Philidor krijgt les van Philidor Ceulemans ongenaakbaar Tempo zakt weer af 5^J Witt prolongeert haar wereldtitel Slegtenhorst bij Algemene Zesde plaats voor Vul link bij bandstoten >-jrA;V Van der Wiel neemt de kop Zwemploeg LZ'86 naar B-afdeling Fluks neemt vrijgekomen plaats in Beurs Amsterdam Duitsland in tweede ronde van Davis Cup Bewogen slot voor Leids ijshockeyteam MAANDAG 11 MAART 1985 PAGINA 21 LEIDEN- Wie kent niet 'Oom Jan leert zijn neefje schaken' voor de beginnende schaker van de hand van Max Euwe? Met het oog op de zaterdag gespeelde zevende ronde in de landelijke KNSB-competitie zou 'Oom Jan Philidor uit Leeu warden leert zijn neefje (en naam genoot) in Leiden schaken' wel eens een uitstekend vervolg op dat fraaie werk kunnen worden, maar dan wel op hoofdklasse-niveau. Vooral aanbevolen voor witspe- Iers, want vier maal mocht neeflief als aanvoerder van de witte stuk ken zijn kunsten met succes verto nen. Door te optimistisch spel aan het tiende bord liep junior (Phili- dor/Leeuwarden werd voor de laat ste eeuwwisseling opgericht en de Leidse vereniging erna) een ver diend vijfde punt mis: remise. Om dat Philidor-senior ook al zijn par tijen, waarin hij wit had, met winst bekroonde, toog de Fries tenslotte voldaan met een kleine maar kost bare zege van 4Vi-5Vfe huiswaarts. Kostbaar, want het is nog steeds niet duidelijk, wie het altijd maar weer opduikende spookschip, dat aan het eind van het seizoen naar de eerste klasse vaart, zal beman nen. Zelfs het aan 'boei zes' liggen de eerste team van Philidor/Leiden is theoretisch nog niet veilig. Les één in de strijd tussen de bei de Philidors: speel niet te fel en verdeel je tijd. Joop Piket was er in zijn lijfvariant, de Trompovski- aanval, als de kippen bij om de graantjes van het bijzonder gemak kelijk te winnen eindspel weg te pikken: pion-, stuk- en partijwinst. Gemakkelijk, want opponent W. Jongsma ontplooide niet alleen te veel activiteit op de damevleugel, maar verbruikte tevens veel te veel bedenktijd: 1-0. Het antwoord van het Friese Phi lidor liet niet lang op zich wachten: een scheve schaats in een afwikke ling deed Henk van Maaren in het wak (de val) van M.v.d. Werf rijden, terwijl Zagema een serie van vier onbegrijpelijke zetten van Leo Hofland, die juist zo virtuoos had geopend, afstrafte: 1-2. Een hoofdstuk apart was zoals zo vaak de partij van Lex Jongsma. In zijn lijfopening, die (nog) niet in theorieboeken te vinden is, liet hij zijn damevleugel vrijwillig opslui ten. In de tijdnood van Meijer, die een uur langer had nagedacht, had Jongsma zich nog met succes kun nen bevrijden, maar hij deed dat te optimistisch: 1-3. Bepaald niet te nonchalant waren de drie pionof fers van Coen Stehouwer in het Si- ciliaans met 2. c2-c3. Baljon nam twee daarvan aan en hoewel hij het derde weigerde, was het kwaad al geschied: de witte aanval sloeg fraai door: 2-3. Nico Kuijf, invallend aan het tiende bord voor de afwezige Mar cel Piket (eindexamens), greep te vroeg naar het 'winnende' e5-e6, zodat Lont twee zetten later remise kon maken. Een veilige uitslag, omdat beiden in tijdnood waren, maar gezien de stand had Kuijf verder moeten spelen. Peter Gelp- ke en Han Janssen gingen aan het eerste bord wel tot het uiterste. Twaalf zetten met de vlag op val len. Tikken van stukken op het bord en 'dreunen' met de hand op de klok wisselden elkaar af, ge volgd door een sprekende stilte: de vlag van Gelpke streek het vaantje en 2V&-4Vi. Wim de Kok haalde echter wel 20 zetten binnen de minuut, maar dat had intussen wel te veel van zijn stelling gevergd: 21/2-5,A. Spotten- Bakker aan de omstanders, want zij bleven ook na de tijdcontrole in gladverloren eindspelen vrolijk doorgaan. Uiteraard lachten RAG de Graaff en Bakker het laatst, maar Philidor/Leeuwarden lachte het best, want dat team ging met de matchpunten naar huis: 41/2-5,/2. Het eerste team van LSG/Leiden baalde behoorlijk toen het hoorde dat stadgenoot Philidor II het te gen Tal uit Amsterdam, de koplo per in klasse II B, had laten liggen: 4-6. Zelf versloeg LSG I rode lan taarndrager VAS/ASC II gedeci deerd met 7-3. Derhalve bleef de kloof tussen Tal en LSG I drie pun ten, zodat het Leidse tiental zelfs met winst in de volgende ronde bij Tal deze niet kan overbruggen. Daarna volgt nog slechts één ron de. zodat.... Ossewaarde tekende met een slo me remise met Kapsenberg het eerste halve punt voor LSG in het gevecht met VAS/ASC II aan. Winst van een kwaliteit was voor Otten voldoende om er IVfe-Vi van te maken. Een uitgekiend positio neel potje leverde Van Putten stukwinst op: 2lAt-1A Het theoreti sche voordeeltje in het Damegam biet bleek voor Charles Kuijpers niet genoeg om te kunnen winnen, terwijl voor Sikkel zelfs een groot positioneel overwicht niet vol doende was: 3V4-1 Konings werd totaal verrast door een kwaliteitsoffer van Wilmink, dat overigens uit nood geboren was: een dodelijke drievoudige aanval op g7 en 3Vi-2Vï. Hierna liep LSG uit naar 6V2-2V2. Terwijl de witte vrijpion van Spelbrink al op b6 stond, bewees Kees van Zijp, dat zijn koningsaanval gevaarlijker was. Joop Bakker strafte een blun der van Poeltuijn in een pionne- neindspel van twee tegen één af, terwijl de mataanval van Jorgen Henseler stuk- en partijwinst ople verde. Tenslotte bepaalde Wiebes met remise in een eindspel met lo pers van ongelijke kleur de eind stand op 7-3 voor LSG I. Wat is mooier dan een 25-jarig ju bileum met een kampioenschap luister bij te zetten. Vandaar ook dat Tal bij Philidor II fel op winst speelde. Maar Herman (cavalerie zaaide verderf), Vriend (materiaal winst), Van Halderen (fraaie ko ningsaanval) en Van Ofwegen (truc in tijdnood van opponent) wonnen voor Philidor. Als Kohlbeck in de tijdnood van Schoffelmeer geen to ren had weggegeven en Henriëtte de Greef het toreneindspel had ge houden, waren de punten in Lei den gebleven. Ondanks het geklaag, dat Van der Marei, Passenier, Timo Hense ler en Erik van Tooren het hadden laten liggen, was de nederlaag van LSG II tegen Moerwijk I verdiend, maar met 21/2-71/2 kreeg het Leidse team te weinig. Slechts vijf remises van Hagendijk, Kuijt, Duindam, Barendse en Nieuwland kon LSG II aan zijn totaal toevoegen, het geen een zevende plaats in klasse II C opleverde. Degradatiegevaar is er niet. KEES VAN STEENWIJK TOKIO (AFP) - De Oostduitse Ka- tarina Witt heeft haar wereldtitel kunstrijden by de dames geprolon geerd. De rijdster uit de DDR won de vrije kür en passeerde daardoor in het eindklassement de Russin Kira Ivanova (zilver) en de Ameri kaanse Tiffany Chin (brons). Voor de vrije kür stond Witt nog derde achter Ivanova en Chin. De verschillen tussen de rijdsters was evenwel gering. Vooral omdat Witt haar bij de verplichte figuren opge lopen achterstand goeddeels had LEIDEN - Hans van Zonneveld beëindigt aan het einde van het seizoen zijn loopbaan als trai ner. De Leidenaar, die al gerui me tijd twijfelde en na een sei zoen vryaf vorig jaar weer ac tief werd bij De Algemene, acht het tijdsbeslag te groot. $ijn opvolger bij De Algemene is al bekend: Lenie Slegtenhorst, laatstelijk coach van KNS en thans lid van de keuzecommis sie van de afdeling Rijndelf land. weggewerkt tijdens de korte kür. Daarin bracht de jury eveneens de hoogste cijfers voor de 19-jarige rijdster uit Karl-Marx-Stad op het computerscherm. In de vrije kür zwierde de in het roze geklede Witt op muziek van Gershwin als een balletdanseres over het ijs. Vier drievoudige sprongen werden perfect uitge voerd. Daarbij herhaalde ze de sal- chow, hetgeen in strijd met de reglementen en voor het nauwlet tende Finse en Noorse jurylid re den was het sierlijke optreden van de Oostduitse met 5.7 te waarde ren. Daarmee waren de Scandina- viërs aan de lage kant. De overige waarderingen beliepen 5.8 en 5.9. Kira Ivanova, de jonge Russin uit Moskou die op de Europese ti telstrijd ook al Witt had moeten la ten voor gaan, was op dat moment opnieuw een verslagen rijdster. Zij had vlak voor Witt een gedegen, weinig tot de verbeelding spreken de vrije oefening gereden, die wel iswaar foutloos bleef, maar artis tiek van inhoud allerminst prikke lend. De jury waardeerde nave nant: 5 x 5.8, 4 x 5.7. De enige die toen nog het goud voor de neus van Witt kon wegka pen, was de 17-jarige Amerikaanse Tiffany Chin. Zij wordt in het vrije rijden beschouwd als de evenknie van Witt. Witt, die als een na laatste over het ijs ging, bleef dan ook na \jf v. (USjk EPINAL (ANP) - Met veel machts vertoon heeft Raymond Ceule mans gisteren in het Franse Epinal zijn Europese biljarttitel in het bandstoten verdedigd. In de finale maakte de 47-jarige Belg tegen Francois Connesson het halve gros aan internationale kampioen schappen vol. Van de dertig we reldtitels behaalde hij er zes in het éénbandspel. Met zijn 42ste Euro pese kampioenschap kwam de Vlaming in deze discipline uit op twaalf toernooizeges. Katarina Witt. (toto anp> haar uitvoering aan de balustrade toezien hoe haar eveneens in het roze geklede concurrente het ervan afbracht. De Amerikaanse, vierde tijdens de jongste winterspelen in Serajewo, startte overrompelend met twee drievoudige sprongen. Een dubbele axel werd haar fataal. Ze kwam ten val. Met de buiteling ging voor haar de wereldtitel in rook op. MONTPELLIER - Leidenaar John van der Wiel staat samen met Peter van der Sterren en de Fransman Haik bovenaan in het zöne-schaaktoernooi van Montpellier. Het trio heeft twee punten. In het internationale toernooi van Linares in Spanje leidt Vic tor Kortsjnoi. Zaterdag ver sloeg hij Jan Timman en giste ren won hij van de Spanjaard Rivas. Timman kwam in de tweede ronde remise overeen met Poloegajevski. Ceulemans, die vorig jaar in Fra- neker zijn landgenoot Ludo Dielis onttroonde, bereikte zonder punt verlies de eindstrijd via ondermeer twee overwinningen op de Neder landse kampioen Hans Vultink, die zesde werd. Ondanks zijn over het algemeen zwakke spel lukte het Vultink om Ceulemans tot twee keer toe flink dwars te zitten. Dielis verloor de strijd om de derde plaats van de Luxemburger Fonzy Grethen (91 tegen 150 in 14 beur ten). Vultinks vorm stond in schrille tegenstelling tot die op de nationa le titelstrijd in Gorssel, anderhalve maand geleden. Daar werd hij on geslagen kampioen en verbeterde hij twee landelijke records. In Epi nal bleef een prestatie van dat kali ber uit. De reden was even hard als duidelijk. Vultink zocht, maar vond zelden de meest eenvoudige en juiste oplossing, die hem een grote serie had kunnen brengen. Vooral tegen zijn leeftijdgenoot Ceulemans had Vultink zich als kanshebber kunnen presenteren. Dat lukte zaterdag in de kwartfina les iets beter dan vrijdag in de voorronde. Vultink was de enige die tegen de Vlaamse verzamelaar van nationale en internationale kampioenschappen meer dan 100 caramboles maakte (112). „Vultink heeft een ongelukkig toernooi gespeeld", vond Ceule mans. „Hij behoorde eigenlijk bij de laatste vier. Maar hij was slacht offer van het systeem. Het is toch al te dol dat hij twee keer tegen mij moest". Vultink was daarvoor overigens zelf verantwoordelijk. In de laatste partij van de voorronde had hij te gen de kansloze Schouten 17 beur ten nodig, zes te veel. Daardoor be landde Vultink met het op één na zwakste moyenne in de kwartfina les, waarin hij tegen de als tweede geplaatste moest. Dat was Ceule mans, die Dielis toen nog moest la ten voorgaan. LEIDEN- De schoolslagzwemmer Antoine van Weerden (LZ'86) zorg de, evenals vorige week, weer voor een kringrecord. Op dezelfde af stand deed Mireille Correljé (Zijl/ LGB) hetzelfde. Geralda Boekweit (LZ'86) mocht zich heel even kringrecordhoudster wanen. De dit weekeinde verzwommen landelijke zwemcompetitie leverde de Leidse zwemverenigingen geen windeieren op. De zwemploeg van LZ'86 heeft zich, na een jaar in de C-afdeling te hebben vertoefd, weer naar de B-afdeling opge werkt. De jonge zwemploeg moet, gezien haar mogelijkheden, zeker in staat worden geacht haar pro motieplaats volgend jaar te behou den. DEN HAAG/ALPHEN - Langer dan één seizoen heeft het twee deklasserschap van Tempo niet mogen duren. In het degradatie duel tegen De Algemene bleek de Alphense debutant de zwakste en verloor met 8-6. De aldus vrijgeko men plaats wordt ingenomen door Fluks, dat Dubbel Zes overtuigend met 17-9 klopte. De omgeving was identiek, de sfeer echter volstrekt tegengesteld. Was het vorig jaar een bomvolle sporthal Steenwijklaan, waarin Tempo de lang verwachte titel greep, nu waren de tribunes vrij wel leeg, het passend decor van een degradatietreffen. Ook de ploeg, die coach Dirk Turkenburg binnen de lijnen had, verschilde op vele plaatsen met het achttal dat de titel in de wacht sleepte. Over spoeld door een blessuregolf speel de Tempo dit jaar voortdurend met andere mensen, ditmaal maakte Tom de Vries zijn rentree, en alleen Jaap Wielinga was het gehele sei zoen present. Bij gebrek aan klasse was het vooral fysieke kracht, hetgeen ten toon werd gespreid. Turkenburg uitte na afloop ook bittere kritiek over het spel van De Algemene, dat hij karakteriseerde als "keihard en intimiderend". Zijn collega Hans van Zonneveld ontkende niet en toonde zich buitengewoon prag matisch. "Er moest nu eenmaal ge wonnen worden". Opvallende man in de strijd was routinier Wim van Vliet, die twee maal scoorde en daarnaast werd geboekt wegens zijn forse optre den jegens Ronald Drieduite. Het korfbal bood door het lage tempo beduidend minder spektakel. De Algemene liep al vrij snel weg naar 4-1 en wist de voorsprong vast te houden door op belangrijke mo menten, na goals van Tempo, di- rekt weer tegen te scoren. Via 4-2 by rust bleven de Leide- naren dankzij goals van Martin Fi- lippo (4), Wim van Vliet (2), Bert Molloy en invaller Alfred Lambooy aan de positieve kant van de 8-6 score. Voor Tempo scoorden Jaap Wieling (3), Ernst van Hooidonk en Ellen de Nijs. Fluks-coach Kees van Vliet hoopte de eerste vijftien minuten ongeschonden door te komen van het promotieduel tegen Dubbel Zes. Daarin slaagde de Noordwijk- se ploeg met glans, want door goals van Ada van der Meulen (na 4 se conden!), Tjaard Sijpkese, Aad van Drongelen (3), Anne Passchier werd het 6-2. In het tweede kwar tier echter kwam Dubbel Zes nog gevaarlijk terug tot 6-4 en 7-6. Dankzij een van afstand spatzui- ver schietende Aad van Drongelen (zes goals) behield Fluks echter de voorsprong. In de eerste tien minu ten na rust (9-6) werd het verschil opgevoerd naar 14-6 en was het duel beslist. Door goals van Mar leen Passchier (2), Anne Passchier (2), Dorith Passchier, Ada van der Meulen en Ij aard Sijpkes werd een 17-9 eindstand bereikt. Tweede De junioren van Fides Pacta be haalden op het Nederlands Kam pioenschap voor afdelingskam pioenen een tweede plaats. Zeer tot verrassing overigens van cogch Cees Sommeling, die "nooit had gedacht zover te komen". De Leid se jeugd tot achttien jaar moest het in de finale achter afleggen tegen SIOS uit Wolvega, dat op gelukki ge wijze al snel op 2-0 kwam en uit eindelijk met 4-0 won. In de voorronden was Fides zich echter oppermachtig en klopte het in de korte duels van twintig minu ten Nieuwerkerk (4-2), SSS uit Wa- geningen (1-2) en het Dordtse Quick (2-1). Alleen Goorecht uit Hoogezand-Sappemeer bleek een moeilijk te kloppen tegenstander,- die ondanks 3-1 door Bettina So- meling, René Rodenburg en Frank de Haas, nog tot 3-3 terug kon ko men. René Rodenburg zorgde ten slotte voor 4-3, waardoor de finale plaats zeker waS. De adspiranten van Pernix speelde daarentegen geen rol van betekenis tijdens het NK. Inge deeld in een zware poule kwam het achttal van coach Agnes de Rooy niet verder dan een enkele over winning op KOAG (3-2). De latere winnaar van het toernooi, DVO uit Bennekom, werd evenwel uitste kend partij geboden. Met Leidse goals van Robin Arnoldus, de uit blinker in Goes, en Marco van der Lucht, werd het 2-3. Waarbij de aantekening, dat kort voor tijd een fraaie goal van laatstgenoemde werd geannuleerd. Verloren werd ook van Blauw Wit(A) (1-3) en Wordt Kwiek (6-3). BRAM VAN GENT Noteringen van maandag 11 maart 1985 (tot 12:30 uur) AANDELEN binnenland doorlopend 1150,00B 1150 006 3 - officiële nol geschorst - achtergestelde lening certificaten van aandelen fÜüneken 204.10 203.70 102.80 103.40 197.00 195.50 135.50 290.00+ 1200.001 388.00 388.20 SINDELFINGEN (AFP) - De Bondsrepubliek Duitsland heeft het afgelopen weekeinde voor het eerst in de historie de tweede ron de in het hoofdtoernooi van de strijd om de Davisbeker bereikt. In Sindelfingen was het duel tegen Sparye al na drie wedstrijden be slist. Westphal versloeg Casal, Bec ker verpletterde Aguilera en Bec- ker/Mauer waren in het dubbelspel te sterk voor Casal/Sanchez. In de tweede ronde speelt het jonge Westduitse team tegen de Verenigde Staten. Krickstein, Arias en Teltscher hadden geen moeite met de internationaal oner varen Japanners Maruyama en Shiraishi: 5-0. India haalde dank zij Vijay Amritrgj de volgende ron de. De filmster zorgde tegen Italië voor een beslissende 3-1 voor sprong door Cancellotti in vier sets te verslaan. Tsjecho-Slowakije, zonder Ivan Lendl, won in Tbilissi met 3—2 van de Sowjet Unie. Australië kwam met de hakken over de sloot tegen Joegoslavië. Chili - Zweden werd uitgesteld tot 22 maart. Mandlikova Zonder een set te verliezen in vijf partijen veroverde de Tsjechoslo- waakse Hana Mandlikova zaterdag in Princeton de Amerikaanse in- door-titel. In de finale versloeg ze de Zweedse Lindqvist (6-3, 7-5), maar haar beste prestatie had ze in de halve eindstrijd geleverd. Daar in versloeg de pupil van Betty Sto ve en sinds kort ook Frits Don, Martina Navratilova met 7-5 en 6-0! Het damesdubbel schreef Navra tilova met Pam Shriver wel op haar naam. Marcella Mesker en de Au stralische Elizabeth Sayers konden dat niet voorkomen. 156.00 155.00 buitenland asas 108.70 109.00 belegglngsinst. bemco bever bel. leveraged 1093.90 1094.30 OBLIGATIES staatsleningen nl 12% 81-91 129.70 112.10 112.10 10*00 10*00 102.80 103.00 100.90 101.30 ni 8V4 84-94 me 83-93 nl 8 85-95 bng bgllV» 82-07 bg 10*482-07 113.80 n 10 82-90 103.70 amro 118040a 110.00 101.50 101.20 10*50 100.50 amro 7'^ 85 ar slOVfe 82-07 amro s 7% 84 bmh 9Vi 83-93 bmh 8'/» 84-94 bmh 0'/4 84-92 bmh 7Vfe 85-92 bvg 10 83-93 101.50 102.00 nib 8*4 841-99 nibo0VS 83-98 nibo7VS 84-99 nmb 10V4 82 105.50 nmb9V4 83-93 102 00 nmb 7*4 83-92 98.00 nwb 8*4 8403 101.40 1Mb 8V4 84-04 99.30 nwb 7H 85-05 9300 pandbrieven •egon Vti 84 97J 102.00 102.00 103.00 103.00 h 12 8*88 105.80 parallelmarkt aandelen indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) obl.lndex/efl.rend.(c.b.s.) Goud en zilver Goud onbewerkt: 35870- 36370 Zilver onbewerkt: 670-740 Beursoverzlcht Dollar drukt internationals De in vrij snel tempo dalende dol- larkoers, tegen de middag noteer de deze munt in Amsterdam al on der de f 3,80, drukte vanochtend op de effectenbeurs de noteringen van de internationale aandelen. De 1 verliezen waren in die sector ech ter nog niet zorgwekkend. Een positieve uitzondering bij de hoofdfondsen werd gevormd door Akzo, dat met een gulden op kon lopen. Ook Unilever kon zich rede lijk staande houden maar de ande re internationals moesten terrein prijsgeven waarbij Koninklijke Olie midden beurs op een verlies van bijna een gulden stond. Daarmee was weer een deel van het verlies van de voorbeurs ingehaald. De banken waren wat verdeeld. De Amro, waarvan morgenmiddag de jaarcijfers zullen worden bekend gemaakt, moest enkele dubbeltjes omlaag. Vraag van onder meer buitenland se zijde stuwde verzekeraar Aegon vanochtend nog weer flink om hoog. De zwemploeg van de Zijl/LGB heeft haar goede plaats (10de) in de middenmoot van de B-afdeling we ten te consolideren. In het Vijfmei-bad zwom Antoi ne van Weerden gisteren een nieuw kringrecord. Op de 200 me ter schoolslag zwom Van Weerden 2.29.5. Deze tijd was viertiende se conde sneller dan zijn tijd vorige week op de Nederlandse kam pioenschappen te Harderwijk. In het snelle bassin (Nederlands recordhouder op de 200 meter schoolslag Frank Vijver uit Am sterdam, die ook in Leiden aan de start verscheen, vond dit bad veel beter geprepareerd dan vorige week tijdens de Nederlandse kam pioenschappen) zwom Van Weer- den's clubgenote op de 200 meter schoolslag bij de meisjes geboren in 1968 en later 2.50.2. Dat gold op dat moment als kringrecord. Echter later in de middag zwom Mireille Correljé in Alphen a/d Rijn 2.49.9 op diezelfde 200 meter schoolslag. Hiermee was ze drie- tiende seconde sneller dan Boek weit in Leiden en kon Correljé als kringrecordhoudster in de analen worden bijgeschreven. Als troost wist Boekweit zich wel voor de Nederlandse zomerkam- pioenschappen (NZK) te kwalifice ren, op zowel de 100 als 200 meter schoolslag. Correljé en Van Weer den hadden al eerder aan die eis voldaan. De zwemploeg van LZ'86 had in de persoon van Hans van Hees nog een NZK-ganger in de gelederen. Hij zwom 2.39.1 op de 200 meter schoolslag voor jongens geboren in 1968 en later. In het zwembad de Zijl in Leiden werkte de tweede ploeg van de Zijl/LGB gistermiddag haar zwem wedstrijden in de F-afdeling af. Het resultaat van Niels Joor was bij deze wedstrijden opmerkelijk. Hij zwom op de 100 meter vlinder slag een limiet voor de NZK (1.15.7) voor jongens geboren in 1973. LEIDEN/HERENTALS - Het laatste weekeinde van de ijshoc- keycompetitie is gekenmerkt door enorme vechtpartijen op de Leidse ijsbaan en een gestaakt slotduel van Karma Lions in Herentals, waar de barre weersomstandighe den verder spelen in de openlucht arena onmogelijk maakten. Leiden sleepte uit de bewogen strijd overi gens wel de eerste en enige punten uit de play-offs van de tweede divi sie in de wacht. Zaterdagavond werd Amsterdam 2 tussen de knokpartijen door met 3-2 versla gen. In Herentals was het bij het staken van de strijd al 17-4 in het voordeel van de Belgen. Leiden-coach Leo van Dijk had het winnen van Amsterdam, dat in de gewone competitie achter Lions was geëindigd, een erezaak ge noemd. De Amsterdammers dach ten daar kennelijk net zo over want toen in de laatste speelperiode na een score van René ten Berge dui delijk werd dat Leiden ging win nen (3-2 na periodestanden van 0-1, 2-1) werd getracht de strijd met vuisten en sticks te beslissen. Na dat de rust enigszins was weerge keerd en een vijftal straffen was uitgedeeld (de Amsterdammer Van Balen kreeg in totaal 19 straf- minuten) kon Lions het duel uit spelen om direct bij het eindsig naal weer in gevecht te raken met de heethoofdige Amsterdammers. De winst op het ijs was het echter het enige dat telde.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21