'Huisvestingsbeleid vormt een blokkade bij werkgelegenheid' Gemeenten ontevreden over glasboer-project Keerlus moet files bij Duinrell oplossen Platform geeft ondernemers hoop Gemeente moet nieuw kruisgebouw steunen PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 31 JANUARI 1985 Zoeterwoude draait voor het eerst voor schuld burger op ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude zal voor de eerste keer in haar bestaan de verplichting van een verleende gemeentegarantie moe ten nakomen. De eigenaar van een pand aan de Burgemeester Wapstraat kan de rente en aflossing van zijn hypotheek niet meer nakomen. De bank heeft daarop de hele vordering opgeëist waarbij de gemeente wordt gewezen op de verleende garantie. De totale schuld die de eigenaar heeft, bedraagt 48.000 gulden. De ge meente moet de helft hiervan betalen. Het rijk betaalt de andere helft. Vanavond moet de gemeenteraad instemmen met het nakomen van de garantstelling. Het punt is aan de agenda van de raad toegevoegd zonder eerst - zoals gebruikelijk is - in de commissie financiën te zijn besproken. Bij wijze van uitzondering vinden burgemeester en wethouders dat van deze gang van zaken mag worden afgeweken aangezien de totale schuld met de dag groter wordt. In de grote steden is het vaker aan de orde dat de gemeente moet opdraaien voor de penibele financiële situatie van sommige van haar ingezetenen. Gemeente Wassenaar wil openbaar vervoer ook stimuleren WASSENAAR - Het Wassenaar- se recreatiepark Duinrell krijgt hoogstwaarschijnlijk een specia le bushalteplaats met 'keerlus'. Dat is volgens de gemeente no dig vanwege de enorm toegeno men belangstelling voor Duin rell. Ook al vanwege de nijpende parkeerproblemen in en rond Duinrell stimuleert de directie het vervoer van en naar het park per openbaar vervoer. Maar daar door ontstonden ook weer pro blemen: niet zelden zorgt de bus voor verkeersopstoppingen door het in- en uitladen op de Storm van 's-Gravesandweg. Keren of draaien kost de buschauffeurs ook menige zweetdruppel. Na overleg hebben burgemees ter en wethouders in principe be sloten om in de bosstrook, tus sen de koffietent en de toegangs weg naar Duinrell, een zogehe ten keerlus te maken. Die plek zou dan ook als speciale halte plaats gaan dienen. Voordelen: geen verkeersop- hopingen achter de bus, geen overstekende Duinrell-bezoe- kers meer en een verbeterde ver binding per openbaar vervoer, waardoor minder mensen met de auto zullen arriveren. Waardevolle bomen gaan er volgens Wassenaar niet verloren door de komst van een keerlus. Het kost wat jong hout, maar dat verlies wordt gecompenseerd door nieuwe aanplantingen. Duur is de voorziening wel: naar schatting zo'n 84.000 gul den. Een bedrag dat het recrea tiepark zelf zal moeten ophoes ten. De gemeente Wassenaar is wel bereid om het onderhoud voor haar rekening te nemen. Eerst zal volgende week de raadscommissie ruimtelijke or dening zich over het voorstel buigen. Eind februari doet de ge meenteraad dat zelf. LEIDERDORP - "Het Lei- derdorpse huisvestingsbe leid deugt niet. Het vormt gewoon een blokkade bij onze pogingen om meer werkgelegenheid naar het dorp te halen". Dat vindt de Vereniging Leider- dorpse Ondernemers, een orgaan waarbij ruwweg driekwart van de plaatselijke bedrijven (exclusief middenstand) is aangesloten. Oor zaak van de ontevredenheid is het gegeven dat hun (toekomstige) werknemers niet in aanmerking komen voor een huis van de wo ningbouwvereniging. De gemeen te vindt dat zij in de vrije seotor maar iets moeten zoeken. Verenigings-voorzitter S.H. Brongersma zegt dat dat lang niet altijd mogelijk is. "Een jong gezin, dat net begint, kan die hoge huren niet betalen", weet hij. "Dus springt een sollicitatie vaak op het ontbreken van woonruimte af. Dat is ook gebleken uit de enquête die we onder onze leden hebben ge houden". Secretaris G. van Haasteren over het knelpunt: "Het is natuurlijk prachtig dat de gemeente een eco nomische beleidsnotitie wil gaan maken, maar zoiets kun je niet los zien van de opvang van werkne mers. Als je als gemeente voor meer werkgelegenheid wilt zorgen, moet je beseffen dat je daardoor meer mensen trekt. En dat er dus meer woningen nodig zijn. Dat ter wijl er nu al te weinig betaalbare woningen in Leiderdorp zijn". De vereniging denkt dat er een oplossing voorhanden is. De ge meente zou, zo voeren de secretaris en voorzitter aan, het bedrijfsleven permanent een aantal wisselwo ningen beschikbaar moeten stel len. Of anderszins wat plaatsjes vrijhouden bij de hoeveelheid te vdrdelcn woningen. "Dat kan bij andere groeperingen ook. Een on derwijzer bijvoorbeeld heeft hier binnen de kortste keren een ge meenteflat", schampert Van Haas teren. Desgevraagd laat wethouder Meerburg weten dat goedkope huurwoningen nu eenmaal een schaars goed zijn. Maar er wordt wel degelijk rekening gehouden met de economische gebonden heid van woningzoekenden. Bo vendien worden de huidige toewij- zingsregels momenteel herzien. De gemeente bekijkt of mensen, die in Leiderdorp werken, nog eerder aan bod kunnen komen. Platform Een en ander is ook al aange zwengeld in het Platform, het over legorgaan tussen gemeente en be drijfsleven. Een overlegorgaan dat het gemeentebestuur na aan het hart ligt. Dat blijkt ook al uit de be leidsvoornemens van burgemees ter en wethouders voor 1985. Daar in spreken zij de hoop uit dat het Platform uitgroeit tot "een nuttig instrument dat het bedrijfsleven een directe ingang geeft bij de lo kale overheid". En: "Getracht moet worden het overleg te verbre den, zodat alle ondërnemenden zich er bij betrokken en ook aan gebonden kunnen voelen". De Vereniging Leiderdorpse On dernemers, die er met de midden stand in zit, wil best. "Maar dan moet het Platform wel serieus wor den genomen. Aan een vrijblijvend praatje heb je niets", meent Bron gersma, die stelt dat het een ver gaarbak moet zijn waarin alle vra gen,-wensen en klachten van de ondernemers op een serieuze ma nier worden bekeken. Zo dient bijvoorbeeld ook de kwestie 'toegankelijkheid De Baaftderij' er aan de orde te ko men, vindt de vereniging. De ver keersstroom van en naar het Lei derdorpse industriegebied baart de heren nu heel wat zorg. De be wegwijzering, om maar iets te noe men, is "uiterst belabberd".Stelt wethouder Meerburg dat er een normale bewegwijzering is aange bracht vanaf de invalswegen, de ondernemers hebben het over bordjes van bescheiden afmetin gen. Gevolg: mensen die de weg niet kennen zoeken heel wat af. Die zoekacties spelen zich niet zel den af in de aangrenzende woon wijken. Met alle gevolgen van dien. Niet voor niets heeft de nabijgele gen Van der Marckstraat nu een 'puist', een versmalling in de weg. Brongersma over het hete han gijzer: "De bewoners van de Van LEIDERDORP - De bouwkosten voor een nieuw kruisgebouw in Leiderdorp, dat aan de Berkenka de zal verrijzen, zullen ongeveer 1.270.000 gulden bedragen. Zelf wil de Kruisvereniging Leiderdorp/ Zoeterwoude Rijndijk uit eigen middelen 194.000 gulden neerleg gen. De gemeente Leiderdorp wordt gevraagd of zij garant wil staan voor een lening van 1.076.000 gulden. De raadscommissie finan ciën zal zich vanavond over die vraag buigen. Vooruitlopend daarop laten bur gemeester en wethouders weten positief tegenover de aanvraag te staan. Ze vinden het kruisgebouw een belangrijke voorziening, waar- Rommelmarkt De Leiderdorpse hockeyvereni- ging Alecto haalt komende zater dag weer spullen op, die inwoners van het dorp voor hun huis klaar zetten. Het gaat om goederen die worden gebruikt voor de rommel markt, volgende week zaterdag. De opbrengst gaat naar het kunst grasveld. Jazzconcert Jazzliefhebbers komen aan staande zondag in Warmond weer aan hun trekken. In de Jazz Socië teit (Meerrust, Dorpstraat 5) ver zorgen Ted Easton's Hot Shots der Marckstraat willen geen vrachtverkeer door hun straat. Tja. De een zegt dat er huizen zijn die ook zonder zwaar verkeer al op in storten stonden; de ander vraagt: kom eens kijken naar de scheuren die het verkeer veroorzaakt. Hoe het nu precies zit weten we niet. Maar dat de toegankelijkheid slecht is staat als een paal boven water". DONDERDAG Leiden Parlement, Nieuwstraat, vertoning film 'Vijf voor twaalf door PvdA Leiden, 20 22 uur. Leidse werkgroep homoseksualiteit, Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. LVC, Breestraat 66. Leids tafelvoetbal toernooi, inschrijven tot 20.30 uur. Noordeinde 2, culturele manifestatie met video, fototentoonstelling en mu ziek voor en over Guatemala, 19.30 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66, film 'La Luna', 20 en 22.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Oblomov', 19.30 en 22.15 uur. Leiderdorp Warmond Gemeentehuis, Herenweg, raadsverga dering. 20 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplem, sport- café 21.30 uur, meidensoos 19.30-21.30 Zoeterwoude Gemeentehuis, Noord buurtseweg, raadsvergadering, 20 uur., VRIJDAG n-ideaalbeurs, 14-17 e 119- Bespreekbaar Van Haasteren: "Nu, met dat kwestie blijft onderwerp van ge- slechte weer, zie je dat een tankwa- sprek gen met 40.000 liter zich wezenloos moet draaien om weer op de Enge- Zo'n onderwerp is ook de slechte lendaal uit te komen. Ach, de bereikbaarheid van het postkan- Het Leiderdorpse industriegebied 'De Baanderij'. is nu zo'n tien jaar in bedrijf. De eerste ondernemer verscheen in 1974. Aanvankelijk bestond er een ambitieus plan om er allerlei hallen neer te zetten. Dat plan verdween toen de economische recessie op kwam. Nu zit Leiderdorp daar nog met 14.000 vierkante meter industrie- grond 'in de maag'. Overigens is een deel ervan bestemd voor eventuele uitbreiding van de sociale werkplaats en wordt nog onderhandeld met een aantal geïnteresseerde ondernemers. In heel Leiderdorp is hu nog 24.000 vierkante meter industriegrond beschikbaar. De heren Van Haasteren (links) en Brongersma bij een van de 'belabberde' bordjes die r industriegebied verwijzen. 'Mensen zoeken hier heel wat af. toor in Winkelhof. Herhaalde ma len aangekaart in het Platform, maar de ergernis blijft: de onderne mers klagen nog steeds over het luttele aantal parkeerplaatsen dat hen daar ter beschikking staat. 's Morgens vroég moet iedereen z'n post daar gaan halen. Dan staan er dus honderden auto's tegelijk, die voor dat ene minuutje helemaal de parkeergarage in moeten. Het is echt te dol. Maar helaas, dit punt is bij de gemeente onbespreekbaar". Schier in tegenstelling staan dè blijde opmerkingen over het ver der functioneren van het Platform. Heel wat andere zaken zijn inmid dels wel bespreekbaar geworden, zeggen Brongersma en Van Haas teren. En ook het besluit dat er na elke bespreking een besluit moet vallen -om gepraat in de ruimte te voorkomen- doet de heren deugd. Met heel wat op- en aanmerkingen van de ondernemers wordt ten ge meentehuize wel degelijk rekening gehouden, zo ervaart het tweetal. Brongersma ten slotte, bedacht zaam: "Met dat Platform kan het overleg tussen gemeente en onder nemers in belangrijke mate wor den opgevuld en bijgeschaafd". Dus toch nog een positief slot woord. laan, v 22 uur. Leidse Folkclub houdt open podium, Aniba's muziekkamer aan de Heren straat, 21.00 uur. Eethuis Repelsteel aan de Breestraat serveert Russische vegetarische maaltij den. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel, antiek- en cu- riosabeuts, 16-21 uur. Burgerlijke stand VOORSCHOTEN. Geboren: 22 dec. 84 Abdesalim, z.v. H. Lachhab-El Mas- saoudy; 21 dec. 84 Ilse N., d.v. J. Brug man-Kribbe; 25' dec. 84 Dirk z.v. J. Chaudron-van Harten; 30 dec. 84 Mi chael, z.v. J. Thelen-Wolters; 17 dec. 84 Maria A., d.v. J. J. Rotteveel-Stuifzand; 28 dec. 84 Pieter A., z.v. L. F. Blickman- van Solingen; 28 dec. 84 Linda, d.v. F. W. Rijhng-Zwaan; 18 dec. 84 Jvr. Tessa, d.v. Jhr. A. H. Smissaert van de Haere- Willems; 12 jan. 85 Dorien H., d.v. C. W. Kribbe-Verburg. Gehuwd: 16 jan. 85 K. P. Cheung met Y. T. Lam. Overleden: 11 jan. 85 H. de Koning (67); 6 jan. 85 H. J. Lelieveld (81). ZOETERWOUDE. Geboren: Marcel van den Bosch, 17 dec. 1984; Alexander Johannes Maria Kortekaas, 7 dec. 1984; Joyce van Rijnswou, 29 nov. 1984; Cor nelius Johannes Philippus van Rijn, 22 dec. 1984; Johanna Joanna Maria Con stance Westerman, 5 jan. 1985. Overleden: 21 dec. 1984 te Zoeter woude Cornelis Arnoldus van Vliet, 26 jul. 1897; 6 jan. 1985 te Zoeterwoude Jo hannes Hoogervorst, 26 nov. 1917; 6 jan. 1985 te Zoeterwoude: Wilhelmus van der Drift, 12 dec. 1899; 5 jan. 1985 te Lei derdorp Leonardus van der Geest, 10 nov. 1901. van een deel van de gemeenschap profiteert. Mocht de kruisvereniging in moeilijkheden komen en de ge meente aanklampen, dan kost dat Leiderdorp jaarlijks maximaal 120.000 gulden. Een niet onoverko melijk bedrag, zo vinden burge meester en wethouders. Maar of het ooit zo ver komt is de vraag, want het 'financiële plaatje' van de vereniging ziet er redelijk gunstig uit. Als alles volgens plan verloopt zal het nieuwe onderkomen medio november dit jaar in gebruik wor den genomen. Het nieuwe gebouw komt op dezelfde plaats als het ou de, houten noodgebouwtje. i middag vol jazzmuziek. Aan vang drie uur. Jong oud-film 'Waterschapsheuvel', de be roemde film, wordt aanstaande zondagmiddag vertoond in ge bouw Taberna, dat aan de Oegst- geester Julianalaan 1 staat. In de ze tekenfilm staat het (harde) le ven van vijf hazen centraal. Een film voor jong en oud, die om één uur 's middags begint. Wagenschuur De Leiderdorpse jazzclub 'De Wagenschuur' heeft voor zondag avond ook een concert in petto. 'Jazz-o-matic-four', zo heet het or kest in het oude-stijl genre dat vanaf negen uur 's avonds speelt in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. Zwemtoernooi jaarlijks evenement in Voorschoten? VOORSCHOTEN - "Als gehandi capten en niet-gehandicapten naast elkaar in het water liggen, zwemmen ze allebei hun baantje wel. Dat maakt niets uit", zegt Voorschotenaar René Waaijer, ini tiatiefnemer van het zwemtoernooi met validen en invaliden dat zater dag 9 februari in het Voorschoten- se zwembad 'Het Wedde' wordt ge houden. "Het belangrijkste van het gebeuren is de integratie van ge handicapten. Het elkaar accepte ren", zegt René Waaijer. Hij won de vorig jaar gouden medaille op de 50 meter schoolslag tijdens de We- reldspelen voor gehandicapten in New York. "Waarom zou je naar New York gaan als het ook in Voorschoten kan," zegt hij. "Als dit toernooi een succes wordt, wil len we er een jaarlijks gebeuren van maken". Het is de eerste keer dat in deze opzet valide en invalide zwemmers aan één toernooi deelnemen. Aan het zwemtoernooi doen ongeveer 100 zwemmers mee. Daarvan zijn er 37 gehandicapt, onder wie ook de zes, die vorig jaar aan de Olym pische spelen voor gehandicapten in New York meededen. De gehan dicapte sporters zijn afkomstig uit 12 verenigingen, verspreid over heel Nederland. 'De Watervrien den' en de 'Eerste Voorschotense Zwemvereniging' (EVZV), beiden afkomstig uit Voorschoten, leve- De validen en invaliden zullen naast elkaar in dezelfde series zwemmen. Wie tegen wie zwemt, is bepaald aan de hand van richttij- den die de sporters zelf hebben op gegeven. Mensen met een zelfde richttijd zwemmen tegen elkaar. Ruud Waaijer, een broer van René en organisator van het gebeuren: "De zwemmers hebben bij het op geven van de tijden rekening ge houden met hun eigen situatie. Als bijvoorbeeld een rolstoelgebruiker vanuit het water start en hij zwemt 25 seconden over 25 meter, dan wordt hij in dezelfde serie inge deeld als de niet-gehandicapte die van de startblokken duikt en de zelfde tijd zwemt". Er worden voornamelijk 25 en 50 meter afstanden afgelegd, verdeeld In schoolslag, vrije slag en rugslag. Het is de bedoeling dat er aan het eind van de middag een estafette gezwommen zal worden met zes ploegen, bestaande uit zes zwem mers. Eén ploeg zal bestaan uit de zes invalide zwemmers die meede den aan de Wereldspelen. In de an dere vijf ploegen zullen zowel ge handicapten als niet gehandicap ten 'Pittige' brieven na klachtenregen OEGSTGEEST/VOORSCHOTEN/ LEIDERDORP Het ophalen van glas door de zoge naamde glasboeren verloopt niet naar wens van de drie gemeenten die aan het experi mentele project deelnemen. De gemeenten Oegstgeest en Voorschoten hebben respectie velijk. een 'pittige' en een 'boze' brief geschreven aan de aanbieders van het. project. Leiderdorp heeft ook slechte ervaringen met de proef. Het zwemtoernooi zal ongeveer tien minuten voor 2 worden ge opend door staatssecretaris R.J. van der Reijden. Hij zal waar schijnlijk de eerste serie zwem mers om twee uur wegschieten. Na afloop van het zwemtoernooi, om ongeveer 5 uur reikt wethouder Marselis (welzijn, woningtoewij zing en onderwijs) aan iedere deel nemer een herinnering uit. Een sa menvatting van het toernooi zal worden uitgezonden door de NCRV of de AVRO. Leiderdorp heeft enkele keren ge beld met de 'boeren' om te vragen hoe het er mee staat. Men wacht af hoe het zich ontwikkelt voordat wordt bekeken of de proef wel door moet gaan. Met name tijdens de voorbije vorstperiode zijn de glasboeren in gebreke gebleven. Het regende dan ook klachten op de verschillende gemeentehuizen. In Oegstgeest is 'een pittige brief de deur uitgegaan omdat de glasboeren zich niet aan de voor waarden hielden die zijn gesteld bij het verlenen van een vergun ning. Hierdoor ontstonden volgens een woordvoerder van de gemeen te 'zotte situaties'. Flessen bleven op straat staan, kinderen gingen er mee spelen en het gevolg was dat de scherven bleven op straat lig gen. De gemeente werd overstelpt met klachten. De pittige brief die naar aanleiding hiervan werd ge schreven aan Vrij Baan, een orga nisatie die het werken met behoud van uitkering coördineert, was het gevolg van deze klachten. Vrij Baan heeft toegezegd het eens te zijn met de strekking van de brief en heeft beloofd de zaak in orde te zullen maken. Gebrekkig Verouderde aula begraaf plaats straks opgeknapt LEIDERDORP - De aula van de Leiderdorpse begraafplaats, die aan de Hoogmadeseweg staat, is verouderd en aanpassingen zijn dan ook broodnodig, zo vinden burgemeester en wethouders. Zo dient de bestaande geluidsinstalla tie te worden vervangen, moet er een orgel komen en zal de draag baar worden vernieuwd. In totaal is een bedrag van 24.000 gulden no dig. Een en ander is vastgesteld in overleg met een aantal begrafenis ondernemers. Die ondernemers zijn genegen om 125 gulden per keer te betalen voor het gebruik van de aula. Die bereidheid is ingegeven door de hoop dat er straks een orgel staat (kosten: 12.000 gulden), waardoor men minder afhankelijk wordt van platen en cassettes. De gemeente zal de kosten van de voorzieningen voor haar reke ning nemen. Leiderdorp zal dan als verhuurder van de aula optreden. Overigens zeggen burgemeester en wethouders nog niet of ze die 125 gulden reëel vinden. De raadscom missie financiën zal vanavond om advies worden gevraagd. De achtergrond van de gebrek kig functionerende glasboeren is dat één van de deelnemers is ge stopt en de ander ziek is. Voor de drie gemeenten die aan de proef meedoen mag dat niet betekenen dat de continuïteit van het project wordt onderbroken. Vrij Baan is het hier mee eens en heeft beloofd dat volgende week maandag alles weer goed loopt. Het is nodig dat dat gebeurt om dat anders de proefperiode van Oegstgeest niet zal worden omge zet in een definitieve verbintenis met de glasboeren. "Als dit zo doorgaat, zijn we genoodzaakt te stoppen met de proef. Ze moeten aan de klanten en de gemeente be wijzen dat ze een bedrijf zijn waar op je kan rekenen", zegt een woordvoerder van Oegstgeest. Op 1 april bekykt Oegstgeest of het zinvol is om verder te gaan met de proef. Een belangrijk criterium is dat de glasboeren meer bieden dan het systeem rifet de glasbak ken. Voorschoten bekijkt halver wege het jaar of de glasboer kan blijven. In Leiderdorp geldt ook 1 april als de datum waarop de proef periode in de Kerkwijk en de Oran- jewijk afloopt. De voornaamste grieven van Voorschoten gaan over de onzorg vuldigheid waarmee de glasboeren werken. Het tijdstip van ophalen ('s woensdags in de wijk Noord- Hofland) wordt vaak niet gehaald, terwijl er ook vaak enkele flessen langs de kant van de weg blijven staan. "Sinds eind december ligt het ophalen van glas op één oor", aldus een woordvoerder van de ge meente Voorschoten. Het standpunt van Voorschoten is gelijk aan dat van de twee andere gemeenten: "We wachten nog even af hoe het verder zal gaan, maar als het niet beter wordt zullen we moe ten stoppen, hoezeer we het ook toejuichen dat deze milieuvriende lijke manier van ondernemen een succes zal worden". LEIDERDORP - In een kelder box van een flat aan de Roodborst- laan in Leiderdorp hebben gister avond een kartonnen doos en een matras vlam gevat. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen, zodat de schade beperkt bleef. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken. Uit het nog lopende technische onderzoek moet blijken of dat inderdaad zo is. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. 2311BG LEIDEN Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Plv. Alg. redactiechef: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin.buit./eco) tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2