Tien jaar rammelen tot in de gloria Duinrell zorgt voor meer werk gelegenheid Brochure moet watersport in Warmond 'tot leven' wekken Slechte verlichting Rijnsburg wint Andries Kwik-bokaal REGIO LEIDEN ZATERDAG 9 MAART 1985 WASSENAAR - Recreatie park Duinrell in Wassenaar neemt dit jaar 20 tot 30 procent meer (seizoen)werknemers aan dan in voorgaande jaren. In to taal zal het pretpark werk aan zo'n 300 man gaan verschaffen. Die personele uitbreiding is te danken aan de snelle groei van Duinrell. Mede dank zij het Tikibad ('de langste overdekte waterglijbaan ter wereld') ver dubbelde het bezoekersaantal vorig jaar van zo'n 270.000 tot bijna 550.000. Ook de camping boekte tien procent meer over nachtingen. Deze stormachtige ontwikke ling bracht, zoals bekend, ook problemen met zich mee. Om wonenden klaagden steen en been over de parkeeroverlast. Momenteel worden daar echter oplossingen voor gezocht. Ook de wachttijden (tot drie kwar tier) by het Tikibad zullen dit seizoen tot het verleden gaan behoren, want de entree en kleedruimten worden momen teel aanzienlijk uitgebreid. Verdere uitbreidingen in Duinrell: in het duingebied wordt een tweede rodelbaan aangelegd en er komen nieuwe attracties zoals een antieke car rousel en een kikkerachtbaan. Weer een 'klapper' moet de nieuwe Niagara Superroetsj worden. Het gaat hier om een grote, golvende glijbaan van 18 meter hoog, bestaande uit acht naast elkaar gelegen banen. Ge bouwd wordt er ook nog aan een promenade met expositie ruimte en eën 'ballenzee'. Overigens is Duinrell niet bang om in het nieuwe seizoen met een te krappe personeels bezetting te moeten werken. Een advertentie leverde al 400 sollicitanten op. Ouders van Sjaloomschool tegen splitsing ZOETERWOUDE - De ouders van de leerlingen van de Sjaloom school hebben er weinig moeite mee als de fusieschool in het ge bouw van de Aloysiusschool aan de Schenkelweg in Zoeterwoude wordt gehuisvest. Ook de Sja loomschool als plaats waar de aanstaande fusieschool wordt ge huisvest, is in de visie van de ou ders geen probleem. Het gaat hen er om dat de basisschool niet in twee verschillende gebouwen wordt gevestigd. Met dit standpunt verwerpen ze het 'tussenvoorstel' van het alge meen bestuur van de stichting ka tholiek onderwijs Zoeterwoude (SKOZ) om voorlopig de lagere schoolafdeling van de basisschool in de Aloysiusschool te vestigen en de kleuterafdeling in de Sja loomschool. Indien huisvesting in één schoolgebouw niet doorgaat, wil len de 'Sjaloom-ouders' dat de huidige situatie blijft gehand haafd. Een en ander is besproken tijdens een ouderavond in de Sja loomschool. WARMOND - Uit ontevredenheid over het gebrek aan medewerking van gemeenten en provincie, heb ben de leden van de Verenigde Wa tersportbedrijven Warmond en Omstreken (VWWO) besloten zelf reclame te gaan maken voor de Hollandse plassen, door middel van een fraaie brochure met infor matie, foto's en kaarten. De bro chure, getiteld 'De Hollandse plas sen, mooi watersportgebied van West-Nederland', is uitgebracht in een oplage van 15.000, waarvan 10.000 Duitstalige. "De promotie van ons plassengebied moeten we helemaal zelf doen, de provincie schijnt niet geïnteresseerd te zijn", concludeert de voorzitter van de VWWO, Harry Verbeek. Het plan om zelf het gebied een grotere bekendheid te geven, is in het vooijaar van 1984 ontstaan. Voor een aantal andere plassenge- bieden in Nederland, zoals de Frie se meren en de Zeeuwse wateren, wordt heel veel reclame gemaakt, bijvoorbeeld door de provincies. "Omdat wij voor het uitbrengen van de brochure nog niet eens in aanmerking kwamen voor subsi dies van de overheid, hebben we deze helemaal uit eigen middelen bekostigd", aldus Verbeek. De brochure, waarin wordt be schreven hoe aantrekkelijk de Ka- gerplassen, de Westeinder Plas en het Braassemermeer voor waterre creanten zijn, is al op grote schaal in Duitsland uitgegeven en wordt binnenkort ook verspreid in België en Nederland. Verbeek: "Op de grote tentoon stelling Boot '85 in Düsseldorf heb ben we ongeveer 2000 brochures verspreid, via mailing ongeveer 1000. We hebben ze voornamelijk gestuurd naar watersportvereni gingen. Er komt een redelijk aantal reacties binnen, maar wel vooral van mensen die van plan zijn met heel kleine bootjes te komen. Daar hebben wij weliswaar minder aan, maar het is toch goed voor de pro motie van het gebied. Nieuw leven Verbeek vertelt dat het idee ont staan is vanuit de vereniging die een paar jaar terug, na een wat kwakkelende periode, weer nieuw leven kreeg ingeblazen. Oorspron kelijk bestond de vereniging louter uit Warmondse bedrijven, voorna melijk jachthavens. In de loop der tijd zijn er echter veel jachthavens bijgekomen van andere rond de plassen liggende dorpen. In totaal zijn bijna zeventig bedrijven lid van de vereniging. Bijna vijftig le den hebben meegedaan aan de be kostiging van het project. Het initiatief is zeker niet ont staan vanuit het idee dat het zo slecht zou gaan met de jachthavens rond de drie plassen. De meeste havens hebben een bezettings graad van rond de 85 Verbeek: "Voor sommige van de leden is dat wel een probleem, anderen kun nen op die manier ook prima voort bestaan. We proberen natuurlijk wel om met deze campagne de be zettingsgraad nog hoger te krijgen. We mikken daarbij vooral op Duit sers ómdat die het niet zo erg vin den om grote afstanden te rijden. Nederlanders zien daar heel erg te genop. Bovendien gaan juist veel mensen die hier een ligplaats heb ben net in de drukste maanden van hieruit naar de andere plassenge- bieden. Op die manier worden wij leeggezogen door die andere stre ken". Na de bemoedigende reacties vanuit Duitsland, gaat de VWWO over een paar weken veel Belgi sche watersportverenigingen be- ZATERDAG Leiden Buurthuis 't Stevenshonk - Petr. Moens- weg 50, bingo-dansant, 20 uur. Hooglandse Huis Moriaansteeg, koffie baravond Youth for Christ, 20 uur. Buurthuis Morschwyk - Topaaslaan, 'De Grote Casino-avond', 20 uur. LVC - Breestraat, 'The '77 collection', films en video's uit de beginperiode van de punle, 21 uur. Schouwburg - Zuidafrikaans toneelstuk 'The blood knot' i.k.v. Leiden tegen Apartheid, 20.15 uur. Vrouwenhuis Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Mac beth' van Polanski, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Los Santos Inocentes' van Camus, 20 22.15 uur. t wassersportveranstaltuncjen..' derge- i grote oplage, over Warmond ver- 'Die Kager Plassen: sprühend lijke wervende teksten worden, spreid. naderen. Over een paar maanden in Amsterdam proberen aan de zijn de Nederlandse verenigingen man te brengen. Verbeek tot slot: aan de beurt om aangeschreven te "Het is hier een beetje een dooie worden. Bovendien gaan de leden boel geworden, we hopen het ge- van de vereniging de brochure op bied hiermee weer wat tot leven te de Hiswa-tentoonstelling in maart brengen". Zoeterwoudse boeren blaaskapel speelt van alles en nog wat ZOETERWOUDE "Ik weet nog goed dat we jaren gele den een keer in een Leids café optraden. We hadden nog maar een paar noten gespeeld toen we al weer konden inpakken. Een paar bezoekers ging met elkaar op de vuist, zodat we in allerijl de instrumenten de wc in moesten du wen. We konden de spullen nog net redden, maar de lol was er natuurlijk af'. Trompettist Jos Straathof moet achteraf lachen als hij aan die tijd terugdenkt. Het is dit seizoen 10 jaar geleden dat een tiental Zoeterwoudenaren de boerenkapel Rammeljetsers vormden. Hoe die naam 'Rammel jetsers' is ontstaan, weet Jos Straathof niet meer precies. De suggestie onzerzijds dat de naam dubbelzinnig moet worden uitge legd, kan hem niet uit de tent lok ken. "Ik weet het echt niet meer, zo'n naam ontstaat gewoon". De Rammeljetsers kwamen eind 1974 voor het eerst bij elkaar, vlak voor het begin van het carnavals seizoen. De tien muzikanten blie zen in die tijd allemaal hun partij tje mee bij de plaatselijke St. Jans fanfare.. Na een paar keer zittend te hebben opgetreden, gooiden de mannen het roer om. De bladmu ziek verdween en de 'jetsers' gin gen staand 'rammelen'. Jos Straathof: "Je krijgt na een tijdje zoveel routine dat je num mers uit je hoofd kunt spelen. Een groep muzikanten die zit, is ook niet zo gezellig om te zien. We lo pen nu vaak door een zaal met vro lijke mensen heen". Of over de tweejaarlijkse braderie die op 't Watertje wordt gehouden, want ook daar is de plaatselijke bóeren- blaaskapel een vaste en graag ge ziene klant Feest Gerrit Verhagen, de solo-trom pettist van de eveneens dit jaar ju bilerende Sweetwood Dixie Stom pers, was één van de oprichters van de boerenblaaskapel. Samen met Jos Paardekooper en Ton van Rijn is hij vijf jaar geleden uit de Rammeljetsers gestapt omdat het moeilijk te combineren was met het drukker wordende schema van de Dixie Stompers. Tegenwoordig bestaat de blaas kapel uit de drie gebroeders Straat hof, (Jos, Gerard en Jan), Peter Loos, Urban Roeleven, Ed Osse- vaart, Jan Verhagen, Rob de Boer, John de Boer en Jan Lelieveld. De laatste twee hebben de muzikale leiding van het gezelschap. 'Leider' John de Boer verrast de heren van de blaaskapel tijdens een uitvoering wel eens door een nummer volkomen nieuw in te zet ten. "Dan staan we wel even raar te kijken. Waar is die goser nou mee bezig, vraag je je dan af, maar we spelen er metèen op in. Dat heb je als je tien jaar samenspeelt, je volgt elkaar blindelings". Het jubileum is geen aanleiding om Zoeterwoude op zijn kop te zet ten. "We gaan geen echt feest orga niseren. Dat is gewoon te veel werk. We moeten ook nog tijd over hebben voor onze hobby. We spe len alle tien nog in de St. Jansfan fare. Maar we gaan het wel gezellig met elkaar een beetje vieren", zegt Straathof. Vanavond wordt op het Grote Vriendenbal in het Muziekcen trum aan de Schenkelweg voor het eerst de nieuwe uitdossing van de Rammeljetsers aan het Zoeter woudse publiek getoond. Dan 2 vanavond voor het eerst optreden tijdens een bal i ZONDAG Leiden Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Museum de Lakenhal - Oude Singel, gratis rondleiding, 15 uur. A.V. Holland organiseert een prestatie loop door het bos van de Leidse Hout, 11 uur, inschrijven om 10 uur in de kan tine van atletiekbaan, inl. 01719-11321. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Los Santos Inocentes' van Camus, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Mac beth' van Polanski, 21.15 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, lezing mr. Begeer over oud zilver, 12.30 uur. Bioscoop - Schoolstraat, film '1984' door filmliga, 20.45 uur. Leiderdorp Gordijnsingel, koffieconcert Peter Dijk stra, zang en Phyllis Ferwerda, piano, 12.30 uur. RCL-terrein - kantine De Bloemerd, rommelmarkt, 10-16 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert Shell-harmonie, 12.15 uur. Eendenkooi - Kooikerspad, rommel markt 'De Rijntamboers', 13-16.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 8 tot vr 15 uur: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 121313. Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. RIJNSBURG - De Rijkspolitie in Rynsburg heeft gisteravond een verlichtingscontrole gehouden op de Rijnsburgerweg. Er werden door de politiemensen 44 perso nenauto's gecontroleerd. Van die 44 kregen 28 automobilisten een proces-verbaal, omdat de autover lichting niet in orde was. Daarnaast kregen twee automo bilisten een bekeuring voor onno dig claxoneren en een voor een de fecte uitlaat. Een automobilist kreeg een rijverbod voor acht uur, omdat hij te veel had gedonken. De actie werd gehouden in samenwer- het king met de verkeersgroep van de rijkspolitie. Mevrouw Kwik reikt de bokaal aan de leidster van de Rijnsburgers uit. wordt het jubileum misschien toch een klein beetje gevierd. Carnaval Jos Straathof en zijn negen me- de-jetsers genieten de laatste jaren vrij veel bekendheid in de streek. "We zijn niet wekelijks in touw, maar de agenda is goed gevuld. Vooral met carnaval, in die periode spelen we erg vaak. Dat komt na tuurlijk omdat we eigenlijk een beetje gespecialiseerd zijn in het maken van carnavalsmuziek. Dat slaat kennelijk zo goed aan dat we af en toe mensen moeten teleur stellen. Maar ja, je kunt niet overal tegelijk zitten. Als het even kan, proberen we toch langs te komen, al is het maar voor een half uurtje". Gistermiddag stonden de tien Rammeljetsers op het podium bij 'de bierbrouwerij in het Westen des lands'. Ze moesten zeshonderd gasten laten 'jetsen' in de hooiberg die op het bedrijfsterrein staat. Met zó veel bier binnen handbereik was dat natuurlijk geen probleem. Straathof geniet van zo'n optre den als gistermiddag. "Het is ont zettend leuk werk", zegt Straathof, "je komt vaak om een uur of half elf ergens binnen. De mensen heb ben dan al een slokkie op. Als ze ons dan zien en horen binnenko men, breekt de hel los. De zaal staat op zo'n moment gewoon op z'n kop. Iedereen doet mee aan de polonaise. Dat geeft ons ook een kick. Voor het geld hoefje 't niet te doen. Met carnaval ben je vaak voor een grijpstuiver van zeven uur 's avonds tot diep in de nacht weg. Maar dan hebben we wel veel leut gehad". LEIDEN De jeugd van de IJs club Rijnsburg heeft gisteravond in de Leidse ijshal de 'Andries Kwik-bokaal' gewonnen. De wed strijd werd gehouden tussen jeugdleden van 8 tot en met 16 jaar van 11 verenigingen uit het district Sassenheim van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. Alkemade werd tweede en de Warmondse ijsclub ging met de derde prijs naar huis. De 'Andries Kwik-bokaal' is ge noemd naar een van de vroegere bestuursleden van het district A. Kwik. Hij zette zich vooral in voor het jeugdschaatsen op de baan in de Leidse ijshal. Enkele jaren gele den is hij overleden. Gisteravond kwamen veel jeugd leden op de baan in actie. Na felle 'strijd in de diverse leeftijdsgroe pen jongens en meisjes werd de bokaal voor de derde achtereenvol gende keer door de IJsclub Rijns burg gewonnen. "Een geweldige prestatie van onze jongens en meisjes. Ik had er eigenlijk niet op gerekend. In vergelijking met vo rig jaar waren er nogal wat sterke oudere leden afgevallen, maar de ploeg heeft ook nu prima gere den", aldus voorzitter Henk Grim bergen van de Rijnsburgse vereni ging. Na afloop van de klassementen werd de bokaal door mevrouw Kwik aan de leidster van de Rijnsburgse ploeg overhandigd. Excelsis Deo Wat spelen de Rammeljetsers het meest? "Nou vooral carnavalsmu ziek natuurlijk. 'Brinkman, Minis ter Brinkman' is dé hit van het jaar. Die spelen we wel vijf of zes keer per avond. Maar we spelen ook wel ander repertoire. Disco en Zuida merikaans en zo". "O, ja", schiet hem te binnen. "En Gloria natuur lijk". Gloria? "Ja, Gloria in Excel sis Deo. Is spontaan tijdens een re petitie ontstaan. We hebben e eigen bewerking van gemaakt, voor de polonaise. Dan zie je ge woon de mensen opkijken. Slaat elke keer weer in als een bom, joh". Omdat de Rammeljetsers na tien succesvolle jaren op meer gelegen heden worden gevraagd dan op carnavalsfeesten, braderieën en fa miliefeestjes, hebben de tien 'jet sers' dit jaar nieuwe kostuums aan geschaft. De oude geruite boeren kiel is verruild voor een stijlvol - weliswaar ook ouderwets - driede lig kostuum. "We spelen ook wel eens op sjie- ke bijeenkomsten. Op een koud buffet bijvoorbeeld. Een paar jaar geleden nog in het Holiday Inn ho tel tijdens een Europese olieconfe rentie. De gasten daar vinden zo'n optreden ook heel leuk, maar je krijgt ze toch niet zo mee als bij an dere gelegenheden. Dat mag na tuurlijk ook njet. Je kunt daar geen polonaise houden". Een ander hoogtepunt in het de cennium dat de Zoeterwoudena ren als Rammeljetsers door het le ven gaan, was het optreden in hotel Kijkduin in Den Haag tijdens de voorbereidingen voor het Eurovi sie Songfestival. "Dat was een mooie belevenis. Dan sta je daar als amateurs tussen al die grote na men. Dan voel je je toch wel een beetje lopen. We stonden daar echt tussen de jet-set", aldus Rammel jet-setter Straathof. Voorlopig blijven de tien muzi kanten nog gezellig muziek ma ken. Niet alleen in de blaaskapel, maar ook bij de St. Jansfanfare. "Nee hoor, bij St. Jan zijn we geen aparte groep in de club. We doen gewoon mee, zonder ons met z'n tienen af te zonderen. We zijn wel vaak de vrolijke noot. Het carnaval bij St. Jan heeft trouwens altijd voorrang boven optredens in ande re plaatsen. Dat zijn we ze wel ver schuldigd". Halen ze de volgende tien jaar ook nog? Straathof: "Dat weet je natuurlijk nooit, maar voorlopig weten we niet van ophouden. We hebben er nog heel veel lol in. En daar gaat het ons om". Harpconcert In de Hollandsche Tuyn aan de Leiderdorpse Hoofdstraat verzor gen leerlingen van de streekmu- ziekschool 'Rijnakkoord' aan staande maandag een harpcon cert. Op het programma staan so lo's en duetten met blokfluit en zang. De musicoloog Peter van den Burg geeft daarna een uiteen zetting over de historie van de harp. De avond begint om half ne gen. Rommelmarkt De Leiderdorpse voetbalvereni ging RCL houdt morgen een rom melmarkt in de kantine van het complex aan de Leiderdorpse Bloemerd. Tussen tien en vier uur kan iedereen er een kijkje komen nemen. Overigens worden er ook planten verkocht en iedereen, die voor een tientje besteedt, krijgt een gratis lot. Volksdansen Ouderen boven de 50 jaar kun nen aanstaande dinsdag volks dansen in de Leiderdorpse Muzen- hof. Er wordt zowel nationale- als internationale muziek gedraaid. Het tempo ligt niet te hoog, maar voor wie het allemaal te snel gaat: gewoon kijken mag ook. De leiding van de middag, die om twee uur begint, berust bij Hen- nie Polak. LEIDSCH sO: DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.MJ. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bln./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2