'Verbouwing alleen redt winkels niet' Carnaval barst ook in de streek los Basisschool Voorschoten móet razendsnel verbouwd Noord-Hofland' moet trekker hebben Woonboot moet wijken voor weg PAGINA 2 REGIP LEIDEN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 STREEK Het carnaval is deze week ook in de streek in alle hevig heid losgebarsten. Bijvoorbeeld in Leiderdorp. Daar hield carnavals vereniging De Rijnschuimers gis termiddag een bejaardenprogram ma in centrum Het Zijlkwartier. Onder het genot van gezellige mu ziek werd gedanst, gezongen en to neel gespeeld. Bewoners van ver zorgingstehuis Leythenrode kun nen donderdagmiddag vanaf half drie genieten van een aangepast feest. Nadat Prins Abraham 1 en Prinses Carolina 1 de sleutel heb ben ontvangen, is er 's avonds feest in het Zijlkwartier. De kinderen vieren maandagmiddag feest in het Zijlkwartier. De Pico Bello's uit Voorschoten hebben afgelopen zaterdag hun ge kostumeerd bal gehouden. Het Halfvastenbal van de vereniging is zaterdag in het clubhuis van de voetbalvereniging SVLV aan de Juliana van Stolberglaan. Het kin dercarnaval wordt daar dinsdag middag om twee uur gevierd. De Wassenaarse Deylknotsen houden zaterdag samen met De Tunnelklossers een optocht door de gemeente. Onderweg gaan de kinderen naar het Astra-theater, war een film wordt vertoond. De Deylknotsen gaan dan door naar Kerkehout, waar men zich bij de stoet van de 15-jarige Tunnelkos- sers zal voegen. Het gemaskerde bal van Deylknotsen is 's avonds in het Praathuis bij Duinrell. Bejaar den kunnen zondagmiddag het feest in het Praathuis meevieren. Kaarten van te voren bestellen bij Schoolstraat 25. De jubilerende Tunnelklossers zitten ook niet stil. Afgelopen vrij dag opende de vereniging het car naval met een disco. Vanmiddag wordt de ouderenmiddag in het clubgebouw van de voetbalvereni ging SV Wassenaar gehouden. Na de gezamenlijke optocht is er zater dagavond het gekostumeerde bal in het clubgebouw. Daar zal ook volgende week woensdag vanaf twee uur het kinderfeest worden gevierd. Sleutels De Billenprikkers uit Warmond beginnen vrijdag het carnaval met de sleutelceremonie om vier uur, nadat eerst de lagere scholen zijn bezocht. Het winkelende publiek mag zaterdagmorgen de mooist versierde etalage van Warmond be noemen. Kinderen hebben 's mid dags hun feest in het Trefpunt, het Prinsenbal van de Billenprikkers begint 's avonds om half negen in boerderij Meerrust. De optocht van de Warmonders is de volgende dag om 13.00 uur. Het Prinsenpaar Louis en Isabel bezoeken maandag de zieken. Het carnaval in War mond wordt dinsdagmiddag afge sloten met een ontmoeting voor bejaarden in de toneelzaal van Ma- riëngaarde. Prins Piet 2, page Antoinet en de Raad van Elf nemen dit weekeinde het heft over in Stompwijk, dat voor die gelegenheid tot Gaandrië is omgedoopt. Vrijdagavond viert de jeugd carnaval in de kelder van het Dorpshuis. De volgende mor gen het Gaandriaanse carnavals symbool, de hamer van de Dorps raad, opgehaald, 's Middags is er de traditionele optocht, gevolgd door het kindercarnaval in Het Blesse Paard. Het gekostumeerde bal wordt daar in de late uurtjes ge vierd. Zondag speelt de Gaan driaanse fanfare een concert in het Dorpshuis. De inwoners van Huize Emmaus in Zoeterwoude kunnen maandagavond het prinselijk paar verwachten. Daarna nemen de twee een kijkje bij Prins Leo. Zoeterwoude ontbreekt niet in het rijtje van carnaval-vierende ge meenten. De Hangkonten brengen vanavond een bezoekje aan de be woners van Van Zwettenhage. Vanaf acht uur zal daar de blaaska pel voor de ondersteunende deun tjes zorgen. De Zoeterwoudese op- tocht begint zaterdagmiddag om twee uur. De mars zal tot ongeveer half vier duren, waarna de kinde ren vermaakt worden in Don Bos- co. (entree 2,50 gulden) Het grote slotbal wordt dit jaar samen ge vierd met de Haagse Vrouwencar navalsvereniging Jolige Mina. Dit gekostumeerd bal in Don Bosco begint om half negen. Prins Sjaak 1 en Prinses Marion 2 zijn er na tuurlijk ook. De Carnadisco begint in hetzelfde gebouw precies een dag later, (entree 5 gulden) In de gemeente Oegstgeest zal het dit jaar stil blijven. Het dorp heeft namelijk geen carnavalsver eniging. VOORSCHOTEN - Aan het uiterlijk van winkelcentrum 'Noord-Hofland' kan nog zoveel worden gesleuteld, als het geen 'trekker' heeft en de prijzen zijn er niet laag genoeg, dan gaan inwoners van Voorschoten toch in het dorp boodschappen doen. De meeste bezwaren van de omwonenden, die gisteravond bij de presentatie van de ver bouwingsplannen aanwezig waren, blijken zich te richten op de verplaatsing van de bar/ snackbar. Met name bewoners van het Callenburghplantsoen vinden dat ze er door de ver bouwing op achteruit gaan. De (snack)bar komt namelijk veel dichter bij hun straat te staan. Men vreest een toename aan overlast, vooral tijdens nachtelijke uren. Wethouder Van Leeuwen kon die vrees niet helemaal wegnemen. Hij verklaarde ge probeerd te hebben de (snack- )bar zo ver mogelijk van alle woonblokken af te situeren. Veel verwachtte hij verder van de installaties, die de snackbar in de nieuwe vestiging krijgt. Installaties die veel meer dan de oude aan de eisen die de hin derwet stelt voldoen. Het 'gezicht' van de (snack bar wordt van het Callen burghplantsoen afgewend, schetste de wethouder voorts. Maar: "Feit blijft dat de snack bar dichter naar u toekomt". Op voorstellen van omwo nenden om de bar naast de bank te situeren kon hij njet in gaan. 'Entre Nous' wil alleen verhuizen op voorwaarde dat ze naar het Callenburghplant soen mag. De bar wil namelijk een gezicht naar buiten hou den. puien dienen verder haaglijke warmte te zorgen. Daar- afgelopen week naast verdwijnt de bar op de hoek om opnieuw te worden Brokx weigert Oegstgeest verzoek om 'regeling' DEN HAAG, OEGSTGEEST - Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer) gaat niet in op het verzoek van de gemeente Oegst geest om een overgangsregeling in te stellen voor de subsidiëring van de verbetering van door eigenaren bewoonde woningen. Op 1 novem ber vorig jaar heeft de staatssecre taris de oude subsidieregeling stopgezet omdat hij vreesde dat er nog een grote toeloop zou komen van aanvragen in verband met de invoering van de nieuwe wet op de stads- en dorpsvernieuwing per 1 januari van dit jaar. Bij de gemeen te Oegstgeest zijn na 1 november gankelijk. Dé gemeente stelt zich Dat was de kern van de kritiek die gisteravond werd geuit tijdens een gecombineerde raadscommissie- vergadering door commissieleden en omwonenden tijdens het ont vouwen van de verbouwingsplan nen. Zoals bekend wil eigenaar Delta- Lloyd het winkelcentrum aan de Admiraal de Ruytersingel uit het slop halen. Een CIMK-rapport heeft uitgewezen dat het meren deel van de Noord-Hoflandbewo ners niet in het eigen winkelcen trum, maar elders in Voorschoten boodschappen doet. Alle betrok ken partijen zijn het er over eens dat er aan het uiterlijk van het win kelcentrum een en ander moet ver anderen. Het moet gezelliger wor den. Gisteravond schetste de archi tect van buro Stuurman uitvoerig hoe hij had gedacht om het winkel centrum, dat volgens hem nu een beetje "tweeslachtig" is, aan te pakken. Allereerst dient de poot, die een vrij afgesloten karakter heeft, te verdwijnen. Twee zaken - de bar en een leegstaande winkel- worden gesloopt en elders weer neergezet. Op de huidige plaats van de bar wordt een nieuwe doorgang ge maakt. Nieuwe hoofdopzet wordt een tweezijdige bewinkeling. Daar naast moet van de buitenkant dui- delijker zijn dat het hier om een winkelcentrum gaat. "De passant is er voorbij voordat hij er erg in heeft", aldus de architect, die de huidige situatie kenmerkte als "een donker, wat ongezellig, som ber en tochtig gebeuren". Een nieuwe luifel, die het dag licht doorgeeft, moet daarin veran dering brengen. De dichte wand LEIDERDORP - Bij de Gemeen- verdwijnt. Verwarming en dubbele telijke Sociale Werkvoorziening Sympathie Volop sympathie hadden de commissieleden gisteravond voor het plan, maar: zou de wortel van het kwaad nu wel worden aange pakt, zo vroeg een aantal van hen zich af. Raadslid Both (PvdA/PPR) stelde kernachtig dat "prijs en kwaliteit belangrijker zijn dan de gezelligheid. Ik hoop dat die ver bouwing niet zoveel gaat kosten dat winkeliers de huur straks hele maal niet meer kunnen opbren gen". Kritiek was er ook op de vormge ving naar het Planciusplantsoen toe. Twee kanten van het winkel centrum blijven achterkanten, al dus CDA-raadslid Franken, die de omwonenden een prettiger aan zicht gunde. Ook klanten die uit het dorp aankomen zien eerst de expeditieruimte van de Spar, daar na pas de 'gezellige luifels', oor deelde hij. De wethouder trachtte hem gerust te stellen door te vertel len dat er in de toekomst geen ma terialen in de expeditiestraat mo gen liggen en dat beplanting een en ander aankleedt. Twijfels bleef Franken houden over de uitbreiding van het winkel oppervlak. Worden de winkeliers nu niet eikaars concurrent, terwijl ze al zo bang zijn voor de komst Voor 80.000 gestolen in Leiderdorp Zo ziet winkelcentrum 'Noord-Hofland.' er nu nog uit. In mei begint de grootscheepse verbouwing, aantal mensen zich afvraagt of het genoeg is om het centrum uit het slop te halen. van een winkelcentrum in het na bijgelegen Stevenshof? Aikens (D'66) was bang dat de Spar, die straks 40 procent van het winkel oppervlak bezet, een enorme slo kop wordt en daardoor het bestaan van 'Noord-Hofland' in gevaar brengt. Angst die volgens wethouder Van Leeuwen ongegrond is. Een supermarkt moet het winkelcen trum dragen als trekker, zo liet hij weer weten. En die trekker is de huidige Spar niet. Het is de bedoeling om medio tuele bezwaren ertegen kunnen in mei met de verbouwing te begin- die periode worden ingediend, nen. Het sloopwerk komt uiteraard eerst. Door zoveel mogelijk prefa- bricage zullen de winkeliers er zo weinig mogelijk overlast van on dervinden. Rond december zal al les klaar zijn. De gemeente zal tweederde van de kosten van de Voorschoten. Zo'n wijk vraagt c vaststelling in de raad en provinciale goedkeuring volgen. Eind februari "is het plaatje rond". "Noord-Hofland is straks een wijk met 2300 huizen en 7000 inwo- Dat is een derde van heel herinrichting buiten, zo'n 400.000 gulden in totaal voor haar rekening nemen. In totaal kost de verbou wing ruim 1,5 miljoen. Binnen nu twee. weken zal het plan ter visie worden gelegd. Even- adequaat, winkelcentrum", be sloot Van Leeuwen, die beloofde om alle op- en aanmerkingen voor zover mogelijk mee te nemen bij de verdere uitwerking van de ver bouwingsplannen. WOENSDAG Leiden Lesbies Kafee - Caeciliastraat 18, thema avond over incest, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Fanny en Alexander* van Ingmar Bergman, 20 uur. Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg 48, cabaretprogramma onder de titel 'Een klein foutje', 20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, commis sie beroep- en bezwaarschriften, 19.45 DONDERDAG Leiden Clubhuis Ons Eiland - Kortenaerstraat, voorlichtingsochtend door een voetgan gersvereniging, 10 uur. 't Pand - Caeciliastraat 18, jaarvergade ring Nederlandse Ver. v. Huisvrouwen afd. O'geest/Lei den, 10 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 8 tot vr 16 februari door: Apotheek Haven, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. Geen discussie Aloysiusschool ZOETERWOUDE - Raadslid Ooij- endijk (Progressief Zoeterwoude) was gisteravond tijdens de com missie onderwijs de enige die over de Zoeterwoudse 'schoolstrijd' wil den praten. Ooijendijk vond het belachelijk dat, terwijl zoveel Zoe- terwoudenaren bezig zijn met de fusie Sjaloomschool - Aloysius school, er in de commissie niet over werd gepraat. Volgens zijn CDA-collega Hoge- nelst had praten geen enkele zin. "De standpunten liggen toch al vast. Het is hier toch geen praat groep", vond hij. Onzin, meende Ooijendijk. "We praten hier altijd over hele kleine dingetjes. Waarom dan niet over zoiets belangrijks?" A. de Jong van de Stichting Ka tholiek Onderwijs Zoeterwoude was het echter met de woorden van Hogenelst eens. Men kan niet an ders doen dan afwachten, aldus De Jong, tot begin maart. Dan zijn alle standpunten bij de adviescommis sie bekend en kan er worden ge praat. Wethouder: 'belachelijke situatie' de Touwbaan in Leiderdorp i Dor ongeveer 80.000 gulden aan staal gestolen. Volgens de politie is nog niet be- gezet op de andere hoek. De zo ont- kend wanneer de roestvrij-stalen stane ruimte aan de Admiraal de profielen uit de opslagruimte van Ruytersingel wordt ingericht als de Sociale Werkvoorzieningen zijn parkeerterrein. In totaal zijn er ontvreemd. Ook de dienst zelf wil- straks 100 parkeerplaatsen be- de geen verdere gegevens over de VOORSCHOTEN - De i sisschool die de Voorschotense Vlietschool en kleuterschool 'De Speeldoos' doet samensmelten moet met ingang i school. Wat wil het geval: jaren i men er vanuit gegaan dat op 1 april De bouw zelf kan eind april be ginnen. Eind augustus moet alles dit jaar een begin wordt gemaakt afgerond zijn, uitgezonderd het met de verbouwing, die het moge- w lijk maakt dat kleuter- en lagere schooljaar in gebruik kunnen wor- school in één gebouw samengaan, den genomen. Met die woorden Plotsklaps hoorde mèn vorige Verbaasd trachtte wethouder Van Leeuweni week dat die datum wordt verscho» i de verhuizing schikbaar. Voldoende centrum, vindt men. De "te beperkte" supermarkt krijgt een nieuw image. De Spar wordt Eurospar, zo vertelde de ar chitect onder de nodige hilariteit. Ook is een grondige herverdeling van de branches noodzakelijk. Al lerlei wijkvoorzieningen dienen in en om het winkelcentrum te wor den gegroepeerd, opdat het als centraal punt gaat fungeren, zo liet wethouder Van Leeuwen nog we ten. diefstal verstrekken. Van Leeuwen: 'Ze praten er 500 dagen over en dan moet het echte bouwen in 64 dagen gebeurd zijn'. (archieffoto) gisteravond vertegenwoordigers van de Vlietschool, die naar de ge combineerde commissievergade ring waren gekomen, gerust te stel- Starrenburg heeft ontsluiting nodig ven. Hoe moet dat nu, zo Vroeg e woordvoerder zich af, is de verbouwing dan klaar? "We kunnen het nieuwe schooljaar toch als nieuwe basisschool niet in drie, vier gebouwen beginnen?", zo vroeg hij zich af. "Dat zou een heel slechte start zijn". "Wethouder Van Leeuwen dat met hem eens. Haast is daarom jaar bekend Van Leeuwen oordeelde dat het schema dusdanig moet worden aangepast dat halverwege augus tus, als het nieuwe schooljaar be gint, de leerlingen in hun nieuwe gebouw terecht kunnen. Verbaasd was hy dat de school zelf tot voor kort niets wist van dit krappe schema. Een schema, dat bij de gemeente zelf al eind vorig geboden, zo bleek ook uit het sche- dat ambtenaar De Mol gister- Is wel genoeg prioriteit gege- in de verbouwing, zo wilde inderdaad nog wat verzoeken liet ambtenaar De Koning subsidie binnengekomen, vandaar gisteravond weten, dat drempels het verzoek van Oegstgeest c overgangsregeling. De staatssecre taris zegt dat bovendien het budget r1984 v middenberm op de Admi raal de Ruytersingel straks het ver keer in goede banen gaan leiden. r wat betreft in dit ka- Het Planciusplantsoen krijgt i der te verlenen subsidies schoots is overschreden. Desgevraagd deelde de Oegst- geester gemeentesecretaris J. Hulsteyn mee dat de gemeente mo gelijk de aangevraagde subsidies nu geheel of gedeeltelijk voor ei gen rekening zal nemen. aparte fietsoversteek. Van Leeuwen gisteravond aan in de raadscommissie openbare werken, woningbouw en economi sche zaken. In Noord-Hofland en Bijdorp is heel wat zand over, waarmee men nu geen raad weet. Dat zand kan mooi naar de zand- stortplaats worden gebracht. In de plannen is rekening gehou den met de verhuizing van één woonboot. Die boot zou een lig plaats moeten krijgen aan de over- kant van de vaart. De padvinders, tijdschriften, oude schaatsen, die hun gebouwtjes vlak naast de kaarten, foto's en documenten: "boten hebben, hoeven niet uit te het is allemaal te zien. De Leider- wijken: de noodbrug kan er pre- VOORSCHOTEN - Eén of twee woonboten aan de Rouwkooplaan in Voorschoten moeten wijken voor de noodweg van en naar de nieuwe wijk Starrenburg. Er dient een weg en een werkbrug over de Rouwkoopvaart te worden aange legd, om de achtergelegen landerij en van Eggink en de zandstort- plaats te ontsluiten. De gemeente heeft die weg broodnodig, zo voerde wethouder Jongetjes op verdenking van diefstal gepakt Meidensoos 'Meiden' die morgenavond het Voorschotense jongerencentrum de Lindehoeve aandoen, kunnen gaan oefenen met video. Ben je tussen de 14 en 20 jaar, wees dan welkom tussen half acht en half tien. Na half tien is er gezellig heidscafé voor iedereen. OEGSTGEEST - Twee Leidse VnllrcHancon jongens van 13 en 14 jaar zijn gis- VOlKSCiansen termiddag door de Oegstgeester Een volksdansinstuif voor ie- politie aangehouden op verden- dereen wordt vrijdagavond ge king van diefstal en vernielingen, houden in de Leiderdorpse Mu- De twee zijn overgedragen aan de zenhof. Ella Schinkel en Joke politie in Leiden. De jongens heb- Scholma nemen de leiding van de- ben volgens de politie in Oegst- ze avond voor hun rekening. Er geest naast winkeldiefstallen ook staan tal van nationale en inter- enkele vernielingen en het ont- nationale dansen op het program- 'tussendoor'. De verhuizing is echter e i tijde- langstellenden kunnen er op dins- lijke zaak, zo trachtte Van Leeu- dag, woensdag en donderdag tus- de aanwezige woonboot-be- i twee en half zes terecht plus woners gisteravond gerust te stel- op dinsdagochtend van tien tot len. Immers, de echte toegangsweg Starrenburg moet bij Bijdorp worden aangelegd. Maar wat heet tijdelijk, zo wilde een van de bewoners weten. En: moet er voor de komst van de brug De band Next Crisis treedt ko- niet nog een woonboot wijken? twaalf, woensdag- en vrijdag avond van zeven tot negen Next Crisis "Anders wordt het wel een bijzon der nauwe doorgang", aldus de be woner, die refereerde aan een on derhoud, dat hij en zijn buren in augustus 1982 met de wethouder hadden gehad. In dat onderhoud zou zijn gesteld dat alle vier boten, in plan Starrenburg zouden wor den meegenomen. "Mag ik conclu deren dat de gemeente nu nog steeds geen ligplaatsen heeft ge creëerd?", wilde hij weten. De gemeente blijkt er echter van uit te gaan dat de boten blijven waar ze zijn. Alleen die ene boot moet tijdelijk naar de overkant, zo benadrukte Van Leeuwen, die bin nenkort met de woonboot-bewo ners rond de tafel wil gaan zitten. Hij benadrukte nog dat de Rouwkooplaan tijdelijk als toe gangsweg moet dienen omdat de gemeente geen andere mogelijk heid ziet. Het is niet mogelijk om via de Essenlaan in het nog braak liggende gebied te komen, omdat de grond daar in handen is van par ticulieren. ding. De raad kan wellicht nog i de vergadering van maart groen licht geven. Dan dienen Gedepu teerde Staten, het bestuur i wij maar een beperkt aantal weken de tijd hebben gekregen om dit plan uit te voeren. Waar het minis-, terie over dit soort dingen 500 da- provincie, nog toestemming te ge- gen praat, moeten de echte bou- Een en ander dient versneld te gebeuren, anders redt men het niet. dagen doen. Een be lachelijke situatie, maar zo gaat het met bouwplannen". LËIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN mende vrijdag op in het Wasse naarse jongerencentrum Tent aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Het optreden begint rond elf uur; de zaal is om half tien open. vreemden van ongeveer 20 fietsen op hun geweten. De zaak kwam aan het rollen nadat een Oegstgees- tenaar de gestolen fiets van zijn broer herkende. De politie ver hoorde daarop de huidige eigenaar van het voertuig, die het te goeder trouw van één van de twee Leide- naren had gekocht. De jongens hielden zich volgens de politie al enkele jaren bezig met diefstal. Staatssecretaris opent school VOORSCHOTEN - De Voorschotense R.K. lagere Willibrordschool en Exnositie kleuterschool Mgr. Bekkers heten vanaf vanmiddag R.K Basisschool Zuiderhorst. Staatsecretaris G. van Leijenhorst van Onderwijs zou om In het gemeentelijk informatie- half vier de feestelijke opening van de gerenoveerde Willibrordschool centrum van Leiderdorp staat tot verrichten. Vanaf dat moment zal de school, samen met de Mgr. Bekkers 27 februari de tentoonstelling kleuterschool als één school verder gaan. Alle liefhebbers zijn welkom 'Wadden, duinen en delta'; het Ne- Het gebouw van de Willibrordschool aan de Beetslaan onderging vanaf vanaf kwart over acht op het derlandse kustgebied in beeld, oktober ingrijpende veranderingen. De school kreeg een geheel adres Cor Gordijnsingel 4. Dieren, planten en landschap aula, alle lokalen kregen een opknapbeurt en ook het gedeelte voor de kleuters werd vernieuwd. In deze maanden vonden de leerlingen elder Schaatsen ®let kustgebied zijn er te zien, onderdak. Ouders van leerlingen zijn tot vandaag druk bezig geweest met maar aandacht is er ook voor het de inrichting van het gebouw, dat nu is voorbereid op de nieuwe situatie ingrijpen van de mens in de na- in het volgend schooljaar. Deze zomer gaat de Wet Basisschool van kracht, wat betekent dat kleuter en lager onderwijs samen gaan. De kin- tentoon- toonstelling is tijdens werkdagen deren zullen na de opening een ludieke presentatie doen. Morgenavond de (van acht tot vijf uur) te zien in houdt de school open huis van zeven tot negen uur. Vrydag vieren de leerlingen feest. Voor wie het nog niet wist: in de Leiderdorpse Muzenhof wordt de tuur hele maand februari stelling gehouden schaats centraal staat. Boeken, het gemeentehuis. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen n NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorglng na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Bultenl./EconW.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2