Rijk betaalt schuld aan Tuinstadwijk met 4,8 miljoen af Gemeenteraad geeft bedrijven de ruimte in de Leeuwenhoek Meerderheid raad besluit tot sloop Medisch Archief 'ifet verbaasde mij dat er geen follow-up kwam Onder druk van kort geding Noodbrug vervangt Visbrug PAGINA 4 DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 LEIDEN - Onder druk van het kort geding dat de woningbouwvereniging Tuinstadwijk tegen de staat heeft aangespannen, komt het rijk nu toch over de brug met een deel van het geld dat de vereniging al jaren te goed heeft. Vorige week heeft het ministerie van volkshuisvesting laten weten dat rekeningen voor een bedrag van 4,8 miljoen gulden zijn goedgekeurd. LEIDEN - De voltallige Leidse ge meenteraad is gisteravond ak koord gegaan met een voorstel om de biotechnologische bedrijven in de Leeuwenhoek (het gebied tus sen Plesmanlaan en Wassenaarse- weg) alle ruimte te geven. Er zijn zoveel biotechnologische bedrijven die zich in de Leidse Leeuwenhoek willen vestigen dat de ruimte die aanvankelijk voor bedrijvigheid beschikbaar was te weinig is. Om meer grond beschik baar te stellen voor de biotechnolo gie heeft het college van B en W een voorbereidingsbesluit aan de raad voorgelegd dat gisteravond dus unaniem werd aanvaard. De uitbreiding van grond voor bio technologische bedrijven gaat wel ten koste van 2200 woningen die de gemeente in de Leeuwenhoek wil de bouwen. CDA-fractievoorzitter Walenkamp signaleerde dan ook "handenwrijvend" dat "de PvdA door de bocht is gegaan". Bij de totstandkoming van het bestem mingsplan voor de Leeuwenhoek had het CDA zich al gekeerd tegen woningbouw in het gebied en heeft met name de PvdA-fractie, volgens PvdA-fractievoorzitter Van der Molen gaf de CDA-fractievoorzit ter gelijk dat haar fractie van op vatting was veranderd. Zij noemde Walenkamps opmerking een com pliment voor de flexibiliteit van de PvdA. PvdA-wethouder Peters zei Walen kamp z'n lol te gunnen maar ver weet hem de zaken uit hun ver band te halen. Volgens Peters is het niet zo dat elk bedrijf zich nu in de Leeuwenhoek kan vestigen. Hij wees er op dat de belangstelling van biotechnologische bedrijven om zich in Leiden te vestigen zich vrij plotseling voordoet en dat het goed is op die ontwikkeling in te springen. Peters noemde het ver heugend dat geen fractie zich daar tegen verzet. Behoefte De wethouder keerde zich zich aanvankelijk tegen een verzoek van PPR, PSP, CDA en D'66, om een notitie aan de raad voor te leg gen waarin de behoefte aan wonin gen, kantoren en bedrijven in het gebied de Leeuwenhoek/Plesman- laan, het AZL-terrein, de Stations- lokatie en het Schuttersveld op een Dit bericht is bij de gemeente Lei den binnengekomen, kort nadat de dagvaarding voor het kort geding van de corporatie tegen de staat is verstuurd. Normaal gesproken wordt het geld dan binnen enkele weken overgemaakt. Het kort ge ding gaat echter gewoon door. Tuinstadwijk krijgt in totaal nog ongeveer vijftien miljoen gulden van het ministerie van volkshuis vesting. "Een belangrijk succes", noemt mr. M. Teekens jr., de advocaat die Tuinstadwijk in de arm heeft geno men, het feit dat bij het rijk de zaak in beweging lijkt te komen. De re keningen die nu zijn goedgekeurd dateren uit de periode 1978-1982. "Nu wil de staat toch betalen. Het is alleen jammer dat het middel van het kort geding hiervoor moet worden gehanteerd". Teekens wil pas afzien van de gerechtelijke pro cedure als het rijk ook de terugbe taling op korte termijn garandeert van de resterende tien miljoen gul den. De kennelijk vastgeroeste kassa van het rijk heeft Tuinstadwijk in grote financiële problemen ge bracht. De rente die de vereniging jaarlijks moet betalen over het geld, dat van de gemeente Leiden is geleend in afwachting van de af rekeningen, heeft een zware aan slag op de algemene bedrijfsreser- ve gepleegd. Jaarlijks is Tuinstad wijk ruim een miljoen gulden kwijt aan rente. Aan het begin van dit jaar zat daardoor slechts nog 2,3 miljoen gulden in de bedrijfsreser- ve, tegen 4,4 miljoen drie jaar te rug. Het onderhoudsfonds van de vereniging staat ruim 1,1 miljoen gulden in het rood. In de dagvaarding wijst mr. Tee kens hierop. "Door de uitholling van de bedrijfsreserve en de oplo pende renteverliezen is de vereni ging niet langer in staat de belang rijke taak op het gebied van de volkshuisvesting uit te voeren. De toestand is zo nijpend dat Tuin stadwijk naoorlogse complexen die dringend aan verbetering toe zijn, niet kan de omvang allang bekend is leidt tot de ondergang van Tuinstadwijk en haar functione- "De staat handelt aldus hoogst onrechtmatig jegens de woning corporatie. Het trage besluitvor mingsproces komt ernstig in strijd met de strekking van de subsidie regeling, op grond waarvan de ver eniging de renovaties heeft uitge voerd". De gemeente heeft herhaaldelijk bij het ministerie, de staatssecreta ris en de vaste kamercommissie op een onmiddellijke betaling van de bijdragen in de exploitatietekorten aangedrongen. Er zijn mondelinge toezeggingen gedaan, maar zonder resultaten. Ook volgens B.L. van Zijll van de gemeentelijke directie volkshuis vesting is de vaststelling van de re keningen van complex 1, zoals dat in het ambtenarenjargon heet, een aanwijzing dat het geld binnen op korte termijn kan worden ver wacht. "De ervaring leert dat de uitbetaling een aantal weken later volgt". Hij denkt eveneens dat het kort geding de ambtelijke molens in be weging heeft gekregen. "Van de kant van de gemeente is vooral aangedrongen op de terugbetaling van de gelden voor de complexen 2 en 3. Dat nu complex 1 wordt afge rekend wijst er toch wel op dat het geding van invloed is". Het gedeelte van de renovatie projecten dat nu lijkt te worden uitgetaald gaat om 208 woningen aan de Acaciastraat en omgeving. In 1975 kreeg Tuinstadwijk toe stemming om dit complex te reno veren. Na de voltooiing van de re novatie keurde de hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting in Zuid-Holland de afrekening van het plan goed en verzocht het mi nisterie van volkshuisvesting tot betaling over te gaan. In 1983 heeft het ministerie de eindafrekening goedgekeurd, maar sindsdien is de ambtelijke molen daar vastgelo pen. Faillissement "Te vrezen valt voor een totale fi nanciële instorting van de vereni ging, met faillissement en ophef fing van de woningbouwvereni ging. Niet kan worden aanvaard dat de traagheid van het besluit vormingsproces - in feite niet meer inhoudende dan de definitie ve vaststelling van de jaarlijkse bij dragen in de exploitatietekorten, Verlichting In de dagvaarding eist mr. Tee kens, namens Tuinstadwijk, dat de achterstallige bedragen binnen twee weken na het vonnis worden uitbetaald, dan wel dat de achter stallige rekeningen binnen een maand worden goedgekeurd en ui terlijk twee weken later worden uitbetaald, of minstens tachtig pro cent van het geld. Het kort geding eest met als spreekster Ria Veld man. Alle vrouwen zijn vanaf 20.00 uur van harte welkom in de ruimte aan de Caeciliastraat 18. Ouderen Het dienstencentrum Binnen stad begint morgenmiddag om 14.00 uur een gespreksgroep voor ouderen over 'leven met de jaren'. Dit speelt zich af in dienstencen trum De Linde, Herenstraat 64. Tekenfilms Paranormaal De Amsterdamse acupunctu rist en paranormaal genezer T. Lievaart spreekt vanavond in de Zaailing, Hooigracht 41over pa ranormale geneeskrachten. Lezing Dr. W.H. Zegwijn houdt van avond om 20.00 uur een lezing over ijstijden in Nederland, in de filmzaal van het rijksmuseum van geologie en mineralogie aan de Hooglandse Kerkgracht 19. Jazzballet Vanavond begint in clubhuis Matilo, Zaanstraal 126, een cur sus jazzballet. Van 20.45 tot 22.15 uur gaan de beentjes van de vloer. Een jaar ervaring is wel vereist. Filmochtend Hel Leidse Volkshuivertoont morgenochtend vanaf 10.00 uur aan de Middelstegracht 5-7 de animatiefilm 'Blijf van m'n lijf over vrouwenmishandeling. Energie De basisschool Sint Joseph, Op- penheimslraal 8, houdt morgen een open dag van 9.00 tol 12.00 uur, waarbij levens de tentoon stelling 'Energie', die door de kin deren van de school is samenge steld, kan worden bezichtigd. Incest K&O vertoont morgenmiddag aan de Oude Vest 45 een serie te kenfilms en een komische film voor de kinderen. Voor informa tie: tel. 141141 Voetgangers De kwetsbare positie van voet gangers in het hedendaagse, door jakkerend blik gedomineerde, verkeer staat donderdagochtend centraal in clubhuis Ons Eiland aan de Kortenaerstraat. Twee voorlichters van een voetgan gersvereniging voeren vanaf 10.00 uur het woord. Energie (2) In het klubhuis Matilo houdt de stichting Energie Anders donder dag een voorlichtingsavond. De ze begint om 20.00 uur. Er wordt informatie gegeven over energie besparing en isolatie, Tevens is de gehele week een tentoonstel ling over energiebesparing te zien. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Oegstgeest/Leiden houdt donder dagochtend vanaf 10.00 uur de jaarvergadering in 't Pand, Cae ciliastraat 18. Vrouwengroep De AbvaKabovrouwengroep Leiden organiseert donderdag een inlroduclieavnnd. Hel thema is 'positieve actie'. De avond be gint om 20.00 uur en is in hel Ab- vaKabo-kanloorDriftstraat 49. dient op donderdag 28 februari om 10.00 uur. Secretaris J.J. Meerburg van de vereniging toont zich verheugd met de verwachte teruggave van 4,8 miljoen. "Één zwaluw maakt nog geen zomer, maar het zal ons toch al gauw zo'n drie ton rente per jaar schelen. Die verlichting is er in ieder geval. Het zwaard van de ren te, dat ons steeds boven het hoofd heeft gehangen, wordt nu wat min der. We werkten de laatste jaren ei genlijk alleen nog voor het betalen van die rente, zou je kunnen zeg gen". Meerburg is echter de eerste om te beklemtonen dat de vereniging nog tien miljoen gulden van het rijk te goed heeft. Ook hij is van mening dat pas van het kort geding moet worden afgezien als zich tot die tijd ontwikkelingen voordoen die de gerechtelijke procedure overbodig maken. Met andere woorden: als het rijk met de reste rende tien miljoen over de brug komt. De secretaris vermoedt dat het aanspannen van het kort geding nauw samenhangt met de onver wacht aangekondigde terugbeta ling van de 4,8 miljoen. "Stel dat wij het kort geding winnen. Wat voor gevolgen heeft dat landelijk? Er zijn nog meer corporaties die op hun geld zitten te wachten. Voor de regering is het hek van de dam". "We zijn het kort geding begon nen met de gedachte 'dan komt er misschien beweging in de zaak'. De regering heeft misschien wel gelijk, maar voor ons bleef er ei genlijk geen andere weg open", al dus Meerburg. De reparatie van de lekke daken van de flats aan de Van 's Gravensandestraat en om geving wordt niet versneld door de afrekening. De uitvoering staat ge pland omstreeks eind februari. Politie pakt dief cheques LEIDEN - De politie heeft gister middag omstreeks tien over half een 26-jarige Leidenaar aangehou den die even daarvoor in het grens wisselkantoor op het station had geprobeerd om gestolen cheques te wisselen. De Leidenaar werd vergezeld door drie personen; zij werden voor verhoor meegenomen door de politie. Op het bureau bleek dat de 26- jarige Leidenaar, die al jaren ver slaafd is aan drugs, de cheques af gelopen zaterdag had gestolen uit een woning aan de Jan Vossen- steeg. Hij had ook geluidsappara tuur meegenomen, zo bleek. GO - De Leidse Go Club organi seert donderdag een avond voor mensen die kennis willen maken met deze Chinese denksport. Ver volgens is er op vijf donderdagen een cursus. Plaats van handeling is het International Centre, Rapen burg 6, aanvang acht uur. LEIDEN Een noodbruggetje over de Nieuwe Rijn is momenteel in aanbouw om de Visbrug tijdelijk, en slechts voor een gedeelte, te ver vangen. De eeuwenoude brug, waarvan de technische toestand als "zeer slecht" is gekarakteriseerd, wordt tegelijk met de kelders onder de Hoogstraat gerestaureerd. Een karwei dat nog ongeveer een jaar zal duren. Gedurende die periode moeten brug en straat gedeeltelijk voor het publiek worden afgesloten. Visbrug en Hoogstraat worden evenwel beschouwd als de belang rijkste schakel tussen de Breestraat en Haarlemmerstraat. Om de voet- gangersstroom tussen de twee win kelstraten zo weinig mogelijk te storen, en om de schade voor de Hoogstraatwinkeliers zo beperkt mogelijk te houden, wordt het her stel van brug kelders in twee fasen uitgevoerd. Na afloop van de vorst periode wordt straks eerst gewerkt aan de zijde van de Hoogstraat en aan dezelfde zijde op de Visbrug. In de tweede helft van het jaar wor den de Hoogstraat en de Visbrug aan de waterzijde aangepakt en is het andere deel van de straat en de brug weer beloopbaar. De markt kramen die gewoonlijk op de Hoog straat staan, zijn voor de duur van de werkzaamheden al verplaatst naar de Vismarkt. Hoewel de Visbrug en Hoogstraat steeds voor de helft beloopbaar blij ven wordt dus ook nog een nood- bruggetje over de Nieuwe Rijn aangelegd die er, samen met de brug tussen de Stille Rijn en het Waaghoofd, voor moet zorgen dat het fiets- en voetgangersverkeer tussen de Breestraat en Haarlem merstraat optimaal blijft. De werk zaamheden aan de Hoogstraatkel ders en Visbrug zullen tot begin volgend jaar duren. (foto Holvast) rij worden gezet. Gevraagd werd ook om een prioriteitsvolgorde voor de uitgifte van deze gronden en eventuele wijzigingen van be stemmingsplannen. Bovendien wilden de verschillende fracties weten wat de effecten hiervan zijn op de volkshuisvesting in de overi ge grote lokaties van Leiden zoals het gebied Roomburg. Walenkamp, tegengehouden dat het totale gebied een bedrijfsbe- stemming zou krijgen. Hij sprak daarom van een "ommezwaai" in de socialistische fractie. Wethouder Peters noemde het ver zoek om een notitie (vervat in een motie) "overbodig". Zijn partijge noot en fractievoorzitter Van der .Molen betuigde evenwel haar steun aan de motie zodat de wet houder, na de nodige interne be raadslagingen, uiteindelijk ak koord ging met het verzoek van de oppositie. De wethouder verklaar de wel begrip te hebben voor de behoefte van de raad om de huidi ge ontwikkelingen en de conse quenties daarvan, bijvoorbeeld op de woningbouw, in een notitie dui delijk op een rij te zien. Nieuw voorstel over IBR LEIDEN - Een meerderheid in de Leidse gemeenteraad (PvdA en WD) is voorstander van een struc turele uitbreiding van het Instituut Burgerraadslieden (IBR), met één kracht, op zo kort mogelijk ter mijn. Uit een voorstel van de raadsle den Boot (PvdA) en Bakker (WD) blijkt dat zij het voorstel van het college van B en W in die zin willen bijbuigen dat de uitbreiding geldt voor de duur van een in te stellen onderzoek naar de werkzaamhe den van de burgerraadslieden, maar tenminste voor één jaar. Mocht de raad, naar aanleiding van het onderzoeksresultaat, wenselijk vinden dat de uitbreiding onge daan wordt gemaakt dan zou de nieuwe kracht op een andere wijze ten behoeve van de sociaal-juridi sche dienstverlening mogten wor den aangewend. Het voorstel van het college om eerst een onderzoek te houden naar wat precies tot de taken van de burgerraadslieden zou moeten behoren, alvorens tot definitieve uitbreiding over te gaan, zal dus geen meerderheid halen in de ge meenteraad. Er was al een goede kans dat het voorstel van de oppo sitie in de raad, om het Instituut Burgerraadslieden definitief uit te breiden, voldoende steun zou krij gen omdat een aantal 'dissidenten' in de PvdA-fractie het voorstel waarschijnlijk zouden steunen. Met het nieuwe voorstel van Boot en Bakker sluiten de college partijen PvdA en WD eigenlijk een compromis tussen het college en de oppositie in de raad. Snelders nieuw D'66-raadslid LEIDEN - De Leidse gemeente raad heeft er weer een nieuw ge zicht bij. De 27-jarige Egon Snel ders is Mariane van der Ham gis teravond opgevolgt in de twee mansfractie van D'66. Snelders, student Nederlandse taal- en letter kunde, was al geruime tijd assis tent van de fractie en was eerder secretaris van de Leidse afdeling van de democraten. (foto Holvast) LEIDEN Het voormalig Medisch Archief aan de Oude Varkenmarkt zal worden gesloopt. Een voorstel van PSP en PPR waarin werd ge vraagd om met de afbraak van het gebouw te wachten, totdat een on derzoek is verricht naar de moge lijkheden om het complex te be houden en voor huisvesting ge schikt te maken, werd gisteravond door een meerderheid van PvdA en WD verworpen. De twee collegepartijen staan eens gezind achter het plan van B en W dat voorziet in de bouw van wo ningwetwoningen en woningen voor kleine huishoudens op de plek van het oude gebouw. Daar naast vinden de partijen het be langrijk dat een stukje groen in het binnengebied tussen de Oude Var kenmarkt en Rapenburg wordt ge realiseerd en dat er een doorgang komt van de Varkenmarkt naar het Noordeinde. De La Mar (PSP) noemde gister avond de realisering van het groen gebied "een uit z'n krachten ge groeide bloembak". Hij haalde de PvdA-fractie over de hekel omdat de volkshuisvestingspecialisten van de fractie het te slopen pand en het binnengebied niet eens zijn we zen bekijken. Volgens De la Mar durft een aantal leden van de frac tie zich niet tegen het collegevoor stel te keren of stemt men tegen het behoud van het gebouw alleen maar om de lieve vrede in de frac tie te bewaren. Het PSP-raadslid verweet het college van de kwestie een prestigezaak te hebben ge maakt. Andere partijen in de raad verwe ten het college zes ton gemeen schapsgeld aan te wenden voor de sloop en de bouw van nieuwe wo ningen zonder na te gaan of het huidige gebouw voor bewoning ge schikt te maken is. Dat dit laatste in strijd is met het bestemmings plan werd door de oppositie van de hand gewezen. "Beter ten halve ge keerd dan ten hele gedwaald", zei het D'66-raadslid Hoekema. Eensluitend Van der Pluym verklaarde dat de LEIDEN - De heer met snor moest om half elf voorkomen. En nou wilde hij wel eens van de bo de weten of dat er inzat, om half elf aan de beurt komen. Tijd is geld, zag je de snor denken. Nu heeft de bode al zoveel ervaring dat hij altijd precies weet welke toon hij moet aanslaan. Tegen een verontruste moeder die haar zoon zocht, zei hij ooit: "Weet u zeker dat ik het niet ben". En de snor liet hij verbaasd achter door op diens vraag te ant woorden dat je d'r niks van kon zeggen, van het tijdstip waarop hij moest voorkomen dus. "Het ligt er maar aan hoeveel de verdachten te vertellen heb ben. We kunnen honderd zaken in tien minuten behandelen, maar twee verdachten in een uur kan ook". Waarna de verdachte naar de wachtkamer werd ge stuurd. En nu we het toch over de bo de hebben: de weg naar de wachtkamer hoeft tegenwoordig niet meer in de wc te eindigen, zoals in het verleden zo vaak ge beurde, want in het weekeinde had de bode naar eigen zeggen zijn ambachtelijke driften botge vierd op een aantal bordjes die precies aangeven waar wét zit in de rechtszaal. In die rechtszaal waren gister ochtend overigens niet veel ver dachten aanwezig. Komt nog eens bij dat ze allemaal zeer cor rect waren. Dus helaas geen drammers, schreeuwers en ver ongelijkte medeburgers die den ken dat de hele wereld tegen hen samenspant; mensen die hun on heilsfilosofie in de rechtszaal in het bestek van een kwartiertje zo prachtig kunnen uitdragen. De enige opposant - tussen haakjes - was een man die als een kind dreinde over het feit dat zijn naam fout was geschreven: die naam eindigde op een k en niet niet op een g. Ach, zo'n grote fout was dat toch niet? "Maar als die naam nou in het opsporingsregister terechtkomt, kijk, dan wil iemand met mijn naam, maar dan met een g, de grens over en dan wordt hij aan gehouden. En dan heeft-ie niet eens wat gedaan. Dan wordt-ie in mijn plaats aangehouden". Te veel televisie gekeken, kortom. Spelregels De verdachte waarvan in het begin van dit stukje even sprake was, kwam al vrij snel aan de beurt. Zelfbewust liep hij naar de balie, zich beslist niet schamend voor het geluid dat zijn schoenen maakten. In hem herkennen we: de man die zijn belasting op tijd betaalt, zijn hond op tijd uitlaat, en voor het slapen gaan altijd even con troleert of alle lichten uit zijn. Hoofd er af als hij geen ambte naar op een ministerie is. Op de Churchilllaan in Leiden had hij de pijlen op de weg niet gevolgd. Daarvoor had hij een bekeuring van vijfendertig gul den gekregen. Waarom had hij die boete niet betaald? "Ik heb tegen die ambtenaren wel dege lijk gezegd dat ik gelijk wilde be talen, maar dat kon niet". Politie mannen ambtenaren noemen, dat kan alleen een ambtenaar. "En", vervolgde hij, "ik heb ook zitten wachten op een ac- door Wim Brands ceptgiro-kaart, maar die kwam niet". "Ik heb me kortom keurig aan de spelregels gehouden en ik moet dan ook zeggen dat het mij verbaasde dat er geen follow-up kwam". Vijfendertig gulden boe te, eiste de officier van justitie. "Heeft u", zo vervolgde deze, "niet gelezen wat er op de achter kant van het proces-verbaal stond? Dan had u kunnen weten hoe u die boete had kunnen beta len". Nee, dat had de verdachte niet gedaan, maar als ze hem even tijd gaven, dan kon hij nu... Niet nodig: vijfendertig gulden boete voor de man die zich aan de spel regels hield, zoals hij nog een paar keer herhaalde. De man ook die eigenlijk vond "dat de sop de kool niet waard was" en die nu waarschijnlijk gebogen zit over een rapport betreffende de han delsbetrekkingen tussen Neder land en de Zuidpool. PvdA-fractie eensluidend van me- hing is dat het Medisch Archief moet wijken voor nieuwbouw en wethouder Tesselaar (volkshuis vesting) zei dat hij en andere leden van de PvdA-fractie het complex aan de Oude Varkenmarkt wel de gelijk hebben bekeken. De wet houder hekelde de honende op merkingen van het PSP-raadslid aan het adres van de PvdA. Vol gens Tesselaar gaat het om een simpele afweging: ofwel het wo nen in het huidige pand mogelijk maken, of een stukje stadsvernieu wing in het gebied te realiseren. Het,college blijft vasthouden aan dat laatste, aldus de wethouder die het verhaal van De la Mar "een slecht verhaal" noemde. De PvdA/WD-meerderheid in de raad verwierp vervolgens een mo tie van de oppositie om de sloop van het Medisch Archief uit te stel len'en ging akkoord met het colle gevoorstel om het gebouw van het rijk te kopen en voor sloop te be stemmen. Overleg over achterstands wijken mislukt DEN HAAG (ANP) - Het overleg over een beleid voor zogenoemde achterstandsgebieden is vastgelo pen. Een delegatie uit het kabinet en de zestien voor dit beleid in aan merking komende gemeenten, waaronder Leiden, zijn gisteren zonder overeenstemming te heb ben bereikt uiteen gegaan. Beide partijen zullen nu de Tweede Ka mer over hun standpunt voorlich ten. Het voornemen tot een dergelijk beleid staat vermeld in de Minder- hedennota, die in 1983 onder ver antwoordelijkheid van minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken werd uigebracht. Het omvat spe ciale aandacht en maatregelen op het gebied van bij voorbeeld on derwijs en huisvesting voor men sen (minderheden en autochtonen) die in wijken wonen waar sprake is van achterstandssituaties. De gemeenten willen eerst weten hoeveel geld het kabinet voor dit beleid ter beschikking stelt voor dat zij overgaan tot het indienen van plannen ter bestrijding van die achterstanden. Daarnaast willen zij zelf uitmaken waar dat geld aan zal worden besteed. Het kabinet wil echter niet aan de door de gemeenten gewenste volgorde.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4