Werknemers bij Parenco naar 36 uur Minderheid kan enquête eisen Handel moet in '92 vrij zijn Ahold boekt flinke winst dankzij dollar Geldhandel schrikt niet van uitspraken Volcker Ruding wil fraude via stichting verhinderen -LEASING? DONDERDAG 7 MAART 1985 ECONOMIE PAGINA 9 RENKUM (ANP) - De directie van papierfabriek Parenco in Renkum (515 werknemers) en de vakbonden hebben gisteren in principe overeenstemming bereikt over de in voering een 36-urige werkweek per 1 januari 1986. De arbeidstijdverkorting zal gefi- nancieerd worden uit door de werknemers ingeleverde prijscom pensatie en met geld dat werd ver diend door extra werk tijdens de paas- en pinksterdagen vorig jaar. In totaal gaat het daarbij om een bedrag van ongeveer 1,5 miljoen gulden. Indien er geld overblijft, zal dat worden aangewend ten gunste van werknemersverplich tingen die voortvloeien uit de hui dige VUT-regeling voor 63- en 64- jarigen. Volgens directie-secretaris me vrouw Menninga van Parenco gaat de overeenkomst niet zo ver, dat op alle afdelingen van Parenco vol gend jaar de 36-urige werkweek wordt ingevoerd. „Overeengeko men is, dat gestreefd zal worden naar zoveel mogelijk arbeidstijd verkorting tot tien procent van veertig uur, maar dat uitzonderin gen daarop mogelijk zijn". FNV-bestuurder Addink spreekt niettemin van „een regelrechte doorbraak, die een voorbeeldfunc tie zal vervullen tijdens de onder handelingen met andere bedrijven, met name in de papiersector". Pa renco en de bonden zullen in okto ber nadere afspraken maken over de vaststelling van arbeidstydver- kortende maatregelen bij de pa pierfabriek, die volgens Addink in vorm per afdeling en per groep werknemers verschillend kunnen zyn. Indien Parenco en de bonden in oktober voor bepaalde afdelingen of groepen werknemers niet tot overeenstemming komen, zal de werkweek per 1 januari volgend jaar alleen verkort worden in die sectoren van het bedrijf, waarover men al wel akkoord is. Haven In de Rotterdamse haven heb ben ruim tweehonderd werkne mers van de containerbedrijven Kort en zakelijk Holland Sea Search Holland Sea Search Holding (op sporing en winning van olie en aardgas op de Noordzee) heeft een uitstekend 1984 gehad. De produk- tie uit het P6-gasveld ten zuidwes ten van Den Helder leverde een omzet van 13 miljoen gulden op, ruim de helft meer dan aanvanke lijk was verwacht. De nettowinst bedroeg 5,4 miljoen tegen een ver lies van 1,6 miljoen gulden in 1983. Het over de voorafgaande twaalf boekjaren opgelopen verlies van 13,2 miljoen gulden is nu voor bij na de helft ingelopen. Iberia De belangrijkste vliegtuigfabri kanten zijn met elkaar in de slag om een order van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia voor vervanging van haar vloot van dertig vliegtuigen van het type DC- 9. Gisteren maakte het Europese vliegtuigbouwconsortium Airbus Industrie bekend een offerte te hebben ingediend. Die moet con curreren met aanbiedingen van Fokker (de F-100), McDonnell Douglas, Boeing en British Aeros pace. Pensioenfondsen De pensioenfondsen in de wes terse wereld - exclusief de over- heidsfondsen - bezaten eind vorig jaar een gezamenlijk belegd ver mogen van 1,2 biljoen dollar. De verwachting is dat de pensioens fondsen rond 1995 vijf biljoen dol lar te beleggen hebben. Deze dui- zelingswekkende bedragen met twaalf nullen achter de komma zijn afkomstig van K. Schager, direc teur in Nederland van het Ameri kaanse Merril Lynch, het grootste beleggingskantoor ter wereld. Handel Oostenrijk De waarde van de handel tussen Nederland en Oostenrijk heeft vo rig jaar 17,8 2,9 miljard gulden be dragen. Dat is 9,5 procent meer dan in 1983. De waarde van de Neder landse uitvoer naar Oostenrijk steeg met 6,6 procent tot 1,6 mil jard gulden, terwijl de waarde van de handel in de andere richting met 13,5 procent steeg tot 1,3 mil jard gulden. Vooral de Nederland se uitvoer van voedings- en genot middelen en chemische produkten werd groter. Windmolens Zeeland kan voor een groot deel in zijn eigen energiebehoefte voor zien door gebruik te maken van windenergie. De provincie heeft plaats voor ongeveer 9000 windmo lens. Dat schrijft de stichting Rijn- Schelde Instituut (RSI) in een al ternatief energieplan voor Zee land. De ECT en Unit Center zich uitgesproken vóór acties als de werkgevers op 15 maart niet met meer „onderhandelingsvoer" op tafel komen dan tot nu toe het ge val is geweest. Woordvoerder Bert Duijm van de Vervoersbond FNV heeft dat gisteravond meegedeeld. Het overleg in de haven is na drie gespreksrondes vastgelopen op de eis van een kortere werkweek en aanvulling van het ziektegeld. Op 15 maart is er een vierde ge sprek, maar de werknemers in de containersector oordeelden giste ren dat nu reeds wordt begonnen met het voorbereiden van eventue le acties. Volgens Duijm wordt ge dacht aan acties „op die momenten dat de werkgevers het hardst wor den getroffen". Alvorens definitief tot actie over te gaan willen de werknemers uit de containersector wel eerst een massavergadering met alle haven werkers om de zaken door te spre ken, aldus de bondswoordsvoer- der. Bij ECT en Unit Center werken ongeveer 1500 man, waar van er volgens de bond 1200 geor ganiseerd zijn. Zij waren gisteren als eersten aan de beurt om hun mening over het verloop van de on derhandelingen tot nu toe te ge- Ook de Industriebond FNV heeft al laten weten zich voor te bereiden op acties in bedrijven (Akzo, Phi lips, Hoogovens) en sectoren (me taal) waar de onderhandelingen zijn vastgelopen. Van der Menlen: Werkgevers kweken verbittering (Vanc r verslaggevers) WASHINGTON (Reuter/UPI) - Een Amerikaanse federale rech ter heeft een Amerikaans-Japans akkoord over de vangst van wal vissen ongeldig verklaard. Hij wil dat de Verenigde Staten eco nomische sancties tégen Japan treffen. In 1979 bepaalde het Ameri kaanse Congres dat de hoeveel heid vis die Japanse vissers in de Amerikaanse territoriale wate ren mogen vangen gehalveerd moest worden als dat land inter nationale afspraken over beper king van de walvisvangst zou schenden. Vorig jaar bedroeg de hoeveelheid vis die Japanse vis sers in de Amerikaanse wateren vingen bijna een miljoen ton. Uitvoering van de door het Con gres gestelde sanctie zou voor de Japanse visserij-industrie een verlies van honderden miljoenen dollars betekenen. De Amerikaanse minister van handel, Malcolm Baldrige, stoor de zich niet aan de uitspraak van het Congres en sloot vorig jaar november een akkoord met Ja- VS-rechter kiest partij voor walvis pan op grond waarvan dat land tot 1988 jaarlijks 1.200 potvissen mocht vangen. De jacht op pot vissen was echter al met ingang van 1984 door de Internationale Walvisvaartcommissie (IWC) verboden. Met ingang van 1985 is er een verbod op alle walvissoor ten. Milieu-organisaties, waaronder Greenpeace, maakten de zaak bij de Amerikaanse rechter aanhan gig. De rechter heeft ze in het ge lijk gesteld en gezegd dat het vis serij-akkoord een schending van de wil van het Congres is. Hij ge lastte minister Baldrige en diens collega van buitenlandse zaken, George Shultz, het bewijsmate riaal te leveren voor de bewering dat Japan geen potvissen zou vangen. Hij droeg de regering tevens op de door het Congres gestelde sancties tegen Japan, halvering van de vangsthoeveelheden van gewone vis in de Amerikaanse 200-mijlszone, uit te voeren. „Het Congres wilde een duidelijke boodschap aan de wereld uitdra gen dat de Verenigde Staten het hun plicht achten vooraan te staan in de strijd om de bescher ming van de walvis", verklaarde de rechter in de motivering van zijn uitspraak. Verwacht wordt dat de regering in hoger beroep gaat. Greenpeace verklaarde dat zij de internationale boycot van de Japanse luchtvaartmaatschappij Jal voortzet. De milieu-organisa tie begon vorig jaar november met deze actie, die gericht is te gen het voortduren van de Ja panse commerciële walvis vangst. Behalve Japan hebben ook de Sowjet-Unie en Noorwe gen laten weten dat zij zich van wege hun visserij belangen niet aan de uitspraak van de IWC zul len houden. Protesterende boeren, gisteren in Washington. President Reagan 1 gert extra geld uit te trekken voor de problemen waarin zij verkeren. Reagan: veto op noodhulp boeren in VS WASHINGTON (Rtr/DPA) - Presi dent Reagan heeft zijn veto uitge sproken op een noodwet van het Amerikaanse Congres voor hulp aan de in problemen verkerende boeren in de Verenigde Staten. Het Congres was bereid 1,85 miljard dollar voor leningen beschikbaar te stellen. Het noodwetje was ge koppeld aan een hulpplan van 175 miljoen dollar voor landen in Afri- Volgens Reagan zal de hulp aan door de droogte getroffen landen door zijn veto geen gevaar lopen. De steun aan de boeren kan vol gens hem niet doorgaan omdat „de regering niet iedere boer die hope loos in de schulden zit op de been kan houden". Hij acht het steun programma van 4,5 miljard dollar voor dit jaar voldoende. De twee huizen van het Congres kunnen het veto van de president ongedaan maken met een meerder heid van tweederde van de stem men, maar het is zeer onwaar schijnlijk dat dat gebeurt. Tot nu toe heeft Reagan veertig maal van fcijn vetorecht gebruik gemaakt en in vier - onbeduidende - gevallen heeft het Congres het veto onge daan weten te maken. Deskundigen schatten dat van de 2,37 miljoen boerenbedrijven in de VS er 240.000 in ernstige finan ciële problemen verkeren. ZAANDAM (ANP) - De nettowinst van Ahold - Albert Heijn, Miro - is vorig jaar met bijna 27 procent gestegen van 86 miljoen tot 109 miljoen gulden. Dat is vooral te danken aan de lagere vennoot schapsbelasting in Nederland (tien miljoen) en, bij de Amerikaanse tak, aan de hogere koers van de dollar (zes miljoen). Ahold denkt in het lopende boekjaar opnieuw een hogere om zet en een toeneming van de netto winst te kunnen behalen. De mate waarin dit in de gecombineerde cij fers zal doorwerken is mede afhan kelijk van de ontwikkeling van de dollarkoers. De omzet van de groep steeg vo rig jaar met ruim 13 procent tot 11 miljard gulden. Van de toeneming is ruim vijf procent het gevolg de gunstige dollarkoers. De omzet van Ahold in Nederland nam toe met 5,9 procent tot 6,5 miljard, die in Amerika met 11,2 procent tot 1,4 miljard dollar. Het zijn ook vooral de Amerikaanse aandeelhouders die profiteren. In Nederland wordt een onveranderd dividend van vijf gulden voorgesteld. Wolters Samsom Het uitgeversconcern Wolters Samsom heeft over 1984 een netto winst geboekt van 16,6 miljoen gul den. Dat is 33 procent meer dan de winst van 1983, die 12,5 miljoen be droeg. De winst voor belasting nam met 17 procent toe van 21 mil joen gulden in 1983 tot ruim 24 mil joen in 1984. De omzet steeg met 15 procent van 398 miljoen naar 457 miljoen gulden. De groei van omzet en winst is vooral te danken aan bedrijven van Wolters Samsom buiten Neder land. Wolters Samsom heeft in het afgelopen jaar haar activiteiten verder internationaal gespreid. Van de omzet en het resultaat van de werkmaatschappijen werd dan ook 40 procent buiten Nederland behaald. In 1983 was dat 35 pro cent. Toch heeft het uitgeversconcern op bepaalde Nederlandse markten enige opleving geconstateerd. Dat was vooral het geval bij de infor matieve uitgeverij en voor een aan tal produkten van de bedrijven op het gebied van computer service- en opleidingsactiviteiten voor elec- tronica en informatica. De verkoop van schoolboeken in Nederland werd opnieuw bena deeld door de daling van het leer lingenaantal, de groei van het aan tal schoolboekenfondsen en bezui nigingen door zowel de overheid als de gezinnen. STAKING PAN AM - De Ameri kaanse luchtvaartmaatschappji Pan Am heeft zijn ruim 2.000 pilo ten en cabinemedewerkers met ontslag gedreigd als zij niet aan het werk gaan. Het vliegend personeel heeft tot dusver geweigerd de zo genaamde picket lines te over schrijden van grondpersoneel, dat sinds een week in staking is om loonsverhogingen af te dwingen. AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese wisselmarkten is de koers van de Amerikaanse dollar vandaag flink gedaald ns een tuimeling met zes cent in New York woensdagavond. Daar werden r ap dollars verkocht op uitla tingen van de president van het stelsel van c :ntrale banken in de VS de 'Fed'), Paul Volcker. Op de Amsterdamse wisselmarkt opende de dollar vanmorgen zes cent lager op 3,82 gulden en in Frankfort was sprake van een daling met 4,5 pfennig tot DM 3,38. Na de opening was sprake van een klein herstel tot rond f 3,83 rond half elf. Wisselmakelaars in Amsterdam waren niet erg onder de indruk van de reactie van de dollarkoers. Ze wezen hierbij op de vrij rustige handel en legden er de nadruk op dat 'het wel plezierig is om nu weer eens dollars wat goedkoper te kunnen inslaan'. Hoewel Volcker weinig nieuws te berde bracht met zijn beweringen over een minder strak gevoerd monetair beleid en zijn waarschuwing voor een mogelijke koersval van de dollar hadden zijn uitlatingen een psychologisch effect. Volcker had tegenover de begrotingscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verklaard dat de hoge dollarkoers heeft geleid tot een ruimer monetair beleid en waarschuwde opnieuw voor een sterke daling van de dollarkoers en voor tekort op de Amerikaanse begroting. TER AAR - De houding van werk gevers tijdens de cao-onderhande lingen in met name de metaal, Phi lips en Akzo stemt treurig. Het ver trouwen dat ook.de werkgevers vergroting van de werkgelegen heid hoog in het vaandel hebben staan, is geschaad nu zij weigeren in goede harmonie te praten over verkorting van de werkweek tot 36 uur in 1986. CNV-voorzitter Harm van der Meulen deed gisteren een felle uit haal naar de werkgevers van de grote concerns waar arbeidstijd verkorting (atv) tot breekpunt in de cao-onderhandelingen is gewor den. "De werkgevers hebben een verbitterde stemming gekweekt waarbij niemand is gebaat. Want herverdeling van arbeid is hard no dig om tot een grotere werkgele genheid te komen". Van der Meulen sprak gisteren tijdens een regionale CNV-avond in Ter Aar over 'actuele vraagstuk ken'. De verhouding tussen de christelijke vakbond en de poli tiek, en dan met name het CDA, kon daarbij vanzelfsprekend niet uitblijven. Vanuit de bond stijgen de laatste tijd immers steeds meer negatieve geluiden op over het be leid dat het CDA vooral op het ge bied van de sociale zekerheid voert. Volgens Van der Meulen wringt de schoen daar waar het CDA een financieel economisch beleid voert en het CNV een sociaal econo misch beleid voorstaat. "Op veel punten kunnen we het wel eens zijn, want er moét worden bezui nigd. Maar het CNV haakt af .waar oud-werknemers zo desastreus worden aangepakt als nu gebeurt met het verlagen van de uitkerin gen ww en wao. Daar zit voor ons de ergste pijn". DEN HAAG (ANP) - Minister Ruding van Financiën zal op kor te termijn een wetsvoorstel in dienen waarbij de plicht tot in formatieverstrekking op grond van de Algemene Wet inzake Rijksbelastingen wordt uitge breid tot verenigingen en stich tingen. Wanneer dit voorstel tot wet is verheven zal de belasting dienst met behulp van dergelijke lichamen gepleegde belasting fraude op afdoende wijze kun nen achterhalen. De minister antwoordt dit gis teren op vragen van het Tweede- Kamerlid Kombrink (PvdA) over zwart geld. Kombrink haalde pu- blikaties in het weekblad Nieu we Revu aan, waaruit blijkt dat in Nederland gevestigde banken nog steeds bereid zijn zwart geld onder te brengen. Een van de methoden daartoe is het gebruik maken van een vereniging of stichting als rekeninghouder. Ruding wijst er in zijn ant woord op dat een doeltreffende bestrijding van het zwart-geld- verkeer over de grens (België, West-Duitsland) wordt bemoei lijkt. Uitwisseling van gegevens (saldi van Nederlandse cliënten bij buitenlandse banken) kan na melijk pas plaatsvinden als Ne derland op zijn beurt een derge lijk verzoek eveneens kan hono reren. De Algemene Wet inzake Rijksbelastingen maakt het Ru ding namelijk onmogelijk op verzoek van het buitenland in lichtingen in te winnen bij Ne derlandse banken, waardoor van wederzijdsheid geen sprake kan zijn. Hij wijst erop dat er een voorstel van wet op de interna tionale bijstandsverlening bij het parlement ligt, die mogelijk een einde aan dit hiaat in de wet kan maken. Europese Commissie in beleidsplan: Schiphol: meer parkeerruimte SCHIPHOL (ANP) - Het aantal parkeerplaatsen op de luchthaven Schip hol wordt dit jaar met circa 650 uitgebreid. Voor passagiers en bezoekers zijn er straks op Schiphol-Centrum ongeveer 12.500 plaatsen beschikbaar en voor het personeel 3.050. De luchthaven heeft dit vandaag meege deeld. De uitbreiding komt tot stand door het parkeerterrein P-4 met 2.600 plaatsen recht tegenover het stationsgebouw in zijn geheel te bestemmen voor bezoekers en passagiers. Het personeel, dat voor een deel ook van P-4 gebruik maakte, verhuist in zijn geheel naar de parkeergarage P-9 aan de Havenmeesterweg. Die garage krijgt dit jaar een totale lengte van 400 meter (nu 300 meter) en vier parkeerlagen (nu 3 lagen). BRUSSEL (GPD) - De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, wil dat uiterlijk in 1992 alle economische belemmeringen tussen de EG-staten zullen zijn weggenomen. Dat is een van de hoofdpunten uit het beleidspro gramma voor 1985 dat de Commis sie gisteren aan het Europees Par lement heeft aangeboden. Die 'interne markt' zonder be lemmeringen kan onder meer wor den bereikt door het afschaffen van de grenscontroles op personen en goederen, het harmoniseren van de btw-stelsels, het vrijmaken van de diensten van banken en andere financiële instellingen en het ver hinderen van concurrentie-beper- kende (overheids)maatregelen. Voorts wil de Commissie het sa menwerken tussen bedryven be vorderen, en wordt gepleit voor het aanpakken van Europese infra structuur-projecten. Daarbij wordt gedacht aan gezamenlijke wegen- of spoorwegaanleg, het gezamelijk opzetten van telecommunicatie- verbindingen en het in EG-ver- band aanpakken van de water verontreiniging. Centraal in de Commissie-plan nen staat ook de bestrijding van de werkloosheid. Vergroting van de economische groei staat daarbij voorop. Bovendien vindt de Com missie dat de EG-landen in de we reld meer gezamenlijk moeten op treden, wil de positie van de Ge meenschap als handelsmacht kun nen worden versterkt, vooral ten opzichte van de Verenigde Staten en Japan. De Commissie pleit te vens voor een geïntegreerd Euro pees milieubeleid. Het uiteindelijke doel moet vol gens de Europese Commissie zijn te komen tot een volledige Europe se Unie, waarbij de (straks) twaalf EG-landen een markt vormen en de grenzen zoveel mogelijk zijn verdwenen. Volgens de Commissie is het daarbij van vitaal belang dat ook Spanje en Portugal snel tot de EG kunnen toetreden. Het beleidsplan van de Commis sie zal volgende week worden be sproken in de vergadering van het Europees Parlement in Straats burg. CDA steunt PvdA-motie in RSV-debat DEN HAAG (ANP) - Het CDA zal de motie van de PvdA steunen, waarin wordt aangedrongen op de mogelijkheid dat parlementaire enquê tes worden ingesteld door een minderheid in het parlement. Dat bleek gisteren tijdens het derde RSV-debat. Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) zei vorige week dat hy niet bereid is met een voor stel daarover te komen, omdat daarvoor bij de Grondwetsherziening van twee jaar geleden in de Eerste Kamer niet de vereiste twee derde meerderheid bleek te bestaan. Rietkerk wees de Kamer op de mogelijkheid zelf met een ini tiatief-wetsontwerp te komen. PvdA-woordvoerder Meijer nodigde het CDA uit gezamenlijk een voorstel te vervaardi gen. Het CDA wil echter eerst afwachten of Rietkerk zijn standpunt wijzigt nu de motie zal worden aanvaard. Het CDA heeft gisteren wel een motie ingediend waarin de criteria worden aangegeven waaraan de overheidssteun aan het bedrijfsleven in de toekomst moet vol doen. Regels De steun moet volgens het CDA worden ver leend volgens openbare, duidelijke regels. Bij de opstelling en eventuele wijziging daarvan dient de Tweede Kamer te worden betrokken. De steun mag alleen worden gegeven aan „in de kern gezonde" bedrijven en moet een rede lijke kans van slagen hebben. Een en ander moet worden beoordeeld door externe des kundigen. De Kamer dient periodiek een ver slag te krijgen, dat alle informatie omvat, aldus de motie. CDA-woordvoerder Gerritse sloot niet uit dat de in de motie geformuleerde voorwaar den in wettelijke regels gegoten kunnen wor den, zoals de PvdA eerder in het debat heeft gevraagd. PvdA-leider Den Uyl meende echter dat beide moties niet met elkaar te verenigen zijn. Het gaat ons om algemene rechtsregels, die niet elk halfjaar wisselen met de conjunc tuur van de economie, aldus Den Uyl. „Jam mer dat het CDA voorbijgaat aan zo'n essentië le les uit de RSV-zaak". Samen met de WD diende Gerritse een mo tie in waarin het ongewenst wordt genoemd dat een ambtenaar wordt aangesteld als rege ringswaarnemer bij een bedrijf dat steun van de overheid ontvangt. In ieder geval moet er naar gestreefd worden dat de regeringswaar nemer geen ambtenaar is bij het ministerie dat by de steun is betrokken. ADVERTENTIE I#AL Kamsteeg Auto Lease B.V. 01720-21521 VW GOLF v a. 509,- VW Transporter v a. 639.- Kamsteeg heeft vestigingen in: Oegstgeest, Voorschoten, Leiderdorp, Katwijk, Lisse, Hillegom en Alphen a/d Rijn. Hypotheekrente 7 maart 1985 Rentepercentages met zonder gemeentegarantie rente afsluit bet vast prov. Opg. Wer- Opg. Werke- wyze gedur. 'in% bank kelyk bank lyk Nat. Ned optie bij nieuwbouw Westland Utr. standaard standaard standaard no-risk interim le kw. budget M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A HJ/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A M/A HJ/A HJ/A HJ/A M/V M/V M/V M/V M/V MAT 5 jr. renter. 10 jr. 2Jr- 5 jr. 2 jr. 5/9 jr. 10/15 jr. 5 jr. 1 jr. 9.13 9,35 8,25 9,12 9,23 9,45 8,96 8,74 8,15 8,76 9,43 9,54 9,35 9,57 8,25 8.91 9,35 9,57 8.25 9,34 9,45 9,02 9.35 9,57 8,52 9,07 9,28 8,52 9,28 9,18 8,3 8,98 8,9 9,65 9,0 9,76 op aanvraag 8,0 8,65 8,2 8,63 Levenshypotheken (met verplichte afsluiting levensverzekering) Aegon M/A 5/10/15/20 - 8,3 8,62 8,3 8,62 Centr. Beheer M/A 5/10/15/20 - 8,3 8,62 8.3 8,62 Lev.verz. NVL KW/A 5/10 jr. nvt nvt 8.4 8,3 8,67 Nat Ned M/A 5/10 jr. - 8,3 8,62 8,62 KW/A 5/10/15/20 nvt nvt 8,4 8,67 M/A 5/10/15/20 - 8,3 8,62 8,3 8,62 Copyright „Vereniging Eigen Huis" te Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9