Vredesplan wekt argwaan Likoed Koken op de korte golf Peres overlegt in het geheim Lezers Schrijven Paus (4) Scargill blijft aansturen op overwinning stakers NMB: minder brutowinst, meer netto Politie zoekt sporen moord op kickbokser Hefboomschaar Magnetische pleisters geen onzin Beurs Amsterdam maat DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 Klugt e TEL AVIV Twee Egyptische diplomaten hebben binnen twaalf uur een bezoek ge bracht aan Israël en gesproken met premier Simon Peres. Hun komst had een tweeërlei doel: aftasten hoe de Israëlische regering over het nieuwe vredesinitiatief van president Moebarak denkt en een eerste aanzet geven tot een betere relatie tussen beide landen. door Taco Slagter ders van een vergaand territoriaal compromis met Jordanië en de Pa- lestijnen voor de bezette gebieden. Het onderonsje tussen Peres en de Egyptenaar werd dan ook met ar gusogen bekeken. Niet zoveel meer duidelijkheid ichiep de Egyptische gezant Bada- belangrijke boodschap voor wi; n.a zÜn. 6esPrek met Peres en Moebarak naar Cairo gezonden. En enkele belangrijke mmisters uit Israêls minister van energie, Mosje kabinet. Op een persconferen- Sjagal.de gast van zijn ambtgenoot tie zei ^ij: „Israël en Egypte zijn in Egypte, was vandaag al bij het overeengekomen dat het op gang staatshoofd op bezoek om de laat ste ontwikkelingen te bespreken. gebracht vredesproces zo snel mo gelijk een vervolg moet krijgen". Kwam Moebaraks voornaamste Meer substantieels had Badawi politieke adviseur dr. Osama al- niet te zeggen, maar wat hij naar Baz dinsdagavond in het geheim voren had gebracht was duidelijk naar Jeruzalem, de komst van de genoeg: Israël en Egypte waren het directeur-generaal van het ministe- tenminste na een lange periode rie van buitenlandse zaken in van een vastgelopen vriendschap Egypte, Halim Badawi, zes uur la- weer over iets essentieels met el- ter was voor iedereen zichtbaar. Het onderhoud vond plaats on der vier ogen, tot ergernis van de ministers van het rechtse Likoed- blok. Velen van hen zijn tegenstan- dat samen met de PLO twee weken geleden zelf met een vredesinitia tief kwam, het zogenaamde ak koord van Amman, heeft officieel nog niets van zich laten horen. En de beoordeling van het Moebarak- plan van PLO-zijde was voorspel baar. Negatief of met elkaar in te genspraak. Een van de sleutelfiguren binnen de PLO van Arafat, Salahkhalaf, beter bekend onder zijn strijders- naam Aboe Iyad, wees Moebaraks voorstel rigoreus van de hand. En de voor de PLO als minister van buitenlandse zaken fungerende Faroek Kaddoumi gaf als commen taar dat het Egyptisch vredesinitia tief „verder dan ooit weg staat" van datgene wat in Amman was beslo ten. In tegenspraak daarmee was de ELSECAR - Na tachtig jaar trouwe dienst is de bijna zeventig meter hoge schoorsteen van de Elsecar kolenmijn in het Britse Yorkshire gisteren neergehaald. De staking kan de sanering van oude kolenmijnen niet stui ten. (foto AP) In deze krant van 22 februari vond ik de ingezonden brief van de heer Bosch te Leiderdorp. Ter gerust stelling van de heer Bosch, en ver moedelijk meer lezers, gaarne mij nerzijds een antwoord op het door hem aangehaalde spreekwoord 'De pot verwijt...' enz. Waar ik zelf van begin tot eind aanwezig was op de Utrechtse ver gadering is het mij mogelijk iets over deze bijeenkomst te berich ten. Het was voor mij een hele bele venis, ik zou de vergadering niet gaarne hebben gemist. Aanwezig was een zeer gemengd gezelschap, zoals bijvoorbeeld het Humanistisch Verbond, de Jonge Socialisten, gereformeerden en R.K. (beide in twee soorten, name lijk 'nóg in de kerk', 'uitgeschre ven' en de groep 'ik ben helemaal niks'). En dat hele gezelschap dan ook nog zowel homo als hetero. Kortom, een KAP (Komitee Anti Pausbezoek) op wel zéér brede schaal. Wat mij betreft, ik was zonder twijfel de 'senior' van de vergade ring en was uitermate geïmpo neerd door de ernst, de deskundig heid en de gemotiveerdheid van de aanwezigen, verreweg de meesten jonge mensen. En nu, dit dus ter geruststelling van eventueel verontruste lezers, onze bedoeling is de protestacties tegen het paus bezoek waardig te laten verlopen. Of dit gelukt zal mede afhangen van omstandigheden en gebeurte nissen welke wij niet in eigen hand zullen hebben (bijvoorbeeld: wat zal de houding zijn van de ME?). Niemand van ons stelde bij voor baat dat hij van onze protestacties een eventuele puinhoop wil ma ken, in tegendeel. Het moge echter iedereen duidelijk zijn dat het KAP niet van plan is te zwijgen en dat mijn jonge vrienden moedig de strijd tegen het pausbezoek willen aanvaarden. Leo van der Pols, Prinses Margrietlaan 28 Voorschoten rie leesboeken voor kinderen die lezen moeilijk vinden. Het bekende avontuur lijke verhaal van Kieviet, naverteld door schoolleider Syte de Haan die veel te maken heeft gehad met moeilijk lezen de kinderen. Wolters-Noordhoff, prijs 18,50. - "Wuivende halmen'. Met dit - overi gens zelfstandige - verhaal besluit Ger- da van Wageningen een Zeeuwse ro mantrilogie, waarvan reeds waren ver schenen 'Na regen komt zonneschijn' en 'De zon blijft altijd schijnen'. Mingus, prijs 24,90. - 'Een gezonde rug in zes weken' door Alexander Melleby. De schrijver geeft in deze gemakkelijk leesbare gids een oefenprogramma, dat goed zou zijn voor een ieder die last heeft van rugpijn. Bi got en Van Rossum, prijs 14,50. - 'Een mandje vol amandelen' is de tiende druk van een door mevrouw W. J. Stam-van der Staay samengestelde bun del liedjes voor kleuters en jonge kinde ren. Welk kind houdt niet van zingen? Meer dan 150 vrolijke liedjes, met mu ziek. Ploegsma, prijs 39,50. kaar eens. Het vredesplan van Moebarak reactie van Arafats woordvoerder- heeft in de landen van het Midden- ff1 Abdal Rahman. Hij zei Oosten tot gemengde of helemaal dat d® PLO op een teken van ko niet tot reacties geleid. Jordanië nm6 Hoessein van Jordanië wacht. Bovendien gaf hij de zoveelste le zing van het akkoord van Amman die er op neerkomt dat de PLO niets voelt voor een confederatie met Jordanië, maar onmiddellijk na de terugtrekking van de Israëli sche troepen uit de bezette gebie- v,»^en er PatestiJnse autonomie wil Dè Arbeiderspers. 'Onderzoek', het vestigen. 'oudje' van Dick Francis dateert uit 1969. Prijs 26,50. 'Spel voor de leven de' is van Patricia Highsmith en werd in 1958 voor de eerste maal uitgegeven. Prijs 27,50. - 'Waarover wij praten als wij over de liefde praten' en andere neo-realistische verhalen van Raymond Carver. De Ar beiderspers, prijs 34,50. - Tussen letter en geest, gedichten bundel van Rabin Gangadin. De Arbei derspers, prijs 26,50. - 'Oefening voor de zondagmorgen', verzen van Jan Paul Franssens. De Ar beiderspers. Prijs 28,50. - 'Uit de grond van ons hart'. Een groot aantal Nederlanders, onder wie de oud-ministers Gardeniers en Klompé, In Israël liggen de kaarten van de verschillende politieke partijen duidelijker op tafel. De linkse par tijen zijn gematigd enthousiast over Moebaraks stappen. Minister van defensie Rabin van de Arbei derspartij verwoordde het beste de gevoelens van dit politieke spec trum. „Het plan is niet alleen de moeite waard serieus te worden ge nomen, maar nodigt uit tot het la ten zien van daden". Het rechtse Likoed-blok van vi ce-premier Sjamir was verdeeld. Van een absolute en bijna hysteri sche afwijzing van het vredesplan vele hooglerarenen tal van bekende tot een zeer terughoudende reactie. journalisten, heeft onder redactie Michel van der Plas in open brieven aan paus Johannes Paulus II het hart ge lucht Zij maken zich vaak ernstige zor gen over de ontwikkelingen in de Ne derlandse kerkprovincie. Agathon, prijs 24,50. Het Knesset-lid van de Likoed Sji- lansky zei: „Als deze regering ook maar een meter van het land van Israël opgeeft, dan bUjft de Likoed geen minuut langer in het kabinet zitten". LONDEN, 28 febr. (AP) - De lei ders van de stakende Britse mijn- werkersbond NUM komen van daag in Sheffield bijeen om zich over hun volgende stap te beraden, nu de directie van de genationali seerde mijnbouwindustrie zegt dat meer dan de helft van de mijnwer kers de staking tegen de sluiting van onrendabele mijnen heeft op gegeven. Volgens de conservatieve regering-Thatcher is daarmee de staking, die op 12 maart 1984 be gon, in feite voorbij. 'De staking is afgelopen,'jubelde minister van energiezaken Peter Walker, nadat de Nationale Kolen- raad had gezegd dat gisteren nog eens 1.342 mijnwerkers het werk hadden hervat, zodat bijna 94.000 van de 186.064 georganiseerde mijnwerkers aan de slag was. Leiders van de mijnwerkers- bond beschuldigen de kolenraad ervan met cijfers te goochelen. Vol gens algemeen secretaris Peter Heathfield waren 109.777 mijnwer kers - 59 procent nog steeds in staking, en voorzitter Arthur Scar gill zei te blijven aansturen op een overwinning. 'Als de NUM bij haar standpunt blijft, als de leden niet langer weer aan het werk gaan, be staat er geen twijfel over dat de NUM kan winnen,' zei hij gisteren avond. Volgens de BBC zijn echter en kele andere vakbondsleiders het niet met Scargill en Heathfield eens, dat er nog een overwinning in zit. Zij verwachten dat de verga dering van het 26 leden tellende vakbondsbestuur in Sheffield moeilijk zal worden. Sommigen zouden nog met de Kolenraad wil len overleggen, maar anderen wil len dat er afdelingsvergaderingen worden uitgeschreven om te be slissen wat te doen. Het binnenlandse persbureau Press Association berichtte dat le den van de regering de symboli sche waarde van de 50-procents- grens onderkennen, maar 'betwij felen of dit een spoedig einde van het conflict zal betekenen'. De re gering zou volgens PA de schade als gevolg van de staking - invoer van olie en steenkool en andere on kosten, becijferen op meer dan 2 miljard pond. Scargill schat het be drag op meer dan 5 miljard pond. AMSTERDAM (ANP) - De Neder- landsche Middenstandsbank heeft de brutowinst vorig jaar met 4 pro cent zien dalen tot f734,2 miljoen. Omdat de post belastingen f 14,2 miljoen voordeliger uitkwam en er f26,6 miljoen minder in de strop- penpot behoefde te worden ge stopt ging de nettowinst omhoog en wel met 8 procent naar f 108,3 miljoen. AMSTERDAM (GPD) - Wie heeft kickbokser André Brilleman ge zien tussen woensdagavond 30 ja nuari en het tijdstip waarop hij een dag of tien later is vermoord? Dat is een van de voornaamste vragen voor een 32 man sterk politieteam uit Nijmegen, Apeldoorn en Am sterdam dat zich bezighoudt met deze moord. Brilleman is op 23 fe bruari bij Herwijnen uit het water gevist nadat het metalen vat met beton waarin zijn lijk was gestopt al vijf dagen de aandacht van het plaatselijke veerpontpersoneel had getrokken. Ook over die ton wil de politie meer weten. De rode ton en de zwarte Saab van de vermoorde bokser staan in de garage van de rijkspolitie in Amsterdam als enige tastbare aan knopingspunten in het onderzoek. „Wij zijn er nog lang niet uit", al dus overste J. J. Oosterbroek, hoofd justitionele dienst Nijme gen, die samen met zijn collega B. Petter uit Apeldoorn het onder zoek in Amsterdam leidt. André Brilleman was niet alleen bekend in de sportwereld, maar ook in criminele kringen. Hij zou als bodyguard hebben gewerkt en mogelijk betrokken zijn geweest bij een geldhandel in verband met drugs en wapens. De politie hield hem eerder aan in 1982 in verband met een misdrijf waarover men nu niets wil zeggen. Overste Ooster broek wil ook niets zeggen over een brief die Brilleman uit Belfast zou hebben verzonden en die op 11 februari op zijn adres in Amster dam aankwam. Zijn vriendin heeft die brief volgens afspraak met de bokser vernietigd. Brilleman is woensdag 30 januari voor het laatst door zijn familie ge zien nadat hij zijn dochtertje had opgezocht in het ziekenhuis Am sterdam-Noord. Hij zei toen dat hij nog moest werken en verdween in zijn auto. Omdat de bokser vaker dagen of weken weg bleef, hij reis de bijvoorbeeld naar Thailand, is ook geen aangifte van vermissing gedaan toen hij in februari niet te rugkeerde. Woensdagavond 30 ja nuari is de auto van Brilleman om een uur of negen op de langpar- keerplaats van Schiphol achterge laten. Op dat tijdstip waren alle vliegtuigen naar Engeland of Ier land al vertrokken. Het nieuwe droogrek van Bru- ca, dat de naam Universal mee kreeg, kan op zes verschillende manieren worden opgesteld. Daarom is deze Zwitserse vin ding bijzonder geschikt voor mensen die op een balkon, terras je of binnenhuis moeten drogen. Zowel lakens als kleingoed kun nen royaal worden opgehangen, dat is een kwestie van instellen. De Universal is 1.65m hoog en vraagt tijdens het gebruik 1,15m ruimte in het vierkant. Het rek is door de zwenkwielen ook uiterst wendbaar. In ingeklapte toe stand is ook de voet inklapbaar zodat het opbergen in een hoekje geen problemen oplevert. De ver- kooprijs ligt rond de f129,- (Ver krijgbaar bij zaken voor huis houdelijke artikelen en ijzerwa ren en dhz-zaken. Het is soms een hele klus om de dikke takken van een boom die fors gekortwiekt moet wor den op een nette manier te ver wijderen. Wolf heeft daarvoor een speciale schaar gemaakt, die werkt volgens het principe van de trekkende snede; hij 'hakt' dus niet, maar snijdt. De hef boomwerking maakt krachtsin spanning overbodig; ook heel forse takken laten zich heel ge makkelijk knippen. Dankzij het 'aambeeld', dat de ene helft van de bek vormt, wordt een gave snede gegarandeerd. Uitscheu ren van de bast wordt dus voor komen. De 'benen' van de schaar zijn ong. 70 cm lang, zodat men in de meeste gevallen ook zonder moeite bij hoge takken kan ko- Wie èen flink aantal bomen in de tuin heeft kan van dit forse, professionele gereedschap vele jaren plezier hebben. En de prijs van 99,- komt er dan op de duur ook wel uit. Magnetische pleisters die de laat ste jaren in groten getale op de markt zijn verschenen ter bestrij ding van allerlei kwalen, mogen beslist niet zonder meer als onzin worden beschouwd. Dat is de conclusie van drs. E. Dammers, voormalig informatie apotheker van de afdeling Klini sche Farmacie van het Radboud- ziekenhuis in Nijmegen, naar aanleiding van de voorlopige re sultaten van een onderzoek naar de werkzaamheid van dergelijke magneetpleisters. Het onderzoek had plaats bij patiënten die lijden aan epicon dylitis, beter bekend als de be ruchte tenniselleboog. Binnen de medische wereld bestaat er nog steeds geen afdoende behan deling tegen deze veel voorko mende kwaal, die bij iedereen kan optreden die bepaalde arm bewegingen moet uitvoeren waarbij veel kracht wordt ge bruikt. Maatregelen als rust, injecties en speciale spalken worden slechts met wisselend succes toegepast. Na een strenge selec tieperiode zijn vanaf medio fe bruari ongeveer 15 mensen op vrijwillige basis behandeld met magneetpleisters. Zij waren met deze klacht naar hun huis- of bedrijfsarts gegaan, die hen doorverwees naar het Radboudziekenhuis. Daar kre gen zij vragenlijsten mee naar huis, waarop zij in de week voor afgaande aan de' pleisterbehan deling de mate van pijn en dage lijkse gedragingen in relatie tot de aandoening konden scoren. Vervolgens werden op de di verse pijnlijke ellebogen de pleisters geplakt, die hier een week bleven zitten. Men kreeg wederom eenzelfde vragenlijst mee naar huis zodat de gegevens van voor en tijdens de behande ling met elkaar vergeleken kon den worden. Bovendien werden voor en na de behandeling knijpkrachtme- tingen verricht, zodat kon wor den vastgesteld of er sprake was van enig herstel. „We zochten naar een onderzoeksmodel dat de toets der kritiek kan door staan, en dat is ons dacht ik ge lukt", aldus drs. Dammers. Uit de voorlopige resultaten leidt hij af, dat er als gevolg van de magneetpleisters in sommige gevallen wel degelijk verbeterin gen te constateren waren. Bij een aantal patiënten was namelijk zonder dat zij het zelf wisten een zogenaamd Placebopleister ge bruikt, die geen magnetisch veld gebruikt. En bij deze patiënten was nauwelijks of geen verbete ring vastgesteld. Een van de nieuwste om voedsel te bereiden is het ge bruik van een magnetronoven, een apparaat dat werkt met tril lingen van zeer korte golflengte, ofwel microgolven. Er komt geen warmtebron aan te pas, maar het is een elektronenbuis. Die zendt trillingen uit welke in een gerecht kunnen doordrin gen. De watermoleculen die in alle voedsel aanwezig zijn wor den in heftige trilling gebracht. Er ontstaat wrijving, en wrijving levert warmte op. De trillingsgol- ven worden door metaal terugge kaatst. Ze dringen ongehinderd door kunststoffen, aardewerk, glas of papier heen. In feite wordt er niet gekookt in een magnetronoven, ook niet gebak ken, gestoofd of gestoomd. Toch is het effect van al deze garings methoden in zo'n apparaat te be reiken en in verbazingwekkend korte tijd. Want dat is inderdaad de meest in het oog springende eigen schap van een magnetronoven: gerechten kunnen in buitenge woon korte tijd op temperatuur worden gebracht. Zaken die zo uit de diepvriezer komen worden razendsnel ontdooid. Met name in restaurants en overal waar in het groot wordt gekookt biedt dit apparaat ongekende mogelijkhe den. Ongekend tenminste voor het grootste deel van het pu bliek, want nog slechts betrekke lijk weinig huishoudens maken gebruik van de microgolven. Toch is ook in de normale ge zinskeuken een magnetron een aan populariteit winnend hulp middel. Niet als vervanger van fornuis, grill of oven, maar om daarnaast te gebruiken. En dat is natuurlijk tevens een bezwaar, want een magnetronoven is nog altijd een duur apparaat. Ieder zal daarom zelf moeten overwe gen of de aanschaf verantwoord is. Huishoudens waar koken nu niet bepaald een hobby is, en waar men dit werk het liefst tot enkele malen per week zou be perken, hebben de mogelijkheid grotere porties klaar te maken. Die kunnen dan (al dan niet in de diepvriezer) worden bewaard, en later in enorm korte tijd op tafel gebracht. Gerechten kunnen di rect uit het apparaat, in dezelfde schaal, worden opgediend. Veel minder afwas dus. Als de gezins leden op nogal wat verschillende tijden moeten eten, kan met de magnetron voor ieder afzonder lijk de maaltijd worden opge warmd zonder dat van kwali teitsverlies sprake is. Het klaar maken van kleine hoeveelheden is met de microgolven in een mum van tijd gebeurd. Dus in gezinnen waar verschillende dië ten worden gevolgd, of waar veel kleine kinderen zijn, betekent zoiets een groot gemak. Nooit Een gulden regel bij magnetro novens is dat er nooit metalen voorwerpen mogen worden ge bruikt. Die kaatsen de trillings- golven terug, het voedsel blijft dus koud, en de oven zou er zelfs van kunnen beschadigen. Maar verder is vrijwel elk materiaal bruikbaar, tot papier aan toe. Want de schaal wordt niet warm, alleen het vochtige voedsel. Uit sluitend watermoleculen raken immers in trilling. De golven dringen niet zo heel diep in de gerechten door, hoogstens 4 tot 5 centimeter. Na een korte periode van trillende verhitting moet daarom de opgewekte warmte gelegenheid krijgen zich te ver spreiden. Moderne magnetrono vens hebben daarom een inge bouwde micro-processor, die de elektronenbuis afwisselend aan- en uitschakelt. Dat laatste is ook noodzakelijk bij het ontdooien van ingevroren zaken. Het voedsel wordt als het ware van binnenuit verwarmd. Er komt dan ook geen korstje op bijvoorbeeld gebak of gebraad, zoals we dat bij de conventionele verwarming door hittestraling gewend zijn. Een nadeel inder daad, al hebben de fabrikanten van magnetronovens ook hier voor allerlei hulpmiddelen be dacht. Een speciale bruineer schaal bijvoorbeeld, of soms zelfs een ingebouwde grill, die na verloop van tijd een fraai korstje produceert. Het werken met een magnetro noven moet worden geleerd. Wie overweegt zo'n keukenwonder aan te schaffen dient zich daar om terdege te laten voorlichten door mensen die de nodige erva ring opdeden. De fabrikanten doen er van alles aan om in dit opzicht de kennis te verspreiden. En één ding is zeker: de straling kan absoluut geen kwaad doen. Er wordt uitsluitend warmte ge produceerd, niets anders. Wijzelf komen daarmee trouwens nooit in aanraking, want een groot aan tal ingebouwde beveiligingen zorgt ervoor dat de magnetron buis wordt uitgeschakeld als de ovendeur open gaat. Noteringen van donderdag 28 februari 1985 (tot 12:30 uur) AANDELEN binnenland doorlopend mawtosh 395.00+ 399.00+ 207 00 203.7C 15350 152.20 philips rodamco 227.50 227.00 155.00 15300 415.00 41500 157.20+ 158.00 97.50 96 50 37.30+ 3800 136.00+ 136 50+ 22 90 22 90 160 00 155.00 5280 11500 115.00 362.00+ 370 00 157.00 155 00 2500.00+ 2550.a 241.50 246 00 128.00 127.50 520.00 NG 104.00 telegraaf c 520.00 650 104.00 128.00 476.00 239.00 212 00 210 50 buitenland «888 134.00 132.70 beleggingsinst. NG ofloéte not geschorst a achtergestelde lenmg 179 00 177.20 OBLIGATIES staatsleningen 'a 83-93 100 70 bg 10*482-07 115.40 bg 10 80-88 103.50 bg 9'/5 82-07 109.60 abn 10 82-90 105 50 abn 91* 85-92 100 20 amro118000a 11050 amro 10*4 82» 11000 amro 1082-89 103 80 amro 9'/« 83a 102.00 ro 81/4 83a 98 50 ar s10Vï 82-87 140 80 amro s 7'£ 84 99 00 Omh 9'/$ 83-93 104 00 Combinaties: C X be 1 80-88 104.20 10200 10200 154.50 154.50 is 9 83-91 103.40 neb 81*84-92 102 20 nmb 9V« 84a 101.30 nmba983-03 101.00 nmb V/a 83-91 97 30 nmb s 8*« 78 169 50 nwb 8*4 84-03 102 80 nwb7VeeS4» 94 00 101.70 10170 7'/% 84-93 9630 wuh91£ 79-87 101.64 wuhS'A 82-89 99 20 indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) obl.lndex/eff.rend.(c.b.s.) Index 1028 Staatsleningen 7 94 - 3-5 jaar 7.90 BNG lenvtgen 8.15 Bar*tenmgen 8.33 Pandbneven 837 Goud en zilver Goud onbewerkt: 34950- Beursoverzicht Rauwe stemming houdt aan De Amsterdamse effectenbeurs lag er vanochtend weer ronduit zwak bij Bijna alle notenngen gin gen naar beneden waarbij bijvoor beeld in de financiéle sector flinke dreunen werden uitgedeeld. De daling in Wall Street en het chaoti sche verloop van de dollamoterin- gen maakt de beleggers erg voor zichtig zodat de vraag praktisch geheel ontbreekt. Philips trok vanochtend de aan dacht door als enige international koerswinst te boeken. De notering van deze stukken was midden beurs met bijna een gulden opgelo pen. Koninklijke Olie, dat gisteren ook al fors was afgebrokkeld, moest van daag nog verder terug en met een verlies van een rijksdaalder was het fonds tegen de middag al weer ruimschoots door de grens van f 200 gezakt. Unilever verloor on geveer eenzelfde bedrag en ook Akzo, Hoogovens en KLM lever den in. Bij de banken moest NMB. dat gis teren na beurs met de jaarcijfers kwam, het ontgelden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11