Noordwijk wint op routine SDT Weer knap resultaat RCL: 3-3 FC Lisse trekt goede lijn door Rijnsburgse Boys geeft moed nog niet op Bij Oostkapelle Quick Boys liet zien wat het kan' Van Vianen:Ik verwacht dat wij dit op kunnen vangen Boete voor Quick Boys Katwijk komt niet los van JAC (2-2) Ter Leede steeds verder in problemen MAANDAG 11 MAART 1985 SPORT PAGINA 17 OOSTKAPELLE - RCL heeft za terdag in Oostkapelle bij de club van die naam een uitstekende pres tatie geleverd. De deze competitie sterk gestartte Zeeuwen werden in een spectaculaire wedstrijd op een 3-3 gelijkspel gehouden. Een goed resultaat, niet alleen omdat ook de andere degradatiekandidaten de moed nog niet opgegeven hebben en zaterdag eveneens punten pak ten, maar ook omdat Oostkapelle één van de beter voetballende ploegen in de eerste klasse is. Voor de winterstop hadden de Leiderdorpers de kracht van Oost kapelle al ondervonden. RCL werd toen van het kastje naar de muur gestuurd, maar de Zeeuwen verga ten het karwei af te maken en he ten de punten aan de Mouter-equi- pe. Zaterdag ontspon zich een hele andere wedstrijd. RCL, zonder de op het laatste moment geblesseerd afgehaakte Daaf Brandt (Ben Heemskerk keerde terug in de ba sis), en nog steeds zonder Ruud Boendermaker (ziek) en Cees Ruis (geschorst) legde nu een veel beter spelletje op de mat. Bovendien lij ken de Leiderdorpers de laatste maanden onder het 'schrikbewind' van Mouter vooral mentaal aan kracht te hebben gewonnen. Lieten de 'vedetten' aan het be- i bij een achter stand al snel het koppetje hangen, tegenwoordig wordt er dan een ex tra schepje bovenop gedaan. Ook zaterdag toonde RCL aan momen teel over de goede instelling te be schikken. Tweemaal werd tegen een achterstand aangekeken, twee maal kwamen de Leiderdorpers knap terug. Daar kwam nog bij dat het team al na enkele minuten door de overigens goed leidende scheidsrechter Van Driel een zui vere strafschop werd onthouden, toen Sieto Schalkers in kansrijke positie door doelman Pijnenburg tegen de grond werd gewerkt. Tien minuten nadat linkerspits Verburg een voorzet van de rech terflank op fraaie wijze in een Zeeuwse treffer had omgebogen (15de minuut), kwam RCL op fraaie wijze aan de eerste gelijkma ker. René Kammenga krulde de bal uit een vrije trap van twintig meter schitterend in de kruising. Hoewel de Leiderdorpers de aan val bleven zoeken (immers de wed strijd tegen Zwart-Wit vorige week had aangetoond dat aanvallen voor RCL de beste verdediging is), moest al spoedig weer tegen een achterstand worden aangekeken. Schipper bracht Oostkapelle van dichtbij na een afgeketst schot op een 2-1 voorsprong. Nog voor de pauze kwamen de Bloemerd-be- a (alweer) een spelhervat ting opnieuw terug. René Kam menga bracht de bal voor de goal, Dick van der Bijl kopte door, Ron van der Post zette opnieuw voor en de zeer goed spelende Peter Siera maakte het karwei met het hoofd af: 2-2. het echter RCL dat op sprong kwam. Hoewel er niet spe ciaal op spelhervattingen was ge traind, kwam ook de derde treffer uit een vrije trap voort. Peter Siera knalde de bal na tien minuten via de muur en de binnenkant van de paal langs keeper Pijnenburg: 2-3. Oostkapelle verhoogde de druk op het RCL-doel, echter zonder uitge sproken kansen te creëren. De gastheren hadden dan ook de hulp van de overigens goed keepende Peter van der Heijden nodig om langszij te komen. De Zoeterwoud- se goalie verkeek zich tien minuten voor tijd bij een hoekschop, waar door Verburg de eindstand op 3-3 kon bepalen. DELFT - De zaterdagtak van de FC Lisse heeft in het afgelopen week end bij Vitesse Delft een goed re sultaat behaald. Zonder trainer Wim Eilander (de Rotterdamse coach was in verband met zijn be roep op ski-cursus), maar met de geblesseerde Rob Suttorp op de bank werd bij de technisch sterke runner-up een 1-1 gelijkspel be haald, waarmee uitzicht op een vaste stek in de middenmoot be houden bleef. Tevredenheid dus bij de FC Lis se niet alleen over het goede spel (met name linksback Erik Wijn hout viel in positieve zin op), maar ook over de tomeloze inzet. In de eerste helft leidde dit nog niet tot NOORD WIJK - Quick Boys hoefde zich zaterdagmiddag geen mombakkes voor te binden, 's Avonds bij het gemas kerd bal voor de Nieuw Zuid-selectie zullen ongetwijfeld enkele treurige blikken verscholen zijn gegaan achter de diverse plastic gezichten, maar de Katwijkers konden toch zonder schaamte terugzien op de 3-2 nederlaag van die middag in de met bloed en zweet beladen 'zeeslag' bij Noord wijk. "Wij hebben laten zien waartoe we in staat zijn", deelde trainer Martin van Vianen na afloop niet helemaal zonder trots, net als na Quick Boys- Nederlands elftal twee weken geleden, weer wat visite-kaartjes uit. Nog steeds niet wetend waar hij volgend seizoen aan de slag kan, laat hij Vrijwel geen mogelijkheid onbenut de omstanders te attenderen op wat hij van Quick Boys heeft gemaakt. "Een ploeg die zó tien jaar verder kan". Niet zomaar een troostwoordje of een poging zijn pupillen bij te bren gen van de dreun (de van ruim twintig meter afstand ingeschoten win nende 3-2), die Noordwijker Timo Gerlof een kwartier voor het einde van de ruim 52 minuten tellende tweede helft had uitgedeeld. Complimenten voor de met twee schitterende treffers bekroonde klopjacht, waardoor de 2-0 pauze-stand binnen een stief kwartiertje was platgewalst, hielpen het voor zichzelf èn voor het zaterdagvoetbal reclame makende Quick Boys niet op de been. Het besef ondanks goed voetbal de punten te hebben verspeeld, terwijl één punt toch zeker verdiend zou zijn geweest, zal de stemming zaterdagavond eerder hebben gedrukt dan opgevrolijkt. Wakker Marco van der Plas verkeerde in elk geval niet in feeststemming. De jonge Katwijkse linkerspits zal nog wel eens wakker liggen van zijn ge miste kans op 2-3. Hij kon slechte zijn ongeloof uitspreken over hoe hij na een misser in het hart van de Noordwijkse verdediging, halverwege de tweede helft, met de buitenkant voet naast schoot in plaats van 'safe' met de binnenkant raak te mikken. Vol onbegrip en twijfel omschreef de Feyenoord-fan Noordwijk even later nog wel als "het 'lucky' Ajax van het amateurvoetbal", maar typeerde de gelukkige afstandgoal van Timo Ger lof ("Kijk, zo'n bal kan natuurlijk ook meters over vliegen") nu niet juist de verhouding tussen deze twee buurtclubs? Vorige week dwong Noordwijk vlak voor tijd de winnende goal af bij hekkesluiter Excelsior Maas sluis, en ondanks de Katwijkse te genwind na rust (trainer Eelman van Noordwijk: "We kregen toch een aardige tik toen zij van 2-0 op 2-2 kwamen") pikten de roodwit- ten ook nu de volle winst in. "Ge loof in eigen kunnen", dacht Ger lof. "We zijn rijp voor het kam pioenschap, vorig seizoen nog niet. Het jaar daarvoor eigenlijk ook niet, al werden we toen wel kam pioen. Maar tegen IJsselmeervo- gels bleek dat we toch te kort kwa men. We waren te jong. Nu kunnen we zoiets aan", meent Gerlof, die in de minuten voor zijn 3-2 de bal nog zomaar tweemaal achter elkaar bij de tegenstander inleverde. "Toen zat ik er werkelijk door". Het was, zeker bij die 2-0 rust stand, verbazingwekkend en ook tegen alle verwachtingen in dat Noordwijk het zaterdagmiddag nog zo zwaar te stellen kreeg met. Quick Boys. In de weinig tintelen de, maar geen minuut vervelende eerste helft had de op volle sterkte (de voorlopig nog niet opstelbare keeper Theo Guyt uitgezonderd) aangetreden Katwijkse formatie weinig in te brengen gehad. Gerlof kreeg al na vijf minuten een vrije kans op 1-0 en voor zover nadien van mogelijkheden mocht worden gesproken, betroffen dat steeds Noordwijkse acties. "Nervositeit", wees Van Vianen aan als oorzaak van het matige Kat wijkse optreden. Quick Boys was alleen bij een aantal afgevuurde vrije trappen van Martin van der Plas werkelijk dreigend. "Wie ner veus is vergeet te voetballen. Het ging allemaal recht toe, recht aan bij ons. De bedoeling was dat we de vleugels zouden gebruiken. Na rust liep dat beter. Toen kon je zien wat Quick Boys dón kan", stelde Van Vianen naderhand. Kloof Voor rust controleerde Noord- Andries Wendt gooit zich letterlijk voor deze actie van Katwijker Freek Rienks. Wendt is te laat, maar de inzet van Rienks levert geen goal op. (foto Holvast) wijk (zonder de door spierscheu- ringen uitgeschakelde André Wet zel en Jos Smits maar wel met de juist speelklaar gekregen Geert Jan Bakker en Klaas Vink, die het einde van de wedstrijd overigens niet haalden) het duel eenvoudig. Vijfentwintig minuten moesten de naar schatting 4000 toeschouwers wachten op de openingsgoal, on misbaar ingrediënt om een derby als Noordwijk-Quick Boys op smaak te brengen. Klaas Vink snel de om bewaker Leo van Delft heen, QB-keeper Kees de Best liet de bal los na zijn voorzet en Ivan Hermans pegelde in de rebound raak: 1-0. Geen vijf minuten daarna legde de perfect leidende scheidsrechter HeÜ de bal op de stip, nadat Leo van Delft opnieuw een spurt van Vink dreigde te verliezen en hem omver liep. John Marijt kon de ze nuwen aan: 2-0. Aanvankelijk leek die plotsklaps ruime kloof de pret een beetje te bederven. Noordwijk -dat in de snelheid van Vink en Hermans te genover de naar verhouding trage Katwijkse achterhoede-spelers een dodelijk wapen had- hoefde maar geduldig te wachten op de risico's die Quick Boys moest nemen en kon vervolgens naar hartelust counteren. Fred Eysberg kon al snel na de 2-0 slechts ten koste van een boeking Hermans van een vrije loop naar De Best afhouden. Toen Quick Boys, dat by acties in de buurt van Noordwijk-keeper Dick Dortmundt telkens een paar centi meter tekort kwam, voor rust nog niets had kunnen terugdoen, zat Noordwijk helemaal gebakken. "Dat dachten wij ook. Het ging allemaal weer tamelijk gemakke lijk", vond Klaas Vink. Eelman voerde angst aan voor de terugval ("Bewust of onbewust") en ont kende in elk geval dat Noordwijk zich met opzet terugtrok. De Haar lemmer: "Wij hebben niet laf ge voetbald, dan had ik Van der Veen vóór de wedstrijd wel als vervan ger van Wetzel aangewezen. Met Hermans hebben we toch getoond te willen aanvallen. Maar je hebt nu eenmaal niet alleen te maken met wat je zelf wil, ook wat de te genstander doet. In de laatste tien minuten voor rust waren we al geen baas meer in de duels". Dat noodzaakte Mark Vink tot een charge tegen Marco van der Plas. Een boeking was het logische gevolg. Opvallend was de profes sionele wijze waarop de back die in ontvangst nam. Het jeugdige Quick Boys maakte veel meer poespas (Floor van Duyn) in verge lijkbare situaties. In brand Quick Boys zette het Noord wijk- complex in de fase na rust in brand. Letterlijk en figuurlijk, maar de toen opstijgende rookwol ken uit het Katwijkse tribune-deel waar brand was gesticht door de Katwijkse jeugd, waren geen vreugde-vuren. De wondermooie 2-1 van Leen van der Plas en in- swingende 2-2 van de net als 'colle ga-oudje' Teun van der Plas excel lerende Kees van Rooyen warmr den de echte toeschouwers volle dig op. Dick Dortmundt: "Normaal krijg je eens per seizoen 'n dergelij ke goal tegen. Nu twee in één wed strijd". De knal op de lat van Geert Jan Bakker, een redding van De Best op een kopbal van Wendt, het uit' vallen van de aan het hoofd bloe' dende Freek Rienks (vijf hechtin gen) na een mislukt kopduel met Timo Gerlof, een schot richting kruising van Mart van der Plas met de stijlvolle redding van Dort mundt, de misser van Marco van der Plas, de charge van en boeking voor John Marijt na een aanslag op Van Duyn en zoveel acties meer maakten dat de derby uiteindelijk KATWIJK - Quick Boys is door de KNVB bestraft met een boete van vijfhonderd gulden, waarvan 250,- voorwaardelijk, wegens het staken van de thuiswedstrijd tegen SSS. De vrees dat de Kat wijkse club winstpunten in mindering zou worden gebracht, bleek ongegrond. Het duel Quick Boys-SSS werd in november in de 92ste minuut gestaakt nadat supporters het veld opstormden om het tweede Katwijkse doelpunt te vieren. Verschillende toeschouwers rea geerden hun onvrede over de laffe spelwijze van de bezoekende vereniging af op de bankzitters, trainer Theo de Waard en begelei ders in de Klaaswaalse dug-out. Nadat getuigen eerder uitputtend waren verhoord, vroeg de tuchtcommissie van de KNVB een toe vallig opgenomen video-verslag op om de uiteenlopende verkla ringen te toetsen. Aan de hand daarvan ontving Quick Boys eind vorige week bericht over de strafmaat. In het schrijven stond be halve het boete-bedrag nog vermeld, dat de competitie-leider bei de vereniging nader zou berichten wanneer er aan het einde van de competitie aanleiding mocht zijn om de resterende laatste speelminuut vol te maken. succes. Vitesse was dat deel van de sportieve wedstrijd de iets betere ploeg, wat tot uiting kwam in een optisch overwicht zonder dat dat tot veel doelrijpe kansen leidde. Toch namen de Delftenaren een 1-0 voorsprong. Rechterspits Har- rie Garnaat rondde een aanval over vele schijven van dichtbij doeltref fend af. Betere kansen waren er in die periode voor de fusieclub. Wal ter Schoone trof van twee meter slechts het houtwerk en de inzet van René Griffioen (na een solo-ac tie) was te zacht om de Delftse goa lie te verontrusten. Ook in de tweede helft werd er hard voor elke meter gestreden. Lisse drukte Vitesse regelmatig met de rug tegen de muur en wist zich ook vele kansen te scheppen. Zo zag René Warmerdam een knal van achttien meter op de kruising afketsen en werd een inzet van Arie Schalk van de doellijn ge haald. Een kwartier voor tijd was laatstgenoemde speler toch nog succesvol. Schalk pikte de bal na een voorzet van René Griffioen op, werkte zich langs twee tegenstan ders en bracht FC Lisse beheerst op gelijke hoogte. Aantrekkelijk Het laatste kwartier van deze aantrekkelijke wedstrijd leverde beide teams nog een aantal aardige kansen op, zonder dat er in de 1-1 stand nog een wijziging kwam. Een uitslag waarmee beide teams tevreden mogen en waarmee Lisse de opgaande lijn goed doortrekt. van het Dredikaat 'heerlijk ouwer- wets'. kon worden voorzien Een 2-2 eindstand paste daar het beste bij, maar Gerlof besliste an ders. "Het is hun routine. Ze heb ben al zoveel meegemaakt en wel vaker om een eerste plaats gevoet bald. Maar wfj' hebben gevoetbald en zeker in de tweede helft erg goed", vond Martin van Vianen als gegeven om moed uit te putten. "Ik verwacht dat wij dit op kunnen vangen en dan blijven we gewoon meedoen om de bovenste plaats. Wie zo goed voetbalt kan eenvou digweg niet afvallen". GERARD HAVERKAMP KATWIJK - Katwijk heeft JAC zaterdag in een erg slechte, rommelige wedstrijd niet van zich af kunnen schudden. Thuis kwam het team van Pe ter Ciere niet verder dan een 2-2 gelijkspel. De koploper in de derde klasse speelde eigenljk alleen het eerste kwartier op ni veau. Wim Guit I bracht na dat kwartier de thuisploeg na een vrije trap van Amerik van Dui venvoorde op 1-0. Vanaf dat moment was het initiatief en het betere spel voor JAC. Mar tin den Duik scoorde na een half uur dan ook de terechte ge lijkmaker. Ook de tweede helft bakte Katwijk er niet veel van. Na twintig minuten hielp Dick Tuinebreier met een fraaie knal de Hagenaars dan ook verdiend aan een 2-1 voorsprong. Kat wijk was rijp voor de sloop, maar JAC verzuimde het kar wei af te maken. Vlak voor tijd kwam de vissersploeg toch nog langszij. Guidi van der Bent hielp in de 87ste minuut Kat wijk aan de nauwelijks ver diende gelijkmaker en JAC aan een stevige kater: 2-2. BARENDRECHT - Met de 1-2 overwinning op Barendrecht is het alsof Rijnsburgse Boys de moed nog niet helemaal heeft opgege ven. In de afvalrace naar de top van IA mag de oud-kampioen geen punt meer verliezen. Huug Aande wiel zorgde daarvoor met een goal die enkele malen mooier was dan het doelpunt van PSV'er Michel Valke vorige week, maar het ver toonde spel kan RB toch niet bij ster hoopvol stemmen. Weliswaar voetbalde Rijnsburg se Boys in de eerste fase van het duel een poosje met 'n zitje onder het gatje, zoals Barendrecht-trai- ner Jan Rab dat omschreef, maar daarna zakte het peil toch weer naar bedenkelijk niveau. Rijns burgse Boys, nu weer in een 4-4-2 opstelling met Paul van der Blom op het middenveld, wist zich in de openingsfase gesteund door een meevaller, letterlijk en figuurlijk, na reeds dertig seconden spelen. Keeper Scheffers van Barendrecht liet een voorzet van Martin Toet voor de voeten van Rob Gillissen vallen. Dat was probleemloos 0-1. Het mag opvallend worden ge noemd dat het aanvankelijk nog degelijk en ook gevarieerd aanval lende RB voor rust niet meer aan een uitgespeelde kans toekwam. Barendrecht herstelde zich na dat moeizame begin langzaam maar zeker en onder andere Gert van de Wal en Martin van Ballegooyen kregen wat kansjes. Beiden verzorgden pal na de rust, net zo snel feitelijk als RB in de eerste helft, de gelijkmaker. Van der Wal zette voor en Van Bal legooyen verlengde doeltreffend over de verkeerd rekenende Henk van Voorbergen: 1-1. RB speelde na rust zonder Rob Gillissen. Hij was daarvoor rust reeds beboekt en om hem in be scherming te nemen stuurde Arie Lagendijk Hans Zwaan het veld ir In de tweede helft kregen ook Fred Arroyo en twee lieden van de thuisclub een boeking. Er werd knap geschoffeld, iets wat de wed strijd er niet aantrekkeljker op maakte. Ook al draaide Rijnsburgse Boys dan niet geweldig (alleen Aande- wiel benaderde zijn grootse vorm van weleer), Barendrecht (zonder de geschorste Paul van der Mijn en al weken ook zonder steunpilaar Klepke) acteert de laatste maanden zo mogelijk nog minder. Het over wicht had halverwege de tweede helft in de score tot uitdrukking moeten worden gebracht. Theo Baan beroerde een inzet van Hans Zwaan, die overigens geen doel zou hebben getroffen, met de hand. Aandewiel schoot de penalty niet hard en/of zuiver genoeg in. Scheffers werd daarmee in de gele genheid gesteld zijn foutje uit de eerste minuut goed te maken. Maar ook Huug Aandewiel wilde zijn misser rechtzetten. Met de rug naar de goal toe, nam hij twintig minuten voor het einde een op heuphoogte stuiterende bal op de buitenkant van zijn schoen. Hij wist zelf niet hoe, maar de bal ver dween stijf in het kruis: 1-2. Barendrecht nam nadien alle ri sico's. Bij de beste kans, een kop bal van Bas Hokke die daarmee keeper Van Voorbergen reeds pas seerde, bracht uitgerekend de kleinste Rijnsburger Jack Manu- putty op de lijn redding. ZEVENHOVEN - Ter Leede raakt in de derde klasse zaterdag steeds verder in de moeilijkheden. Bij hekkesluiter Zevenhoven werd een onnodige 2-1 nederlaag gele den. De voormalige 'zaterdag-top per' had het verlies geheel aan zichzelf te danken. Vooral de tam me start brak de Sassenheimers op en bovendien werden twee ca deautjes weggegeven Na een klein halfuur zette Harrie de Boer Zevenhoven op 1-0. Bal verlies van Johan Verloop leidde deze treffer in. Vanaf dat moment pakte Ter Leede de zaken agressie ver aan. Vrijwel het hele tweede deel van de wedstrijd speelde zich op de helft van de thuisclub af. De Faas-equipe nam daarbij veel risi- co's, wat zoals zo vaak in een doel punt van de ploeg in het nauw re sulteerde. Huub Koppel scoorde halverwege die tweede helft 2-0. Direct daarop kreeg Ter Leede echter weer aansluiting. Rob de Ruiter nam de bal ineens op de slof en bepaalde daarmee de eindstand op 2-1. Zevenhoven-goalie Alex Stolwijk bezweek namelijk niet meer onder het Sassenheimse slot- offensief.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17