Iran neemt stad Irak onder vuur Mitterrand speelt handig in op verdeeldheid van rechts Israël wijzigt harde lijn niet Vergeldingsactie deert bruiloftsgasten niet Kohl vraagt president Paraguay naar Mengele Craxi: onderzoek 'Star Wars' moet voortgezet Kinaerporno die „begint met de foute veronder- wel duidelijk maken dat de oproep mfnspnrffhtpn 1poggenpohl KOLPFkeukens WOENSDAG 6 MAART 1985 BUITENLAND PAGINA 7 BONN (UPI/Rtr./DPA/AP) - De Westduitse bondskanselier Hel mut Kohl zal tijdens het bezoek van de Paraguayaanse president Alfredo Stroessner aan Bonn in ju li aanstaande proberen uit te vin den wat de verblijfplaats is van de voormalige nazikamparts Jozef Mengele. Dit heeft een woordvoer der van de regering gisteren ge zegd. Volgens de woordvoerder, Peter Bönisch, volgt Kohl daarmee het advies op van nazi-jager Simon Wiesenthal om van Stroessners be zoek gebruik te maken en de zaak- Mengele aan te snijden. Mengele zou volgens onbevestigde berich ten in Paraguay leven. Dat werd noorden van Paraguay. Het ni toevluchtsoord ligt volgens de kenman bij de stad Filadelfïa, witz gezocht in zowel de Bondsre zei gisteren de Beierse SPD-parle- mentariër Klaus Warnecke. De Beierse premier Franz Josef Strauss heeft afgelopen vrijdag in 'Israël verklaard te zullen uitzoeken of twee neven van Mengele over een bankrekening in Zwitserland beschikken. De twee mannen zijn eigenaar van een fabriek in land bouwmachines in Günzburg (Beie er ook gisteren nog eens verklaard door sloten al het mogelijke te doen om een Franse zakenman die tegen- de 73-jarige Mengele voor het ge- over de Franse krant Lyon Matin recht te brengen. De oorlogsmisda- jri_ liet weten dat Mengele onder zijn diger wordt vanwege zijn medi- 1 a«e eigen naam verblijft in een toe- sche experimenten op gevangenen kwartier met zware artillerie bestookt als vergelding voor Iraakse aanvallen van maandag vluchtsoord voor nazi's in het m het concentratiekamp Ausch- op een staalcomplex bij Ahwaz en op een in aanbouw zijnde kerncentrale by de haven stad Bushir. In een reactie kondigde Irak aan dat het vanochtend na acht uur (Nederland se tyd) 30 Iraanse steden zou bombarderen. Burgers werd aanbevolen vóór die tijd een veilig heenkomen te zoeken. Mengele zou zijn gezien met vier mensen, vooral joden, in het kamp lijfwachten. Volgens Bönisch be- de dood te hebben ingejaagd, schikt de Bondsrepubliek echter West-Duitsland heeft voor de niet over informatie die in deze houding richting wijst. Kohl, aldus Bönisch, is vastbe- Irak ontkende gisteren eerder op te bekend dat de dag dat het de beweerde aanval- fers waren, ma len zou hebben uitgevoerd. Een weten hoeveel. Diverse huizen Iraakse militaire woordvoerder be schuldigde Iran voor radio Bagdad van 'leugens'. De Iraniérs begonnen met hun had beantwoord beschieting omstreeks zes uur gis teravond, nauwelijks een half na afloop van hun ultimatum. De pro jectielen kwamen neer met een fre quentie van twee per minuut. De meeste granaten zouden in de bui tenwijken van Basra zijn ingesla gen. Inwoners van Basra, gewend aan beschietingen van Iraanse zij de, trotseerden het bombarde ment, tenminste in het centrum van de stad. Mensen bleven op straat lopen, in hun auto's rijden en er werd zelfs een luid geclaxoneer gehoord van een stoet feestende bruiloftsgasten. De gouverneur van Basra maak- enkele slachtof- Irak zich niet aan het akkoord had hij zei nog niet te gehouden en dat zijn land dus wel gedwongen was het verdrag naast zich neer te leggen en vergeldings- ...i getroffen, zo voegde hij toe. Andere functionarissen zeiden acties uit te voeren op Iraakse bur- dat de Iraakse artillerie het vuur gerdoelen. Basra is Iraks tweede grootste stad waar bijna 1 miljoen mensen wonen ondanks geregeld voorko mende beschietingen door Iran in In juni vorig jaar bereikten Irak £e afgelopen vier en een half jaar. 1 Iran onder auspiciën van de VN Gelegen aan de Shatt al-Arab wa- - akkoord om eikaars steden terweg was Basra Iraks belangnjk- ste haven voordat Iraanse aanval len de haven tot sluiting dwongen. De Iraakse artillerie beantwoord- 'dVvêiügheidsraaïvarTdcTvN de f^anvai van Iran onmiddellijk beroep op beide met beschietingen tegen Iraanse het verdrag stellingen aan het zuidelijke front. Akkoord geschonden niet aan te vallen. De komst werd door beide landen of meer nageleefd. De voorzitter deed gisteren partijen zich te houden. Maar de Iraanse ter van buitenlandse zaken Ali Ak- bar Veiayati stuurde VN-secreta ris-genera al Perez de Cuellar een telegram waarin hij liet weten dat WASHINGTON (GPD) - De Ita liaanse premier Bettino Craxi - na een reis door Zuid-Amerika nu vier dagen op bezoek in de VS - vindt dat het onderzoek naar de haal baarheid van het Amerikaanse Strategische Defensie Initiatief, beter bekend als 'Star Wars', moet doorgaan. Craxi, die voorzitter is van de Europese Raad, schaarde zich daarmee in de rij vatt tal van overige regeringsleiders, ofschoon hij in de VS wel blijk heeft gegeven van een zekere terughoudendheid Succes Gandht De Con- j van premier Rajiv Gand- India heeft bij de deelstaat verkiezingen in Uttar Pradesj, Madhya Pradesj en Bihar, succes geboekt. In Madhya Pradesj (hoofdstad Bhopal) had de partij vanmorgen al 205 van de 264 kies districten op haar naam gebracht en daarmee de meerderheid gekre gen van de 320 zetels in de kamer van afgevaardigden. Ook in Uttar Pradesj en Bihar tekende zich een zege met driekwart meerderheid af. Chinese leger De komende twee jaar zullen 80.000 oudere officieren van het Chinese leger met pensioen wor den gestuurd. De helft van hen be staat uit veteranen die veertig jaar geleden hebben gestreden om de Communistische Partij aan de macht te brengen. De massale pen sionering maakt deel uit van de campagne om het 4,2 miljoen ster ke Chinese Volksleger te verjon gen en te moderniseren. N ieuw-Caledonië In een huis in de Australische stad Brisbane heeft de politie in sa menwerking met de inlichtingen dienst een hoeveelheid geld en wa pens in beslag genomen die kenne lijk bestemd waren voor de onaf hankelijkheidsbeweging op het Franse eiland Nieuw-Caledonië. Er zijn vier arrestaties verricht. Bij de inval werden onder meer automati sche geweren en munitie gevon den. Kabinet Marcos De Filippijnse minister van ar beid, Bias Ople, heeft gisteren ont slag genomen uit het kabinet van president Marcos, een dag nadat de minister van buitenlandse zaken, Arturo Tolentino, het zijne had ge kregen. Het aftreden van Ople volgde op een kritische opmerking van de minister aan het adres van Marcos. Ople is 14 jaar minister van arbeid geweest. Socialist in VS Bernard Sanders (43), de enige socialistische burgemeester van de Verenigde Staten, is gisteren met gemak herkozen voor een derde ambstermijn in Burlington, de grootste en rijkste stad van de staat Vermont. De burgemeester werd in 1981 voor een eerste ambtster mijn van twee jaar gekozen, Zuid-Korea De regering van Zuid-Korea heeft de politieke dissidenten Kim Dae-Jung, Kim Young-Sam en 14 andere opponenten laten weten dat het verbod op politieke activi teiten binnen een week zal worden geschrapt. De zwarte lijst werd in 1980 ingesteld in de 'politieke zui veringscampagne' tegen de beide Kims en 565 andere opponenten. In de loop der jaren werden de meesten al van de lijst afgevoerd. ten opzichte van president Rea- gans plannen voor een verdediging tegen vijandelijke raketten in de ruimte. Craxi en Reagan hebben ook vastgesteld dat de Sowjet-Unie, met de onderhandelingen over ver mindering van kernwapens in Ge- nève op komst, poogt een wig te drijven tussen de Atlantische bondgenoten. Sowjet-minister van buitenlandse zaken Gromyko is in Rome geweest De Amerikaan en de Italiaan willen dat de NAVO eensgezindheid demonstreert tij dens de Geneefse onderhandelin gen. Craxi verklaarde de Rus en Rea gan te hebben voorgehouden dat doof het 'paradoxaal' is om onderhande lingen over problemen die kunnen worden opgelost af te breken van wege geschillen over een program ma dat niet eens bestaat. Volgens een hoge Amerikaanse functiona ris die niet met name genoemd wenst te worden, demonstreren de bezoeken van Gromyko aan Rome en Bonn het Sowjet-streven om van 'Star Wars' in Genève een kernpunt te maken. De radio en televisie van Irak derbraken hun programma's en gingen over op het uitzenden van patriottische liederen. Propaganda Het Iraanse persbureau IRNA verklaarde gisteren dat het stel dat Irak maandag deed vergadering van de VN Veilig heidsraad om alle krijgsgevange nen uit te wisselen slechts propa ganda was. IRNA haalde het Iraan se oorlogshoofdkwartier voor in formatie aan. Volgens dit hoofd kwartier wist Irak dat het voorstel in oorlogstijd niet kan worden uit gevoerd, omdat de Geneefse Con ventie wat betreft krijgsgevange nen dergelijke uitwisselingen niet omvat. publiek als Israël. Mengele wordt ren). Zy worden ervan beschuldigd beschuldigd 400.000 via deze rekening geld te geven aan de nazi-misdadiger. De twee eigenaars van de firma Mengele, met 1.600 mensen in Mengele een beloning dienst de grootste werkgever van miljoen gulden uitge- Günzburg, spreken de beschuldi ging tegen. Karl-Heinz Mengele: „We betalen niets en we hebben nooit iets betaald." Volgens War necke staat het echter vrijwel vast dat de vroegere kamparts van Auschwitz in het verleden medefir mant van de onderneming in Günzburg is geweest. loofd. De SPD in Beieren heeft inmid dels opheldering gevraagd over be weerde betalingen vanuit Beieren aan Mengele. Tot dusver heeft de Beierse regering met een beroep op de belastingwetgeving slechts 'sussende verklaringen' afgelegd, JERUZALEM - De resoluties van kelijk sji'itische dongen. Praktisch de Veiligheidsraad die het optre- alle plaatsjes in Zuid-Libanon van den van het Israëlische leger in waaruit de sji'itische moslims de Zuid-Libanon veroordelen, zullen guerrilla-aanvallen op Israëlische de harde-lijnpolitiek van Jeruza- patrouilles ondernemen, liggen in lem niet wijzigen. Alleen de Liba- het gebied dat onder controle van nese regering kan de Israël-vijandi- Unifil staat, ge sji'iten in het bezette gebied op „Wij kunnen Unifiltroepen niet andere gedachten brengen. WASHINGTON - De Amerikaan- T70 1 se regering zal binnenkort een spe- VO D0HO6IÏ1011 ciale commissie benoemen, die moet bestuderen hoe de overheid de produktie en verspreiding van CO111I111SS10 pornografie kan controleren. De Amerikaanse Unie voor de Burger- wegsturen, maar we nodigen ze bij onze militaire acties ook niet uit", zo verklaarde Kimche. Hij vroeg de ambassadeurs by hun regeringen begrip te vragen voor de moeilijke situatie waarin het Israëlische le ger zich in Zuid-Libanon bevindt. Dat hebben de ambassadeurs van de vijf landen die deel uitma- TyrT m ken van Unifil in Zuid-Libanon, IVLM mildt BeiTOet waaronder Nederland, gisteren van de directeur-generaal van het AMSTERDAM (ANP) - De KLM ministerie van buitenlandse zaken zal voorlopig niet meer vliegen in Jeruzalem, David Kimche, te ho- naar de Libanese hoofdstad Bei- ren gekregen. Behalve deze gezan- roet. Dit in verband met de situatie ten waren ook de ambassadeurs op en rond dit vliegveld, aldus een van de vijf landen die zitting heb- KLM-woordvoerder gisteren. Vol- ben in de Veiligheidsraad, naar het gens de KLM is de veiligheid van de Libanese ministerie ontboden. passagiers en bemanning in Bei- Op een ruim een uur durende bij- roet niet meer voldoende gewaar- eenkomst zette Kimche, een briga- borgd i Midden-Oos- in plaats van naar Beiroet vliegt het ministerie, de KLM nu tydelyk naar Lamaca de verzamelde ambassadeurs uit- op Cyprus. Reizigers naar Beiroet een waarom Israël keihard tegen kunnen deze stad dan via een boot- de sji'itische rebellen optreedt. Het verbinding tussen Cyprus en Liba- onderhoud met het internationale non bereiken. Het ministerie van justitie in gezelschap was er volgens de hoge BEIROET (AFP) - Gesluierde vrouwen demonstreren hoofdstad Beiroet tegen het maandag uitgevoerde bombardement op het zuidelijke dorp Maarakeh, waarbij twaalf mensen om het leven kwamen. Geestelijke leiders van de sji'itische fundamentalistische organisaie de-generaal en 'Hiszbollah' hadden tot de demonstratie opgeroepen. Zij beschuldigen Is- raèl ervan de beschieting te hebben uitgevoerd, maar Israël ontkent dit. (foto AFP) Washington zei dat de commissie ambtenaar overigens niet op ge- t 1 zich zal gaan bezig houden met het richt de landen te beïnvloeden om JlHQOI16S16 VcUl *i1 - zo de discussies in de Veiligheids- laten verlopen. van Israël te VN-Ujst Kimche wilde de ambassadeurs „ernstige nationale probleem de pornografie", maar een juri disch adviseur van de ACLU ver klaarde dat een nationale discussie 1 1 klaarde dat een nationale discussie Kimche wilde de ambassadeurs I stelling dat in openheid praten Van de Libanese president Ge- Henk Kolb aan het probleem van de kinder pornografie en een interdeparte mentale werkgroep is in Zweden, Denemarken en Nederland ge weest om na te gaan wat daar tegen rechten (ACLU) heeft tegen dit kinderpornografie wordt gedaan, voornemen onmiddellijk protest Negentig procent van de geïmpor- aangetekend, uit vrees dat maatre- teerde kinderpornografie komt gelen tegen pornografie de vrijheid volgens de Amerikanen uit Dene van meningsuiting kunnen aan tas- marken en vooral Nederland. Tij- ten. dens de eerste hoorzitting werd viteiten De Amerikaanse Senaat heeft Nederland aangeduid als 'een mo- onlangs twee hoorzittingen gewijd dern Sodom en Gomorra*. over seks een nationaal probleem mayel en andere leden van zijn re- GENÈVE (ANP) - De mensen- vormt", zeer grote gevaren mee- gering enkele weken geleden om rechtencommissie van de Veremg- brengt voor de vrijheid van me- tegen de Israëlische troepen in op de Naties heeft gistermiddag in ningsuiting zoals die vastligt in het stand te komen, de oorzaak is van een zitting achter gesloten deuren eerste amendement op de Ameri- 'het terrorisme' in het bezette ge- besloten Indonesië te schrappen bied. van de zogenoemde 'zwarte lijst', De topambtenaar van buiten- zo is in VN-kringen in Genève be- landse zaken en de Israëlische ge- vestigd. Het schrappen van Indo- neraal beklaagden zich bij de am bassadeurs over de tegenwerking de georganiseerde die zy van Unifil-eenheden hebben ondervonden by de zogenaamde veiligheidsoperaties in de hoofdza- kaanse grondwet. Vooraan op de agenda vai commissie staat het gebruik kinderen voor pornografie en acti- misdaad bij de produktie nografie. ipor- Staat de socialisten een nieuwe dreun te wachten bij de kantonale verkiezingen in twee ronden op 10 en 17 maart aanstaande? Premier Fabius heeft in ieder geval op ver- kiezingstoernees zijn volgelingen alvast „in alle eerlijkheid,, ervoor gewaarschuwd dat de toestand „ernstig tot zeer ernstig" is. Deze verkiezingen voor de regionale be sturen zijn de laatste nationale test voordat volgend jaar de parle mentsverkiezingen worden gehou den. Die zullen waarschijnlijk een eind maken aan het socialistisch bewind. door Rudolph Bakker Omdat de verkiezingen voor de president dan nog een paar jaar in het verschiet liggen, is de socialis tische president Mitterrand er nu al op uit die jaren zo goed mogelijk te overbruggen. Zijn plannen kun nen het hele politieke toneel in Frankrijk veranderen. Ook voor die veranderingen zijn de kantona le verkiezingen van zondag en vol gende zondag de eerste proef. Kantonale verkiezingen stelden vroeger niet veel voor. Het gaat om de verkiezingen van de leden van regionale raden en die hadden niets in de melk te brokkelen, om dat Frankrijk een centralistisch ge- Behalve het lofwaardige streven de staatsmacht te decentraliseren, hoopten de socialisten natuurlijk ook zelf aan het hoofd van deze ra den gekozen te worden. Dat was een van de eerste grote teleurstel lingen. De eerste kantonale verkie zingen nieuwe styl in 1982 liepen op een debacle uit voor de socialis ten. Op de 95 presidenten van re gionale raden waren er voortaan 59 lid van een van de rechtse opposi- regeerd land was. Tot de socialists tiepartyen. Naar verwacht zal de sche programmapunten in het ver- macht van 'rechts' op dit gebied by kiezingsmanifest van 1981 behoor- de komende raadsverkiezingen de de decentralisatie van de staat, zich nog aanzienlijk uitbreiden. De socialisten pakten die decentra lisatie meteen na hun machtsover name in mei 1981 aan. Het werd een van de weinige geslaagde ope raties op basis van hun partijpro gram. Aan de macht van de prefect - de hoogste vertegenwoordiger van de staat (en staatspottenkijker) in de provincie kwam een eind. Zijn rol werd overgenomen door de president van de 'algemene raad', die nu met zyn gekozen 'al gemene raadgevers' de uitvoeren de regionale macht zo goed als in handen heeft. doet zich het nieuwe verschijnsel voor van de ultra-rechtse natio- naalfrontleider Jean-Marie le Pen. Hij bracht het bij de laatste verkie zingen voor het Europees Parle ment tot 11 procent. Geheime rege- ringscyfers voorspellen dat het nu wel eens 13 procent zou kunnen worden. De brandende vraag was wat er zou gebeuren wanneer een kandidaat van Le Pen voor de tweede ronde steun nodig heeft van buiten de eigen party. Zou die steun dan gegeven worden door de andere rechtse partyen, zoals de gaullistische RPR van oud-pre mier Chirac, of door de UDF van oud-president Giscard d'Estaing? Die steun zou tot gevolg hebben dat de traditionele rechtse partijen van rechtextremisme worden be schuldigd, wat hun positie bij de parlementsverkiezingen volgend .j.. jaar zou kunnen verzwakken. Na De extreem-rechtse Jean-Mane le Pen voert de stoet van demonstranten jang aarzelen en eindeloos trekke- an tegen de socialistische onderwijsplannen, enige maanden geleden. bekken heeft nu gaullistenleider (foto AP) Chirac - als de voornaamste oppo- gen van 1986 zal gaan gebeuren, en sitieleider - verklaard dat deze zelfs daarna. Dat komt omdat zo- stemmensteun aan Le Pen tussen wel in het kamp van de regering als de eerste en de tweede ronde van in dat van de rechtse oppositie ver- de kantonale verkiezingen niet zal schillende groeperingen elkaar wel worden gegeven. De UDF en ande levend kunnen vreten. re, zoals de onafhankelijk opere- Allereerst zijn er de regerende rende oud-premier Barre, hadden socialisten, die immers in de steek een dergelijke verklaring al eerder zyn gelaten door hun vroegere re- afgelegd. Blijft de vraag wat natio- geringspartners, de communisten, naalfrontleider Le Pen zelf zal Deze communisten zijn in stem- doen, als hij met zijn steun een mental zo opzienbarend achteruit- kandidaat-in-moeilijkheden van de gehold - en ze zeggen dat het komt RPR of de UDF over de sloot kan door hun partnerschap met de re- helpen, gerende socialisten - dat ze nu al- les doen om zich tegen deze socia listen af te zetten. Zal een socialis tische kandidaat voor de regionale raad, die de eerste ronde niet haalt en steun nodig heeft van elders, die steun nu krijgen van de commu nistische kiezers? Communisten leider Marchais heeft min of meer duidelijk gemaakt dat op die steun niet te rekenen valt. De socialisten op hun beurt hebben hun steun wel toegezegd in geval een com- r munistische kandidaat hulp nodig didaat gekozen wordt niet op basis Lofwaardig Het ingewikkelde van het kies systeem is, dat gekozen wordt wie in de eerste ronde de helft plus een van de stemmen op zich verenigd heeft. Meestal lukt dat de meeste kandidaten niet en dan gaan ze een tweede ronde in, steunzoekend bij andere kiezersgroepen. In de twee de ronde is namelyk winnaar wie eenvoudig de meeste stemmen op zich verzameld heeft. Deze week tussen de eerste en de tweede ron de is de meest verraderlijke in het Franse kiessysteem. Ditmaal is ze tevens van groot belang voor wat er tijdens de parlementsverkiezin- heeft. Le Pen In het rechtse kamp speelt zich een strijd af die zyn schaduwen veel verder vooruit werpt. Daar President Mitterrand ziet deze ontwikkeling met tevredenheid aan. Hij is er op uit om de verwar ring rond Le Pen in het rechtse kamp nog wat aan te wakkeren. Hij zal dat waarschijnlijk doen door te gen de parlementsverkiezingen van volgend jaar het kiessysteem in die zin te veranderen, dat hij er „een portie proportioneel" in zal doen. Dit betekent dat voor een deel die verkiezingen zullen gaan lijken op de onze, waarbij een kan- gekozen wordt niet i meerderheid in een kies district, maar als resultaat van evenredige vertegenwoordiging. Chaos Met dit systeem wentelt Mitter rand het mes nog dieper in de won de van de rechtse partyen, omdat als gevolg daarvan Le Pen onge twijfeld zijn intrede doet in het par lement. Wanneer in dat geval de RPR en de UDF volharden in hun van iedereen verwachte weige ring - met deze nationaalfronter samen te werken, is de kans niet uitgesloten dat 'rechts' in het nieu we parlement en ondanks de te verwachten linkse ineenstorting, niet over een bruikbare meerder heid beschikt. Als president Mitterrand deze chaos zal hebben gecreëerd, die tot een versplintering van het traditio nele rechts kan leiden, zou hy des te gemakkelijker in staat zijn in dit troebele water kandidaten te vin den voor de rol van eerste minister, in het Franse systeem niet meer dan de hoogste uitvoerder van de wil van de president. Zo'n toestand zou er zelfs toe kunnen leiden dat elementen'uit het linkse, zowel als uit het rechtse kamp met elkaar zouden regeren. Dat deed zich voor het laatst voor in de nadagen van de vierde repu bliek, die leidde tot zijn ondergang en tot de creatie van de vijfde, het produkt van generaal De Gaulle. President Mitterrand is altijd een exponent van deze rommelige vier de republiek geweest, en hij is een meester in de kunst van de 'combi natie', zoals die de vierde republiek beheerste. Commentatoren zien dan ook al een 'zesde republiek' in het verschiet, die zal zyn gebaseerd op de combinatiekunst van zijn president. Aller ogen zijn nu ge richt op de week tussen de eerste en de tweede ronde van de kanto nale verkiezingen volgende week. Wat zich daar openlijk en achter de schermen afspeelt zal bepalend zijn voor de vraag of de president Mitterrand toegedichte vres kans van slagen krijgen. nesië van deze lijst betekent dat dit land voor de zitting van volgend jaar niet langer op de agenda staat om door de VN-commissie te wor den behandeld. De zwarte lyst wordt achter ge sloten deuren opgesteld door de mensenrechtencommissie van de VN op advies van een speciale werkgroep die zich bezighoudt met voorkoming van discriminatie en bescherming van minderheden. Indonesië was eerder op de zwarte lijst geplaatst wegens klachten over schendingen van mensen rechten op het sinds 1975 geanne xeerde Oost-Timor. Naar in diplomatieke kringen verluidt hebben bij het schrappen van Indonesië politieke overwe gingen gegolden en is er geen diep gaand onderzoek naar de situatie van de mensenrechten aan vooraf gegaan. Indonesië heeft by diverse VN-delegaties zwaar gelobbyd en heeft daarmee bij een aantal lan den uiteindelijk succes gehad, zo wordt gezegd. Gisteravondavond werd van Aziatische diplomatieke zijde vernomen dat elf landen In donesië steunden, waaronder In dia, de Verenigde Staten, de Fili- pijnen, Bangla Desh en Jordanië. Tegen waren negen landen, waar onder Australië. Twintig landen onthielden zich van stemming, waaronder Nederland. ADVERTENTIE Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Verliest u deze voor delen niet uit het oog. Industrieweg 14 De Grote Polder I Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-89 92 06

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7