Hugo Simon laat winst schieten Beschamende nederlaag van Arnouts Rob Dubbeldeman eerste John McEnroe naar Ahoy Fijn dat er TV is V.d. Poel zegeviert in Cannes Smith zegeviert in Brabant Goud voor Juroj PAGINA 16 SPORT MAANDAG 25 FEBRUARI 1985 LEIDEN - Voor de tweede keer deze maand stonden de Speedo- jaargangwedstrijden op het zwemprogramma. Deze zwem wedstrijden voor de jeugd gebo ren in 1972 en later monden uit eindelijk in een landelijke finale (begin mei) uit. Wederom hebben een aantal kandidaten uit Leiden zich aan gediend om in die finale uit te komen. In Nieuwerkerk a/d IJssel werd zaterdag om een fel begeer de finaleplaats gestreden. Daar diende zich nu ook Robbie Dub beldeman (Zijl/LGB) aan. Op de 100 meter vrije slag voor jongens geboren in 1973 zwom hij 1.06.9. Zijn concurrent uit Boskoop kreeg dezelfde tijd van de tijdwaarnemers toebedeeld. Kortom een gedeelde eerste plaats. De andere finale kanshebbers (de landelijke uitslag zal pas vol gende week bekend worden) hebben zich reeds in de eerste ronde van een finale optreden verzekerd. Jeffrey Kortekaas (LZ'86) zwemt zo goed als zeker in de fi nale op de 100 meter vrije slag voor jongens geboren in 1976/ 1977. Kortekaas werd zaterdag eerste in een tijd van 1.29.4. In de eerste ronde begin fe bruari was zijn tijd op de 100 me ter schoolslag (1.44.9.) goed voor een landelijk tweede plaats!! Vlinderslagspecialist Niels Ou- werkerk (Zijl/LGB) zal op de 100 meter vlinderslag voor jongens geboren in 1972 in de finale uit komen. Zijn tijd 1.09.9. is ruim voldoende om zich bij de twaalf snelsten in zijn leeftijdsgroep te plaatsen. Hij tikte overigens als eerste aan. Later zwom Ouwerkerk op de 200 meter vlinderslag 2.38.2. Deze afstand zwom hij echter niet in zijn eigen leeftijdscatego rie. Toch tikte hij als tweede aan bij de mannen. Beide tijden, zowel de 100 als 200 meter vlinderslag, geven hem een startbewijs voor de Ne derlandse zomerkampioen- schappen begin juli te Amers foort. Nancy Kijk inde Vegte (LZ'86) zal op de 100 meter schoolslag ook finale zwemmen. Zij zwom 1.31.3. voor meisjes geboren in 1974. Dit leverde haar een eerste plaats op. Op de 200 meter wisselslag voor jongens geboren in 1973 zwom Laurens van Kampen (Zijl/LGB) ruim 7 seconden on der zyn persoonlijk record. Met 2.42.6. tikte hij als eerste aan. Ook hij zal met deze tijd in de finale uitkomen. Voor Mike van Beukering (Zijl/ LGB) en Winnie van Deelen (LZ'86) valt te bezien of zij de landelijke finale halen. Van Beu kering was in Nieuwerkerk de snelste op de 100 meter vlinder slag voor jongens geboren in 1974 in 1.29.8, terwijl Van Deelen tweede werd op de 100 meter schoolslag voor meisjes geboren in 1972. Haar tijd bedroeg 1.25.2. Gistermiddag stonden voorts kringwedtrijden in Gouda op het programma. Karin Stastra (LZ'86) verbaasde met haar goe de tijd op de 400 meter vrije slag voor meisjes jonger dan 10 jaar. In 5.36.6. behaalde ze een eer ste plaats en tevens een limiet voor de Nederlandse zomerkam- pioenschappen. Alhoewel Karin Stastra het za terdag niet tot een landelijke fi naleplaats bij de Speedo jaar gangwedstrijden bracht is het wel het vermelden waard dat zij in de eerste ronde van de Speedo jaargangwedstrijden een lande lijk eerste plaats behaald heeft op de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1975.Haar tijd bedroeg toen 1.28.0. Overige uitslagen: zie score bord. EDWARD MAASDIJK ROTTERDAM (ANP) - De helft van de top-tien op de wereld ranglijst komt naar Nederland om deel te nemen aan het inter nationale tennistoernooi van Rotterdam, dat van 18 tot en met 24 maart aanstaande in het sport paleis Ahoy' wordt gehouden. De grote trekpleister is ongetwij feld de kampioen van Wimble don en Flushing Meadow John McEnroe. Hij krijgt concurrentie van onder meer de Zweedse top pers Mats Wilander (4), Henrik Sundstroem (6) en Anders Jar- ryd (7), terwijl ook de 20-jarige Australiër Pat Cash (9) aanwezig zal zijn. Stefan Edberg komt opnieuw naar Rotterdam. De jonge Zweed deed vorig jaar van zich spreken door in de halve finales tot aan de tiebreak van de derde set ge lijk op te gaan met Ivan Lendl. De finale tussen Lendl en Con nors werd als gevolg van een (valse) bommelding niet uitge speeld. Edberg revancheerde zich een week later met een toer- nooi-zege in Milaan. Sindsdien prijken achter zijn naam over winningen op Connors, Noah en Wilander en staat hij op het punt de top-tien binnen te rukken. Het Rotterdamse toernooi heeft evenals vorig jaar een ster ke bezetting. De plaatsingslijst sluit met nummer 65, zodat voor de nationale kampioen Michiel Schapers (92) ruimte moest wor den geschapen via de z.g. wild card. Ook Wojtek Fibak, die één plaats hoger op de ranglijst staat, komt op deze wijze het toernooi binnen. De derde wild card houdt de Rotterdamse toernooi- direktie voorlopig achter de hand om eventueel nog een top per in te lijven. Tot de deelnemers behoren oude bekenden als Heinz Guenthardt, Tomas Smid Vijay Amritrcü en Vitas Gerulaitis. Op grond van de voorverkoopcij fers (meer dan 20.000 kaarten) verwacht de organisatie dat het bezoekersrecord van 1984 (56.000 zal worden gebroken. Het Nederlandse jongens team tennis bestaande uit Hen drik Jan Davids en Leon Pasman heeft zaterdag de finale bereikt van het toernooi om de Europese winterbeker. In het Franse Bag- noles-de-l'Orne versloeg het Ne derlandse jongensteam tot zes tien jaar Tsjechoslowakije met 5- 0. Samen met Frankrijk plaatste Nederland zich daardoor voor de eindronde, die op 8,9 en 10 maart in de Bondsrepubliek wordt ge houden. CANNES (ANP) - Adrie van der Poel heeft een uitstekende condi tie overgehouden aan zijn winter- aktiviteiten. De renner uit de ploeg van Kwantum die vorige week nog tweede werd bij het wereldkam pioenschap veldrijden in München zegevierde gisteren in de 54ste Grand Prix van Cannes. Na 145 kilometer versloeg Van der Poel, die steeds voorin had ge streden, elf medevluchters in de eindsprint op de boulevard van de Franse badplaats. Achter de Bra bander snelde de Fransman Vichot naar de tweede plaats. Peiper, Ro che, Garde en Bagot gingen vervol gens het Nederlandse duo Teun van Vliet/Joop Zoetemelk vooraf. De Amerikaan Doug Shapiro fi nishte als negende, Hennie Kuiper als tiende. Sicilië Bij de eindsprint van de eerste etappe van de Ronde van Sicilië deed zich een massale valpartij voor. Slachtoffer was ondermeer Tour-winnaar Laurent Fignon. Zijn verwondingen vielen nader hand overigens mee. De eerste rit werd gewonnen door de Italiaanse neo-prof Stefano Allochio. Hij verraste na 161 kilo meter gereputeerde sprinters als Urs Freuler, Gilbert Glaus en Frank Hoste. Johan van der Velde, rijdend voor een Italiaanse firma, eindigde als negende. Lloret de Mar De Amsterdamse amateur Rick Moorman toonde zich in de Spaan se badplaats Lloret de Mar de snel ste in de door Nederlanders be heerste proloog van de Ronde van de Costa Brava. Voor de 3,2 kilo meter had Moorman drie minuten en 54 seconden nodig. Achter de nummer twee, de Spanjaard Mora les, eindigden John Bogers (Budel) en Erwin Martens (Haarlem). Draguignan Charly Mottet is hard op weg een topper te worden. De Franse win naar van de Ronde vari' de Toe komst behaalde gisteren in de Gro te Prijs Haut Var te Draguignan zijn derde overwinning van het sei zoen. Mottet zegevierde eerder in de Ster van Besseges. De Grote Prijs Haut Var was van zwaar kaliber. Nadat Eric Louvel honderd kilometer alleen op kop had gereden, vormde zich 25 kilo meter voor het einde een kopgroep van acht man aan de voet van de Col de Bourigaille. In de laatste fa se van de strijd ontsnapten Eric Caritoux en Mottet. Met minimaal verschil klopte Mottet de winnaar van de Ronde van Spanje in een overigens omstreden sprint waar bij flink werd geduwd. De ploeglei der van Caritoux zag evenwel af van een protest. Valencia Frits Pirard kwam uiteindelijk één seconde te kort om de over winning in de Ronde van Valencia voor zich op te eisen. Pirard, zater dag door de Spanjaard Jesus Blan- co-Villar van de leiderstrui be roofd, zag geen kans om in het slót- criterium doör de straten van Va lencia nog weg te komen. De slote tappe leverde een overwining op voor de Ier Sean Kelly. Het was de eerste zege voor de man die vorig seizoen het recordaantal van 33 palmares bijeen fietste. Volkets wil De Belg Roland Liboton nam gisteren wraak voor zijn nederlaag van vorige week in het wereldkam pioenschap veldrijden. In het Bel gische Volketswil toonde hij in een cross aldaar zijn grote klasse. De Zwitser Richard moest ruim een minuut toegeven, de nieuwe we reldkampioen Klaus Peter Thaler anderhalve minuut en de als tiende geeindigde Reinier Groenendaal zelfs drie minuten. Spinks bijt van zich af ATLANTIC CITY (Reuter) - De Amerikaan Michael Spinks heeft zaterdag zijn wereldtitel boksen in het halfzwaargewicht met succes verdedigd. Hij sloeg in Atlantic Ci ty zijn landgenoot David Sears al in de derde ronde knock out. Spinks bezit de wereldtitel van zo wel de WBC als de WBA. DEN BOSCH (GPD) - Hugo Simon, de grootste prijsjager van het Europese ruitercircus, had er geen woorden voor. Voor hem lag de niet te versmaden Grote Prijs van 's Herto genbosch ter waarde van f 16.500 of een nog hoger geprijsde auto klaar, maar er resteerde uiteindelijk slechts een troostprijs van f 4400 voor de Oostenrijker. Een onnozele fout op de laatste sing de eerste wedstrijd van het hindernis kreeg geen afdoende vooijaarscircuit om de wereldbe ker uit handen gaf aan een andere routinier Harvey Smith. De En gelsman startte voor de 19e maal in Den Bosch, bouwde in die jaren grote reputatie op maar wacht- dat leek moeiteloos te gelukken. Het applaus klaterde al op toen Si mon boven de slothindernissen zweefde maar brak abrupt af toen nadat Gladstone de laatste balk te zwaar toucheerde. De snelste tijd werkte nu ten gunste van Harvey te nog altyd op een'triomf in een Smith, Simon kelderde als lang- cup-duel. De overwinning van Smith vormde de spannende ontknoping van een confrontatie die Europa's zaamste naar een vijfde positie. Een opvallende rol was wegge legd voor Laura Tidball, die overi gens sinds vorige maand als Laura beste ruiters veel problemen ople- Balisky door het leven gaat. De 20- verde. Voor de nog niet geheel op jarige amazone eindigde achter SCHOONHOVEN - Het eerste of ficiële kampioenstoernooi voor de jeugd van de Karate-do Bond Ne derland is voor de Leidse school Jurojin gisteren meer dan uitste kend verlopen. Van de vier door Ino Alberga getrainde pupillen wonnen er drie in sporthal De Meent in Schoonhoven een gou den medaille. De vierde haalde brons. Dennis van Putten (4e kyu) en Matthijs Bavelaar (5e kyu) grepen titels bij het kata. Edwin Douwes (boven 60 kg) werd nationaal kam pioen kumite. Alex Ederveen (7 kyu) legde beslag op de derde plaats. activiteiten ingestelde paarden waren twee bijzonder las- Paul Schockemöhle als derde op die prestatie mocht ook Henk De Canadese reserve voor de olym pische ploeg van haar land traint namelijk sinds september bij hem heeft daar uitstekende i tige parcoursen uitgestippeld die Nooren zich een beetje beroemen, door slechts vijf combinaties fout- loos werden overwonnen. In de barrage had Simon als laatste kan didaat veruit de beste perspectie ven, vooral toen hij de Canadese gen mee: „Er zijn in Canada en Laura Tidball, Harvey Amerika ook voortreffelijke in- - structeurs maar Henk heeft een persoonlijke benadering die me erg aanspreekt". Mede dankzij Nooren verzamelde de jonge rijd ster inmiddels voldoende punten voor de bekerfinale die in april in West-Berlijn wordt gehouden. Zij Smith, de Italiaan Diego Deriu tn Paul Schockemöhle in hun race te gen de klok stuk voor stuk een fout zag maken. Foutloos Voor Hugo Simon bestond daar- ^toefde haar leaste - het tijdsprobleem met meer. Hij vendien voUedig. hoefde alleen foutloos te blijven met de altijd nukkige Gladstone ERKELENZ (ANP) - De organisatoren waren er van te vo ren nog wel zo blij mee. Twee televisiestations, de ARD en het ZDF, vochten bijkans om de rechten om het titeltoernooi op de buis te mogen brengen. Gelukkig bleef het bij een theoretisch treffen maar dat werd wel uitgevoerd over de ruggen van de spelers. Al ruim voor het toernooi begon on- stonden er problemen over de aan vangstijden. Die bleken niet te pas sen in het straatje van de tv-bon- zen. Daar waren de organisatoren, gezien de extra inkomsten en op aandrang van de perschef van de Duitse biljartbond, nog wel toe be reid enige verandering in aan te brengen. De aangereikte vinger werd echter een hele hand. Vrijdag middag, vlak voor het begin van de derde ronde, moest het schema wor den aangepast. De ARD wilde graag toen al de camera's -voor za terdag installeren. Dat zou nog geen half uur duren werd verze kerd. De dertig minuten werden er echter al snel zestig. Uiteindelijk kon om iets voor Kalf acht, ander half uur te laat, begonnen worden. Gevolg was dat de wedstrijden in plaats van om half tien pas om half een waren afgelopen. Zaterdag ging hetfeest" gewoon door. Tijdens de partij van Willy Steures tegen Grethen, werden de ERKELENZ - Voor de ogen van standen van de camera's weer hele- een groep bekenden, familie, me maal gewijzigd. Dat ging gepaard dewerkers aan het toernooi en een met een enorm kabaal. Ruim twee hoop kleine kinderen en zo waar uur later herhaalde het proces zich ook nog wat gewone biljartliefheb- andermaal. De Westduitse kam- bers, is zondag in Erkelenz de Lu- finale, werden om de tv van dienst te zijn toch grotendeels gelijktijdig gespeeld. Het „mooiste" of eigenlijk „diep- treurigste voorbeeld" van de macht van de tv, maakte Willy Steures mee. Vlak voor zijn partij tegen Zenkner, kwam de arbiter naar hem toe, legde vertrouwelijk een arm om zijn schouder en vroeg „wilt u vandaag wel eerlijk en zui ver spelen. Gisteren maakte u twee caramboles die ik als arbiter niet geteld zou hebben". Zo iets wil ik nu te televisie er bij is absoluut niet hebben". Dat laatste gold overigens voor alle Nederlandse topruiters hoewel Eric van der Vleuten dankzij een gedeelde zesde plaats tien beker- punten op zijn conto mocht schrij ven. Hij bleef in het goede gezel schap van de inmiddels onttroon de koploper in de cup-strijd, Nick Skelton, Franke Sloothaak,Willy Melliger en nog enkele anderen die in de twee proeven van bekwaam heid slechts eenmaal een zwak mo ment hadden. De prestatie van Van der Vleuten kon evenwel amper als een lichtpunt worden gezien want het gezamenlijk optreden van de Nederlanders bleef ver onder de maat. In de eerste ronde noteerden de acht toegelaten vaderlandse roodjassen niet minder dan 76 strafpunten en vervolgens ont krachtte de hoopvol gestarte Ad van de Wetering zijn tweede optre den met een topscore van 28 straf punten. De nieuwe coach van de nationa le ploeg, Johan Heins zal voorlopig dan ook niet zonder werk komen te zitten. De positieve ontwikkelin gen dankzij de Stichting Neder lands Olympiadepaard, die de on geremde verkoop van Nederlandse paarden naar het buitenland lijkt Harvey Smith en zijn paard Sanyo te kunnen afstoppen, werden za terdag nog versterkt door de steun van een nationaal vrachtautobe drijf dat 25.000 gulden in de voor bereiding van een ruiterploeg op ook deze hindernis foutloos. De Engelsman i de Europese kampioenschappen, stopt. Voor een deeF\ eind juli in het Slechts enkele kruimels resteren voor onze landgenoten en het is niet te verwachten dat hierin op korte termijn verandering komt. Puissance Een paar van die kruimels vielen er ook zaterdagavond op te pikken tijdens het puissance-concours de interesse Dinard i dat bedrag zal het werkverlet van Heins kun nen worden gecompenseerd, de rest is bestemd voor een serieuzere aanpak van het selectieprogram- ters nu ook in Den Bosch lijkt af te nemen. Ondanks het vette prijzen pakket van f 25.000 met een hoog ste uitkering van f 8000, meldden zich slechts 25 liefhebbers voor het zwaarste onderdeel van de springs- port en dat aantal stak schraal af bij voorgaande jaren. De forse be lasting van de rijdieren vormde echter kennelijk geen probleem Naast concoursen in Aken Reims is het programma echter nog niet ingevuld. Na jaren passief te zijn gebleven bij de afbrokkeling van de goede positie in Europa lijkt de hippische wereld klaar voor een reveil. Hoe groot de achterstand is geworden werd ook in Den Bosch bevestigd. voor de Zwitser Willy Melliger die van zijn proefpaard Beethoven II alles vroeg en ten slotte met Hugo Simon en Thomas Frühmann de vierde barrage bereikte. De forse verhoging van de muur met 15 cm tot een hoogte van 2.25 m. voor kwam een mogelijke deling van de prijzen. Alleen het muzikale paard liet het imposante obstakel onge rept en bekroonde daarmee Melli ger tot winnaar. Bij de Oostenrijk se concurrenten raakte een blok te fors en werden f 5000 per man rij ker. Verrassend hoog eindigde Rob Ehrens met zijn juist verwor ven Klac Sou, die het pas "na drie barrages moest opgeven en samen met Cees van Opstal op Oscar en de Belg Stany van Paeschen als vierde werd geklasseerd. pioen Zenkner speelde toen i xemburger Fonsy Grethen Euro- 'lijk op een andere tafel zijn kwart- pees kampioen in het anker kader finale tegen de Belg Deraes. Ge- 71/2 geworden. De opvolger van volg: de partijen begonnen een half Jan Arnouts versloeg in de eind- uur later, Deraes wist absoluut van strijd van de kwalitatief niet hoog- r te raken staande titelstrijd de Oostenrijker 3fel Franz Stenzel. Derde werd de ca- Westduitser Zenkner en vierde de Oostenrijker Mastny. Voor de Nederlandse afvaardi ging, Jan Arnouts en nationaal ampioen Willy Steures, verliep de zevende plaats door de Belg Deraes. De finale was typerend voor het toernooi. Te weinig kaderspel, te veel bandstoten. Dat werd zondag middag andermaal duidelijk in de partij tussen de twee sterkste spe lers in Erkelenz. Op het slechtste van de drie opgestelde tafels, niet helemaal waterpas en met een te afloop dik laken, won zondag in de per soon van Grethen de beste band stoter. Risico De problemen bleven zich opho pen. Zaterdagavond veranderde vier keer het tijdschema voor zon- dag. Toen was het ook de veel ge- het evenement teleurstellend. De plaagde toemooileider F erge te eerste bereikte ongeslagen de veel en stelde hij absoluut vast te kwartfinale, r houden aan een schema van het beschamend spelen om 11.00 uur en 13.30 uur. De perschef van de Duitse biljart bond was het daarmee niet eens. „Realiseren jullie je wel dat als de ste van het toernooi, liet de ont- zege op ramboleur uit Oostenrijk, Kurt Mastny. En dat nota bene in een partij, die elf beurten in beslag nam. Grove onderschatting van de Oostenrijkse taxi-chauffeur en ar rogante opwaardering van de eigen mogelijkheden waren de basis voor de beschamende nederlaag. Arnouts wist en erkende dat na al te goed. „Van Kurt win ik in 98 van de honderd partij- |en. Die nederlagen zijn dan in duels waar hij opeens in vijf beur ten de 250 vereiste caramboles vol maakt. Maar een partij van elf beurten mag ik nooit van hem Voor de Nederlandse vertegen woordigers in het vlakbij Mön- liezen". Excuses voor zijn neder- chengladbach gelegen plaatsje, laag zocht Arnouts niet. Natuur- werd het een toernooi om snel te lijk, het liep absoluut niet en Mast- yergeten. Maar niet alleen de vroegtijdige uitschakeling lag zo wel de Europese (Arnouts) als de nationale titelhouder (Steures) ny speelde op zijn beperkte r vrij verdedigend, maar toch, gaf de Brabander ruiterlijk toe, had hij niet mogen verliezen. „Ik ben tv hier niet komt, jullie minder komsten hebben en dus een groot verlies lijden?". Ferge was echter dig lijkende stootbeelden. Steures, troonde kampioen volgen door een groot aantal missers onvermurwbaar. Zondag bleek ook die instelling weer gewijzigd want sneuvelde in dezelfde fase strijd tegen de latere kampioen de strijd om de derde plaats en de Grethen. Hem restte uiteindelijk hij verloor v zwaar op de maag. In het ankerka- langzamerhand biljartmoe. Dit is al der loopt iedereen het risico tegen mijn zevende titeltoernooi een nederlaag aan te lopen en bij een Europese titelstrijd zijn nor maliter veel deelnemers in staat een partij in vier of vijf beurten uit daar ook nog het carnaval tussen, te maken. De kater bij Jan Arnouts waardoor ik slechts één keer heb kwam dan ook voort uit het feit dat kunnen trainen. En dat i De laatste vier weken heb ik driebanden, bandstoten en nou dit kader gespeeld. Dan zit 2 spelsoort gewoon te weinig. Om het kader goed te spelen heb je ge voel nodig. Als het niet loopt kun je niet. forceren, want dan krijg je de ballen helemaal niet meer bij el kaar". Oorzaak Arnouts weet echter de oorzaak van zijn probleem. „Ik speel ge woon te veel spelsoorten waardoor er natuurlijk nauwelijks tijd is voor een goede voorbereiding. Daarom wil ik vanaf volgend jaar nog slechts driebanden en tweekader spelen. Dat zal mijn voorbereidin gen op toernooien alleen maar ten goede komen". Dat de Europese titelverdediger in Erkelenz niet de benodigde con centratie kon opbrengen, was ei genlijk vanaf de eerste dag duide lijk. De black-out in de nabeurt te gen Mastny vormde het onweerleg bare bewijs. In een poging de Oos tenrijker alsnog te achterhalen en via een verlenging de laatste vier te bereiken, taxeerde hij de ligging van de ballen in het vak niet cor rect. In zijn haast het dreigende ge zichtsverlies te voorkomen tikte de kasteleinszoon uit Etten-Leur één carambole bijeen teveel in een van de vier vakken en werd vervolgens door de arbiter uitgeteld. Een grovere blunder valt nauwelijks te bedenken. Voor Willy Steures liep het toer nooi nauwelijks beter. De Neder landse kampioen liep al in de pou lewedstrijd tegen een nederlaag op. De plaatsing voor de kwartfina les koppelde de man uit Nijmegen tegen de Luxemburger Grethen. De vroegere Europese jeugdkam pioen liet weinig heel van de Ne derlander. Onder het lawaai van het opbouwen van de camera's en het volkomen ondeskundige, jeug dige publiek, miste Steures de ac- quitstoot al. Ook zijn tweede po ging bracht hem niet veel verder. Grethen greep de geboden kansen gretig aan en maakte snel een ein de aan het treffen. „Ik heb gewoon te veel fouten gemaakt en Grethen kansen geboden. Daar komt nog bij dat de tafels absoluut niet lo pen. Er zitten twee verschillende lakens op en één van de biljarts stopt zelfs af. Maar dat neemt niet weg dat ik hier slecht heb ge speeld".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16