Opmerkelijke opmars Haarlem Van Houwelingen slim in sprint Utrecht valt verder terug Derde plaats Halkema (17) bij senioren Titel voor Van Deursen T irreno-Adriatico Spencer wint 200 mijlsrace van Daytona Rob Sienders vierde in Zwolse Ster Frost wint open Deense Bericht voor tweeverdieners die samen een huishouding voeren (gehuwd of ongehuwd) Als één van de tweeverdieners over 1985 vermoedelijk een inkomen heeft dat lager is dan ongeveer f7.000 dan kan degene die het meest verdient in aanmerking komen voor een belastingteruggaaf. De 'meestverdienerkan dan in juli 1985 een belastingbedrag terugkrijgen. De aanvraag hiervoor moet dan wel vóór 1 april 1985 worden gedaan. De informatie-folder "Teruggaaf voetoverheveling" ligt klaar bij: PAGINA 14 SPORT MAANDAG 11 MAART 1985 UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is gisteren door de verdien de nederlaag tegen Haarlem (0-2) niet alleen zover gekel derd op de ranglijst dat degradatievoetbal dreigt, maar leek ook nog eens druk doende het publiek van de tribu nes te jagen. De spelers van de thuisclub waren het succes je van een week eerder bij PSV al vergeten en verdraaiden bijna voortdurend de nek met het zoeken naar een collega naast of achter zich, bij wie zonder risico de bal kon wor den ingeleverd. EREDIVISIE Feyenoord-PSV 2-2 (1-2). 18. Thore- sen 0-1, 31. Lokhofl 0-2. 40. Hoekstra .k„- 1-2, 72. Duut 2-2. Scheidsrechter: Mul- PflS SmJ 1-1, 87. Brouwer 2-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Ten Caat (Twente). Toeschouwers: 5.5Ö0. rechter: Bannet. Toeschouwers: 4.950. FC Utrecht-Haarlem 0-2 (0-0). 66. Verkaik 0-1,81. Keur 0-2. Scheidsrech ter: Hobé. Toeschouwers: 6000. AZ'67-Excelsior 1-1 (0-0). 52. Jalink 0-1. 54. Kist 1-1. Scheidsrechter: Ma- Ajax-NAC 6-1 (3-0). 10. Koeman 1-0, 35. Gasselich 2-0, 42. Rijkaard 3-0, 51. Van der Borght 3-172. Van Basten 4-1 73. Schoenaker 5-1,75. Van Basten 6-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 8.000. FC Groningen-PEC Zwolle 1-0 (1-0). 30. Koeman 1-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 13.500. Fortuna Sittard-Sparta 3-0 (2-0). 8. Hoyer 1—0,25. Koevermans 2—0,52. Hol- Payne 1-0, 48. Van Rosmalen 1-1, 86. Boere 2-1. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 4800. Gele kaart: Nijssen Groeneweg 1-0, 75. Edelbloedt 2-0, 83. Buma (Telstar). Willem 2-FC Den Haag 0-0. Scheids- rechter: De Munnik. Toeschouwers: 2500. SW-De Graafschap 0-2 (0-1). 20. en 46. Booy 1-0 en 2-0. Scheidsrechter: Hartman. Toeschouwers: 1000. RBC-NEC 0-2 (0-0). 48. Grim 0-1, 69. Hoekman 0-2. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Frans Janssen (NEC). Wageningen-RKC 0-1 (0-0). 46. Van der Wiel 0-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Van der Ley (Wageningen). Heracles-Vitesse 3-0 (1-0). 13. Ter Mors 1-0, 75. Gritter 2-0, 87. Poell 3-0. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschou wers: 3500. Eindhoven-Heerenveen 2-3 (1-0). 18. Maas 1-0, 48. Verbeek 1-1, 58. en 88. Schutting 1-2 en 1-3,90. Peitsman 2-3. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschou wers: 700. Gele kaarten: De Jong (Hee renveen) en Lemmens (Eindhoven). Haarlem, dat inmiddels kan roe men op dertien punten uit de laat ste zeven duels, toonde aanvanke lijk evenmin lust tot initiatief, dat kwam eerder voort uit nuut boeien. Beide teams kwamen niet verder dan schermutselingen op het middenveld. Haarlem won daar voortdurend dankzij vaardige voetballers als Balm, Liesdek slimheid dan onkunde. Ver in de de tan Eindhoven gehuurde Mo- tweede helft bleken Verkaik en niz. Keur wel degelijk op het juiste mo- Hoewel dit drietal de wedstrijd ment gevaarlijk op te kunnen dui- nog enige kleur gaf, leidde het niet ken in de Utrechtse defensie. En tot lastige situaties voor Utrecht- was met name Runderkamp in de doelman Van Ede. Zijn collega Ed- slotfase zorgvuldiger met de kan- ward Metgod zag het werk even- sen omgesprongen, dan was eens beperkt tot het oprapen van Utrecht er nog minder genadig af- terugspeelballen. Pas als de rappe gekomen. rechtsbuiten Goble in het spel De eerste helft, die door een aan- werd betrokken, dreigde enig j tal blessurebehandelingen toch al Utrechts gevaar. Het gebeurde echter zo zelden, dat Nij holt, die de zieke Leysner verving, lang genoeg de tijd kreeg zich in te stellen op de Brit en hem uit de wedstrijd speel de. Nijholt stond vlak na rust boven dien op de goede plaats om een in zet van Rietveld van de doellijn te werken. Althans volgens de visie van scheidsrechter Hobé. Haarlem deed er zijn voordeel mee, met Vo- lendammer Runderkamp, geruild voor René Tol, als beginpunt. Zag hij na een uitval de vrijstaande Keur over het hoofd, nog in dezelf de minuut maakte hij die fout goed door een ingestudeerde hoekschop strak en maatgevoelig voor te ge ven. Net als tegen Go Ahead Eagles, vijf dagen eerder, had die trainingsarbeid succes met op nieuw de inkomende verdediger Verkaik als afmaker. De vrijheid van Verkaik, leidde tot de aftocht van de Utrechtse spits Beukers. De vroegere aanvaller van Excelsior vergat de opdracht met zijn man mee te gaan en werd prompt ge wisseld. Maar ook frisse en wel op lettende krachten konden Utrecht niet helpen. Daarvoor was het tota le elftal te onzeker en te zeer bezig met verstoppertje spelen. erg lang duurde, kon nog geen r RIDDERKERK - Eelco Schaap en Patrick Halkema van sport school Jurojin behaalden bij de Zuidhollandse karate-kampioen- schappen in Ridderkerk een bron zen plak. Vooral van de 17-jarige Halkema mocht dat een uitsteken de prestatie heten. In november werd hü juniorenkampioen en maar met deze derde plaats toonde hij aan ook bij de senioren op het - hoogste niveau te kunnen strijden. DEN HAAG - De Hillegomse ju- •doka Jean Pierre van Deursen is gisteren Nederlands kampioen ge worden in de gewichtsklasse tot 60 kilogram. In de finale won hij van Richard Zwart uit Zaandam. Slechts twee judoka's konden in de Haagse sporthal Overbosch hun nationale titel behouden. Dat gold Jeroen Aldering (Amsterdam) in de klasse tot 65 kg en Werner Ver- hoeven (Nijmegen) in de categorie tot 71 kg. AMANDOLA (GPD) - Met een indrukwekkender deelne mersveld dan de Ronde van Italië, erbarmelijke weersom standigheden en dagelijks een selectief parkoers dat de vergelijking met een zware Waalse klassieker kan door staan, had de etappewedstrijd Tirreno-Adriatico alles in zich om een vroegtijdig hoogtepunt in het wielerseizoen te worden. Tot nu toe echter is het daar niet slmtend buitenlanders het gezicht van gekomen. Ook tijdens het va" .e finale- loodzware weekeinde niet. Ritwin- t Glsteren was ef,dec zesman? naars als Adrie van Houwelingen kopgroep, waaruit de Spanaard o t Mo,,»Navarro i Amandola voor Steven en de Spanjaard Jose Luis Navarro verraden wel dat de hoofdrolspe- XmTk,s,naar,do ,w'nst spurtte met Iers van wie Hinault intussen opgaf één "akaan te vinden. De dag tevo- zich achter de coulissen verborgen ren was AdrIe -van Houwelingen hielden. Het is tot nu toe dagelijks een krachtproef, maar geen kracht meting. De buitenlanders waren in de hoop op goed weer naar Italië afge reisd om kilometers te maken in de aanloop naar de klassiekers. De Italianen houden sinds zij gehol pen door een valse jurybeslissing - het klassement aanvoeren, de koers in een wurggreep. Mét More no Argentin in de leiderstrui, tijd- rijder Roberto Visentini op een se conde achterstand als tweede winnaar geworden na een vlucht met de Oostenrijker Gerhard Za- drobilek. Dat was het eerste Neder landse succes in deze Tirreno- Adriatico. In een afdaling, twintig kilometer voor de eindstreep in Subiaco, nam hij alle risico's om samen met Zadrobilek weg te kun nen komen. De in Belgische dienst rijdende Van Houwelingen was de slimste in een eindsprint, die berg af ging. Voor de 31-jarige Van Houwelin gen was het een revanche voor een verloren jaar bij de ploeg van Jan r de meet. De Nederlander versloeg de Oostenrijker (foto ANP) DAYTON A BEACH (Rtr) - De Amerikaanse motorcoureur Fred die Spencer heeft gisteren in Day tona Beach de 200 myls-race ge- wonnen. De vroegere wereldkam pioen in de 500 cc-klasse, had een condePn°o| zijn SidgfnootVes door de bonificatie? van zaterdag Cooley. Spencer reed de 321,8 kilo- g>« werd ^en tweade «"er de meter met een gemiddelde snel- Spanjaard Pedro Munoz) en de heid van 165,70 km/uur. Ook de fondagochtendrit (waarin hij Char- derde plaats was voor een Ameri- Ie M°"fen Jean-Paul van Poppel kaan. Jeff Haney bleef de beste moe,st la"n voorgaan) steeds .ets niet-Amerikaan, de Brit Ron Has- gemaakte van de achterstand op lam, net voor. Het drietal eindigde aVn. Ploeggenoot Frederic V.chot, in de zelfde ronde als Spencer. De met' Z«n vorlSe rest van het deelnemersveld had een achterstand van één of meer ronden. NICE (GPD) - Zonder zelf ook maar een ritje te hebben gewon nen, was Sean Kelly uiteindelijk toch weer de sterkste man in de 35ste editie van Parijs-Nice. Aan de Cote d' Azur, waar een flauw zon netje gisteren voor de eerste keer deze week voor een aangename temperatuur zorgde, won de Ier de ze voorbereidingskoers op de klas siekers voor de vierde achtereen volgende maal. En daarmee brak hij meteen ook een aantal records, want tot nu toe stond hij met drie zeges-op-rij nog op gelijke hoogte met Eddy Merckx. Alleen Jacques Anquetil slaagde erin om Parijs- Nice vijf keer te winnen, maar de huidige koersdirecteur van de 'Rit naar de Zon' deed dat telkens met een paar onderbrekingen. ding slaagde Kelly, die dankte Kelly onder meer aan de afsluiten de klimtijdrit op de Col d'Eze die hij telkens won, maar gisteren kwam hij daarvoor precies één se conde tekort op zijn landgenoot Stephen Roche die de Ierse succes sen in Parijs-Nice nog meer glans geeft omdat hij de laatste winnaar was voordat Kelly aan zijn impone rende reeks begon. „Ik ben er eigenlijk zaterdag pas in gaan geloven", zei Kelly, die tot nu toe alleen nog maar een etappe in de Ronde van Valencia won en Phil Anderson steeds als zijn grootste concurrent beschouwde. Voor Anderson, die dit weekend nog twee plaatsen zakte, kwam de ontknoping van Parijs-Nice niet als een verrassing. „Ik kan Kelly op dit moment nog niet kloppen, want daarvoor komt voor mij op deze tijd van het jaar zo'n klimtijd rit nog te vroeg en bovendien is die rit te lang", zei de Australiër zater dag na de rit over Tanneron al met vooruitziende blik. „Ik heb een wat langere aanloop nodig om opti maal te kunnen presteren". Die vorm, is er bij zijn ploegge noot Peter Winnen al een beetje. Met een 12e plaats in het eindklas sement was hij de beste Nederlan der. De Limburger, die een week geleden met een flinke verkoud heid aan Parijs-Nice begon, ervaar- de het als gunstig dat de zo succes volle Panasonic-ploeg (vier etap peoverwinningen) zo vroeg in het seizoen al in tweeën werd gesplitst. Omdat het andere deel van de ploeg afreisde naar Italië kon Win nen voor het eerst in zijn carrière aan deze vooijaarswedstrijd deel nemen. „Vroeger nam Post de ren ners mee die hij nodig heeft in de klassiekers. Daar viel ik buiten en zodoende was ik in deze tijd van het jaar altijd aangewezen op de kleinere wedstrijdjes in België die me helemaal niet zo goed liggen", vertelde Winnen Voor Winnen is die vervroegde start om twee rede nen belangrijk. Hij is nu veel eer der in competitie en beschouwt dat als een goede aanloop naar de Ron de van Spanje die dit jaar voor de eerste keer op zijn programma voor komt en die wedstrijd neemt Winnen net zo serieus als de Tour de France. „Want", zegt hij, „als de Tour opnieuw op een teleurstelling uitdraait wil ik in elk geval terug kunnen zien op een goede Ronde van Spanje. Het is mij te link om steeds maar m'n hele seizoen af te stemmen op de Tour". Winnen is tevreden over zijn eer ste kennismaking met de bergen. Op de Mont Ventoux kwam hij even in de problemen, maar zater dag op de Tanneron wist hij zich wel in de eerste groep te handha ven. „Daarom was dit voor mij een nuttige ronde, nu weet ik tenmin ste hoe ver ik ér voor sta". En Peter Winnen is in elk geval veel verder gevorderd dan Gerard Veldscholten. De andere klasse mentsrenner uit de ploeg van Post, voor wie met Parijs-Nice het sei zoen pas begon, kwam op de Tan neron in grote problemen. En de Twent heeft daarbij nog steeds de handicap dat hij in de afdalingen niet voluit durft te gaan. Onder an dere via hypnoses probeerde de Limburgse medisch-specialist Vonheugem tot nu toe tevergeefs om Veldscholten van die angst af te helpen. „Hij doet nog steeds al les verkeerd wat je in een afdeling Gibi Baronchelli op een derde Raas. Hij kon er zijn draai niet plaats wordt aangestuurd op een den, was er ongelukkig met de be- ontknoping tijdens dè klimtijdrit geleiding en haalde opgelucht van morgen naar Acquaviva Pice- adem toen hij bij de formatie van na. Roger Swerts kon komen. In Sub- De koersluiheid kan de Italianen iaco bewees hij niet de ongemoti- dan overigens best eens flink op- veerde kracht te zijn, waarvoor hij breken als de buitenlandse concur- in de ploeg van Raas doorging, rentie daar ineens leverancier Die equipe manifesteert zich blijkt té zijn van een winnaar, trouwens net zo als vorig jagr. De Voorlopig was dat voor de „thuis- oude rot Joop Zoetemelk staat het spelende" ploegen nog geen aan- hoogste in het klassement en giste- leiding om al te ijverig te zijn. Het ren handhaafde van zijn ploeg an stukken gereten naast hem alleen de Amerikaan Doug Shapiro zich in de eerste groep. De blik van Gisbers wordt dan ook met de dag somberder. „Een aantal jongens is nog niet goed", mompelde hij. In elk geval is er al weer een groot verschil met de formatie van Peter Post, die het voortreffelijk doet. Eric Vanderaerden maakt een sterke indruk, maar ook zijn helpers - Johan Lammerts, Henk Lubberding (ondanks een ver koudheid), Gert Jan Theunisse, Theo de Rooy en Steven Rooks - presenteren zich telkens bij de uit blinkers. Gisteren was Rooks dicht bij de ritzege. Hij ging mee in de achter volging op twee vluchters, de Spanjaard Navarro en de Portu- eens een paar dagen met Walter gees Da Silva. Met Ruttiman (uit Planckaert in de bergen moeten de ploeg van Hinault en Lemond) gaan oefenen. Alleen door veel te en de ploeggenoten van Navarro, trainen kan hij die angst misschien Rodriguez Magro en Alonso Orte- overwinnen. Want het is toch ga, reed hij het gat dicht. In de las- doodzonde dat een renner die zo tigè eindsprint kwam hij net iets te goed kan klimmen telkens zoveel kort. terrein verliest als hij omlaag moet". Bij de renners van Ben van Erp was het vaak het omgekeerde. De jonge jongens van de Skala-ploeg hadden vaak veel moeite om de top van de cols te bereiken. Nico Ver hoeven kan niettemin terugzien op een geslaagde ronde en Jean-Paul Van Poppel kon alleen zondag in de vlakke rit naar Nice laten zien ZWOLLE - De Du Prie-wieler- dat hij een confrontatie met de bes- ploeg kan op een geslaagde officië- te sprinters aankan. „Hij is inder- le opening van het Nederlandse snel, maar het probleem is wegseizoen terugzien. In de met maar fout kunt doen. Je moet er eigenlijk constant bij zijn om hem te corrigeren, maar zelfs dan gaat hij nog zijn eigen gang", vertelde assistent-ploegleider Jules de We ver, die wel. een advies heeft voor Vedscholten. „Hij zou eigenlijk dat hij er nooit bij zit als de etap berg opgaat", moest ook Van toegeven. ADVERTENTIE AALBORG (Rtr) - Morten Frost en Zheng Yuli hebben in Aalborg de Open Deense badmintontitels veroverd. De Deen versloeg in de finale de Zuidkoreaan Sung Han Kook eenvoudig in twee games: 15-4 15-5. De Chinese had in de eindstrijd meer moeite met haar landgenote Wu Jianqui: 11-8 8-11 11-7. Frost, nummer een van de we reldranglijst, had in de eindstrijd totaal geen problemen met zijn jonge opponent. Sung Han Kook was de verrassing van het toernooi. Nog nooit had de nummer twee van Zuid-Korea de finale van een Grand-Prix-toernooi bereikt. Zon dag bleek hij echter al zijn kruit voortijdig te hebben verschoten. Voor Frost was het de vijfde achtereenvolgende keer en de ze vende maal in totaal dat hij de Open Deense titel veroverde. Zheng, die in de halve finale ti telverdedigster Kirsten Larsen in twee games had verslagen, onder vond in de eindstrijd meer tegen stand van haar landgenote Wu Jianqui die zich pas ruim een uur spelen en drie games gewonnen gaf. Van de Nederlandse vertegen woordigers bereikte alleen Eline Coene het hoofdtoernooi. Zij haal de de tweede ronde. i de inspecties van de directe belastingen; i de postkantoren i de Tweeverdienerstelefoon: 06-0542 Publikatie van de Belastingdienst een massaspurt afgesloten klassie ker 'de Ster van Zwolle' reikte de Leidse formatie naar een tweede plaats in het ploegenklassement. Zwijndrechter Rob Sienders was met een vierde positie de best ge klasseerde 'Leidse' renner, Leide- naar Erwin Nieuwenhuizen werd elfde, terwijl Axel Hermans met een 21ste stek ook nog punten voor het ploegenklassement aandroeg. Mogelijk had er voor de formatie van Leslie Riethoven nog meer in gezeten, indien de drie in de spits gesitueerde renners de spurt pro fessioneler hadden aangepakt. Het drietal verzuimde namelijk om die sprint voor elkaar aan te trekken. In de 'Ster van Zwolle', die voor de derde keer in zijn loopbaan werd gewonnen door de rappe Dries Klein uit Ter Apel, lag het tempo enorm hoog. Met een ge middelde snelheid van 46 kilome ter per uur arriveerde een groep van negentig renners met achttien minuten voorsprong op het tijd schema aan de meet. Het hoge tem po maakte ontsnappingspogingen vrijwel onmogelijk. Van Du Prie- zijde waren Onno Anten en Rob Kleinsman de renners die een moe dige, maar vruchteloze poging in het werk stelden. John Eradus kreeg afgelopen week een B-contract aangeboden door Du Prie. In het roodwitte shirt won hij zaterdag een zoge naamde knakenkoers op de Doen- kade in Rotterdam. In de eerste rit van de Rijn- en Bollenstreek inter- clubcompetitie liet gisteren bij de amateurs Ton Steenvoorden een sterke indruk achter. Op het par koers van Excelsior-Gouda dub belde de Bollenstreek-renner aller eerst in het gezelschap van Jan- Hendrik Lagerweij het peloton, om vervolgens ook zijn mede-vluchter nog een halve ronde aan de broek te geven.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14