Hoe zit dat nou precies met die tweeverdieners- maatregel voor onze loonbelasting in 1985 Kwaliteit, van huis uit voor 'n lage prijsW - mis 06-0543 06-0542 BELGEWOON DE BELASTINGTELEFOON MAVO JOHANNES XXIII LUSTRUM REÜNIE Zes jaar geëist voor schietende arrestant Frans onderwijs hekelt Mitterrand Lelden: Kennedvlaan 7 Bevrijdingsplein 24 Kopermolen 36 Doezastraat6 Oegstgeest: langevoortplein 7 LlSSe: I Blokhuis 20I Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, Uitspraken faillissementen 30 ian. 1985, week 5. Juliana van Stolberglaan 2 F 45/85 W.H. Zoutman, wonende te Alphen aan den Rijn, HSndelhof 26 ho Zoutman Electronic, gev, te Al phen aan den Rijn, Hoofdstraat 122 RC: mr. J.C. Cleijn- dert, CUR: mr. J.G. Dorrepaal, Hazeveld 27, Postbus 357,2400 AJ Alphen aan den Rijn. tel. 01720-74741. F 46/85 J.F. Helmers, wonende te 2403 XH Alphen aan den Rijn, Klaverhof 110, RC: mr. D. Reisig, CUR: mr. L.P.M. Eenens, Lijsterlaan 80. 2406 GA Alphen aan den Rijn. F 47/85 J. Megchelse, wonende te 2251 MX Voorscho ten, Rietzangerpad 2, RC: mr. Th.W.M. Lippmann, CUR: mr. N.M. Korver, Willem Alexanderpark 16, 2202 XW Noordwijk, tel. 01719-16401. SURSÉANCE VAN BETALING: Er is een verzoekschrift ingediend - zonder akkoord - namens: Bouwbedrijf Bosman Zoeterwoude B.V., ge vest. en kant. houdende te Zoeterwoude, Energieweg 24. De schuldeisers worden opgeroepen te verschijnen ter zitting van woensdag 20 maart 19851614.00 uur. Op 28 januari 1985 is voorlopig surséance van betaling ver leend. RC: mr. J.C. Cleijndert, Bew. voerder: mr. J.H.A. Linskens, Rapenburg 36 te Leiden, tel. 071-143941. De Griffier Oproep van Boelofareodsveen.. Aan alle oud-leerlingen oud-leraren voor de grote (20 (aar) op zaterdag 9 februari vanaf 14.00 uur Babbel-cabaret-vldeo-drankje Wat is het gevolg van de nieuwe tweeverdienersmaatregel voor de loonbe lastingdie u in 1985 betaalt? Wie daar een vraag over heeft, kan i terecht bij De Tweeverdienerstelefoon De Tweeverdienerstelefoon is een extra service van de nieuwe Belasting telefoon en gratis te bellen tot 30 maart op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Dus voor al uw vragen over de nieuwe tweeverdienersmaatregel (en wat dat betekent voor uw loonbelasting) kunt u gratis 06 -0542 bellen. Voorvragen over het invullen van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting 1984 belt u gewoon gratis met de Belastingtelefoon: 06 -0543. U kunt natuurlijk ook uw eigen inspectie bellen. Voor vragen over het invullen van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting 1984. Voorvragen over de nieuwe tweeverdieners- >JL> maatregel en uw loonbelasting 1985. Publikotie van de belastingdienst 7 ARNHEM (ANP) - De officier van justitie bij de rechtbank in Arnhem, mr. H. Smalburg, heeft gisteren wegens onder meer poging tot moord op een politieman zes jaar gevangenisstraf geëist tegen een 30-jarige man uit Zaltbommel. De man wordt ervan verdacht in november vorig jaar in Zaltbommel een rijkspolitieman te hebben neergeschoten. De agent, die zwaargewond raakte, was lid van een arrestatieteam dat de verdachte op een woonwagenkamp in Zaltbommel kwam arresteren op verdenking van oplichting. Het arrestatieteam drong op 20 november 's morgens in alle vroegte met geweld de woonwagen van de man binnen. Daarbij werden enkele ruiten ingeslagen. De man die werd gewekt door het lawaai, greep onmid dellijk een pistool en vuurde twee schoten af in de richting van de deur. Hij trof een 31-jarige politieman in de arm. Hij verklaarde gisteren dat hij aanvankelijk niet wist dat het om politiemensen ging, die zijn gen binnendrongen. De rechtbank doet op 19 februari uitspraak. PARIJS - Bitterheid en teleurstel ling over het onderwijsbeleid van de Franse regering zegevieren op het congres van de nationale bond van onderwijzers in Lille, één van de steunpilaren van de socialisti sche partij. De FEN (Fédération de l'éducation Nationale) maakt nu in Lille de balans op ende aangeslo ten onderwijzers laten daar niet na openlijk te verklaren dat president Mitterrand zijn (verkiezings) belof ten ten aanzien van het onderwijs niet is nagekomen. Daaronder is de „belofte die ons het meest ter harte gaat", aldus secretaris-generaal Pommatau op het congres, „name- lijk die van het instellen van een verenigd openbaar onderwijs-sys- teem". Pommatau doelt daarmee op de dramatische mislukking van de re- gering-Mauroy om tegen het alge meen gevoelen in de rechten van de privé-scholen aanzienlijk in te binden. Het verzet daartegen liep zo hoog op dat massale demonstra ties door het hele land werden ge houden. De toenmalige minister voor het onderwijs Savary werd aan de dijk gezet en president Mit terrand deed officieel afstand van zijn eenheidsplan, dat hij met zo veel nadruk tijdens de verkiezings campagne had gepropageerd. Ook op andere terreinen vingen de onderwijzers echter bot. Mitter rand had hen als socialisten-leider en presidentskandidaat salarisver hoging en verkleining van de klas sen beloofd. In de praktijk verlie zen de onderwijzers - net als alle andere Fransen - nu aan koop kracht en worden de klassen uitge breid. Een nieuw gevaar dreigt in de per soon van de nieuwe minister voor onderwijs Jean-Pierre Chevene- door Rudolph Bakker ment. Deze was altijd de leider van de uiterste linkervleugel van de so cialistische partij en hij is verant woordelijk voor het partijcongres dat ten grondslag lag aan zovele in haast door de partijleiders gedane beloften. Als minister van onder wijs ontpopt, de ontstuimige Chevenement zich nu echter weer geheel anders. Hij pleit i terugkeer van lessen in vader landslievendheid, hij propageert dat er 'gewerkt' moet worden en niet 'gediscussieerd' en hij wil er kend zien dat er nu eenmaal kinde ren zijn die intelligenter zijn dan andere kinderen. Dit alles brengt de socialistische onderwijzersbond in grote verwar ring. Te meer daar ze in niet min der dan vijf stromingen is onder verdeeld, waarvan er drie aanleu nen tegen de communistische par tij. Deze ultra-linkse vleugel had dan ook voor de dagen tijdens het congres een algemene staking op de scholen uitgeroepen, waarvan het resultaat niet al te opzienba rend was. Steeds meer onderwijzers keren zich van de roerige en uiterst poli- tiek-getinte FEN af en daarmee voor de bond een nieuw probleem. Ongetwijfeld is de FEN nog steeds de machtigste der on derwijzersbonden - en een mach tig wapen binnen het socialistische apparaat - maar ze begint stem men te verliezen aan de neutrale vakbond 'Force Ouvriere', waar ook steeds meer vroegere aanhan gers van de socialistische vakbond CFDT hun heil hebben gezocht. In de afgelopen driejaar zakte de aan hang van de FEN van<66 naar 58,5 procent terug. Het aantal onderwij zers dat zich bij de FO aansloot steeg in die tijd van 2,4 naar 11,9 procent. De teleurstelling van de FEN wordt overigens gedeeld door de altijd verrassend uit de hoek ko mende secretaris-generaal van de CFDT, Edmond Maire. Hij ver klaarde dezer dagen in de door het - huidige regime zo gehate rechtse 'Figaro' van krantenmagnaat Her- sant: „Het socialistisch project ver keert in ademnood". CITROEN BRANDEWIJN ru 2 JU «ET 2UIVE» DtSmUATEN j ,E101N gHP

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 8