Leiden in het nauw Lugdunum eist weer belangrijk punt op 'Dit is me nog nooit overkomen' Tyrrell mag weer rijden x DONDERDAG 7 MAART 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Ju/de Singel moest gis- teravond in de interregionale klas se van de zaalvoetbalcompetitie een belangrijk punt aan Lugdu num laten: 3-3. De titelgegadigde heeft nu één verliespunt meer dan lijstaanvoerder FV Snoekie, dat gisteravond geen fout maakte te gen De Rozet: 8-2. Lugdunum zal zich waarschijnlijk wel redden in deze klasse. FC Lisse (1-3 verlies tegen Datarex) oogt net als Van der Plas kansloos en kan zich opma ken voor terugkeer naar de hoofd klasse. Daarin heeft Glasbergen na de 3- 4 overwinning gisteravond bij het Alphense Bahlmann Sport nog één punt nodig voor de titel en dus een Crama naar Koudekerk LEIDEN - De Leidse trainer Wim Crama, nu nog actief bij derdeklas ser Docos, gaat met ingang van het nieuwe seizoen aan de slag bij za terdagvierdeklasser Koudekerk. Hij volgt daar Alphenaar Peter van de Bosch op. plaatsje in de promotie-competitie met de kampioenen uit Gouda, Den Haag, Rotterdam en Dor drecht. Onderaan in de hoofdklas se is het spannender. Van Duuren moet op zijn tellen passen na de 2-6 nederlaag tegen Hanepoel. SRV Boys, gisteravond speelbal van Bax (12-2), zal zeker een stapje te rug moeten doen. Ju/de Singel-Lugdunum 3-3. Dit was de wedstrijd van Lugdunum- keeper Bob van Putten. Hij heeft zich ontpopt als een meer dan waardige vervanger van Wim van As. Hij geniet de belangstelling van de keuze-heren voor het Leids zaalvoetbalteam. Gisteravond speelde hij een zogenaamde 'we reldpartij'. Dank zij zijn meer dan honderd procent inzet, nam de staartclub kanshebber Ju een punt af. Ronald van de Pot en Wim de Roo voor Lugdunum en Ger Nag- tegeller voor Ju zorgden voor een 1-2 stand halverwege. Lugdunum kwam na een goede actie van Hans van As, afgerond door Van de Pot zelfs op 1-3. Daarna liet Lugdunum kansen op een ruipiere marge on benut. Ger Nagtegeller hield aan de andere kant wel tweemaal het hoofd koel (3-3) en daarna moest Van Putten er alles aan doen om erger voor de kikkers te voorko men. FC Lisse-Datarex 1-3. De Moluk- kers hoefden niet eens 'n spranke lende show op te voeren voor dit resultaat. Hoewel Lisse na de 1-0 van Wim Bouckaert, die knap rea geerde op een verre uitgooi van keeper Cock Kaak, verschillende mogelijkheden had om weg te lo pen van de Moordrechters (War merdam, Van Rooyen, De Koker), nam Datarex uiteindelijk toch ta melijk eenvoudig de punten mee. Bahlmann-Glasbergen: 3-4. Een zwaarbevochten overwinning van de aanstaande kampioen, die het gisteravond zonder Martin van der Plas en Wim Driebergen moest stellen. Bahlmann groepeerde zich rond de cirkel van de goedkeepen- de Fred van de Werf en loerde met succes op de counter. Huug Aan- dewiel deed voor rust nog wel een geslaagde uitbraakpoging van Frank Bakker teniet (1-1 dus), maar halverwege de tweede helft counterde Kees van Vliet de Al- phenaren naar een gunstige uit gangspositie: 2-1. Geholpen door wat foutjes in de Bahlmann-defen- sie, wisten Arie van Dijk (2x) en Huug Aandewiel het massieve ver- dedigingsblok toch te slechten: 2- 4. Vlak voor tijd scoorde Van Vliet nog eenmaal tegen. Noordwijk-Cleyn Duin 2-2. Een gelijkopgaande wedstrijd. Noord- wijk had bij rust een 2-1 voor sprong en daarna ook de beste mo gelijkheden om de score uit te bou wen. Maar de Katwijkers gaven zich niet gewonnen. Peter Boon 0- 1, Andries Wendt 1-1, Barry Lu- moindong 2-1 en Wim Huug Haas noot 2-2. Bax-SRV 12-2. Hier was de vraag wie het 100ste Voorhoutse doel punt in deze competitie zou sco ren. Die eer kwam topscorer Hans van Leeuwen toe. Bij rust was het nog 3-1 en waren nog 5 goals nodig om het magische getal te bereiken. Dat lukte probleemloos. SRV Boys, dat geen wissels tot zijn be schikking had, werd eenvoudig de hal uitgespeeld. Doelpuntenma kers Bax: Hans van Leeuwen 5x, Mario Faber 4x, Cees van der Lans 2x en Cor van Steyn lx. Voor SRV Boys scoorden Dorus van der Voort en Wim van Duym. Van Duuren-Hanepoel 2-6. Een regelmatige overwinning van de Veners. Van Duuren deed het zon der wisselspelers en moest dat met de ruime nederlaag bekopen. John van Klink 3x, Wil van der Meer en Gerard van Emmerik (2x) scoor den voor Hanepoel. Daar stonden Leidse goals van Leen Struyk en Theo van Seggelen tegenover. Europa Cup Austria Wien (Oos)-Liverpool (Eng) l-l (1-0). 23. Polster 1-0.87. Nichol 1-1. Scheids rechter: Dotsjev (Bul). Toeschouwers: koersen 25.000. Gele kaart: Whelan (Liverpool). Nootdorp gehouden IFK Göteborg (Zwe)-Panathlnalkos 0-1 (0-0). 50. Saravakos 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: McGinlay (Sch). Toe schouwers: 40.026. Rode kaart: Karasis schouwers: 50.000. Bordeaux (Fra)-Dnjepr Dneprope trovsk (Sov) 1-1 (1-1). 10. Lacombe 1-0, 43. Lioeti 1-1. Scheidsrechter: Keizer (Ned). EERSTE KOERS. 2380 meter: 1. Yvette Pride (C.D. Imming) 3.29,7 -1.28,2; 2. Young Bird We ber; 3. Zefeiya Melon. Toto: winnend f. 3,50, plaats f. 2,80 f. 15,80 f. 6,50, koppel f. 74,40, trio f. 836,50. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Yoko du Bois (C.J. de Leeuw) 2.53,7 - 1.26,9; 2. Ysalohn R; 3. Young Performer. Toto: winnend f. 10.10, f. 3,90 f. 1,50 f. 2,30, koppel f. 45,30, t Toeschouwers: 33.000. Nog geen besluit Chili-Zweden SANTIAGO (RTR) - Een bijeenkomst tussen officials van de Chileense en Zweedse tennisbonden en Thomas Hallberg, vertegenwoordiger van de Internationale Tennis Federatie, over de toekomst van de Davisbeker- wedstrijd Chili - Zweden heeft woensdag op het vliegveld van Santiago alleen opgeleverd, dat er in ieder geval niet het komend weekeinde ge speeld wordt. Hallberg verklaarde, dat hij zich niet de juiste persoon achtte om te beslissen of de wedstrijd op een latere datum alsnog moet worden gespeeld of dat de Zweedse Davisbekerhouders tot verliezers dienen te worden verklaard. De Zweden hebben begin deze week na de serie aardbevingen Chili verlaten. Europa Cup II 2-0, 83. Kirsten 3-0. Scheidsrechter: Brid ges (Wal). Toeschouwers: 38.000. Everton (Eng)-Fortuna S (Ned) 3-0 (0-0). 48, 74 en 76 Gray 1-0, 2-0 en 3-0. Scheids rechter: Sostaric (Joe). Toeschouwers: 25.782. Gele kaart: Holverda (Fortuna). Bayern München (WD1)-AS Roma (Ita) 2-0 (1-0). 44. Augenthaler 1-0, 77. Hoeness 2-0. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toe schouwers: 70.000. Gele kaart: Ancelotti (Roma). Kleine zege: 62-66 AMSTERDAM - Hoewel over de uiteindelijke bezetting van de eerste vier plaatsen op de ranglijst en de onderlinge verdeling daarvan nog niets met zekerheid is te zeggen kan Ruud Harrewijn de laatste trainingsweken maar het beste besteden aan het aanscherpen van zijn aanvalsspel- letjes tegen een zöne-defensie. Dit, voor het niet denk beeldige geval dat Black Velvet straks de eerste tegenstan der is in de play-offs. Getuige het midweekse competitie duel van gisteravond had Elmex Leiden namelijk de han den vol aan de verdedigingsvormen van de Amsterdam mers. De Leidenaars, die vier weken ge leden bij gebrek aan motivatie door de huidige nummer vier op een pak slaag werden getracteerd, gingen niet nogmaals onderuit. In de redelijk gevulde Apollohal bleef de mede-koploper van de eredivi sie basketbal met 62-66 ditmaal aan de goede kant van de score. Maar bepaald gemakkelijk, zoals de cij fers al aangeven, kwam die over winning niet tot stand. Het was zwoegen en zweten, waarbij het duel op zich traag en saai verliep. De vele missers van beide kanten deden het geheel schril afsteken bij de enerverende vertoning die Leiden en Den Bosch afgelopen za terdag opvoerden. Maar Edwin Van der Hart, de coach van Amsterdam, zweert nu eenmaal in geval van een tegen stander van het kaliber als Leiden bij een consequente uitvoering van de 2-3 zónè-defensie. Tenminste, sinds hij in het begin van het sei- PARIJS (SID/Rtr) - Het Britse for mule-1-team Tyrrell en de interna tionale autosportfederatie (FISA) hebben hun juridisch gevecht over vermeende schendingen van de reglementen bijgelegd. De renstal van Ken Tyrrell neemt met de cou reur Bellof en Brundle deel aan het op 7 april in Rio de Janeiro begin nende Grand Prix-seizoen. De overeenstemming tussen Ken Tyrrell en Jean-Marie Bale- stre, de voorzitter van de FISA, kwam tot stand na een reeks van gesprekken. Tyrrell beloofde de in gewikkelde juridische vervolging van de federatie te stoppen. In ruil voor die stap kreeg de Brit van de FISA toestemming zijn formule-1- wagens met onmiddellijke ingang in de strijd om de wereldtitel in te zetten. De bestuurders van de FISA wa ren niet bereikbaar voor commen taar op het opzienbarende besluit. Tyrrell was wegens overtreding van de brandstof-regels bij de Gro te Prijs van Detroit in juni 1984 tot het eind van dit seizoen geschorst. Die beslissing werd door Tyrrell voor de rechtbank betwist; tot voor kort nog zonder definitief succes. Voor het nieuwe seizoen krijgt de Britse stal de beschikking over turbo-motoren van Renault. Meevaller Roomburg en AV Holland LEIDEN - De atletiekvereniging AV Holland en hockeyclub Room burg kunnen opgeruimd feestvie ren. De twee 50-jarige Leidse ver eniging kregen elk 1500 gulden in de kas gestort door de coöperatie ve Rabobank Leiden en Oegts- geest, die begin deze week uiteen lopende activiteiten op cultureel, sportief, recreatief en maatschap pelijk gebied doneerde. man 4 (2 uit 8), Van Dam 2. Schotpercenta ge 40, rebounds 45, balverlies 8. AMSTERDAM - Thomas 21, Moore 13, Emanuels 10, Te Veldt en Amama 7, Van Solm en Zoutman 2. Schotpercentage 40, Dishoeck en Rolvink. Toeschouers: 700. zoen eens keihard met zijn kop te- gen de muur liep toen hij het met een man tegen man verdediging probeerde. Amsterdam werd daar bij falikant door Leiden de hal uit gelopen en dat zat de coach beslist niet lekker. Tempo Dus viel hij, in die andere twee ontmoetingen en ook gisteravond weer, noodgedwongen terug op de zóne, met als doel Leiden geen kans te geven om tempo te maken. Het risico van een serie fast- breaks, het gevaarlijkste wapen van wervelwind Hagens en zijn maten, verkleinde hij daarbij nog eens door na een misser zijn man nen meteen terug te sturen naar ei gen helft, de eventuele aanvalsre- bound maar te laten voor wat-ie was. Vervolgens zette hij twee kle vers (Emanuels en Moore) op Lei- dens gevaarlijkste schutters (Ha gens en Wiel) en posteerde hij de grote mannen Thomas en Van Solm onder de basket. Op zich niet slecht gezien. Lei den in het algemeen heeft het niet zo op het spelen van lange aanval len en spelverdeler Hagens in het bijzonder heeft het per definitie niet zo op een tegenstander als John Emanuels die hem als een kittige klever veertig minuten lang het leven zuur maakt. Het is zoe ken, zoekep en nog eens zoeken en de ploeg van Harrewijn ligt dat spelletje niet. Voor Amsterdam sorteerde deze opzet gisteren wederom effect, want Leiden had het er maar moei lijk mee. Dat die vertraagde taktiek tot gevolg had dat het spel soms niet om aan te zien was zal Van der Hart verder worst zijn. Uitge kauwd of niet, tenslotte telt, met de play-offs in zicht en de concurren tie nog niet kansloos, alleen het re sultaat. Gaten Daarbij moest Leiden gister avond de hand ook in eigen boe zem steken. Want ook binnen die 'vernauwde' opzet liet Amsterdam, dat op papier toch het nodige moet toegeven, genoeg gaten vallen waarvan Leiden had kunnen profi teren. Was er op die momenten iets alerter gereageerd dan hadden de bezoekers zich heel wat zweet druppels kunnen besparen. Tot viermaal toe kreeg Leiden, als gevolg van Amsterdams balver lies of dankzij beter rebounden, de kans om de voordelige marge van een paar punten die er gedurende de hele wedstrijd bestond uit te bouwen tot een fikse voorsprong. Maar steeds als er dan door Emill Hagens, Jerry Beck of Toon van Helfteren een gaatje was geslagen (15-25, 25-36, 38-45 en 56-64) en de Amsterdamse zóne zowel van bin nen als van buiten rijp leek voor de sloop permiteerden Bert Kragt- UEFA Cup (Köln). Zeljeznlcar (Joe)-Dynamo Minsk (Sow) 2-0 (0-0). 64. Samardzija 1-0, 86. Bazdarevic 2-0. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toe schouwers: 22.000. Gele kaarten: Baljic en Mihajlovic (Zeljeznicar) en Tsjiskin en schouwers: 39.914. Manchester United (EngFVideoton (Hon) 1-0 (0-0). 61. Stapleton 1-0. Scheids- 1.344,50. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yke Fortuna (LA. van Dooyeweerd) 2.55,0 - 1.27,5; 2. Yros Odilia; 3. Walter Douglas. Toto: winnend f. 3,50. plaats f. 3,70 f. 1,70 f. 2,20. koppel f. 27,30, trio f. 156.70 VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zilverstar G (J. Wagenaar) 2.52,8 - 1.26,4; 2. Werra; 3. World Cup. Toto: winnend f. 1,50, plaats f. 1,10 f. 1,80 f. 1,60, koppel f. 16,80, trio f. 41,50. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Werda (MA. Pools) 2.52,7 -1.26,4; 2. Willem Ruis; 3. Wichita. Toto: winnend f 11,20, plaats f. 4,40 f. 2,80 f. 1,70, koppel f. 26,90, trio f. 402,60. ZESDE KOERS. 1660 meter: 1. Ysbrand For-' tuna (A. v d. Blonk) 2.21,5 1.25,1 2. Wing West- frisia, 3. Yline. Toto: winnend f. 2,00 f. 15,80 f. 2,40 koppel f. 40,90 trio f. 270,30. ZEVENDE KOERS, 2380 meter: 1. Ygona Al- bo (P. de Boer) 3.26,1 1.26,7 2. Ursin Belwin, 3. Wacky Woman. Toto: winnend f. 4,10 plaats f. 2,70 f. ach: tal (C. R. de Ruyter) 2.53,9 1.27,0 2. U Laren, 3. Venit. Toto: winnend f. 24,00 pla 2,20 f. 1,90 f. 1.20 koppel f. 55,40 trio f. 614,80. Niet gestart: Vico Spencer. NEGENDE KOERS. 2380 meter: 1. Tivoli Ha zelaar (W. A. J. Velis) 3 19,3 1.23,82. Terry N, 3. Raymond. Toto: winnend f. 17,70 plaats f. 4,60 f. 3,00 koppel f. 16,90 trio f. 414,70. Niet gestart: Sir Dunnigan. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Theodora Lo- bell (J. Verbeek) 2.51,4 1.25,7 2. Wapper M, 3. Teraling du Bois. Toto: winnend f. 7,80 plaats f. 1,50 f. 1,50 f. 1,40 koppel f. 20,10 trio f. 233,80. ELFDE KOERS, 2000 meter: 1. Wishbone For- a Dooyeweerd) 2.49,6 1 Jorg, 3. Utopia D. Toto: f. 7,20 plaats f. 1,40 f. 1,30 f. 2,70 koppel f. 10,50 TOTALISATOROMZET: f. 253.312,-. Sporttoto 2 3 Austria Wien-Liverpool 2 Juventus-Sparta Praag Bordeaux-Dujepropetovsk 2 Göteborg-Panathinaikos 2 Everton-Fortuna S. Larissa-Dynamo Moskou 1* 2 Bayern M.-AS Roma Dyn. Dresden-Rapid Wien S/ Manchester U.-Videoton V Zeljeznicar S.-Dyn. Minsk Inter Milaan-FC Köln Tottenh. H.-Real Madrid Zaalvoetbal Interregionale klasse FV Snoekie 18-28 Zwarte Wolf Ju/de Singel 17-25 SilvaBoys Datarex 18-25 De Rozet FC Grovo 18-23 Lugdunum Ceverbo 18-23 FC Lisse De Maas 18-20 Van der Plas Topscorers Richard Klein (Ju) 26, Hennie Koet (Z 25, Wim Bouckaert (FC Lisse) 18. Hoofdklasse Glasbergen 16-31 CleynDuin i Leeuwen (Bax) 34, Mai (Bax) 28. Jos Smits (Noordwijk) 27. Bert Kragtwijk graait de bal weg voor Thomas (l) en Van Solm. Ook Lockhart (r) is ter plekke. (foto anp) w(jk (2 uit 8), Randy Wiel (2 uit 8), Hans Heijdeman (2 uit 8) en later ook Tom Lockhart zich op hun beurt onbegrijpelijke slordigheden in aanval en verdediging. Waardoor Amsterdam telkens weer en dankzij vooral Philip Tho mas en John Emanuels (Wiel hield Moore redelijk in bedwang) aan sluiting kon vinden. Twee minutèn na rust (36-38) kwam Amsterdam even langszij en datzelfde (62-62) gebeurde op een voor Leiden nog ongunstiger tijdstip, namelijk twee minuten voor tijd. Dit, als gevolg van zes Leidse miskleunen op rij. Maar Van Helfteren met een straf- worp en Heijdeman met één van zijn weinige goede acties zorgden met nog twaalf seconden te spelen voor een dilemma (62-65) bij de thuisclub. Beraad Slechts met een driepunter kon nog een verlenging uit het vuur worden gesleept en na ampel be raad in de time-out koos Van der 'Hart niet voor de aangewezen schutter en routinier Jimmy Moore, maar voor de jeugdige en onervaren Okke te Velde. Bij wijze van afleidingsmanouvre. In tegen stelling tot zijn zone een opzet-die weinig kans van slagen had. Want die op zich al moeilijke opgave kon de nieuwkomer onder de druk van omstandigheden zeker niet aan. Waarop Hagens, met een zucht, de laatste vrije worp door het net liet glijden. AD VAN KAAM I Basketbal 1 1 Uitslagen eredivisie mannen: Den Bosch-Orca's 98-69, Werkendam- Haaksbergen 85-83, Landlust-Leiden 62-66. Oosterbosch levert eerste plaats in SAINT-ETIENNE (GPD) - Het ge beurt maar zelden in een etappe koers dat de leider van het alge meen klassement zelf het initiatief neemt. Bert Oosterbosch zorgde gisteren in de slotfase van de derde etappe van Parijs-Nice voor die zeldzame ontknoping van een rit, maar kreeg op vier kilometer voor de streep de rekening gepresen teerd voor zijn wellicht wat over moedige daad. Want in plaats van als eerste kwam Oosterbosch bijna twee minuten na het peloton over de streep, waardoor hij niet alleen de witte leiderstrui verspeelde aan Alain Peiper, maar ook helemaal uit de top van het klassement ver dween. Oosterbosch, die in de lastige be klimmingen zijn positie nog zo goed had verdedigd, was op de boulevard van Saint Etienne na zijn alles-of-niets poging ontroost baar. Minuten lang hing hij versla gen over zijn stuur. En zijn stem ming sloeg ook niet om toen hij even later hoorde dat zijn ploegge noot Eddy Planckaert de etappe had gewonnen. „Opeens was het niks meer", vertelde Oosterbosch die op veertig kilometer voor het einde aan zijn opvallende solo was begonnen. „Dit is me nog nooit overkomen. Ik denk dat ik onder weg te weinig heb gegeten, want ik had ineens totaal geen macht meer". Voor zijn merkwaardige manier van rijden had Oosterbosch, die vlak voor het fatale moment nog zijn in de rugzak aanwezige eten en drinken had weggegooid, de vol gende uitleg. „Uit de ploeg van Skil demarreerden er voortdurend renners. Ik vond het beter om zelf iets te doen, want ik was bang dat we anders de etappe toch zouden verliezen". Lijdensweg Bert Oosterbosch was trouwens niet de enige Nederlandse renner die gisteren in de problemen kwam. Voor de renners uit de Ska- la-ploeg werd de rit naar Saint Etienne een ware lijdensweg. Pre cies een halve minuut voor het sluiten van de tijdscontrole kwa men nog vijf renners uit de jonge en onervaren ploeg van Ben van Erp binnen. Voor Ron Mackay was de eerste kennismaking met hoog gebergte wat te veel. Hij stapte in de bezemwagen nadat hij al ruim een half uur achter was geraakt op het peloton. Maar Ben van Erp liet zich daardoor niet ontmoedigen. Qe ploegleider hield zijn renners een hand boven het hoofd. „Wat moet ik anders", zei hij. „De jon gens moeten het allemaal zelf erva ren wat het is om beroepsrenner te zijn. Ik zet niemand onder druk. Bewust heb ik de renners vanmor gen niet alle details verteld over deze rit". Maar de beklimmingen van gis teren waren nog maar kinderspel in verhouding tot hetgeen de ploeg van Van Erp de komende dagen Wielrennen Tafeltennis Nederland - Engeland 4-3 Anne Vlieg - Carl Prean 18-21,15-21; Henk van Spanje - Desmond Douglas 21-19, 21- 12; Bettine Vriesekoop Allison Gordon 21-9, 21-9; Henk en Ron van Spanje - Douglas Prean 17-21, 17-21; Henk van Spanje/Vriesekoop - Douglas/Gordon 21- 14,21-17; Vlieg - Douglas 14-21, 6-21; Henk van Spanje - Prean 22-20, 21-17. Uitslagen overige superliga-duels: Joegoslavië - Hongarije 6-1, Tsjechoslo- wakije-Polen 6-1. nog krijgt voorgeschoteld op de Mont Ventoux en de Tanneron. „We zien wel hoever we komen", zei Van Erp, die wel tevreden was over de prestaties van Nico Ver hoeven (derde), Johnny Broers (ne gende), Leon Nevels en Frits van Bindsbergen. „Van die vier had ik ook verwacht dat ze deze rit goed door zouden komen", legde Van Erp uit. Maar ook de achterblijvers uit de nieuwe profformatie lieten zich door deze eerste tegenslag niet ont moedigen. Ze staan ondanks hun eerste harde kennismaking met het profwielrennen nog steeds voor honderd procent achter hun keuze. Marco van der Hulst: „Ik heb drie jaar als timmerman in de bouw gewerkt, maar dit bevalt me veel beter. En ik heb ook wel het gevoel dat we door de andere ploe gen worden geaccepteerd. Van daag zijn we lekker in ons eigen tempo doorgereden. Van deze etappes kunnen we alleen maar veel leren". naar St. Etienne over 169 kilometer: 1. Eddy Planckaert (Bel) 4 uur 46 r en 19 seconden (36.882 km/u), met tijdver- goeding 4.46,09; 2. Sean Kelly (Ier) z.t (4.46,14); 3. Nico Verhoeven (Ned) z.t (4.46,17); 4. Francis Castaing (Fra), 5. Mar tin Earley (Ier), 6. Stephen Roche der), 7. Manuel Murga (Spa), 8. Kim Eriksen (Den), 9. Johnny Broers (Ned), 10. Pierre Bazzo (Fra), 29. Frits Pirard (Ned), 31. Alan Peiper (Aus), 33.Gerard Veldscholten (Ned), 39- .Peter Winnen (Ned) allen dezelfde tijd als (Ned), .Jos Lammertink (Ned), 79.Peter Schroen (Ned), 80.Bert Wekema (Ned) allen dezelf de t(jd als Van der Hulst Opgegeven: Ron Mackay (Ned). Algemeen klassement 1. Peiper 15 uur 21 minuten en 11 secon den, 2. Fignon op 0.10, 3. Roche op 0.13, 4. Mare Madiot (Fra) op 0.15, 5. Jean-Luc van den Broucke (Bel) z.t. 6. Phil Anderson (Aus) z.t. 7. Muller op 0.17,8. Kelly op 0.18, 9. Duclos-Lasalle op 0.22, lO.Broers op 0.25, 34.Pirard op 0.57, 36.E. Planckaert (Bel) op 1.01, 37.Winnen z.t. 40.Veldscholten op 1.04, 48.0osterbosch op 1.23,49.Verhoeven op 1.27,63.Van Bindsbergen op 5.57,64.Ne- vels op 6.05, 73.Wekema op 28.20, 74.Van der Hulst op 28.25,75.Van Poppel op 28.30, 76,Schroen op 28.39, 79.Lammertink op 36.45, 81.Van Katwijk op 37.00, 82.Slende- broek z.t. Goede kansen Chin op kunstrij titel TOKIO (SID) - De kunstrijwereld maakt zich op voor een nieuwe ko ningin. De pas zeventien jarige Amerikaanse Tiffani Chin moet de opvolgster worden van de Oost- duitse Katarina Witt. Bij de strijd om het wereldkampioenschap in Tokio staat de dochter van een Chinse vader en een Californische moeder na de korte kur op de twee de plaats. Alleen de Sowjetrijdster Kira Ivanova scheidt de Ameri kaanse nog van een gouden me daille. Maar gezien eerdere presta ties van Chin op de vrije kur, wor den haar de grootste kansen toege dicht Witt op te volgen als wereld kampioene. De Oostduitse neemt na de verplichte kur de derde plaats in. Bij het ijsdansen lijkt Natalia Be- stemiano en haar partner Andrei Boerkin niets meer in de weg te lig gen na de Europese titel ook het wereldkampioenschap te winnen. De meeste concurrentie heeft het tweetal te verduren van hun land genoten Marina Klimova en Sergei Ponomarenko. De rest van het deelnemersveld lijkt nu al uitge schakeld voor de bovenste twee plaatsen. Elena Valova en Oleg Vasiljev veroverden in Tokio de wereldtitel paarrijden, dankzij een uitsteken de lange kür. De prachtige choreo grafie en de technisch bijna perfec te uitvoering hielp het Russische echtpaar voorbij Larisa Selezneva en Oleg Makarov, eveneens uit de Sowjet-Unie. Laatstgenoemd kop pel had zich via de korte kür op de eerste plaats genesteld, maar kwam bij het slotnummer tekort om aanspraak te maken op meer dan het zilver. Het Canadese paar Katherina Matousek en Lloyd Eis- ler werd derde. De winnaars van het goud en zil- ver stammen uit Leningrad en worden getraind door Tamara Moskvina en haar man Igor Mosk- vin. Vaolova en Vasiljev werden in 1983 wereldkampioen en voegden daar vorig jaar de Olympische en Europese titel aan toe. In het zelfde jaar verloren ze échter de weredlti- tel aan het Canadese paar Barbara Underhill en Paul Martini, die te genwoordig met kunstrijden hun brood verdienen. De combinatie van techniek en choreografie, zonder al te veel ris kant "luchtwerk", van de Valova/ Vasiljev-stijl is nu algemeen aan vaard als de nieuwe trend in het paarrijden. Het duo maakte giste ren in de finale slechts een foutje, toen Vasiljev met een hand het ijs aanraakte na een dubbele axel. Het tweetal toonde tijdens de lange kür echter teveel klasse en artisticiteit om nog te worden bedreigd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15