5DT Post: 'Dit is pure mafia Hans Vultink nog niet kansloos Kyudo: Japanse folklore in bouwvallige garage... SCOREBORD Katwijk favoriet DE POLO SH0PPER.GR00T IN TECHNIEK, KLEIN IN PRIJS: 14.995 Jury neemt Vanderaerden ritzege af Vrijspraak Schoenaker enPattinama ZATERDAG 9 MAART 1985 SPORT PAGINA 15 Sporttoto Cijfers pel Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 2 deelnemers; vier cijfers goed: 24 Het algemeen klassement na de vijfde etappe is: 1. Vichot (Fra) 23.28.28. 2. Anderson (Aus) 23.29.02. 3. Kelly (Ier) 23.29.23, 4. Mottet (Fra) 23.29.31.5. Roche (Ier) 23.29.40.6. Gre- zet (Zwi) 23.29.40.7. Winnen (Ned) 23.29.48, 8. Caritoux (Fra) 23.30.03, 9. Simon (Fra) 23.30.11, lO.Millar (Sch) 23.30.11,19.0oster- bosch (Ned) 23.35.07. De uitslag van de eerste etappe in Tirre- Schaatsen 3. Lemond (VSt), 4. Navarro (Spa), 5. Longo (Ita), 0. Van Vliet (Ned), 7. Fernandez (Spa), 8. Ricco (Ita), 9. Seiz (Zwi), 10. Zoetemelk (Ned), allen in dezelfde tyd als Kelly. Algemeen klassement: 1. Visentini (Ita) 6.56.58,2. Argentin (Ita) op i bet wereldkampioen schap Ijsdansen is: 10- Ca 1. Natalja Bestenyanova/Andrej Boekin °P14 (Sov) 2,0 punten; 2. Marina Klimova/Sergej Ponomarenko (Sov) 4,0; 3. Judy Blumberg/ Michael Seibert (VSt) 6.0; 4. Tracey Wilson/ Rob McCall (Can) 8,0; 5. Petra Born/Rainer Schónbom (BRD) 10,0. den (Bel) z.t, 7. Petito (Ita) op 8 sec, 8. Gölz (WD1) op 10 sec, 9. Contini (Ita) op 11 sec, 10. Caroli (IU) op 12 sec. 11. De Rooy (Ned) Wielrennen De uitslagen in de eerste ronde van het grootmeestertoernooi van Linares: Christiansen (VSt)-Hübner (WD1) afg, Mi- les (GBr)-Spasski (Fra) afg, Rivas (Spa) - Kortsjnoi (Zwi) afg, Timman (Ned)-Poloe- gajevski (Sov) 1/2 - 1/2, Ljubojevic (Jsl) - de vijfde etappe in Parijs- portisch (Hon) afg, Adoijan (HonKVaga- (Ned) 214 km in 5.41.13 (met &M>rcte ronde rone toernooi tijdvergoeding 5.41.03). 2. Gomez (Fra) op MontïSSer- wnetoernool ffi on?5^(metgtfidierlridin«JS 49 mfï Van der Wie> (Ned) Böhm (Ned) af«' Ku^f EÏÏlevd Jf 5 <Ned)Langeweg (Ned) 0-1, Gadaul (Bel) - 7 Andiron fiS «55JfèHl''oIFXft Van der Sterren <Ned>Mirales (Fra) 7. Anderson (Aus) 8. Berard ffYaX 9.Mottet Andruet (Fra) 0-1, Kouatly (Fra) - Haik n dezelfde Ujd (Fra) 0-1, Bastian (Lux) - Serre (Fra) afg. Buitenl. Voetbal VFB Stuttgart-Uerdingen 5-2, Schalke- Kaiserslautem 1-1. Sowjet-Unie: wéér goud TOKIO (RTR) - Natalja Bestemja- nova en Sergej Boekin hebben de Sowjet-Unie gisteren al de derde gouden medaille bezorgd bij de wereldkampioenschappen kunst- rijden in Tokio. Het ijsdanspaar toonde zich bovendien in de finale EPINAL (ANP) - Ondanks zijn verlies zijn ti- een waardig opvolger van het al telverdediger Raymond Ceulemans (96-150) in haast legendarische duo Jayne 17 beurten, behield Hans Vultink gisteren te Torville en Christopher Dean. De Epinal de kans op een plaats in de kwartfina- „Bolero"-kür van het nu professio- les van het biljarttoemooi om het Europees neel actieve Britse paar was de af- kampioenschap bandstoten. De Eibergenaar 1 ten jaren goed voor verschei- dient daarvoor in de derde en laatste partij in titels en de hoogste beoorde- poule A tegen de nog puntloze Peter Schouten Boekin een overwinning van allure te behalen. Behalve aan de nummers één en twee van elke groep, biedt de volgende ronde immers plaats aan twee als derde geeindigde deelne mers. Vandaar dat tegen Schouten een scherp algemeen gemiddelde en een hoge serie Vul tink een eind in de goede richting zouden kun- Tennisteam VS op voorsprong KYOTO (RTR) - Na de eerste wedstrijddag van het duel in Kyoto tegen Japan, leidt het Daviscup-team van de Verenig de Staten met 2-0. Eliot Telt- scher en Aaron Krickstein had den weinig problemen met res pectievelijk Kaoru Maruyama en Shozo Shiraiski. Ook Nieuw-Zeeland won op de eerste dag van de strijd tegen Taiwan de beide enkelspelen. Davis Mustard versloeg Hsu Chang-Jung en Russel Simp son was te sterk voor Wu Chang-Rung. ARPINO (GPD) Italianen heb ben de twijfelachtige reputatie niet bepaald de trouwste volgers van de wet te zijn. De jury van de etappe wedstrijd TirrenoAdriatico werkte gisteren na de eerste rit hard mee aan die beeldvorming. Zonder enige grond werd Eric Vanderaerden gediskwalificeerd, omdat hij in de eindsprint de Ita liaan Moreno Argentin zou hebben ifotnAPi gehinderd. Terwijl de ex-kam pioen van Italië nuchter vaststelde dat er aan de sprint van de Belg niets mankeerde, schrapte de jury hem toch uit de uitslag. „Dit is pu re mafia", schreeuwde ploegleider Peter Post woedend uit, „dit heb ik nog nooit meegemaakt". Post stap te meteen na het vernemen van dat nieuws in zijn auto en reed van zijn hotel naar het onderkomen van de wedstrijdleiding, waar hij eiste dat het bewijs voor die overtreding via een videoband geleverd zou wor den. „Anders ga ik onmiddellijk met mijn ploeg naar huis", dreigde hij. Koersdirecteur Franco Meali probeerde de Nederlander te kal meren, maar besefte dat het ernst was. De beelden kwamen er en zelfs toen hield de juryvoorzitter met een stalen gezicht vol dat Van deraerden van zijn lijn was afgewe ken. Het was vechten tegen de bierkaai, want beroep tegen een ju rybeslissing is in het gastland niet mogelijk. Sollen met de reglemen ten mag er kennelijk, als de Italia nen er maar beter van worden. „Laurent Fignon heeft gezegd dat hij nooit meer in dit land wil ko men. Nu snap ik Post. De diskwalificatie van Vande raerden was een regelrecht schan daal. Een doorzichtige vervalsing van de uitslag. In de massaspurt, die Johan Lammerts op gang trok, knalde de Belgisch kampioen uit de Panasonic-ploeg van Peter Post overtuigend en in een kaarsrechte lijn op de eindstreep af. Argentin wilde blijkbaar net als Bontempi vorig jaar in Gent—Wevelgem had gedaan Vanderaerden de stuipen op het lijf jagen door zeer dreigend in zijn richting te sturen. Maar de Belg zette zijn ellebogen wijd uit en ving de aanval op. Argentin stak zijn arm op, maar protesteerde la ter niet. „Zulke dingen gebeuren gewoon in een sprint", zei hij rus tig. Vanderaerden verhoogde het vertrouwen bij zijn ploeggenoten door de sprint te winnen. „Toen ik voor het vertrek de grafiek bekeek, rekende ik er niet op mee te kun nen sprinten voor de zege. Het was me te veel bergop. Toen we aan de laatste klim bezig waren bleek ik het te kunnen. Onverwacht haalde ik zo mijn eerste overwinning in Italië", lachte hij onmiddellijk na de finish. Nog onverwachter raakte hij 'm weer kwijt, net als de leiders trui, die hij overnam van de achter op geraakte Calovi. Het enige wat hij kreeg was een boete van 100.000 lire (200 gulden). Nu vertrekt van daag Roberto Visentini in de trui. Met één beslissing hielp de jury dus twee landgenoten. Een perfec te misdaad, terwijl de daders toch op heterdaad betrapt werden. menten. Hij klopte in deze boeien de etappe naar Gréoux-les-Bains zijn medevluchter Marc Gomez met gemak en bracht daarmee het aantal overwinningen van de ploeg-Post in deze wedstrijd op vier. Alleen de eindzege heeft de Pa nasonic-ploeg nog niet binnen, maar daar kwam Phil Anderson, die vorige maand ook al de Ronde van de Middellandse Zee won, gis teren weer een stapje dichter bij. De Australiër moet dit weekeind nog een achterstand van 34 secon den goedmaken op Frederic Vi chot, die de zoveelste nieuwe lei der werd in Parijs-Nice omdat zijn ploeggenoot Joel Pelier ruim ze ven minuten na Oosterbosch over de streep kwam. Jan Raas is tijdens de eerste A .T_v etappe van de Tirreno-Adriatico JE1ST (^P^-^^spdCTSchoe- onverwachts afgestapt met een naker en FC Pat- lingen. Bestenyanova namen in Tokio de kroon maar zetten ook de traditie voort. De oefening van het Sovjet-paar op Bizets „Carmen" werd door twee juryleden als perfect gezien. Bo vendien werd dertien keer de bord jes met 5,9 te voorschijn gehaald. stond Vultink gisteravond derde, achter kop loper Ceulemans (4 punten) en de nummer twee Zanetti (3 punten). Behalve Ceulemans waren ook zijn landge noot Dielis (poule B) en Grethen (poule C) zon der puntverlies. Dit trio was ondanks nu en dan hevige tegenstand ongenaakbaar. Dielis blonk uit door zijn algemeen gemiddelde van 18.75. Dat was veel overtuigender dan de 7.47, die hij vorig jaar tijdens de Europese titelstrijd in Franeker na twee partijen scoorde. Als ex cuus gold toen het door hem verafschuwde set-systeem, waar in de spelers via korte partij en wedstrijdpunten moeten vergaren. De 24- jarige Grethen, met zijn leeftijdgenoot Zanetti tot de sterke jonge garde behoren, kwam met 14.28 aardig in de buurt van Dielis, die vorig jaar zijn titel aan Ceulemans kwijtraakte. Het optreden van Ceulemans was degelijk, maar meer ook niet. Vultink, 12-voudig bandstootkampioen van Nederland, verloor terecht van Ceulemans, de vergaarder van vele internationale titels. De 47-jarige Belg had weliswaar al bij de tweede beurt een flinke voorsprong (43-10), de even- oude Eibergenaar kreeg daarna alle kans de stand in eigen voordeel om te buigen. Keer op keer faalde Vultink, die later met een wulpse blik in de ogen zei: „Ik kreeg geen bal van Ceu lemans. Daardoor kwam ik niet in mijn spel". knieblessure. Na de ravitaillering ,tma™a z«n. gisteravond door de hield Raas het voor gezien en liet tuchtcomnussie van de KNVB wu- - - - en gesproken. Beide spelers werden dg tijdens de eredivisiewedstrijd FC Den Bosch - Ajax van 5 maart door scheidsrechter Van Ettekoven van het veld gestuurd, nadat hij had ge constateerd dan Schoenaker Patti- nama een slag in de buikstreek had gegeven en deze laatste een slaan- ParjJs~Nice de beweging terug had gemaakt. Tijdens de mondelinge behande- eventuele gevolgen voor de nabije toekomst was niets bekend. Parijs-Nice verloor gisteren een kopman. Lau- rent Fignon ging niet van start üng voor de tuchtcomSiissie werd voor de tweede etappe Carpentras- deze constatering niet door getui- Greoux les Bams. De tweevoudige gen ondersteund winnaar van de Tour de France on- f)e voorzitter v dervindt teveel last van een achil- missie Mr. J vai lespeesblessure. Even opmerkelijk als het voortij- de tuichtcom- Oostveen vond weliswaar, dat de verklaring van Van Ettekoven geloofwaardig overkwam, maar omdat deze niet LEIDEN - Een stukje Japans grondgebied in Leiden. De buitenkant van het pand op de Oude Rijn heeft het aanzien van een bouwval, binnen heerst een mysieke oosterse sfeer. Een vrouw en zes mannen zitten geknield in folkloristische, Aziatische kledij naast el kaar. De aanwijzingen van 'de meester' hebben hun volledige aandacht. Hij staat op, grijpt naar de grote boog en twee pijlen. 'De meester' concentreert zich, regelt zijn adem haling hoorbaar. Dan schuifelt hij naar voren. Na zo'n vier meter op de rieten mat te hebben afgelegd, houdt hij halt. Er volgen een serie ken. Die wordt later door een van de leerlingen wél getoucheerd. Al le aanwezigen vieren dat feit met een onvertaalbare Japanse kracht term: "Jjoehh" (of zoiets). J - - a U raadt het al. Kyudo (spreek uit handelingen met het schietmate- kjoedo) is de sport waar het hier naai De boog wordt uitemdehjk om draait. Vreemd genoeg een af- naast het gezicht gehouden en m 5tammeling van het judo, karate en stelling gebracht De pijl wordt taek-wondo, verdedigingssporten weggeschoten. Twee tellen later die zijn verzameld in de budobond. werkt het door'de meester wegge- ..Het mag vreemd klinken", legt schoten voorweip zich in de 18 me- 'meester' Kees Buurman uit, ter verder opgestapelde strobalen. "maar het kyudo heeft wel degelijk Het schot was dus mis, want de raakvlakken met karate en taek pijl had de schietschijf moeten ra- wondo om er maar een paar te noe men. Het is van oudsher een verde- digingssport. Het gaat voorname lijk om de beheersing van het li chaam". door Rob Onderwater Zwarte Wolf speelt gelijk LEIDEN - Een wel erg ongebrui kelijke uitslag in de zaalvoetbal competitie noteerden de vrouwen teams van Foreholte en McDo nald's: 0-0. Ook Zwarte Wolf en SJZ speelden in een spannende wedstrijd tegen elkaar gelijk (2-2). Omdat de keepsters van beide ploegen goed optraden en er aan beide kanten weinig risico's wer den genomen, bleven de toeschou wers bij Foreholte-McDonald's verstoken van doelpunten. Fore holte pakte hiermee het eerste competitiepunt. Zwarte Wolf en SJZ maakten reclame voor het vrouwenvoetbal. Yvonne van Wie- ringen (penalty) opende de score voor SJZ in deze goede wedstrijd, waarna Lia Piket voor 1-1 zorgde. In de tweede helft bracht Bettina van Klaveren SJZ wederom aan de leiding, waarop de Leidse ploeg antwoordde met goal van Yvonne Schneider. FC Lisse liet weinig heel van Bax, dat een 10-2 nederlaag aan de broek kreeg. Meest opvallende speelster in dit treffen was Ria Groenweg, die vier keer scoorde. Lugdunum behaalde voor de eer ste keer een overwinning in de zaal. FC Lisse 3 was het slachtoffer (0-5), Jacqueline de Cler (3), Patri cia van der Hoogt en Ingrid Vode gel tekenden voor de Leidse tref fers. De Warmondse derby tussen Kraan Saloon en Warmunda ein digde onbeslist: 2-2. De stand in de eerste klasse ziet er als volgt uit: THB Girls 5-9. SJZ 5-6. McDonald's 4-5, FC Lisse 4-4, Zwarte Wolf 4-4, Bax 5-2, Foreholte 4-1. Tweede klasse: Kraan Saloon 4-7, War munda 4-5, FC Lisse 2 3-4, FC Lisse 3 4-4, Lugdunum 5-3, Stompwykse Girls 4-1. Kyudo is van Japanse afkomst. "De sport", weet Leidenaar Buur man, beeldend kunstenaar en les gevend op de academie van beel Europa. Via een kennis uit Zaan dam kwam de 52-jarige Buurman in aanraking met kyudo. "Ik deed vroeger aan boogschieten, maar was ook geinteresseerd in Japanse vechtsporten. Kyudo is feitelijk een combinatie van die twee". Waar het in feite om draait. Een pijl in de roos is uiteraard belang rijk, maar het zegt lang niet alles. "De uitvoering", ontvouwt Buur man, "die is net zo belangrijk. De handelingen voordat de pijl wordt weggeschoten, moeten goed wor den uitgevoerd. Zo niet, dan keurt de jury het schot af, ook al hangt de pijl in het midden van de schiet schijf'. dig vertrek van Laurent Fignon, dooz verklaringen van derden zie zei voorlopig rust te zullen hou- werd ondersteund, concludeerde den, is het optreden van Bert Oos- "U tot "«spraak. terbosch in Parijs-Nice. In een - paar dagen tyds werd de Braban der met alles geconfronteerd wat een wielrenner in een etappekoers zoal kan overkomen. Want twee ROTTERDAM (ANP) - De organi- keer pakte Oosterbosch al net satoren van het Rotterdam-toer- R'dam-toernooi naast de overwinning. Hij droeg geslaagd Bayern één dag de leiderstrui, maar stortte München als deelnemer te contrac- vervolgens volledig in elkaar in de teren. Het toernooi wordt op 2 en 4 rit naar St. Etienne. augustus gespeeld in het Feye- noord-stadion. Al eerder had Not tingham Forest, met onder andere doelman Hans Segers en Johnny Metgod, zijn komst bevestigd. De organisatie is nog in onderhande ling met de vierde deelnemer. In de vijfde etappe, die onder mèer over een deel van de Mont Ventoux ging, had Oosterbosch weer eens een van zijn sterke mo- Titel Leidse Schaak Bond LEIDEN - Komende maandag staat in Katwijk de ontknoping van de Leidse schaakcompetitie op het programma, althans voor wat be treft het kampioenschap in de pro motieklasse. Koploper Katwijk 1 krijgt tijdens deze slotronde zijn laatste rivaal op bezoek, De Zwarte Pion 1 uit Lisse. Deze ploeg heeft op de Katwijkers een achterstand van precies twee matchpunten. Ondanks die in matchpunten overbrugbare kloof, staan de Lisse naren voor een vrijwel onmogelij ke opdracht. Het verschil in bord- punten ten opzichte van Katwijk bedraagt namelijk maar liefst ze ven (42 om 35). Door met de cijfers van V/2-8V2 te winnen zou De Zwarte Pion nog een beslissings- 'De uitvoering is net zo belangrijk als het wedstrijd kunnen afdwingen, ter- (foto Holvast) wü1een overwinning zelfs goed zou zijn voor een rechtstreeks Net zo belangrijk als de hande- aantal ceremoniële plechtigheden »Het hoort er allemaal bij" zegt kampioenschap. Resultaten, waar dende kunst in Kampen, "de sport bnBen me' PM1 en b°°B.' "indt dienen te worden afgewerkt. De Buurman, "de tradities maken het Buurman de strikte naleving van training wordt ingeweid met de de Japanse regels. "Erg genoeg langdurige ceremonie, zoals ook hebben de andere vechtsporten de het einde van de oefensessie met tradities afgezworen. Het is alle- een'afscheidsfeest', doorspekt met v«a. «w.. maal Europees geworden. In kyu- de bekende oosterse termen, wordt icuen ien momemeei ae Pas later is het een sport gewor- do zal dat niet gebeuren. Wy laten omlijst. Waarna het gezelschap ter Nederlandse kyudo bond. "Daar- half verliespunt den". de tradities intact afsluiting m een tot Japanse huis- 7ün wp Hp wiping «nnrinr». terstand od Kat' Wat inhoudt dat er op een byeen- is daar mateloos populair. Het de middeleeuwen ontstaan ii kloosters. Daar werd kyudo aan vankelijk gebruikt ter verdediging van zich af te schudden. kyudo zo speciaal. Aan de andere kant besef ik dat deze sport niet populair zal worden. Maar dat hoeft ook niet". Zestig leden telt momenteel de evenwel eigenlijk alleen nog maar van kan dromen. In de prak tijk kan Katwijk de kampioensvlag reeds uithangen. Die vijf jaar geleden op initiatief afsluiting in een tot Japanse huis kamer vervormd kantoortje samen de Japanners overwaaide naar komst van de kyudo-ka s een fors het kopje thee nuttigt, ADVERTENTIE Wel wist De Zwarte Pion nog een de ach- de kleinste sportorga- terstand op Katwijk af te knabbe- dit land", meldt Buur- len, dan oorspronkelijk de Aan het weggedrag van de Polo Shopper herken je de Volkswagen. Voorwielaandrijving, onafhankelijke wielophanging met gekoppelde wielgeleide-armen en een zelfcorrigerende stuur inrichting zijn standaard.Dat kunnen veel duurdere auto's hem niet nazeggen Ontdek hoeveel rijplezier de Polo Shopper biedt, tij dens een uitgebreide proef- rit,waarna de scher- (Xfj\ pe prijs nog meer voor zich spreekt. VOLKSWAGEN. TECHNIEK IN BEWEGING. man glimlachend. Allen komen wachting was. De met een voorlo- morgen bijeen in de Oegstgeester pige achterstand van 2V&-3V& afge- Apollo-hal, waar het Nederlands sloten match tegen Philidor 3 wis- kampioenschap (van 13.00 tot 17.00 ten de Lissenaren uiteindelijk nog uur) wordt afgewerkt. Een titel- met een royale 6V6-3V* overwin- strijd, die voor de 4de keer wordt ning af te sluiten. Dit door alle vier gehouden. Als het aan Kees Buurman ligt volgen er nog vele. Kuijf' begint met nederlaag MONTPELLIER (ANP) - Vrijdag is in de Zuidft-anse stad Montpel- lier het zoneschaaktoernooi begon nen, waarvan de winnaar zich plaatst voor één van de drie inter zonale toernooien. Het deelnemersveld wordt ge- Dr vormd door vijf Nederlanders, vijf Leidse schaakbond tot 20 jaar is Fransen, een Belg en een Luxem burger. In de eerste ronde speelden de landgenoten zoveel mogelijk tegen elkaar. Kick Langeweg won daar bij met zwart van invaller Rini Kuijf. De partij tussen John van der Wiel en Hans Boehm werd af gebroken. Paul van der Sterren speelde remise met de Belgische kampioen Gadaul. een zege te verdienstelijk resul taat van de Zwarte Pion, dat in de ze competitie boven verwachting goed draait. Met het vertrek van Adriaan Clemens naar LSG raakte de ploeg in de top namelijk danig verzwakt, een verlies dat niet werd gecompenseerd door de komst van andere spelers. De Lissenaren startten matig met een gelijkspel tegen Leiderdorp en een nederlaag tegen Voorschoten, maar wonnen vervolgens hun wedstrijden op rij. Dat leverde hun tenslotte een voor lopige tweede plaats bij het ingaan van de laatste ronde op. Het jeugdkampioenschap van de verrassend in handen gevallen de pas 15-jarige Edward van der Marei uit Leiderdorp. Van der Ma- rel scoorde 5>/2 uit 7, waarmee hij zijn naaste rivalen Simon Duin dam en Christiaan Manniën pre cies een half punt voorbleef. De vierde plaats werd met 4Vfe punten gedeeld door Onno van Dijk, Rem- melt Otten en Peter Schrama. LSG-clubkampioen Remmelt Ot ten werd van te voren als favoriet getipt. Hij liet het echter al vroeg in het Zwitserse toernooi met een tweetal remises afweten, om ver volgens ook nog eens klop te krij gen van Van der Marei. Die zege luidde de opmars in van de daarmee op 31/2 uit 5 gekomen Van der Marei, die in de eerste ron de nog een nederlaag had opgelo pen tegen clubgenoot Geralt Ser- dijn. In de zesde en zevende ronde wist Van der Marei bovendien de spelers die op dat moment nog bo ven hem stonden klop te geven: Christiaan Manniën en Simon Duindam. Die belangrijke winst- partijen leverden hem de titel op. Weliswaar had Manniën tijdens die laatste ronde, ondanks de neder laag in de ronde van daarvoor, nog op gelijke hoogte kunnen eindigen met Van der Marei, maar een remi se tegen Onno van Dijk deed hem op 5 punten blijven steken. Bij de in de paastijd te verspelen nationa le juniorenkampioenschappen zal Van der Marei de derde LSB-repre- sentant zijn. Plaatsgenoten Jeroen en Marcel Piket waren reeds zeker van deelname. Adriaan Clemens prolongeerde in 't Parlement zijn Leidse snel- schaaktitel. Het aan het 90-jarig be staan van LSG gekoppelde toer nooi kende een matige opkomst. Mede vanwege het ontbreken van een groot aantal "toppers" liet de spelkwaliteit eveneens danig te wensen over. Clemens betitelde zijn eigen optreden als: "minder slecht dan dat van de anderen, maar daarmee is ook alles gezegd". De naar LSG overgestapte Lisse- naar zegevierde met een score van 17 uit 20. Jeugdkampioen Edward van der Marei werd tweede met 16 punten, terwijl de derde plaats voor Arno Luinenburg was. Demonstratie Nw. Brunhilde LEIDEN - De Leidse gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde 'demonstreert' op zater dag 23 maart in de sporthal aan de Oegstgeester Apollolaan. Deze de monstratie, waaraan behalve Brun- hilde-leden de Scheveningse gymnastiekvereniging Neptunus en de Amsterdamse jazzdansgroep Ten Voeten Uit meewerken, vormt een onderdeel van de viering van het 60-jarig bestaan. Aanvang: 19.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15