Edah brengt ovenvers, Nederlands brood vanaf vandaag voor 1.59. Vannacht gebakken en vanochtend om 9uurdoorEdah in prijs verlaagd. Zoals u misschien weet bestaat er in Nederland een wettelijke minimum prijs voor brood, een prijs die is vastgesteld op fl,86. Toch vindt u vanaf vandaag in alle EDAH-winkels vers, Nederlands brood voor slechts 1,59. Wij willen u graag uitleggen waarom. Als u ons kent, dan weet u dat wij onze honderdduizenden klanten behalve een goede kwaliteit altijd de laagst mogelijke prijs willen bieden. Alleen daarom al wijzen wij minimumprijzen die produkten vaak onnodig duur maken, volstrekt af. Daarnaast is er nog iets anders aan de hand. Op een aantal plaatsen in Nederland wordt brood, afkomstig uit Duitsland en België, aangeboden. Buiten lands brood dus, dat wèl onder de minimumprijs mag worden verkocht. Op deze manier werkt de minimumprijs, nota bene in het leven geroepen ter bescherming van de Nederlandse bakkerijen, precies omgekeerd. Zij worden nu het brood uit - de mond gestoten door brood uit het buitenland. Bovendien werkt de minimum prijs nu konkurrentievervalsend. Kleine kruideniers kunnen hun brood moeilijk van over de grens halen. En voor grote kruideniers die vestigingen door het hele land hebben, is dat, omdat brood een versprodukt is, evenmin gemakkelijk. Wij merten dat een minimumprijs, waarbij niemand gebaat is, die eerlijke konkurrentie vervalst en Nederlandse bakkers broodeloos maakt, moet verdwij nen. Vandaar dat ons verse, in Nederland gebakken brood alvast in prijs is verlaagd. Leiden. Stationsweg 44B Rijnsburg. Rapenburg 1bBVoorschoten, Joh. Vermeerplantsoen 1

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 20