Lenie van der Hoorn uitbundig ingehaald SCOREBORD 'Belangstelling tienmaal groter' Ter Aar huldigt Elfstedenwinnares Veel extra kruisjes ZATERDAG 23 FEBRUARI 1985 Uw voorzitter John ter Beek, voorzitter van de Leidse voetbalvereniging VNL, is verbaasd. Onlangs ontving de praeses van de Vlietclub van Jan Duivesteijn (directeur sport en recreatie) een brief, waarvan Ter Beek de inhoud niet zo erg be viel. Het door Duivesteijn gepro duceerde toontje vond hij "enigs zins bestraffend". Uit het club blad: "Wat is het geval? Ons, dat wil zeggen de Leidse verenigingsbe sturen, is gevraagd medewer king te verlenen bij sportinstui- ven. Wij zijn verzocht onze leden, van 18 jaar en ouder, te vragen 's zaterdags van 08.00-10.00 uur te helpen bij sportinstuiven in de 5 Meihal. Als beloning mogen wij dan het restant van drie/vierde 5 Meihal gebruiken om onze sport, het voetbal dus, te promoten en de deelnemers te begeleiden". Jan Duivesteijn kreeg echter geen gehoor bij de voetbalclubs, waarna de geplaagde directeur de volgende mededeling toe zond. 'Helaas hebben wij moe ten constateren dat weinig ver enigingen op onze oproep hebben gereageerd'. John ter Beek: "Zo'n tekst is een ambtelijk standje! Maar beste mijheer Jan, wij zullen onze leden adviseren hieraan niet deel te nemen, en zullen er zelf ook niet op reage- Muiterij? Ter Beek vindt van niet. Hij licht de houding van VNL toe: "Het gaat ons toch al niet voor de wind en het is al moeilijk ge noeg spelers die rond tien uur moeten spelen bij elkaar te krij gen, diLS die persoon die bereid is om al om acht uur zaterdagmor gen iets te doen, nodig ik graag uit zich bij mij te melden, omdat bij de club zelf ook heel nuttige dingen gedaan kunnen worden. Mij verbaast het in ieder geval niet dat de respons zo minimaal is". teijn maar bij ClOS-jongens en meisjes moet aankloppen: "Beste Jan, waarom gebruik je voor het leiden van die instuiven, die natuurlijk best leuk zijn, geen ClOS-jongens en meisjes, die kunnen dan wat werkervaring opdoen, er zijn er toch zoveel werkloos! Of heb je echt vrijwilli gers uit de bestaande voorraad nodig, mensen die toch al zoveel doen. En hebben de genoemde ClOS'ers echt geen zin om al acht uur te werken, of zijn ze dan al druk aan het schnabbelen? Dus. beste leden, wil je iets meer doen dan niets, meld je dan niet bij Jan, wij hebben jullie erg hard nodig". Benieuwd welk toontje Jan Duivesteijn in zijn volgende brief aanslaat. Keelgat De gemoederen binnen de korf balclub Fides Pacta zijn in beroe ring. Uitspraken van Hennie Pi ket, speler van het eerste team, in het Leids Nieuwsblad deden bij de Leidse club een klein stormpje opsteken. De aanlei ding: "Omdat Matty Baart maar voor één seizoen als trainer is aangesteld, zal er een nieuwe man moeten komen die ons in de hoofdklasse weet te houden". Aan versterkingen durft Piket voor alsnog niet te denken. "Onze ver eniging is sponsorloos en betalin gen worden evenmin gedaan. Bij de dames zouden we versterking kunnen gebruiken, met het oog op lengte en kracht. Toch denk ik dat met twee meisjes uit het ju niorenteam behoud in de hoofd klasse gewaarborgd is". De reactie van het Fides-be- stuur in het clubblad: ."Het bestuur wil de leden bij deze mededelen dat de uitlatin gen van Hen Piket, zoals gebe zigd in een interview in het Leids Nieuwsblad, niet de goedkeuring van het bestuur kunnen wegdra gen. Hoewel het bestuur geen van de leden van onze vereniging het recht op vrije meningsuiting wil ontzeggen, vind het bestuur dat zij wel degelijk een beschermende taak heeft ten opzichte van haar leden"! "De zinsnede van Hen Piket, waarin hij zinspeelde op de op stellingen van volgend seizoen is vele leden in het verkeerde keel gat geschoten. Het bestuur vindt dat opstellingen te allen tijde een zaak zijn van de Technische Commissie en dat de uitlatingen van Hen Piket op een wel bijzon der ongunstig tijdstip zijn gebe zigd, namelijk vlak voor een kampioenswedstrijd. Het be stuur distancieert zich dan ook van het bovengenoemde inter view en hoopt dat leden van Fi des Pacta zich in de toekomst wat zorgvuldiger zullen uitlaten in de pers". Kijken of de naam van Hen Pi ket morgen voorkomt in de op stelling van Fides. Bijna Hennie Beerenfenger wordt de nieuwe trainer bij zaterdagclub Leiden. Gé Rucht maakte daar in zijn vergaarbak met onzin, de mensteller van deze rubriek in het zondagsblad Nieuwsweek suggereerde vervolgens dat: "Beerenfenger wel eens een paar spelers van UVS-2 (die hij nu traint) naar Leiden zou kun nen meenemen, indien de slechte relatie die Raboen heeft met zijn reserves heeft, blijft bestaan". Dat de voetbalwereld de Privé- achtige activiteiten van Gé Rucht in Nieuwsweek nog se rieus neemt ook, kwam deze week weer aan het licht in het clubblad van Leiden. Fred Bink schrijft onder de kop 'Je zou bij na reageren': "Ja, dat zou je zeker, maar je doet het natuurlijk niet. Ik had hier graag gereageerd op het stukje van Gé Rucht, waarin heel suggestief wordt vermeld, dat Hennie Beerenfenger wel eens een paar spelers van UVS-2 zou kunnen meenemen naar de vv Leiden. Ik weet namelijk/en wie niet), dat Hennie blauwwitte bloedlichaampjes heeft stromen in zijn aderen, plus nog een broer Fred heeft, die zoiets als secreta ris pleegt te zijn bij UVS. Daarbij optellend het feit, dat wij geen vi deos verstrekken en ieder lid keu rig zijn contributie dient te beta len, dan is alles weer gereduceerd tot nul". Zouden er echter spelers zijn a la Henk Landwaart, die dus be slist op de zaterdagen willen gaan voetballen, dan zijn ze na tuurlijk van harte welkom in on ze vereniging. Maar een trainer die nauwelijks twee weken gele den heeft toegezegd het volgend seizoen te komen, nu al in bedekte termen van ronselen te beschuldi gen, gaat mij wat te ver. Maar zoals reeds gezegd, we zullen er maar niet op reageren". Dan doen wij het ook niet. Engerd Hennie Piket zorgde i n stormpje bij F ides Pacta, (archieffoto Hoiv Freddy Schweers is voorzitter van de Nederlandse ijshockey- bond. In een vraaggesprek met redacteur John Linse van Sport International blijkt. dat Schweers nogal 'typisch' denkt over de samenleving. Op de vraag 'Wat vindt u eigenlijk van Nederland', zegt de geinterview- de: "Een hele nare samenleving. Verschrikkelijk naar. De mensen zijn dusdanig egoïstisch.. Ze gun nen elkaar het licht in de ogen niet.. Ze weten alles beter en ze kraken alles af.. Nee, nee.. Het wordt hoe langer hoe erger. En dat weerkaatst in de sport. De he le sport, niet alleen ijshockey". Waar ook het geweld op de tri bunes is doorgedrongen. Schweers vindt dat 'slecht': "Publiek is publiek. Dat is de rottigheid. Je laat de mensen bin nen om geld te vangen. Maar het is mijn overtuiging dat er meer mensen worden weggejaagd, dan er binnenkomen. Waar is het nette publiek gebleven? In Den Haag is het weg en het komt niet terug. In Amsterdam geldt het zelfde. Vroeger trof ik er, zonder af te spreken, mijn vrienden. Die komen niet meer. Dat is afgelo pen. Er zijn geen sporten meer voor de gegoeden. Golf. gaat er ook aan. Vroeger was het onmo gelijk om de sfeer van een golf club aan te tasten. Maar nu? Met die public courses? Het canaille maakt er zich onmiddellijk mees ter van. Dat is het verschil met Engeland. Daar is de sport gedis tingeerd, dat heb je en krijg je hier niet. Jammer hoor". De verslaggever stelt voor 'de karwartser maar over te halen'. Schweers blijkt een groot voor stander van die handelwijze: "De enige manier. Van mij mag het. Maar de mensen durven het niet meer. En opa vertelt over zijn kleinzoon dat 'het zo'n aar dig joch is', terwijl datzelfde joch net een ander een mes tussen de ribben heeft gestoken". Heel wat keren kwam het bij Schweers op om zelf maar een 'ram' uit te delen: "Ja, en vroeger had ik het ge daan ook. M'n handjes zaten los. Is me zelfs een keer gebeurd in m'n eigen bedrijf. Was er een ke rel die precies iets tegen me aan- smeet. Rdm. Wie een boord heeft en een das draagt, die is tegen woordig verdacht. Lieden zoals ik worden de outcast in de Neder landse samenleving". Schweers over Frans Hen- richs: "Die heeft toch geen flikker ge daan, eigenlijk. Vroegervoor de televisie, toen had-ie iets voor ons te betekenen. Als pr-man. Maar als bestuurslid? Altijd in de con tramine! Gewoon een lastig man. En hij heeft nóóit in het Neder lands team gespeeld, zoals hij vaak beweerd heeft. Sla er de boeken maar op na. Ik ben ook niet makkelijk. Laat ik me niet schoon praten, ik ben ook lastig". En eng tegelijk. Sipkema over Elfsteden LEEUWARDEN (ANP) - Volgens voorzitter Jan Sipkema van het Elfsteden-comité kan de belangstelling voor deel name bij een eventuele 14e tocht weieens „tien keer zo groot zijn". Hij deed deze uitspraak gisteren na afloop van een vergadering van de Vereeniging De Friesche Elfste den. „Omdat zo veel mensen de tocht hebben uitgereden en omdat iedereen zo enthousiast was, is de kans groot dat veel meer mensen het eens willen proberen, aldus Sipke- TER AAR Terwijl de Elfstedenkoorts in Friesland al weer is gedaald tot een aanvaard baar niveau, steeg de thermometer gisteravond in Ter Aar tot grote hoogte. Vele honder den mensen waren daar bijeen om de overwinning van plaatsgenote Lenie van der Hoorn (37) op uitbundige wijze te vieren. Hij is overigens van mening dat er niet meer dan de 13.000 Nederlan ders zijn, die zo'n tocht kunnen volbrengen. „Het leek misschien niet zo zwaar, maar dat was het echt wel", aldus Sipkema in de Frieslandhal, waar de rust is we dergekeerd. Ook in de rest van de provincie is het weer stil geworden. De treinen en bussen rijden weer op schema en alle wegen zijn weer open voor het verkeer. Duidelijk is echter wel, dat Friesland nog dagen in de ban van het Elfsteden-spektakel zal staan. Tientallen PTT- en NOS- technici zijn druk aan het werk om alle verbindingen voor de pers, overheid en EHBO op te ruimen. In diverse gemeenten zijn de reini gingsdiensten in de weer om de rommel op te ruimen. In de Fries landhal ligt nog steeds een hele hoop schoenen;, bij de start achter gelaten door de deelnemers. Het Elfsteden-comité heeft besloten dat deze schoenen tot maandag vier uur blijven liggen. Daarna worden ze opgeruimd door de rei nigingsdienst. De mensen, die hun schoenen in een speciaal daarvoor van naam voorziene plastic zak achterlieten, kunnen nog 14 dagen in de Frieslandhal terecht om hun eigendommen op te halen. LEEUWARDEN (NP) - De toerver- sie van de dertiende Elfsteden tocht is uitgereden door ongeveer 13.000 van de 16.000 gestarte schaatsers. „Het kunnen er een paar meer of minder zijn", ver klaarde voorzitter Jan Sipkema van de vereniging De Friesche Elf Steden gisteren rond het midda guur. De telling was toen nog steeds niet officieel afgesloten. In de Frieslandhal waren nog drie medewerkers bezig met de verwer king van de controlekaarten. Met name de oogst van de laatste an derhalf uur had de organisatie ver rast. Drieduizend mensen versche nen donderdagavond laat nog voor de deels gesloten stempelloketten. Velen vielen, staande in de rij, flauw van vermoeidheid. De officiële uitslag van de wed strijd was gisteren wel beschik baar. In het officieuze klassement waren door de chaos op het finish- traject van de Bonkevaart fouten geslopen. In de top dertig ontbra ken Wardenier, Gilling en Porten- gen. - Inmiddels wordt ook druk ge werkt om de Elfsteden-kruisjes ter bestemder plaatse te bezorgen. Volgens bestuurslid Auke- Nauta van het Elfsteden-comité zullen deze de komende maand worden toegestuurd aan de deelnemers die de tocht volbrachten. Gisteroch tend verscheen in tientallen boek handels reeds het eerste fotoboek over de 13e Elfstedentocht. Bij de stationsboekhandel te Leeuwar den werden honderden exempla ren verkocht aan deelnemers die druppelsgewijs huiswaarts keer den. Al in de loop van de middag kon worden gekozen uit twee boe ken. Volgens de laatste berichten zullen er binnenkort in ieder geval nog twee andere Elfsteden-boeken op de markt worden gebracht. Terwijl in bijna alle winkels, huis kamers en werkruimtes de Elfste dentocht 1985 nog steeds het ge sprek van de dag is, is het Elfste den-bestuur begonnen aan de eva luatie van het spektakel. Volgens de heer Sipkema zullen er bij een volgende tocht betere voorzienin gen bij de finish moeten komen voor de pers. Hij noemde het ge drag van de honderden intervie wers en fotografen 'die de winnaar bestormden een „stompzinnige vertoning". Volgens hem zal wor den onderzocht of er bij de finish niet een soort kooi kan worden ge maakt, waar de winnaar inrijdt. In die kooi, vergelijkbaar met de kooi bij de start, zouden dan alleen de uitgenodigde hoogwaardigheids bekleders worden toegelaten om de winnaar de krans om te doen. Volgens wedstrijdleider Van den Ham moet er ook een brug bij de finish komen, omdat de startnum mers van de wedstrijdrijders (op de borst en de rug) moeilijk te zien waren voor de jury. - Niet alleen bij het bestuur van de Vereeniging de Friesche Elf steden, maar ook bij politie, EH BO en andere organisaties wor den de zaken op een rijtje gezet. De politie toonde zich zeer tevre den over het verloop van de dag. „Je kon bijna spreken van een serene zondagse rust", aldus po litiewoordvoerder P. Bosma. „We hadden veel meer proble men verwacht, maar gelukkig zijn die er niet geweest. Het was eigenlijk veel rustiger dan op een normale dag". Van alle elf steden leek Frane- ker, waar duizenden uitzinnige mensen de rijders toejuichten, de populairste stad te worden. Reeds gisterochtend kreeg bur gemeester S. Hartkamp van deze stad tientallen brieven uit het he le land waarin hij werd gelukge wenst, burgemeester te mogen zijn van zo'n geweldige stad.(s- lot) Even over half acht verscheen een witte Rolls Royce voor het Ter Aar- se gemeentehuis met daarin Lenie, haar man Jan en haar kinderen Wilco en Leander. Voor het ge meentehuis werd de winnares van de dertiende Elfstedentocht door vele inwoners van het dorp Ter Aar en het plaatselijke muziekkorps 'Arti et Religioni'. In het gemeentehuis werd Lenie, die in 1980 al werd uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar in Ter Aar, toegesproken door burgemeester P.J. Verhoef. Hij herinnerde aan de grote schaatstraditie van zijn ge meente en van de familie Van der Hoorn. Want vóór Lenie wonnen haar neven Jan en Jan van der Hoorn ook al eens de Elfsteden tocht. Dat was in 1947 en 1956. "De prestaties van de jaren veertig en vijftig zijn door jouw kampioen schap herbevestigd", sprak Ver hoef. De Snelste Vooraf was al bekend dat Van der Hoorn één van de kanshebbers zou zijn bij de dames. De Ter Aarse huisvrouw heeft namelijk al tien keer de alternatieve tocht in het buitenland op haar naam geschre ven. Voor Verhoef reden genoeg om haar te betitelen als: De snel ste, de rapste vrouw van Neder land. Van Europa. En als wij Wie gel, de commissaris van de konin gin in Friesland even willen gelo ven - hij noemde gisteren Fries land het centrum van de wereld - dan zou een vrije vertaling kunnen zijn: Lenie is de snelste vrouw van de wereld bij het lange afstands- schaatsen". Extra glans kreeg haar prestatie volgens Verhoef door de snelle tijd die zij realiseerde. Reed Jeen van den Berg in 1954 de tocht nog in zeven uur en 35 minuten, Lenie van der Hoorn was een minuut sneller. De burgemeester overhandigde de familie Van der Hoorn vele ca- deau's. Lenie kreeg uit handen van Verhoef een tegeltableau voorstel lende het gemeentehuis van Ter Aar en een gouden armband met de inscriptie 'Elfstedentocht 1985 Gemeente Ter Aar'. Maar ook haar man en kinderen en haar trainer werden niet verge ten door Verhoef. Voor allen had hij een presentje. Jan van der Hoorn kreeg van hem een video band met daarop het verslag van de donderdag verreden Elfsteden tocht. Maar voor het afspelen van zo'n band heb je een videorecorder no dig, concludeerde de plaatselijke ondernemersvereniging. En die kreeg Lenie van de middenstan ders. De schaatskampioene was ge heel beduusd van alle cadeau's en de grote belangstelling. En ook een beetje verbaasd, want ze had al tien keer de alternatieve rit winnend af gelegd. "Dat deze wedstrijd zo'n waardering geeft als je hem wint, had ik nooit verwacht. Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt", zei ze in een dankwoord. Ze toonde zich wel erg tevreden met de grote belangstelling. Niet alleen voor zichzelf, maar voor de vrouwensport in het algemeen. "Deze promotie is erg leuk voor de vrouwensport. Zeker voor de lange afstand, want dat heeft nooit zo in de belangstelling gestaan. Ik hoop dan ook dat hierdoor meer vrou wen aan lange afstandssporten gaan doen", vertélde Lenie van der Hoorn, die behalve een fervent schaatster ook atlete en wielren- ster is. Rondrit Na de officiële huldiging in het Ter Aarse gemeentehuis vertrok Lenie van der Hoorn voor een rondrit door het dorp. Voorafge gaan door de fanfare en gevolgd door vele inwoners van Ter Aar ging het naar het Dorpshuis, waar velen gebruik maakten van de ge legenheid om de winnares van de Elfstedentocht te feliciteren. De festiviteiten in het Dorpshuis werden georganiseerd door de ijs- club Ter Aar. Vooraf was afgespro ken dat het niet te laat zou worden. Vanavond wil Lenie namelijk de schaatsmarathon in Alkmaar nog even rijden... HENNIE VAN EGMOND Officièle uitslag Elfstedentocht: 1. Evert van Benthem (St. Jansklooster) 6.46.47; 2. Henri Ruitenberg (Oldebroek) 6.46.47; 3. Jos Niesten (Heemskerk) 6.46.47; 4. Jan Kooiman (Ammerstol) 6.46.47; 5. Theun Busser (Brixen) 6.49.10; 6. Wim Westerveld (Eemnes) 6.49.12; 7. Albert Bakker (Groningen) 6.49.18; 8. Anne Postmus (Lutjegast) 6.49.19; 9. Wim Vos(Kockengen) 6.49.27, 10. Dries van Wyhe (Oosterwolde) 6.49.29; 11. Fokke Veen (Scheemda) 6.55.44, 12. Jan Roelof Kruithof (Havel- te) 6.55.45; 13. Andnes Kasper (Driel) 6.55.45; 14. Hans Bouma (Dronten) 6.55.45; 15. Rein Jonker (Wijtgaard) 6.55.56; 16. Lubbert van der Molen (Nuis) 6.58.24; 17. Jan Wessels (Markelo) 6.58.25; 18. Jan Visser (Hoogkarspel) 6.58.26; 19. Egbert Vossenbelt (Ermelo) 6.58.26; 20. Doms Borst (Leiderdorp) 6.58.32; 21. Frank Wagemaker (Hoogkar spel) 6.58.33; 22. Piet Griffioen (Breuke- len) 6.58.53; 23. onbekend 7.00.24; 24. Piet Manden (Wapserveen) 7.00.26; 25. Henk Ensing (Gieten) 7.00.28, 26. Bruno Plantmga (Avenhorn) 7.00.36; 27. Fran ke Bouwstra (Scharsterbrug) 7.00.37; 28. Lex Casemier (Den Horn) 7.00.38; 29. Sjoerd Fransbergen (Heerenveen) 7.00.39; 30. J. de Boer (Heelsum) 7.00.45; 31. onbekend 7.00.50; 32. Jos Gieling (Armenhuizen) 7.00.57; 33. Tjeerd Uit- terdijk (Koudum) 7.02.58; 34. Frans Boon (Hem) 7.02.59; 35. Gerrit Mole naar (Waddinxveen) 7.03.43; 36. Bennie van der Weiden (Heerenveen) 7.06.18; 37. Frans van den Berge (Krabbendijke) 7.06.18, 38. Oege Ferwerda (Stiens) 7.06.22, 39. J.W, Steengracht (Drieber gen) 7.06.40; 40. W. Oosterwoud (Ure terp) 7.06.42; 41. Wim Scherjon (Wezep) 7.06.53; 42. Barry Adema (Holten) 7.07.25; 43. W. de Vries (Beilen) 7.07.42, 44. J. Kroon (Abcoude) 7.07.53; 45. Jo- han Benard (Velp) 7.08.02; 46. Nanne Semplonius (Oosterzee) 7.08.40; 47. Ber nard Gijzen (Balk) 7.08.4148. Ben Pley- huis (Oldenzaal) 7.08.42, 49. Piet Melle- ma (Nieuweschans) 7.08.47; 50. onbe kend 7.09.20, 51. Dirk Maarssen (Rysen- hout) 7.09.24; 52. Sjouke Zonderland (Spannebur) 7.10.25; 53. Geert Scheper (Ruinen) 7.11.25; 54. Abe Thalen (Drach ten) 7.11.26; 55. Steven Zoon (Rockanje) 7.12.01; 56. Jos Pronk (Oost-Graftdijk) 7.14.01; 57. Ruud Christoffers (Vlaardin- gen) 7.14.05; 58. Hylke Boerstra (Bre men) 7.14.08; 59. Hans Künz (Honselers- dijk) 7.14.37, 60. Piet Griffioen (Koeken- gen) 7.14.38; 61. Ludwig Meyering (Arn hem) 7.14.38; 62. Klaas Sminia (Wolter- sum) 7.14.39; 63. Eeef Rougoor (Brede- voort) 7.14.43, 64. Dik Oud (Ursem) 7.14.51; 65. Jan Kruyer (Midwolda) 7.15.26; 66. Jette Kruyer (Heiligerlee) 7.15.26; 67. Pim Beukema (Groningen) 7.15.37; 68 H. Landsbergen (Pijnacker) 7.15.37; 69. J. Welles (Terwispel) 7.15.57, 70. A. Bakker (Schoonhoven) 7.15.58; 71 J. Appelman (Limmen) 7.16.01; 72. S. van Lamoen (Rosmalen) 7.16.02; 73. A. Klos (Zoetermeer) 7.16.10; 74. W. Veen baas (Utrecht) 7.16.28; 75. E. van der Woude (IJhorst) 7 16.36; 76. R. Hees (Baarn) 7.16.37, 77. J. Timmer (West- broek) 7.16.46; 78. H. Fokker (Koeken- gen) 7.17.02; 79. C- Vermeulen (Benthui zen) 7.21.01; 80. H. Wyrya (Den Helder) 7.21.03; 81. K. Bakcls (Amsterdam) 7.23.03; 82. B. Kluiter (Onderdam) 7.23.09; 83. T. Breedyk (Amsterdam) 7 23.20; 84. W. Harleman (Epe) 7.23.44, 85. H. Kunst (Grootebroek) 7.23.49; 86. J. Bast (Nijkerk) 7.23.58; 87. H. Brandt (Landsmeer) 7.24.00; 88. P. Eikelen boom (Zevenhuizen) 7.24.13, 89. Y. Kra mer (Oudeschoot) 7.24 13, 90. S Meinur- di (Noordbroek) 7.24.14.91. R van Kam pen (De Hoef) 7.24.15; 92. J. Jonkman (Andyk) 7.24.19; 93. G. Bouma (Amster dam) 7.24.35; 94. J. Kromkamp (Olde- holtpade) 7 24.36; 95. H. Langenberg (Lemmer) 7.24 41, 96. M. Hoekstra (Hee renveen) 7 25 40; 97 H. Mombarg (Vor- den) 7.26.13; 98. L. van Wordragen (St. Michielsgestel) 7.26.13; 99. J. Uitham (Noorderhogebrug) 7.26.13, 100. W. Kui per (Spijkenisse) 7.26.15; 101. J. Bodifee (Tilburg) 7.26.18; 102. A. Nyboer (Me- demblik) 7.26.18; 103. A. Stierman (Oud Alblasserdam) 7.26.18; 104. J. Wester (Eernewoude) 7.26.18, 105 W. de Wind (Kaatsheuvel) 7.26.18; 106. S van den Berg (Rutten) 7 26.19; 107. K. Mulder (Winschoten) 7.26.23, 108. P. van der Meer (Jubbega) 7.26.24; 109. C. Smit ('s- Gravenzande) 7.26.28, 110. S. Herweyer (Oud Beyerland) 7.26.29; 111. onbekend 7.26.30; 112. H. Vaartjes (Zuidveen) 7.27.04; 113. J. Dekker (Bovenkarspel) 7.27.07; 114. A. Henrich (Gouda) 7.27.08, 115. G. Portengen (Nederhorst den Berg) 7.27.08; 116. T. van der Kroon (Vlist) 7.27.08; 117. H. van der Kroon (Vlist) 7.27.09; 118. R. van Vilsteren (Zwolle) 7.27.09; 119 A. Boers ('s-Gra- venzande) 7.27.09; 120 S. de Vries (Krimpen a/d IJssel) 7.27.10; 121. A Koenders (Ouderkerk a/d Amstel) 7.27.11; 122. J. Doeswijk (Aalsmeer) 7.27.27; 123. onbekend 7.27.28; 124. P Boes (Blokzijl) 7.27.29; 125. onbekend 7.27.30; 126. S. van Zuiden (Jorwerd) 7.27.36; 127. H. Ras (Maarssen) 7.27.42, 128. A. Veenhof (Gieten) 7.27 46; 129 L Tadema (Joure) 7.27.59; 130. R. Schui ling (Eext) 7.28.07; 131. J. de Vries (Hee renveen) 7.28.43; 132. H. Dooper (Leu- venheim) 7.28.49; 133. H. Altink (Henge lo) 7.28.53; 134. J. Pol (Ruinerwold) 7.29.58; 135. B. Schroer (Eibergen) 7.30.42; 136. H Vollenbroek (Hilversum) 7.30.59; 137. S. Dekkema (Boerenber- gen) 7.31 44; 138. J van der Meulen (Stiens) 7 31.45; 139. P Vos (Uddel) 7.33.00; 140. L. van den Hoorn-Lange- laan (Ter Aar) 7.33.01; 141. D. de Boer (Waaxems) 7.33.04; 142. A. Rooymans (Poortugaal) 7.33.13; 143. G. Lahuis (Sleen) 7.35.42; 144. A. Veneman (Balk brug) 7.36.43; 145. J. Boersma (Balk) 7.37.16; 146. T. Boersma (Steggerda) 7.37.18; 147. R. de Roon (Rockanje) 7.37.35; 148. onbekend 7.37.35; 149. R Elting (Almelo) 7.37.36; 150. E. Kroon (Wilnis) 7.37.37; 151. J. van Tongeren (Uitgeest) 7.37 38; 152. P Ruiter (Bever wijk) 7.37.39; 153. P Bakker (Hilver sum) 7.37.39, 154. H. van der Meulen (Meppel) 7.37.42; 155. T Lok (Uden) 7.37.51; 156. B. van Lindenberg (Weesp) 7.37.51; 157 onbekend 7.37.51; 158 W Scheeper (Lopik) 7.37.51; 159. A. de Winter (Ammerzoden) 7.37.55; 160. L. Westerveld (Eemnes) 7.37.55; 161. J.M. Bodifee (Tilburg) 7.37.58; 162. R. Klop-, penburg (Grijpskerk) 7.38.35; 163. J. van den Hoorn (Ter Aar) 7.38.56; 164. L Kamperman (Almere) 7 41 05. 165. A Oostveen (Assen) 7.41.20; 166. J. Roos (Oudendyk) 7.42.18, 167 R. ten Boom (Heerenveen) 7.42.19; 168. W Blakborn (Broek in Waterland) 7 42.19; 169 J Hoogewerf (Aduard) 7.42.35; 170. T. Po- tuyt (Schoonhoven) 7.42.36; 171. F. van Veen (Den Haag) 7.42.36; 172. S. van Schalkwijk (Beets) 7.42.40, 173. G. Oe- len (Eelde) 7.42.55; 174. M. Wijten (Nue- nen) 7.45.17; 175. E. Hofstra (Drachten) 7.45.50; 176 J. Inberg (Biddinghuizen) 7.47.41; 177. N. Bodifee (Zaandam) 7.48.12; 178. B. van den Hem (Gronin gen) 7.48.12; 179. J. Roelink (Denekamp) 7.48.21; 180. L. Oldenkamp (Wagenin- gen) 7.49.18, 181. W. van Rijn (Neder horst den Berg) 7.49.30; 182. W de Graaff (Maassluis) 7.49.59; 183. D Schooneveld (Warfsum) 7 51.23; 184. M. van Bergeyk (Lelystad) 7 51.38; 185 D Andringa (Heemskerk) 7 51.38; 186. C. Hollander (Koudekerk a/d Rijn) 7.52.45; 187. I. Kooiman-Van Homoet (Ammerstol) 7.53.18, 188 L. Liebregt (Vlaardingen) 7.53.19; 189. G. Bloem berg (Assen) 7.53.20; 190. G. Bazuin (As sen) 7.53.20- Lotto 'DEN HAAG (ANP) - De hoogste uitke ring van Mid-lotto 7A gaat naar de enige winnaar van de tweede prijs in het Cij- ferspel, die bruto f. 10.000,- gulden ont vangt. In de Mid-lotto waren geen win naars van de eerste-, of de tweede prijs. De uitbetalingen zyn eerste prys: geen winnaar; tweede prys: geen winnaar, derde prys 82 winnaars, bruto 2642.20. vierde prijs 4461 winnaars. 48,50; vijfde prys: 58587 keer 5.- In de jackpot voor Lotto 8 zit een bedrag van ruim 31.000 gulden. WIELRENNEN (ANP) - De blessu re, die Hennie Stamsnijder opliep bij het wereldkampioenschap veldrijden in München blijkt enigszins mee te vallen. Er is spra ke van een lichte beschadiging aan het kniekapsel. De doktoren ver wachten dat Stamsnijder over en kele weken de training zal kunnen hervatten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13