Warmonders halen boodschappen vaker in andere plaatsen 'Slachtoffer mede door mishandeling overleden' Vliko wil puin en afval elders opslaan Conclusie enquête winkelgedrag Teleurstelling over plan fusie scholen Zoeterwoude Bolleboom: bewijzen dat varkens er jaren zitten Warmondse pyromaan: Tk wilde aandacht' PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 6 MAART 1985 Agenda Alleen garage en dieseltank blijven dan aan Hoogmadeseweg DEN HAAG/LEIDERDORP - Het Leiderdorpse containerbedrij f Vli ko B.V. is bereid zijn opslag en overslag van onder meer puin en sloopafval elders te gaan uitvoe ren. De garage en de ondergrondse dieseltank zouden aan de Hoogma deseweg kunnen blijven. Voor dit gedeelte van het bedrijf is de ge meente Leiderdorp bereid een hin derwetvergunning af te geven. Voor de opslag en overslag wil Leiderdorp geen hinderwetver gunning verstrekken. Er zou vol gens de gemeente en omwonenden te veel lawaai en stank worden ver oorzaakt. Gistermorgen stonden beide partijen voor de afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State. De raadsman van bedrijfsleider Koen wees andermaal op het werk gelegenheidsaspect dat bij de wei gering van de hinderwetvergun ning in het geding is. "Bovendien zit het bedrijf al zo lang op deze plek. Leiderdorp gedoogt het al ja ren", aldus de advocaat. De woord voerder van de gemeente wees er op dat pas sinds 1980 de overlast veroorzakende Vliko-bakken wor den aangevoerd. Dit erkende be drijfsleider Koen. Zijn advocaat bepleitte een jaar uitstel voordat het bedrijf eventu eel zou moeten sluiten. "Een jaar is niet al te onoverkomelijk, zeker als je kijkt naar de saneringsmogelijk heden". Volgens een eveneens voor staatsraad Van der Lee ver schijnende medewerker van het dagverblijf voor lichamelijk gehan dicapten 'Gading' is de overlast van Vliko B.V. wel ondraaglijk. "Een gespreksgroep kunnen we in de zomer wel vergeten door het la waai. Het is onmogelijk om met open ramen activiteiten te heb ben". Zandput De gedeeltelijke verplaatsing van het bedrijf naar De Does waar een zandwinput moet komen is on zeker. Volgens Vliko B.V. geeft de provincie snel toestemming om met de zandwinning in De Does te beginnen. Volgens de gemeente, duurt dat nog een groot aantal ja ren omdat de provincie contractu eel vast zit aan een bedrijf dat zand levert uit het recreatiegebied De Vlietlanden. Verhuizing naar De Does op korte termijn zit er voor Vliko B.V. dus waarschijnliik niet in. Een gedeeltelijke verplaatsing naar 'de kleine zandput' behoort wel tot de mogelijkheden. Een ander alternatief is een ter rein bij de vuilverbranding in Lei den. Een volledige verplaatsing van het bedrjjf naar de buurge meente is niet mogeljjk omdat de beschikbare oppervlakte daarvoor te klein is. Voor gedeeltelijke ver plaatsing ziet bedrijfsleider Koen echter wel mogelijkheden. Dat lijkt ook wel nodig omdat de ge meente Leiderdorp de bedrijfsvoe ring van dit moment "absoluut on aanvaardbaar" vindt. De Raad van State zal de Kroon adviseren over de weigering van een hinderwetvergunning aan Vli ko B.V. Bij koninklijk besluit zal een standpunt worden bekendge maakt. WARMOND Inwoners van Warmond winkelen steeds vaker in omliggende gemeenten. Weliswaar halen ze hun dagelijkse boodschappen grotendeels in het eigen dorp, maar dat gaan ze steeds minder doen omdat Warmondse winkels hen te duur zijn. En voor de 'luxere' dingen wijken ze sowieso uit naar Leiden. ZOETERWOUDE - De mede zeggenschapsraad van de Aloy- siusschool en de oudercommis sie van de Sjaloomschool zijn niet gelukkig met de voorstellen van de stichting katholiek onder wijs Zoeterwoude (SKOZ) over de huisvesting van de fusie- school. De medezeggenschaps raad is teleurgesteld dat hun voorstel om te fuseren in de Aloysiusschool en de Zonne- gaarde niet in zijn geheel is over genomen. De oudercommissie van de Sjaloomschool, die gister avond over het voorstel van de SKOZ vergaderde, noemt de huisvesting in twee gebouwen in een brief aan de ouders "vol strekt onaanvaardbaar op prakti sche gronden". Morgenavond vergaderen bei de belanghebbende vertegen woordigingen over het voorlopi ge voorstel van de SKOZ om de fusieschool in het eerste jaar in twee verschillende gebouwen te huisvesten. De medezeggenschapsraad van de Aloysiusschool vindt de huisvesting in verschillende ge bouwen "onderwijskundig niet verstandig". De oudercommissie van de Sjaloomschool wil een al ternatief huisvestingsplan van de SKOZ als er op 1 juni nog geen duidelijkheid bestaat over de uiteindelijke onderkomens van de leerlingen. Het uitgangs punt van de oudercommissie is dat de kleuterschool en de lagere school in één gebouw moeten komen. De medezeggenschaps raad van de Sjaloomschool ba seert haar in te nemen standpunt op de bijeenkomst die de ouders van de school morgenavond heb ben. WOENSDAG Leiden Speeltuin Noorderkwartier - Anna Saksenstraat, 'openbaar gesprek' i 21 i Bijna veertig procent van de War monders haalt kleding, schoeisel, boeken en dergelijke in 'de grote buurgemeente'. Een kleiner deel (16 procent) kiest voor Leiden en/ of Sassenheim en slechts drie pro cent blijft voor die grotere aanko pen het eigen dorp trouw. De War monders wijken uit omdat er in an dere plaatsen meer keus is (58 pro cent) en - in mindere mate - omdat het er goedkoper is. Dat zijn de voornaamste conclu sies uit de schriftelijke enquête, die de Ondernemersvereniging Warmond (het plaatselijk overkoe pelend orgaan voor de midden stand) heeft gehouden onder inwo ners van het dorp en campingbe zoekers. Aanleiding tot het houden van zo'n onderzoek zijn de teruglo pende resultaten van de winke liers. De enquête-uitslag geeft dat ook al aan, want 43 procent van de ondervraagden geeft toe in de afge lopen jaren minder vaak bood schappen in Warmond te zijn gaan doen. Toch vindt men in het algemeen de winkels in de Dorpsstraat aan trekkelijk. Ook elementen als sfeer en bediening werden positief beoordeeld. De service laat in een aantal gevallen nog wat te wensen over, zegt een aantal, terwijl de Warmonders over de keuze en soorten winkels evenmin lovend zijn. Men vindt de prjjzen te hoog en mist winkels als een kinderkle dingzaak, damesmode- en platen winkel. Ook komt de roep om een week markt naar voren. Niet minder dan 73 procent juicht de komst van zo'n markt toe. Nu al bezoekt meer dan de helft van de ondervraagden de markt in Leiden, Oegstgeest of Sassenheim. Veel minder gunstig zijn de kan sen dat een koopavond in War mond een succes wordt: slechts een klein deel van de mensen denkt daarvan gebruik te maken. Bijna de helft zegt ronduit 'nee' te gen een koopavond die, mocht hij er komen, bij voorkeur op vrijdag dient te worden gehouden. Theater Het Speeltheater uit Edam brengt aanstaande zaterdag de produktie 'De buurman en de bruid' voor kinderen vanaf 9 jaar én voor volwassenen in de Leider- dorpse Muzenhof. Het stuk gaat over de sleur van alledag, die wordt verbroken door een nieuwe buurvrouw. Aanvang zaterdag half drie. Veelgehoorde grieven zijn ver der: de onsamenhangende slui tingstijden, de paaltjes in de Dorpsstraat en de slechte parkeer gelegenheid. Verdeeld is men over de vraag: moet de Dorpsstraat wandel/winkelgebied worden? Campings De campingbezoekers vormen een aparte doelgroep in de enquê te. Niet voor niets: zij maken gedu rende de zomermaanden de helft uit van de bevolking. Van deze tij delijke bewoners doet 73 procent wel eens boodschappen in War- WARMOND - Even dreigde het voltallige bestuur van de nog jon ge Ondernemersvereniging War mond gisteravond, bij de presen tatie van het rapport, op te stap pen. Redenen: het bestuur voelde zich onder meer gepasseerd door de manier, waarop de Sin terklaasactie destijds is gevoerd (een aantal leden heeft dat buiten de vereniging om gedaan). Het bestuur had gisteravond even het idee onvoldoende ver trouwen te genieten. Bovendien staat het zelfstandig opereren van (clubjes) leden hem niet aan. Onder druk van een groot aan tal aanwezige leden en na het hou den van een schriftelijke stem ming besloot het bestuur uitein delijk toch maar aan te blijven. Van de 17 stemmers bleken er 14 'ja' tegen het huidige bestuur te zeggen. Wel is afgesproken dat de leden niet meer buiten het be stuur om van alles zullen onder- mond. Veertien procent haalt alles in de watersportplaats. De voor naamste concurrent is Sassen heim, waar 71 procent van de cam pingbezoekers wel eens inkopen doet. Ook zij beoordelen het uiter lijk, de sfeer en de gezelligheid po sitief. Maar net als 'gewone' War monders bevalt het prijspeil de campingbezoekers minder. Maar liefst 48 procent vindt het te duur en niemand van de ondervraagden vindt het in Warmond goedkoop. De resultaten van het onderzoek, waaraan 40 procent van de mensen die het formulier in de bus kregen meededen, kunnen volgens de On dernemersvereniging maatregelen worden genomen ten aanzien van het winkelbeleid. Op voorhand stellen de ondernemers de indruk dat Warmond duur is weg te willen nemen. "Het is namelijk niet zo be langrijk om goedkoop te zijn, als de mensen maar denken, dat het goedkoop is", aldus concludeert men in het rapport. Eveneens denkt men er al aan om een uniforme sluitingstijd te hanteren. Van een koopavond ziet men, naar aanleiding van de uit slag, af. Gezien het huidige winkel bestand ziet de vereniging weinig in de komst van een 'lokker' als een Digros-supermarkt. In het algemeen denkt de vereni ging dat, "wanneer men de nodige maatregelen neemt", de toekomst er niet ongunstig uitziet. Vooral voor de 'non food'sector is nog ge noeg ruimte, meent de Onderne mersvereniging. Binnenkort (20 maart) gaat men weer met elkaar rond de tafel zitten om de moge lijkheden te bespreken. Rhondda Valley, 19.45- Vrije School - Obrechtstraat, informa tiebijeenkomst, 20.15 uur. LISC - le Binnenvestgracht 22, schrjjf- avond Amnesty International, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'De troon van bloed' van Akira Kurosawa, 21.15 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat. 'De geest var. de Bijenkorf van Victor Eri- ce, 20 en 22.15 uur. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadsverga dering, 20 uur. Leiderdorp Scheppingskerk - Van Poelgeestlaan, schrijfavond Amnesty International, 19.30-20.30 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Oranjelaan, informatie avond, vastenactieprojecten in Brazilië, 20 uur. DONDERDAG Leiden Ons Eiland - Kortenaerstraat, lezing dr. A. van Beelen over homeopathie, voor ouderen, 10 uur, inl. 143503. Zoeterwoude Platform, Ons Huis - Kosterspad, och tend in het teken van oud-Zoeterwoude, 10-12 uur. APOTHEKEN Doeza Apotheek, 5 Meiplein 5, Leiden, tel. 315048. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. £ees Borst middelpunt bij huldiging schaatsers LEIDERDORP - In de 'Hollandsche Tuyn' zijn gisteravond 22 Leiderdorpers, die de Elfstedentocht tot een goed einde hebben gebracht, gehuldigd. De wedstrijdrijder Kees Borst stond daarbij in het middelpunt van de belangstelling. Op de foto wordt hij gefeliciteerd door burgemeester Van der Have, voor wie de bijeenkomst een van de laatste 'officiële handelingen' zou worden. Kees Borst eindigde bij de Elfstedentocht op slechts 12 minuten afstand van de winnaar. Hij reed 130 van de 200 kilometer bij de kopgroep. Gisteravond kon iedereen die nog even terug wilde denken aan dè dag voor schaatsliefhebbers, nog één keer de sfeer proeven van de Elfstedentocht 1985. (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Geboren: 5 feb. seph; 23 feb. 85 Deborah, dv. C. Sikking-Mensen. Ondertrouwd: 26 feb. 85 K. A. M. En gels met M. A. M. Duin; 26 feb. 85 R. S. Holscher met K. M. van Maris; 26 feb. 85 M. H. P. Braakman met J. E. M. Riekert. Gehuwd: 14 feb. 85 A. H. Verburg met E. E. M. Snelderwaard. Overleden: 21 feb. 85 J. Eman (50); 24 feb. 85 M. J. van der Kwartel (77); 24 jan. 85 M. van Wezel. ev. v.d. Kwartel (72); 25 feb. 85 H. Poel (90). WARMOND - Geboren: 15 feb. Ta mara, dv. van Leeuwen J. M. C. M. en Schaaf S.; 21 jan. Martin, zv. van Hulst. H. A. en van der Veer M. J. C.; 11 feb Michiel J. H., zv. de Weger F. en Muidei M. L D. Overleden: 1 feb. van den Berg The- resia M„ 2 jan 1902, wv. Montanus P. J F.; 10 feb. Smakman, Wilhelmina J., 2C sep. 1892, wv. Salman H. P.; 22 feb. Hek ker, Adrianus J., 18 jun. 1916; 26 feb Kouwenhoven, Henricus C. A. M., 2 nov. 1898; 9 feb. Dujjnhoven, Adrianus L., 18 jul. 1915; 22 feb. van Leeuwen Joël F. H. L., 17 mei 1890; 27 feb. de Wolf Margaretha A., 23 nov. 1901, wv. Flinl G.; 2 feb. van Velzen, Leonardus A. N. 21 aug. 1901. Gehuwd: 14 feb. van der Mark, W. G. 3 nov. 50 en van Winsen E. A. M.t 14 sep Gemeente: We moeten een keer stoppen Expositie Ben Geerts exposeert vanaf vrijdag tot en met 9 april zijn werken in teer en acryl in het ge meentehuis van Leiderdorp. Wit, zwart en een vleugje blauw zijn de hoofdtonen. De schilderijen zijn tijdens de openingsuren van het gemeentehuis te bekijken. Halfvastenbal De Zoeterwoudse St. Jans Fan fare organiseert aanstaande za terdag een groots opgezet halfvas tenbal in het Muziekcentrum on der het motto: dansen en feestvie ren. Vier bands verzorgen de meest uiteenlopende muziek: de Stalenband, Peter en Peter, de Suszterwald Musikanten en de Rammeljetsers. Slaagt dit evene ment, dan keert het jaarlijks te rug in Zoeterwoude. De St. Jans Fanfare hoopt op de ze manier wat geld bijeen te krij gen voor de aanschaf van pauken. DEN HAAG/ZOETERWOUDE - Varkensfokker A.L. Bolleboom uit Zoetermeer wil een aantal getui gen laten opdraven voor de Raad van State om zo aan te tonen dat in 1976 varkens werden gehouden in de huidige fokkerij aan de Sloot weg in Zoeterwoude. Dit is nood zakelijk nu de gemeente Zoeter woude heeft besloten geen hinder wetvergunning aan Bolleboom te geven. Bolleboom zou al veel eerder met verklaringen komen waaruit blijkt dat zijn huidige varkensfok kerij een voortzetting is van een al in 1976 bestaand bedrijf. Dat is niet gebeurd, zodat burgemeester Hou- dijk van Zoeterwoude gistermor gen by de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State ver zuchtte: "We kunnen op deze weg niet langer voortgaan, onze geloof waardigheid komt in gevaar. We hebben nu lang genoeg gewacht op de getuigenverklaringen, de fokke rij krijgt geen hinderwetvergun ning en zal binnen korte tijd moe ten sluiten. We moeten een keer stoppen". De advocaat van Bolleboom zou aantonen dat het bedrijf al in 1976 varkens hield. De rechtbank ver wees hem met zijn verzoek om ge tuigen onder ede te kunnen horen echter naar de Raad van State. De 'bewijzen' die de advocaat van Bol leboom boven water kreeg, waren niet veel meer dan rekeningen van in de periode 1976 - 1980 geleverd voer. Vandaar dat hij een aantal be trokkenen onder ede wil horen. Dan zal eindelijk een van de be langrijkste punten van de jarenlan ge touwtrekkerij duidelijk worden. Het is namelijk zo dat de ge meente Zoeterwoude bereid is een hinderwetvergunning aan Bolle boom te geven op grond van het aantal varkens dat daar in 1976 werd gehouden. Zelfs een geringe uitbreiding van dat aantal behoort tot de mogelijkheden. Het jaar 1976 is van belang omdat in dat jaar nieuwe richtlijnen zijn vastgelegd in de brochure 'Veehouderij en Hinderwet'. Deze richtlijnen han teert de gemeente ook bij de weige ring van het verlenen van een hin derwetvergunning. De verklaringen lopen uiteen over het aantal varkens dat in 1976 in de schuur bij Steenwijk (van wie Bolleboom de stal kocht) stond. Bollebooms advocaat denkt te kunnen bewijzen dat er een aantal varkens rondliep, terwijl de ge meente zich beroept op tellingen van de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen (Stulm). Deze stichting heeft aangetoond dat er pas in 1980, nadat Bolle boom de stal overnam, een duide lijke karakterverandering van het bedrijf is waar te nemen. Van een gemengd bedrijf met verschillende soorten vee veranderde het bedrijf volgens de Stulm in een 'klein schalig dierveredelingsbedrijf. De Raad van State zal de Kroon van advies dienen inzake het al dan niet sluiten van de fokkerij van Bolleboom. Een koninklijk besluit zal het - voorlopig - laatste oordeel vellen. Er zijn echter nog een aan tal mogelijkheden om te blijven procederen. DEN HAAG/WARMOND - Ver plichte opname van minstens een jaar in een psychiatrische kliniek en mocht de behande ling niet slagen dan onvoor waardelijke ter beschikking stelling van de regering. Deze straf werd gisteren voor de Haagse rechtbank geëist tegen een 25-jarige inwoner van War mond die in de nacht van 19 op 20 juli van het vorige jaar in zijn woonplaats twee maal brand heeft gesticht. Eerst moest een hooiberg op het erf van een boerderij aan de Herenweg er- geloven, een paar Steenlaan in vlammen te laten opgaan. Voor het aansteken van de hooiberg had hij een kaars in een opgerolde krant gedaan en deze aangestoken en tussen het hooi gestopt. De overkapping van de andere hooiberg had hij geprobeerd in brand te krijgen door een bier blikje gevuld met in aansteker- benzine gedrenkte lappen al brandende tussen het riet van de overkapping te steken. In eerste instantie had de man verklaard tot zijn daden te zijn gekomen om te kunnen na gaan hoe snel de plaatselijke brandweer aanwezig zou zijn. Gisteren op de zitting legde hij uit dat alleen maar te hebben gezegd om snel in een huis van bewaring te worden opgeslo ten. Hij voelde zich geestelijk ernstig ziek en hij had onvol doende aandacht van zijn huis arts gekregen. De officier van justitie zei de conclusie van de psychiatri sche observatiekliniek het Pie- ter Baan Centrum te willen vol gen dat de man zijn daden niet konden worden aangerekend. Hij memoreerde de grote on rust die er "in een kleine ge meenschap als Warmond door de brandstichtingen was ont staan". De verdachte zelf zei geen spijt te hebben van wat hij heeft gedaan omdat er nu ten minste aandacht is voor zijn ziekte. „Ik heb het gedaan om te laten zien dat ik erg ziek was en de dokter gaf me alleen maar een pilletje". De Haagse rechtbank doet in plaats van zoals gebruikelijk over 14 dagen, volgende week al uitspraak in deze zaak zodat de brandstichter snel kan wor den opgenomen. Ruzie over schuld leidde tot dood Voorschotenaar (vervolg van pagina 1) DEN HAAG/LEIDEN - Officier van justitie mr. Klein Breteler wil de gisteren de dood op 20 novem ber vorig jaar van de Voorschoten- se krantendistributeur Hjjkoop niet slechts aan de mishandeling van de 28-jarige Leidenaar toe schrijven. "Maar het slachtoffer is zo zwaar geschopt en geslagen dat deze méde als gevolg daarvan is overleden". De officier zei in de tenlasteleg ging met opzet het woord 'mede' te had. „Maar we kunnen de verdach te het overlijden van de man zeker aanrekenen", aldus Klein Breteler, „Want aan de gevolgen van de schoppen was het slachtoffer so wieso overleden, ook zonder zwak hart". De ernstige mishandeling had plaats op de parkeerplaats van wegrestaurant Alberts Corner in Leiderdorp. De verdachte was daar samen met een aantal vrienden na een avondje stappen 's morgens omstreeks half vier naartoe gegaan om nog wat te eten. Volgens zijn eigen verklaring had hij die avond ongeveer 30 tot 40 tapbiertjes ge dronken en was hij flink dronken. In het etablissement was ook de 52-jarige krantendistributeur aan wezig. Hij had er net een pakket ochtendkranten afgeleverd. De man herkende de verdachte en vroeg hem even met hem mee naar buiten te gaan om iets te bespre ken. Aanvankelijk leek de 28-jarige Leidenaar de man niet te kennen, maar na enige uitleg herinnerde hij hem eerder te hebben ontmoet in het casino in Scheveningen. Toen was hij aanwezig geweest bij een ruzie tussen Hijkoop en een neef van de verdachte over een bedrag van 6000 gulden. De neef had dit bedrag nog van het slachtoffer te goed. Eenmaal buiten op de par keerplaats bleek dat ook het onder werp van gesprek te zijn en er ont stond al snel ruzie. Hjjkoop wilde slechts 1000 gulden terugbetalen. Volgens de verdachte had het slachtoffer hem op de borst ge duwd en had hjj in het begin alleen maar teruggeduwd. Al snel brak echter een ware kloppartij uit waarbij de verdachte volgens de getuigen van het gebeuren in totale razernij raakte. Hij schopte en sloeg Hijkoop waar hij hem maar raken kon en voegde de omstan ders toe dat als ze de politie zouden waarschuwen hij hen ook wel krij gen zou. „Getuigen gaan allemaal kapot", zo riep hij. Ook toen het slachtoffer al op de grond lag, bleef de verdachte hem tegen hoofd en buik schoppen. Laag Mr. Klein Breteler noemde voor al dit laatste bijzonder laag. „Bo vendien blijkt hieruit dat het eer der door de verdachte gehanteerde argument als zou hij uit zelfverde diging hebben gehandeld niet waar is. Tegen iemand die op de grond ligt behoef je jezelf niet te verdedigen". Volgens het psychiatrisch onder zoek is de verdachte door een hart kwaal in zijn jeugd en de als gevolg daarvan zeer beschermde opvoe ding, "psychisch een beetje scheef gegroeid". Ook zou hij door zijn overmatige alcoholgebruik op die avond sterk verminderd toereke ningsvatbaar zijn. Maar de officier van justitie noemde het alcoholge bruik geen verzachtende omstan digheid. „Dat heeft hij toch zelf en uit eigen vrije wil gedaan?", zo stel de Klein Breteler al vragend vast. Advocaat mr. W.G.H. Jansen vroeg speciale aandacht voor de rol van het slachtoffer in het geheel. Hij noemde hem een man die in grote luxe leefde en daardoor over al schulden en schuldeisers had. Hij had volgens hem de verdachte ook als een schuldeiser gezien en mr. Jansen wees erop dat niemand het begin van het gevecht had ge zien. Alleen maar het laatste ge deelte toen de verdachte de over hand had. Hij vond bovendien dat het zwakke hart van het slachtoffer wel degelijk bij de beoordeling moest worden betrokken. De rechtbank doet 19 maart uit spraak. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250,90 345,20 il, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11,2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen BinVBuitenlVEcon.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2