'Die Reddick heeft de zaak geflest' Happel: 'Ui weet wat ik bij HSV heb Zico in de aanbieding Bert Kort trainer bij Randstad Sport Zware spierverrekking schakelt Meeuws uit Wijnands rapste in eindspurt WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 13 Wéér uitstel in tweekamp MOSKOU (AFP) - De 49e partij in de schaaktweekamp om de we reldtitel tussen de Russische groot meesters Karpov en Kasparov is opnieuw twee dagen uitgesteld. Het is de tweede verdaging van de partij, die oorspronkelijk maandag gespeeld had moeten worden. Op die dag ging de partij niet door, omdat Kasparov zijn zesde ti me-out gebruikte en uitstel vroeg. Tot algemene verwondering, want de jonge uitdager (21) had in de 47e en 48e partij zijn uitzichtsloze ach terstand teruggebracht tot 3-5. Vandaag werd de 49e partij door de organisatoren om "technische, redenen" verschoven naar vrijdag. Een nauwkeuriger specificatie wenste de organisatie niet te ge ven. In de tweekamp is wereldkam pioen Karpov sedert zijn vijfde ze ge op 24 november van het vorig jaar nog altijd één overwinning af van de prolongatie van de titel. Toestand Post niet ernstig AMSTELVEEN (ANP) - Peter Post is vandaag na een medisch onder zoek teruggegaan naar het trai ningskamp van zijn wielerploeg in Zuid-Frankrijk. De ploegleider voelde zich tijdens de Ster van Bessèges niet goed. Hij besloot daarom het trainingskamp te verla ten. Denkend aan voetbaltrainer Rinus Michels, die een hartkwaal opliep, wilde hij in Amsterdam een uitgebreide medische test onder gaan. De toestand van Post bleek „.W„TTT,^/T^„AV niet zo ernstig als die van de HAMBURG (DPA) - Ernst Happel bondscoach van de KNVB. Post: heeft maandag voor zichzelf uitge- „Tijdens de Zesdaagse van Rotter- maakt. dat hij beter zijn huidige dam heb ik een verkoudheid opge- club Hamburger SV nog tenminste lopen. Om toch maar op de been te twee Jaar als trainer kan blijven blijven heb ik zware medicijnen dienen dan te kiezen voor een drie- geslikt. Daar heb ik een weerslag maal20 hoog salaris bij de Italiaan van gekregen. Waarschijnlijk is die se club AS Napoli. Het Westduitse virus nog niet uit mijn lichaam ver- Persbureau DPA vond dat besluit - opmerkelijk genoeg om de 58-jari- ge Oostenrijker enkele vragen te stellen. Zoals gewoonlijk zat Hap pel niet om een antwoord verlegen. Op de vraag waarom hij koos voor contractverlenging zei Happel: „Ik weet, wat ik bij HSV heb. Hier Ruhling dient aanklacht in tegen bokser UTRECHT (GPD) Henk Ruhling, promotor van het maandag gehouden boksgevecht om de WAA-titel tussen Alex Blanchard en Jerry Reddick, heeft een aanklacht bij de officier van justitie in de hoofdstad gedeponeerd om de Canadees te vervolgen wegens fraude. Volgens de Zandvoorter is er bedrog in het spel geweest, toen Reddick zich in de tweede ronde liet uittellen. „Het zou wel dom van me zijn om dit te ontkennen", aldus Ruhling, die over een complete afgang rept. „Die jongen is hier naar toe geko men om de zaak te flessen. Hij had gezet. Ruhling weigerde gedacht een leuk centje mee te pik- dagavond nog langer ken en wat vakantie te vieren. Ik hoop dat ik kan bewerkstelligen dat Reddick nooit meer in de ring verschijnt, ook niet in zijn land Ca nada". De promotor, tevens manager dereen was er van overtuigd dat Volgens Ruhling is het bijna on- Reddick niet knock out was". mogelijk om het fenomeen bedrog De Canadese profbokser is inmid- te bannen uit de bokswereld. „Je dels uit zijn hotel in Amsterdam zou van tevoren een garantie moe- maan- ten vragen van een bokser. Een fors bedrag dat wordt ingehouden blijfkosten van de Canadees op te draaien, terwijl Reddick zijn voor schot van zo'n 200 dollar zondag al bleek te hebben verteerd. Ruhling: „Vrijdags heb ik hem het voor schot uitbetaald en zondagochtend als de betreffende i prestatie levert. Maar welke bokser zal zich op deze manier willen bin den?". PARIJS - Het is de Franse rugbybond er alles aan gelegen om de interland tegen Schotland door te laten gaan. In het Pare des Princes werden gisteren vrachtwagens met stro aangevoerd, beschermen. In Parijs heeft men goede hoop dat het veld goed bespeelbaar is. Blanchard, gelooft dat hij genoeg was-ie al weer blut. In de nacht v getuigen kan opvoeren om justitie zaterdag op zondag heeft Reddick te overtuigen. „Scheidsrechter, ju- voorzitter van de WAA, de heer ~de"grasmat teaèn de 'vorst'te ,eI?. vertegenwoordigers 9'Grady zelfii nog opgebeld om vijf van de World Athletic Association dollar los te peuteren" zaten er met hun neus bovenop. Ie- Bloemetjes Dopingcontrole Britse atleten klopt de organisatie van begin tot eind. De ploeg is voor 85. procent zoals ik die wil hebben. De andere 15 procent komen ook wel. Italië is inderdaad een droomland voor de voetbalsport. Dat heeft altijd grote indruk op me gemaakt. Maar een talen-genie ben ik nu eenmaal niet. En een half miljoen mark meer speelt voor mij geen rol van bete kenis. Een doodshemd heeft nu eenmaal geen zakken. Bovendien wilde het bestuur van HSV, dat er i zaken zouden worden gedaan". koffie. Nu de individualisten zo langzamerhand uitsterven moeten we het hebben van een strijdlustig, op elkaar ingespeeld team. Ik hoop, dat het niet zo lang duurt in de versukkeling geraakte HSV weer een gevreesde topploeg te maken. „Ik wil een harde en conse quente koers varen. Ik verlang in de toekomst van de spelers meer discipline en concentratie. Er moet voordat we dat bereiken", iets nieuws worden verzonnen, een ander systeem worden uitgedok terd. Toen ik vroeger trainer was van Den Haag en Brugge heb ik er wel eens zes of zelfs acht spelers uitgegooid. Twee jaar hebben we nu aanvallend voetbal, pressie en het hanteren van de buitenspelval gepredikt. Andere clubs hebben Happel is vast van plan van het wat dat overgenomen. Dat is nu koude De geruchten willen, dat Ernst Happel na het uitdienden van zijn zojuist verlengde contract bij HSV in 1987 zijn loopbaan als voetbal trainer er aan zal geven. Happel:' „Zo lang ik gezond ben zal ik bij het voetbal blijven. Voetbal bete kent voor mij geen stress. Een goe de ploeg loopt vanzelf'. Personeelsleden van het hotel waar Reddick verbleef, verklaren dat de Canadees in de dagen voor afgaande aan het gevecht niet heeft getraind en de bloemetjes flink heeft buitengezet. In de nacht van zondag op maandag was hij zelfs afwezig om 's morgens vroeg naar zijn kamer terug te keren. Pat O'Grady, de chairman van de WAA en getuige van de partij in de Jaap Edenhal, heeft besloten LONDEN (DPA) - De Britse atle ten zullen na de opening van het seizoen rekening moeten houden met steekproeven van de doping- bestrijding. Er waren op de Britse eilanden alleen dopingcontroles bij internationale wedstrijden. Re centelijk werd beweerd, dat in de Britse atletiek doping wijdver breid was. In antwoord op deze be weringen heeft de Britse atletiek- bond tot onaangekondigde do pingcontroles besloten. UDINE (Reuter) - De Italiaanse voetbalclub Udinese wil zijn Braziliaanse sterspeler Zico verkopen. De vraagprijs voor de 31-jarige middenvelder be draagt tien biljoen lires, een slordige 18,5 miljoen gulden. Udine kocht Zico twee jaar ge leden voor zes biljoen lires. Udinese wil Zico kwijt, omdat er geen geld meer Overblijft om rond de ster een sterk team te formeren. Dit seizoen speelde hij trouwens nauwelijks door een blessure. LEIDEN - Unitas Leiden-secretaris Wally Gallert zal vrij dagochtend gespannen op een telefoontje uit Zeist wach ten. Niet alleen om te horen hoeveel wedstrijden de KNVB hem schorst als voetballer, maar vooral om de uitslag te vernemen van het onderzoek dat de tuchtcommissie heeft ingesteld naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slot fase en direct na afloop van de thuiswedstrijd tegen het Haagse Cromvliet. Scheidsrechter W.C.J. Akerboom uit Roelofarendsveen zou de voet balbond hebben gerapporteerd dat hij zich in de laatste 25 minuten van de wedstrijd Unitas Leiden- Cromvliet met woorden bedreigd dat hij was geboekt voor het bele- door Jaap Visser Docos sluit contract met Van der Valk LEIDEN - Docos heeft zich in het komende seizoen verzekerd van de diensten van oefenmeester Piet van der Valk. De 29-jarige Hage naar neemt de plaats in van Koos Crama, die de Leidse derdeklasser aan het einde van de competitie gaat verlaten. Van der Valk (29) heeft momen teel Celeritas, de Haagse 'klasge- Vprra^inO" noot' van Docos, onder zijn hoede. De oefenmeester werd gekozen uit een vijftiental kandidaten. Van der Valk beantwoordde volgens de beoordelingscommissie aan het ideale plaatje: "een jonge en ambi tieuze trainer". voelde door supporters van de thuisclub, terwijl hij na afloop van dit op zondag 16 december ge speelde duel door spelers van Uni tas met modder zou zijn bekogeld. Bovendien zou ook de vrouw van arbiter Akerboom door supporters zijn lastig gevallen. Behalve het rapport van de scheidsrechter, die tijdens de wed strijd Henk Brandt (Unitas) en Ro nald Vogels (Cromvliet) een offi ciële waarschuwing gaf en na af loop Wally Gallert 'bekeurde', kreeg de tuchtcommissie ook schriftelij ke getuigenverklaringen onder ogen van een KNVB-rappor- teur en van Henny van der Leek, voorzitter van de Centrale Organi satie van Voetbalscheidsrechters (COVS) afdeking Leiden. Maandag besteedde de tucht commissie bijna de hele avond aan het horen van getuigen. Unitas diende als 'hofleverancier' met vijf getuigen: tweede voorzitter Jan Koot, grensrechter Ger Këyzer en de spelers Henk Brandt, Wally Gal lert en Chris Gubler. Wally Gallert, die bij Unitas de functie van secretaris vermengt met die van spits van het eerste elf tal, kreeg na het in 1-1 geëindigde duel in de kleedkamer van zijn aanvoerder Chris Gubler te horen LEIDEN - Bert Kort wordt de nieuwe oefenmeester bij Randstad Sport. De huidige jeugdtrainer van RCL is de opvolger van Frans van der Zeeuw, die vorige maand te kennen gaf bij de Voorschotense vierdeklasser te willen stoppen. 'Trans is voor de club een soort bruggenbouwer geweest. Hij moest Randstad bet oude vertrouwde spelletje laten spelen. Daarin is Van der Zeeuw geslaagd", verklaart voorzitter Van Dinther zijn besluit. "In principe wilden wij daarom best wel met hem doorgaan, maar Frans wordt ook een dagje ouder. Bert Kort, zo is afgesproken, trekt de lijn Van der Zeeuw door. Rand stad Sport is met hem een eenjarig contract aangegaan, maar het is de bedoeling dat Kort hier langer werkzaam zal zijn. Dat is natuurlijk afhankelijk of het tussen hem en de selectie klikt". Kort (30) was vroeger als voetballer actief bij UVS, waar hij onder trainer Gerard Désar diverse seizoenen in het eerste elftal opereerde. Kort zag zijn toekomstige vereniging gisteravond overigens oefenen tegen derdeklasser Docos. Randstad Sport ze gevierde met duidelijke cijfers: 5-2. digen van de scheidsrechter. "En dat was mijn derde boeking dus zal ik wel een schorsing van een wed strijd of vijf aan m'n broek krijgen. We hebben nog wel om een mon delinge behandeling gevraagd om dat die beslissing overdreven was, maar in de regel haalt dat weinig uit, dus ik hou er gewoon rekening mee dat ik geschorst word". Volgens Gallert was het voltalli ge Unitas-bestuur echter ronduit verbaasd toen er een brief uit Zeist kwam waarin om een zware Leidse delegatie werd gevraagd voor de behandeling van de kwestie Uni- tas-Cromvliet op het bondsbureau in Den Haag. Gallert: "Die scheids rechter heeft na afloop zeker nog een half uur gewoon bij ons in de tuchtcommissie bestuurskamer gezeten. Voor ons was het dan ook een volslagen ver rassing toen we te horen kregen dat die man in zijn rapport had ge schreven dat hij zich na afloop be dreigd voelde. Er is niets ernstig gebeurd tijdens of na de wedstrijd, echt waar. Misschien dat er alleen van de kant iets onvriendelijks naar hem is geroepen, meer niet". Dat zou dan het directe gevolg zijn geweest van het volgens Uni tas "irritante optreden" van de 40- jarige leidsman uit Roelofarends veen. Akerboom zou Unitas een penalty hebben onthouden en de Haagse gelijkmaker hebben goed gekeurd terwijl die in overduidelij ke buitenspelsituatie zou zijn ge scoord. De lezing van Cromvliet-voorzit- ter Nico Jansse: "Dat Unitas zich door de scheidsrechter benadeeld voelde, is misschien niet helemaal ten onrechte alhoewel onze gelijk maker een glaszuiver doelpunt was. Dat de man na afloop daad werkelijk is bedreigd, heb ik niet kunnen constateren. Wel heb ik opgemerkt dat het bestuur van Unitas er alles aan heeft gedaan om de man in bescherming te nemen. Wat mij het meest heeft bevreemd in deze affaire is dat de scheids rechter nog een tijdje in de be stuurskamer heeft doorgebracht zonder de indruk te wekken dat hij een zwaar rapport zou gaan opma ken. Tegenover de tuchtcommissie heb ik maandagavond dan ook ver klaard dat ik de reactie van de scheidsrechter een beetje overdre ven vind". Wally Gallert (l) en Henk Brand van Unitas Leiden de KNVB werden besproken. een wat andere lezing voorgescho teld. Hoewel de voorzitter van de COVS-afdeling Leiden zegt dat het beslist niet zijn bedoeling is ge weest om Unitas door middel van een rapport bij de KNVB zwart te maken, heeft hij toch een brief naar Zeist gestuurd. "Om een dis cussie uit te lokken tussen de bond, de scheidsrechtersorganisa- tie en Unitas om te zorgen dat dit soort zaken in de toekomst niet meer kunnen escaleren. Dat betekent dus dat scheids rechter Akerboom is bedreigd? Van der Leek: "Nou de sfeer in en rond het veld was nogal on vriendelijk". Is Akerboom nu bedreigd, ja of nee? Van der Leek: "Ik heb tegenover de tuchtcommissie verklaard dat ik me het kon indenken dat Aker boom zich gezien de situatie op het veld bedreigd voelde". Arbiter Akerboom, die overigens penningmeester is van de door Van der Leek voorgezeten scheids- rechtersorganisatie, zegt het liefst geen worden meer aan de affaire te willen wijden. "Ik wil namelijk niet meewerken aan negatieve be richten in de krant. Niet over me zelf en niet over de club Unitas, hoewel ik wel vind dat de club met de neus op de feiten moet worden gedrukt. t afloop Maar u heeft na afloop van de wedstrijd wel gezellig in de be stuurskamer van Unitas gezeten. Akerboom: "Nou ja, het is maar wat je gezellig noemt. Ik heb er in derdaad gezeten, maar dat zegt na tuurlijk niets". Bent u nu bedreigd bij Unitas, ja of nee? "Ehh, zonder verder in te gaan Onvriendelijk Henny van der Leek, die als toe schouwer bij de wedstrijd aanwe zig was, heeft de .tuchtcommissie Dus u ber.t bedreigd van Unitas - Cromvliet? Akerboom: "Ja, wat is bedreigd hè. Dat kan natuurlijk met woor den en met daden gebeuren, nou laat ik zeggen dat ik vond dat er AMSTERDAM (GPD) Walter Meeuws, en dus ook Ajax dat al eerder Ronald Spelbos met een gebroken middenvoetsbeentje zag afhaken, zou het goed uitkomen als aanstaande zondag het beker duel tegen PSV wordt afgelast. Clubarts Stibbe van Ajax kon wel iswaar dinsdag geen spierscheuring vaststellen in het bovenbeen van Meeuws maar wel een zware spierverrekking. Van deze blessure die hij het afgelopen weekeinde heeft opgelo pen tegen Sparta ondervindt Meeuws vooralsnog zoveel hinder dat hij betwijfelt of hij er tegen PSV bij zou kunnen zijn. „Dokter Stibbe heeft me gezegd dat er waarschijnlijk geen sprake is van een scheuring al sloot hij dat niet helemaal uit. Dat kan hij pas later definitief vaststellen. Voorlopig moet ik maar zoveel moge lijk in beweging blijven om stijfheid te voorkomen. Aan het eind van de week moet dan blijken of die blessure voldoende genezen is dat ik weer kan spelen. Vandaag heb ik wat gelopen, maar dat ging bepaald toch niet goed", aldus Meeuws. Kraay jr. Hans Kraay jr, de Nederlandse middenvelder van Brighton, is maandag door manager Chris Cattlin van de Engelse tweede-divi sieclub beboet met 500 pond, ruim 2000 gulden. Zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Cardiff trok Kraay na zijn vervanging zijn voet balshirt uit en smeet het demonstratief op de grond. Later bood Kraay zijn NICE (AFP) - Ad Wijnands heeft gisteren in Zuid-Frankrijk de Gro te Prijs van Antibes, een wedstrijd over ruim 115 kilometer, gewon nen. De renner uit de Nederlandse wielerploeg van leider Jan Gisbers de gage van de Canadees (15.000 versloeg in de eindsprint de Noor dollar) niet uit te keren. „Dit is een Dag-Otto Lauritzen en de Frans- slechte zaak voor mijn bond", al- man Pierre Bazzo. Hennie Kuiper dus de Amerikaan. „De WAA be- uit de Belgische formatie van Ro- staat pas vijf jaar en wil serieuze ger Swerts werd vierde. Jan Gis- concurrentie leveren met de geves- bers mannen beheersten overigens tigde organisaties als de WBA en de top van het klassement. De zes- WBC. Op deze manier verliezen we de, zevende en achtste plaats wa- onze geloofwaardigheid". ren voor respectievelijk Adri van der Poel, Henri Manders en de Amerikaan Doug Shapiro. Wijnands reed aanvankelijk in het peloton, dat al na vijftien kilo meter een ontsnapping moest toe staan. Zes renners, onder wie Lau ritzen, bouwden een maximale voorsprong op van vier en een hal-, ve minuut. Op de Col du Pilon, waar het sneeuwde, was de achter stand van de grote groep geslon ken tot 3.20. Op 72 kilometer van de finish ondernam Wijnands een geslaagde poging bij het leidende zestal te komen. Zonder te aarzelen schudde de Nederlander vervol gens de moegestreden concurren tie, die later werd ingehaald door een deel van het peloton, van zich af. Wijnands kreeg op zestien kilo meter van de aankomst gezelschap van vijftien renners. Van deze groep ging uitendelijk acht man de sprint aan, die werd gewonnen door de attente Wijnands. De uitslag is: 1. Ad Wijnands (Ned) 115,4 kilometer in 3 uur en 12,25 minu ten, 2. Dag-Otto Lauritzen (Noo) zelfde tijd, 3. Pierre Bazzo (Fra) z.t., 4. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 5. Martin Earley (Gbr) z.t., 6. Adri van der Poel (Ned) z.t., 7. Henri Manders (Ned) z.t, 8. Doug Shapi ro (Vst) z.t. Schuster niet in selectie West-Duitsland BONN (DPA/Reuter) - Zoals ver wacht heeft bondscoach Franz Beckenbauer middenvelder Nor- bert Meier van Werder Bremen op genomen in de voorlopige selectie van het Westduitse voetbalelftal, dat 24 februari een kwalificatie wedstrijd voor de wereldtitelstrijd speelt tegen Portugal. Beckenbauer komt daarmee te gemoet aan de wens van spits Rudi Vóller, die in de afgelopen wed strijden niet heeft gescoord voor de nationale ploeg. De aanvaller heeft herhaaldelijk gezegd dat hij zich beter voelt met zijn ploegge noot Meier achter zich. In de groep, die uit 19 spelers bestaat, ont breekt Bernd Schuster van Barce lona. De voorlopige selectie bestaat uit: doel: Schumacher (1. FC Köln) en Stein (Hamburger SV); verdediging: Jakobs (Hamburger SV), Berthold (Eintracht Frankfurt), K.-H. Förster (VfB Stutt gart), Briegel (Hellas Verona), Herget (Uerdingen) en Frontzeck (Borussia Mönchengladbach); middenveld: Mat- thaus (Bayern München), Magath (Ham burger SV), Thon (Schaike 04), Falken- mayer en Kroth (beiden Eintracht Frankfurt), Meier (Werder Bremen) en Rahn (Borussia Mönchengladbach); aanval: Littbarski (1. FC Köln), K.-H. Rummenigge (Inter), Mill (Borussia Mönchengladbach) en Vóller (Werder Bremen). Michels aan beterende hand AMSTERDAM (ANP)""- Rinus Mi chels, die vorige week dinsdag een hartoperatie onderging, is aan de beterende hand. De bondscoach ligt niet meer aan de monitor en mag al enige tijd van bed af. Hij is in het ziekenhuis begonnen met de revalidatie. Als zijn gezond heidstoestand zich op dezelfde be vredigende manier blijft ontwikke len, mag Michels wellicht eind vol gende week het ziekenhuis verla ten. Daarna zal hij nog tenminste drie maanden rustig aan moeten doen. Het is nog niet te voorspel len, wanneer hij eventueel zijn werk bij de KNVB zal kunnen her vatten. op details, er is met plakkaten modder naar mij gegooid en ik kreeg van alles naar mijn hoofd ge slingerd waardoor ik me niet pret tig voelde. En mijn vrouw trou wens ook niet. Ik fluit nu al zo'n jaar of tien en gelukkig is het pas de tweede keer dat mij zoiets is overkomen, maar inderdaad, als het een -derde keer gebeurt dan gaat de lol er wel af. Meer wil ik er niet over zeggen". Dus is het woord nu aan de tuchtcommissie.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13