25 febr. t/m 1 maart '85 mededelingen gemeentebestuur Uw afval is soms zeer gevaarlijk. Hoe raakt u het kwijt? Wegbrengen kost tijd, weggooien kost veel meer J Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 25 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Benoeming ambtenaar burgerlijke stand Inlichtingen uit bevolkingsregister Aanpassing Brandbeveiligingsverorde ning Bijzondere ontheffingen horeca Rapportage begeleidingscommissie bijz. onth. horeca Jaarverslag politie 1984 Vergelijking misdrijven grote steden Nieuwbouw politiebureau Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 27 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: "Presentatie bouwplan 175 vrije sectorwo ningen in vlek 6 - Stevenshof Wijziging erfpachtsovereenkomst voor winkelcentrum Stevenshof en Sanders parkeergarage Huurontbinding Metavo B.V. en Wernink Beton B.V. Uitgifte in erfpacht stukje grond t.b.v. wo ningcomplex Haarlemmerstraat Uitgifte (verkoop) van een perceel grond aan de Haverstraat t.b.v. de bouw van bergingen/tuin-erf Verkoop van grond nabij de Gooimeerlaan t.b.v. een gasregulatorkast Verhuur van grond nabij de Plesmanlaan Aankoop van een perceel grond in de Roomburgerpolder Bouw van 28 woningen tussen de Middel stegracht en Uiterstegracht door wbv "Ons Doel" Verbeterings- en grootonderhoudswerk- zaamheden aan 27 woningen in complex 3 ged. van wbv "Ons Doel" Restauratie Langebrug 48 (Koetshuis, Gulden Vlies) Stand van zaken aanpak verspreid wo- ningbezit Commissie voor Financiën en Commissie Volkshuisvesting Donderdag 28 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: N.B. Eerstgenoemde agendapunt zal ge zamenlijk worden behandeld. Nota inzake gemeentegaranties voor de betaling van rente en aflossing/premie le vensverzekering van hypothecaire geldle ningen t.b.v. de aankoop van bestaande en nieuw te bouwen eigen woningen. De commissie Financiën vergadert vervol gens over de volgende punten: Voorschot vergoeding art. 73 lid 3 Kleuter onderwijswet vijfjarig tijdvak 1981 t/m 1985 Vergoeding reiskostenstage twee leerlin gen Korte Vlietschool Voorschot vergoeding kosten psychologi sche hulpverlening voor het werk in de toelatingscommissie Verhuring Hooglandse Kerkgracht 49 Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht aan de informatie balie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Maandag 25 februari a.s. om 10.00 uur In de raadzaal van het stadhuis Agenda: Opdracht Dienst Sociale Werkvoorziening Afwijzing aankoop kunstwerk door het College van B&W Reiskostenvergoeding leden commissie Lopende projecten Ideeën voor nieuwe projecten Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 1 maart In de koffiekamer van het stadhuis Agenda: 14.30 uur: Uitspraak inzake het beroepschrift van garage Janson B.V. tegen de intrekking 14.40 t Uitspraak inzs beroepschrift van Palthe N.V. tegen de voorwaarden verbonden aan de lozingsvergunning bellen: Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Rioleringswerkzaamheden Rijnsburgersingel Wanneer de weersomstandigheden het toe laten begint op maandag 25 februari a.s. de rioolvernieuwing op een gedeelte van de Rijnsburgersingel tussen de Stationsweg en de Valkbrug. Het gaat om een stuk van en kele tientallen meters vanuit het kruispunt Stationsweg/Rijnsburgersingel. De rijweg zal daar vanwege de werkzaamheden afge sloten raken voor doorgaand verkeer. Be stemmingsverkeer zal de Rijnsburgersingel zolang uit de richting van het Schuttersveld moeten benaderen. Het werk aan de riole ring zal naar verwachting 6 weken gaan duren. Het tijdstip van aanvang zal, in deze tijd van het jaar, op de eerste plaats afhan gen van de weersomstandigheden. Leidse Woningstichting Het kantoor aan de Turkooislaan 2 is met ingang van 1 maart 1985 geopend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Telefonisch is de L.W.S. dagelijks te bereiken van 08.00 uur tot 10.00 uur. Datumwijziging Transvaal De geplande vergadering van de project groep op 26 februari komt te ven/allen. Deze zal nu plaatsvinden op dinsdag 12 maart. Stadswerk nr. 11 over Pieters kerkhof en subsidieregelin gen voor woningverbetering Het gemeentelijk informatieblad over de stadsvernieuwing in Leiden, Stadswerk, be handelt in uitgave nr. 11 van februari de vol gende onderwerpen: - Pieterswijk op de schop - Vier varianten voor herinrichting van een autovrij Pieterskerkhof - Nieuwe subsidieregelingen voor: verbetering partikuliere woningen restauratie woonhuismonumenten bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden - Enquête over verkeersveiligheid in Leiden Hoe komt u aan dit blad? Stadswerk is gratis verkrijgbaar op de volgende adressen: - Buro Voorlichting, stadhuis - Stadsbouwhuis, Langegracht 72 - Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 - WV-kantoor, Stationsplein 210 - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 - De Leidse bibliotheken - De klub- en buurthuizen en dienstencentra in de stadsvernieuwingsgebieden - De Rechtswinkel, Ketelboetersteeg 10 Tentoonstelling Boycot Outspan Actie in hal stadhuis De Leidse actiegroep Boycot Outspan Actie (BOA) bestaat in 1985 vijftien jaar. De BOA voert actie tegen de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika door o.a. het geven van voorlich ting, het mobiliseren van verzet en het steu nen van bevrijdingsbewegingen. Naar aanleiding van het vijftienjarig bestaan is er door BOA voor de komende weken een activiteitenprogramma in Leiden georgani seerd. Eén van de programmaonderdelen is een foto-expositie in de hal van het stadhuis. Onder de titels "Mensen in beeld" en "So- weto Juni 1976" zullen daar van 22 februari t/m 8 maart foto's van de Zuid-Afrikaanse fotograaf George Hallet te bezichtigen zijn. De hal van het stadhuis is voor het publiek geopend op werkdagen van 8.30-16.30 uur en op donderdagavond van 17.30-21.00 uur. Voor informatie over de rest van het pro gramma kunnen belangstellenden de plaat selijke dagbladen raadplegen of'contact op nemen met BOA, Oude Vest 79, tel. 142124. Enquête bijzondere ontheffin gen van het sluitingsuur Het is gebleken dat de inzendtermijn voor de enquêteformulieren over de proef met de bij zondere ontheffingen van het sluitingsuur te kort is geweest. In verband hiermee is beslo ten om de inzendtermijn te verlengen tot 8 maart 1985. De enquêteformulieren zijn ver krijgbaar aan de balie in de hal van het stad huis of worden, op verzoek, toegezonden. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen 254167 of 254170. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 25 februari Wijk 24, 28 en 32 woensdag 27 februari Wijk 33 donderdag 28 februari Wijk 30 en 31 vrijdag 1 maart Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Lange Mare 40, verbouwen pand; - Lange Mare 42, verbouwen pand; - Haarlemmerstraat 105, wijzigen onderpui winkelpand; - Oude Rijn 56, verbouwen bankgebouw; - Vijfde Binnenvestgracht 9, verbouwen wo ning; - Adm. Banckertweg, bouw bedrijfsruimte Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Kernstraat 2, plaatsen erfafscheiding om schoolterrein aan Kernstraat en Verdam straat; Oppenheimstraat 4, vernieuwen en wijzi gen raamkozijnen schoolgebouw; - Donizettilaan 1a, vernieuwen en wijzigen gevelkozijnen schoolgebouw; - Vijf Meiplein 21, aanbrengen twee scher men aan en wijzigen van oostgevel bank gebouw; - Lage Morsweg 17, inwendig verbouwen woning Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 25 februari 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Ontwerp-vergunnlngen Burgemeester en wethouders zijn van plan voor de volgende inrichtingen vergunning te verlenen: 1. Hogewoerd 71, koffiebar met broodin richting (M. Boga) 2. Nonnensteeg 3, laboratorium (Rijksge bouwendienst) 3. Zwarte Pad, regulateurkast (Energiebe drijf Rijnland) Deze ontwerp-vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter in zage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 8 maart 1985 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp- vergunningen kunnen tot 8 maart 1985 schriftelijk bij Burgemeester en wethouders worden ingediend door: de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de openbare zitting be zwaren heeft ingebracht iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis. ka mer 012, tel. 254437. Ongemerkt gooien we tegenwoordig heel wat zaken weg die grote schade aan ons milieu en onze gezondheid veroorzaken. Het gaat vaak om kleine dingen, waarvan we nauwelijks verwachten dat ze zo gevaar lijk zijn. De batterijtjes uit uw fototoestel bijvoorbeeld. Maar het gaat ook om de vloei stoffen die we vaak - zonder erbij na te denken - door het gootsteen spoelen. Af bijt middelen bijvoorbeeld. In 1984 is de GIPA-actie gestart. Een actie die moet bevorderen dat gevaarlijk afval op de juiste plaats belandt. Graag vertellen wij u wat u het beste kunt doen met dit afval. En om welke stoffen het precies gaat. Waar kunt u gevaarlijk afval laten T.L.-buizen, verf- en lijmresten kunt u bij het grofvuil op de stoep zetten. Gebruikt u wel een aparte doos of zak waar u de schadelijke spullen instopt. Bij de GIPA-winkels g i p a GIPA-winkels zijn herkenbaar aan een sticker op de winkeldeur. Daarop staat het vig net met de tekst "Deelnemer GIPA" (zie afbeelding). Tal van winkels zijn GIPA-deelnemer. Vele fotohandelaren, drogisten, juweliers, radio- en tv-zaken. Daar kunt u de minibatterijen kwijt die in uw rekenmachine, fototoestel of horloge zitten. Bij veel drogisten en apotheken kunt u oude medicijnen inleveren. Talloze garage bedrijven nemen uw afgewerkte olie in ontvangst. En bij de meeste fotohandelaren kunt u ook met uitgewerkte fotochemicaliën terecht. Elders op deze pagina vindt u hun adressen. Tenslotte kunt u alle afvalstoffen inleveren bij de Reinigingsdienst in de Noorder straat. Geopend: iedére werkdag van 08.00 tot 16.00 uur. Uw moeite belonen wij graag met een linnen "GIPA-tas". Om welk afval gaat het precies Ruwweg kunnen we een verdeling maken in 5 hoofdgroepen. meer voor de gezondheid van de pa tiënt, laat staan voor die van anderen. Oude medicijnen Oude medicijnen zijn vaak niet goed Batterijen De al eerder genoemde minibatterijen bevatten zeer schadelijke stoffen. Gro tere batterijen, voor zaklantaarns en draagbare radio's, doen daar nauwelijks voor onder. En ook weggegooide accu's richten met hun inhoud grote schade Afgewerkte oliën Zelf olieverversen is goedkoper. Maar erg vervuilend als u de olie zomaar weg gooit. U voorkomt schade aan het milieu door de olie bij een GIPA-garage in te leve- Fotochemicaliën Fotochemicaliën worden gebruikt door professionele en amateurfotografen, door reclamebureaus, de grafische in dustrie enz. Het spul zomaar wegspoelen veroor zaakt sterfte bij planten en dieren. En uiteindelijk treft het mensen. Dus bij regelmatig gebruik: even opspa ren en dan naar de fotohandelaar of de Reinigingsdienst. Verf resten, afbijt en verdunnings middelen, lijm en inkt Verven is leuk om te doenP Maar de verfresten, afbijtprodukten, verdun ningsmiddelen (terpentine, tri, wasben zine en kwastenreiniger) zijn gevaarlijk. Doe mee aan de GIPA-actie Help mee aan het schoonmaken van uw leefomgeving. Het is eigenlijk zo een voudig en het kost zo weinig moeite. De kinderen van nu zullen u er later dank baar voor zijn, als we vanaf vandaag voorzichtig zijn met ons land, onze stad, onze straat. Wilt u meer informatie over de GIPA- actie of over gevaarlijke stoffen, belt u dan naar de directie Reiniging van de gemeente Leiden (de heren Riemer of Tol, 071-212411) of de directie Milieu (de heer Van den Berg, 071-254353). Batterijen Van Berge Henegou betstraat 79. Drogisterij straat 4. N. v.d. Horst B.V.. Doeza- straat 22-24. Drogisterij Maasdam. Kopermolen 32. Parfumerie Foto en Kruiden Nieuwenburg. Beatrixstraat 9-11. Van Cleef, Botermarkt 25. Dro gisterij Boerhaave, Haarlemmerstraat 68. Wira, Haarlemmerstraat 91. Leids Juweliersbedrijf Feije Brinks, Bree straat 114c. Foto Studio Ruiterman B.V., Breestraat 141. Sloos B.V., Breestraat 29. v/h Swaak, Haar lemmerstraat 250. Juweliersbedrijf Matth. Brinks, Haarlemmerstraat 126. De Goudmunt, Haarlemmerstraat 124. Drogisterij Donkers, Haarlemmer straat 253. Drogisterij Van Vliet, He renstraat 10. Foto-Ciné T.H. Dick- hoff, Haarlemmerstraat 207. Handels onderneming Ligtvoet B.V.. Kraaier- straat 10. Krebbers en Jaarsma, E.C.N., Nieuwe Rijn 32. Sierraad 2000. Nieuwe Rijn 7. Vierman Electro Cash Er Carry, Levendaal 71-75. Drogisterij Van Harteveld, Zeemanlaan 37. Dro gisterij-Parfumerie A. van Dorp, Vijf Meiplein 98. N. v.d. Horst B.V., Vijf Meiplein 9. J. v. Mil, Maresingel 52. Fa. J.M. Pierrot, Maarsmansteeg 21. Drogisterij Die Leythe, Kennedylaan 3. B.V. Automobielbedrijf LAG. Van Oldenbarneveltstraat 37. Bestrijdings middelen Drogisterij Boerhaave. Haarlemmer straat 68. Parfumerie. Foto en Krui den Nieuwenburg. Beatrixstraat 9-11. Drogisterij Donkers. Haarlemmer straat 253. Drogisterij Die Leythe, Kennedylaan 3. J. van Mil, Maresingel 52. Drogisterij Bik. Doezastraat 4. Drogisterij-Parf Vijf Meiplein 98. Chemicaliën Drogisterij Bik, Doezastraat 4. Dro gisterij-Parfumerie A. van Dorp, Vijf Meiplein 98. Oude Medicijnen Haven-apotheek, Haven 18. Apo theek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 18-20. Drogisterij Kleijweg. Cobet- straat 79. Drogisterij Bik, Doezastraat 4. Parfumerie, Foto en Kruiden Nieu wenburg. Beatrixstraat 9-11. Drogis terij Boerhaave, Haarlemmerstraat 68. Centraal Apotheek. Breestraat 74. Drogisterij Donkers, Haarlemmer straat 253. Apotheek 'Tot Hulp der Menschheid', Rosmolen 13. Apo theek 'De Aloë', Levendaal 161. Apo theek Kok. Topaaslaan 15. Apotheek B.V., Aal- Reyst. Steenstraat 35. J. v. Mil. Mare singel 52. Drogisterij Die Leythe, Kennedylaan 3. Drogisterij-Parfume rie A. van Dorp, Vijf Meiplein 98. Fotochemicaliën N. v.d. Horst B.V., Doezastraat 22-24. Fotostudio Ruiterman B.V., Bree straat 141. Sloos B.V., Bree straat 29. Foto-ciné T.H. Dickhoff, Haarlemmerstraat 207. N. v.d. Horst B.V., Vijf Meiplëin 9. Afgewerkte olie Ton Rijsbergen B.V., Gabriël Metzu- straat 11. A.A. van Delft Er Zn., Haag- weg 12. Garage Vlasveld B.V., Haar lemmerweg 49a. Elam B.V.„ Haarlem merweg 2. Rob Gorris B.V., Hoge Rijndijk 278. Berk-Banden, Kaasmarkt 2-7. Autobedrijf v.d. Hoorn, Kager- straat 26. B.V. Het Motorhuis. Hoge Rijndijk 5. Garage 'Peter', Gerestraat 2. Vancreij's Autobedrijven B.V.. Korevaarstraat 43. Autobedrijf De Wit. Hoge Woerd 56-58. B.V. Auto mobielbedrijf LAG, Vên Oldenbarne veltstraat 37. Van Schie, Leliestraat 116a. Automobielbedrijf H. Huisman B.V., Levendaal 80. Bakkér's Auto mobielbedrijf B.V., Zijlsingel 36. B.V. Het Motorhuis, Vondellaan 80. L.I.A.M. B.V., Vondellaan 45. Geen jaar Autobedrijf, Utrechtseveer 3. Autobedrijf Van der Velde B.V., Kennedylaan 118. Automobielbedrijf Th. Henskens, Oude Vest 89. Auto- Verf- en lijm resten, tl-buizen, grote batterijen Grofvuilophaaldienst, (apart aanbie den op de bekende ophaaldagen). Alle stoffen Reinigingsdienst. Noorderstraat 18 (op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 8