Markerwaard kan niet zonder rijk 'Dat hier zoiets kan gebeuren' Asiel vragende Koerd zou op Particuliere financiering niet haalbaar Kabinet tegen, Kamer voor drugsplan A dam TWEEDE 'HASJHOND'OP SCHIPHOL Foutparkeren in Utrecht wordt zaak van gemeente Politie gelooft in opzet bij ontsporing treinstel Schiphol zijn mishandeld DINSDAG 5 FEBRUARI 1985 BINNENLAND PAGINA 5 Ier, net als bij andere belasting schulden, de deurwaarder op be zoek, die in het ergste geval kan overgaan tot beslaglegging voor het verschuldigde bedrag. Dat kan op deze manier oplopen tot 175 gulden, als gevolg van de deur waarderskosten. De gemeente heeft twee extra deurwaarders in dienst genomen voor dit soort si tuaties. Wethouder Van Willigenburg (verkeerszaken) toonde zich giste ren optimistisch over het effect dat de nieuwe regeling zal hebben op de mentaliteit van de parkeerder. De pakkans wordt bovendien gro ter omdat de parkeerbrigade meer op straat zal zijn als gevolg van de geringere administratieve romps lomp. Bovendien zal de maximum- parkeertijd bij alle meters en auto maten in de stad worden uitge breid tot vier uur, terwijl bijvullen (nu verboden) toegestaan zal zyn. Drietal bekent doodschieten politieman ROTTERDAM (ANP) - De drie ver dachten die zaterdagmorgen vroeg zijn aangehouden in verband met het doodschieten van de 26-jarige hoofdagent W. Schepen, hebben een volledige bekentenis afgelegd. De drie Turken, 26, 24 en 22 jaar oud, hebben verklaard dat ze na de overval op een illegale goktent aan de Spanjaardstraat, in de Jensius- straat zijn gestopt omdat zij ver moedden door de politie te worden gevolgd. De 26-jarige Turk stapte eerst uit en vuurde een pistoolschot af op de politiemannen, die hun auto eveneens hadden verlaten. Vervol gens schoot de 24-jarige verdachte een machinepistool op de twee po litiefunctionarissen leeg. Hoofd agent Schepen werd dodelijk ge troffen, politiechauffeur W. Kou- wenberg werd gewond. Volgens een politiewoordvoerder hebben de drie verklaard te hebben gewe ten dat zij op politiemensen scho- ,ten en dat zij hun wapens afvuur den om aanhouding te voorkomen. De 26-jarige verdachte, die door vier kogels van de hoofdagent ern stig gewond raakte, heeft inmid dels ook een volledige bekentenis afgelegd. Zijn toestand, die aan vankelijk goed leek, is in de loop van gisteren snel achteruit gegaan. Voor zijn leven wordt nu gevreesd. De toestand van de politiechauf feur is naar omstandigheden rede lijk goed. AIDS-TEST (GPD) Het che misch concern Du Pont heeft een bloedtest ontwikkeld die kan wor den gebruikt in de strijd tegen de besmettelijke ziekte Aids. Met be hulp van deze test kunnen bloed banken en ziekenhuizen donor- bloed onderzoeken op de aanwe zigheid van Aids, een ziekte die het afweermechanisme van het mense lijk lichaam ernstig verzwakt of vernietigt. De verspreiding van de ze ziekte via bloedtransfusie kan op die manier worden voorkomen. Als de proeven positief uitpak ken, kan de virustest nog dit jaar door bloedbanken en ziekenhuizen worden gekocht. Russen een stimulans vormt om te onderhandelen. In de NAVO moet de 'bijzonder intensieve discussie' over alle aspecten van het plan doorgaan en de Europese belangen moeten daarbij worden veiligge steld. De Europese NAVO-part- ners zijn bang aan hun lot te wor den overgelaten wanneer de VS een ondoordringbaar verdedi- gingsscherm hebben opgebouwd. Zijn collega-minister De Ruiter was het met hem eens dat het 'niet verstandig' is wapenbeheersings- overleg te beginnen met het open lijk bespreken van de onderhande lingspositie 'omdat dit de andere kant de gelegenheid geeft de pu blieke opinie te bewerken'. Het is waarschijnlijk niet mogelijk om het verloop van onderhandelingen geheim te houden, maar het is ook niet nodig voorstellen op perscon ferenties of aan diners bekend te maken, aldus De Ruiter. DEN HAAG (GPD/ANP) Zonder garanties van de overheid is de inpoldering van het Markermeer vrijwel onmogelijk. Aanleg van de Markerwaard vergt een investering van tussen de 1,2 en 2,1 miljard gulden. Dat bedrag is te hoog om alleen door particulieren te kunnen worden gefinancierd. Dat is de belangrijkste conclusie uit een rapport van een interdepartementale commissie over de haalbaarheid van de particuliere financiering van de drooglegging. Het rapport werd gisteren open baar gemaakt op last van de Raad van State, die de stichting Natuur en Milieu gelijk gaf in een procedu re op grond van de wet openbaar heid van bestuur had aangespan nen. Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) had eerder gewei gerd het uit september vorig jaar daterende rapport vrij te geven vanwege het staatsbelang. Afhankelijk van de wijze van in richting levert de Markerwaard volgens het rapport de particuliere ondernemers in het gunstigste ge val 310 miljoen gulden op. Op basis van een normaal rekenmodel va riëren de verliezen van 530 tot 1100 miljoen gulden. De ambtelijke commissie concludeert dat slechts in een beperkt aantal gevallen de investeerders quitte spelen. Ko men er tekorten, dan kan daarin op een aantal manieren worden voor zien. Zo zouden aandeelhouders en beleggers bereid moeten zijn van hogere verkoop- en beleggings waarden van de grond uit te gaan. Ook slaat de balans positief door wanneer de wir-premie (wet inves teringsrekening) en de opbreng sten van tijdelijke eigen exploitatie van landbouwgrond worden mee gerekend. Andere voordelige uit komsten worden verkregen als in een bepaalde inrichtingsvariant de eis van veeteelt vervalt en als de extra infrastructuur (wegen, water huishouding en dergelijke) niet ten laste van het project komt. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet wil geen gehoor geven aan de wens van de Tweede Kamer om die ge meente Amsterdam toestemming te geven heroïne te verstrekken aan zwaar verslaafden. Staatsse cretaris Van der Reijden (volksge zondheid) zei gisteren tijdens een commissievergadering niet_ onder de indruk te ziin van de argumen ten die pleiten voor het Amster damse experiment. Hy werd daar in gesteund door het CDA. PvdA, WD, D'66 en klein links daarentegen vroegen de staatsse cretaris het groene licht te geven voor het hoofdstedelijke plan, dat voorziet in het verstrekken van he roïne aan een zeer beperkte groep verslaafden die dat op medische gronden behoeven. Het oorspron kelijke plan van de gemeente om zonder medische noodzaak aan on geveer 300 verslaafden heroïne te geven, was al door het kabinet ge torpedeerd. De bewindsman is vooral tegen het Amsterdamse plan omdat daar bij de verstrekking van heroïne voorop staat. De later toegevoegde medische indicatie is volgens Van der Reijden voor Amsterdam maar bijzaak. "Het gemeentebestuur heeft de GG en GD gevraagd welke voorwaarden moeten worden ge steld bij verstrekking van heroïne. De verstrekking zelf is altijd het uitgangspunt geweest". Volgens de bewindsman is ver strekking niet alleen wettelijk on mogelijk, maar leidt het ook niet TWEE DODEN (ANP) Door een frontale aanrijding in de gemeente Heerhugowaard zijn gisteravond twee personen op slag gedood. Het ongeluk gebeurde toen de 55-jarige C.B. uit Hoorn in een flauwe bocht inhaalde en de uit tegengestelde richting naderende auto van de 35- jarige J.J. Feenstra uit Abbekerk. ramde. Beide bestuurders waren op slag dood. Het 12-jarige zoontje van Feenstra raakte gewond. tot een oplossing van het drugspro bleem. Aan het gebruik van heroï ne zijn volgens hem onaanvaardba re risico's verbonden. Hij vreest dat het Amsterdamse plan een toe name van het gebruik van heroïne tot gevolg zal hebben. Van der Reijden verwees daarbij naar de explosieve groei van het gebruik van methadon (vervangingsmiddel voor heroïne) sinds dat als afkick- middel is toegestaan. De meerderheid van de Kamer toonde zich onomwonden voor stander van het Amsterdamse plan. Als belangrijkste argument voerden de voorstanders aan, dat het beleid van de drugshulpverle ning het beste op lokaal niveau kan worden uitgewerkt. WD'er Jacob- se: "We kunnen vanuit Den Haag de zaak niet beter bezien dan de plaatselijke overheden. De rijks overheid dient zich hierin dan ook terughoudend op te stellen". Ja- cobse noemde het Amsterdamse plan een solide poging van het ge meentebestuur om tot een gedegen aanpak van de hulpverlening aan drugsverslaafden te komen. Dat Amsterdam ten opzichte van ande re steden een uitzonderingspositie zou innemen, vond hij niet onjuist. De WD-fractie stelde wel voor waarden aan de medische ver strekking van heroïne aan zwaarverslaafden. Om een aanzui gende werking te voorkomen, zou verstrekking alleen moeten wor den toegestaan aan geregistreerde inwoners van de hoofdstad. Bo vendien zou de heroïne onmiddel lijk bij de uitreiking moeten wor den gebruikt. Ook de fractie van D'66, die het Amsterdamse plan het voordeel van de twijfel gunde, stelde voor waarden aan het toestaan van ver strekking van heroïne. Voor D'66 moet aan het experiment een tijds limiet gebonden zijn en mag het aantal verslaafden dat heroïne krijgt, niet zonder overleg met de Tweede Kamer worden uitgebreid. Alle berekeningen zijn geba seerd op een aanlegduur van twaalf jaar. Daarbij is financiering door zowel beleggers als aandeel houders het meest reëel. Het rijk moet alle procedures zo vaststellen dat de investeerders weten wat de financiële gevolgen daarvan zijn. Ook moet op tijd vaststaan hoeveel geld er nodig is om schade aan bij voorbeeld de verzakkingen aan de oevers van het IJsselmeer te her stellen. 'Achterhaald' Smit-Kroes noemde het rapport gisteren voor de radio overigens 'al weer bijna achterhaald". Volgens de bewindsvrouw, dié voorstand ster is van de Markerwaard, zal het kabinet binnenkort nieuwe gege vens over de financiering krijgen. Ze stelde dat zij het rapport niet ge heim heeft gehouden omdat de ge gevens geheim waren, maar omdat zij de ministerraad alle beschikba re informatie over de Markerwaard in één keer had willen voorleggen op het moment dat de beslissing over een inpoldering moet vallen. Deze beslissing is overigens al ja renlang door opeenvolgende rege ringen telkens weer uitgesteld. In hetzelfde radioprogramma verklaarde CDA-woordvoerder Eversdijk dat het erop lijkt alsof de regering eerst kijkt of er voldoende geld is voor de Markerwaard, en zich daarna pas afvraagt of deze wel noodzakelijk is. Eversdijk vindt dat het kabinet zich eerst moet afvragen of de Markerwaard gewenst is. Brand die winkels verwoestte uit wraak gesticht AMSTERDAM (ANP) Drie jon- gemannen hebben bekend op nieuwjaarsochtend brand te heb ben gesticht in het winkelcentrum Zijdelwaard in Uithoorn. Zij deden dit uit 'wraak jegens een Chinese restauranthouder', met wie zij eer der onenigheid hadden gehad. De daders stichtten kort daarop brand in het stadskantoor omdat zij het „niet eens waren met het door de gemeente Uithoorn gevoerde be leid ten aanzien van de sluitingstij den van het café en de disco van een van de verdachten". Dit heeft Justitie in Amsterdam gisteren be kendgemaakt na het horen van de drie hoofdverdachten. De drie jongemannen (28, 21 en 21 jaar), allen afkomstig uit Uit hoorn, werden eind januari aange houden en gisteren in bewaring ge steld. Die dag werden ook twee an dere mannen aangehouden en de 13-jarige zoon van een van hen. Zij zouden eveneens betrokken zijn geweest bij de brandstichting in het centrum en het stadskantoor. Volgens Justitie had het drietal drie molotowcocktails bij het Chi nese restaurant naar binnenge gooid. De daarop volgende vuur zee legde het hele winkelcentrum in de as. Schade: enkele tientallen müjoenen guldens. UTRECHT (ANP) - Het foutpar- keren bij parkeermeters en -auto- maten zal binnenkort in de stad Utrecht geen strafrechtelijke ge volgen meer hebben. Parkeerders zullen dan niet meer in overtreding zijn als ze by een meter of auto maat staan terwijl ze niet, of niet voldoende, hebben betaald. Wel kunnen ze in dat geval een ge meentelijke heffing verwachten die kan variëren van negen tot ze sendertig gulden per keer. Dat heeft de gemeente Utrecht gisteren bekendgemaakt. Utrecht is de eerste gemeente die van het ministerie van binnenland se zaken toestemming heeft gekre gen een deel van de parkeerover- tredingen af te handelen via het ge meentelijk belastingapparaat. De gemeente hoopt daarmee een deel van de parkeerproblemen in de binnenstad op te lossen en boven dien haar tekorten op de parkeer- exploitatie ongeveer 1,5 miljoen gulden per jaar - aan te vullen. Nu komt de opbrengst van zulke par keerboetes bij het rijk terecht. Volgens de nieuwe regeling han delt de gemeente de hele parkee- rovertreding af, terwijl ze nu alleen de controle voor haar rekening neemt. Justitie komt er bij de 'me terovertredingen' niet meer aan te pas, zodat de foutparkeerder niet meer hoeft te worden gehoord. Als hij de gemeenteheffing zou willen aanvechten kan dat, door een be zwaarschrift en zelfs via de belas tingrechter, maar zal hij zelf moe ten bewijzen dat de aanslag niet te recht ij. In het huidige systeem ligt de bewijslast bij politie en justitie. Utrecht hoopt op 1 mei te begin nen met de invoering van het nieu we systeem. Foutparkeerders bij meters en automaten krijgen dan, net als in de huidige situatie, een bon achter de ruitewisser. Die bon wordt gevolgd door een acceptgi rokaart voor een bedrag dat afhan kelijk is van de plaats en de duur van de parkeerovertreding. Bij niet betalen verdubbelt de gemeente de aanslag en als ook dan geen beta ling volgt komt daar nog eens vijf gulden aanmaningskosten by. Uiteindelijk krijgt de wanbeta- De ontspoorde trein met boven op het dak een portaal van de boven leiding. Links naast de rails enkele spoorbiels waarvan een aantal on der de trein werd aangetroffen. De politie vermoedt dat deze er zijn neergelegd. (foto anp) Bloedplasma nu rechtstreeks van donoren LEIDEN/UTRECHT - Bij de bloedbank in Delft wordt het deze maand mogelijk het waar devolle bloedplasma recht streeks van donoren te winnen, terwijl de rest van het bloed weer teruggaat naar het li chaam. Met deze nieuwe tech niek hoopt het Rode Kruis de import van plasma en plasma- produkten op den duur overbo dig te maken. Jaarlijks komt men in Neder land 35.000 liter bloedplasma tekort, zo maakte de secretaris van de Centrale Medische Bloedtransfusie Commissie gisteren bekend. Het CLB voert dat plasma nu in uit Bel gië, Duitsland en Amerika. De Delftse bloedbank gaat deze maand werken met een heel nieuw apparaat, dat het plasma uit het bloed zeeft en de overgebleven delen weer terug pompt in het lichaam. Deze techniek heet plasmaferese. Als het systeem in Delft werkt, wil het Rode Kruis acht centra van vier of vijf bedden inrich ten. De bloedbank in Leiden hoort hier niet bij, omdat het hem in zowel de oude als nieu we behuizing aan ruimte ont breekt. Bovendien spelen er twee andere zaken: de ver wachting is dat de plasma bin nen vijf jaar fabrieksmatig zal kunnen worden gemaakt. Daarnaast is alle medewerking van de donors nodig. Nu moe ten zy ongeveer twintig minu ten uittrekken voor het afne men van bloed, in de i tuatie wordt dat zeker i ROTTERDAM (ANP) - Een gedeel te van de stoptrein Arnhem-Rotter dam is gisteravond even voor acht uur vlak voor Rotterdam Centraal Station ontspoord. Het treinstel kwam met één as buiten de rails terecht. De Rotterdamse politie ge looft dat er opzet in het spel is. Bij de ontsporing raakte niemand ge wond. Wel raakte het treinverkeer enigszins in de war. Volgens de politie ontspoorde de voorste wagon van de trein door dat er een dubbele spoorbiels op de rails lag. De NS sluit echter niet uit dat deze biels per ongeluk op de rails terecht is gekomen. "Er wordt ook op het emplacement gewerkt en er komen goederentreinen langs, dus mogelijkheden te over". In de stoptrein zaten twaalf men sen die met een andere trein naar Rotterdam Centraal zijn gebracht. Volgens een woordvoerder van NS maakte ontspoorde treinstel 40 graden slagzij. De bovenleiding was 'gekreukt', maar niet gebro ken. Tussen Rotterdam-Noord en Rotterdam CS reden gisteravond als gevolg van de ontsporing geen treinen meer. Het Intercityverkeer tussen Rotterdam, Den Haag en Utrecht vice versa werd omgeleid. De stoptreinen vanuit Utrecht re den gisteravond tot aan Rotter dam-Noord, waarna de reizigers per bus naar Rotterdam CS wer den vervoerd. Het treinverkeer naar en uit Nij megen werd gistermiddag tussen vier uur en kwart voor vijf stilge legd na een bommelding. Ook het station werd ontruimd. De spoor wegpolitie besloot daartoe na over leg met de gemeentepolitie. Om kwart voor vyf begon het treinver keer weer gewoon te rijden omdat er niets was gevonden. DEN HAAG (ANP) - De Westduit- se minister van defensie Manfred Wörner is ervan overtuigd dat Ne derland besluit tot plaatsing van kruisraketten. Hij acht de moge lijkheid van niet-plaatsen 'hypo thetisch', zei hij gisteren na een be zoek aan ons land. Hoe de Nederlandse regering ook besluit, er zal zeker invloed van uitgaan op het wapenoverleg in Genève 'in positieve of negatie ve zin'. Hij prees Nederland daarbij als een trouw bondgenoot die zijn 'bondgenootschappelijke verplich tingen' zal nakomen. Wörner zei niet op de hoogte te zijn van een besluit van de Belgische regering om half maart te beginnen met de plaatsing van de eerste kruisraket ten, maar hij zou zo'n besluit zeker toejuichen. De Westduitse bewindsman noemde de uitvoering van het NA- VO-dubbelbesluit - over de plaat- Nederland zal raketten wel plaatsen, zegt Wörner sing van 572 Amerikaanse atoom raketten in West-Europa - en de bondgenootschappelijke solidari teit als factoren die de Sowjet-Unie hebben doen terugkeren naar de onderhandelingstafel. Ook het Star-Warsplan van Reagan heeft daarin een rol gespeeld, aldus Wör ner. De Westduitsers hebben nog geen eindoordeel over dit zeer omstre den plan, maar het onderzoek moet wel doorgaan omdat dit voor de in dat deel van het land veel mili tairen aanwezig. Die aanwezigheid betekent eveneens een versterkt offensief tegen de illegale Koerdi sche organisaties. "In augustus zijn honderden mensen opgepakt onder wie veel onschuldige dorps bewoners. Ik besloot toen om asiel te gaan zoeken met de hulp van mijn partijen", stelt de Koerd. Asiel Toen de man op Schiphol aan kwam leverde hij daar zijn valse paspoort en zijn eigen identiteits papieren in. Hij probeerde aan de marechaussee duidelijk te maken dat hij asiel zocht. Een Turkse schoonmaker fungeerde daarbij als tolk. Maandagavond werd de man naar een plaats buiten Schip hol gebracht om daar de nacht door te brengen. De volgende och tend ging de rit terug naar de lucht haven. "Het werd me daar duide lijk dat ze me terug wilden sturen", zegt de Koerd, "De politie beduid de me dat ik mijn koffer moest pakken en ik zag het ticket. Op mijn beurt probeerde ik hen duide lijk te maken dat ik een tolk wilde om uit te leggen dat ik asiel zocht. Ik weigerde mee te gaan en toen probeerden ze me met geweld naar het vliegtuig te brengen. Ze pakten me beet en begonnen op mijn ge zicht te slaan. Ik probeerde te schreeuwen zodat anderen zouden horen wat er aan de hand was. Maar mijn mond werd dichtge- duwd. Toen ik op de grond ging liggen werd ik in mijn buik ge schopt. Aan mijn hoofd werd ik te rug in een kamer gesleurd". Even later kreeg de Koerd be zoek 'van iemand die volgens mij een hoge functie heeft', zegt hy. Deze deed hem een voorstel: hij kon kiezen uit Damascus, Mün- chen of Istanboel als reisdoel. "Ik maakte hem duidelijk dat die drie plaatsen mijn dood zouden beteke nen. Ik maakte daarbij een gebaar als van een mes dat door mijn hals snijdt. De man maakte hetzelfde gebaar en zei daarbij het woord Holland. Daarop pakte hij me bij mijn jasje beet en sloeg me enkele keren met mijn rug en hoofd tegen de muur". Verbolgen Dinsdagmiddag werd de asiel zoeker opnieuw van Schiphol weg gebracht en moest hy tot de vol gende ochtend wachten alvorens hij iets te eten of te drinken kreeg. Woensdagochtend kreeg hij einde lijk een tolk te spreken en kon hij z(jn verhaal kwijt In Arnhem wacht h(j nu de verdere behande ling van zijn asielverzoek af. De organisatie Vluchtelingen werk neemt de zaak van de Koerd hoog op. Het is de eerste keer dat de organisatie een dergelijk ver haal over mishandeling ter ore komt. "Het komt wel overeen met de indruk die we hebben dat het beleid met betrekking tot asielzoe kers in Nederland steviger wordt", aldus Jan Oedam, medewerker van de Arnhemse afdeling van de hulp organisatie. Vluchtelingenwerk is bovendien verbolgen over het gedrag van de marechaussee omdat deze de orga nisatie vals zou hebben voorge licht. Zij was op de hoogte van de komst van de Koerd naar Neder land, maar toen er dinsdagochtend werd geïnformeerd werd er mede gedeeld dat de man geen asiel had aangevraagd en naar München was afgereisd. Een telefoontje naar de ze Duitse plaats leerde dat hij daar niet was gearriveerd. De marechaussee op Schiphol wil geen commentaar leveren op de aantijgingen van de Koerd en van Vluchtelingenwerk. "We wachten eerst het onderzoek van justitie af voordat we mededelin gen doen", aldus een woordvoer der. SCHIPHOL (ANP) - De douane op Schiphol heeft een tweede hond gekregen die speciaal is getraind voor het opsporen van verdovende middelen. Het afgelopen weekeinde deed Wilson, een twee jaar oude Mechelse herder, zijn intrede op de nationale luchthaven, na vorige week zijn laatste examen aan de politiespeurhondenschool met goed gevolg te hebben afgelegd. De komst van een tweede hond. is volgens de douane hard nodig. Door de sterk toegenomen vrachtstroom alsmede het stijgende aantal passagiers en de uitbreiding van het vrachtareaal zuid kan men met één hond moeilijk meer uit de voeten. Sinds 1976 beschikt de douane op Schiphol over een hasjhond, zoals het beest - eigenlijk ten onrechte, want het moet alle soorten drugs opsporen - wordt genoemd. (foto anp) ARNHEM (GPD) - "Ik ben mijn vertrouwen in Nederland kwijtge raakt. Ik had niet verwacht dat hier zoiets kon gebeuren. In Turkije is mishandeling een normale zaak, maar dat had ik in Nederland toch niet verwacht". Sinds het afgelo pen weekeinde zit een 23-jarige Turkse Koerd bij te komen in Arn hem van wat hem, zegt hij, vorige week op Schiphol is overkomen. De Koerd, die in Nederland poli tiek asiel wil vragen, werd na aan komst op Schiphol door de Neder landse marechaussee mishandeld. De Vereniging voor Vluchtelingen werk heeft Justitie om een onder zoek gevraagd. Het ministerie vindt de aantijgingen zwaar ge noeg voor een onderzoek. Volgens de Koerd is hy op de luchthaven geslagen en geschopt en is hij en kele keren met zyn hoofd tegen de muur geslagen. De man kwam vorige week maandag op Schiphol aan nadat hy met behulp van een vals paspoort via Damascus en München uit Tur kije was gevlucht. Hij is in zijn ge boortestreek niet veilig meer van wege zijn lidmaatschap van de KUK, een verboden politieke orga nisatie in Turkije. Sinds een aanval van de junta in augustus op het Iraakse deel van Koerdistan, zijn er

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5