Handbalteams gaan om geldprijzen strijden Liverpool verslaat Arsenal NVH wil verruwing aan banden leggen Van der Wiel in zonetoernooi Getuige: 'Moses bood mij 100 dollar' Edberg wint van Lendl Mary Decker buiten spel Nederlaag squashelub Pinochet verscherpt dictatuur Ontvoerders Dikko jaren de cel in Mogelijk banenverlies bij Stork-Werkspoor Diesel Huisartsen willen geld voor informatie WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 15 ZEIST (GPD) - Voor het eerst in d< Nederlandse handbalgeschiedenis zullen clubteams gaan strijden oir geldprijzen. Eind volgend jaar ligi er voor de twaalf sterkste vrouwen teams een bedrag van 30.000 gul den klaar dat na afloop van twee gescheiden bekertoernooien naai gelang de prestaties zal worder. verdeeld. Een nieuwe vondst var het Nederlands Handbal Verbond dat tot deze nieuwe opzet kwam omdat in december van het vol gend jaar in eigen land de A-WK wordt georganiseerd. Door dit toernooi en de noodzakelijke voor bereiding van Oranje dreigde een verbrokkelde eredivisiecompetitie te ontstaan. Het voorstel aan de eredivisie- teams is nu om in de maanden ok tober en novemer '86 twee toer nooien te laten spelen. Het belang rijkste toernooi is dat met de num mers een tot en met vijf van de competitie '85-'86 waarin ook het Nederlands WK-team zal mee draaien. Aan het hieraan parallel lopende tweede toernooi nemen de ploegen deel die in genoemde com- LIVERPOOL/BORDEAUX (Reu ter) - Liverpool heeft de titelkansen van Arsenal op een laag pitje gezet door gisteravond de thuiswedstrijd in de Engelse eerste divisie met 3-0 te winnen. De landskampioen nam daarmee revanche voor de vroeg in het seizoen geleden nederlaag in de uitwedstrijd (1-3). Op Anfield Road zette Ian Rush zijn ploeg in de 32e minuut op het goede spoor: 1-0. Vlak na de pauze maakte Phil Neal er 2-0 van, waar na Rush het zich veroorloofde een strafschop te missen. Ronnie Whe- lan stelde drie minuten voor tijd de zege definitief veilig (3-0). Door de overwinning neemt Liverpool op de ranglijst de zevende plaats in, met tien punten achterstand op koploper en stadgenoot Everton. Arsenal bleef vierde, negen punten achter Everton. In de Franse eerste divisie werd gisteravond één wedstrijd vooruit gespeeld. Koploper Bordeaux won de thuiswedstrijd tegen Toulon met 2-0. petitie de zesde tot en met de tien de plaats bezetten alsmede twee uit de eerste divisie promoverende teams. De officiële eredivisiecom petitie '86-'87 zal pas rond de jaar wisseling starten en ononderbro ken uitgespeeld worden. Een opmerkelijk voorstel waar mee het NHV het nationale vrou wenteam een goede voorbereiding op de WK wil garanderen. Het be tekent extra wedstrijden en boven dien extra trainingen, want elke wedstrijd van Oranje in deze nieu we toernooivorm wordt voorafge gaan door een centrale training. Daarnaast is er voor het Neder landse team het Holland-toernooi met Tsjechoslowakije, Noorwegen, Frankrijk, Oostenrijk en Jong Oranje, een stage in Tsjechoslowa kije en toernooien in Hongarije en Polen of Noorwegen. Met de beide nationale voorbe- reidingstoernooien is een bedrag van 125.000 gulden gemoeid inclu sief de 30.000 gulden prijzengeld waarmee blijkbaar de pas gisteren tijdens de persconferentie in Zeist geinformeerde eredivisieclubs over de streep getrokken moeten worden. De helft van die 125.000 gulden moet via entreegelden bin nen komen en de andere helft via sponsoring. ZEIST (GPD) In navolging van de Noorse handbalbond wil het Neder lands Handbal Verbond ten strijde trekken tegen de verruwing van de zaalhandbalsport. Bondsvoorzitter Nico Witte lanceerde gisteren het motto daarvan: „Stop alle activiteiten die gericht zijn tegen de geest van het handbal". „Handbal is een sport die het moet hebben van snelheid, techniek en artistieke uitingen en daarom willen wij ten strijde trekken tegen de wijze waarop sommigen de mooie handbalsport beoefenen", aldus de verbondsvoorzitter. Nico Witte refereerde daarbij aan internationale afspraken die in '82 zijn gemaakt en die resulteerden in de zogenaamde progressieve bestraf fing van overtredingen. Een gele kaart was niet meer als voorheen alleen een waarschuwing maar het sein dat bij een tweede kaart onmiddellijk een tijdstraf volgde. Even hadden deze nieuwe regels effect, maar het 'hang-, trek- en klimwerk' is er niet door uitgebannen. De grote kloof die er bestaat tussen de opvattingen van de trainers enerzijds en arbiters anderzijds maakt dit alles niet eenvoudiger. Vandaar de plannen van het NHV om beide 'partijen' in een overlegsituatie bijeen te krijgen. DEN HAAG (ANP) - Vijf Neder landse schakers zullen van 8 tot en met 20 maart in Montpellier deel nemen aan een zonetoernooi in de nieuwe cyclus om de wereldtitel. Dat zijn de grootmeesters John van der Wiel en Hans Ree en de meesters Paul van der Sterren, Pe ter Scheeren en Gert Ligterink. Re serve is Hans Böhm. De winnaar plaatst zich voor een van de drie Interzonetoemooien, die later in het jaar worden gehouden. De Ne derlanders Jan Timman en Genna Sosonko zijn zonder voorwedstrij den gekwalificeerd voor die fase. LOS ANGELES (Rtr) - Op de tweede dag van het proces te gen Edwin Moses heeft een po- litie-agente verklaard, dat de Olympische kampioen haar honderd dollar bood, toen zij zich voordeed als een prostitue. Het 'kopen' van sexuele presta ties is verboden in de staat Cali- fornie. Als Moses schuldig wordt bevonden, kan hij wor den veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf en een boete van duizend dollar. De als hoer verklede agente zei, dat zij een gesprekje had met Moses, kort voordat hij op 13 januari j.l. tijdens een razzia van de zede-politie werd gear resteerd. Daarbij had zij Moses gezegd waar deze diens auto kon parkeren. De atleet reed weliswaar in een andere rich ting weg, maar werd toch aan gehouden. Moses zelf zegt on schuldig te zijn. Rechter David Horwitz liet op een bepaald moment de pu blieke tribune ontruimen, om dat iemand lachte. DELRAY BEACH (AFP) - Het spe- lerstoernooi van Delray Beach is zijn 'kop' kwijtgeraakt. Ivan Lendl, die na het afzeggen van John McEnroe en Jimmy Connors werd opgewaardeerd tot geplaatste spe ler nummer één, verloor gisteren in de kwartfinales van het 1,8 miljoen dollar-toernooi met 4-6,- 6-7 (4-7) van Stefan Edberg. De basis voor de opzienbarende zege van de jon ge Zweed werd maandag gelegd. Hij won toen de eerste set met 6-4, waarna regen bij een stand van 6-5 in het voordeel van Lendl voor ver daging zorgde. Dinsdagmiddag bij de hervatting maakte Edberg op zijn service ge makkelijk 6-6, waarna de tiebreak volgde. De Zweed, die hoger ge plaatste landgenoten de laatste da gen zag afhaken, nam een voor sprong van 3-0. Lendl haalde op tot 2-3, Edberg en Lendl benutten ver volgens elk twee opslagen: 4-5, waarna Edberg opnieuw onge naakbaar was: 7-4. Hij zit bar stensvol talent. Dat is het enige ex cuus dat ik kan maken. Ik kan moeilijk zeggen dat ik meer last had van de wind dan hij", aldus de verliezer. Na de nederlaag van Lendl doet zich in Delray het unieke feit voor, dat van de eerste acht geplaatste spelers niemand meer in de strijd is, hoewel de kwartfinales nog moeten beginnen. In die kwartfinales komt Edberg woensdag uit tegen de Amerikaan Scott Davis. Bij de dames bereikte de 15-jari- ge Steffi Graf al de halve finales door een overwinning met 6-2 6-1 op de als dertiende geplaatste Hon gaarse Andrea Temesvari. Het was de vijfde achtereenvolgende partij overwinning in twee sets voor de tengere Westduitse. SCOREBORD ƒ75.000,00 ontvangen. Derde prijs: 124 deelnemers die elk bruto 2.134,10 ont vangen. Vierde prijs: 5.168 deelnemers die elk 51,20 ontvangen. Vijfde prijs: 76.983 deelnemers die elk 5,00 ontvan gen. Eerste prijs: 280 winnaars die elk 116,80 ontvangen. Tweede prijs: 3.815 deelnemers die elk ƒ5,70 ontvangen. Toto-gelijk 6 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 50 deel nemers die elk 95,70 ontvangen. Vier de prijs: 884 deelnemers die elk 7,30 en Vino Buitenlust. Toto: winnend f. 16.90, plaats f. 2,50 f. 3,70, koppel f. 39.60, trio f. 637.30. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Yarmouth (T. Smeding) 2.43,9 - 1.22,0, 2. Yorki Ulandia, 3. Voodoo B. Niet ge start: Under Door. Toto: winnend f. 2,60, plaats f. 3,10 f. 8,70, koppel f. 6,60, trio f. 100,30. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Woerden (C. Roodenrys) 2.10,0 - 1.20,8, 2. Ursula Laren, 3. Walko Rodney. Niet gestart: Wattaqueur. Toto: winnend f. 6,30, plaats f. 4,20 f. 6,60 f. 4,00, koppel f. 93,50, trio f. 1492,20. Totalisator-omzet: f. 216.253,00. UITSLAG W 5 SPEL HILVERSUM (ANP) - De uitslag van het dinsdag tijdens de koersen van Hil versum gehouden W 5 spel is: Tweede koers: 1. nummer 5 (Ybrenda Z, H.C. Bakker) Derde koers: 1. nummet 2 (Ylonka Pluto (G.H. Nansink) Vijfde koers: 1. nummer 1 (Winston Dartel, R. Kooyman) Zesde koers: 1. nummer 1 (Walter Neyenrode (VI.G. Goedhart) Zevende koers: 1. nummer 3 (Tamara Rita, S. van Dooyeweerd) Juiste volgorde: 5-2-1-1-3. Omzet: f 42.368,- Eerste prijs niet geraden. s Zes cijfers goed: geen winnaar. Vyf cij fers goed: 2 deelnemers. Vier cijfers goed: 16 deelnemers. Drie cijfers goed: 178 deelnemers. Twee cijfers goed: 1.948 Koersen EUGENE/MUNCHEN (Reuter) - Mary Slaney-Decker is voorlopig uitgeschakeld. De Amerikaanse midden-afstand-loopster heeft za terdag tijdens de indoorwedstrij- den in Los Angeles een spier in het rechter kuitbeen gescheurd. Het genezingsproces vergt volgens De Britse wereldrecordhouder op de 5000 meter, David Moorcorft, is eveneens langdurig uit de roula tie. De Brit wordt op 18 maart in München geopereerd aan de lies. PARIJS (AFP) - Het laatste Eu ropees voetbalkampioenschap in Frankrijk, gewonnen door Frank rijk, heeft een forse winst opgele verd. Tegenover de bruto recette van bijna 48 miljoen frank (18 mil joen gulden), stonden 28 miljoen frank (9 miljoen gulden) kosten. Voor de acht deelnemende landen aan het eindtoernooi bleef 20 mil joen frank (7 miljoen gulden) te verdelen over. LEIDEN - De vrouwen van de squashelub Leiden reden gisteren een scheve schaats. Tegen het Haagse WW werd een kansloze ne derlaag 0-4 geleden. Vorige week maakten de Leidse squashvrou- wen een halve misstap (2-2) tegen Westland. De nederlaag van giste ren was het gevolg van een vermin derde inzet bij de Leidse ploeg. "Maar volgende week gaat dat ver anderen", belooft Claire Freling, "er is nog niets verloren. We gaan er met frisse moed tegenaan, want we hebben nog kans genoeg voor het kampioenschap van de tweede divisie". HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum ge houden paardekoersen zijn: EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Wi- du Buitenzorg (M. Bouwhuis) 2.42,0 - 1.21,0. 2. Wenner Hanover, 3. Yvan Flight. Toto: winnend f. 9,20, plaats f. 1,60 f. 2,70 f. 1,60, koppel f. 44,70, trio f. 598,10. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Ybrenda Z (H.C. Bakker) 2.44,1 - 1.22,1, 2. Yes Fortuna, 3. Yonina Kwik. Niet ge start: Yonkers Cede. Toto: winnend f. 3,30, plaats f. 2,80 f. 3,10 f. 1,80, koppel f. 15,50, trio f. 69,50. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Ylon ka Pluto (G.H. Nansink) 2.47,0 - 1.23,5, 2. Watch me Marco, 3. Warrie Renka. Niet gestart: Woody Dien en Wodan Notice. Toto: winnend f. 4,70, plaats f. 2,10 f. 3,20 f. 5,50, koppel f. 26,20, trio f. 873,80. VIERDE KOERS, 1609 meter: 1. Yorkshire Cede (T. Smeding) 2.10,3 - 1.21,0. 2. Wallysiën, 3. Woudbloem J. Niet gestart: Ygor Peterhof. Toto: win nend f. 1,70, plaats f. 1,60 f. 1,10 f. 2,10, koppel f. 5,30, trio f. 38,50. VIJFDE KOERS, 2420 meter: 1. Winston Dartel (R. Kooyman) 3.25,7 - 1.25,0. 2. Uniek Fortuna, 3. Vorma Rita. Niet gestart: Yusti Buitenzorg. Toto: winnend f. 21,10, plaats f. 3,50 f. 4,30 f. 1,50, koppel f. 51,00, trio f. 760,70. ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Wal ter Neyenrode (W.G. Goedhart) 2.07,6 - 1.19,3, 2. Unit Fortuna, 3. Unita Osse- waard. Toto: winnend f. 2,30, plaats f. 2,10 f. 1,60 f. 2,50, koppel f. 12,50, trio f. 111,70. ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1. Tamara Rita (S. van Dooyeweerd) 2.40,5 - 1.20,3, 2. Worthy Hollandia, 3. Stef. Niet gestart: Vrogan Albo, Vic Hanover j Delray Beach uitslagen: vrouwen enkelspel: kwartfinales: Martina Navratilova (Vst) - Bettina Bunge (Brd) 6-4, 6-4 Chris Evert-Lloyd (Vst) - Barbara Pot ter (Vst) 4-6, 6-4, 6-4 Steffi Graf (Wdl) - Andrea Temesvari (Hon) 6-2, 6-1 mannen enkelspel: achtste finales: Stefan Edberg (Zwe) - Ivan Lendl (Tsj) 6-4, 7-6 (7-4) Noah (Fra) - Giammalva (Vst) 6-3, 6-4. De indeling voor de kwartfinales bij de mannen: Stefan Edberg (Zwe) - Scott Davis (VSt) Yannick Noah (Fra) - Tomas Smid (Tsj) Vitas Gerulaitis (VSt) - Jan Gunnars- son (Zwe) Tim Mayotte (VSt) - Mike Leach (VSt) De indeling van de halve finales van het vrouwen enkelspel: Martina Navratilova (VSt) - Hana Mandlikova (Tsj)/Carling Bassett (Can) Chris Evert-Lloyd (VSt) - Steffi Graf (Wdl) Mannen dubbelspel: achtste finales: Gary Donnelly/David Graham (VSt) - Ken Flach/Robert Seguso (VSt) 7-6, 6-7, 6-1 Paul Annacone/Christo van Rens- burg (VSt/Zaf) - Zoltan Kuharsky/Joao Soares (Hon/Bra) 6-1, 6-4 Sherwood Stewart/Kim Warwick (VSt/Aus) - Broderick Dyke/John Fitz gerald (Aus) 6-7, 6-1, 6-3 Schaatsen Marathon Scheemda op natuurijs Mannen (40 kilometer): 1. Lex Caze- mier (Den Horn), 2. Anne Postmus (Lutjegast), 3. Albert Bakker (Gronin gen), 4. Jan Roelof Kruithof (Havelte). Vrouwen (20 kilometer): 1. Corine Slagter (Meppel), 2. Anita Kroon (Ha ren), 3. Yepie op de Hoek (Groningen). BRUSSEL (ANP) - In EG-Com- missie-kringen in Brussel maakt men zich ernstig ongerust over mo gelijke nieuwe problemen tussen de EG en de VS over staal. Deze keer is de Europese export van half afgewerkte staalprodukten naar Amerika in het geding. De Ameri kaanse administratie heeft geëist dat er op 25 februari besprekingen over die exporten beginnen. Europa heeft in de voorbije jaren al heel wat staal-ellende met de Verenigde Staten achter de rug. In 1982 kon de EG niet onder een ak koord uit waarbij de EG-uitvoer van gewone staalprodukten tot 5,6 procent van de Amerikaanse markt werd beperkt. Dat akkoord geldt voor vijf jaar. Eind vorig jaar begonnen de Amerikanen moeilijk te doen over de Europese export van buizen en pijpen naar de Ver- Bezorgdheid over nieuwe staalproblemen met Amerika enigde Staten. Dat draaide uit op een begin januari van dit jaar ge sloten akkoord waarbij de EG zich verplichtte om die uitvoer, twee jaar lang, te beperken tot 7,6 pro cent van de Amerikaanse markt. Nu lijken de Amerikanen van plan om de Europese export van half bewerkte staalprodukten aan te pakken. Van die export beweren de Ame rikanen dat ze aanzienlijk is toege nomen en dat daardoor het ak koord van 1982 wordt omzeild. In Commissie-kringen in Brussel wijst men er echter op dat de Ame rikanen traditioneel die half afge werkte staalprodukten buitens lands kopen. De stijging van de dollarkoers is er verder niet vreemd aan dat de importen in de VS zijn gestegen, zo zegt men. Een feit blijft overigens dat de in voer van half afgewerkte staalpro dukten in Amerika is gestegen. In de jaren 1979 tot '81 beliep die zo'n 427.000 ton per jaar. In 1982 was dat 721.000 ton geworden en een jaar later nog eens 100.000 ton meer. In de eerste tien maanden van het afgelopen jaar was die im port in de Verenigde Staten geste gen tot 1,1 miljoen ton. Van die laatste hoeveelheid was iets min der dan de helft uit Europa afkom stig. Beurs Amsterdam Noteringen van woensdag 13 februari 1985 (tot 12:30 uur) AANDELEN binnenland doorlopend LONDEN (GPD) - De drie Israë li's en een Nigeriaan die vorig jaar een mislukte poging deden de in Londen in ballingschap levende Nigeriaanse politicus Dikko te ont voeren, zijn gisteren door een Brit se rechter tot gevangenisstraffen veroordeeld. Op de publieke tribune zittende familieleden van de vier mannen slaakten kreten van verbijstering toen de rechter zijn straffen be kendmaakte. De Israëli Alexander Barak, de man die het plan be dacht om Dikko te ontvoeren, te drogeren en in een kist het land uit te smokkelen, kreeg 14 jaar cel. Twee andere Israëli's, onder wie de in zijn land befaamde medicus dr. Lev-Arie Shapiro, werden tot tien jaar elk veroordeeld, en de Ni geriaan Mohammed Yusufu, een ex-majoor van wie wordt aangeno men dat hij voor de Nigeriaanse ge heime dienst werkt, tot 12 jaar. De rechter, Justice McCowman, verklaarde aan de mannen zijn op vallend hoge strafmaat als volgt: „Het moet nu eens en voor altijd duidelijk zijn dat de rechtbanken in dit land elke poging om mensen te ontvoeren die hier wonen, bui tengewoon ernstig opvatten". Dikko noemde gisteren de straf fen „eerlijk" en „passend". Hij heeft de Britse autoriteiten inmid dels verzocht hem politiek asiel te verlenen. Nigeria heeft de Britten evenwel om zijn uitlevering ge vraagd, omdat het land hem van ernstige corruptie verdenkt. Voor de huidige militaire junta van Nigeria de macht in het land overnam, was Dikko minister van vervoer. Hij wordt ervan beschul digd zich tijdens zijn ambtsperiode voor een zeer groot bedrag on rechtmatig te hebben verrijkt. MEXICO STAD (GPD) - Het Chi leense staatshoofd Pinochet heeft zijn dictactuur verscherpt. Na een kabinetshervorming zijn de twee meest gematigde ministers uit de Chileense regering verdwenen. Pi nochet lijkt zich te willen omrin gen door mensen op wie hij hon derd procent kan vertrouwen, zo dat hij ondanks de sociale onrust aan de macht kan blijven tot en met 1989. De ministers die zijn verdwenen zijn Sergio Jarpa (binnenlandse za ken) en Luis Escobar (financiën). Jarpa werd in augustus 1983, tij dens de sterke opkomst van de volksprotesten tegen de militaire dictatuur benoemd tot minister van binnenlandse zaken. Pinochet wilde dat de ervaren rechtse politi cus een politieke opening zou ma ken naar de gematigde oppositie, in het bijzonder naar de christen democraten van Gabriel Valdes. Maar die opening bleek al vanaf het begin bijna onmogelijk. Terwijl Valdes vasthield aan een spoedig vertrek van generaal Pinochet kon Jarpa niet meer beloven dan be perkte parlementsverkiezingen in 1986, driejaar vroeger dan de in de grondwet vastgelegde herinvoe ring van de democratie voor schrijft. De volksprotesten werden ech ter steeds massaler en vorig jaar november besloot Pinochet, on danks het felle verzet van minister Jarpa, tot harde maatregelen. AMSTERDAM (ANP) - Stork- Werkspoor Diesel SWD (51 procent staat, 49 procent Vmf-Stork) heeft vorig jaar verlies geleden. Hoeveel precies kon directeur J.W. Hoving vanmorgen nog niet zeggen, maar vermoedelijk gaat het om enkele miljoenen (1983: winst f 2,1 mil joen). De orderportefeuille ontwik kelt zich ongunstig, mede doordat opdrachten uit Nigeria en Iran zijn weggevallen. Volgens Hoving is een organisa tiebureau bezig het bedrijf door te lichten. Hij sloot niet uit dat zal worden geadviseerd het perso neelsbestand te verminderen. „We hebben echter nog geen aanwijzin gen hoe het advies zal uitpakken. Het is echter wel zaak snel een be sluit te nemen, want binnen het be drijf doen de wildste geruchten de ronde. Over ongeveer een week verwachten we duidelijkheid te hebben", aldus Hoving. Bij SWD werken ruim 1500 mensen. Béstuurder G. van den Heuvel van de Industrie en Voedingsbond CNV vreest dat bij het bedrijf en kele honderden banen op de tocht staan en dat er aan gedwongen ont slagen waarschijnlijk niet te ontko men valt. In de loop van deze week nog worden volgens hem vakbon den, ondernemingsraad en perso neel door de directie geïnformeerd over de reorganisatieplannen. „Wat men exact van plan is, horen we dan wel maar ik ben somber ge stemd", aldus Van den Heuvel. De bonden willen proberen via overplaatsing naar andere VMF- bedrijven en dergelijke het leed zo veel mogelijk te verzachten maar Van den Heuvel wilde dinsdag niet de uitspraak doen dat de vakbon den hoe dan ook de garantie eisen dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen. „Ik ga geen dingen roepen die ik straks misschien niet waar kan maken", aldus de CNV- bestuurder. Volgens hem zit SWD in Amster dam al geruime tijd in de proble men omdat de markt voor zware motoren is ingestort. DEN HAAG (ANP) - Al jaren ge ven de huisartsen op aanvraag in formatie aan bedrijfsverenigingen en gemeenschappelijke medische diensten over patiënten, zonder dat daarvoor worden betaald. De Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) heeft gisteren het College van Beroep voor het Bedrijfsleven in Den Haag gevraagd voor het ge ven van informatie een tarief vast te stellen. Steeds vaker moet de dokter brieven schrijven over de gezond heid van patiënten in verband met woa of aaw. Hij mag het niet met een telefoontje afdoen. Hij wordt er niet voor betaald omdat niet dui delijk is onder welke noemer dit werk valt. De LHV wil er de patiënt niet voor laten betalen, omdat de zie kenfondsen en de verzekeraars het niet vergoeden. De informatie wordt gegeven aan iemand die niets te maken heeft met de behan deling van de patiënt, de informa tie valt ook totaal buiten de behan deling. De bedrijfsverenigingen vinden dat de rekening thuishoort bij volksgezondheid, maar staatsse cretaris Van der Reijden (WVC) vindt dat het gaat om uitvoering van sociale wetgeving. Het college van beroep zal dins dag 16 april uitspraak doen. 21400 73 907 175.50 262.00 264.81 193.80 196.50 97.00 99.00 420.20 420 20 53.90 53.80 352.00 - 127.50 130.00+ 102.50 103.50 124.00 126.00+ 335.00 330.00 348.00 349 00 170.00 167.0C 2350.00 2350.00 1200.00 L - 130.00 130.00 beleggingsinst. leveraged gedaan en tx OBLIGATIES staatsleningen nl 12*4 81-91 130 50 1275.00 150.90 1099 00 bng bg 11 '/4 82-07 bg 10*4 82-07 bg 8'£ 8411-09 104.2 bedrijfsleven Va 85-92 96.50 amro 8*4 83a amro 7 Va 85 ar slOte 82-87 amro s 7',5 84 bmh 9 Vz 83-93 bmh8'/4 84-92 bmh 7V2 8! bvg 10 03- nmb 9>/4 83-93 103 nmb 9'A 84a 102 nmb a 9 83-03 102 nmb 7*4 83-92 100 nmb 7*4 83-91 98 nmb s 8*4 78 1 68: nwb 8*4 84-03 106 nwb 7^85-05 96 phi 4 84-94 80, php 8*4 83-93 103.: pandbrieven aegon 7 Vfe 84 99 (gh 11 81-88 1041 fgh 9 78-86 100 fgh 9 83-92 101 Igh 7*4 77-85 99 1 80-88 105.00 indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) Bankwezen Alg.lc Algemeen 198.1 obl.lndex/eff.rend.(c.b.s.) Staatsleningen 789 - 5-8 jaar 7.96 - 5 langst). 8.00 BNG leningen 7.83 Bankleningen 806 Pandbrieven 811 Beursoverzicht Winstexplosie I >n-deetneming De notering van Aegon is vanmor gen op de Amsterdamse Effecten beurs sterk gestegen tot omtrent f 160. Aanleiding hiervoor zijn be richten over een winstexplosie bij Life Investors in de VS, waarin Ae gon een belang heeft van 68% In het vierde kwartaal schijnt dit be drijf een winst te hebben gemaakt van 37.4 min dollar tegen 6.5 min dollar vorig jaar. Op de beurs is te beluisteren dat de winst per aan deel van Aegon mede hierdoor zal oplopen tot omtrent f 20 per aan deel (1983: circa 116.75). Een koersstijging tot een niveau van f 180 tot f 200 wordt daardoor niet onmogelijk geacht. De beurs gedroeg zich vanmorgen overwegend zeer vast. Veel fond sen wisten praktisch het gehele verlies van gisteren in te lopen. Ook op de obligatiemarkt was, on danks stijgende rente, sprake van herstel De belangstelling om za ken te doen was flink beter.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15