Prettige dag voor Bayern UVS terug in realiteit Koster blijft optimist na nederlaag Lugdunum Roodenburg raakt punt kwijt in blessure-tijd Revanche 'Boys' op SJG Zege op FC Köln Xerxes haalt Leidse ploeg uit roes: 0-1 DFC-UVS: donderdag Blauw Zwart na rust langs Westlandia LFC geeft 0-2 nog uit handen MAANDAG 11 MAART 1985 SPORT PAGINA 15 AMSTERDAM - Optimisme is het kenmerk van Clement Koster. Ook al levert Lugdunum somtijds be droevende voetbalwedstrijden af, ook al is de plaats op de ranglijst reden voor sombere geluiden, de oefenmeester blijft de toekomst zonnig inzien. Aan de 3-1 nederlaag tegen Rood Wit Amsterdam, ver bond Koster geheel naar zijn ka rakter een positieve conclusie. "Het mag raar klinken", wist de Heemstedenaar, "maar Lugdunum heeft vandaag goed gespeeld. We hebben dan wel met 3-1 verloren, maar de wijze waarop dat gebeur de geeft hoop voor de toekomst. Daarbij had ik vandaag niet de be schikking over Wim Ligvoet, Henri van der Weijden, Jeroen Brussee en Leo Wetselaar. Dat zijn toch niet de minsten". Gevolg was dat Koster weer eens een beroep moest doen op Wim de Roo. De dertiger viel in Amster dam niet uit de toon, hij verzette veel werk, maar kon een Leidse ne derlaag niet voorkomen. Al na 20 minuten moest Wim Er adus buigen na een actie van Ber- tus Fayeherbe, die van Jeroen van Egmond alle gelegenheid kreeg om aan te leggen. Rood Wit bleef tot de pauze de betere ploeg, maar Wim Eradus weigerde aanvanke lijk voor de tweede maal de gang naar het net te maken. Die actie moest de doelman wel in de tweede helft uitvoeren, na een inzet van Loek Wisman. Daar bij ging verdediger Will Henskens niet vrijuit, maar dat had een oor zaak. Henskens was in de eerste helft al bij een kopduel gebles seerd geraakt aan zijn wenkbrauw. De voorstopper leek door te kun nen spelen, maar na de rust kon Henskens de pijn niet meer verdra gen en moest na de 2-0 uitvallen. Ziin vervanger was Henri van der Weijden, die vorige week tot er gernis van Koster bij een partijtje zaalvoetbal geblesseerd was ge raakt. "Henri heeft een spierbles sure opgelopen, omdat hij voor de wedstrijd geen warming-up heeft gedaan. Dan vraagje om blessures. Nu kon ik hem nauwelijks gebrui ken. Omdat we toch al zo'n smalle selectie hebben moest ik hem tot overmaat van ramp inzetten", was Koster nijdig. Niettemin kon Lugdunum tot 2-1 terugkomen, na een benutte straf schop van Daan Kooymans, die zelf in de zestienmeter was neerge legd. "Had ik toen de beschikking gehad over een volledige ploeg", concludeerde Koster, "dan had Lugdunum op zeker de gelijkma ker gescoord. Nu kwam de ploeg gewoon tekort". In de slotminuut bepaalde Cees Fafiani uit een knap genomen vrije trap de eindstand op 3-1. Daan Kooimans 'versierde' giste ren weer eens een strafschop voor Lugdunum. Hij schoot de 'elfmeter' Zelf in. (archieffoto Holvast) AMSTERDAM - Scheidsrechter Van de Bosch had gisteren bij de wedstrijd SDW-Roodenburg alle tijd. Omdat de Leidse ploeg naar de zin van de leidsman te opzichtig tijdrekte, liet de spelleider het klokje na de reglementaire 90 mi nuten bij 0-1 gestaag doortikken. Tot ergernis van John Huguenin en Roodenburg, want in de extra speeltijd scoorden de Amsterdam mers de gelijkmaker: 1-1. De Leidenaars waren verbolgen over de handelwijze van Van de Bosch. "We waren volledig overge leverd aan die man", foeterde oe fenmeester Huguenin, "negen mi nuten extra tijd is toch belachelijk. Hij was gerechtigd twee, hooguit drie minuten bij te tellen". Nadat de Hagenaar van de emo ties was bekomen, moest hij toege ven dat de deling terecht was. "Want", wist Huguenin, "in de tweede helft hebben we onder zwa re druk gestaan. Sjaak Nievaart heeft toen de zaak voor ons gered. Maar het is lullig datje in blessure tijd de boot in gaat. Je gaat er min of meer van uit dat de buit binnen is. We hebben de punten ten slotte hard nodig". De oefenmeester, die de Kooibe- woners in juni vaarwel zegt, had in de strijd tegen de Amsterdammers niet de beschikking over Aad de Groot en Ronald Jansen. Laatstge noemde wordt in de frontlinie no de gemist, zoals gisteren weer eens bleek. De aanvalsopzetten van de Leidenaars waren meestal te door zichtig van opzet. Desondanks scoorde Roodenburg in de 20ste minuut, maar de Leidse eersteklas ser had daarbij wel de hulp nodig van de Amsterdamse poortwach ter. Hij liet een schot van Duncan Alberga glippen, waarna Marcel van der Burg gemakkelijk kon in tikken: 0-1. Tot de rust konden de blauw zwarten eenvoudig stand houden, maar na de rust werd Roodenburg met de rug tegen de muur gezet. Verdediging en middenveld moes ten alle energiebronnen aanspre ken om de Amsterdamse furie te temmen. Sjaak Nievaart verdedig de met verve zyn domein. Rooden burg leek stand te houden. Nadat de 90 minuten waren weggetikt ge loofde de Leidse delegatie in de overwinning. Arbiter Van de Bosch en SDW (doelpuntenmaker: Arnold Verhulst) hadden echter een onaangename verrassing ach ter de hand. "Het is jammer dat zoiets ge beurd", besloot Huguenin, "maar daar moeten we niet te lang bij stil staan. Er is vandaag tenminste met overgave gestreden, dat is wel eens anders geweest. Als Roodenburg zo blijft spelen, dan zijn er vol doende kansen om ons te handha- BONN (SID/DPA) - Drie dagen na de overwinning op de Italiaanse bekerhouder AS Roma in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup 2, heeft Bayern München zaterdag andermaal en belangrijke zege behaald. De Zuid- duitse vereniging versloeg het de laatste weken succesvol le FC Köln met 2-0. Het was toch een prettige dag voor Bayern want alle naaste achtervol gers verloren één of meer punten. Werder Bremen kwam bij Wald- hoff Mannheim niet verder dan 1-1. Borussia Mönchengladbach moest op de Bökelberg Bayer Leverku- sen een gelijkspel spel toestaan. Vrijdag ging Bayer Uerdingen hard onderuit bij VfB Stuttgart (2- 5). Bij Bayern München staat de afge lopen week in het teken van de te rugkeer van Dieter Hoeness. De veel bekritiseerde spits van de Zuidduitse vereniging zal zich de laatste vier dagen nog lang kunnen herinneren. Woensdag maakte hij de belangrijke tweede treffer tegen AS Roma, zaterdag opende hij na 28 minuten de score tegen FC Köln. Het treffen in het met 45.000 toeschouwers uitverkochte sta dion in Keulen, was zeker het eer ste uur teleurstellend. Vooral de thuisclub speelde in de eerste fase van het duel matig. De gasten be heersten het met angst tegemoet geziene duel gemakkelijk. De tref fer van Hoeness was slechts een zwakke afspieling van het krachts verschil. Köln kreeg pas greep op het spel van Bayern, toen in de 60e minuut Gerd Strack in het veld kwam. Veel mogelijkheden kreeg de thuisclub echter niet. Dat lag vooral aan het goede spel van de Munchense' middenvelders Mat- thaus en Nachtweih. Een minuut voor tijd besliste Matthaus het duel. Engeland Wat Fortuna Sittard woensdag in Liverpool tegen Everton niet kon bewerkstelligen, lukte Ipswich Town zaterdag wel. De Engelse be kerhouder en de trotse lijstaan voerder van de huidige competitie werd voor eigen publiek een gelijk spel (2-2) afgedwongen in een kwartfinale van het toernooi om de FA-cup. Ipswich, dat tegen degra datie vecht, was al aan de derde be kerwedstrijd van deze week toe. Na de finale op Wembley voor de League-beker te hebben gemist door toedoen van Norwich, hield de Oostengelse club de kans op een nog aansprekender optreden op het heilige gras in eigen hand. Manchester United bleef ook op twee fronten vooraan. De Mancu nians deden oude tijden herleven op Old Trafford door West Ham in de kwartfinale van het FA-be- kertoernooi tegemoet te treden met een voorhoede van vijf man. Die aanvallende aanpak was lo nend (4-2) en bezorgde de toe schouwers een erg genoeglijke middag. Mark Hughes gaf United een voorsprong, maar zag die door ploeggenoot Graeme Hogg teniet gedaan. Norman Whiteside, die de laatste tijd niet kan rekenen op een plaats in de basis, opende coach en supporters de ogen door de overige Manchester-treffers, waarvan één uit een strafschop, voor zijn reke ning te nemen. De jeugdige Paul Allen verzachtte de pijn van West Ham, dat een aantal spelers zag uit geschakeld door griep, nog enigs zins. Degradatiekandidaten Luton en Watford hadden elkaar in de vijfde ronde al twee keer niets toe gegeven, zaterdag viel wel de be slissing: 1-0. Liverpool bereikte de halve finale via een 4-0 winst op Barnsley. België De Belgische competitie, die nauwelijks enige spanning kent, kreeg zondag opnieuw geen kleur. De eenzame ranglijstaanvoerder Anderlecht won de als topper aan gekondigde uitwedstrijd tegen AA Gent simpel: 1-0. Erwin Vanden- bergh, de vroegere topscorer van Europa, maakte al vroeg in het duel de belangrijke treffer. In de tweede helft had Anderlecht in Gent de marge heel wat hoger kun nen stellen. Doelman Laurijssen deed zijn werk voor AA echter vak kundig. Spanje Barcelona, dat onder oefenmees ter Terry Venables regelrecht op de Spaanse voetbaltitel afstevent, zette de 80.000 bezoekers in het ei gen Nou Camp-stadion op de 28e speeldag de slechtste partij van het seizoen voor. De deze competitie ongenaakbare Catalanen, bij wie Schuster en Archibald dit keer niet voor impulsen konden zorgen, hadden zelfs de hulp nodig van Malaga-speler Jose Brescia. Deze verdediger „redde" de ma gere overwinning (1-0) van Barce lona door in de 41e minuut zijn ei gen doelman te verslaan. Barcelo na heeft nog vier punten nodig uit de resterende zes wedstrijden om de titel al te kunnen vieren. Hans de Kruys is namens UVS langs een Rotterdamse verdediger geglipt, maar zal stuiten op doelman Schop. (foto Holvast» LEIDEN - Duizend sensa tiezoekers keken elkaar be teuterd aan in de Kikker- polder. Was dit nu het elftal dat vorige week met 0-9 zo vernietigend had uitge haald tegen HION? De ogen werden nog eens extra goed uitgewreven. Weliswaar strijdend in afwijkende ro de shirts, heette het elftal wel degelijk UVS, dat in een voetbalgevecht was ge wikkeld met Xerxes. De Rotterdammers bedierven de middag van de Leidse toeschou wers, die op een herhaling van vo rige week hadden gehoopt. Een week lang had de Leidse aanhang in een roes geleefd, maar gister middag om kwart voor vier werden de dromende blauwwitten weer geconfronteerd met de harde werkelijkheid. Naast de met tegen zin ontvangen 0-1 nederlaag, ont nam Xerxes de ploeg van Melbi Raboen ook nog eens de illusies op de titel van de eerste klasse B. Daarvoor, zijn de Rotterdam mers, al jaren bijgestaan door oe fenmeester Beb van der Heijden, nog volop in de race. De confronta tie met UVS maakte duidelijk dat de hoge ranglijstpositie van Xer xes niet op een toevalligheid be rust. Hoewel de Leidenaars kwali tatief met de tegenstander konden wedijveren, gaf de mentale instel ling van de bezoekers de doorslag. Waar Xerxes alle duels op het scherpst van de snede uitvocht, ga ven diverse Leidenaars zich in het gevecht om de bal te gemakkelijk gewonnen. Wellicht ingedommeld door de onverwachte negenklapper van vo rige week, streed UVS zonder overtuiging, die de tegenstander wel bezat. Aanvoerder Bert Jan sen, middenvelder Leendert de Goey en spits Ton Kamphues on derkenden tijdig het gevaar, spoor den hun ploeggenoten aan tot een grotere dadendrang, maar vonden geen gehoor. Met de nederlaag uit eindelijk als logisch gevolg. Waarmee niet gezegd wil zijn dat UVS gistermiddag slecht speelde. Zeker niet, vooral in de eerste helft werd kwaliteit geboden. De Leide naars leefden echter in de veron derstelling dat met techniek alleen een wedstrijd gewonnen kan wor den. Een al jaren achterhaalde ge dachte. Want naast techniek wordt er de hogere amateurregionen ook een karaktervolle instelling geëist Het is geen geheim dat UVS zich die wetenschap niet altijd bewust is. Xerxes drukte de elf van Ra- boen gisteren weer eens op de fei ten, hoewel de thuisploeg in de eer ste helft geen slechte indruk achter liet. De formule met Ton Kam phues als puntspeler (Faber en De Kruys bemanden de flanken) werkte aanvankelijk heilzaam, want de fors gebouwde ex-prof bracht nogal wat onrust teweeg in de Rotterdamse afweer. Kam phues zelf verkwanselde twee reeële mogelijkheden. Hennie Koet copieerde de actie van zijn clubgenoot in de 35ste minuut. De treffer van Hans de Vries in de eerste minuut van de tweede helft, deed UVS duizelen. Het duurde een kwartier voordat de er gernis over de simpele tegentreffer (een vrije trap door het muurtje en Sloos op het verkeerde been) weer was weggeëbt. Aan uitgespeelde aanvallen kwamen de Leidenaars echter niet toe, omdat Xerxes een stringente mandekking uitvoerde. Vooral Hans van Leeuwen en de tegenvallende Hennie Koet kon den zich niet aan de de bewaking van de Rotterdamse verdedigers onttrekken. De keuze om dan maar het hoofd van Ton Kamphues te zoeken, lag toen voor de hand. De bonkige spits gooide zijn lichaam met verve in de strijd, was winnaar van elk kopduel, maar kon in zijn eentje de levende Xerxes-muur, met Hans Schop als voolbeeldig sluitstuk, niet slechten. Raboen haalde Sam Erades nog voor de geblesseerd uitgevallen Mario Faber van de re serve-bank, maar ook het Leidse werkpaard kon niets uitrichten. Zoals ook de duizend op sensatie beluste voetballiefhebbers knarse tandend moesten constateren. ROB ONDERWATER LEIDEN - UVS speelt donder dag aanstaande in Dordrecht een inhaalwedstrijd tegen DFC. Het duel stond oorspron kelijk voor komende zondag op het programma, maar dan is de accommodatie gereserveerd voor DS'79, de eerstedivisie- club met wie DFC de accom modatie aan de Krommedijk deelt. De aanvang is 20.00 uur. NAALDWIJK - Blauw Zwart blijft koploper Alphense Boys in de tweede klasse in het kielzog vol gen. De Wassenaarders boekten een even nuttige als verdiende 0-2 overwinning tegen Westlandia. De elftallen wogen in de eerste rondgang nog tegen elkaar op. Eenmaal moest doelman Carlo l'A- mi handelend optreden na een ac tie van Gerard van Holstein. In de tweede helft was Blauw Zwart de betere ploeg. Al snel zorgde jeugd speler Mark Olyslagers, na góed voorbereidend werk van Rob Gras, voor de openingstreffer. Toen Rob Gras een kwartier voor tijd 0-2 liet afroepen, was de zege een feit. Peter Gerse (r) brengt Alphense Boys vlak voor tijd op 1-0. Keeper Ted van der Meer heeft het nakijken (foto Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys heeft zich gisteren gerevancheerd op SJC. Verloren de Al- phenaren de eerste tweedeklasse-confrontatie met 3-0, in eigen huis vond de koploper in de tweede klasse de weg naar de winst: 1-0. Peter Gerse ontpopte zich twee minuten voor tijd als matchwinnaar. Bij SJC stak goalie Ted van der Meer in grootse vorm. Hij ranselde veel Alphense probeersels uit zijn hok. Aan de andere kant hadden de ?wartwitten, die Piet Alders (dubbele beenbreuk) node misten, toch ook kansjes om Alphense Boys beentje te lichten. John Paschier kopte in de beginfase over en de in vergelijking met Van der Meer veel minder solide Al phense doelman Arie Tollenaar had in de laatste vijf minuten voor rust de nodige moeite om René dé Rid der - SJC's beste man - en Peter Alkemade van scoren af te houden. SJC kwam gisteren vooral stootkracht tekort. De Alphense defensie had dan ook weinig te duchten. In de tweede helft van de matige ontmoeting veranderde dat niet of nauwelijks. Het op winst spelende Alphen se Boys gaf de toon aan, zij het dat de SJC-verdedi- ging nu beter sloot. De Noord wijkers, die vier punten veroverden uit de laatste twee wedstrijden, wekten de indruk tevreden te zijn met een gelijkspel. Na een goe de kopbal van René de Ridder zocht AB het initiatief. Dat ging gepaard met veel irritatie tussen de Alphense spelers onderling, hetgeen zich uitte in verbale verwij ten. Dat kwam het spel niet ten goede en de kansen verminderden navenant. Nico Verwoerd zag een inzet gestopt. AB-trainer Jan van Daal besloot daarop twee wisselspelers in te brengen. Wim Latumanuwy kwam voor Peter de Rijk en Ben Saamena verving de ge boekte aanvoerder Jan Verwoerd. Ook aan SJC-zijde verschenen in de loop van de strijd twee. nieuwe ge zichten. Maarten Plug verdreef John Paschier van zijn stek en de dit keer falende Jos Alders moest plaats maken voor Hans van Abswoude. Het vermocht de tweede helft er niet levendiger op te maken. SJC was dichtbij winst toen opnieuw René de Ridder Arie Tol lenaar onder vuur nam. De Alphenaar keerde het schot ten koste van een hoekschop. Met nog twee mi nuten voor de boeg ontfermde Alphense Boys zich echter alsnog over de kostbare twee punten van een overwinning. Frank Bakker vond Peter Gerse, die Van der Meer met het hoofd via de onderkant van de lat het nakijken gaf: 1-0. WIM VAN WANROOY LEIDEN - De 'Leidse' derdeklas sers behaalden gisteren wisselende resultaten. Een gehandicapt UDO werd door de scheidsrechter bena deeld en moest in Den Haag beide punten aan HW laten. Docos en WSB kwamen tot een verdienste lijke puntendeling in hun thuis wedstrijden tegen respectievelijk Tonegido en VCS. Winst was er voor outsider FC Lisse, dat een veel te hard DOSR verder in de problemen bracht. LFC, tenslotte, gaf een 0-2 voorsprong uit handen en liet Laakkwartier nog langszij komen. HW - UDO 3-1. UDO zit duide lijk in de hoek waar de klappen vallen. De Oegstgeestenaars speel den bij HW, ondanks de 5 inval lers, een hele verdienstelijke wed strijd. HW was voor de pauze wel iswaar de betere ploeg, tot scoren kwamen de Hagenaars niet. Na de thee controleerde UDO de strijd en had het elftal van Pouwiel zelfs de betere kansen. Een kwartier voor tijd sloeg het noodlot toe. Scheids rechter Van der Steen legde de bal om onverklaarbare redenen op de stip. Entrop scoorde voor HW. Vijf minuten later volgde de beslis sing. Bijloos bracht HW op 2-0, enkele seconden nadat Van der Steen 'ergens voor' gefloten had. De UDO-defensie was daarop ui teraard stil blijven staan. Cor Strijk redde voor een ziedend UDO de eer, waarna Bijloos vlak voor tijd de 3-1 eindstand op het scorebord bracht. DOCOS - TONEGIDO 0-0. Een spannende pot waarin hekkeslui- ter Docos met keihard werken koploper Tonegido een zeer knap pe remise wist af te dwingen. Tone gido had wel een groot deel van de wedstrijd een duidelijk veldover- wicht, maar was eigenlijk alleen gevaarlijk bij spelhervattingen. De goed keepende Hans Burghouwt was gisteren echter niet te klop pen. Ronald en Peter Hoogenboom kregen aan de andere kant nog kleine mogelijkheden. WSB - VCS 1-1. Met name de eerste helft speelde WSB een aar dige wedstrijd. John Jansen zette de Noordwijkerhouters kort voor rust verdiend op een 1-0 voor sprong uit een pass van Gerry van der Burg. Na de rust moest WSB terug en overheerste het team van André Wetzel. Al na tien minuten volgde de gelijkmaker. Klein doel puntte voor VCS: 1-1. De opnieuw uitblinkende keeper Johan van der Berg gunde daarna de Hagenaars geen treffers meer. FC LISSE - DOSR 2-0. Een te harde wedstrijd, vooral van DOSR- zijde. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt DOSR-speler Walter Koek uit het veld te sturen na hard spel, overigens menend dat hij de ze speler al een boeking had gege ven, wat niet het geval was. Wel werden twee andere Veners geno teerd: Pim van der Meer en Ger Rietbroek.. Aan Lisse-zijde werd Jack van Ruiten geboekt. Tussen door werd ook nog gevoetbald. De eerste helft gelijkopgaand met de beste kans voor FC Lisse. Bouc- kaert miste echter van de penalty stip. Na de pauze sloeg de thuis ploeg al snel toe. Binnen het kwar tier beslisten Ruud van der Voort en Wim Bouckaart in Lisser voor deel: 2-0. LAAKKWARTIER - LFC 2-2. LFC verspeelde in Den- Haag in het laatste kwartier een 0-2 voor sprong. Sjaak Rietbergen had na een kwartier op aangeven van Nico van As de Leidse ploeg aan de lei ding geholpen.Ger Nagtegeller schoot vlak na de pauze LFC naar 0-2. Ondanks goed keeperswerk van Peter van der Wal kwamen de Hagenaars via twee doelpunten van Tuit alsnog, overigens ver diend, langszij: 2-2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15