Avanti geeft Scylla optater Zijl/LGBwelj LZ'86 niet h in play-offs Marion Roedoe verrast Geen degradatie LMHC Extra inspanningen Leython beloond Scylki-vrouwen verzachten leed PAGINA 12 DO/ST SPORT MAANDAG 11 FEBRUARI 191ttAA] Bij bowlingkampioenschappen LEIDEN - De kersverse Leidse bowlingkampioen heet Bas Men ken. De speler van het Menken- team veroverde gisteren in Zuid- West zijn eerste seniorentitel en be vestigde daarmee, dat hij niet voor niets vorig jaar al "Bowler van het Jaar" van Leiden was geworden. Het jeugdig talent moest daar voor wel "oudgediende" Kees Plai- zier in de laatste beurt van zijn 19 games terugwijzen. Het winnende gemiddelde was 193. Titelverdedi ger Gerrit van de Ende werd derde. De ervaren Yvonne van der Leek legde met een score van 171,5 voor de derde achtereenvolgende keer beslag op de damestitel en bewees daarmee eens temeer haar bow- lingsuprematie in Leiden. De Bowling Bond Leiden in Ho liday Inn had in Tony Hoeberichts en Marion Roedoe ook al overtui gende kampioenen. Leiderdorp le verde Kees van der Zwaan en Thea Hagen als de nieuwe titelhouders. In Noordwijkerhout toonden Ge rard Slobbe en Karin Zwart zich de sterksten. Bas Menken was in Zuid-West al singlekampioen geworden, maar zag met zijn partner, international Jan Cornet, de dubbeltitel aan zijn neus voorbij gaan. Hennie Smit en Plaizier werden hier eerste. Ellen Verdegaal en Jacqueline Bergman vormden het beste dameskoppel. Van der Leek pakte ook de single- titel. In Holiday Inn greep Tony Hoe berichts evenals in 1983 het "goud". Hij scoorde een gemiddel de van 182 en bleef daarmee Hans Klom en Jaap Kromhout voor. Ma rion Roedoe verraste vriend en vij and door met een overtuigende score van 171 de BBL-titel te vero veren. Joke Hollebeek en Toos van Rijn werden tweede en derde. Kees van der Zwan nam de Leider- dorpse titel over van Walter Hasse- lo, die niet verder reikte dan een achtste plaats. Thea Hagen ver sloeg Apja de Jong en Conny Baak in de eindstrijd. Dame Cisca van Oosten en heer Fons Bertens wer den eerste in de B-klasse. In Noordwijkerhout zijn Gerard Slobbe en Karin Zwart de nieuwe titelhouders. Slobbe rekende af met Toon Duyvenvoorde en Fred Peeters, die na de voorronden nog bovenaan de ranglijst prijkte. Zwart verschilde uiteindelijk slechts tien pins met belaagster Gees Manshande. Riny Gehrels werd derde. TJEERD SCHEFFER Uitslagen: Zuid-West: Events: 1. en Leids kampioen Bas Men ken 3761 (19 games); 2. Kees Plaizier 3659; 3. Gerrit van de Ende 3529. Dames All Events: 1. en Leids kampioene Yvonne van der Leek 2744; 2. Ellen Ver degaal 2559; 3. Jacqueline Bergman 2525. Singles mannen A/B: 1. Bas Menken 1125; 2. Kees Plaizier 1110; 3. Rene van der Horst 1069; heren C: 1. Jan Correlje 1113; 2. Kees Kouwen 1053; 3. Marius van Kalkeren 1036; heren D: 1. Peter van de Zwart 1014; 2. Sjaak Petit 974; 3. Cor Willems 961; Singles dames: 1. Yvonne van der Leek 1091; 2. Jacqueli ne Bergman 994; 3. Ellen Verdegaal 890. Dubbels mannen: 1. Kees Plaizier/ Hennie Smit 1532; 2. Jan Cornet/Bas Menken 1510; 3. Marius van Kalkeren/ Gerrit van de Ende 1498; dames: 1. Ellen Verdegaal/Jacqueline Bergman 1320; 2. Amanda van der Horst/Yvonne van der Leek 1213. Holiday Inn heren: 1. Tony Hoebe richts 1822 (10 games); 2. Hans Klom 1814; 3. Jaap Kromhout 1744; dames: 1. Marion Roedoe 1712; 2. Joke Hollebeek 1543; 3. Toos van Ryn 1503. Leiderdorp All Events heren: 1. en Leiderdorps kampioen Kees van der Zwan 3067; All Events dames: 1. en Lei derdorps kampioene Thea Hagen 2897; 2. Anja de Jong 2778; 3. Conny Baak 2773. Singles vrouwen A: 1. Thea Hagen 1098; 2. Conny Baak 1089; 3. Fanny Zon neveld 1051; vrouwen B: 1. Cisca van Oosten 1018; 2. Ria Lamsma 970; 3. Lia de Zeeuw 931; Singles heren A: 1. Pieter Vis 1186; 2. Kees van der Zwan 1184; 3. Roy Wong 1143; heren B: 1. Fons Ber tens 1143; 2. Henny van der Zeeuw 1082; 3. Karei Buitendorp 1081. Dubbels vrouwen: 1. Marga Dreef/ Conny Baak 1314; 21. Jane Kat/Petra Meskers 1310; 3. Ingrid van Kuyk/Ar\ja de Jong 1309; heren: 1. Walter Hasselo/ Frank Bokern 1538; 2. Ruud Hinze/Her- man Roedoe 1524; Frans Warmerdam/ Hans Kat 1482. LEIDEN - Eén paal staat na de ondubbelzinnige 6-0 opta ter die Scylla zaterdagavond bij Avanti kreeg meters bo ven water: als de troepen niet heel snel worden gehermo- biliseerd en als Anne Vlieg niet razendsnel herstelt van zijn armblessure, dan zijn de dagen van de Leidse tafelten- nisbrigade in de ereklasse geteld. Ooit was het een eer voor Scylla 1 te mogen spelen en dat dan opti maal te doen: alles uit de kast ha len, op het scherp van de snede spelen en met het mes op tafel. Hoe je het maar omschrijven wilt. Nu wordt het mannen-1-gebeuren ge relativeerd. Spelers laten hun stu die prevaleren, terecht overigens. Zij hebben ook gelijk als ze zeggen dat de Scylla-organisatie de afgelo pen jaren niet bij machte is ge weest het topsportgeheel, en met name de gang van zaken bij thuis wedstrijden op zaterdagavond, van cachet te voorzien. Maar dan nog valt niet te ontkomen aan de con clusie dat het paradepaardje van Scylla momenteel niet zo hard loopt als het zou kunnen. Ook al waren er zaterdag in Hazerswoude wat gewonnen games te noteren, in zijn totaliteit blijft met 6-0 verlie zen te dik. Navraag in de bestuursgelederen na dat duel, leerde dat er momen teel hard gesleuteld wordt aan de toekomst van de club. Dat Scylla momenteel in de hoek zit waar de klappen vallen is duidelijk. Het heeft er echter de schijn van dat over een niet te groot aantal jaren met een ander, modern image toch weer in de nationale top -en ho ger?- wordt meegespeeld. Ook op korte termijn zijn er nog mogelijkheden tot behoud. Anne Vlieg, die zaterdag overigens goed werd vervangen door Sjoerd Meyer, maakt over twee weken zijn rentree. Van Frits Kantebeen is be kend dat hij altijd bereid is het vuur uit zijn pingpong-schoentjes te spelen. Patrick Swier is een ander verhaal. Wat zaterdagavond ontbrak, de maximale wil om te winnen tenein de zijn technisch kunnen volledig te ondersteunen, etaleerde hij gis teren in het tweede duel van het weekeinde wèl. Bij De Veluwe won hij van zowel Jaap als Ron van Spanje, een klasse-prestatie die Vriesekoop niet tegen Tsjechen ZOETERMEER (ANP) - Bettine Vriesekoop zal niet meespelen in de tafeltenniswedstrijd tegen Tsje- choslowakije. Het duel uit de Su perliga wordt op 20 februari in Nij- kerk gespeeld. Vriesekoop zal wor den vervangen door Miijam Klop penburg. Bij de mannen heeft bondscoach Bert van der Helm de gebroeders Henk en Ron van Spanje en de momenteel in Spanje spelend Bob Potton geselecteerd. voor herhaling vatbaar moet zijn. Aan het 6-2 verlies viel niet te ont komen. Swier werd bijgestaan door twee invallers. Behalve Vlieg ontbrak gisteren namelijk ook Kantebeen wegens verplichtingen bij zijn werkgever. De Vrind en Riethoven hadden geen kans. Behalve het optreden van Swier, waren het zoals zo vaak de Scylla- vrouwen die het 'mannenleed' ver zachtten. Bij debutant Shot (6-1) en bij Middelburg Zuid (6-3) werd de koppositie perfect verdedigd. Daarmee is onderhand duidelijk dat het trio De Kruiff, Van der Vliet, Kantebeen schaamteloos mikt op de landstitel nu bij de re gerend landskampioen Torenstad kopvrouwe Miijam Kloppenburg de club heeft verlaten. Gerdi Keen (Shot) wordt door va derlief (lid van de sportcommissie van de NTTB) al enige tijd scrupul- loos naar voren geschoven als, bij voorbeeld, lid van de WK-ploeg. "Dat kunnen ze dat kind niet aan doen. Ze beheerst een aantal ele mentaire facetten van het spel nog niet", zei Marian van der Vliet za terdagavond, nadat ze in de vierde partij moeiteloos de 15-jarige Keen had geklopt. Scylla kwam daarmee op 3-1 en toen kort daarna ook Ma rian Kantebeen haar verlies tegen Keen goedmaakte was het duide lijk dat de Leidse vrouwen op nieuw simpel zouden zegevieren. Bij Middelburg Zuid was dat giste ren al niet anders. Sandra de Kruiff (3x), Marian van der Vliet (2x) en winst van beiden in het dubbel spel, zorgden voor een 6-3 overwin ning. De Scylla-vrouwen zorgden daar mee in het afgelopen weekeinde voor het enige positieve 'Leidse' nieuws in deze competitie-ronde. Dat Docos bij Nieuw-Vennep met 9-1 het loodje moest leggen was niet zo dramatisch, maar de 2-6 ne derlaag van Sjaardema op eigen ta fel tegen Odion stemt minder hoopvol. Het is voor Sjaardema de hoogste tijd om naar een hogere versnelling over te schakelen. De Oegstgeester formatie kon nog niet één puntje vergaren en is nu dan ook met ver ve drager van de rode lantaarn in de eerste divisie. De handen in eenslaan, dat lukte alleen het dub bel goed. In de enkelspelen was het enige succesje weggelegd voor Friso Reitsma tegen Renze. Een paar in drie games verloren partij en geven aan dat de pupillen van Joly Sojinu zeker niet kansloos zijn. Zou dat Sjaardema meerdere weken achter elkaar gebeuren, dan leidt dat onherroepelijk tot de con clusie dat de ploeg toch tekort komt om te kunnen voorkomen Sjoerd Meijer betoonde zich bij Avanti een verdienstelijk vervanger i verweer tegen de optater die Scylla kreeg toebezorgd. dat de promotie naar de eerste divi sie direct weer gevolgd wordt door het stapje terug. Het is nog niet zover. Zeker een ping-pongbal kan raar rollen. Voor Docos moet-ie ook raar rollen om degradatie af te wenden, al is de 9-1 deceptie bij Nieuw-Vennep zeker geen schande. Nieuw-Ven nep 'kocht' begin dit jaar de, met alle respect, oudgedienden Ed van der Berg en Fred van Oostenrijk en denkt nu ook een goede club te zijn. Onzin natuurlijk, maar beide kemphanen van weleer pikken mooi wat bloembollencentjes mee door, zoals nu, Docos het nakijken te geven. Den Elzen voorkwam dat Alles ook alles won. Marco Riethoven won zaterdag voor Scylla 2 helemaal niks. In het begin van het seizoen kon Rietho ven nog gelijk op spelen met zijn 15-jarig maatje Peter-Paul de Vrind (beiden gisteren dus in 1), af gelopen zaterdag moest hij tegen NOAD constateren hoe snel een te ruggelopen trainingsintensiteit leidt tot niveau-verlies. De Vrind won wel, drie keer, en invaller Erik Lepelaar deed zijn best, maar daar krijg je nou eenmaal geen punten voor. Een 3-7 verlies derhalve. De beste bowlers van Zuid-West. V.l.n.r. staande Kees Plaizier, Leids kampioen Bas Menken en Gerrit van de Ende. Zittend v.l.n.r. Jacqueline Bergman, kampioene Yvonne van der Leek en Ellen Verdegaal. derl LEIDEN - De Zijl/LGB heeft zich geplaatst voor de plajies offs in de waterpolocompetitie. De 6-11 overwinning teger het Ravijn bleek voldoende voor een plekje bij de eerst! kei Noordwijkerhout heren B: 1. en Noord wij kerhouts kampioen Gerard Slobbe 2557 (14 games); 2. Toon Duy venvoorde 2548; 3. Fred Peeters 2533; heren C: 1. Jeen Gehrels 2540; 2. Jan van de Broek 2298; heren D: Chris Vonk 2527; 2. Piet Nonkes 2331; 3. Peter Hoo- gervorst 2317; dames C: 1. en Noordwij- kerhouts kampioene Karin Zwart 2422; 2. Gees Manshande 2412; 3. Riny Geh rels 2387; dames D: Yvonne Maarschal- kerweerd 2265; 2. Rienbetha Hulsbosch 2257; 3. Marie van Dijk 2181. vier. LZ'86 haalde de eerste vier niet. De Leidse ploeg won wel gedecideerd van Nereus met 6-10, maar door toedoen van Esca dat met 12-10 won van het Y, spelen de Leide- naars de resterende wedstrijden in de degradatie poule. DKD en Kat wijk speelden met wisselend suc ces. DKD verloor voor de tweede maal van WVZ met 8-10 en Katwijk versloeg Het Goudse GZC met 6-5. Opluchting in het kamp van de Zijl/LGB. De roodwitten slaagden er zaterdagavond in de kampioen spoule van de play-offs te halen. Na een competitie waarin zo onge veer alles heeft tegen gezeten, had menig Leids supporter angst voor de lastige uitwedstrijd tegen het Ravijn in Nijverdal. De»wedstrijd moest gewonnen wo'rden om een plaats bij de bovenste vier ploegen af te dwingen. Het Ravijn zelf en Zian/Vitesse waren ook nog in de race. De in groten getale meegereisde suppor ters konden echter al snel rustiger ademhalen. Juist in deze wedstrijd acteerde de brigade van coach Rob Schouten op zijn best. In de beginfase ,kon Het Ravijn het nog bijbenen, maar vooral in de derde periode sloeg de Zijl/LGB onverbiddelijk toe. Blije gezichten dus in het Leidse kamp. Woord voerder Albert Spijker meldde: "Natuurlijk is het voor de ploeg, en vooral de jonge spelers, beter dat we bij de bovenste vier zijn beland. Het is veel leuker te spelen tegen AZC en de Robben dan tegen Rot terdam. Vooraf was er wel onzeker heid, maar na de training van afge lopen donderdag had ik er wel ver trouwen in". Vooral de laatste twee perioden toen de Zijl/LGB was overgescha keld van een zone verdediging naar een pressing overklasten de Leidenaren hun tegenstanders. De 4-6 voorsprong die na twee perio den op het scorebord stond werd in de derde periode uitgebouwd tot een onaantastbare 4-9 tussenstand. De anders zo felle Nijverdalse equipe geloofde er niet meer in en liet het hoofd hangen. In de laatste periode* consolideerde de Zijl/LGB de voorsprong goed. De uiteinde lijke 6-11 overwinning bracht de Leidenaars dus bij de bovenste vier ploegen van Nederland. Inde ranglijst staan zij gelijk met het Haagse Zian/Vitesse maar het re sultaat in de onderlinge confronta ties (twee overwinningen) valt dui delijk uit in het voordeel van de Zijl/LGB. Periodestanden: 2-3, 4-6, 4-9 en 6-11. Goals: Ronald Herm- sen 3, Stan v. Belkum 2, Alex van Belkum 2, Arno v. Winkel, Mark v. Belkum, Henk Harteveld en Ed win Redegeld. LZ LZ'86 heeft het in deze competi tie duidelijk laten liggen in de uit wedstrijden. Vooral de uit neder laag tegen het dit jaar verarssend sterke ESCA is van doorslaggeven de! de betekenis geweest voor het ver- na« loop van deze competitie. do; LZ'86 zette een week geleden de va zaken nog wel recht door ESCA tij< met een klinkende nederlaag naar wi, huis te sturen. se Cf In deze wedstrijd liet LZ'86 er geen twijfel over bestaan wie de mi sterkste is, maar het kwaad was c0 voor de Leidenaars in een eerder stadium al geschied. v( In het afgelopen weekeinde tra- den de Leidenaars aan tegen het 2( zwakke Nereus dat in deze compe- P1 titie pas één punt wist te vergaren. Een voor de Leidenaars altijd n moeilijke uitwedstrijd die in het v verleden dan ook regelmatig werd verloren. De 6-10 overwinning geeft al aan dat Nereus duidelijk r aan kracht heeft ingeboet. LZ'86 e boekte in tegenstelling tot de x thuiswedstrijd waarin de Zaankan- c ters nog goed terugkwamen zijn winst in de laatste periode. De laat- ste periode brak aan met een 4-4 stand die al spoedig door Wilco van de Zeeuw werd omgezet in een 4-5 voorsprong. Ruud Muusse kreeg toen een uitgelezen mogelijkheid LZ'86 in veilige haven te loodsen maar de strafworp die hij toegewe zen kreeg werd nimmer genomen. Het tumult van het publiek over stemde het fluitsignaal van de scheidsrechter waardoor Muusse aarzelde bij het nemen en de bal werd toegewezen aan de keeper. Getergd door dat voorval walste LZ over Nereus heen en viel er na afloop enig optimisme te bespeu ren tot men de uitslag ESCA-Het Y vernam. Man minder In de derde klasse verloor DKD met 8-10 van WVZ. De Leiderdor pers hadden in deze wedstrijd 13 maal een man minder. Hiermee is de nederlaag voor een groot deel verklaard. De Leiderdorpers heb ben de gehele wedstrijd tegen een achterstand aangekeken. In de slotfase kwam men nog wel terug tot 8-9 maar dejaatste WVZ aanval besliste de strijd (8-10). Topscorer: Kees v.d. Plas 5x. Katwijk zette de thuiswedstrijd tegen GZC om in een 6-5 overwin ning. De Zeekanters stonden na 2 parten met 2-5 achter. Een inhaal race in de tweede wedstrijdhelft le verde alsnog succes op. Goals: Martin Jonker 3, Paul v.d. Putten 2, Hans v. Veen 1. De vrouwen van LZ'86 i van de Amer met 6-5. De Leidse la- dies kwamen in de slotfase nog on nodig in de problemen toen een 6-3 voorsprong bijna werd weggege ven. Goals: Coby v. Haastrecht 2, Alijd Vervoorn, Monique v. Leeu wen, Ellen Hoogeboom en Angeni- ta Haitsma. De vrouwen van de Zijl/LGB trokken tegen Koude kerk aan het kortste eind. Koude kerk was met 2-4 te sterk. De Leid se produktie werd verzorgd door Esther Redegeld en Pamela Tege laar. DIRK KLOOS LEIDEN - Even voor het zaalhoc- keyduel van LMHC tegen Den Bosch werd gistermiddag bekend dat HGC met 9-6 van het onder- aanstaande Leonidas had gewon nen. Daardoor blijft, ondanks het 8-10 verlies in de Kievitenhal te gen Den Bosch, het overgangsklas- serschap voor LMHC behouden. Coach Nol Baarschers noemde de slechte afwerking als hoofdoor zaak dat het in de eerste helft bete re Leiden, met Klop en Dietrich voor de geblesseerde Dungelman en Wagener, toch moest rusten met een 5-6 achterstand. Na de helft wisseling was het vooral te danken aan het uitstekende doelverdedi- gen van Tom van der Meer dat LMHC op 8-6 voorsprong kwam. Den Bosch strafte evenwel met vier doelpunten op rij het verlies aan concentratie af dat optrad bij de LMHC-defensie. Vrouwen De zaalhockeysters van Alecto hebben zaterdagavond in de Ma rimbahal in Rijswijk tweemaal succes gehad in de tweede klasse A door Ring Pass en Te Werve te ver slaan. Noordwijk leed tweemaal verlies (tegen medekoploper Rijs wijk en Groen Geel) en is daardoor met nog een wedstrijdavond vrij wel kansloos voor de titel. Alecto speelde tegen Ring Pass, na een moeizame eerste deel dat met 2-1 voor de Delftsen werd beslo ten, naar een 3-5 winstpartij. Cor- relien van Buren scoorde eenmaal, Annet Vasbinder (2) en Ingrid Fyen benutte de strafcorner twee maal. Het spannende duel tegen het voor degradatie vechtende Te Werve besloot de ploeg van Ruud Hartman Kok met 3-4 winst. Vas binder deed de voorsprong van Te Werve tweemaal teniet. Fyen smaakte ook het genoegen om Alecto terug te brengen (3-3). De zeer hard werkende Eugenie Wes terduin sloeg voor de Leiderdorpse ploeg winnend raak. Noordwijk moest opboksen tegen een 3-0 achterstand in het duel te gen Groen Geel. Noordwijk kwam terug tot 3-2, maar moest weer een treffer toeslaan wat 4-2 beteken de. Het in de gevarenzone verke rende Groen Geel sloot zegevie rend af met 5-4. Brigitte van Kim- menaede en Nicole Brouwer scoor den voor het zeedorp. Noordwijk miste ook in het belangrijke treffen tegen Rijswijk de wintersportende Alexandra van Kan als strafcorner specialiste. De Rijswijkse doel- vrouw bleef door uitstekend werk elke situatie meester. Rijswijk maakte de enige en daarmeer win nende treffer van de wedstrijd voor de pauze uit een strafcorner. Twee Noordwijkse kansen om uit een strafpush te scoren lieten Nicole Brouwer en Renate van der Bent onbenut. Forescate won twee duels, terwijl Roomburg met lege handen bleef in sporthal 't Zandje in Den Haag. Forescate zit hierdoor nog in de ra ce om het kampioenschap in de derde klasse A. De Voorschoten- sen wonnen eerst met 2-5 van Zoetermeer door treffers van Erica Jansen, Yvonne Raap en Margit Bunnink. Het treffen met Room burg mondde uit in 4-2 voor Fo rescate. Eveline de Boer en Caroli ne Blok doelpuntten tweemaal. De Leidse treffers kwamen van de stick van Marga Smaak. Door slor dig zaalhockey leed Roomburg ook tegen Alphen 4-2 verlies. Bon nie Montanus hield met haar twee rake schoten de eer hoog van de door afwezigheid van veel basis speelsters gehandicapte Leidse ploeg. LEIDEN - Het is er Leython alles aan gelegen zich te handhaven in de tweede divisie van de landelijke volleybalcompetitie. Er wordt nu zelfs op zondagochtend voor een derde keer in de week getraind en de zaalhuur wordt door de ploeg zelf bekostigd. Vooralsnog loont dat, want Leython presteerde het zaterdagmiddag om bij de veertien weken lang ongeslagen koploper WW'72 een 2-3 overwinning weg te slepen. Van de derde divisionis ten won Gemini eenvoudig van Vlaardingen (3-0) en had een ge handicapt NOVO meer in de huis dan Martens (3-2). De Gemini-vrouwen verspeelden hun kans op een hoge klassering door het 3-1 verlies tegen Van San ten 2. NOVO en Leython stelden zich min of meer veilig met winst op respectievelijk Madjoe 2 (1-3) en Oikos (eveneens 1-3). WW verkeerde door het onver wachte verlies van concurrent De Molenwiek in een roes en dacht even vlot af te rekenen met Ley thon. Met een regelmatig opge bouwde 9-4 voorsprong zag het daar op een gegeven moment ook sterk naar uit. Maar Leython, een maal op temperatuur, gunde de op ponent vervolgens nog slechts één punt en bekroonde de inhaalrace met 10-15 winst. Rob van den Bosch maakte in dat deel reeds duidelijk dat het zfjn wedstrijd zou worden. Hij was niet af te stoppen en ook verdedigend zeer goed op dreef. De stemming was er bij'9-1 in de tweede set wel even uit, maar ook toen was Leython nog niet versla gen. Via 12-8 werd het zelfs nog 14- 13, maar dat vergde toch teveel energie: 15-13. In de derde set zette het herstel zich door, onder andere dankzij twee series smashservices van Hans Broere (van 5-0 naar 5-4 en van 7-11 naar 7-15). Directe pun ten, al werd er ook veel door het midden gescoord. Verzekerd van een punt, volgde een mindere pe riode waarin een 3-7 voorsprong moest worden weggegeven: 15-12. De beslissende vijfde set werd spectaculair. De moegestreden Leon Heyting werd vervangen door Paul de Winter. Zijn lange blok en achterveldverdediging brachten de toch ook beslist niet kleine WW-aanval tot wanhoop. Tot 7-7 bleef WW bij, maar vooral weer door toedoen van Hans Broe re werd het 11-15 en 2-3. Was Gemini uit niet verder dan 2-3 gekomen, nu wonnen de Voor schotenaren binnen een uur met 3- 0 (15-11, 15-11,15-12) van Vlaardin gen. Alleen in de derde set keek Gemini even tegen een achter stand aan (2-5). NOVO-Lekkerkerk stond op een laag technisch peil, maar de span ning vergoedde veel. Na 15-10 winst in de eerste set verloor NO VO in de tweede set Pieter Keu- ning (enkelblessure) en in de derde ook nog Wilfred van Duuren. Bij em werd voor een gescheurde en kelband gevreesd. Dat betekende tweemaal verlies (13-15, 11-15). De Noordwijkers putten toch nog vol doende moed uit die pech en wist de uiteindelijke schade via 15-6 en 15-12 tot één verliespunt te beper ken. Bij de op nationaal niveau spelen de vrouwen copieerde Gemini te gen Van Santen het optreden van vorige week. Gemini mocht er dan hard voor werken, het loon daarvoor bleef uit: 13-15, 15-11, 15- 11, 15-7. Leython moest bij hekkesluiter Oi kos winnen om zich in veiligheid te brengen. Dat lukte niet zomaar. Na een trage start (15-11) kon de Lei derdorpse formatie het initiatief echter overnemen al kon de 6-15 setzege niet anders dan geflatteerd worden genoemd. Die cijfers de moraliseerden Oikos en met Con ny van der Zaag in een hoofdrol speelde Leython nadien een ge wonnen wedstrijd: 5-15, 9-15 (1-3). NOVO was in het ook al belangrij ke duel tegen Madjoe 2 feitelijk geen moment in gevaar. Toch spande het er in de vierde set nog even om. Na de eerste 4-15 winst kwamen de Noordwijkse vrouwen in de tweede set met 8-0 achter en setverlies was toen niet meer te vermijden (toch nog 15-13). De der de was met 11-15 weer ruim voor NOVO, maar toen ontstonden er problemen rond het irritante ge drag van de eerste scheidsrechter, die tweemaal geel liet zien aan Noordwijkse speelsters. Madjoe wist daar niet van te profiteren en moest, terecht overigens gezien het verloop van het duel, toch afhaken: 14-16 (1-3). Promotieklasser Gemini 2 (man nen) speelde een erg slechte wed strijd tegen Jupiter. Met 11-15,11-15 en 9-15 maakte Jupiter en 0-3 van. Skania had geen kind aan Leython 2. De scores 7-15, 4-15, 7-15 getui gen van een eentonig spelbeeld. Donar kwam een heel eind bij Ze venhuizen, maar moest door ge brek aan wissels steeds in de laat ste setfase de winst prijsgeven. Het werd driemaal 15-11. De LUSV-studentes hadden twee sets lang geen verweer tegen Ge- mini 2, dat in sneltreinvaart naar 9-15 en 1-15 setwinst zoefde. De Voorschotense ploeg paste zich daarna ongewild aan LUSV aan, wat nog twee gelijkopgaande sets tot gevolg had. Met 16-14 en 14-16 werd Gemini 2 winnaar. Het enthousiasme bij WW is weer wat bekoeld: 3-2 verlies bij VELO, Leython acteerde te sloom om het felle Zovoc echt in ademnood te brengen. Zowel in de eerste als tweede set nam men een grote voorsprong, die erg gemakkelijk weer uit handen werd gegeven. Het resultaat: 15-12,15-13,15-6. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12