Bliksemstart van hockeyers LMHC Scylla: rust komt goed uit Saturnus in mineur Herstel LZ'86, verlies De Zijl Leython verliest sleutelwedstrijd Roomburg aan de leiding Na verlies tegen Valkenswaard Degradatie uit tweede divisie DO/ST SPORT MAANDAG! 1 MAART 1885 LEIDEN - LMHC is het tweede deel van de veldhockeycompetitie gistermiddag voortvarend begon nen door Amsterdam met 3-4 te verslaan. Het aanvallende spel van thuisploeg Amsterdam leverde weinig resultaat op tegen het goed verdedigende Leiden dat overi gens geluk had met een schot op de paal. De eerste de beste strafcor- ner na acht minuten leverde een lange corner op, die door Bob-Jan Dietrich werd voorgeslagen en door Harmen Jansen Schoonho ven met een tip-in tot openings doelpunt werd verheven. De hoofdstedelingen kregen pas acht minuten voor de pauze loon voor het vele aanvalswerk. Paul van der Meer hinderde met zijn stick een Amsterdammer tijdens een doelpoging, waarna Ewout van Asbeck naar voren mocht treden om via de voor Heiko Hulsker on houdbare strafbal de gelijkmaken de 1-1 te laten aantekenen. Ook in de tweede helft bleef Amsterdam drukken, terwijl de ploeg van Nol Baarschers gevaarlijk bleef met zijn uitvallen. Zo'n uitbraak lever de Leiden na zeven minuten een vrije slag op bij de cirkelrand en kwam direct bij de snel schietende, rechterbovenhoek opzoekende Wouter Eikenhout terecht: 1-2. Het antwoord van Amsterdam kwam al na een minuut, ook hier was de inleiding een vrije slag met Rogier van der Wall als schutter die zijn ploeg weer op gelijke hoog te bracht. De stadionploeg greep door Mark Staal snel daarna de ke situatie'in de cirkel In de vergevorderde tweede helft werd de pass van Dietrich op de weer fitte Eikenhout onderschept door Norbert van der Berg. De ver dediger manoeuvreerde echter dermate stuntelig voor eigen doel dat de felle Eikenhout alsnog kon intikken. Enkele minuten voor het eindsignaal greep Leiden de over winning door fraai passeerwerk van Bob Jan Dietrich en de voor de derde keer raak schietende Eiken hout Etten Leur - Forescate 0-1. Een duel wat aanvankelijk op hoog niveau stond, maar in de tweede helft nauwelijks het aankij ken meer waard was. Na 29 minu ten scoorde Hans Riemens de win nende goal voor de Voorschotena ren met een tip-in uit een voorzet van Jelmer Siersema. Te Werve - Roomburg 2-3. Door de overwinning van Room burg en het verlies van medekoplo pers Zoetermeer en Aeolus in de tweede klasse B staat de Leidse ploeg alleen aan de leiding. Room burg hervatte de competitie tegen Te Werve met energiek en goed hockey om dat pas laat in het eer ste helft te bekronen met een doel punt. Max Ligtenberg scoorde, na te zijn bediend door een snelle vrije slag van Rob Koopmans. In de de tweede helft 0-2 door Johan Biekart die fraai een reboundmo gelijkheid benutte voor de Leide- naars. De thuisploeg kwam op 2-2 uit strafhoekslagen door tweemaal afstuitende ballen alsnog achter Ronald Cijs te werken. Het hevig aanvallende Te Werve liet de straf- corners verder onbenut, terwijl Pe ter Verheggen uit zo'n situatie de winst voor Roomburg veiligstelde. Alecto - Capelle 0-2. Het verschil tussen Alecto en Ca pelle bestond louter uit het feit dat de Leiderdorpers niet konden sco ren en Capelle wel. Dat gebeurde in de tweede helft van het gelijkop- gaande duel. Een op de legguards van Rogier Bos afstuitende bal werd enkele minuten na rust als nog ingetikt en tien minuten later werd een verdedigingsfout afge- Noordwijk - AMVJ 4-1. Fred Beuk opende voor Noord- wijk de score, die met rust 1-1 werd door een goal uit een Amster damse strafcorner. Door afron dend werd van Erik Verdoorn liep Noordwyk snel uit naar 3-1 en bouwde door Michlel Arnoldi uit naar 4-1. AMVJ pushte nog een strafbal op de paal. Hisalts - Terriers 1-1. Twee ploegen zonder wedstrij dritme traden aan in Lisse om uit eindelijk de punten te delen. Ter riers opende de score. De jacht op de gelijkmaker werd beloond met een afrondende actie van Mare Tilli tien minuten voor tijd. Vrouwen Zandvoort - Leiden 0-1. De vroege treffer (na een minuut) voor Leiden van de stick van Hen- riette Holshuysen, na een voorzet van Renske Versteeg, bleek vol doende voldoende voor de volle winst. Ondanks het betere spel van Zandvoort lukte het zelfs niet om langzjj de eerste-klasselijst beklim mende Oegstgeester ploeg te ko men. Breda - Noordwijk 4-2. Een Bredase strafcorner en ver warring na een blessure waren de inleidingen voor de 2-0 voor sprong van de thuisploeg. Moni que de Groot had wat kansen op Noordwijkse treffers voordat Mo nique Tenholter 2-1 maakt. Na 3-1 maakte Marianne Gnerrip 3-2 en ging Noordwijk jagen op de ge- Forescate - Alecto 0-0. De Voorschotense kunstgras- ploeg startte, met goede combina ties, sterk tegen streekgenoot Alec to dat kampte met een gebrek aan wedstrijdritme. Dat leverde in het eerste kwartier drie strafcorners voor Forescate op, waarbij Alecto- speelster Ingrid Fyen een keer moest redden op de lijn. De wed strijd ontwikkelde zich verder ge- lijkopgaand waarbij de verdedigin gen aan beide kanten overeind ble ven. Voor Forescate blonken Re- née Dassen en Erica Jansen in de fensief opzicht uit. Roomburg - Alphen 5-0. De eerste helft werd voor het veel kansen creërende Roomburg slechts besloten met 1-0 door Fri da van 't Veer. Na de pauze kwam de Leidse derde klasser op 2-0 door Maija Sprey en bouwde Mau reen van Hall uit een strafcorner uit naar 3-0. Het Leidse overwicht werd verder onderstreept door An- net de Vries die 4-0 liet aanteke nen met een treffer tussen de leg guards van de Alphense doel- vrouw door. Uit een opeenhoping van spelers in de Alphense cirkel kwam de vijfde goal. LEIDEN - Het moet hoofdcompetitieleider Van Dijk bij het samenstellen van het ereklasseprogramma tafeltennis ontbroken hebben aan een deugdelijke agenda, want de competitiekar der hoogste klassen beweegt zich voort met de regelmaat van een vierkant wiel. Voor Scylla komt de rust van de komende vijf weken niet slecht uit. Men kan bijkomen van de 2-6 opdoffer die Nikon zaterdag uitdeel de, hergroeperen, en listen bedenken om in de in april af te werken laatste drie duels de rode lantaarn alsnog in ander mans handen te drukken. Het listen bedenken kan zich in fei ten beperken tot één list, het in goede vorm, zowel geestelijk als li chamelijk achter de tafel krijgen van Anne Vlieg. Want tegen Nikon was het op nieuw een mentale ineenstorting van de Groninger die ten grond slag lag aan de (te) ruime neder laag. Vlak na de rust leek Vlieg bij een gewonnen eerste game en een 4-0 voorsprong hard op de weg de stand naar 3-3 te tillen. Scheids rechter Biezen dreigde op dat mo- ment tegen de geest van het duel in Nikon-speler Wegman een officiële waarschuwing te geven. Vlieg be middelde, om daarna tot zijn niet geringe ergernis te constateren dat Wegman zijn woede op de 'scheids', zoals dat hoort, omzette in goed tafeltennis. Vlieg deed dat niet en de 2-4 achterstand was daar. Was de arbiter dan weer de niet begrijpende 'knurft'? Niet geheel, Van Biezen had in de vijfde partij, die tussen Frits Kantebeen en John Hilton, zijn collega-leerling zien falen in het tot de orde roepen van beide kemphanen en nam na de rust begrijpelijkerwijs het heft weer streng in eigen handen. Bij 2- 4 volgde een nipt verloren dubbel waarna Patrick Swier tegen Hilton in de tweede en derde game ge woon puf tekort kwam. Swier liep daarmee wel een over heerlijke pizza mis die trainer Theo Bakker tevoren had gezet op een hattrick. Daarmee is dan indirect tevens gezegd dat de 21-jarige Scyllaan na een weekje hard trai nen tegen de Belg De Prophetis en Wim Wegman alweer kon aanto nen gewoon een goede tafeltennis ser te zijn. Goed tafeltennissen kan ook Sandra de Kruiff. Wie dat nog niet wist had zaterdag moeten komen kijken toen de Scylla-kopvrouwe drie Tempo Team meisjes van tafel mepte. Meestal staat zo'n drieklap per aan de basis van een zege, dit keer niet. Marian van der Vliet was skiênde, invalster Sophia Vaalburg kon alleen goed haar best doen en vaste keus Marian Kantebeen kon De Kruiff ook al niet de helpende hand toesteken. Een 3-6 verlies derhalve, waardoor de voorsprong op Torenstad terugliep tot drie punten. Maar harder dan deze klap kwam deze week de jobstijding aan dat de blessure van Patricia de Groot nog ernstiger is dan zich al liet aanzien. In het ernstigste geval blijft het pas 15-jarige talentje nog een twee jaar aan de kant. Ook geblesseerd is Joop van der Borg van Sjaardema. Bij Avanti 2 verving Dick Hoogendam de Delf tenaar, en uiteraard zonder sukses. Wel sukses had dit keer Mark Sang a Jang die net zoals zoveel ping- pongers bij het scheiden van de competitiemarkt zijn marktwaarde voor volgend seizoen nog wel even drie keer op wilde opvijzelen. Friso Reitsma verloor alleen van Gerard Bakker jr. die met zijn veertien jaartjes aan een heel sterk debuut in de eerste divisie bezig is. Sjaar dema' kon door deze gang van za ken het eerste puntje binnen halen, daarmee het onvermijdelijke de gradatieleed alvast wat verzach tend. Over degradatieleed gesproken, ook Docos loopt een gerede kans erin gedompeld te raken. Bij Shot (Soest) werd jammerlijk met 6-4 verloren. Trainer Ed Fallaux was ziek en werd vervangen door Kish Prashad, die één keer scoorde. Walter Engelbert liet een twee no teren en Docos pakte ook nog het dubbel, dus als Den Elzen een goe de in plaats van een off-day had ge had Een off-day had ook Scylla 2 bij L&T. Hoewel, het 9-1 verlies was zo voorspelbaar als het eerste kie vitsei een dezer dagen. Sjoerd Meyer kampt opnieuw met een haast chronische schouderblessu re, Marco Riethoven heeft de pijp alweer aan Maarten gegeven voor ook maar één trekkie te hebben ge nomen en de 15-jarige Peter-Paul de Vrind was aan excelleren uit bij L&T nog niet toe. Om een mineur- verslag ook maar in mineur te ein digen, ook streekgenoot Avanti deed slechte zaken door bij Shot met 6-3 te verliezen. Ervanuitgaan- de dat Scylla thuis van Shot wint, is het degradatiegevaar ook voor de club uit Hazerswoude levens groot. En wat vermeldt het pro gramma op zondag 21 april als laat ste duel? Juist ja, Scylla-Avanti Maar ver weg is dat alles nog, eerst zullen alle ping-pong-ogen de ko mende weken gericht zün op Kwatta, dat wil zeggen op Bettine Vriesekoop en haar verrichtingen tijdens de Wereldkampioenschap pen in Gothenburg. Daarmee komt het Leidse stuk op de Rijswijkse 5-1. Van nenhandbal weer op een bedenke- 5-5 bij rust kwam Animo op 5-8. Saturnus scoorde lang niet maar profiteerde vreemd genoeg bij ei- degradeerde vrouwen van OA verloren opnieuw, nu met 13-9 gen ondertal: 8-8. Animo nam op- van Groene Ster. Ondanks dat zo- nieuw een voorsprong. Bij 10-11 wel MMG (17-16 tegen Snelwiek) nam Saturnus alle risico's, maar als Olympla (11-13 tegen EHC) tot gokte verkeerd: 10-13 en degrada- winst kwamen, duikelen beide tie voor de mannen van Aid Vlag. teams uit de derde divisie door de bedenkelijke degradatieregeling den door van het NHV. 3 teams moeten deze slordig handbal winst tegen DWS. klasse verlaten. Afdelingskam- Ondanks meer balbezit was het pioenschappen werden er wel ge- snel 4-1 voor de Schiedamsen. Daarna kwam HVS nog wel terug nederlaag tot 5-5 (rust 6-5), maar een voor- naar het landelijke gebeuren. De sprong kwam er niet. Het werd mannen van HW promoveerden 13-12, Ank van der Bosch benutte ook, evenals de vrouwen van Nor- vijf strafworpen. Zonder Roos tha (eerder deze week). In de 5-mei-hal vochten Satur- Saturnus der Poel bood OASE Groene Ster nog lang weerstand. Groene Ster moest de plaats in de tweede divi- nus en Animo voor lijfsbehoud, sie zeker stellen. OASE was al ge- Beide ploegen hadden 13 competi- degradeerd. Tweemaal kon de tiepunten vergaard, niet genoeg ploeg van Helma van der Geest een om het verblijf in de tweede divisie achterstand wegwerken, van 3-0 te verlengen. De Leidenaren verde- naar 3-3 en, onderbroken door de digden sterk. De voor hen vreemde rust, van 7-4 naar 7-7. Bij 8-7 6-0 verdediging functioneerde miste Lydia van der Poel echter trafwoi toch kon Animo profl- een strafworp, waarna Groene Ster teren van twee zwakke punten in definitief uitliep: 13-9. Daardoor de eerste helft. Twee maal werd ontstaan rare toestanden in de der- een situatie op de hoek uitge- de divisie. Omdat daar volgend speeld. Twee maal scoorde het uit jaar twee "Haagse" ploegen uit de een vrije worp situatie waarbij de tweede divisie en twee afdelings- opbouw hoog boven het opgestel- kampioenen bij komen, en er maar de muurtje uittornde. Dit had geen 1 ploeg uit promoveert, moeten nu problemen op hoeven te leveren drie ploegen uit de derde divisie als de rood-witten zelf gescoord degraderen. Dat worden naast hadden, maar afgezien van enkele EHC, MMO en Olympla. Beide briljante individuele invallen (een ploegen wonnen, zich niet bewust schot van Jan Wolter IJssel de van het feit dat er niets meer op het Schepper en een break out van spel stond, in heroïsche wedstrij- Aton Klok en Pedro Melita), liep den van respectievelijk Snelwiek Saturnus zich in de hele wedstrijd en EHC. De vrouwen van HW werden kampioen van de afdeling Den Haag met een kater. Zelf verloren ze met 8-6 van EDH, maar omdat eerder op de dag ODIS al een punt bij Hercules had laten liggen wa ren de Voorschotensen al onbe reikbaar geworden. HW had de grootste moeite met een "zwerven de" speelster van Hercules, die 6 van de 8 doelpunten voor haar re kening nam. Ook de mannen van HW werden kampioen, maar heel wat overtuigender dan de vrouwen. EDH 2 werd met 18-11 opgerold. Daarmee hebben de spe lers van Paul 't Mannetje het ge dwongen verblijf in de tweede klasse B tot de minimale tijd be perkt: 1 jaar. Of zij In de eerste klasse de plaats van HVS overne men is nog onzeker. Deze ploeg dolf na een gelijkopgaande wed strijd in de slotfase met 17-15 het onderspit tegen HEC. Belde forma ties komen daarmee uit op 10 com- petitiepunten. Dat maakt een be slissingswedstrijd noodzakelijk. Naast de vrouwen van Saturnus die al eerder kampioen van 2B wer den, is ook Northa gepromoveerd naar de hoogste afdelingsklasse. Na een nerveuze start wees Lydi Vink met 4 treffers op rij Noordwii- kerhout de weg naar de zege. HEC 2 was toen geslagen, het werd 7-17, Saturnus zelf won het presti- geduel met Wlngs 2. Na aanvanke lijk nog met 1-5 achter gestaan te hebben, krabbelden de vrouwen toch in de tweede helft overeind. De ongeslagen status bleef in tact: 9-7- De Fairplay vrouwen stelden het kampioenschap een week uit: 8-8 tegen DSO 2. LGB is er niet in geslaagd het versumse HZC/De Robben te ver slaan. In een aardige waterpolo- wedstrijd trokken de Leidenaars met 10-14 aan het kortste eind. LZ'86 herstelde zich van de neder laag vorige week tegen Nereus. In Amsterdam werd Het Y met 9-10 verslagen. Vivax bond ook WIK aan de zegekar. In Oegstgeest werd het 10-4. De beide derdeklassers verloren. Katwijk kon het in Den Haag tegen koploper DSZ niet bol werken (9-7) en DKD speelde een zeer slechte wedstrijd tegen De Lansingh en verloor met 9—5. De vrouwen van LZ'86 hielden in het Vijf Meibad de Skelp op 5-5. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren met grote cijfers, van Donk 2. Uit slag 10-1. De 10-14 overwinning de LEIDEN - Op de laatste zaalhandbaldag (met uitzondering van de ere- en eerste divisie) zijn de beslissingen gevallen. Mercasol Saturnus degradeerde uit de tweede divisie door met 10-13 van Animo te verliezen. Hilversummers op De Zijl1 diend. De Zijl/LGB, zonder coach Rob Schouten die in het buiten land vertoefde, hy werd vervangen door Theo Uittenhout, speelde te wisselvallig. De. eerste periode hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht. De 2-3 tussenstand bood dan ook nog uitzicht op een goed Leids resultaat. Vier man meer doelpunten van de Robben op rü in de tweede periode zetten De Zijl/LGB echter op fikse achter stand. Bij 5-10 na drie perioden leek de strijd zelfs gestreden. In de vierde periode echter vond De Zijl/LGB toch nog de kracht om terug te vechten. Met nog twee minuten speeltijd te gaan en een 9-11 stand op het scorebord mocht een Hilversummer voor 45 sec. de basslnrand op zoeken. Te gehaast schieten hielp deze kans op de 'aansluittreffer' om zeep. Moe gestreden legde De Zijl /LGB het hoofd in de schoot en kon De Robben toch nog naar een vrij rui me 10—14 eindstand weglopen. Pe riodestanden: 2-3, 3-7, 5-10, 10-14. Doelpunten: Mare v. Bel- kum 4, Stan van Belkum 3, Henk Harteveld 2, Hans Nieuwenburg. LZ'86 nam zaterdagavond revan che voor de slechte wedstrijd van vorige week tegen Nereus en de eerder dit seizoen geleden neder laag tegen Het V. In Amsterdam werd na een overigens moeizame start nu met 8-10 van Het Y ge wonnen. De Leidenaars kwamen pas voor het eerst aan de leiding vlak voor het einde van de tweede periode. Frans v.d. Brink rondde een man meer situatie goed af en bracht zo 4-5 op het scorbord. In de eerste wedstrijdhelft was LZ wel sterker maar zo als zo vaak werden de mooiste kansen (vooral man meer situaties) niet benut. Na in de derde periode eerst nog de gelijkmaker te hebben moeten toe staan (5-5) werden de Leidenaars plotseling productiever. Tweemaal Frans v.d. Brink en tweemaal Jan de Graaf zorgde voor een 5-9 tus senstand met nog zes minuten te spelen. Toch lieten de mannen van Hans Parrel de wedstrijd nog bijna uit hun vingers glippen. Het Y kwam nog tot 8-9 terug en er speelde zich nog angstige taferelen af voor het Leidse goal. Keeper Jan Teske klaarde echter alle proble men en Jim van Es bracht een hal ve minuut voor tijd zekerheid door 8-10 te scoren. Periodestanden: 2-0,4-5,5-8 en 8-10. Doelpunten LZ'86: Jan de Graaf 3x, Frans v.d. Brink 3x, René v.d. Zeeuw lx. Wil- co v.d. Zeeuw lx, Remco Roman lx en Jim van Es lx. Vivax behaalde een ruime over winning op het Wassenaarse Wik. De Oegstgeestenaren trokken met 10-4 aan het langste eind. Na een eerste periode waarin niet werd ge scoord liep Vivax gestaag uit. Vooral in de derde periode was het raak. Van 5-3 werd het 9-4 en de wedstrijd was beslist. In de laatste periode konden de Oegstgeestena ren nog 1 treffer aan hun totaal toe voegen omdat de eindstand op 10—4 werd bepaald. Doelpunten Vivax. Jack Frauenfelder 3, Hans Trijsburg 2, Dick Langerhorst 2, Jeroen Piasmeier 2, Ruud Worm- goor 1. DKD speelde een bar slechte wedstrijd tegen De Lansingh. Coach Roel Veenstra sprak van een initiatiefloos gebeuren. Er werd niet voor elkaar geknokt. Tot 3-3 ging het gelijk op hierna was DKD kansloos. Via 9-3 werd het nog 9-5. Doelpunten: Frank Dreef Katwijk kon lijstaanvoerder DSZ in Den Haag wel goed partij geven maar moest toch genoegen nemen een 9-7 nederlaag. De Kat- wijkers werden in eerste instantie met een 4-0 achterstand gecon fronteerd. Goed terug vechten bracht na 3 partijen nog wel een 5-4 tussenstand. Maar verder liet DSZ het toch niet komen. Doel punten Katwijk: Hans Schaap 2, Eddie Hoek, Martin Jonker. Klaas v.d. Plas en Piet de Vries. De vrouwen van LZ'86 spelen een wisselvallig seizoen. Drie speelsters (Corina Hoogeboom. Karin v.d. Linde en Ingeborg Doove) haakten om uitéénlopende redenen tijdens het seizoen af. De hiervoor ingepaste jeugdspeelsters (Yvonne Flippo en Angenita Halts- ma) fungeren prima maar al deze mutaties hebben de volgelingen van Aad de Keizer toch wel wat i het aan compleet gespeeld, dan had men zeker meegestreden om de tweede promotieplaats die recht geeft op een plaats in de hoofdklasse. De eerlijkheid gebied wel te zeggen dat het krachtsver schil tussen hoofd- en eerste klasse dermate groot is dat in die hoogste klasse voor LZ geen eer te behalen zou zijn geweest. Dat de Leidse vrouwen wel degelijk tot de eerste klasse top behoren bewezen zij in de strijd tegen De Skelp. De vrou wen uit Leeuwarden kunnen nog wel promoveren maar behaalden ln Leiden met veel kunst en vlieg werk een 5-5 gelijkspel. Goals LZ: Ellen Hoogeboom 2, Monique Leeuwen 2, Alijd Vervoorn. Een door invalsters geteisterd De Zijl/ LGB werd in Gouda met 10-1 ver pletterd door Donk 2. Zijl/LGB goal: Inge Bouwmeester. DIRK KLOOS LEIDEN - Leython had gehoopt via een zege op Starlift zich voorlo pig veilig te stellen voor degradatie in de tweede divisie volleybal. De ploeg stak dit maal echter in een slechte vorm en verloor dit belang rijke treffen met 3-i. Ook NOVO kwam niet tot winst; tegen koplo per CW werd het een duidelijke 0-3 nederlaag. Bij de vrouwen schakelde Gemi ni zich zelf uit door tegen het hoger geklasseerde Starlift 3 met 3-0 de boot in te gaan. Leython had alleen even moeite om op gang te komen tegen de Meteoor, daarna liep het als vanouds en werd Meteoor ruim opzij gezet (0-3). NOVO bleek na een goed begin toch te zwak voor Allides (3-1). De Leython-mannen misten Ad Kerkhof behoorlijk tegen Starlift. Aanvankelijk leek het nog wel goed te gaan, want tot 7-7 ging de strijd gelijk op, maar vanaf dat mo ment wist de ploeg nog slechts eenmaal te scoren (15-8). Ook in de volgende set kreeg Leython geen grip op Starlift, die eigenlijk maar twee goede aanvallers had die ech ter bijna de complete productie voor hun rekening namen. Ley thon bleef konstant enige punten achter staan en verloor ook deze set (15-9). Pas daarna ging het draaien en via de weer herstelde Rob v.d. Bosch en Paul de Winter werd er weer gescoord en kwam de aan sluiting (12-15). Dit was het enige wapenfeit want in de vierde set keek Leython wederom steeds te gen een achterstand aan. Starlift maakte koel uit naar 15-8 en stelde zich veilig, Leython kan zich op gaan maken voor een moeilijk kompetitie slot. Omdat het tweede team van NO VO zijn kampioenswedstrijd speel de (met automatische promotie naar de promotieklas), kon het eer ste slechts over 6 spelers beschik ken en deze basis bleek te smal om CW echt in de problemen te kun nen brengen. De ploeg uit Capelle was vooral verdedigend ijzersterk: 3-15. NOVO kwam goed terug, nam een 11-9 voorsprong maar kon door het ontbreken van wisselmogelijk heden niet doordrukken: 13-15. In de derde set kwam NOVO na een 2-7 achterstand opnieuw goed in het spel; 10-11; een komplete mis ser van de scheidsrechter brak het verzet van NOVO waarvan CW goed gebruik maakte: 10-15. De Gemini-vrouwen namen elke set een voorsprong tegen Starlift 3 maar hadden aan het eind net iets teveel gebrek aan aanvalskracht om door te drukken. In de derde set was Gemini nog het dichtst bij setwinst maar nu had de Starlift- aanval iets meer geluk bij het af ronden van de aanval (15-11,15-11, 16-14). Leython speelde tegen de Me teoor uit Gorichem een meer span nende dan fraaie wedstrijd, daar voor was de tegenstand te chao tisch. Leython, dat Clema Zoete melk met griep miste, kwam moei zaam op gang tegen deze toch veel zwakkere tegenstander. De eerste set werd toch nog 11-15, maar pas in de volgende twee sets begon Leython stukken beter te draaien: vooral aanvallend bouwde het een groot overwicht op. Getuige hier van zijn de setstanden 3-15 en 7-15 (0-3). NOVO leed een niet geheel on verwachte nederlaag tegen de jeugdige Allides ploeg. Hoewel de eerste set nog wel gewonnen werd: 12-15, was de razend gevaarlijke Haarlemse opslag die per set beter l doorkomen er de oorzaak van, 3VO een kansloze wedstrijd speelde. Er ging van alles mis, zo dat men in aanval nauwelijks tot daden kon komen. Allides besliste met de overduidelijke setstanden: 15-3, 15-6, 15-6, In de promotieklas stelde de mannen van Leython zich ook min of meer veilig door Be Fair met 3-1 te verslaan. Het werd een boeiende strijd waarin Leython met veel meer tegenstand werd geconfron teerd dan werd verwacht Het zag er aanvankelijk dan ook niet best uit want Be Fair pakte zelfa de eer ste set met 14-16. Het tegenspel van Be Fair bleef krachtig en Leython had moeite om de setwinst naar zich toe te trekken. Gelukkig voor Leython maakte Be Fair op de be slissende momenten foutjes en werd het harde werken van Ley thon beloond: 16-14,15-12,15-10. - Donar verraste aangenaam door voor het eerst sinds half december de volle winst te pakken. Slachtof fer werd Punch, dat vooral moeite had met de enorm gevarieerde op- slag van de Leidenaars. Bovendien speelde invaller Rob Boxhoorn een goede partij. Donar begon al direkt goed met een 14-16 winst maar moest toch Punch weer naast sich dulden (15-11), voordat het de finitief afstand nam vla 9-15 en na een uitermate spannende set van 16-18 (1-3). Orion bleef dankzij een 3-0 ne derlaag tegen koploper Radius 2 (dat overigens te kennen heeft ge geven niet te willen promoveren) hekkesluiter. Bij de vrouwen was Gemini 2 te sterk voor WV. Ineen eenzijdige confrontatie werd het 0- 3 (7-15, 9-15, 7-15). WW had dermate veel zieken en geblesseerden dat het slechts 4 ba sisspeelsters over had. Met weinig hoop werd dan ook het sterke DOS 2 tegemoet getreden. Toch werd het een leuk duel waarin DOS 2 al- ie zeilen moest bijzetten om aan de positieve kant van de score te blij ven. Lukte dit in de eerste set nog ruim (15-9) in de volgende twee maar net aan (18-16 en 15-13). lukkig tegen jodan Boys. De eer ste 2 sets gingen volkomen gelijk op (15-8,13-15), in de derde maakte Jodan Boys een 13-4 achterstand goed tot 13-13. Op die stand ging hoofdaanvalster Femke Wiebes door haar enkel en van de toen ont stane wanorde maakte J.B. goed gebruik: 15-13. Zonder capabele in vallers en zonder coach was Ley thon 2 nergens meer en verloor de vierde set volkomen ongeïnspi reerd met 15-4 in een kleine 10 min. (3-1). LUSV kon ook tegen het net bo ven hen staande Tornado niet tot winst komen (0-3). GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18