n i 1 F Lubbers: Brinkman had recht toekenning prijs te weigeren Kabinet gaat 1,3 miljard investeren r J- Ganstrekken niet verboden ZATERDAG 16 FEBRUARI 1985 PAGINA 15 Aflevering 112 We hadden geprobeerd die i te troosten met de belofte, dat we weer zouden gaan zoeken. Maar we wisten eigenlijk zelf niet of daar nog iets van zou komen. Daar sjokten ze, een troep vrou wen met kinderen en hier en daar een oud mannetje. En Zoetermeer was nog een heel eind. Wat zouden ze daar vinden? Zou dat dorp ook in het water staan, en waren daar de Spanjaarden dan niet? Dat was het eerste wat we moes ten weten: wéér zaten de Spanjaar den? Wét deden ze? Wét waren ze van plan? En minstens zo belang rijk was de vraag hoe ver het water stond, en of het nog verder ging. Daar werd op de vloot, en ook op ons schip, ontzettend veel over ge praat. Het water moest verder lan dinwaarts stromen. Maar het weer was te rustig en te stil. Het water rimpelde, maar het stroomde niet meer. De verschrikkelijke vloed, die we tot stand hadden gebracht, was tot stilstand gekomen. Het moet gaan waaien, zeiden de zee lui, de wind moet opsteken. En van de goede kant natuurlijk. De zee moet de Maas ingedreven, de Maas moet het land opgedreven, de wa tervloed moet worden voortge stuwd. De hele dag keken we naar de lucht of het weer nog niet wilde veranderen. Aan dit zachte nazo- merweer hadden we niets. Er moesten nog meer polders volge- stuwd, tot Leiden toe. Dan pas zou den de Spanjaarden in het water komen te zitten. Maar ons gepraat hielp geen zier, er woei een zacht windje, het water rimpelde, en daar bleef het bij. Van de Spanjaarden kwamen we het nodige te weten. De weken die volgden werden voornamelijk be steed aan spioneren, rondkijken, met bootjes varen. Deze tijd van noodgedwongen wachten op ver andering werd goed gebruikt. Er waren intussen ook Geuzen en vrij buiters, die niets liever zouden doen dan de Spanjaarden te lijf gaan. Maar dat had Boisot verbo den. Daar was het nog te vroeg voor. Ze waren het wel van plan. Ze maakten er zelfs toebereidselen Dicht bij de doorvaart in de dijk waren ze begonnen een drijvend fort te bouwen. Twee boten wer den onwrikbaar langszij aan elkaar bevestigd, zodat het geval twee voorstevens had. Ze zouden het la ter kunnen gebruiken om des- npods een Spaanse schans binnen te varen en er de grootste vernielin gen aan te richten. De bovenbouw werd tweemaal zo dik gemaakt als DE MISDAAD BIJ DE HOGEWOERDSPOORT Feuilleton door Stougie <T~~I1 11l gewoonlijk, zodat vijandelijke ko gels er niet door konden, het werd echt een drijvend fort. Er werden kanonnen op geïnstalleerd, die vuur en verderf zouden kunnen braken. Dagen lang waren de man nen met dit karwei bezig, en ze noemden het al de "ark", de "ark van Delft". Daarmee zouden ze de Spanjaarden de geweldige klap ge ven, en dit fort moest onoverwin nelijk zijn. Voorlopig werd er alleen nog ge bouwd, de stryd zelf moesten we vermijden. Het wachten was op een omslag van het weer, waarna het water verder het land in zou stromen. Intussen voeren onze mannen bij nacht en ontij over het grote water. Ze verkenden de gehe le omtrek en zagen tot hun schrik, dat de vijand nog lang niet versla gen was. Op een morgen hoorde ik wat een hele troep die nacht had uitge haald. Ze hadden weer een dijk doorgestoken, kapotgemaakt, ver nield, en het water was een volgen de polder ingestroomd. Alles in één nacht. Dat was de "Groene Weg" geweest, daar, waar de zee was blijven staan. Van de Span jaarden hadden zij niets gemerkt, die hadden het dus ook niet kun nen verhinderen. Maar direct daar op begonnen nieuwe verkennin gen. Tot hoever was het water nu gekomen? Was de volgende dijk misschien op dezelfde manier door te steken, en zouden ze, zo door gaand, het water tot Leiden kun nen brengen? Dan kwam er mis schien eens een einde aan dat niets doen, aan dat afwachten. Maar onze spionnen brachten tot somberheid stemmende berichten. Valdez, de Spaanse aanvoerder, was bezig de "Voorweg" te verster ken. De hele dijk langs waren ze bezig met palissaden en kanonnen, er moest langzamerhand een heel leger langs die Voorweg gereed lig gen om ons te ontvangen. Sommi gen hadden het over wel driédui zend manschappen. De Spanjaar den dachten er dus serieus aan om massaal tegenstand te bieden. De Groene Weg was gevallen, met de Voorweg zou het niet lukken. En de berichten van de verkenners, die er nog elke nacht op uit gingen, werden hoe langer hoe ontmoedi- gender. Het dorp zelf was als in een vesting herschapen. Zoetermeer werd als het ware door de Span jaarden bewoond. Huis na huis hadden ze bezet, je kon je bijna niet indenken waar de oorspronke lijke bewoners moesten huizen. Al die dorpsbewoners en dan nog de vluchtelingen, waarvan er nog da gelijks werden opgespoord in de huizen die onder water stonden of die uit de bomen waren gehaald. Onder de Zoetermeerse brug door liep daar de "Smalle Wete ring", en alle huizen waren evenzo- vele kazematten voor de Spanjaar den geworden. Het ging er hoe lan ger hoe meer naar uitzien, dat we het water wel twee polders verder hadden gekregen, maar ook dat we die doorvaarten niet eens, nee nooit, zouden kunnen gebruiken, omdat de vijand de tijd had gekre gen zich te verschansen. Waarom wachtten we toch zo lang? Waarom waren we niet direct tot de aanval overgegaan, voordat de Spanjaard zich had kunnen ver schansen? Maar uiteindelijk zou blijken dat Boisot de Spanjaarden toch te pak ken had. Door al ons geaarzel en gewacht voor de landscheiding was de tegenstander in zijn ver moeden gesterkt, dat wij hier onze doorbraakpoging zouden inzetten: Maar Boisot wist iets beters. Op een morgen werd het ons be kend gemaakt. Een nieuwe opera tie, een nieuwe en eigenlijk een ou de. Die nacht moest het gebeuren. Daarom moesten we de hele mid dag slapen. Na het avondeten zou dat er niet meer van komen tot de morgen toe. Een paar mannen ble ven op elk schip de wacht houden, als gewoonlijk. Tegen de tijd dat het donker werd, werden we ge wekt. Het was al heel wat vroeger donker, we waren al ver over de helft van september. Wat we moesten doen? Och, niet veel. Ons gereed houden, de spa den schuren en oliën, het zou weer graven worden. En de zeilen wer den gehesen. Er was maar een zuchtje wind, maar het hoefde niet zo snel te gaan. En er kon wat ge roeid worden. Van vijanden zou den we geen last hebben. Die zaten vastgeroest op hun dijken en in hun huizen op ons te wachten. Die zouden zich niet laten zien. Daarna kwam de eerste verba zing: we zeilden wèg, en sommigen werden zelfs kwaad. Wat was dat een manier van doen? We konden de onderneming toch niet opge ven! (Wordt vervolgd) DEN HAAG/BRUSSEL (GPD/ANP) - Premier Lubbers vindt dat minister Brinkman (WVC) het recht had de toekenning te weige ren aan Hugo Brandt Cor- stius van de belangrijkste Nederlandse literaire prijs, de P.C. Hooftprijs. Op zijn wekelijkse persconferentie zei Lubbers gisteren dat het regle ment van deze staatsprijs een eigen verantwoordelijkheid geeft aan de bewindsman. Het kabinet vindt het onjuist de prijs toe te kennen aan iemand die systematisch ande ren kwetst en grieft of hun integri teit in twijfel trekt. Minister Brinkman heeft inmid dels toegezegd volgende week over deze kwestie met de commissie voor de letteren uit de Raad voor de Kunst te spreken. Ook zal hij nader overleggen met zijn Vlaamse collega Galle, die geweigerd heeft nog langer zitting te hebben in de Nederlands-Belgische Taalunie, waar Brinkman voorzitter van is. Volgens Lubbers besloot de mi nister, na een discussie in de minis terraad, dat de prijs beter niet kon worden toegekend aan Brandt Cor- stius, omdat dat zou betekenen dat diens kwetsend schrijven extra ge honoreerd zou worden. Indien de prijs aan Brandt Corstius was toe gekend, had men kunnen verwach ten dat anderen daardoor op hun beurt gekwetst zouden zijn, aldus de premier. Hij benadrukte dat ook hij het een moeilijke afweging had gevon den, waarbij hij advies gevraagd had aan de oud-ministers Marga Klompé en professor De Gaay- Fortman. Lubbers liet verder we ten dat alleen de ministers De Rui ter (CDA), Winsemius en Schoo (beiden WD) zich tot het laatste moment tegen het besluit hadden verzet. Zij legden zich uiteindelijk neer bij de opvatting van de meer derheid. „Het kan niet zo zijn dat iemand de prijs niet krijgt alleen op grond van enkele kwetsende opmerkin gen. Maar dat besluit kan wel geno men worden als in het werk van de schrijver dit aspect zo opvallend aanwezig is". In antwoord op een vraag zei Lubbers dat minister Ruding (fi nanciën) overwogen had de schrij ver te vervolgen wegens de uitla ting dat Ruding 'de Eichmann van deze tijd' is. Brandt Corstius ver-' wees daarbij naar de uitlatingen van de minister over bijstandsmoe ders. Uiteindelijk werd besloten af te zien van gerechtelijk optreden. Volgens Lubbers is dat op zich zelf nog geen argument om af te zien van de toekenning van de prijs. Maar er blijft dan nog een marge over: ben je als overheid dan verplicht juist waardering voor het werk uit te spreken door het toekennen van de prijs. Lubbers beantwoordde deze vraag ontkennend. Volgens hem heeft het kabinet niet te oordelen over de literaire waarden van het werk van de schrijver. Maar omdat het een 'staatsprijs' betreft, geeft de overheid in feite wel erkenning aan de schrijver. Bij zijn uiteinde lijke afweging kan de minister niet met boekjes werken, maar hij zal het jury-rapport op een aantal pun ten moeten toetsen. Minister Brinkman, die de pers conferentie bijwoonde in verband met de presentatie van de media wetgeving, voegde hieraan toe dat het besluit zijn tot nu toe moeilijk ste beslissing als minister was ge weest. Vandaar dat hij de kwestie ook in de ministerraad aan de orde had gesteld. De afwijzing van Brandt Cor stius is geen literair besluit van de overheid, zei Brinkman nog, maar is genomen op staatkundige-ethi- sche gronden. Het kabinet heeft het juryrapport slechts 'marginaal' getoetst. Daarbij werd betwijfeld of juist de politiek een extra stra lenkrans moest aanbrengen boven het werk van Brandt Corstius. De Vlaamse minister Mare Galle zal zich by de Vlaamse regering moeten verantwoorden voor het feit dat hij niet meer wil meewer ken aan het werk van de Neder landse Taalunie. Galle neemt na mens de Vlaamse regering deel aan het beraad van Nederlandse en Vlaamse ministers in het kader van het Taalunie-verdrag. Hij heeft een mandaat van de Vlaamse regering en hij kan daarom niet zomaar zelf standig beslissen uit dat ministers- beraad te stappen, aldus regerings voorzitter Geens gisteren. Donderdag verklaarde minister Galle dat hij, uit protest tegen de gang van zaken in Nederland rond de P.C. Hooftprijs, niet meer aan het ministersberaad van de Taalu nie zal deelnemen. Minister Brinkman tijdens de persconferentie afgelopen vrijdag over de weigering van de bewindsman de PC Hooftprijs toe te kennen aan Hugo Brandt Corstius. (fotoGPD) Leiden LUXOR (121239): The karate kid\ da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.15, 16.30,19.00 en 21.15 uur, al. LIDO 1 (124130): 'Bachelor party', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, 16 jr. LIDO 2: 'Amadeus', da. 20.00 uur, zo. ook 14.30, al. LIDO 3: 'Gremlins', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, al. LIDO 4: 'Under the volcano', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, 16 jr. STUDIO (133210): 'De prooi', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 14.15,16.30, 19.00 en 21.15 uur, 16 jr. REX (125414): 'Op de schoolbank', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, 16 jr. Nachtvoorstelling: 'Pornobengel', vr. en za. 23.30 uur, 18 jr. Alphen (voor reserveringen 01720-20800) EURO: 'The neverendïng story', dag. 18.45 en 21.15 uur, za. t/m woe. ook 14.00 uur. al. Bioscopen Nachtvoorstelling: 'Het Weense hoer tje op haar hoogtepunt', za. 24.00 uur, 18.jr. EURO: 'De prooi', dag. 18.45 en 21.00 uur, za. t/m woe. ook 13.45 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling: 'Love dreams', za. 24.00 uur, 18 jr. EURO: 'Top secret', dag. 18.00 en 21.00 uur, za. 19.00 en 21.30 uur, al. Nachtvoorstelling: 'Top secret', za. 24.00 uur, 16 jr. EURO: 'The woman in red', dag. 18.30 en 21.00 uur, al. 'Ghostbusters', za. t/m woe. 13.30 uur, al. Nachtvoorstelling: 'The woman in red', za. 24.00 uur, 16 jr. Kindervoorstelling: 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen', za. t/m woe. 13.30 Voorschoten (voor reserveringen 01717-4354) Greenway: 'Police academy', za. t/m woe. 15.45 uur, al. 'Octopussy', vr. t/m woe. 19.00 u 'Codename: Wild Geese', vr., zs t/m woe. 21.15 uur, 16 jr. 'Koyaanis Qatsi', do. 20.00 ui 21.15 uur, 16 jr. Katwijk (voor reserveringen 01718-74075) CITY 1: 'Yellowbeard buiterij op de Mounty', do., vr., za., zo., woe. 14.45, 19.00 14.45 uur, ma. en di. 19.00 en 21.15 uur. CITY 2: 'Codename: Wild Geese', zie tijden als in City 1,16 jr. CITY 3: 'Platvoet aan de Nyl', zie tij den als in City 1. CITY 4: 'Summercamp girls', zie tij den als in City 1, beh. za.- woe.mid- CITY Noordwijk (voor reserveringen 01719-12800) LIDO: 'Greystoke', zo. 15.00 uur, mi en di. 21.15 uur. 'The shining', ma. en di. 19.00 uur. Kindermatinee: 'Sjors en Sjimmie i: het land der reuzen', woe. 14.30 uur. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Acade misch Ziekenhuis behalve van dins dag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot zaterdag 13.00 uur (Elisa beth Ziekenhuis). Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Dagelijks van 16.00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur, met uitzondering van: Afdeling intensieve zorg: van 10.30- 11.00 uur en van 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende ver- pleegkundige. Kinderafdeling: van 10.30-19.00 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: van 16.00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur. Sportmedisch Advies Centrum: Blessurespreekuur: Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp, 's maandags van 19.30-20.30 uur. Bezoekuren St. Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: dagelijks van 14.00- Ziekenhuizen 14.45 en van 18.30-19.30 uur. Klasse afd. dagelijks van 11.15-12.00 uur, van 14.00-14.45 uur en van 18.30- 19.30 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15- 12.00 uur (alleen voor echtgenoot), 1 15.00-16.00 v 118.30-19.30 Kinderafdeling: dagelijks van 15.00- 18.30 uur. Afdeling C.C.U. (hartbewaking) dage lijks van 14.00-14.30 uur en van 19.00- 19.30 uur. Intensieve verpleging: dagelijks van 14.00-14.30 uur en van 19.00-19.30 uur. Academisch ziekenhuis Tel. 269111 Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15-15.00 uur en 18.30- 19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verlos kunde 18.00-19.00 uur. Prematurenafdeling: voor ouders en familie in overleg met de verpleging doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hier voor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks 15.00-15.45 uur en 18.30- 19.00 uur. Bezoektijden kinderafdelingen: Elke dag: 14.15-15.00 uur en 18.30- 19.00 uur. (Alleen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afgesproken worden met de hoofd verpleegkundige). Alphen aan den Rijn Rijnoord: Bezoektijden 's middags 14.30-15.15 uur, 's avonds 18.30-19.30 uur. Extra bezoek voor de hartbewaking: 's och tends 11.00-11.30 uur. Extra bezoek voor vaders op de kraamafdeling: 's avonds 19.30-20.30 uur. Kinderafde ling 's middags 14.30-15.30 uur, 's middags alleen voor ouders 14.30- 18.30 uur. ©uöitotihtë 16 februari 1985 Honderd jaar geleden stond in' de krant: - Eene vijf-en-zestigjarige we duwe te Sain-Quent (noordelijke voorstad van Parijs, Red.) had, hoe ongelooflijk dit door haar hoog en leeftijd ook moge schij nen, het hart veroverd van een veertigjarigen kappersknecht, eenmaal ridden van het Legioen van Eer, maar door wangedrag en herhaalde veroordeelingen van dit eereteeken beroofd. Ruim veertien dagen achterelkaar had hij er bij de weduwe op aange drongen dat zij hem haar fortuin zou schenken en, toen zij bepaald weigerde aan zijn verzoek te vol doen, werden zijne eischen eiken dag dringender. Geheel onver wachts kwam hij dezer dagen des avonds om elf uren bij de wedu we en vroeg op barschen toon of zij eindelijk genegen was zijn verzoek in te willigen. Haar ont kennend antwoord had ten gevol ge, dat de kapper haar onver hoeds aangreep en bij de haren naar den tuin sleepte, waar fiij zijn slachtoffer een aantal slagen met een zwaren hamer toebracht. De ongelukkige, aan hoofd en li chaam met bulten en kneuzingen overdekt, had weldra het bewust zijn verloren. Toen de moorde naar meende dat zij dood was, ging hij in huis om zich van haar geld meester te maken. Een der buren echter had het hulpge schrei der weduwe gehoord en was nog bijtijds de politie gaan waarschuwen, waardoor nog tij dig hulp kon worden verleend aan het deerlijk gewonde slacht offer. De politie verwacht den kapper zeer spoedig in handen te zullen krijgen. Vijftig jaar geleden: - Een Engelsch watervliegtuig, dat van Napels op weg was naar Malta, is in den mist bij de heuve len nabij de Italiaansche stad brandend neergestort. Alle negen inzittenden zijn gedood: twee of ficieren, zes leden der bemanning en één passagier. Het ongeluk ge schiedde gistermorgen om half twaalf en is waarschijnlijk door geen enkelen ooggetuige waarge nomen. DEN HAAG (ANP) - Ook de Raad van State vindt dat het traditionele ganstrekken tijdens het carnaval in het Limburgse Grevenbicht (gemeen te Bom) is toegestaan. De waarnemend voorzitter van de afdeling recht spraak wees gisteren een verzoek af van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Deze had om schorsing gevraagd van het be sluit van de burgemeester van Bom om vergunning te verlenen voor het ganstrekken. De dierenbeschermingsorganisatie ving eerder deze week ook bot in een kort geding voor de rechtbank in Maastricht. De rechtbankpresident vond het evenement weliswaar smakeloos, maar oordeelde dat de organi serende carnavalsvereniging niemand schade berokkent. Bij het ganstrekken wordt een vooraf gedode gans met de kop naar beneden aan een kabel boven de weg gehangen. Deelnemers moeten, terwijl zij er met een paard onderdoor ryden, proberen de kop van de romp te rukken. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft gisteren besloten 1,3 miljard gulden uit te trekken voor ni bouw van kantoren voor ministe ries en voor verbeterde energiebe sparing in gebouwen die in ge bruik zijn bij overheidsinstellin gen. Het werk dat door deze inves teringen ontstaat, levert totaal 12.000 manjaren op. Het geld hier voor moet wel binnen de bestaan de begroting worden gevonden. Het niveau van overheidsinves teringen is de laatste jaren „ge staag gedaald", zei premier Lub bers na afloop van de ministerraad. Uit een brief van minister Van Aar- denne (economische zaken) over deze kwestie blijkt dat tot 1974 on geveer 13 procent van de over heidsuitgaven investeringen wa ren. Daarna daalde dit aandeel tot 6 procent. Het kabinet heeft besloten dat niet in een geforceerd tempo de overheidsinvesteringen worden opgetrokken. Overwegingen daar bij zijn, dat dergelijke investerin gen slechts beperkte effecten heb ben als impuls voor de economie. Bovendien zullen ook de komende jaren nog in het teken staan van een verdere sanering van de over heidsfinanciën, aldus Van Aarden- ne. Het geld voor extra investerin gen moet daarom binnen het be staande budget worden gevonden. De regering heeft in het rijtje ex tra investeringen nog geen besluit kunnen nemen over de eventuele inpoldering van de Markerwaard. Lubbers legde uit dat er nog nieu we berekeningen moeten worden gemaakt. Het kabinet wil op deze laatste cijfers wachten om in mei de knoop definitief door te hakken. Voor de kantorenbouw ten be hoeve van de rijksdienst heeft het kabinet 265 mihoen gulden uitge trokken. Volgens Van Aardenne is de rijksdienst deels gehuisvest in dure huurpanden. Deze panden moeten worden vervangen door nieuwbouw. Verder wil het kabinet ruim één miljard gulden investeren in ener giebesparende projecten, waarmee ongeveer 10.000 manjaren zijn ge moeid. Volgens het kabinet is een niet onbelangrijk aantal gebouwen van gesubsidieerde instellingen onvoldoende geisoleerd. De huidi ge mogelijkheden voor energiebe sparende maatregelen worden niet gebruikt, meent het kabinet. Zo heeft het kabinet voor isoleren van scholen 450 miljoen gulden uitge trokken en voor de ziekenhuizen 150 miljoen gulden. De overige overheidsinvesterin gen, waartoe al eerder is besloten, wil het kabinet „waar mogelijk ver snellen". Het gaat daarbij om we genbouw, aanleg en onderhoud van spoorlijnen, waterzuiverings installaties, isolatieprogramma's en ziekenhuisbouw. In samenwer king met particuliere ondernemin gen heeft de overheid ten slotte be sloten enkele grote projecten uit te De belangrijkste zijn het ombou wen van olie- en gascentrales op kolengestookte elekriciteitscentra- les (2 miljard gulden) en de bouw van twee nieuwe kerncentrales (8 miljard gulden). PAT IS ë£N KLAP.„ GPJP WAS ££N H£L£ GOfclg KUANT VAN ONS K&tLA" WÊÊf AHUM! M£T P£ KOMPHM£N- f£N VAN <5f?UP. Plf ISP£££' TALING VCOP AL j£ ££KLAA\£..£N .HU Z^GT ALL£ KONTKAKT^N OPJ r AVDOI£N M'N - PUPO Z&bT H£f KONrpAKr A^T JOU OP! IS J£ PE VREPESBEWE6IN6 HEEFT O 14 PA6EN 6ELEPEN EEN BRIEF 6E6TUURP! NU WILLEN WIP 6MA6 PE 1/4 N PE^E&ERINÖ ER OP HOREN IR HEB N06 6EEN TIDP 6EH4P UW schrijven 6R0NPIS TE BE5TUPEREN tmxTmvz NÜU EAJ^/

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15