Libië helpt bij olie-exploratie Stratego domineert Duits verkiezingsspel Machtscrisis in Argentinië tussen legertop en regering Gaddafi biedt Suriname steun Kranteartikel moet massale uittocht Oostduitsers keren Beschietingen op steden Irak en Iran houden aan Hoessein steunt plan-Moebarak Berlijn, Saarland en Hessen zondag naar de stembus DONDERDAG 7 MAART 1985 BUITENLAND PAGINA 7 PARAMARIBO (AP) - Libië zal later dit jaar in Suriname naar eventuele olievelden gaan speuren. Dat heeft legerleider Desi Bouterse gisteren verklaard. Het project is een onder deel van het economische samenwerkingsprogramma ter waarde van 100 miljoen dollar waarover Bouterse tijdens zijn dinsdag afgeronde bezoek aan Libië overeenstemming heeft bereikt. BONN Dat meer dan 20.000 nu in de Bondsrepubliek Duitsland wonende vroegere Oostduitsers naar de DDR zouden willen terug keren, wordt in Bonn mateloos overdreven genoemd. Het officiële partijorgaan 'Neues Deutschland' door Hans Amesz had dat woensdag beweerd. In eèn pagina-groot artikel waren de na men en woonplaatsen van circa 80 ex-DDR-burgers genoemd, die al lemaal een verzoek bij de Oostduit- se autoriteiten zouden hebben in gediend om terug te mogen gaan. In het kort werden ook hun rede nen vermeld: bittere teleurstelling over de werkelijke verhoudingen in de Bondsrepubliek, variërend van werkloosheid en slechte socia le voorzieningen tot niet opgeno men worden in de Westduitse ge meenschap. Het televisieprogram ma Tagesthemen liet drie van die mensen woensdagavond zien en aan het woord komen. Slechts één vrouw, die al vier jaar in West- Duitsland woont, wil inderdaad te rug naar de DDR omdat „daar geen werkloosheid is". De andere twee verklaarden dat zij dat helemaal niet wensen („ik ga nog liever dood", aldus een serveerster) en dat Neues Deutschland gewoon gelogen had. Waar is overigens volgens het ministerie van Duits-Duitse be trekkingen in Bonn dat per jaar tussen de 1500 en 2000 Bondsrepu- blikanen naar de DDR gaan. Van meer dan 20.000 kan echter geen sprake zijn. In Bonn wordt ervan uitgegaan dat de gerichte publikatie in het partijorgaan van de socialistische Bouterse vertelde van de Libische leider Gaddafi ook de verzekering te hebben gekregen dat Libië di rect oliedollars in de Surinaamsde economie zal pompen als de finan ciële toestand van Suriname een dergelijke regeling noodzakelijk maakt. 'Maar deze zaak is extra grondig doorgesproken om politieke com plicaties in de regio te voorkomen,' aldus Bouterse in de verklaring die door het Surinaamse persbureau werd verspreid. TEHERAN (Rtr/AFP) Irak heeft vanmorgen vroeg een bombarde ment met raketten uitgevoerd op de zuid-Iraanse stad Dezful. Vol gens berichten uit Iran zijn hierbij ten minste vijf doden en meer dan 70 gewonden gevallen. Iran ant woordde enige uren later met een beschieting van de havenstad Bas- ra en de stad Mandali. Vervolgens opende Irak het vuur op de stad Abadan. Diplomaten in Teheran hebben gezegd dat de plotselinge opleving van de bom bardementen een effectief einde zou kunnen betekenen van de on der auspiciën van de Verenigde Naties overeengekomen afspraak, op 12 juni 1984, dat er geen aanval len op burgerdoelen meer zouden plaatsvinden. De Iraanse premier Hoessein Moessavi heeft gisteren gezegd dat zijn land de afspraak om in de oor log met Irak geen burgerdoelen aan te vallen, in principe wil eer biedigen. Maar hij waarschuwde dat de Iraanse strijdkrachten 'tot ver in Irak aanvallen zullen uitvoe ren' als Irak zich niet aan de af spraak houdt. Buitenland kort geling waarbij Libische olie naar Suriname wordt gestuurd, aldus Bouterse, die verder geen cijfers vrijgaf. Hij liet doorschemeren dat de Libische olie-leveranties afhan kelijk zijn van de Libische ver plichtingen aan de OPEC, die een prijsregeling en een produktie-pla- fond heeft ingesteld. Maar Bouterse verklaarde dat in ieder geval in april een groep Libi sche olie-technici zal arriveren in Suriname, dat momenteel onge veer 1000 vaten ruwe olie per dag produceert. Bouterse's rechterhand luitenant Paul Bhagwandas, die de bevel hebber op zijn Libische reis verge zelde, verklaarde dat in Libië ook is gesproken over mogelijke mili taire opleidingen. Premier Wim Udenhout ver- Deze week escaleerde de zaak klaarde dat er'basisafspraken'zijn gemaakt over Libische hulp bij het fabrie- Andere landen in de Caribische regio hebben Libië ervan beschul digd linkse bewegingen financieel te steunen en als stokebrand in het gebied te fungeren. Bouterse verklaarde tijdens zyn vijfdaagse bezoek aan Libië twee maal een gesprek te hebben ge voerd met Gaddafi over de interna tionale politiek. Hij lichtte deze uit spraak niet nader toe. De exploratie van Surinaamse olievelden is gekoppeld aan een re- toen Iran Bagdad ervan be schuldigde de Iraanse stad Ahwaz pPzetten i glas- i zeep-f te hebben gebombardeerd. Iran, ken en het op gang brengeni dat meldde dat bij die aanval 12 aardewerkindustrie in Suriname. i omgekomen, Bij de gesprekken is ook de uitvoer de dinsdag als vergelding beschie- van Surinaamse ryst en andere tingen uit op de Iraakse stad Basra, landbouwpordukten naar Libië ter De V.N.-Veiligheidsraad deed sprake gekomen, aldus Udenhout. woensdag een beroep op beide lan den die al meer dan 4 jaar met el- WSÊ uuclol kaar in oorlog zyn om voortaan de gens hem laat Libië zien hoe 'de to- cmele bevolking van oorlogsge- - weid te vrijwaren. Ook het ministe- i buitenlandse zaken in Was- tale volksrevolutie' wordt opgezet georganiseerd. 'Natuurlijk die- eeheidspartij van de DDR is be doeld om Oostduitsers, die defini- tief naar het westen willen vertrek ken, af te schrikken. Dat toont aan dat de staats- en partijleiding in Oost-Berlijn het nog altijd als een levensgroot probleem beschouwen dat zoveel DDR-burgers hun land willen verlaten. Dat is vooral duidelijk geworden door de spectaculaire bezettingen van Westduitse politieke vertegen woordigingen in Oost-Berlijn en andere Oosteuropese hoofdsteden, met name Praag. In dit beeld pas ook de medede ling dat de DDR-autoriteiten de verzoeken om terug te mogen, se rieus zullen onderzoeken. Eerder is altijd verkondigd dat terugkeer uitgesloten zou zijn. 'Sowjet-Unie heeft antwoord op ruimtewapens' WASHINGTON (Rtr./AFP) - De Sowjet-Unie zal haar arsenaal aan strategische aanvalswapens "uit breiden en perfectioneren" als de VS hun onderzoek naar het ont wikkelen van ruimtewapens, het zogenaamde Strategische Defensie Initiatief (SDI), voortzetten. Dit heeft de Russische generaal Niko lai Tsjerwov in een interview met de Washington Post gezegd. "We zullen niet werkeloos blij ven toekijken en afwachten tot de VS besluiten of het al dan niet de moeite is om dat systeem te ont wikkelen". Als de VS een systeem uitdenken zullen wij onze strategi sche aanvalswapens verfijnen. "Dat is geen zaak voor de toe komst. Maar dat is iets dat in feite op het punt staat te gebeuren". Tsjerwov is lid van de generale staf. Hij brengt een 10-daags be zoek aan de VS als lid van een dele gatie van 10 parlementsleden on der leiding van Vladimir Sjtsjer- bitsky, lid van het politburo. Heftig gebarend spraken de hington heeft een dergelijke op- rinaamse omstandigheden,' dit wel te vertalen naar Su- Egyptische president en de Jor- roep gedaan voegde de bevelhebber eraan toe. daanse koning elkaar tijdens bootreisje op de Rode Zee MEXICO STAD - In Argentinië Haglin. De juridische stappen te- raal Fernandez Torres met ontslag heeft zich, 15 maanden na de gen Astiz waren grotendeels het ging. Zyn opvolger had generaal machtsoverdracht van militairen gevolg van hevige diplomatieke VS moeten met PLO gaan praten i burgers, de eerste ernstige sis voorgedaan tussen de Argen tijnse legertop en de regering var. president Raul Alfonsin. In eerste dezelfde zaak al eens had vrijge- zag het hoge militaire gerechtshof, gentijnse landmacht. Maar na rug dat Astiz in 1982 in verband met gespraak met zijn kameraden in de door Rob Sprenkels Dioxine de Situatie onder controle heeft v Op een Westduitse stortplaats vlakbij de grens met Zwitserland is het uiterst giftige dioxine gevon den. Deze chemische stof veroor zaakte in 1976 een ramp in de Ita liaanse plaats Seveso. De stof is ge vonden tussen afval op een stort- terrein in Karsau, op 15 kilometer ten te houden, hoewel afstand van de Zwitserse stad Ba sel. Er is een onderzoek gestart waarbij drie bedrijven zijn betrok ken die hun afval op het terrein hebben gestort. instantie lijkt het erop dat Alfonsin sproken van alle verdere rechtsver volging, eind december alsnog wapens besloot generaal Pianta zijn nieuwe funtie te weigeren. Inmiddels heeft president Raul kans om de zaak naar zich toe te Alfonsin de bestuurlijke crisis bin- trekken, Afgelopen vrijdag kreeg Raul Borras, de Argentijnse minister v«n defensie, per telefoon te horen dat de militaire krijgsraad had be sloten om Astiz nen het leger min of meer op weten te lossen. Generaal Hector Rios Erenu is aangewezen als de nieuwe bevelhebber van de landmacht en luchtmachtgeneraal Nelsi Natalio Ethiopië De 'Operatie Overleven Afrika', die de Vlaamse omroep BRT vori ge maand organiseerde, heeft 13 miljoen gulden opgeleverd. Het Ëfcijfer van de organisatoren :es miljoen gulden. Het geld is eld voor de bestrijding van de jer in Ethiopië en de andere hongerlanden in Midden-Afrika. Het resultaat van de actie die hoofdzakelijk in Vlaanderen werd gevoerd - is erg meegevallen, maar daar zag het aanvankelijk al lerminst naar uit. Op de officiële sluitingsdag van de actie, 13 fe bruari, was nog maar krap 3 mil joen gulden binnengekomen. Verkrachting: Het Tunesische parlement heeft een wet aangenomen op grond waarvan op verkrachting de dood straf komt te staan. Een vroegere wet stelde de maximumstraf voor verkrachting op 20 jaar. De parle mentscommissie signaleerde ech ter een 'verontrustende toename' van het aantal zedenmisdrijven in het land. De doodstraf kan nu wor den uitgesproken tegen verkrach ters van volwassen vrouwen, die handelen onder bedreiging met ge weld en tegen verkrachters van meisjes die jonger zijn dan 10 jaar. In de andere gevallen kan de rech ter volstaan met het uitspreken van levenslange dwangarbeid. Koreaanse Boeing De Amerikaanse luchtmacht heeft een band vernietigd met de radargegevens van een vlucht van de Boeing 747 van de Koreaanse luchtvaartmaatschappij KAL die i september 1983 door een Rus- nog altijd blijk is van verregaande onvrede, met name binnen de top van de landmacht, het belangrijkste lege ronderdeel. De directe inzet van het geschil heeft een naam: kapitein Alfredo Astiz. Astiz werd eind vorig jaar voor de burgerrechter in Buenos Aires gedaagd, vanwege de moord op het Zweedse meisje Dagmar stellen. Borras reageerde woedend. De berechting van Astiz was vrijheid te Rodoni is benoemd tot mend stafchef van de Argentijnse strijdkrachten. Maar de crisis is internationale prestige- nog niet helemaal voorbij. De func- stafchefvan het opperbevel van de generaal van de landmacht, het Argentijnse strijdkrachten om ver antwoording. Deze weigerde ech ter om de beslissing van de krijgs raad te herroepen, zoals Borras had geëist. Maandag werd bekend dat gene- sterkste legeronderdeel. En er gaan geruchten dat de belangrijk ste landmachtgeneraals hebben besloten om de functie voorlopig te weigeren, evenals generaal Pian ta. HURGHADA (AP) - Koning Hoessein van Jordanië heeft giste ren een oproep van de Egyptische president Hosni Moebarak onder steund voor het houden van een Amerikaans-Palestijnse dialoog, die een eerste stap zou moeten zijn om de vredesbesprekingen met Is raël nieuw leven in te blazen. De twee Arabische leiders dron gen er tijdens een ontmoeting in Hurghada, een badplaats aan de Rode Zee, tevens op aan om de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie een belangrijke rol bij de contacten tussen de VS en de Palestij nen te laten spelen. Moebarak verklaarde nooit te hebben gezegd dat de Palestijnse gedelegeerden in een gezamenlijke Jordaans-Palestijnse delegatie geen PLO-leden zouden mogen zijn en wees erop dat hij meerma len had benadrukt dat de PLO overal op de Westoever en in Gaza is vertegenwoordigd. De Egyptische president voerde verder aan dat de Arabische Liga de guerrilla-organisatie erkent als de enige vertegenwoordiger van het Palestijnse volk en dat Egypte en Jordanië hiervan niet kunnen afwijken omdat zij daartoe niet het recht bezitten. Hoessein zei dat de voorstellen van Moebarak en de overeenkomst van 11 februari tussen Jordanië en de PLO over een gezamenlijke vre- desstrategie 'de laatste kans' zijn. Hij voegde hieraan toe dat het thans aan de VS is om te beslissen. De Jordaanse monarch vloog naar Hurghada om met Moebarak van gedachten te wisselen alvorens de Egyptische leider de volgende week naar Washington reist voor besprekingen met de Amerikaanse president Ronald Reagan. Moebarak heeft een formule voorgesteld waarin de eerste fase zou worden gevolgd door bespre kingen tussen Israël en de belang rijkste Arabische partijen. Zodra een overeenkomst zou zijn bereikt, zou een internationale conferentie worden belegd om het akkoord te bekrachtigen. Aan deze conferen tie zou worden deelgenomen door de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad. Het akkoord tussen Jordanië en de PLO voorziet in een plan om te beginnen met een internationale conferentie. PLO-leider Jasser Arafat heeft herhaaldelijk ver klaard dat een dergelijke conferen tie het enige forum zou zijn om het conflict op te lossen. Hoessein zei echter thans het met Moebarak eens te zijn dat con tacten tussen de VS en de geza menlijk delegatie van Jordaniërs en Palestijnen een goed begin zou den z\jn. De Verenigde Staten weigert te onderhandelen met de PLO, zo lang deze organisatie het recht van Israël op een vreedzaam bestaan niet erkent. Israël wil onder geen enkel beding praten met de PLO, maar wel met Palestijnen die geen banden onderhouden met de gue- rillabeweging. Volgens Egyptische functiona rissen kan de Verenigde Staten overleg voeren met de PLO, zon der de organisatie daarmee ook te erkennen. Minister van buiten landse zaken Esmat Abdel-Meguid haalde als voorbeeld de Ameri kaanse onderhandelingen met de Vietcong aan het eind van de jaren zestig aan. CAMBODJA (AP) - Het Thaise le ger heeft vandaag ten koste van 9 doden en 35 gewonden de drie heu vels in het grensgebied met Cam bodja die in handen waren geko men van Vietnamese militairen vrijwel heroverd. Dit heeft de Thai se opperbevelhebber gezegd. De Vietnamezen hadden positie op de heuvels op Thaise grond gekozen om van daaruit een offensief te be ginnen tegen kampen van Siha nouk. Vliegtuigen van de Thaise luchtmacht hadden bombarde menten boven de heuvels uitge voerd. Hans Apel steekt een reusachtige sigaar op, neemt een laatste slok bier, probeert opgewekt te lachen, wuift en verdwijnt. Het is half tien 's avonds in café' 'lm Zentrum' in Siemensstadt in West-Berlijn. De net 53 jaar geworden ex-minister van financiën en defensie heeft als lijsttrekker van de SPD twee uur lang geprobeerd stemmen te win nen. door Hans Amesz In de deelstaat Berlijn wordt zondag een nieuw parlement geko zen en van de geïmporteerde Apel wordt verwacht dat hij de SPD in de 'frontstad' weer tot de beslissen de politieke kracht maakt, die de partij, met uitzondering van de laatste jaren, na de oorlog altijd is geweest. Lukt hem dat, lukt het Apel om de sociaal-democraten een krachtige injectie te geven? Zodat de oppositiepartij Weliswaar klappen enkele tien tallen getrouwen flink als Apel roept dat de regerende CDU niets aan de werkloosheid doet, het mi lieu vergeet en een slechte Oost- West-politiek bedrijft. Maar vooral achter in de 'Kneipe' wordt ge mord. „Hoe heet die eigenlijk van voren", roept mijn buurman. „Dat is al net zo'n prutser als alle ande ren ook", zegt een bier slurpende aanwezige luid. De kandidaat-burgemeester wordt af en toe nijdig. „Verdomme nog aan toe. Begrijp het toch ein delijk eens", zegt hij regelmatig. Nee, noch Apels publiek noch Apel zelf, maken in café 'lm Zen trum' een zelfverzekerde optimisti sche indruk en dat zegt niet alles, maar toch wel iets. ook daar wordt de strijd over- heersd door het thema: rood met of zonder groen. In het Saarland, de kleinste deel staat met een geteisterde staalin dustrie en een buitengewoon hoog werkloosheidspercentage (15 pro cent tegenover gemiddeld 10,5 pro cent in de hele Bondsrepubliek), neemt de populaire SPD-burge- meester van Saarbrücken, Oskar Lafontaine (41) het op tegen de kleurloze CDU-minister-president Werner Zeyer, die een coalitie met de FDP voorzit. Lafontaine, die over de grenzen van de Bondsre publiek heen bekend is geworden als hartstochtelijk tegenstander van het NAVO-dubbelbesluit - ook toen zyn partij nog lang niet zover was - en 'milieu-omdenker'. Oskar Lafontaine: geen angst voor groen <fc sisch gevechtsvliegtuig werd neer- dreef komt en via de gemeenten geschoten. Dit heeft Ja tern, een jurist se ministerie van justitie, bekend gemaakt. De nabestaanden van de 269 slachtoffers van de ramp hebben een proces aangespannen tegen de Amerikaanse staat. Tijdens een hoorzitting verklaarde Von Flatem dat de luchtmacht dergelijke ban den slechts 30 uur bewaart alvo rens tot vernietiging over te gaan. Eerder tijdens dezelfde hoorzitting had zij gezegd dat de luchtmacht die banden 15 dagen bewaart. an von Fla- deelstaten uiteindelijk ook weer het Amerikaan- regeringsmacht in Bonn krijgt? De voorspellingen getuigen van het tegendeel en de manier waarop de ex-kroonprins van Helmut Schmidt althans in het café op de hoek propaganda bedrijft, doet niet vermoeden dat Apel zelf over tuigd is van zijn laatste opmerkin gen: „Ik hoop dat jullie gemerkt hebben dat wij, sociaal-democra ten, mét jullie willen vechten. Dat is het grote verschil met de CDU. Zonder ons loopt na de tiende maart niets meer in deze stad". Alternatieven Op één punt echter is Hans Apel ^fSpDEa;%"na^vI lement vliegt omdat z« de kies- Lijst, die elders groen heet, staat niet ter discussie. De tot de rech tervleugel van de SPD behorende Apel wil daar niets van horen en daarmee heeft hij er volgens nogal IuclI-ttlfcClllttl, wat partijgenoten zelf mede voor hdd bereTkê'n gez°rgd dat hij nomt burgemeester En hoewel Hans Apel inderdaad r vrvjwel onophoudelijk zegt dat hij wfj wpl geen door de Alternatieve Lijst ge- beeld, die als Berlijner wel verkie- tolereeI.de burgervader wil zijn, be- zingsstryd voert in het Saarland, let dat de CDU en de FDP niet met in zijn eigen stad:,,Dom even onopl?ol,delijk te hu. drempel van 5 procent niet bereikt. De alternatieven in de gedeelde gelijkheid bestaan dat SPD en groen-altematieven de meerder- i Apel om dat al van het begin af aan te hebben gezegd". In West-Berlijn wordt nu net als in Bonn geregeerd door een coali tie van CDU en FDP. Verwacht wordt echter dat de CDU zeker niet de absolute meerderheid haalt en dat de FDP uit het deelstaatpar- wen voor de 'rood-groene chaos', die ondernemers doet vluchten en de Sowjet-Unie binnenhaalt Het is immers verkiezingsstrijd. Behalve in Berlijn wordt zondag ook gekozen in het Saarland (deel staatverkiezingen) en in Hessen (gemeenteraadsverkiezingen). En kiezingen (van Europa tot de ge meenteraden) gewonnen. De SPD is in het Saarland de sterkste partij, maar of zij zondag meer dan 50 pro cent zal halen, dat is meer dan twij felachtig. Voorwaarde Zeker is echter dat de Groenen meer dan 5 procent krijgen en dus in het deelstaatparlement komen. De FDP zit wat dit betreft, net als in Berlijn, op de wip. Nu heeft La fontaine geen angst voor een rood groene regering, maar wel uitdruk kelijk op de voorwaarde dat de Groenen dan ook echt ministers le veren en niet alleen van de parle- mentsbanken roepen hoe het ei genlijk moet. En dat, regeringsve rantwoordelijkheid dragen, heeft het Saarlandse congres van de Groenen juist afgewezen. Gecom pliceerder kan het bijna niet. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen in Hessen, vooral die in het eens sociaal-democratische bol werk Frankfurt, waar de vroegere minister van verkeer Volker Hauff uitdrager is van de zittende CDU- burgemeester Wallmanns, liggen de zaken niet veel zuiders. Het keu rige en spreekwoordelijk stabiele drie-partijen-systeem (CDU/CSU, SPD en FDP) van de Bondsrepu bliek Duitsland, waarbij twee altijd een samenwerking konden aan gaan, is sinds de Groene lente defi nitief voorbij. Die tijd komt voorlo pig niet terug. Daarvoor zijn de Groenen te wispelturig en zoals op hun congres eind vorig jaar in Hamburg bleek, ook daadwerke lijk te gespleten. 'Realos' (realisten, die voor een bondgenootschap met de SPD zijn) en 'Fundis' (fundaT mentalisten, die hoe dan ook oppo sitie willen blijven) staan onver bloemd tegenover elkaar. Alle politici en de over hen schrijvende journalisten in de Bondsrepubliek speculeren over de gevolgen van de 10 maart-ver kiezingen, als... Als de SPD onder Hans Apel een pak slaag krijgt in Berlijn, dan... Ais Oskar Lafontai ne glorieus wint in het Saarland, dan... In ieder geval is het moment aangebroken waarop de SPD ein delijk eens programmatisch moest vastleggen op welke gebieden en ten aanzien van welke specifieke vraagstukken zij zich met groene ideeën willen vereenzelvigen of met groene politici wil samenwer ken. Want nu weet geen enkele SPD'er waar hij eigenlijk aan toe is. Vervolgens is het aan de Groe nen om te reageren, realistisch of fundamenteel, dat schept duide lijkheid. Ommekeer Dat de tiende maart een stralen de dag voor de sociaal-democratie zal worden en de vlag in het SPD- hoofdkwartier, het Erich Ollen- hauer-huis in Bonn, kan worden gehezen, is niet aannemelijk. Gekit dat wel voor de schuin tegenover liggende CDU-centrale, het Kon rad Adenauerhuis? Minstens één man in de Bondsrepubliek Duits land is daar rotsvast van overtuigd: de zelfbenoemde kleinzoon van Konrad Adenauer, Bondskanselier Helmut Kohl. Met als zijn grote voorbeeld Ronald Reagan, straalt Kohl van optimisme. Niet alléén 'America is back again', ook 'Deutschland ist wieder da'. En als 'Deutschland wieder da ist', waar om zou dat dan niet gelden voor Berlijn, het Saarland en de steden en gemeenten in Hessen. De huidige Bondskanselier vindt het in tegenstelling tot zijn voor ganger Helmut Schmidt prachtig om op verkiezingsbijeenkomsten op te treden. Daar verkondigt hij dat de 'ommekeer' is aangebroken sinds hij regeringsleider is, dat de inflatie nog nooit zo laag was en dat vooral de meerderheid van de burgers weer vol vertrouwen in de toekomst blikt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7