'Deskundige' steun in strijd veldenruil Fouten gaan Warmond geld kosten 'De patatlucht waait je meteen tegemoet' Rapport legt gebreken bloot Slepend gevecht om Wassenaarse stoep nog steeds niet ten einde PsaStess SSffisSs" SST0 Warmondse ijs vereniging: hulde en garantie lening Redelijk alternatief bord voor Voorschoten PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 DEN HAAG/VOORSCHOTEN - "We zijn als kleine kinderen in de hoek geschoven. Kijk eens hier, dit is goed voor jullie. Zo is het ge gaan". Het zit mevrouw Bos duidelijk hoog, dat de gemeente Voorscho ten een vestigingsvergunning heeft gegeven aan een cafetaria bij haar in de buurt. Zij en enkele an dere bewoners spraken gisteren namens 60 omwonenden, die be- hoorzitting in het Haagse provin- zwaar hebben getekend tegen de ciehuis. "We hebben maar 20 pro komst van snackbar 't Trefpunt cent kans op een intrekking van de de Prins Bernhardlaan. De vergunning. Ik heb echter alle Omwonenden vechten Voorschotense snackbar aan bij provincie Agenda snackbar is er inmiddels, i een AROB-procedure kan de ge meente alsnog worden gedwongen de vergunningen in te trekken. Een provinciale commissie zal hierover binnenkort advies uit brengen aan Gedeputeerde Staten. "In denk dat de verhouding tus sen de beslissingen 80 tegen 20 ligt", oordeelt buurtbewoner D. Schoonderwaldt na afloop van de trouwen dat we in de goeie 20 zit ten". Getallen lijken hem niet vreemd. Met even weinig moeite lepelt Schoonderwaldt tijdens de hoorzitting de bezwaren op van een snackbar in de buurt. Ook de toekenning van een hinderwetver gunning aan de snackbar is bij de bewoners niet in goede aarde ge vallen. Hoewel het afgeven van een hin- op de agenda staat, luisterde de commissie van GS toch aandachtig naar de bewoners. De vette lucht, het gevaar van patatverslaving on der de jeugd en overlast voor de buurt, ondersteunen het bezwaar tegen de uitzondering op het be stemmingsplan. En om dit bestem mingsplan draaide het gisteren al lemaal. De gemeente vroeg afgelo pen jaar een ontheffing voor het bestemmingsplan van de Prins Bernhardlaan, zodat een winkelier die pas zijn winkel had gesloten nu kon gaan verhuren. Toen de huur- .der een snackbar wilde openen, kwam de buurt in het geweer. De gemeente vroeg toch ontheffing aan. Gedupeerde Staten gaf groen licht. De bewoners begonnen daar na een AROB-procedure. Gister morgen mochten zij de commissie vertellen wat hen dwars zat. Deur open "Toen ik hier in 1957 kwam wo nen, zou de nieuwbouwwijk een woonwijk blijven, op een paar win kels na. Dat is nu niet meer het ge val. Ik ben bang dat nu de deur openstaat voor andere bedrijven", zegt omwonende Hofstee. "De ge meente heeft ons niet tijdig voor gelicht. Er is wat besloten en daar na hadden wij het maar te slikken. der in de patatlucht te moeten ver toeven. Eén van hen is ter ore ge komen dat 't Trefpunt binnenkort ook vis gaat verkopen. Volgens zijn zeggen waait de patatlucht hem al tegemoet als hij de achter deur open doet. De man vreest bin-, nenkort een uitgebreide schotel te kunnen ruiken op zijn stoepje. Eén bewoonster blijft opvallend stil. Tot de winkelsluiting aan de orde komt. Volgens een woord voerder van de gemeente Voor schoten kunnen ambtenaren 's 't Breehuys - Breestraat, Scholierencafé, avonds niet gaan controleren of de 20-23 i DONDERDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Cul-de-Sac' van Polanski, 20 en 22.15 snackbar op tijd (elf uur) zou slui- soos uur ten 'T>at is eeni taak van de poli- Troefstationsweg 32. voorlichting tie De alerte bewoonster vraagt daarop of de politie van deze slui- De gemeente houdt gewoon geen rekening met de mensen". De an- dere omwonenden volgen met de gemeente, waarop hij te horen dering. 20 soortgelijke bezwaren tegen de krijgt: "Veertien dagen geleden ^em<*ntecentrum - Lijtweg thema- snackbar. Een aantal van hen 2ag ik twee agenten zelf gezellig StSS om kwart over 12 uit 't Trefpunt 20.30 uw. komen", tingstijd af wist. "Jazeker", ant- Oegstgeest woordt de vertegenwoordiger van Gemeentehuis - gemeenteraadsverga- echtscheiding, OEGSTGEEST - De Oegst- geester korfbalclubs Fiks en KNS worden nu ook door deskundigen gesteund in hun strijd tegen het vel- denruilplan van de gemeen te. Uit een schouwrapport blijkt kei hard dat de oude kantine van ASC aan de Van Duivenvoordestraat, waar Fiks in zou moeten trekken, niet meer op de knappen valt. Ook de tribune moet direct tegen de vlakte, zo is het oordeel van des kundigen. Kleedlokaties bovenop deze 'bouwval' -een idee van de ge meente- zijn dan ook uit den boze. Over de bouwkundige staat van de peuterspeelzaal kunnen de korf balverenigingen, die momenteel in de Voscuyl huizen, nog niet veel opmerken. KNS, de nieuwe ge bruiker, weet eenvoudig niet hoe het gebouw wordt achtergelaten. Wél weet de club dat de indeling van het gebouw 'oneconomisch' is en het gebouw met de achterkant naar de velden toeligt. Vanuit de kantine kan dus niet naar de wed strijden worden gekeken. Een on plezierige situatie. Er blijft maar een oplossing over: die van de twee verenigingen. Vol gens deze oplossing gaat de kanti ne van ASC tegen de vlakte en her rijzen twee nieuwe kantines, met kleedkamers, in de hoek bij de Spaargarenstraat. Vlak naast deze kantines, aan de Spaargarenstraat, zou dan de nieuwe ingang moeten komen. Voordeel een: er kan een goede veldindeling worden gemaakt en de toegangs- en bevoorradingsweg is niet zo lang. Voordeel twee: men kan meer gebruikmaken van pas sieve zonne-energie en de isolatie kan bij de bouw worden meegeno men. Voordeel drie: de kantines en trainingsvelden zijn gelijkwaardig aan de huidige aan de Voscuyl. In de gemeentelijke variant niet. Fiks komt terecht in de kantine die zo'n 17 procent kleiner is en het nieuwe trainingsveld haalt het niet bij het huidige. Voordeel vier ten slotte: de kantines liggen niet zo dicht by huizen als in de gemeentelijke va riant. Daarin ligt de kantine van KNS vlak achter de woningen aan de Juffermanstraat, zeer tot ongenoe gen van de bewoners. Massaal heb ben zij geprotesteerd tegen de op lossing. Zij vrezen geluidoverlast van bijvoorbeeld disco-avonden. De korfbalverenigingen op hun beurt zijn bang dat hun "bruisende verenigingsleven" op de tocht komt te staan. Verrot De gemeente heeft echter altijd aangevoerd dat de kosten van de variant van de korfbalverenigin gen veel hoger zijn dan die van de gemeentelijke variant: 1.475.000 gulden tegen 845.000 gulden. In het schouwrapport wordt hier tegenin gebracht dat in de Fiks/KNS-va- riant de afscheiding tussen veld en oefenterrein aanzienlijk kan wor den versoberd. Hierdoor kan heel wat worden bespaard. Daarnaast, zo heet het, zijn de prijsramingen van de gemeente wel erg ruw. Zo is niet in de ramingen opge nomen dat de nieuw aan te bou wen ruimtes moeten worden on derheid. Bovendien halen de ver enigingen aan dat het bouwkundig Wijngaardenlaan bomen VOORSCHOTEN - In het Voor schotense gemeentehuis wordt ge studeerd op een nieuwe inrichting van de Wijngaardenlaan. Twee van de varianten zijn in middels uitgelekt. Het gaat om een variant waarbij bomen komen tus sen de hoofdrijbaan en de dienwe gen en een variant met bomen tus sen de dienwegen en trottoirs. In beide varianten is het de be doeling dat er parkeerplaatsen worden aangelegd tussen de bo men. Wanneer B en W een beslis sing gaan nemen over de plannen is nog niet bekend. Raadslid G. Both (PvdA/PPR) heeft inmiddels welwillend gerea geerd op de plannen. Hij vindt de Wijngaardenlaan een van de lelijk- ste lanen van Voorschoten. Wat bo men zouden wat hem betreft geen overdaad zijn in deze "kale vlakte". raar is om, zoals de tekening van de gemeente suggereert, de nieuwe opbouw van een spouwmuur te voorzien terwijl de parterre steens- werk blijft. Ander probleem: de nieuw aan te bouwen ruimten zijn opgetekend in halfsteenswerk. Om vochtproblemen te voorkomen zouden dit spouwmuren moeten worden. Andere opmerkingen over het gebeuren aan de Duivenvoorde- straat: buitendeur en kozijn van de drankenvoorraadkast zijn verrot en dienen te worden vernieuwd en de stalen ramen moeten worden vervangen door houten kozijnen van gelijke kwaliteit als in het hui dige clubhuis. De dekvloer dient te worden verwijderd, daarna op nieuw uitvlakken en voorzien van nieuwe plavuizen. Het tegelwerk moet op diverse plaatsen worden vernieuwd evenals de zachtboard plafonds en de afzuiginstallatie in de keuken, die ondeugdelijk is. Weer diefstal uit bouwkeet OEGSTGEEST - Uit een bouw keet in de Oegstgeester Haaswyk- laan is vannacht een gloednieuwe kettingzaag gestolen. Volgens de politie is bij de inbraak, die tussen vijf uur gistermiddag en acht uur vanochtend moet zijn gepleegd, waarschijnlijk meer verdwenen. De totale schade is nog niet beT kend. Onlangs werd van het zelfde bouwterrein voor enkele tiendui zenden guldens aan materiaal ge stolen. Door het vorstverlet zijn er weinig mensen op het terrein. Ook aan de tribune mankeert het een en ander: haar linkerzijgevel dient te worden vernieuwd vanwe ge ernstige vochtdoorslag en het feit dat de opgelegde betonlatei to taal is losgescheurd. Ook de lek kende, ernstig beschadigde beton- trappen naar de tribune moeten onder handen genomen worden. De achtergevel en de gemetselde ballustrade vertonen de nodige scheuren, het dak met de achter schotten van de tribune dient to taal te worden vernieuwd en ern stige lekkages door dilatievoegen in de betonconstructie dienen te worden verholpen. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie open bare werken, 20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, film The Postman always rings twice', 20.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, mei- densoos, 19.30 uur, gezelligheidscafé, 21.30 uur. VRIJDAG Leiden 't Breehuys - Breestraat, feestelijke soos, 's middags. Wassenaar Gymzaal voorm. Europaschool - Van Zuylen van Nijeveltstraat 147, beurs 'Denken en doen' voor ouderen, 10-15 - Van der Valk Bou- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 15 tot vr 22 februa ri door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. De strijd om het Wassenaarse Tuinpad duurt i 'strijder' Van Beekum. WASSENAAR - Het zal schijnlijk nog Algemene opmerking: "voor het bestaande metselwerk van de tri bune is te zachte steen gebruikt. Hierin worden wij gesterkt, gezien de abnormale slijtage van het met selwerk op diverse plaatsen". Fiks keert zich dan ook fel tegen de ge meentelijke suggestie om tribune met opgebouwde kleedkamers in eigendom te aanvaarden. Hooguit wil ze 'de opstal huren tegen nader te bepalen prijs en voorwaarden'. Reden: "Fiks is een korfbalver- eniging en wenst het aanwezige deneerssituafe bal^Dort^n'nie^vo.frhft arbeidsh," WassenaarseTuinpad is verbeterd bals port en niet voor het arbeidsin- Na een tien r lange strijd van de ook een wonder heten dat zich nog S nnH^rbm ,H van Belangengroep Tuinpad is het niet geen ernstige ongelukken .hebben geld vergende onderhoud van deze meer |e g|me£nte mHaar een aantal voorgedaan, zegt Van Beekum, die bewoners die een spaak in de uit- zich verder afvraagt hoe bij calami- Mfcb&t"6 31 mmeUZe aan" J vc?d°eVwVmenedeveTnSnnnoI wPm'^anSm^eteTbekend Slepend ESlSlSSHi Pad^^chtefnietTan^p^a^dê «2? jiï gdëdenkwam'de niet zelden bekneld tussen vracht- half jaar duren wagens. Het Tuinpad moet ook nog als speelplaats fungeren. Het mag dan ter, maar naar duur kraanwater moet worden gegrepen. Centrum', waarin een verbreding van de weg opgenomen tot zes meter. Een de plannenmake- i stoep", verzucht hij, Een stoep heeft het smalle Tuin pad, dat aan de achterkant van de stoep ontbrak Langstraat ligt, nooit gehad. Aan de ene kant bevinden zich opslag plaatsen voor de winkels van de Langstaat. Ook zijn daar reparatie- meter afdelingen en bakkerijen. Aan de ai zou dat ten "koste andere kant staan de woningen pal tuintjes gaan. langs de weg - een enkeling heeft - - een smal tuintje. Men parkeert er letterlijk voor de deur. Daarbij De bewoners kwamen hiertegen in het geweer. Men wilde in die zes stoep opgenomen zien - de eigen In de bezwaarprocedure kregen de bewoners uiteindelijk bij de - - Kroon het gelijk aan hun zijde. De WARMOND - De gemeente Warmond gaat hoogstwaarschijnlijk «nt ^afer^^t&XS E^EeïdfwS staan voor een lening van 90.000 gulden, die de ijsclub af wil sluiten. De verkeer door het straatje komt. gefloten, ysclub heeft dat geld nodig om een landijsbaan in de Warmondse Veer- Ook dendert er verkéer doorheen polder aan te leggen. dat de wijk Jeruzalem wenst te Geen van de leden van.de^comj^StetankW g.steravond ontwljken. ai met aUngrediënten aor onverkwikkelijke situaties: ma kan de deur niet uit omdat de- nja te zeggen". Net als CDA-raadsiid Bonnet had hij veel respect voor ktifderwaeen^vè^d^^otorkaD zelfwerkzaamheid, die de ijsclub aan de dag legt. De club werd door over - m°ïorka.P moeite mee. Sterker nog: een aantal raadsleden juichte de gemeente garantie van harte toe. Zo meldde Vreeken (onafhankelijk) "bijna nog nooit met zoveel genoe- ?êrin is geslaagd ïn sneltreinvaart een baan IZaiopkunnen. Ftetsere'raken gefloten: van de bewoners rekening te hou den, zo vond de Raad van State. Overigens kwamen de statenleden Gardeniers en Toxopeus bij hun werkbezoek aan het Tuinpad met de auto's vast te zitten.. Er moest overleg komen. Dat lukte, maar een echt plan kwam er tot dusverre niet uit. Van Beekum: "We hebben op een gegeven mo- Riolering industrieterrein deugt niet: 65.000 nodig ment zelf een schets ingediend. Hierop staan enkele verkeersdrem pels, een parkeerverbod voor het smalste deel en verder een stoep aan één kant. De laatste tekenin gen van de gemeente tonen aan dat men ons voorstel vrijwel helemaal had overgenomen. Alles leek dus in kannen en kruiken". Leek. Want nadat de wethouder zelf vorig jaar april nog een kijkje was komen nemen en met de belof te dat men snel iets zou horen weer verdween bleef het stil. Op de agenda van de Wassenaar se gemeenteraad werd de Tuinpad kwestie een steeds weer opdoe mend gesprekspunt, zonder dat een definitief besluit in zicht kwam. Uiteindelijk drong Van Beekum er tijdens de raadsverga dering vorige maand op aan initia tieven te nemen. Temeer daar in middels het GEB een kantoor bij het Tuinpad heeft geopend. "Er komen nu weer zo'n dertig auto's bij, zonder dat de parkeerproble- matiek is opgelost", aldus Van Beekum. Enkele fracties gaven tijdens die vergadering toe de situatie beu te zijn. Maar wat blijkt: de vertraging is nu te wijten aan een groepje be woners, dat hun strookje grond niet meer wil afstaan. Zal deze ver deeldheid de roep om vèiligheid en leefbaarheid verstoren? Wethouder Cocheret de la Mori- nière denkt van niet. Hij wil in elk geval voor de maand juni.begin nen: "Ook al blijft dit kleine groep je dwars liggen, het plan gaat ge woon door. We zijn nu zo'n eind op gang dat we zo snel mogelijk met de werkzaamheden willen begin nen. Maar eerst zullen we toch nog eens met de weigeraars gaan pra ten". VOORSCHOTEN - Als het aan D'66-raadslid J. Aikens ligt worden de Voorschotenaren straks vergast op een totaal nieuw verkeersbord. Het wordt rond, met een rode rand. In het witte midden staan twee rijen marktkramen en daar tussenin een fiets. Een rood kruis, dwars over het bord, maakt het geheel com pleet. De betekenis? Het is verbo den op marktdagen (brom)fiet- sen aan de hand mee te voeren tussen de kramen. Aanvanke lijk wilden ambtenaren deze hele tekst op (onder)borden zetten en dezen op de toegangs wegen naar de markt plaatsen. De commissie voor finan ciën, ruimtelijke ordening en verkeer vond de boodschap echter te lang en Aikens kwam vliegensvlug met zijn compacte idee op de proppen. Een beslissing wilde de com missie hier nog niet over ne men. Wel werd duidelijk dat ze niets voelt voor de VVD-sug- gestie om het aan de hand mee voeren van fietsen toe te staan op het marktterrein. Dat is vooral gevaarlijk voor vrou wenbenen, aldus WD-wethou- der J. van Dalen. S. Begeer (WD) stelde hier op voor om dan maar een bord te plaatsen met een tekening van een fiets zonder pedalen, tussen marktkramen. Beteke nis: het is verboden op markt dagen (brom)fietsen met peda len aan de hand mee te voeren tussen de kramen. krijgt WARMOND - Er zijn fouten gemaakt bij de aanleg van industrieterrein plan 'Zuid' in Warmond. Fouten, die Warmond ook aan zichzelf te danken heeft en die de gemeente vooralsnog 65.000 gulden gaan kosten, zo bleek gisteravond in de raadscommissie financiën. Het komt er in het kort op neer dat het rioleringsstelsel op het indus trieterrein niet deugt. Destijds had de gemeente met het daar gevestig de bedrijf Padox/Panagro afge sproken dat het zijn eigen rioolstel- j sel kon aansluiten op dat van de gemeente. De riolering van het be drijf bleek echter uit een zogeheten 'gemengd stelsel' te bestaan: be stemd voor zowel de afvoer van het huishoudelijk afvalwater als het j hemelwater. Gevolg: door het gro-1 te, verharde oppervlak van het Pa- dox/Panagro-terrein kan het huidi- ge rioolstelsel bij hevige regenval het overtollig water niet verwer- de riolering ingevoerd. Totale kos- Van Schagen: Warmond treft zelf- OOk schuld.. (archieffoto) avond oplaaien. Heeft Articon de gemeente niet goed geadviseerd? En: op wie moet Warmond die kos ten nu verhalen?, vroeg burgerlid Stol zich af. Vreeken (onafhankelijk) noemde het '"het klapstuk" dat Articon 16.000 gulden voor adviezen krygt. "Diezelfde Articon heeft het indus triegebied ontworpen. Gaat het niet te ver het bedrijf nu voor die adviezen te belonen? Nee, dit huis werk moet worden overgemaakt", vond Vreeken, die nergens de garantie kon vinden dat het wel goed gaat als die verbeteringen zijn aangebracht. Ook CDA-raadslid Bonnet zette vraagtekens bij die advieskosten. Hij was er zelfs huiverig voor dat er nog een tweede rekening van Arti con komt, als uiteindelijk de op dracht voor het definitieve plan naar dit bedrijf is gegaan. Saris (WD) hikte tegen de totale 65.000 gulden aan. "We wisten dat er grote problemen waren in het in dustriegebied. Waarom hebben ling in '83 al over problemen in 'Zuid' is gesproken. Alleen: het heeft een hele tijd geduurd voordat alles was uitgezocht. Er is met na me veel tijd in het vinden van een goedkope oplossing gestopt. Van Schagen zag de problemen rond de advieskosten niet. Temeer daar Warmond zelf ook schuld treft. De gemeente heeft 'iets' ge daan dan niet in het advies stond. "We hadden nooit het schone en vuile water van Padox op het riool mogen aansluiten". Vreeken, ten slotte: "Nu weten we tenminste waar de schuld ligt". Controle brengt gebreken aan het licht LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN ken. In overleg met het bedrijf is uit eindelijk een plan ontwikkeld, waarbij het rioolstelsen op het ter rein van het bedrijf wordt geschei den. Straks wordt aleen nog het huishoudelijk afvalwater op het gemeentelijk riool geloosd. Daar naast worden er meteen allerlei an dere technische verbeteringen aan het plan: zo'n 65.000 gul den, die de gemeente op tafel moet leggen en waarvan 16.000 gulden moeten worden uitgegeven aan kosten van adviseur Articon. Klapstuk VOORSCHOTEN - Bij een ver- bij'dTlegröüngsbêhandéi.ng koerscontrole op het Burgemees- ran nu ter Van der Haarplein in Voorscho- ctll begro- ten heeft de politie gisteravond aan enorm be- 13 automobilisten een proces-ver- baal uitgedeeld. De Voorschotense politie hield in samenwerking met |de Verkeersgroep Den Haag tus sen zeven en tien uur een controle. Wethouder Van Schagen tracht- waarbij vooral op de verlichting te de kwestie te sussen door de werd gelet. Van de 17 geselecteer de verzekering te geven de auto's (een motor-agent zocht niet over gepraat, in plaats maanden later, tingswijziging i drag voorgeschotéld te krijgen" Sussen dat er "indringend overleg' deed de ge- geweest. Van Schagen verklaarde U1t)bleken er 13 niet gister- dat er bij de begrotingsbehande- wagen moest direct auto's met vermeende gebreken orde. Eén de weg af. POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) i n 8.30-17.00 uur .-vrij. (Q71)144941 SLEUTELTJES ma.-vrlj. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65.70 per post (binnenland) f 89.30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag Ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 i.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: HIJ. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2