NOS nog lang niet uitgepraat SCOREBORD Katwijk vrijwel zeker van titel SPORTAGENDA Stavoren rekent af met traditie Alsof hele omroep dagje naar Friesland was verhuisd Bauke Bies in damfinale NK Volgens het boekje Derde plaats Ad Wijnands Vrouwenteam SJZ haalt uit Crescendo voldoet aan plicht VRIJDAG 22 FEBRUARI -1985 SPORT PAGINA LEEUWARDEN (GPD) - Jour naalpresentator Harmen Siezen vertelt iets over Bouterse en achter hem in beeld staat 'NOS Journaal- Leeuwarden' geprojecteerd. Nee, er was gisteren bij het televisie nieuws geen vergissing in het spel. Ook dit was in het teken van de Elfstedenkoorts. Ter gelegenheid van het grote schaatsevenement kwam het journaal uit een geïm proviseerde Friese NOS-studio, maar dat niet alleen. Het leek wel of de hele omroep een dagje naar het noorden was verhuisd. Woensdag laat, de avond voor het grote feest, begon het al met de Gooise invloed in de noordelijke hoofdstad. De journaalploeg bij voorbeeld, trok in een gezellig klein hotelletje - eigenlijk meer een buurtcafé met pension. Stam gasten die gewoonlijk de winter zonder veel buitenstaanders door brengen, zagen zich in hun toeristi sche winterslaap toch nog plotse ling geconfronteerd met het volkje van televisiemakers. Toenadering verliep hier moei zaam. Mediawetten bleken maar ver van het bed van de vaste klan ten en op een rondslingerend opi nieblad met een levensgroot por tret van NOS-voorzitter Jurgens wordt volkomen te goeder trouw gereageerd met: 'Hé, Auke, je broer staat in de krant!'. De jour naalmakers op hun beurt toonden geen enkele interesse in gesprek ken over lokale besognes of de kla- verjascompetitie. Pas toen het over 'klunen' ging, was de gemeen schappelijke interesse gevonden. Schaatsen verbroedert kennelijk toch, op den duur. Weddenschappen Dat dit de vooravond van de Elf stedentocht was, werd echter door de één noch de ander verhuld. Weddenschappen, volksliederen en Beerenburg vulden de laatste uurtjes voor het grote festijn, soms maar kort of helemaal niet onder broken door wat nachtrust. Voor de meeste omroeptechnici was het woensdag al begonnen, want niet alleen het journaal kwam uit Leeuwarden het was alsof de hele omroep een dagje naar het noorden was verhuisd. Met mobie le barakken als studio's, presenta tiekamers, maar ook als ontvangst kamer voor Hare Majesteit en pias- kamer voor dopingcontrole werd aan de rand van de Friese hoofd stad een mini-omroepcomplex neergezet. Compleet met zendmas ten, vele camera's en omringd door een tijdelijk horeca-dorp werkte een groot deel van de aanwezige vijfhonderd omroepmensen vanaf woensdagochtend - cao of niet - non stop tot lang na de wedstrijdfi- nish. Toch vond menigeen 's avonds nog wel even tijd om alvast feest te vieren. Bij een enkele pre sentator moest er in dit stadium al massage aan te pas komen om fit aan de nachtelijke start te kunnen staan. Onder de presentatoren, waren de radiomensen de vroegste vogels en uit hun enthousiasme bleek on middellijk dat ze tegen een stootje kunnen. Neem nou VARA's Harry Vermeegen, een hartelijk mede werker aan de gedetailleerde radio verslaggeving. In de ochtenduren wist hij zelfs te melden dat er ie mand 'zo fantastisch naast hem stond'. Maar lang en hard werken is niet alleen maar leuk. Tegen het midda guur werd men moe en prikkel baar in de radiobarak. Een ploeg presentatoren en een regisseur waarvan je een feeststemming zou verwachten, raakten geïrriteerd - ongevraagd een raampje openzet ten terwijl de fanfare langskomt 'Mart Smeets is kaal'. Het spandoek dat wel mocht van de NOS. (radiomensen houden van illustra- De uitzending kon echter niet tief achtergrondgeluid) kon niet stuk. Informatiever kon het niet en zonder toestemming van de baas bovendien reageer je je vermoeid en pottenkijkers waren helemaal heid of ergernis nou eenmaal niet uit den boze. af op je luisteraars. Ook al weet je grootste project uit de omroepge- schiedenis uitgeroepen. Op veer tien lokaties waren NOS en omroe pen - al dan niet gezamenlijk - zo wel qua materieel als personeel op oorlogssterkte aanwezig, de Belgi sche omroep leverde cameraploe gen op motoren en ook audiovisue le bedrijven uit Almere en Hilver sum leverden faciliteiten, dus het record stond al vast. Bovendien bleek men in staat om inderdaad historische plaatjes op de buis te krijgen. De start was daar nog maar een voorproefje van. Gebrek aan kunstlicht bij een (te) vroege doorkomst in Staveren le verde tijdens zonsopgang een prachtige romantische 'sky line' op. ook al merkte een perfectionis tische tv-technicus op dat de be treffende camera 'maar een ouwe ruisbak' was. Over de prijs voor de beste beelden bestaat overigens geen misverstand. Die gaat naar Evert ten Napel, die ze veroorzaak te door op de finishlijn winnaar Evert van Benthem tot stoppen te dwingen voor de neus van de ko ningin. Misschien hebben de onvolko menheden tijdens deze tv-dag juist wel voor de kwaliteit gezorgd. Kij kers die menen te moeten klagen over gebrekkige of foutieve infor matie over de koplopers, kunnen de interne communicatie terecht iets verwijten, maar over de daarbij behorende spanning van thriller- niveau zul je niemand horen. Even geen beeld, geen geluid of geen verbinding gaf de kijkers trouwens mooi de kans om vlug koffie te zet ten. De vele schakelingen, straal verbindingen met helikopter en motoren verliepen overigens vrij wel foutloos. En als het eens een keer wat langer duurde, mochten de presentatoren de tijd volbabbe- len wat naar goed Nederlands om- roepgebruik altijd de meest amu sante terminologie oplevert. Zo vlogen de renners 'als peren' uit hun startpositie. Niet uitgepraat Reken erop dat 'Hilversum' nog lang niet is uitgepraat over deze Elfstedentocht. Verhalen zullen opduiken over de schaatsploeg, ge sponsord door een druivesuiker- merk, die de vergaderzaal van Mart Smeets en Joop van Zijl als kleed kamer gebruikten en hun gardero be achterlieten. Over Koos Poste- ma die het zo rustig aanpakte om dat ie aan zijn stoel was vastgevro ren hij begon vroeg in een onver warmde studio met jas aan en liet zich na de finish aflossen door Joop van Zijl en over het optreden van ex-VPRO-directeur Arie Kley- wegt die zichzelf overtrof op de le- gandarische driesprong te Barthle- hiem. En niet te vergeten de ver meende opdracht van hogerhand aan verslaggevers om héél veel geld op zak te hebben om een kans te hebben de winnaar te intervie- Minder lol beleefde de NOS- ploeg aan overal opduikende sluik reclame, die volgens de wet en vooral volgens minister Brinkman in de STER-zendtijd thuishoort. Joop Daalmeijer verwijderde ei genhandig een spandoek met re clame in Harlingen. En Enkelaars opvolger Ed van Westerloo riep tien minuten voor de finish, dat hij het slot van de Elfstedentocht hele maal niet zou uitzenden als twee grote luchtbalonnen niet uit beeld zouden verdwijnen. Van Westerloo moest er een ladder voor op, maar had succes: de levensgrote adver tenties liepen leeg en kwamen plat op het weiland te liggen. Het noe men van sponsors werd zoveel mo gelijk vermeden. Gelukkig mocht het spandoek 'Mart Smeets is kaal' wel. Schaatsen De uitslag van de Elfstedentocht is: 1. Evert van Benthem (St. Jansklooster) 6 uur, 46 minuten en 47 seconden (gemiddelde snelheid 29,204 km/uur), 2. Henri Ruitenberg (Oldebroek) z.t., 3. Jos Niesten (Heemskerk) z.t., 4. Jan Kooiman (Ammerstol) z.t., 5. Theun Busser (Utrecht) op 2,23, 6. Wim Westerveld (Eemnes) op 2,25, 7. Albert Bakker (Groningen) op 2,31, 8. Anne Postmus (Lutjegast) op 2,32, 9. Wim Vos (Kockengen) op 2,40. 10. Dries van DORDRECHT (ANP) - De 25-jari- ge Groningse grootmeester Bauke Bies heeft zich gisteren als twaalf de geplaatst voor de finale van het nationaal damkampioenschap. Bies versloeg in de laatste partij van de herkamp, nodig geworden omdat in een halve finale drie dam mers op de vierde plaats eindig den, Hein Meijer in 47 zetten. Bies zag na vier uur spelen zijn gefor ceerde uitval in het middenspel be loond. De eindstand van de herkamp is: 1. Bies 3 punten, 2. Krajenbrink 2, 3. Meij- LEEUWARDEN (GPD) - De poli tie van Leeuwarden die na lange voorbereidingen een uitgebreid draaiboek voor de Elfstedendag en de twee dagen ervoor had samen gesteld, slaakte gisteravond een zucht van verlichting. Op een en kel miniem vlekje na was het kar wei prima geklaard. Het publiek betoonde zich gezeggelijk, de auto mobilisten hadden gehoor gegeven aan de dringende oproep de wagen op stal te laten en de trein te ne men, en de knelpunten start en fi nish van de immense stoet rijders bleken na de bange gedachten van menigeen zachte eitjes. ALASSIO (AFP) - Ad Wijnands is gisteren als derde geëindigd in Ni ce - Alassio. In de sprint van de ze vende editie van deze Rivièra- koers werd de Limburger vooraf gegaan door de Italiaanse winnaar Pierino Gavazzi en de Brit Sean Yates. De Belg Fons de Wolf heeft giste ren de tweede etappe in de wieler ronde van Valencia op zijn naam geschreven. Met 29 seconden ach terstand arriveerde de Nederlan der Frits Pirard' als tweede, na een sterke eindsprint waarin hij onder anderen de Ieren Sean Kelly en Martin Early en de Fransman Bru no Comillet voor bleef. De Spanjaard Blanco voert het klassement aan. Wijhe (Oosterwolde) op 2,42, 11. Fokko .Veen (Scheemda) op 8,57, 12. Hans Bouma (Dronten) op 8,58,13. Jan Roelof Kruithof (Havelte) z.t., 14. Andries Kasper (Driel) z.t., 15. Rein Jonker (Wijtgaard) op 9,09, 16. Lubbert van der Molen (Nuis) op 11,37, 17. Jan Wessels (Markelo) op 11,38. 18. Jan Visser (Hoogkarspel) op 11,39, 19. Egbert Vossebelt (Ermelo) z.t., 20. Dorus Borst (Leiderdorp) op 11,45, 21. Frank Wagemaker (Hoogkarspel) op 11,46, 22. Piet Griffioen (Breukelen) op 12,06, 23. Piet Manden (Wapserveen) op 13,39, 24. Henk Ensing (Gieten) op 13,41, 25. Bruno Plantinga (Avenhorn) op 13,43, 26. Franke Bouwstra (Scharsterbrug) op 13,50, 27. Lex Casemier (Den Hom) z.t., 28. Sjoerd Fransbergen (Heerenveen) op 13,52, 29. J. de Boer (Heelsum) op 13,58, 30. Gerrit Molenaar (Waddinxveen) op 16,56, 31. Bennie van der Weide (Heerenveen) op 19,31, 32. Frans van den Berg (Krabbendijke) z.t., 33. Oege Ferwerda (Stiens) op 19,35, 34. Gerben Keizer (Nunspeet) op 19,55, 35. W. Oosterwoud (Ureterp) z.t., 36. Wim Scherjon (Wezep) op 20,06, 37. Barry Adema (Holten) op 21,31, 38. Johan Benard (Velp) op 22,37, 39. Nanne Semplonius (Oosterzee) op 23,27, 40. Bernard Gijzen (Balk) op 23,28, 41. Ben Pleijhuis (Oldenzaal) op 23,29, 42. Piet Mellema (Nieuweschans) op 23,34, 41. Bernard Gijzen (Balk) op 21,54, 42. Ben Pleijhuis (Oldenzaal) op 21,55, 43. Piet Mellema (Nieuwerschans) op 22,00, 44. ...op 22,33, 45. Sjouke Zonderland (Spanneburg) op 23,38, 46. Geert Scheper (Ruinen) z.t., 47. Abe Thalen (Drachten) op 24,39, 48. Steven Zoon (Rockanje) op 25,14, 49. Jos Pronk (Oost-Graftdijk) z.t., 50. Ruud Christoffers (Vlaardingen) op 27,18, 51. Hylke Boerstra (Bremen) op 27,21, 52. Hans Künz (Honselersdijk) op 27,50, 53. Piet Griffioen (Breukelen) op 27,51, 54. Ludwig Meyering (Arnhem) z.t., 55. Klaas Sminia (Woltersum) op 27,52, 56. Eef Rougoor (Bredevoort) op 27,56, 57. Dik Oud (Ursem) op 28,04, 58. Jan Kruyer (Midwolda) op 28,39, 59. Jelte Kruier (Heiligerlee) z.t., 60. P. Beukema (Groningen) op 28,50, 61. H. Landsbergen (Pijnacker) z.t., 62. J. Welles (Terwispel) op 29,10, 63. A. Bakker (Schoonhoven) op 29,11, 64. J. Appelman (Limmen) op 29,14,65. B. van Lamoen (Rosmalen) op 29,15, 66. A. Klos (Zoetermeer) op 29,33, 67. W. Veenbaas (Utrecht) op 29,41, 68. E. van der Woude (IJhorst) op 29,49, 69. R. Hees (Baarn) op 29,50, 70. J. Timmer (Westbroek) op 29,59, 71. H. Fokker (Kockengen) op 30.15, 72. C. Vermeulen (Benthuizen) op 34.14, 73. H. Wijnja (Den Helder) op 34.16, 74. K. Bakels (Amsterdam) op 36.16, 75. B. Kluiter (Onderdam) op 36.22, 76. T. Breedijk (Amsterdam) op 36.33, 77. W. Harleman (Epe) op 36.57, 78. A. Kunst (Grotebroek) 37.02, 79. J. Bast (Nijkerk) op 37.11, 80. H. Brandt (Landsmeer) op 37.13, 81. P. Eikelenboom (Zevenhuizen) op 37.26, 82. Y. Kramer (Oudeschoot) z.t., 83. S. Meinardi (Noordbroek) op 37.27, 84. R. van Kampen (De Hoef) op 37.28, 85. J. Jonkman (Andijk) op 37.32, 86. G. Bouma (Amsterdam) op 37.48, 87. J. Kromkamp (Oldeholtpade) op 37.49, 88. H. Langenberg (Lemmer) op 37.54, 89. O. Ferwerda (Stiens) op 38.53, 90. H. Mombarg (Vorden) op 39.26, 91. L. van Wordragen (St. Michielsgestel) z.t., 92. J. Uitham (Noorderhogebrug) z.t., 93. W. Kuiper (Spijkenisse) op 39.28, 94. J. Bodifée (Tilburg) 39.31, 95. A. Nijboer (Medemblik) z.t., 96. T. Lok (Uden) z.t., 97. K. Mulder (Winschoten) op 39.36, 98. P. van der Meer (Jubbega) op 39.37, 99. C. Smit ('s-Gravenzande) op 39.41, 100. S. Herweijer (Oud Beijerland) op 39.42, 101. T. Uiterdijk (Koudum) op 39.43, 102. H. Vaartjes (Zuidveen) op 40.17, 103. J. Dekker (Bovenkarspel) op 40.20, 104. A. Henrich (Gouda) op 40.21,105. H. Portengen (Nederhorst den Berg) z.t., 106. T. van der Kroon (Vlist) z.t., 107. H. van der Kroon (Vlist) z.t., 108. R. van Vilsteren (Zwolle) op 40.22, 109. S. de Vries (Krimpen aan den IJssfel) op 40.23. BOKSEN - Halfzwaargewicht Alex Blanchard staat zevende op de lijst van uitdagers van de wereldkam pioen, de Amerikaan Michael Spinks, die vrijdagavond zijn titel verdedigt tegen zijn landgenoot David Sears, tiende volgens de rangschikking. De lijst is in Mexi- co-Stad gepubliceerd door de World Boxing Council (WBC). Na winst op Alphense schakers LEIDEN - De schakers van Kat wijk bevinden zich na de voorlaat ste ronde in de promotieklasse van de Leidse competitie in een com fortabele positie, waarin hen de ti tel nauwelijks meer kan ontgaan. De zeekanters slaagden erin om het cruciale duel tegen Alphen 1, zij het moeizaam, met 5 1/2—4 1/2 nipt te winnen. Die zege betekende dat, na de winst op Voorschoten 1, nu ook deze tweede concurrent van Katwijk definitief was uitge schakeld. Als laatste team kan nu nog het tiental van de Zwarte Pion uit Lis- se, althans in theorie, roet in het Katwijkse kampioensetentje gaan gooien. Wint namelijk de Zwarte Pion het, in eerste instantie nog on besliste, duel tegen Philidor 3, dan nestelt de ploeg zich op de tweede plaats met een achterstand van juist twee matchpunten op Kat wijk. Voor de slotronde staat dan nog het sleutelduel Katwijk-- Zwarte Pion op het programma. Desalniettemin moeten de Lisse- r-kansen niet hoog worden aange slagen. Weliswaar ligt er voor de Zwarte Pion, ondanks de voorlopi ge 2 1/2-3 1/2 achterstand, een 4-6 overwinning tegen Philidor 3 in het verschiet, maar die zege zal on toereikend zijn. De Lissenaren be houden in dat geval immers een dermate grote achterstand aan bordpunten (8), dat alleen een 9-1 winst nog voldoende is om die kloof te kunnen overbruggen. Al leen erg fanatieke clubsupporters zullen hun team bij een dergelijke uitgangspunt nog een kans geven. Bepaald zonder slag of stoot won Katwijk het duel in Alphen overi gens niet. Het drastisch verjongde Alphense team deed het tot aan dit treffen toe boven verwachting goed in de promotieklasse, met on dermeer winst tegen Voorschoten. Ook het favoriete Katwijk geraakte danig in de problemen. Na een re mise tussen Mechelse en G. Haas noot en winst van de in de Katwijk- se gelederen teruggekeerde Duy- zer, bereikte Katwijk een 1/2-1 1/2 voorprong. Daarmee was de koek echter wel op, want op het leeuwe- deel der overige borden verwier ven de Alphenaren zich gunstige posities. Tegen de tijdnoodfase geraakten de spelers van dé thuisclub het spoor alsnog volledig bijster. Van Dijk liep zich stuk op de verdedi ging van Geertsma, terwijl Stelling opponent Van de Bent materiaal cadeau deed: 1/2-3 1/2. Toen ook nog De Jong met een afruil in de fout ging tegen Heemskerk was het pleit praktisch beslecht, ook al scoorde De Kleijnen nog tegen: 1 1/2-4 1/2 voor Katwijk. Vier partijen werden aanvanke lijk afgebroken, maar nog tijdens de wedstrijdavond kwam Alphen tot de conclusie dat bij een eventu eel vervolg niet veel eer meer zou zijn te behalen. Via een "deal" wis ten de Alphenaren de schade nog zoveel mogelijkte beperken. De min-stellingen van De Wit en Pas- senier tegen resp. Van dér Berg en Van der Plas werden door de Kat- wijkers remise gegeven, hetgeen de Katwijkse overwinning veilig stelde: 2 1/2-5 1/2. Petrelli en Moon kregen echter voor hun plus-stel- lingen tegen resp. W. Haasnoot en Hellenberg pardoes de volle winst toegekend, waardoor de Alphense nederlaag tot 4 1/2-5 1/2 beperkt bleef. Slechts een "wonder van Lisse" kan Katwijk nu nog van de promotiewedstrijden voor de lan delijke KNSB-competitie afhou den. LEIDEN - Getuige de 21-3 neder laag tegen SJZ hoort het vrouwen team van Bax kennelijk toch niet thuis in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie. In een an dere wedstrijd boekte THB Girls een belangrike overwinning op Zwarte Wolf (2-1). Bax was veel te zwak voor het schotvaardige SJZ, dat de formatie uit Voorhout aan alle kanten voor bij liep. De meeste produktieve speelster aan Zoeterwoude kant waren Bettina van Klaveren en Yvonne van Wieringen. THB Girls- Zwarte Wolf was een spannend duel. Anita de Bakker bracht het team uit Lisse aan de leiding, maar nog voor de wisseling van speel- helft maakte Debbie de Jong ge- Meespelen Rummenigge onzeker ALVOR (SID) - Het meespelen van Karl-Heinz Rummenigge in het West- duitse elftal, dat zondag in Lissabon aantreedt voor het belangrijke kwali ficatieduel tegen Portugal, is erg onzeker. De aanvoerder ligt met koorts in bed. Rummenigge, die in het begin van de week een verkoudheid opliep, zei vanaf het ziekbed, dat de oefenwedstrijd van woensdag voor hem toch kennelijk te vroeg is gekomen. „Toen ik uit het vliegtuig stapte, voelde ik me al niet lekker. Ik had beter een dag langer rust kunnen nemen". Als Rummenigge niet in staat is te spelen, zal coach Becken- bauer Pierre Littbarski in zijn plaats opstellen. lijk. Een goal van José Kortekaas besliste de wedstrijd in de tweede helft. Door de 2-1 zege gaat THB Girls voorlopig onbedreigd aan kop. In de tweede klasse blijft Kraan Saloon de ranglijst aanvoeren. Het team uit Warmond klopte dankzij doelpunten van Liesbeth Brandt en Miriam Oudshoorn Lugdünum met 2-1. FC Lisse 2 bleef in deze .afdeling Warmunda de baas: 0-3. De Lisser doelpunten kwamen op naam van Carola van der Leden (2) en Ina Herbert. De stand in de eer ste klasse: THB Girls 4-7, McDo nald's 2-4, Zwarte Wolf 3-4, SJZ 3- 3, FC Lisse 2-2, Foreholte 2-0, Bax 3-0. Tweede klasse: Kraan Saloon 3-6, Warmunda 3-4, FC Lisse 2 3-4, FC Lisse 3 2-2, Stompwijkse Girls 3-1, Lugdunum 4-1. LEIDEN - Ook met de titel al op zak kweet Crescendo zich van de sportieve plichten. Hekkesluiter Ter Gouw kon een 5-8 achterstand na rust omzetten in een 11-9 voor sprong, het laatste woord was toch voor de Leidse kampioensploeg: 11-12. Aanvankelijk leek niets de zo veelste Leidse zege in de weg te staan. Vlotweg was de ploeg van coach Ruud Niesing weggelopen naar 0-3, een marge die tot de rust intact bleef. Alle treffers kwamen daarbij uit handen van Wijnand Al berts (5) en Joke Geijer (3) en dat tekende de offensieve problemen aan Leidse zijde. Toen Ter Gouw de beide prijsschutters na rust wist uit te schakelen, keerde het tij snel. Vijf minuten slechts had de ont ketende Goudse schutterij om de achterstand weg te werken en een zelfde periode later stond er een 10- 8 stand op het scorebord. Wijnand Alberts was echter toch de man, die door ook een derde strafworp te benutten, Crescendo weer terug bracht in de wedstrijd. Ter Gouw had de punten dermate hard nodig, dat het ook na de gelijkmaker van Carolien van Noort op balbezit bleef spelen. Joke Geijer nam in de voorlaatste minuut de rol van scherprechter op zich door vanaf de strafworpstip te scoren: 11-12. j DERDE DIVISIE: Actief - UVG; Tref fers - Rijnstreek; Wik - Hollandlaan; EDH - Saturnus: DWS - EHC Basketbal TWEEDE DIVISIE: Docos - Avanti 3; Hotak - Vice Versa; ATC - L&T Kampioenschap Veteranen. Docos, Volleybal STAVOREN (ANP) - Stavoren heeft op de dertiende Elfsteden tocht niet de rol van koppensneller vervuld. Waar in voorafgaande edi ties de deelnemers met honderden tegelijk opgelucht de trein naar Leeuwarden namen, stapten giste ren slechts enkele handenvol, laat gestarte toerrijders van het wate rijs. De gunstige weeromstandig heden en de redelijke kwaliteit van de ijsvloer naar de pleisterplaats wisten de uitvallersreputatie van Stavoren grotendeels uit. In het verleden had het pittores ke dorp aan de boorden van het IJsselmeer de beruchte naam op gebouwd de slachtplaats voor het schaatserslegioen te zijn. Bij Sta voren ging men immers een hoek van negentig graden om, pal naar het noorden. Na 67 aantrekkelijke kilomters met de wind in de rug betekende Stavoren vrijwel altijd de ommekeer. Bijtende tegenwind op de open, gure Friese polders. Het onaangename vooruitzicht lag velen te zwaar op de maag. Lichte materiaaldefecten en/of verwon dingen werden vlot door de condi tioneel en mentaal zwakkeren als excuus aangegrepen de op korte afstand lonkende trein naar de Friese hoofdstad te pakken. Gisteren werd met die traditie af gerekend. Wind stond er nauwe lijks, de temperatuur bedroeg een paar graden boven het vriespunt, het ijs tot Staveren was hard en glad. De dooi, de lage luchtvochtig heid, zorgde weliswaar voor veel wateroverlast, die van de laat ge starte toerrijders forse inspannin gen vergden, tot Staveren liep alles gesmeerd. Er viel geen wanklank in het peloton te bespeuren, de stempelaars deden hun urenlange arbeid vlot en met plezier en het langgerekte bontgekleurde schaatslint herdoopte de uitval lersplaats in een rustoord. De extra ingezette, verlengde treinen bleven nagenoeg leeg, het extra ingescha kelde NS-personeel werkeloos. EREDIVISIE: Den Bosch Werkendam; Urk - Amsterdam; Den Helder - Haaksbergen; Weert - Leiden EERSTE KLASSE: BVO - Leiderdorp; OSG - Voorne; Dunckers - Jumpers; Blitz - Zoebas; MSV - Lokomotief; Trot ters - AMVJ Vrouwen EREDIVISIE: Amstelveen - BOB; Hoofddorp - MSV; Voorburg - Amster dam; Den Bosch - Den Helder; RZ - Jol ly Jumpers EERSTE DIVISIE: Dragons - Black Eagles; Lisse - Arnhemia; OSG - LUSV; Flash - Boxtel PLAY-OFFS: AZC/Alphen - Z(jl/LGB za. 19.00; HZC/Robben - VZC di. TWEEDE KLASSE B: Vivax EZPC. Zeus - PSV; Gouwe - SZC; DWT - Kou dekerk; KZC - WIK DERDE KLASSE C: SVH - DKD; RZV - GZC; WVZ - Katwijk; Lansingh - Donk; DSZ - Raket; RWV - Wiekslag Vrouwen EERSTE KLASSE: ZAR - Polar Bears; Amer - Weusthag; LZ - Stadskanaal; Skelp - Esca; Rapido - Ravijn TWEEDE KLASSE: Donk - Raket; Wiekslag - ZPB; Argo - Zijl/LGB; RZV - TWEEDE DIVISIE: Gemini/K - Tonegi- do PROMOTIEKLASSE: Gemini/K 2 - Dos 2; Donar - Radius BEKER: NOVO - SOS; Zovoc - Ley- thon; VCM - DAC Vrouwen DERDE DIVISIE: NOVO - Smash PROMOTIEKLASSE: Gemini/K 2 - Zo- BEKER: RW - DVC EREDIVISIE: Scylla - Hooge Huys; Blauwe Werelt - Shot; Avanti - Nikon EERSTE DIVISIE: JCV Avanti 2 Odion - Middelburg; Sjaardema - Am- L&T - JCV; Luto - ScyUa 2 DERDE DIVISIE: Docos - Sjaardema 2. Amsterdam - Soest; Poker Face - Nieuw Vennep lust; Scylla - Torenstad; Shot - Amster- EERSTE DIVISIE: Treffers - Avanti 2; Megacles - Amsterdam; Avanti - Hoon- las - Foreholte; Vido - DSVD TWEEDE DIVISIE: Actief UVG; Tref fers - Verburch; Vires - HVS; Westlan- dia - Oase; DWS - Groene Ster DERDE DIVISIE: Snelwiek - Quintus; MMO - Velo; Wik - Hollandiaan; GDS - Olympia; Ancora - EHC Mannen TWEEDE DIVISIE: Ancora - Saturnus: Snelwiek - GHV; Mountain Stars - Del ta; Tornado - Wings; Hellas - Animo HOOFDKLASSE A: Die Haghe-Oost Arnhem, LDO-Pams, Allen Weerbaar- SCO, Deetos-PKC HOOFDKLASSE B: Dalto-DOS 46, Fortuna-Samos, Archipel-Rohda. DKOD-Blauw Wit OVERGANGSKLASSE B: HKV Alba tros. Deto-OEC. HKC-SDO, Fides Pac- ta-Sperwers zo. 14.15 uur 5-meihal OVERGANGSKLASSE C: Pernix- Stanfries za. 18.15 uur 5-meihal, Groen Geel-Rapiditas, Ons Eibernest-Drach ten, Wordt Kwiek-Roda ZUID WEST I: B: Swift(M)-TOP za. 15.40 uur Voorborch ZUID WEST II: B: Velocitas-Orapje Na ssau za. 17.00 uur De Munnik, Ons Ei- land-GKV(G) za. 19.30 uur 5-meihal; C: Eureka-Zuiderkwartier za. 20.00 uur IJsselmonde. KVR-De Algemene zo. 19 00 uur Marimba; D: ODO(M)-Fiks za. 17.00 uur Maasland, Tempo-I Jsselvo- gels za. 17.00 uur Arena ZUID WEST III: B: Fluks-De Voltref fers za. 13.55 uur Northgo; D: WION- KNS zo. 14.00 uur Energiehal RIJNDELFLAND I: De Raven-Madjoe za. 16.00 uur Gaslaan

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21