, de FNV, particuliere ontwikkelingsorganisaties en het Komitee Zuidelijk-Afrika het niet eens. 2ij boden gisteren aan de Eerste en Tweede Kamer een peti tie aan waarin ze aandringen op een olieboycot. Vandaag kregen hun acties een vervolg in het trekken van een twee kilometer oliespoor door de binnenstad van Rotterdam vanaf het Shell-gebouw naar de olie maatschappijen Richco en Vitol. Alle drie de bedrijven zijn betrok ken bij de olieleveranties aan Zuid- Afrika, aldus de actievoerders. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet laat zijn eis vallen dat ook mensen van boven de 23 jaar 130 weken in de drie jaar voor zijn werkloosheid moet hebben gewerkt om in aan merking te komen voor een wwv- uitkering. De staatssecretarisen De Graaf en Kappeyne van de Coppel- lo (sociale zaken en werkgelegen heid) hebben dat via een wijzi gingsvoorstel aan de Tweede Ka mer laten weten. Bovendien wil het kabinet voorkomen dat werk loze 50-plussers een beroep moe ten doen op de bijstand. Het kabinet wilde de kosten die het schrappen van de kostwinners- eis in de wwv met zich meebrengt 'terugverdienen' door onder meer de referte-eis te verzwaren. Het plan stuitte op grote bezwaren van de vakbeweging en werkgevers. Vooral voor bouwvakkers heeft het desastreuze gevolgen. Naast de oppositie in de Tweede Kamer had ook het CDA problemen met deze Mede door het afzien van de re ferte-eis, maar ook door de vertra ging die het wetsontwerp heeft op gelopen, ontstaat er dit jaar een gat van 105 miljoen in de dekking van de gelijke behandeling. Het kabi net acht een dergelijk tekort te hoog. De andere dekkingsmaatregel, het bekorten van de duur van de WWV voor personen onder de 35 jaar, gaat wel door. Omdat de in voering van de nieuwe wet echter vertraagd wordt (1 mei in plaats van 1 maart) daalt de opbrengst van deze dekking, terwijl de gelij ke behandeling met terugwerken de kracht tot 23 december vorig jaar overeind blijft. Het wijzigingsvoorstel betekent echter niet dat het kabinet defini tief afziet van de verzwaring van de toelatingseis voor alle leeftijds groepen. Deze wordt nu betrokken bij de komende algehele herzie ning van de sociale zekerheid. Het kabinet wil voorkomen dat werklozen ouder dan 50 jaar een Proces Landsadvocaat Korthals Altes heeft gisteren voor de Haagse rechtbank de eis van de FNV dat de Staat 10 miljoen gulden boete krijgt voor elke dag dat de nieuwe wwv na 1 maart van kracht wordt 'een bijzonder eenvoudige manier om de FNV-kas te spekken' ge noemd. De FNV zou dan, omdat de wet pas later ingaat, 300 miljoen gulden kunnen incasseren, reken de Korthals Altes voor. Volgens Korthals Altes is het de vraag of een dwangsom het nood zakelijke gevolg is van het vonnis van 17 januari, toen de rechter de Staat verplichtte de nieuwe wwv op uiterlijk 1 maart te hebben inge voerd. Volgens Korthals Altes heeft De Graaf er alles aan heeft ge daan om die datum te halen. Hij wees onder meer op de kers verse wijziging van het wetsont werp, waarbij de referte-eis, als be langrijkste vertrager voor verdere behandeling, is geschrapt. De me morie van antwoord, waar het voorstel aan toe was gevoegd, heeft slechts vijf dagen op zich laten wachten. Ongemeen snel, aldus de landsadvocaat. Zijn tegenspeler De Laat van de FNV stelde dat de Staat de dwang som-eis makkelijk had kunnen ontlopen door vrouwen die i merking komen voor een WWV- uitkering krachtens de nieuwe wet een voorschot te geven. Bovendien wees hij bij herhaling op de moge lijkheid het wetsontwerp gesplitst te behandelen: het schrappen van de kostwinnerseis aan de ene kant, en de dekking die daarvoor nodig is aan de andere kant. Door dat niet te doen is de hele zaak verder ver traagd, meende hij. Overigens vloeit de dwangsom niet in de FNV-kas, aldus De Laat, maar wordt die gebruikt voor het tot- standbrengen van de gelijke be handeling in de wwv. Uitspraak op 21 maart. DEN HAAG (GPD) - Bijna alle po litieke partijen in de Tweede Ka mer zijn het oneens met de manier waarop staatssecretaris Van Leij- enhorst (onderwijs) de hoofden van basisscholen de sociaal-econo mische situatie van de ouders van hun leerlingen wil laten onderzoe ken. De WD'er Dijkstal ziet in de enquêteformulieren waarmee scholen ouders bestoken, zonder meer een aantasting van de priva cy. Verder noemde hij de formulie ren „fraudegevoelig en discrimine rend". Dijkstal kreeg bijval van het Ne derlandse Juristen Comité voor de 'Mensenrechten, de Katholieke Ou- derenorganisatie en van 110 scho len. Dat bleek gisteren tijdens een mondeling overleg tussen enkele kamerleden en de staatssecretaris. De PvdA'er Van Ooijen vindt dat scholen „prudenter" (zorgvuldi ger) moeten optreden. Mevrouw Kraayeveld-Wouters (CDA) wil dat Van Leijenhors.t „zaken bijstelt". De D'66'er Mik ziet in de protesten tegen de ouderenquète een toene mende angst voor de informatie maatschappij en databanken. Van Leijenhorst kon weinig in brengen tegen de bezwaren van de kamerleden. Aan het einde van het overleg zegde hij toe de scholen op korte termijn nog eens duidelijk uit te leggen wat de bedoeling is van de ouderenquète en hoe die moet worden gehouden. Het ont breken van die uitleg heeft in de gemeente Den Haag (proefregio) tot veel weerstand bij ouders ge leid. Ze willen niet zo maar allerlei vragen van schoolhoofden over hun privé-situatie beantwoorden. Gebleken is dat de schoolhoof den onvoldoende hebben uitge legd wat het doel van de enquête is. Een Haagse wethouder gooide olie op het vuur door in een brief aan de schoolhoofden te schrijven dat ze - als er problemen rijzen - de vragen maar mondeling in toevalli ge, informele bijeenkomsten aan de ouders moesten stellen. De scholen moeten het ministe rie van onderwijs informatie geven over de sociaal-economische ach tergronden van hun leerlingen. Als die niet zo best is, kan een basis school een leerkracht extra krij gen. De gevraagde achtergrond wordt bepaald door het opleidings niveau en beroep van de ouders. De scholen maken nu zelf de en quêteformulieren, wat tot veel mis verstanden leidt. Binnenkort ver schijnt een „voorbeeldformulier". ADVERTENTIE Lisse GOLDEN TULIP JJ DE NACHTEGAAL VAN LISSE^ Dagelijks geopend van 14.00 tot 02.00 uur. Vrijdag en zaterdag tot 03.00 uur geopend Wij zien uw bezoek gaarne tegemoet. sing heeft dus wel gevolgen" VDui de belasting en de huursubsidie. Ook als ieder voor zich beschikt over alle voorzieningen zoals een keuken, douche, wc en slaapgele genheid, worden de bewoners aan gemerkt als alleenstaand. Voor krakers is de korting nog veel ho ger dan voor de overige voordeur- delers. Krakers kregen in sommige steden al een korting als ze geen woonkosten konden aantonen. Dat wordt nu een nationale maatregel. Alleenstaande krakers krijgen een korting van maximaal 230 gulden per maand. Daar bovenop komt de voordeurdelerskorting voor die krakers die samen in een huis wo- Ook voor krakers ligt een ont snappingsweg in een huurcon tract. Dat kan via een 'bouwpot' waaruit het kraakpand wordt op geknapt of de oprichting van een stichting of vereniging die de ka mers verhuurt aan de krakers. Juwelen geruild voor 'inbraak' die uitbleef HENGELO (GPD) - De Hengelose juwelier Van de M. heeft een partij sieraden met een verkoopwaarde van 1,2 miljoen gulden verduisterd. De man, die vorige week vier da gen in voorarrest heeft doorge bracht, en bij zjjn leveranciers be kend staat als een uitstekend vak-- man, heeft verklaard de sieraden aan Enschedese onderwereldfigu ren te hebben gegeven in ruil voor een 'inbraak'. In verband hiermee zijn de 30-jarige Enschedeër W. en diens 47-jarige plaatsgenoot B. aangehouden. Zij zijn in verzeker de bewaring gesteld en hebben toegegeven met de juwelier over een 'inbraak' te hebben gepraat, maar ontkennen daarop te zijn in gegaan. Bij de verduistering is ook een Hengeloër betrokken. Opzet van de door grote schul den gedreven Hengeloër was aan gifte te doen van de 'inbraak' om op die manier het verzekeringsgeld te incasseren en een dreigend fail lissement te ontlopen. Een poging van de juwelier om de 'inbrekers' op het allerlaatste moment tegen te houden mislukte echter doordat zij in de afgesproken nacht niet kwa men opdagen. De veelal met dia manten bezette ringen, armban den, colliers en peperdure horloges waren in een eerder stadium al overhandigd en zijn tot op heden spoorloos verdwenen. Vijf jaar cel voor wurging zoontje ROTTERDAM (ANP) - De recht bank in Rotterdam heeft gisteren een 36-jarige vrouw uit Gouda overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, omdat zij op 28 september vo rig jaar haar achtjarig zoontje Rudi Woudenberg heeft gedood. De vrouw wurgde het kind met een kofferriem in een vlaag van wan hoop en drift in haar woning in Gouda. De dood van het jongetje was het gevolg van allerlei problemen waarmee moeder en kind sinds en kele maanden te kampen hadden. Het jongetje dreigde steeds bij zijn opa en oma, de ex-schoonouders van zijn moeder, te gaan wonen. Op de fatale dag liet hij zijn moeder weten dat hij definitief naar zijn grootouders wilde gaan. Uit wan hoop, angst en woede bracht zij toen haar zoontje om het leven. De vrouw heeft haar daad lange tijd ontkend, omdat ze niet kon ge loven dat zij haar zoontje, van wie ze erg veel hield, van het leven had beroofd. Tegenover de politie ver klaarde ze aanvankelijk dat twee mannen, die haar in haar woning hadden overvallen, de te hulp schietende Rudi hadden ver moord. Pas na een uitgebreid po litieonderzoek kwam de ware doodsoorzaak van het kind boven water Super-oplichter' vrij na verlenging van voorarrest HEEMSTEDE (GPD) - De politie van Heemstede heeft vanmorgen de 45-jarige 'meester-oplichter' Arie O. vrijgelaten die twee weken geleden werd aangehouden in ver band met verduistering van een ton. De Haarlemse rechtbank heeft gisteren het voorarrest van de man weliswaar met dertig dagen ver lengd, maar besloot tevens dat het belang van het onderzoek niet ver eist dat de Heemstedenaar in de cel verblijft. Wel moet de man beloven zich ter beschikking van de politie 'te houden. In het kader van het onderzoek tegen de Heemstedenaar, die natio nale bekendheid geniet als oplich ter, wil de recherche nog ongeveer tien getuigen horen. 'Heer' O. wordt niet alleen verdacht van op lichting maar ook van valsheid in geschrifte. In zijn huis zijn verder pandbrieven aangetroffen, die en kelejaren geleden zyn gestolen. De man kwam op 2 november vorig jaar op vrije voeten na een straf te hebben uitgezeten wegens oplich ting. BERGEN OP ZOOM (ANP) - De gemeentepolitie van Bergen op Zoom heeft gisteren in Amsterdam samen met de politie van de hoofd stad 265 kilo marihuana onder schept, die een marktwaarde verte genwoordigt van 800.000 gulden. De partij zat in twee houten kisten in de bestelwagen van de 27-jarige M. van de P. en was bedoeld voor de Bergen op Zoomse markt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5