WIEL Fabriek Jamin op rand van bankroet contactlenzen, das pas fijn. van der Kortere werkweek: CNV 'soepel maar onwrikbaar' 'Verzwijgen RSV-cheque was normaal' Banken weigeren krediet Hoge verwachtingen van overleg in mijnstakingen Britse rente omhoog ter bescherming pond DINSDAG 29 JANUARI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 OOSTERHOUT (ANP) - De directie van de zoetwarenfabriek Jamin in Oosterhout heeft uitstel van betaling gevraagd. De banken weigeren een aanvullend krediet te verlenen om het eind 1983 begonnen overlevingsplan te financieren. Volgens de directie zijn er vanuit de surséance "voldoende mogelijk heden om een situatie te verwezen lijken die er voor zorgt dat de acti viteiten van Jamin BV in een ande re opzet kunnen worden voortge zet", zo blijkt uit een gisteren uit gegeven communiqué. Maar volgens woordvoerder G. Wijnhoven van de Voedingsbond FNV zullen ten minste enkele hon derden arbeidsplaatsen extra moe ten verdwijnen als gevolg van de situatie waarin de fabriek nu is be- organistiebureau krijgt geen kans Morgenmiddag presenteert de Voedingsbond een plan dat moet voorkomen dat gezonde bedrijfs onderdelen worden verkocht. Daarnaast gaat de bond druk uitoe fenen op de Algemene Bank Ne derland om Jamin alsnog de beno digde kredieten te verstrekken. "De bank heeft minder geld in Ja min gestoken dan er zekerheden tegenover staan. Wat de ABN doet is dan ook op het asociale af. Het land. De problemen bij Jamin doen zich volgens hem voor op een aantal arbeidsintensieve onderde len in de produktie. om op een fatsoenlijke manier zijn werk te doen", aldus Wijnhoven. Eind 1983 kreeg Jamin nog wel een krediet van 20 miljoen gulden om de reorganisatie te kunnen doorvoeren. Volgens het overle vingsplan dat toen werd opgesteld moeten van de 2.100 arbeidsplaat sen er vierhonderd vervallen om het bedrijf op de been te houden. Ook besloot Jamin een deel van de 262 winkels af te stoten. Produktie- bedrijf en winkels zijn vanaf eind 1983 gescheiden gaan opereren. Het plan van de Voedingsplan is erop gericht de Jaminfabriek in af geslankte vorm voort te zetten. „We geloven er heilig in een le vensvatbare onderneming over eind te houden. Gebeurt er vanaf nu niets meer dan gaat Jamin fail liet". LONDEN (GPD) - De bond van de stakende Britse mijnwerkers, de NUM, en de Nationale Kolen- raad (NCB) praten vandaag om te zien of ze het eens kunnen worden over een agenda voor onderhande lingen ter beëindiging van de nu al bijna elf maanden durende staking in de kolenmijnen. door Henk Dam Het is voor het eerst sinds okto ber dat de twee zijden in het lang durige en bittere arbeidsconflict weer met elkaar om de tafel zitten. De verwachtingen zijn hoog ge spannen nu de bond voor het eerst bereid is serieus van gedachten te wisselen over de sluiting van ver liesgevende mijnen. Dat wil echter nog niet zeggen, dat de NUM nu de Nationale Ko- lenraad in alles zijn zin gaat geven. Arthur Scargill maakte gisteren op de tv duidelijk, dat de bond de le den, die zo lang hebben gevochten, niet in de kou zal laten staan door op principiële punten toe te geven. De Nationale Kolenraad heeft al gezegd, het gesprek van vandaag niet te willen voortzetten als de NUM op het ene principiële punt waar het echt op aankomt, de slui ting van verliesgevende mijnen, niet wil toegeven. Het is dus nog niet zo zeker dat de vrede getekend wordt. Waar vermoedelijk naartoe zal worden gewerkt, is een constructie waarbij de NUM het recht van de Nationale Kolenraad accepteert om verlies gevende mijnen te willen sluiten, maar zichzelf tegelijk het recht voorbehoudt, tegen die sluitingen te zijn. Zelfs als dit kernpunt op deze wijze geregeld wordt, dan nog blij ven er andere geschilpunten over. De belangrijkste daarvan is een antwoord op de vraag wat er moet gebeuren met de circa 500 mijn werkers, die in de loop van de sta king wegens geweld of vandalisme zijn ontslagen. De NCB heeft al duidelijk gemaakt deze mijnwer kers onder geen enkele voorwaar de weer in dienst te zullen nemen. Arthur Scargill heeft zijn achter ban even duidelijk gemaakt niet te zullen rusten voor zij weer zijn aan genomen. Kort en zakelijk Polygram Philips heeft tijdelijk belangen van de Duitse Siemens in Poly gram (muziek) overgenomen. Sie mens was voor de helft eigenaar en houdt nu nog een belang in Poly gram over van 10 pet. Het was vo rig jaar de bedoeling te komen tot een fusie tussen Polygram en de muziekopnameactiviteiten van de Amerikaanse Communications. Dit stuitte op Amerikaanse bezwa ren. Philips wil wachten op een i partner, Siemens niet. Shell Oil Shell Oil, de Amerikaanse tak van de Koninklijke Shell, heeft in het laatste kwartaal van het afgelo pen jaar een nettowinst geboekt van 581 miljoen dollar, 5,8 procent meer dan de winst in dezelfde pe riode van 1983. Over geheel 1984 was er een winststijging met 8,5 procent tot 1,77 miljard dollar. An dere Amerikaanse oliemaatschap pijen, zoals Exxon en Mobil, zagen hun winst in het vierde kwartaal aanzienlijk dalen. Het gunstige re sultaat is voor een groot deel te danken aan een verdubbeling van de nettowinst bij de chemische ac tiviteiten tot 132 miljoen dollar. Vrijwilligersbond De aparte vakbond voor mensen die onbetaald werk verrichten, die bijna een jaar geleden werd opge richt, is wegens gebrek aan belang stelling ter ziele. De bond, die zich „Actie Onbetaald Werk" noemde, heeft in zijn korte bestaan slechts 160 leden mogen inschrijven, en dat waren er veel te weinig om door te kunnen gaan. De doelgroep van de bond omvatte de naar schatting tussen de 50.000 en 100.000 mensen die met behoud van uitkering allerlei vrijwilligers werk verrichten. Bondsrepubliek De lopende rekening van de Westduitse betalingsbalans ver toont over het afgelopen jaar een overschot van 17,9 miljard mark, zo heeft het Westduitse bureau voor statistiek in Wiesbaden be kendgemaakt. Het overschot wordt alleen overtroffen door dc 26,6 miljard mark in 1974 en de 18,1 miljard mark in 1978. In 1983 was er op de lopende rekening een sur plus van 10,3 miljard mark. De handelsbalans, de belangrijkste deelbalans van de lopende reke ning, vertoont over 1984 een over schot van 53,99 miljard mark tegen 42,09 miljard in 1983 'Bescheiden' winst AT T NEW YORK (RTR) - Het Ameri kaanse telecommunicatieconcern American Telephone' and Tele graph (ATT) heeft vorig jaar een winst behaald van 1,38 miljard dol lar bij een omzet van 33,2 miljard dollar. Het afgelopen jaar is het eerste volledige jaar na de opsplit sing van het concern geweest; be gin vorig jaar werden 22 telefoon maatschappijen van ATT afge scheiden. Volgens ATT-topman Charles L. Brown zijn de resultaten tegenge vallen door problemen bij de op splitsing van de telefoondiensten. De netto winst per aandeel be droeg vorig jaar 1,25 dollar, een stuk minder dan de 2,02 dollar per aandeel waarvan eind vorig jaar was uitgegaan. 'Kortingen op nieuwe auto's veel te hoog' RIJSWIJK (ANP) - Het geven van kortingen bij de aanschaf van nieuwe auto's is volkomen uit de hand gelopen. Kortingen op de nieuwprijs, extra krediet faciliteiten en extra hoge inruil worden zo veelvuldig toegepast dat het rendement van de auto bedrijven ernstig in gevaar komt. Dit zegt C. Valstar van de dealercommissie van de Bovag in het nieuwste nummer van „Bovagblad". Volgens Valstar is het vijf voor twaalf in de dealerbran che. Veel autobedrijven staan aan de rand van een faillisse ment als gevolg van de kortin gen die zij de klant vaak moe ten geven onder druk van de importeur van het automerk dat ze in de showroom hebben staan. Een toenemend aantal dea lers van vooral Europese auto merken probeert elkaar de loef af te steken door de potentiële koper van een nieuw vervoer middel bijvoorbeeld tweedui zend gulden meer voor de in te ruilen auto te bieden dan de wagen waard is. Weer andere dealers, met name die een Ita liaans merk verkopen, ver strekken renteloze leningen tot 10.000 gulden. Een derde toege past klantenlokkertje is het ge ven van kortingen tot vijf pro cent op de catalogusprijs. Ook worden 'kale' auto's vaak voor dezelfde prijs met een pakket accessoires aangeboden. Volgens Valstar is het al nor maal dat een klant een bepaal de auto bij de ene dealer dui zend gulden goedkoper krijgt dan bij een andere dealer in de zelfde stad. De Bovagman vindt dat de verenigingen van dealers druk moeten uitoefenen op hun im porteurs om een einde te ma ken aan de kortingsacties. Als een importeur zijn marktaan deel wil vergroten, laat hij dan de catalogusprijs verlagen met behoud van de winstmarge voor de dealer, vindt Valstar. Van Eekelen wil EG-belasting BRUSSEL (GPD) - Staatssecreta- geld kost groter te maken, door i Van Eekelen (Europese zaken) de rijksbegroting een aparte LONDEN (GPD) - De Britse ban ken hebben gisteren hun renteta rieven met 2 procent verhoogd ter bescherming van het pond ster ling, dat gisteren opnieuw ten op zichte van alle belangrijke mun teenheden, maar vooral de Ameri kaanse dollar, wegzakte. Aanhoudende druk op het pond sterling heeft de banken genood zaakt in iets meer dan twee weken tijd hun rente nu met in totaal 4,5 procent te verhogen. Handelaren in het Londense financiële cen trum, de City, vragen zich echter af of zelfs de huidige basisrente van 14 procent wel hoog genoeg zal zijn. Veel zal afhangen van het ver loop van de vergadering van de olieproducerende landen binnen de OPEC, die op dit moment in Ge- nève plaatsvindt. Het was het nieuws over onenigheid in die ver gadering, dat gisteren de koersval van het pond veroorzaakte. dr. Wim van Eekelen zich gesteld komstenpost overweegt een aparte belasting voor 'Europa' in te voeren. Momen teel draagt Nederland nog 1 pro cent van alle btw-inkomsten aan de EG af. Per 1 januari 1986 wordt dit - mede onder invloed van de geplande uitbreiding van de EG met Spanje en Portugal met 750 gisteren gekscherend miljoen gulden vergroot tot 1,4 wie een pakje boter procent, ofwel 2,6 miljard. Van Eekelen hoopt het besef dat het Nederlandse EG-lidmaatschap 'Europa' laten op te nemen. Nu bestaat alleen uitgavenpost voor de EG en staat aan de inkomstenkant slechts de btw vermeld. In zijn voorstel zou de btw-post iets lager uitvallen en zou er een speciale EG-belasting komen. 'Een EG-penning', zei hij Brussel: in f2,50 koopt, weet dan dat hij 45 cent btw betaalt en 3,5 cent Europese belas ting. De Britse economie is sterk af hankelijk van de inkomsten van de Noordzee-olie. Het kost naar ver houding veël geld om deze olie te winnen, en een prijsoorlog om de olie zou voor de Britten dan ook desastreus zijn. Daarom reageren geldhandelaren zo nerveus op elk nieuwtje over olieprijzen. Daar komt bij, dat de Ameri kaanse dollar nog steeds erg sterk is. Twee weken geleden verloor het pond ten opzichte van de dollar zó veel, dat de Britse centrale bank, de Bank of England, zich zelfs ge noodzaakt zag in te grijpen. Veel heeft dat uiteindelijk niet geholpen. Gisteren zakte het pond ten opzichte van de dollar naar een nieuw dieptepunt: 1,1075. De ren teverhoging bracht maar weinig verlichting: aan het eind van de middag stond het pond op 1,1115 dollar. De verhoging van de rente leidde tot chaotische taferelen op de aan- delenbeurs. De FT-index, die de koers van de belangrijkste op de beurs van Londen verhandelde aandelen reflecteert, zakte met 44,1 punt, de diepste val die er ooit op één dag geweest is. Later op de dag was er weer enig herstel. Paniek Het blijvend slechte nieuws over het pond en de rente heeft tot nieu we aanvallen op het beleid van mi nister Lawson (financiën) geleid. Hem wordt door de Britse opposi tiepartijen vooral verweten dat hij, na aanvankelijk te laks te zijn ge weest om iets aan het zwakke pond te doen, nu in paniek de verkeerde maatregelen neemt. De regering-Thatcher maakt de indruk niet goed te weten wat moet worden gedaan om verder gaande koersdalingen van het pond tegen te houden. Zelf actief in de markt ingrijpen is een voor de hand liggende mogelijkheid, maar staat haaks op de altijd door mevrouw Thatcher en de haren verkondigde wijsheid dat de koers van het pond door de vrije markt dient te worden bepaald. AMSTERDAM De strenge vorst in de afgelopen weken heeft forse schade toegebracht aan de Nederlandse wegen. Nu de dooi is ingetreden en er gaten in het wegdek 'vallen' zijn de reparatiewerkzaamheden in volle gang gezet, zoals hier op de snelweg nabij de Coentunnel in Amsterdam (foto anp» Van der Meulen waarschuwt werkgevers UTRECHT (ANP) - Het CNV blijft slechts als een tussenstation en i de invoering i vasthouden een werkweek Voorzitter H. v het CNV maakte dit gisteren dui delijk tijdens een persconferentie. "Als de werkgevers loonsverhogin streeft - evenals de FNV - 1986. 32-urige werkweek in 1990, aldus der Meulen van Van der Meulen. Van der Meulen verweet de werkgevers dat ze weliswaar een decentrale aanpak gen willen gaan geven om daarmee derhandelingen hebben bepleit, verdere arbeidstijdverkorting af te kopen, zullen we dat niet accepte wei degelijk centraal het beleid op elkaar afstemmen en niet van plan zijn om daarvan af te Arbeidstijdverkorting (atv) blijft wijken. De werkgevers maken vrij- bij het CNV, naast bestrijding van wel unaniem front tegen i de jeugdwerkloosheid en handha ving van de ziekengeld-uitkerin gen, de hoogste prioriteit hebben. arbeidstijdverkorting tot 36 Ook verweet Van der Meulen de werkgevers vertragingstaktie- De christelijke vakcentrale ziet een ken. Bij de momenteel op gang ko- 36-urige werkweek bovendien mende cao-onderhandelingen pro- Steekproef in Zuid-Holland werktijd voor 50% herbezet ROTTERDAM (ANP) - De herbezetting van door de arbeidstijdverkor ting vrijgekomen banen ligt op ongeveer 50 procent. Dit blijkt, volgens Henk Krul, districtshoofd van de industriebond FNV in Zuid-Holland, uit een bliksemenquête onder de kaderleden bij 47 bedrijven. Hoewel de bond streeft naar een volledige herbezetting, vallen de resultaten van de eerste fase van de arbeidstijdverkorting niet tegen, zo zei Krul gisteren in Rotterdam. Bij de 47 bedrijven in het district Zuid-Holland, waar ruim 30.000 men sen werken, komen door de arbeidstijdverkorting 817 extra arbeidsplaat sen beschikbaar. Daarnaast kunnen 595 banen, die anders door bijvoor beeld reorganisatie zouden moeten verdwijnen, worden behouden, zo blijkt uit de steekproef. De resultaten zijn volgens Krul een reden te meer om bij de komende cao-onderhandelingen extra druk op de werkgevers uit te oefenen om te komen tot verdere arbeidstijdverkorting. De eis van de industriebond om in 1986 te komen tot een 36-urige werkweek of tot een volledige vijfploe gendienst van 33,6 uur, zal bij de 47 bedrijven nog eens 1476 arbeidsplaat sen opleveren. Regeringscommissaris Tjeenk Willink op de bres voor Van Aardenne TILBURG (ANP) - De RSV-enquê- tecommissie tilt te zwaar aan het feit dat minister Van Aardenne (economische zaken) het kabinet destijds niet in kennis heeft ge bracht van de overeenkomst met RSV over de afbouw van de offsho re- en grote scheepsnieuwbouw in Rotterdam: de zogenoemde "blan co cheque". Dit zei prof. mr. H.D.Tjeenk Willink, hoogleraar aan de Katholieke Hogeschool in Tilburg en regeringscommissaris voor de reorganisatie van de rijks dienst, gisteren in een college Volgens hem worden in het kabi net zaken van algemeen regerings beleid behandeld en het is de vraag of bijzondere financiering daartoe behoorde. Bovendien kan het een minister niet kwalijk worden geno men dat hij overeenstemming met betrokkenen niet in de waagschaal wilde stellen door bespreking in het kabinet, aldus Tjeenk Willink. Volgens de enquêtecommissie heeft Van Aardenne het kabinet niet en de Tweede Kamer onvolle- (foto ANP». dig ingelicht over de overeen komst met RSV. Tjeenk Willink meent dat de commissie zich te veel heeft gespiegeld aan de gang van zaken bij bedrijven of gemeen tebesturen, waar dit soort zaken onontkoombaar in hoogste instan tie aan de orde komen. Bijzondere financiering, waaronder RSV en de afdekking van de verliezen vielen, was een zaak die volgens Tjeenk Willink meestal niet in het kabinet ter sprake kwam. De Tilburgse hoogleraar deed zes aanbevelingen om wat de over heid betreft lering te trekken uit het RSV-debacle. Het parlement moet een zelfstandige onderzoeks- mogelijkheid krijgen (bij voorkeur met behulp van externe deskundi gen), ambtenaren in het openbaar kunnen horen en zich meer toeleg gen op controle van de uitvoering van het beleid. Daartoe moeten aangekondigde regelingen binnen vaste termijnen aan de Tweede Ka mer worden gepubliceerd (op straffe van vervallen van de rege ling) en moet de overheid meer in formatie verstrekken over opgetre den effecten van maatregelen en niet over de verwachte effecten. Volgens Tjeenk Willink is hc-t RSV-debacle niet zozeer ontstaan uit gebrek aan macht, maar uit ge brek aan deskundigheid om een goede controle uit te kunnen oefe nen. De hoogleraar constateerde -verhuld- de onontkoombaarheid van de beperkte deskundigheid op het departement van economische zaken, omdat economen van naam veelal voor het bedrijfsleven kie- De hoogleraar vindt ook dat er een hernieuwde discussie moet ko men over het begrip ministeriële verantwoordelijkheid. Uit de RSV- zaak is gebleken dat ambtenaren om hun minister te beschermen te gen kritiek in de Tweede Kamer bezig waren een dekmantel te creë ren voor wat er in werkelijkheid gebeurde, aldus Tjeenk Willink. Hij betreurde het dat de discus sie over het Enquêterapport zich beperkt tot de rol en positie van Van Aardenne en dat daarmee het algemeen politieke probleem van gebrekkige parlementaire controle op de achtergrond is geraakt. Daar in echter is voor de "IVeede Kamer een belangrijke taak weggelegd om in eigen huis schoon schip te maken, aldus Tjeenk Willink. beren de werkgevers "zware" pun ten als atv naar achteren te schui ven en relatief minder belangrijke zaken eerst aan te kaarten. Van der Meulen maakte duide lijk dat de bij het CNV aangesloten bonden tegenover het werkgevers- front de rijen zullen sluiten. Maar wat de financiering van atv betreft, wordt vastgehouden aan een de centraal beleid. Zo valt er met de Industrie- en Voedingsbond CNV niet te praten over inleveren van prijscompensatie voor verdere atv, terwijl de Dienstenbond CNV daar wel toe bereid is. Bestuurder Hanko zei gisteren dat de Industriebond CNV niet spijkerhard wil vasthouden aan verdere atv per 1 januari '86. In het uiterste geval valt er met de bond te praten over verdere atv, uiterlijk per 1 januari '87. "We hebben be grip voor eventuele organisatori sche problemen en wat dat betreft zit er dus enige rek in ons stand punt", aldus Hanko. Maar met die slag om de arm wil Hanko wel in de industrie zwart op wit afspra ken over invoering van een 36-uri- ge werkweek. Procent of 10 "Rammelen met de geldbuidel" wil Hanko beantwoorden met ac ties, al beaamde hij dat het niet eenvoudig zal zijn de leden daar voor te porren. Maar als de werkge vers ondanks acties blijven probe ren atv via loonsverhogingen af te kopen, dan is Hanko in „het uiter ste geval" bereid de werkgevers een koekje van eigen deeg te geven en met forse looneisen van een pro cent of 10 op de proppen te komen. De Hout- en Bouwbond CNV wil bij de komende cao-onderhande lingen in de bouw onder meer winstdelingsregelingen voor de le den bewerkstelligen. De CNV- bouwbond wil verdere atv in de bouw in de vorm van verlaging van de vut-leeftijd van 62 naar 60 jaar. Voorts moeten de roostervrije da gen die de atv oplevert worden op genomen in de vorm van rouleren de voorjaars- en najaarsvakanties waarbij de bouwvakkers elkaar af wisselen en niet allemaal tegelijk op vakantie gaan. OPEC sust ruzie; iets lagere prijs waarschijnlijk GENÈVE (DPA/UPI) - De dertien ministers van olie van de OPEC (Organisatie van Olie Exporteren de Landen) zullen het naar ver wachting eens worden over een prijsverlaging van enkele dollars per vat. De minister van olie van de Ver enigde Arabische Emiraten, Mana Said al-Otaiba, die gisteren kwaad de vergaderruimte verliet, zal van daag weer aan het overleg deelne men. Hij was kwaad omdat Nigeria zich niet houdt aan de toegewezen produktiehoeveelheid (het produ ceert 300.000 vaten meer dan het mag) en bovendien zijn olie ver koopt beneden de afgesproken prijs. De Saoedische olieminister Ja- mani heeft het weglopen van Otei- ba vergoelijkt en verklaard dat het geheel op een misverstand berust te. Bovendien hebben de ministers er mee ingestemd dat er er een ac countantskantoor wordt ingescha keld om zo beter toezicht te kun nen uitoefenen op de naleving van de prijs-en produktie-afspraken. Het conflict tussen Oteiba en zijn Nigeriaanse collega Tam David- West illustreert de problemen die de OPEC ondervindt bij het zoe ken naar een eensgezinde aanpak. De organisatie is in ernstige moei lijkheden geraakt door het olie overschot op de wereldmarkt en de daaruit voortvloeiende prijsdaling- .Bij het overleg in Genève gaat het vooral om de al lang slepende kwestie van de prijsverschillen tussen oliesoorten van verschillen de kwaliteit. Op het ogenblik bedraagt het prijsverschil tussen zware olie en de lichtste soorten 3,75 dollar per vat. De laatste jaren is zware olie door het verbeteren van de raffina- getechnieken steeds aantrekkelij ker geworden, en daarom is ieder een het erover eens dat het verschil kleiner moet worden. Over de mate waarin en de manier waarop ver schillen de meningen echter, waar bij de producenten van zware olie soorten (hoofdzakelijk landen aan de Perzische Golf) staan tegenover die van lichte olie (Nigeria, Alge rije, Libië). De voorzitter van de OPEC, mi nister van olie van Indonesië Soe- broto, verklaarde dat het overleg zich richt op een verkleining van het verschil van 3,75 dollar per vat (159 liter) dat er nu ligt tussen de goedkope zware olie en de dure lichte olie van de OPEC. Nigeria heeft voorgesteld die marge te ver kleinen tot twee dollar, terwijl Sa- oedi-Arabië voorstander bleek te zijn van een marge van 2,90 dollar. Fictief Berichten die vorige week in de Saoedische pers waren verschenen spraken van prijsverlagingen van één dollar en met 2,50 dollar per vat. Gisteren moest Jamani toege ven dat de prijs van 29 dollar, de officiële basisprijs voor OPEC-olie, fictief is. Hij acht het beter een ge middelde prijs vast te stellen aan de hand van alle olie van welke kwaliteit dan ook die er door de dertien OPEC-landen wordt gepro duceerd. Jamani zei verder dat de OPEC op het ogenblik veertien miljoen vaten per dag produceert, twee miljoen vaten minder dan het pro- duktieplafond. De produktie van Saoedi-Arabië ligt deze maand on der de 3,5 miljoen vaten per dag. Volgens Jamani wordt er over de hele wereld dagelijks meer dan vijf miljoen vaten per dag ingeteerd op de voorraden. Sommige deskundi gen schatten de dagelijkse vermin dering van de voorraden zelfs op tussen de 5.5 en zeven miljoen va ten, zo zei hij. ADVERTENTIE maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden - 071-124108

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9