Titelgevecht een klucht Beperkende maatregelen bokssport Spelbos nog vier weken in het gips vrtfun V irt Reddick al. na vier minuten neer tegen Blanchard 'Limieten niet onder druk sponsor gewijzigd' Straf legt Best geen windeieren Beenhakker in 'neutrale' Ideding DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 11 V DOOR RUUD PAAUW V/at heeft UVS-trainer Melbi Ra boen vorige week eigenlijk ge mankeerd? De enige logische verklaring voor al dat zonderlinge gehannes lijkt mij dat hij zich gewoon ver gist heeft in het begintijdstip van carnaval. In die periode plegen mensen zich immers niet door hun nuchtere verstand te laten leiden. Ze begeven zich dan wat richtlingloos door het leven en slaan vaak woeste taal uit. Maar aan het eind van het lied en het lawaai gaan ze weer netjes aan de slag. Dat was zo ongeveer wat de UVS-trainer deed. Toen ik het berichtje afgelopen woensdag onder ogen kreeg dat Raboen bij UVS op staande voet ontslag nam, omdat hij proble men had met de reserve-spelers, dacht ik meteen: hier zit wat an ders achter. Nog maar enkele da gen daarvoor was hij immers met het bestuur overeengekomen ook het volgende seizoen aan het roer van de blauwwitten te blij ven. Moeilijkheden met de reser ves? Die moeten er al eerder zijn geweest. Zoiets doet zich toch niet inééns voor. Bovendien weet ie dere ervaren trainer en dat is Raboen - datje in de selectie niet louter vrienden en aanhangers hebt. Wie niet in de basisopstel ling prijkt, zal meestal niet dol enthousiast over de oefenmeester zijn. Zo is het toch. Het bestuur en het eerste elftal achter je weten en dan ineens op de loop gaan omdat er wat reser ves dwarsliggen. "Jeugdspelers notabene. Jongens die net kwa men kijken, die bij wijze van spreken nog niet goed waren om mijn voetbalveters vast te ma ken", zoals hij zelf zei. Neem je dddrvoor de kuier latten? Hij vond. het zelf kennelijk ook wat mager, want hij plakte er achteraan dat die jeugdspelers "door anderen tegen mij zijn op gezet. Mensen die in sommige ge vallen niet eens wat met het voet ballen te maken hebben. Zij zijn de ware boosdoeners. Ik weet wie het zijn, maar namen noemen is mijn stijl niet". Wat is dat nu weer? Jongens boekengeheimzinnigheid, als u het mij vraagt. Toen ik dit alles had gelezen, was mijn eerste gedachte: onze Melbi heeft het vorig weekeinde vast een mooie aanbieding gekre gen. Van Quick Boys bijvoor beeld, waar net Van Vianen de wacht was aangezegd of van FC Den Haag, waar men eveneens bezig is personeel te lozen. Ra boen, even daarvoor akkoord ge gaan met verlenging van zijn contract, móet dan wel snel iets heel erregs verzinnen om de han den vrij te krijgen, nietwaar... Het is niet mooi gedacht, ik geef het direct toe, maar ja - trainers.. Het is zo'n merkwaardige men sensoort. Van alles wordt er met hen uitgehaald en zijzelf kunnen ook zó cum laude promoveren in de manipulatiekunde. Natuur lijk, natuurlijk je treft er recht schapen lieden onder, zoals je in de natuur wel eens op een klaver tje vier stuit. Maar over het alge meen zijn het toch types, ja hoe moet ik het nou zeggenals ik een dochter had, zou ik niet staan te juichen als ze er met eentje thuiskwam. Van Leeuwen Inmiddels weten we waar het allemaal op is uitgedraaid. Er was klaarblijkelijk geen andere club in het spel. Het UVS-bestuur heeft met Raboen gesproken en hij gaat er weer keihard tegen aan, zonder rancune. Inde krant van zaterdag, een paar dagen na zijn wilde uitbarsting, meldt hij doodleuk dat hij "niet meer achterom, maar alleen nog voor uit wil kijken". Hij vindt het "klasse" dat het bestuur zo achter hem staat. Maar dat was het punt hele maal niet, want dat stónd al ach ter hem en dat wist hij. Heeft het bestuur hem wellicht beloofd de kritische jeugdspelers aan te pakken dan wel tegemoet te ko men aan verlangens die Raboen volgens zijn zeggen al eens in een rapport heeft neergelegd? Voorzitter Bart van Leeuwen ontkent zowel het een als het an der. "Met Raboen is goed en gron dig gesproken. Er was heel wat emotie in het geding. We hebben toegezegd dat we de zaak wal gaan begeleiden en, als dat nodig mocht zijn, wat zullen bijsturen. Meer niet. Ja, en dat rapport, ach rappórt. Het waren meer infor maties over de groep waarmee hij werkte. Trainers doen dat wel meer. Het is heel nuttig. We had den het eerlijk gezegd voor ken nisgeving aangenomen, maar we zullen het nog eens nader bekij ken". En dan die mensen op de ach tergrond, die intriganten, die "boosdoeners", wordt dat nog on derzocht? Van Leeuwen: "Dat heb ik ook gelezen, ja. Ik heb geen idee wie hij daarmee bedoelt. De opmerkingen daarover moet ik voor zijn rekening laten". Als Van Leeuwen de waarheid spreekt en een notaris hóórt niet te jokken), heeft het UVS-bestuur Raboens tranen gedroogd, hem even over de bol geaaid en ver volgens gezegd: ga nou maar fijn spelen. Vrij vertaald dan. Eén wel heel schrale oogst voor een trainer die 72 uur daarvoor nog had uitgeroepen dat hij "in zijn eer was gekrenkt" en wiens gewoonte het niet is "terug te ke ren op eerder gedane schreden". Herhaaldelijk heeft Raboen vo rige week geroepen wat zijn stijl niet is. Wat mij interesseert is wat die stijl nu eigenlijk wél in houdt. Ik vrees: als een tank met zijn emoties de heuvel afkomen en pas daarna zijn hersens ge bruiken. Frietpraat Vorige week heb ik in deze ru briek een stukje geschreven over de schaker Gerd Jan de Boer die in de laatste ronde van het Hoog ovens-toernooi een z.g. meesterre- sultaat wilde kopen door zijn te genstander, Rob Hartoch, een be drag van 2000 gulden, later zelfs het dubbele, aan te bieden als hij met remise akkoord wilde gaan. Hartoch weigerde en won de par tij. De Boer zei later dat hij zich tien keer sterker achtte dan Har toch, maar door al die "toestan den" rond die beslissende partij geen goede zet meer kon beden ken. "Hartoch wil me er gewoon niet bij hebben bij de groep in ternationale meesters). Ze moes ten hem en zijn maatje Böhm doodschieten". Bohm reageerde op het voorval in NRCIHandelsblad van afgelo pen donderdag met een artikel dat als kop kreeg: "Veel priet praat bij schaakschandalen". Hij noemt de kwestie-De Boer "een klein incident" en windt er zich vervolgens nogal over op dat naar aanleiding hiervan "de edele schaaksport weer in op spraak is geraakt, als zou omko ping en volksverlakkerij sche ring en inslag zijn". Eenmaal op toeren is hij niet meer te houden: "De wellust waarmee de buiten wacht zich op een schaakincident stort doet sterk denken aan de on gezonde drang tot nivelleren. Omdat al vele jaren de omko pingsschandalen bij voetbal en wielrennen elkaar opvolgen, om dat bij krachtsporten de innerlij ke mens kunstmatig wordt opge pept met preparaten of omdat bij weer andere sporten de techni sche ontwikkeling een onevenre dig grote invloed op de menselij ke strijd krijgt daarom mag de pure schaaksport niet langer puur blijven". Een nogal onbesuisd konings- aanvalletje. Vervolgens gaat Böhm even langs allerlei cracks van naam (Timman, Ree, Sosonko) om zijn gelijk bevestigd te krijgen. Die verklaren stuk voor stuk uiter aard nimmer bij dubieuze zaken betrokken te zijn geweest, maar ze blijken er allemaal wél van ge hoord. te hebben. Sosonko zegt zelfs "dat het geen verwondering mag wekken dat in corrupte systemen het maken van deals normaal is. Alleen komt het dan niet in de krant". En Böhm haalt ook de Deense grootmeester Larsen aan, die voor de Joegoslavische tv eens "een tirade afstak tegen oneerba re praktijken" en later de wereld verdeelde in "zij die spelen en zij die vals spelen". Uitzonderingen, uitzonderin gen roept Böhm er steeds bij en je vraagt je af hóe hij dat zo precies weet. Ach, ik geloof hem, ondanks dat vreemde stuk, toch nog wel. Als omkoping in de schaaksport schering en inslag was, zouden we van dat gedoe rond ene De Boer echt niet meer opkijken. Maar om nu pathetisch te gaan doen over "de edele schaaksport die in het kader van de nivelle ring niet langer meer puur mag zijn" - dat vind ik nou echt, zo als boven zijn stuk staat, "priet praat". Schakers zijn net als alle andere sportlieden ménsen. Daar is af en toe wat mee loos. Dat we ten we. En voor wie daar bij schakers nog aan mocht twijfe- FREDDY MAERTENS len, heeft Böhm het zelfs heel aar dig aangetoond." Met dat al weet ik nog altijd niet waarom De Boer "Hartoch en zijn maatje Böhm" wilde la ten doodschieten. Want daar struint Böhm even vlotjes langs. En ik zou het zo graag willen we ten. Maertens De Belgische wielrenner Fred dy Maertens, oud-wereldkam pioen op de weg, gaat het wéér proberen. Hij heeft een plaats ge kregen in een niet al te imposante Nederlandse profploeg. Steeds als de naam van Maer tens opduikt, word ik bestormd door gevoelens van deernis. Men kent zijn geschiedenis: in de ja ren zeventig grossierde hij met zijn vlijmscherpe eindsprint in overwinningen. Toen kreeg hij langdurig te kampen met een ge broken pols. Bij zijn come-back bleek hij niet meer de oude. Hij viel vaak en kreeg andere kwets uren. Na vele ontgoochelingen herrees hij in 1981 gedurende korte tijd in volle glorie. In de Tour boekte hij ritzege na ritzege en hij bekroonde het seizoen met zijn tweede wereldtitel. Het was een soort wonder en daar is dan ook heel wat over gefluisterd. Het woord doping deed royaal de ronde, maar het bleef een myste rie. De jaren erna presteerde hij weer niets, absoluut niets. Hij hield niet eens het peloton meer bij. Nu probeert Maertens, inmid dels volkomen aan de grond ge raakt, het opnieuw, met Lomme Driessens als zijn begeleider. Hij heeft kennelijk nog illiLsies. Maar hij moet het diep in zijn hart toch ook weten: wonderen plegen zich niet te herhalen. Foutje Als de tv-verslaggevers Smeets en Bakker over twintig jaar, bij het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, nog eens wordt gevraagd wat hun meest treurige werkstuk was, dan is de kans niet denkbeeldig dat ze zullen wijzen op de dag dat ze het be stonden Yvonne van Gennip naar haar zwakste 5000 meter uit haar carrière te keuvelen en te neuzelen, terwijl aan de finish bleek dat ze maar enkele secon den boven het wereldrecord was gebleven. Oh, oh, wat een imposante knoeiboel. In Eskilstuna telde het tweetal ook al verkeerd. Daar meenden ze dat Van der Duim derde was geworden, zelfs nadat de Zweed se computer duidelijk had ge meld dat hij als vierde was geëin digd. Met z'n tweeën er zo naast zit ten. Ik heb nog meegemaakt dat ome Bob Spaak de schaatsver- slaggeving alleen deed: rondetij den, schema's, klassementen. En dan had je dat nooit. Maar ja, die man stamde uit de tijd van de plichtsbetrachting, die kon nog rekenen. AMSTERDAM (GPD) Het is de vraag of Henk Rühling er goed aan heeft gedaan om zijn werknemer Alex Blan chard te laten uitkomen in een wereldtitelgevecht vol gens de WAA-versie. Zoals te verwachten viel was de partij, die gisteravond in de Amsterdamse Jaap Edenhal werd gehouden tussen de Nederlander en de Canadees Jerry Reddick een schertsvertoning van jewelste. De donkere Reddick. die in de er- vecht, maar als ik dit van tevoren kende recordboeken niet is terug had geweten, dan hadden twee da te vinden, kukelde al na vier minu- gen volstaan. Ik vind het best ten om na een aai van Blanchard in maar ik kan me de woede de leverstreek. De bokssport het publiek natuurlijk best voorstel- slechte dienst bewe- len. Maar als men aan de kwalitei- Reddick twijfelt, en dat deel doe ik na vanavond natuurlijk ook, )ver- dan moeten de mensen mij daar voor niet verantwoordelijk stellen. Dan moeten ze bij Rühling zijn". Het ziet ernaar uit dat Alex Blan- zen, want je zal maar 300 piek heb ben neergeteld, zoals dat ee: van de 3500 toeschouwers over kwam. De mededeling van WAA-voor- zitter Pat O'Grady dat de Canadees kon fluiten naar zijn gage (15.000 chard het jaar 1985 zal benutten dollar), was natuurlijk nauwelijks munt te slaan uit zijn bokscarrière. De 27-jarige Amsterdammer leidt bestaan als profes sional, maar investeerde in die zes jaar meer dan hij financieel profijt __.i pleister op de wonde. De twee halfzwaargewichten sinds 1979 werden overvallen door een sner pend fluitconcert, hoewel Blan- chard het'natuurlijk niet kon hel- trok. Daar lijkt nu verandering pen dat hem een bokser in de cate- te komen, gorie 'zachtgekookte eitjes' was voorgezet. „Ik heb me twee maan den In zijn woonplaats nestelde Blanchard zich toch maar op de voorbereid op dit ge- troon van de halfzwaargewichten volgens de WAA-versie, een we reldtitel die hij dus na twee ronden greep. Hoewel de World Athletic Association, vergeleken met de machtige WBA en WBC een soort Assepoestersrol vertolkt, zal dit simpel behaalde kampioenschap Blanchard geen windeieren leg- jog gen UTRECHT (GPD) - Het limieten- beleid bij de Atletiek Unie is niet onder druk van de nieuwe sponsor (Converse) gewijzigd, zo stelt bondscoordinator Herman Buuts. „Visserman en Kulker had ik so wieso voorgedragen voor de EK- indoor in Athene", aldus Buuts, „want het is voor die jongens een goede ervaring, terwijl het ook mo tiverend werkt. Aan die limieten bij indoorwedstrijden til ik boven dien niet zo zwaar". Visserman (400 meter) en Kulker (1500 meter) kregen het afgelopen weekeinde te horen dat ze met Va der, Cooman, Van Hulst en Mel- laard op 2 en 3 maart in Grieken land van de partij zijn, ondanks het feit dat ze de limiet nog niet haal den. Buuts: „Je kunt aan de Neder landse atleten nu eenmaal geen ho ge eisen stellen voor indoorwed strijden, omdat de voorwaarden om goed te presteren hier ontbre ken. Wij hebben immers geen in- doorhallen. De EK in Athene is dan ook geen wedstrijd waarvan wij zeggen dat daar goed gepres teerd moet worden. We zien indoor daarom als een middel tot betere prestaties in de zomer". De nieuwe sponsor heeft zich volgens Buuts ook absoluut niet bemoeid met het selectiebeleid. „Op dat punt heeft de sponsor doodeenvoudig niets te vertellen", zegt hij resoluut. Alex Blanchard i verloren, nadat hij Hollander. Henk Rühling. Het betreft meteen de belangrijkste invitatie die de Nederlander ten deel kan vallen, want niemand minder dan Michael Spinks, regerend kampioen van de WBA èn de WBC,-is bereid zijn gor del in eigen omgeving op het spel te zetten. Blanchard: „Ik zelf heb nog niet onderhandeld over een gevecht met Spinks, maar als de kans zich serieus voordoet, dan sta ik te trap pelen. Ik wil op mijn 30e stoppen en zo'n WBA-titel moet het hoogte punt worden. Maar dat bedoel ik ook in financiële zin, ik ga niet voor een habbekrats naar Ameri- s al zeker van zijn overwinning en zijn tegenstander Reddick (links) wist al dat hij had de tweede ronde knock out was gegaan. Desondanks heft de scheidsrechter de arm van de (foto ANP) niet had kunnen dwarsbomen, zou een superieure Reddick een be hoorlijke aanslag hebben gepleegd op het zelfvertrouwen van Blan chard. Maar mocht de even zware, maar 12 centimeter langere atleet al de bibbers hebben gehad voor de Canadees, dan was die vrees na een ronde al verdwenen. Uitnodiging De technisch begaafde Europse titelhouder was het immers te doen om in de Verenigde Staten, het Mekka van de professionele vuistvechters wereld, in de schijn werper te komen. Enkele dagen vóór de partij tegen Reddick rolde de eerste uitnodiging al in de brie venbus van Blanchards manager Voordat Blanchard eventueel zijn ticket bestelt, zal hij zijn buidel op 22 april nog kunnen spekken in een duel met de Fransman Richard Caramanolis, die een jaar terug zijn Europese titel aan de Amsterdam mer verspeelde en in het Rotter damse Ahoy aast op een revanche. Blanchard kan dan een gage tege- moetzien van ruim twee ton bruto. Hoewel een nederlaag in Amster dam deze zonnige perspectieven Reddick 22 gevechten, vier ne derlagen en sinds 1982 slechts zes maal tussen de touwen beant woordde akelig precies aan de nau welijks gespannen verwachtingen. Als excuus mocht gelden dat hij anderhalve week geleden nog met 40 graden koorts het bed hield en vervolgens tijdens een training de rechter schouder blesseerde, meer aannemelijk is echter de veronder stelling dat de Canadees het talent ontbeert om zich bij de 'grote jon gens' te mogen scharen. Zijn op merkelijke uitspraken (,,ik zal nooit een topper worden"), gedaan aan de vooravond van wat ook zijn belangrijkste gevecht tot nu toe heette, sprak wat dat betreft boek delen. Bijzaak De 26-jarige prijsvechter zal ver moedelijk niet al te lang stilstaan bij zijn gemiste kans. Reddick, in het dagelijks leven werkzaam in de olie op een van de booreilanden boven de Poolcirkel, grijpt zijn be zoek aan Nederland gretig aan om bij een van de oliemaatschappijen in Rotterdam aan de slag proberen te komen. „Ik ben een vrije jongen en werken op een booreiland in de Noordzee lijkt me wel een avon tuur", aldus Reddick, die de boks sport kennelijk als een bijzaak be schouwt. Blanchard houdt er uiteraard een andere overtuiging op na. Na een mislukt zijsprongetje in de ho reca werpt de intussen opvallend ingebonden („ik hoef me niet meer waar te maken met m'n grote mond, dat doe ik nu met m'n vuis ten") pseudo-wereldkampioen zich volledig op zijn sport. De Spartaan se voorbereiding, die Blanchard zich voor dit gevecht getrooste, bleek achteraf echter overbodig. DEN HAAG (GPD)- Staatssecre taris Van der Reijden (WVC) over weegt in de toekomst beperkende maatregelen in te voeren voor de wedstrijdbokssport. Hij is niet zover dat hij aap een verbod van het wedstrijd boksen denkt. Wat er wel zou moeten gebeuren bekijkt het ministerie nu samen met de Nederlandse Boksbond. Dit zei de bewindsman gisteren toen hij met de vaste commissie volksgezondheid pit de Tweede Kamer van gedachten wisselde over de veiligheid in de privésfeer. De bokssport kent naar verhou ding minder ongevallen dan mas sasporten als voetballen. Maar wel licht gaat het ook om uitgestelde aandoeningen, zei Van der Reij den, verwijzend naar het geval-Mo- hammed Ali. De hele kwestie wordt nu samen met de NBB beke ken. „Het is mij bekend dat sommige instanties de bokssport willen ver bieden", zei de staatssecretaris. „Zover ben ik niet". Over beper kende bepalingen zei hij dat even tueel een bokskap een instrument omstandigheden niet. Dan kan hij 's maandags niet zien of het gelo gen is dat iemand van de trap zegt te zijn gevallen". Dat de verplichte sportkeuring zou kunnen zijn. „Maar daarvan op de bestaande manier niet toerei- wordt dan weer gezegd dat er ook kend is en moet verdwijnen kan dig meer risico oplevert kon Van der Reijden niet beamen. Daar ont staat weliswaar ruim een kwart van de bijna 600.000 sportblessu res, maar het is dan ook de sport die het meest in georganiseerd ver band wordt beoefend. AMSTERDAM (GPD/SID/ANP) - Ajax en het Nederlands elfstal zul len het nog ten minste zes weken moeten stellen zonder Ronald Spelbos. De centrale verdediger kreeg gisteren in het Lucaszieken- huis van prof. Dicke te horen dat zijn voet nog vier weken in het gips moet. „Als ik er dan twee weken bijtel voordat ik weer kan spelen, dan is het inmiddels eind maart", aldus Spelbos. Walter Meeuws, de andere centrumverdediger van Ajax die zondag tegen Sparta uit viel, zal pas vandaag vernemen of er sprake is van een verrekte of ge scheurde spier in het bovenbeen. Hij ontbreekt in ieder geval mor genavond in het competitieduel te gen FC Den Bosch. Voor Spelbos was het „een klap in het gezicht", toen hem werd meegedeeld dat hij een come-back voorlopig uit zijn hoofd kan zetten. Zondag ging hij er nog vanuit dat hij wellicht het komende weekein de zijn rentree zou kunnen maken in de bekerwedstrijd tegen PSV. Maandag bleek echter dat de gene zing van de blessure, een gebroken middenvoetsbeentje, veel meer tijd zal vergen dan aanvankelijk werd gedacht. Spelbos liep de bles sure ruim een week geleden op in de ontmoeting tegen MW in Maastricht. In eerste instantie werd veron dersteld dat het voldoende zou zijn als de voet één week in het gips zou worden gezet. „Prof. Dicke heeft me duidelijk gemaakt dat die ene week lang niet voldoende is ge weest. Zou mijn voet nu niet in het gips gaan, dan zou het kwakkelen worden. Volgens Dicke zou de voet dan niet goed genezen en zou ik er last van blijven houden. Ik heb nog geprobeerd om met drie weken te volstaan, maar Dicke was heel be slist. Als ik echt af wilde van die blessure, dan was vier weken echt noodzakelijk. Daar heb ik me maar bij neergelegd". Happel Ernst Happel blijft nog twee jaar trainer van Hamburger SV. De 59- jarige Oostenrijker, die aan zijn vierde seizoen bij de de Hamburg- se Bundesligaclub bezig is, heeft een aanbod van AC Napoli afgesla gen. Happel zei Hamburg boven Napels te hebben verkozen, omdat de sfeer bij de Italiaanse club van Maradona door interne strubbelin gen zou zijn vertroebeld. Boven dien heeft hij op zijn leeftijd geen zin nog een vreemde taal te leren. Bij HSV, twee jaar geleden win naar van de Europese beker voor landskampioenen, ziet de succes volle oefenmeester, die in Neder land werkzaam was bij FC Den Haag, Feyenoord en Oranje, als be langrijkste taak de opbouw van een nieuwe 'Klassemannschaft'. „Ik heb geen eisen gesteld tot mil joenenaankopen, maar er zél iets veranderen", verklaarde Happel gistermiddag. Gerets De 30-jarige Belg Eric Gerets heeft gisteren in Maastricht een contract voor'drie en een half sei zoen ondertekend bij de eredivisio- nist MW waardoor hij tot het eind van het voetbaljaar 1987/88 aan de vereniging verbonden is. Indien de Maastrichtse club degradeert uit de eredivisie, zullen Gerets en het bestuur rond de tafel gaan zitten om de overeenkomst opnieuw te bekijken. Dit jaar mag de Belg van wege zijn aandeel in het Belgische omkoopschandaal nog niet spelen. MW-voorzitter Leon Melchior wil echter op korte termijn naar Zwit- serlartd gaan om te proberen bij de FIFA strafvermindering te krijgen voor de verdediger. In Maastricht zal de Gerets zich ook bezighouden met de trainen van de jeugd. De kans bestaat dat hij na afloop van zijn contractuele verbintenis bij MW, actief zal blij ven in die opleiding. risico's aan zijn verbonden". Met diverse Kamerleden was bewindsman het eens dat het aanvaardbaar is dat de gemeen schap de lasten moet dragen var riskant gedrag op sportvelden, volgens de bewindsman waar zijn. de Maar hij voegde daaraan toe dat er nog geen andere goede vervanging is. Sportmedische adviesbureau's bijvoorbeeld zijn er nog te weinig. De sportkeuringszaak zou moeten LONDEN (DPA) - De 54 dagen, die de voormalige voetbalster George Best in de cel door bracht, hebben de 36-jarige Noordier geen windeieren ge legd. Het Engelse boulevard blad The Sun heeft voor zijn exclusieve „bajesbelevenis- sen" meer dan 125.000 gulden neergeteld. Best werd wegens rijden onder invloed, aggressief gedrag tegen een politie-agent en het geen gevolg geven aan een oproep voor de rechtbank te verschijnen, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Daarvan zat hij er wegens goed gedrag nog geen twee uit. In die periode hield hij een dag boek bij, waaruit gisteren de eerste aflevering is gepubli ceerd. de vorm van ziekteverzuim kosten vallen onder de basisgezondheids- van behandelingen e.d. Maar de diensten. Maar het kan nog wel tot vraag om hiertegen maatregelen te 1990 duren voor het zover nemen moest hij tot zijn spijt ont kennend beantwoorden. „Sportblessures vormen een groot probleem. Als de noppen er in staan is het voor de huisarts dui delijk wat er is gebeurd", aldus Van der Reijden, „n De sportbeoefenaar is verant woordelijk voor wat hij zichzelf aandoet, aldus de staatssecretaris. Die eigen verantwoordelijkheid moet meer nadruk krijgen, ook in de opleidingen van leraren, trai- i ander ners e.d. Dat voetballen onevenre- UTRECHT (GPD) - De nationale voetbalbond en ere- leen de naam van de hoofdsponsor op de borst en hult divisieclub Volendam worden door twee verschillen- zich in kleding van een onbekend merk. De firma in de kledingfirma's gesponsord. Heel even dreigde sportartikelen die de nationale voetbalteams aan- daardoor het tussentijds dienstverband bij de KNVB kleedt, had kunnen eisen dat Beenhakker in zijn kle- van Leo Beenhakker in gevaar te komen, maar dat ding langs de zijlijn zijn werk voor de bond zou doen, binnenbrandje werd gisteren geblust door de vice- maar omdat het om een tijdelijk dienstverband gaat voorzitter van het sectiebestuur Jacques Hogewo- en het belang van het Nederlands voetbal ermee ge- n'n8- diend is, heeft de sponsor zich loyaal opgesteld. Been hakker dus vier maanden bij de bond in neutrale kle- Beenhakker heeft bij zijn werk voor de KNVB al- ding waar geen streepje door loopt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11