SPAARSELECT REKENING Ben Heemskerk in slotfase toe: 1-3 Lr Ét II I RW pikt set af koploper NOVO: van Van den Broek vermaant Belg en Randstad wil meer aandacht RENTE 53/d% leidse spaarbank Schots voetbal op commerciële toer Twintig ploegen kandidaat voor Tour DINSDAG 29 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 15 Nederlagen voor Lugdunum en Ju LEIDEN - Juist op het moment dat de prijzen lijken te worden verdeeld in de interregio nale zaalvoetbalcompetie, laat Ju/De Singel hat afweten. Na de nederlaag van vorige week tegen Silva Boys, ging de Leidse ploeg gisteravond in Moordrecht onderuit tegen Datarex (3—2). Door dit resultaat heeft Datarex de teravond veegde de koploper met Leiding van Ju overgenomen, al SRV Boys de vloer van de Cleijn moet hier bij worden aangetekend Duin-hal aan (8-1). dat de Leidenaars een wedstrijd Datarex-Ju/De Singel 3 2 minder hebben gespeeld. Ju werd In de eerste helft waren de beste ook voorbij gestreefd door Grovo, kansen voor de thuisploeg, maar dat won van Van der Plas (3-2). In de Leidenaars hielden aanvanke- dezelfde afdeling blijft ook Lugdu- lijk goed stand. Na tien minuten ueaje ai nederlagen aan elkaar kno- evenwel brak Datarex het Leidse R - i /I _n\ TW riicl Klormn Hp v zijds en onmacht anderzijds, waren er de oorzaak van dat het lang 1-1 bleef. Totdat Ben Heemskerk toe sloeg... Grovo-Van der Plas 3-2 Van der Plas draaide hetzelfde liedje af. Ook nu bouwde de ploeg der Kolk en Koos pen. De Kikkers verloren de derby ver:^et_(l~Ö)vTot de Schoonewille) een 0-2 voorsprong T ~"J~ op. Maar Ron Bekooy, Leidenaar in in Goudse dienst, voorkwam Katwijkse overwinning. Tot tegen Zwarte Wolf met 2-1. Overi- Leidenaars verder verschoond ge uitslag interregionaal: De Rozet- tegendoelpunten, maar na acht De Maas 1 LEIDEN - Het vrouwenteam van WVC, dat vorige week voor de wedstrijd tegen Liusna niet was verschenen omdat er niet voldoen de speelsters beschikbaar waren, bracht voor de strijd met Blok '77 wel zes krachten op de been. Zij waren echter volkomen kansloos tegen de Katwijkse ploeg, die toch echt geen hoogvlieger is in de eer ste klasse van het rayon Leiden. De Katwijkse volleybalploeg, die twee invalsters telde, zegevierde met 3-0. De volgende setstanden kwamen op de borden: 15-1, 15-9 en 15-8. De Warmondse ploeg maakte een chaotische indruk. De Orion gaven het In de hoofdklasse gaat Glasber- nuten in de tweede helft was opnieuw raak (2-0). Ger Nagtegeller was hierna gen onbedreigd op de titel af. Gis- antwoordelijk voor een opleving van Ju. De 'zaler' brecht zijn ploeg in een kort tijdbestek op gelijke hoogte. Richard Klein, dezelfde Ger Nagtegeller en Jan van der Reyden kregen hierna goede kan sen. Maar, zoals zo vaak, viel de treffer kort voor het einde aan de andere kant (3-2). Lugdunum-Zwarle Wolf 1-2 De derby had heel wat mensen naar de Vijf Mei-hal gelokt. Maar de thuisblijvers hadden dit keer gelijk, want beide ploegen zorgden voor weinig spektakel. Een ver zwakt Lugdunum (zonder Wim Oppelaar, Hans van As en Arno Oud-arbiter Van Leeuwen overleden ZEIST (ANP) - Op 68-jarige leeftijd is A. (Dries) van Leeuwen overle den. Van Leeuwen, woonachtig in Enschede, vervulde als scheids- veanhtfuncües in hè? i^XhiekTtoig'Sand tegen het n V I?oog" sterker geachte Zwarte Wolf. Maar die^iuurd^van l945<tot 1965 vvas 1? de ,slotfase bezorgde Bennle het leiden van de eindstrijd va'n^iet P'°eg °VerWm" toernooi om de Europese beker via de mg van Wim de Roo be_ voor bekerwinnaars tussen Totten- landde de bal na een schot van Pe- ham Hotspur en Atletico Madrid, t,cr Gijsman na tien minuten achter 15 mei 1963 in Rotterdam. Als be- Bob van Putten (0_ n. Ronald van uurder Yan Leeuwen zitting der p0[ eVenwel zorgde er (met een m de scheidsrechterscommissie kopbal) voor dat beide ploegen bij van de KNVB. Daarnaast was hij de rust op gelijke hoogte stonden. S éZ60'! °,0fdïe,strrsl1? ™n Beide maakten hierna wel de in- de- 'andelyke scheids- dmk te willen winnen, pech ener- rechtersveremging. ADVERTENTIE - Saldo dagelijks opvraagbaar - Tot f 3000,- per maand vrij opneembaar. - Zelfs contant aan de balie. - Daarboven 1% retourrente. DE DICHT Bil HUIS BANK diep in de tweede helft bleef Be kooy goed afgeschermd door Mar co van der Plas en Fred Eysberg. Een klein gaatje was evenwel vol doende voor hem om 2-1 te sco ren. Nadat een collega van hem de gelijkmaker had gescoord, produ ceerde Bekooy drie minuten voor tijd ook de winnende treffer (3—2). Hoofdklasse Glasbergen-SRV Boys 8-1 Door de defensieve tactiek van SRV bleven de toeschouwers in Katwijk de eerste helft verstoken van vuurwerk. Alleen Martin van der Plas scoorde in die periode voor Glasbergen. Maar in de twee de helft werd de SRV-'muur' afge broken. Weer Van der Plas, Jan Hogewoning (3x), Peter Hogewo- ning (2x) en Huug Aandewiel ver zorgden de monsterscore. Lau van der Voort liet het enige SRV-doel- punt aantekenen. Veldhoven in ijshal weer de sterkste LEIDEN Charles Veldhoven heeft in de Leidse ijshal de zesde competitiewedstrijd indoor short track gewonnen. De Oegstgeeste- naar, lid van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL), versloeg op de 1000 meter op het Leidse kunst ijs de Australiër Danny Kah en zijn clubgenoot Peter van de Velden uit Zoeterwoude. Door zijn overwinning nestelde Veldhoven zich nog sterker aan de kop van het totaalklassement. Ook de tweede plaats is voor een lid van IHCL: Peter van de Velden, derde is Hans Jansen van DKIJV uit Delft en de vierde plaats is voor de IHLC-rijder Cees Boer uit Wou- brugge. Ook bij de dames was IHCL suc cesvol. Eerste werd Ingrid Marcus- se, gevolgd door haar clubgenoten Simone Velzeboer, Astrid Borst en Marja Schipper. In de B-groep wa ren de Leidenaars minder op dreef. Op de vierde plaats eindigde Mar cel Koeken uit Zoeterwoude. De zege ging naar Robert Postma van Trias Leeuwaren, gevolgd door de Zoetermeerder Marco de Graaf en Douwe Zwierstra uit Leeuwarden. GLASGOW (DPA) - De Schotse voetbalbond heeft zijn financiële positie aanzienlijk verbeterd door het aantrekken van sponsors voor de competitie en de twee beker toernooien. De drie geldschieters leggen gezamenlijk over een perio de van drie jaar 6,5 miljoen gulden op tafel. Zo wordt de competitie met in gang van het volgend seizoen ge sponsord door een supermarkt-ke ten, die 250.000 Engelse ponden (ruim 1 miljoen) per jaargang, met een looptijd van drie jaar, neertelt. Geldschieter van de voetbalbeker wordt de Dienst van Gezondheid en Opvoeding, dat ressorteert on der het ministerie van volksge zondheid. De staat betaalt drie sei zoenen lang 125.000 pond sterling per jaar. De strijd om de Liga-be ker behoudt als sponsor een Deen se brouwerij. Alleen zijn de finan ciële verplichtingen van de Deense firma opgeschroefd tot 500.000 pond in drie jaar. De Schotse voetbalbestuurders gingen zakelijk nog een stapje ver der door zelf een reisbureau op te richten. Het organiseert de reizen voor de clubs in de Europese be kertoernooien en voor de suppor ters van die verenigingen. Daar- Grote sponsor voor Britse atletiekbond 3 geen schijn van kans. Via setstan den van 15-4, 15-8 en 15-2 werd de ploeg uit Voorschoten in sneltrein vaart opgerold. Vaak was serveren van Orion al genoeg voor een punt. Liusna en RW hielden elkaar be ter in evenwicht. Deze wedstrijd eindigde met een 2-2 score. RW won de eerste set met 7-15. De tweede werd een prooi voor de équipe uit Lisse. Mede door uitste kend serveerwerk van Hanneke ten Brinke werd een 15-3 score be reikt. Ook de derde set was voor Liusna (15-12). Dat het hoger ge plaatste RW nog een punt aan het duel overhield dankte het aan het feit dat Liusna bij een 13-12 stand Ridderveld ondervond in de eerste en tweede set onverwacht veel te genstand van Leython 4. Het eerste speldeel won de Alphense koplo per met 15-12 en in de tweede ging het tot 8-8 gelijk op. Hierna evenwel toonde Ridder veld aan niet voor niets de ranglijst aan te voeren. Via flitsende aanval len werd het 15-8 en vervolgens ook 15-9. Met name Jacqueline van nationale team. Bovendien speelt Bemmelen onderscheiddezich^ het reisbureau mee op de dagelijk se markt van zomer- vakantiereizen. Norwich City heeft gisteravond de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker be reikt. Norwich won de overge speelde wedstrijd uit de derde ron de tegen Birmingham City met 1-0. Alphense zijde. S'70, met Bep winter- Overvliet als invalster, speelde in de eerste set van de wedstrijd te gen Gemini/Kangeroes 4 uitste kend: 5-15. Daarna vlotten de za ken heel wat minder, maar punt verlies bleef de Woubrugse subtop per nog net bespaard (15-13, 12-15 ~v. vv. en 12-15). Leython 3 werd met 1-3 In de vierde ronde speelt Norwich door DAC 2 geklopt. Het grotere uit tegen West Ham United. Voor het toernooi om de league beker werden twee wedstrijden uit Louise de kwart-finales gespeeld. De uit- Koene slagen zijn: Queens Park Rangers - Ipswich Town 1-2 (Ipswich in hal ve finales tegen Norwich City), Chelsea - Sheffield Wednesday 1-1 (wedstrijd wordt woenmsdag over gespeeld, winnaar in halve finales tegen Sunderland). enthousiasme van de Alphense for matie, waarin de jeugdspeelsters der Linde en Saskia ti opgenomen, gaf de doorslag: 10-15, 13-15, 15-9, 9-15. Mannen Bij de mannen verspeelde lijst aanvoerder Novo 2 voor de derde keer in dit seizoen een set. RW, dat in het begin van de wedstrijd behoorlijk over de knie was gegaan (1-15 en 6-15), was daar verant woordelijk voor: 16-14 (na een 9-14 stand). In het vierde bedrijf streek Novo dit plooitje weer glad (8-15). Ridderveld is de laatste weken ge heel van slag. Dit keer verloren de Alphenaren met 3-0 van WVC, dat in de eerste en tweede set opper machtig was (15-5 en 15-6). Pas na dat coach Guus Ungerer het spel- verdelen van Freek Pothoven had overgenomen bleek Ridderveld te kunnen volleyballen. Puntenwinst zat er evenwel niet in (17-15). VCS en LUSV deelden de pun ten in Sassenheim eerlijk. Orion 2 deed de laatste plaats over aan DAC 3 door die ploeg een overdui delijke 3-0 nederlaag toe te bren gen. Het tweede mannenteam van DAC bewees Orion een dienst door het eveneens tegen degradatie strijdende Donar 2 onder de duim te houden. Met Joop van de Wijn gaard als uitblinker zegevierde DAC in Alphen met 3-0 (15-10, 15-9 en 15-10). SKC klom naar de derde plaats middels een 3-0 zege op Ley thon 3. De studenten wonnen de eerste set met 15-11, maar kwamen in de tweede met 8-11 achter. Bij die stand blesseerde Hans Zwart zich bij Leython, dat prompt de moed opgaf: 15-13 en 15-8. In de Goudse eerste klasse ver sloeg het mannenteam van Agon het versterkte Zevenhuizen 3 met 3-1 (7-15), 15-7,16-14 en 15-7. In aan vallend opzicht waren de Bosko pers superieur aan hun tegenstan ders. Be Fair 2 klopte in deze afde ling DVC met 3-1 en Karssen/ VSTS speelde gelijk tegen Van Ginkel/Jodan Boys. In Bodegra ven was de spanning te snijden: 15- 11, 8-15, 15-13 en 11-15. Het tweede mannenteam van Waterlanders ten slotte greep in de eerste klasse van het rayon Haarlemmermeer de punten ten koste van Atalante 2. De Nieuwkopers wonnen met 1-3 (8-15, 11-15, 15-8 en 7-15). PARIJS (AFP) - De organisatoren van de Ronde Italië, Sporting Lissabon en Columbia. Het bete van Frankrijk hebben maandag in Parijs overleg kent dat twintig ploegen belangstelling hebben gepleegd met vertegenwoordigers van zestien wie- voor de Ronde van 1985, uit de Sowjet-Unie en de lerploegen. Daarbij waren de twee grote Neder- Verenigde Staten is niet gereageerd op uitnodigin- landse ploegen aanwezig, naast zes uit Frankrijk, gen uit Parijs. Tsjecho-Slowakije heeft gemeld drie uit Spanje, vier uit België en een uit Italië. Vier geen interesse te hebben. „kandidaten" hadden afgezegd, namelijk twee uit NG oHiaéle not. geschorst LONDEN (AFP) - De Britse atle- tiekfederatie heeft zich verzekerd Noteringen van een sponsor, die de komende vijf jaar in totaal twee miljoen AANDELEN pond sterling (8.3 miljoen gulden) binnenland op tafel zal leggen. Het is de firma doorlopend Kodak. Eerder verzekerde de Brit- vk se atletiekfederatie zich al van de aegon 160.50 steun van Peugeot/Talbot en Pearl 20 Assurance. De totale inkomsten abn 30000 aan sponsorgelden bedragen vier amevc 221.30 een een half miljoen pond (bijna achttien en een half miljoen gul- eisevnduc us.00 den). '9h c 53.00 1 dinsdag 29 januari 1985 (tot 12:30 uur) Schandaal rond kruisraketten in Belgisch parlement hbg BRUSSEL De Nederlandse re gering is geen voorstander van uit stel van de plaatsing van kruisra ketten in België. Dat heeft minister Van den Broek (buitenlandse za ken) maandagmorgen aan zijn Bel gische collega Tindemans laten weten. België consulteert momenteel de bondgenoten over een nieuw plaat singsschema. Plaatsing in maart van dit jaar, zoals in het oorspron kelijke NAVO-schema is voorzien, is op grond van binnenlands-poli tieke overwegingen voor het kabi- door Hans de Bruijn net-Martens niet haalbaar. Het ka binet wil wel alle 48 kruisraketten eind 1987 geplaatst hebben. Nederland vindt dat België zich aan het oude schema moet houden. Afwijking van de in het NAVO- dubbelbesluit van 1979' aangegane verplichtingen kan volgens Van den Broek de solidariteit van het bondgenootschap aantasten. Ook kan het belastend werkend voor de onderhandelingen, die nu tussen de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie op gang komen „en die wij zo graag met succes bekroond willen zien", aldus Van den Broek. De minister voegde daar aan toe dat Nederland, dat zelf nog niet be slist heeft, „natuurlijk niet direct in een positie is om druk op België uit te oefen". Maar de minister wees erop dat het Nederlandse stand punt het gevolg is van het voorbe houd dat ons land in 1979 op het hele dubbelbesluit heeft gemaakt. „Nederland heeft in 1979 nooit een verbintenis aangegaan", aldus Van den Broek. „De Belgische positie is een duidelijk andere, omdat Bel gië toen de plaatsing wel heeft geaccepteerd, alleen niet heeft ge zegd wanneer". Tindemans sprak gisteren ook met zijn Britse ambtgenoot Sir Geoffrey Howe, die hem een soort gelijke boodschap gaf. Vorige week al liet de Italiaanse minister van buitenlandse zaken Andreotti aan Tindemans weten „dat het nu geen tijd is om signalen van zwakte te geven". Schandaal Krijgt ook België zijn 'affaire- Van Aardenne', compleet met par lementair onderzoek? Of kan ook bij onze zuiderburen een minister ongestraft zeer vergaande ver plichtingen aangaan zonder daar al zijn collega's in het kabinet, laat staan het parlement van op de hoogte te stellen? Die vraag staat centraal in wat we dan maar 'de affaire-Swaelen' zullen noemen. Swaelen was in 1981 minister van landsverdediging Vlaamse (CVP) in Eijskens. Hij wqrdt schuldigd toen al stiekem akkoord te zijn gegaan met de plaatsing van alle 48 kruisraketten tegelijk in maart 1985. En dat terwijl de rest van poli- tiek-België op dat moment minister van buitenlandse zaken Leo Tindemans dat 'een minister' christen-democraten (hij noemde de naam van Swaelen ;-rode kabinet- niet) al in december 1981 met de plaatsingskalender van de NAVO akkoord was gegaan. Er zou zelfs een document getekend zijn, maar op de vraag wiens handtekening daar dan onder stond, blijft Tinde mans het antwoord schuldig. Tindemans' manoeuvre had beslissing nog helemaal niet tweeledig doel. Hij probeerde de toe was. De Belgische regering had zich in 1979 wel achter het dubbel- zaten besluit geschaard, maar het vast- binet socialisten te compromitteren; zij 1981 immers ook in het ka- bovendien wilde hij 2 stellen van een eigen plaatsingsda- voorzitter van de CVP een toontje turn onderworpen aan een halfjaar- lager laten zingen. Die man voerde lijkse evaluatie van de stand 1 immers tot vorige week het zaken in de (toen nog niet begon- groeiende verzet binnen de CVP nen) onderhandelingen tussen tegen de plaatsing van de kruisra- Amerikanen en Russen. ketten aan. Zijn Vorige week onthulde de CVP- Frank Swaelen. Meer geld nodig om economie te stimuleren DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht en het Openbaar Lichaam Rijnmond willen meer overheidsgeld om de economie in de randstad te stimuleren. De drie provincies krij gen nu jaarlijks zestien miljoen gulden van het rijk in het kader van het regionaal sociaal-economisch be- ^misc^beleid leid. In het Provinciehuis in,Den Haag kregen de missies economische zaken, sociale zaken en midden- en kleinbedrijf gisteren te horen dat dat te weinig is. De randstadprovincies kennen sinds vorig jaar een morden randstadoverleg economische zaken (ROEZ), omdat ze vinden dat de rijksoverheid onvoldoende over heeft voor de economische mogelijkheden en problemen van het westen. De economische ontwikkeling in dit deel van het land is naar hun mening van levensbe lang voor die in de rest van Nederland. Nederlandse werklozen woont bijvoorbeeld in een van de vier grote steden, zo merkte de Utrechtse gede puteerde C.G.J. Van den Oosten gisteren op. Van den Oosten wees er ook op dat van de 350 mil joen gulden die dit jaar voor regionaal, sociaal en eco- zijn uitgetrokken, slechts tien procent de randstad gaat. Hij sprak van scheefgroei. Ze- tijden van bezuinigingen, aldus Van den Oos ten, dienen de beschikbare middelen aangewend te met de nadruk op doelmatigheid. In de rand- volgens hem met relatief geringe investeringen veel te bereiken. Van den Oosten en zijn collega's signaleerden giste ren een grote weerstand bij ministeries van economi sche zaken en sociale zaken en werkgelegenheid om regionaal beleid over te laten aan lagere overheden. De randstedelijke bestuurders vinden dat het rijk Als de provincies zouden worden betrokken bij het bovendien toewijzen van middelen, bijvoorbeeld bij de terug- an- ploegprojecten, zouden minder werkgelegenheidsgel- de den onbenut blijven, zo stellen zij. deze economische potenties onderschat onvoldoende beseft wat werkloosheid in absolute tallen betekent voor de randstad. Een vijfde vai 2 perioden aan wmT' 253 00 253 00 204 00 198 00 blydwill 423 00 49.00 364.00 120.00 107.00 337.00 89.00 83.50 438.00 wed lyonn 41700 214.50 19.30 32.30 417.00 65 80 ^s'° 7620 27800 7580 28500 lumels 33.00 33 50 gammaÏÏ 2240 22.50 giessen hageme er 56^00 107.00 122.00 ili E£T K SS IKS 3310L 3310 kempen beg 470 00 174.50 koppelpoorl 113.50 12900 170.00 172.00 beleggingsinst. OBLIGATIES staatsleningen bg8V2 04ll-O9 108.31 61b hyp b 13 90 wuh 12 80-88 108 20 wuh 11 80-88 106.50 wuh 9V2 79-87 102.55 indices e.d. indices (a.n.p.-c.b.s) obl.lndex/eff.rend.(c.b.s.) Goud en zilver Goud bewerkt: 34530-35030. Zilver onbewerkt: 680-750. Beursoverzicht Damrak zwak gestemd ochtend vorderde zakten de prijzen in. De achteruit gang van de prijzen werd vooral toegeschreven aan aanbod uit En geland en winslnemingen die daar op ook van andere kanten los kwa men. Voorts zijn sommigen bang noses houdt de beroepshandel zijn posities nu zo klein mogelijk. Unilever verspeelde een rijksdaal der na eerder op een groter verlies te hebben gestaan. Akzo, dat van daag met voorlopige resultaten zal komen, verloor ruim twee gulden en kwam precies op de grens van f 100 terecht Hoogovens moest zon anderhalve gulden prijsgeven. De banken moesten alle terug maar bij de verzekeraars was het helemaal raak Amev moest bi|na een tientje laten vallen en ook Ae gon en Nationale Nederlanden za ten behoorlijk in de min

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15